Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Monitori refresh rate märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
burnout
HV kasutaja
burnout

liitunud: 11.12.2004




sõnum 08.03.2014 18:15:38 Monitori refresh rate vasta tsitaadiga

Niuke huvitav küsimus et kas on võimalik mingi softiga jälgida mängudes monitori Hz-e? Või on seda üldse võimalik kuidagi kontrollida?

Niuke huvi tekkis selle pärast et sai proovitud ühe tarkvaraga nimelt Custom Resolution Utility (CRU) oma monitori refresh rate-i tõsta.
Sisestasin uued lubatud Hz-d kõrgemad kui sellel monitoril lubatud tootja poolt ja niimoodi eksperimenteerisin. Katsetasin vaid mängus, mitte desktopil ja sain 800x600 resol niukse tulemuse nagu 190Hz.
Monitor ise on SyncMaster 223bw millel on max refresh rate 75Hz, videoks on 7850. Et on see reaalne? Mängus menüüs näitab kenasti 190Hz ja saab mängida ka, kui ma ette just ei kujuta siis on kiirete liigutuste puhul nagu tunda muutust ka aga siiski veidi jääb küsimärk õhku et kas see on ikka päriselt 190Hz. Kõrgemale samas ka panna ei saand, siis andis musta ekraani.

Monitor ise on vana ja pooleldi õhtal, seega mul temaga eksperimenteerida kahju pold. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2014 19:08:33 vasta tsitaadiga

Ma ei taha väga uskuda, et monitori saab nö ülekiirendada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smuul
HV vaatleja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 08.03.2014 19:29:40 vasta tsitaadiga

Nvidia Control Panelis annab ka reso "klokata" customize resolution alt. Mul läks LG IPS277L 74hz-ni 1080p juures. Väiksemaid resosid ei hakanud proovima Vahe oli näha ka, aga ei hakanud jätma seda nii, ei tea, kas ikka ohutu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
burnout
HV kasutaja
burnout

liitunud: 11.12.2004




sõnum 08.03.2014 19:51:06 vasta tsitaadiga

Kahju et sa mõne madalama resolutsiooniga proovind pole, 74Hz fullhd peal on küll nüüd hea tulemus sest näiteks mul ei luband isegi 1280x1024 pealt 5Hz tõsta (75 pealt 80-le). Ma eeldan et siin on tähtis ka pixel clock, mida kõrgem resolutsioon seda vähem 'ruumi' kellamiseks 800x600 @ 60Hz on pixel clock 35.6Mhz, samas 1280x1024 @ 60Hz - 91.07Mhz.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Monitori refresh rate
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.