|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
06.02.2014 21:49:37
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Mida silmas pead? |
bitcoin - sellel ei ole mingit tulevikku.
retailerid hakkavad acceptima, mis tähendab et ostja maksab bitcoiniga-->retailer vahetab insta saadud coinid cashiks (müües bitcoine siis)-->bitcoini väärtus langeb-->repeat
tuleb võibolla kerge nõks veel üles hinnas kui mingi major retailer hakkab neid acceptima ja siis ongi done, downhill sealt. |
Sa eeldad, et kui Amazon hakkab bitcoine vastu võtma siis läheb räme ostuorgia lahti ning kõik tahavad jumalaeest bitcoinidest lahti saada ja selle asemel mingit suvalist pahna osta. Ei lähe, üksikud anarhistid võibolla ostavad endale sealt midagi, päevane käive saab olema naeruväärne. Bitcoinidega ostjaid tekib aegamööda juurde, kuid aegamööda tekib ka juurde inimesi kes tahavad saada palka bitcoinides, hulgimüüjad kes aksepteerivad jaemüüjatelt bitcoine. Mitmel pool maailmas möllab hüperinflatsioon, pangajooksud, säästude konfiskeerimine valitsuse poolt, jne, mis omakord bitcoinide järele nõudlust tekitab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
06.02.2014 21:56:56
|
|
|
vb Amazon teeb hoopis oma mündi;)?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
06.02.2014 22:12:50
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Nitrub kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Mida silmas pead? |
bitcoin - sellel ei ole mingit tulevikku.
retailerid hakkavad acceptima, mis tähendab et ostja maksab bitcoiniga-->retailer vahetab insta saadud coinid cashiks (müües bitcoine siis)-->bitcoini väärtus langeb-->repeat
tuleb võibolla kerge nõks veel üles hinnas kui mingi major retailer hakkab neid acceptima ja siis ongi done, downhill sealt. |
Sa eeldad, et kui Amazon hakkab bitcoine vastu võtma siis läheb räme ostuorgia lahti ning kõik tahavad jumalaeest bitcoinidest lahti saada ja selle asemel mingit suvalist pahna osta. Ei lähe, üksikud anarhistid võibolla ostavad endale sealt midagi, päevane käive saab olema naeruväärne. Bitcoinidega ostjaid tekib aegamööda juurde, kuid aegamööda tekib ka juurde inimesi kes tahavad saada palka bitcoinides, hulgimüüjad kes aksepteerivad jaemüüjatelt bitcoine. Mitmel pool maailmas möllab hüperinflatsioon, pangajooksud, säästude konfiskeerimine valitsuse poolt, jne, mis omakord bitcoinide järele nõudlust tekitab. |
vägev muinasjutt. miks peaks keegi tahtma bitcoinides palka saada? sama loogka järgi võib öelda, et tekib inimesi juurde kes tahavad palka saada pulgakommides, mille siis peavad maha müüma, et makse maksta ja muid asju osta mida pulgakommide eest otse maksta ei saa
kuniks sa ei saa bitcoinide eest makse maksta jääb bitcoini "toiduahel" alati limiteerituks - lõpuks jõuab asi ikkagi sinna välja, et bitcoinid on vaja ümber vahetada päris rahaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
06.02.2014 22:21:46
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
kuniks sa ei saa bitcoinide eest makse maksta jääb bitcoini "toiduahel" alati limiteerituks - lõpuks jõuab asi ikkagi sinna välja, et bitcoinid on vaja ümber vahetada päris rahaks. |
Ikka parem kui saad ise valida milleks vahetad. Mitte ei pea leppima sellega et saad palka simbaffe dollarites. Ja nii mõnigi on õnnelik et bitcoin-is arveldades õnnestub hoopis makse vältida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
06.02.2014 22:25:43
|
|
|
Kui Bitcoini kasutatakse Internetis juba väga laialt levinud maksevahendina (eBay, Amazon, paljud veebihostingud jne), siis miks mitte? Mingi osa palgast võiks julgelt olla Bitcoin, kui see mu tööandjale lihtsam on.
Tegemist on ikkagi veel toore valuutaga ning, kui sa ei suuda näha, et tollel on potentsiaali, siis see ei tähenda, et seda ei oleks.
Kuna Bitcoini juurdevool on piiratud kindlate matemaatiliste valemitega, siis loomulikult kaupmeeste suurenemisel tekib Bitcoini järele suurem nõudlus. Ei, ma ei pea seda silmas, et kliendid hakkaksid nüüd igalt poolt endale Bitcoine kokku kaevama, vaid pigem see, et tekib suurem huvi Bitcoini vastu ja kuna tegemist on anonüümse maksevahendiga, siis seda ka kasutatakse rohkem.
Ehk siis - nõudlus Bitcoini järele suureneb, hind kasvab.
Lisaks - kaupmees tahab loomulikult Bitcoinist lahti saada, sest arved vajavad maksmist jms kulu vajab katmist. AGA, kui on juba tekkinud olukord, kus kaupmees saab omakorda osta tooraineid ja maksta kulusid Bitcoinides, siis ei peagi tollest lahti saama.
Taolisel juhul pannakse Bitcoinile käpp peale, sest riik võib jääda enda maksudest ilma - anonüümne ju.
Igal juhul mina toetan Bitcoini, olenemata, palju selle valuuta väärtus on. Tark inimene oskab võtta kalkulaatori kätte ning arvutada.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
06.02.2014 22:38:45
|
|
|
Bitcoinil on 2014 seisuga umbkaudu 2M kasutajat. Market cap <9.6B.
Võtame vastukaaluks enne mainitud Amazoni. >200M kasutajat. Market cap > 162B.
Ei ole vaja lihtsaid asju keeruliseks ajada ega hiromanti palgata, et ennustada, mis juhtub kui selline koljat BTC kasutusele võtab.
Mis krüptoraha tulevikku puutub siis laias laastus on kahte sorti inimesi. Need, kes puude taga metsa näevad ja need, kes ei näe. Paljusid fakte saab kahte pidi tõlgendada.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
henri123
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2013
|
06.02.2014 22:51:15
|
|
|
Keegi MaxCoini ka kaevandab? Kuskil pool tundi tagasi oli launch, väga segane värk käib...
Üritasid eile launchida, aga bitcointalk jooksis selle peale maha
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
06.02.2014 23:44:49
|
|
|
| Aga mis teeb kulla nii hinnaliseks? Mingi pisikse rauatüki eest köhid mõned tuhanded eurod? Mis teeb teemanti hinnaliseks? Mingi tühine kivijupp ju.....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 00:29:51
|
|
|
| SirVorkars kirjutas: |
| Aga mis teeb kulla nii hinnaliseks? Mingi pisikse rauatüki eest köhid mõned tuhanded eurod? Mis teeb teemanti hinnaliseks? Mingi tühine kivijupp ju..... |
kulla vähene saadavus, ilus, heade omadustega metall, etc
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
07.02.2014 00:31:10
|
|
|
Nitrub, BTC vähene saadavus ning heade omadustega raha ei tee siis asja hinnaliseks?
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 00:36:57
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, BTC vähene saadavus ning heade omadustega raha ei tee siis asja hinnaliseks? |
bitcoin ei ole raha! müntide "piiratud" saadavus on ka täis BS, vaata kui palju on neid erinevaid münte juba. Äkki homme tuleb kellelgi idee, et jälle mingi uus random coin on kõige mõistlikum vms, mis siis bitcoinist saab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Randombit
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2013
|
07.02.2014 00:41:46
|
|
|
| Mis siin enam vaielda? Random coin ongi kõige mõistlikum coin üldse !
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 01:01:50
|
|
|
Bitcoini kaevad ka nagu kulda. Raske saada. Liigutad palju kama, kulutad palju energiat, kuid ei saa sittagi.
Ja iga münt ei tee temast bitcoini. Sama nagu iga metall ei ole kuld. Raua tonn vanametallis on ka naeruväärse hinnaga nagu enamsus münte....
Vaata palju on erinevaid väärisraudu. Hõbe, plaatina, erinevad nende segud jne...
Samamoodi on pangakontol olev raha ka üks bs. Ükspäev on ühtede ja nullide asemel ainult nullid. Mis siis teed? Pank ütleb Sorry ja lõikad oma kaardi tükkideks...
| Nitrub kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, BTC vähene saadavus ning heade omadustega raha ei tee siis asja hinnaliseks? |
bitcoin ei ole raha! müntide "piiratud" saadavus on ka täis BS, vaata kui palju on neid erinevaid münte juba. Äkki homme tuleb kellelgi idee, et jälle mingi uus random coin on kõige mõistlikum vms, mis siis bitcoinist saab? |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
BullDoze
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005
|
07.02.2014 01:01:55
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| bitcoin ei ole raha! |
Tsiteerides kodanikku Ants Vill: "Bitcoin on tegelikult kokkulepe, nagu ka kõik varasemad raha vormid, alates teokarpidest ning kullast ja lõpetades kõik võimalike optsioonide ja kolmanda astme derivaatidega. [...] Rahale annab väärtuse selle piiratud (või kontrolli all olev) kogus."
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 01:12:08
|
|
|
| SirVorkars kirjutas: |
Bitcoini kaevad ka nagu kulda. Raske saada. Liigutad palju kama, kulutad palju energiat, kuid ei saa sittagi.
Ja iga münt ei tee temast bitcoini. Sama nagu iga metall ei ole kuld. Raua tonn vanametallis on ka naeruväärse hinnaga nagu enamsus münte....
Vaata palju on erinevaid väärisraudu. Hõbe, plaatina, erinevad nende segud jne...
Samamoodi on pangakontol olev raha ka üks bs. Ükspäev on ühtede ja nullide asemel ainult nullid. Mis siis teed? Pank ütleb Sorry ja lõikad oma kaardi tükkideks...
| Nitrub kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, BTC vähene saadavus ning heade omadustega raha ei tee siis asja hinnaliseks? |
bitcoin ei ole raha! müntide "piiratud" saadavus on ka täis BS, vaata kui palju on neid erinevaid münte juba. Äkki homme tuleb kellelgi idee, et jälle mingi uus random coin on kõige mõistlikum vms, mis siis bitcoinist saab? |
|
ja mis selle bitcoini eelis on siis nende teiste müntide ees on et keegi sellele identset või paremat teha ei saa? pangakontol olev raha on siiski ametlik riigivaluuta, mida aktsepteeritakse maksude maksmiseks. Bitcoinil ei ole end-userit. Ametlik valuuta on nagu tippkiskja.
| tsitaat: |
Tsiteerides kodanikku Ants Vill: "Bitcoin on tegelikult kokkulepe, nagu ka kõik varasemad raha vormid, alates teokarpidest ning kullast ja lõpetades kõik võimalike optsioonide ja kolmanda astme derivaatidega. [...] Rahale annab väärtuse selle piiratud (või kontrolli all olev) kogus." |
mul pole aimugi kes see Ants Vill on keda sa tsiteerid aga raha definitsioonist ega ajaloost ei ole tal igatahes aimugi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
07.02.2014 01:14:04
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, BTC vähene saadavus ning heade omadustega raha ei tee siis asja hinnaliseks? |
bitcoin ei ole raha! müntide "piiratud" saadavus on ka täis BS, vaata kui palju on neid erinevaid münte juba. Äkki homme tuleb kellelgi idee, et jälle mingi uus random coin on kõige mõistlikum vms, mis siis bitcoinist saab? |
sa ikka tead, et eurosid ja dollareid prinditakse kah ühtlase voona koguaeg juurde? rahapaber pole iseenesest midagi väärt, süüa teda ei kõlba, ainuke väärtus on tal kütteväärtus, talvel ahju tule tegemiseks.
bitcoin on täpselt samamoodi raha kui € ja $ - mingi ese, millele on omistatud väärtus.
hommepäev võiksime kasvõi käbidega Tesla elektriautosid osta, kui piisav hulk inimesi tunnistaks käbisid valuutana.
| Nitrub kirjutas: |
mul pole aimugi kes see Ants Vill on keda sa tsiteerid aga raha definitsioonist ega ajaloost ei ole tal igatahes aimugi. |
sina oled siin vist ainuke, kes raha tööpõhimõttest aru ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 01:18:19
|
|
|
| DeTHiCa. kirjutas: |
sina oled siin vist ainuke, kes raha tööpõhimõttest aru ei saa. |
yup
viimati muutis bitCON 07.02.2014 17:33:56, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 01:27:14
|
|
|
Sa räägi siis miks nende aastate jooksul uusi sama väärtuslikke või isegi etemaid münte tehtud pole?
Ametlik valuuta on kõige hullem. Majanduslik inflatsioon? Rubla aega mäletad. Kõik kogusid ja kui vahetamiseks läks siis sorry. Aint teatud summa saad vahetada võis siis miskine 100 rubla 1 kroon. Saksa mark? Meenub? Lapsed käisid ühte saia poest ostmas, endal oli süles raha, nagu puuhalge veaks talvel tuppa. Pole su ametlik valuuta niitippkikkäss midagi... euro niigi ohus nede kreeka portugali jne riikide eest....
Ja zimbwaves või kus iganes on välja antud milljoni dollari tähistusega raha???? Isegit siin foorumis müüs keegi seda...
Ja sul on rohkem raha definitsioonist aimu?
Kui asjadel väärtust poleks, pole rahal ka ju mingit väärtust?
| Nitrub kirjutas: |
| SirVorkars kirjutas: |
Bitcoini kaevad ka nagu kulda. Raske saada. Liigutad palju kama, kulutad palju energiat, kuid ei saa sittagi.
Ja iga münt ei tee temast bitcoini. Sama nagu iga metall ei ole kuld. Raua tonn vanametallis on ka naeruväärse hinnaga nagu enamsus münte....
Vaata palju on erinevaid väärisraudu. Hõbe, plaatina, erinevad nende segud jne...
Samamoodi on pangakontol olev raha ka üks bs. Ükspäev on ühtede ja nullide asemel ainult nullid. Mis siis teed? Pank ütleb Sorry ja lõikad oma kaardi tükkideks...
| Nitrub kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, BTC vähene saadavus ning heade omadustega raha ei tee siis asja hinnaliseks? |
bitcoin ei ole raha! müntide "piiratud" saadavus on ka täis BS, vaata kui palju on neid erinevaid münte juba. Äkki homme tuleb kellelgi idee, et jälle mingi uus random coin on kõige mõistlikum vms, mis siis bitcoinist saab? |
|
ja mis selle bitcoini eelis on siis nende teiste müntide ees on et keegi sellele identset või paremat teha ei saa? pangakontol olev raha on siiski ametlik riigivaluuta, mida aktsepteeritakse maksude maksmiseks. Bitcoinil ei ole end-userit. Ametlik valuuta on nagu tippkiskja.
| tsitaat: |
Tsiteerides kodanikku Ants Vill: "Bitcoin on tegelikult kokkulepe, nagu ka kõik varasemad raha vormid, alates teokarpidest ning kullast ja lõpetades kõik võimalike optsioonide ja kolmanda astme derivaatidega. [...] Rahale annab väärtuse selle piiratud (või kontrolli all olev) kogus." |
mul pole aimugi kes see Ants Vill on keda sa tsiteerid aga raha definitsioonist ega ajaloost ei ole tal igatahes aimugi. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 01:29:08
|
|
|
Rubla ajal ei elanud, ei oska kommenteerida. Olen täiesti nõus, praegune ametlik raha on täielik disaster. Aga bitcoinid ja muud loomad on 1 aste veel hullemad sellest. Sellepärast ma ei kogugi seda ega hoia pangas/madratsi all.
Kui kõik praegused fiat rahad devalveeruksid üleöö 50%, kas sa arvad et su bitcoini stash oleks ikka samapalju väärt nagu ta oli eile? Never, selle väärtus kaoks palju rohkemgi kui 50%.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
10Fold
Piiratud kasutaja

liitunud: 03.10.2007
|
07.02.2014 01:30:52
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, BTC vähene saadavus ning heade omadustega raha ei tee siis asja hinnaliseks? |
bitcoin ei ole raha! müntide "piiratud" saadavus on ka täis BS, vaata kui palju on neid erinevaid münte juba. Äkki homme tuleb kellelgi idee, et jälle mingi uus random coin on kõige mõistlikum vms, mis siis bitcoinist saab? |
Sama hea väide, et teemantid pole rariteetsed - kõik kohad on mingit kruusa ja maakive ju täis
See, et sina ei suuda väärtust näha rohkemas kui küttepuus ja kartulas on sinu isiklik tragöödia. Kas Torino surilina või DaVinci trussikud on "väärt" miljoneid ja miljardeid ? Mõttetu pahn, sest tulevikus on võibolla Lady Gaga rinnahoidjad kõige kuumem kaup ?
Väärtus on antropoloogiline mõiste ja eeldab mingisugusegi abstraktse mõtlemise olemasolu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 01:37:18
|
|
|
Sellega on see teema et kellel on munad olemas, need hoiavad ja ootavad ning liigutavad siis asju kui õige hetk. Kes arg müüb kohe, kes pole kõige teravam ja õnne ka lisaks pole, kaotab siis selle 50% või rohkemgi.
Täpselt nagu börs. Ühel hetkel aktsia 100 eur kuid järgmisel langeb nagu loom. Apple oli siin korra hea näide oli .... Ja muidugi see rubla värk. Lollid olid kes kogusid ja hoidsid, kaotasid lausa rohkem kui 50%. Tark oli see kes ostis midagi enne krooniaega. Nüüd kühveldavad iganes eurusid kokku oma kinnisvara müümisega näiteks.....
| Nitrub kirjutas: |
Rubla ajal ei elanud, ei oska kommenteerida. Olen täiesti nõus, praegune ametlik raha on täielik disaster. Aga bitcoinid ja muud loomad on 1 aste veel hullemad sellest. Sellepärast ma ei kogugi seda ega hoia pangas/madratsi all.
Kui kõik praegused fiat rahad devalveeruksid üleöö 50%, kas sa arvad et su bitcoini stash oleks ikka samapalju väärt nagu ta oli eile? Never, selle väärtus kaoks palju rohkemgi kui 50%. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
07.02.2014 01:39:58
|
|
|
Nitrub, aga äkki seletad siis lollidele ka, mis see raha siis on ja miks bitcoin seda pole. Praegu jäta see "ametlik riigivaluuta" osa vahele, sest kes teab, kuskil võib ju kasutusele tulla. Krüptorahad on alles arengu alguses ju.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 01:44:25
|
|
|
Muideks eila oli ostas üks 100 eesti kroonine. Pakuti tol hetkel tema eest juba pea 1400 eur kui vaatasin... nii et jah bitcoin, isegit kui hääbub, võib mingi hetk kõva raha uuesti väärt olla. Never know
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
07.02.2014 01:49:44
|
|
|
| DeTHiCa. kirjutas: |
| hommepäev võiksime kasvõi käbidega Tesla elektriautosid osta, kui piisav hulk inimesi tunnistaks käbisid valuutana. |
Siinkohal meenub saatelõik, kus räägiti mingist suguharust, kellel on siiani kasutusel ürgne süsteem, kus supikausi tegijale makstakse kausi eest põllumajandussaadustega (suvaline näide). Nende kõrgeima väärtusega maksevahend oli (vist) pealuu. Igaljuhul olid nad läbirääkimistel maailmapangaga, et nende valuutat tunnistataks. Seega, kui on valuutal kasutajaskonda, siis olgu valuutaks kasvõi s*tt ise
Ka tänane raha oli kunagi täiesti uus nähtus ning nende väärtus mõistetamatu. Täna teab iga väike lapski, et euro eest saab jäätise. Siinkohal tunnen kaasa kõikidele esivanematele, kes on pidanud oma elu aja jooksul nägema Eesti Marka, Rubla, Eesti Krooni, Eurot, DEMi, FIMi. Kõik need valuutad on olnud mingil ajaperioodil elulise tähtsuga. Kõik need on toonud vaid kahju ning esivanemad pole saanud elu jooksul muud väärtuslikku säilitada tulevastele põlvedele, kui kinnisvara. Kohutav kadalipp, mille käigus oled vaid pidev kaotaja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 02:09:11
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, aga äkki seletad siis lollidele ka, mis see raha siis on ja miks bitcoin seda pole. Praegu jäta see "ametlik riigivaluuta" osa vahele, sest kes teab, kuskil võib ju kasutusele tulla. Krüptorahad on alles arengu alguses ju. |
Bitcoin ei ole raha, kuna sellel on ainult väärtus niikaua, kuniks teised seda aktsepteerivad. Tal ei ole muud väärtust ise-enesest.
"An officially-issued legal tender generally consisting of currency and coin. Money is the circulating medium of exchange as defined by a government. "
Bitcoinil ei ole mingit garanteeritud väärtust tulevikus ega käi ühegi punkti alla raha definitsioonis
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
07.02.2014 02:14:45
|
|
|
Nitrub, allikas?
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
07.02.2014 02:17:43
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| Bitcoin ei ole raha, kuna sellel on ainult väärtus niikaua, kuniks teised seda aktsepteerivad. Tal ei ole muud väärtust ise-enesest. |
Kui hommepäev teataksid suured majandusriigid, et nad ei tunnista enam arulagedalt juurde prinditud valuutat USD, siis oleksi selle valuutaga kõik. See teeb täpselt sama välja. Teinekord piisab vaid kahe suurriigi vahelise majandusliku koostöö katkemisest, et valuuta kokku kukuks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 02:22:01
|
|
|
Ma usun et kui Money asemel oleks Bitcoin siis sa ajaks teist juttu. Küll see bitcoin jõuab ka selle money kõrvale või ükskord lausa selle asemele.
Praegu on ju näha et enamsus asju üritatakse ajada internetti. Küll pangad suruvad, ja ettevõtted suruvad, et sularaha ära kaotada. Ja siis kõib kliks ja järsku ongi swedbankcoin ja sebbankcoin... newer know
| Nitrub kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, aga äkki seletad siis lollidele ka, mis see raha siis on ja miks bitcoin seda pole. Praegu jäta see "ametlik riigivaluuta" osa vahele, sest kes teab, kuskil võib ju kasutusele tulla. Krüptorahad on alles arengu alguses ju. |
Bitcoin ei ole raha, kuna sellel on ainult väärtus niikaua, kuniks teised seda aktsepteerivad. Tal ei ole muud väärtust ise-enesest.
"An officially-issued legal tender generally consisting of currency and coin. Money is the circulating medium of exchange as defined by a government. "
Bitcoinil ei ole mingit garanteeritud väärtust tulevikus ega käi ühegi punkti alla raha definitsioonis |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
07.02.2014 02:37:08
|
|
|
| caarel kirjutas: |
| Nitrub kirjutas: |
| Bitcoin ei ole raha, kuna sellel on ainult väärtus niikaua, kuniks teised seda aktsepteerivad. Tal ei ole muud väärtust ise-enesest. |
Kui hommepäev teataksid suured majandusriigid, et nad ei tunnista enam arulagedalt juurde prinditud valuutat USD, siis oleksi selle valuutaga kõik. See teeb täpselt sama välja. Teinekord piisab vaid kahe suurriigi vahelise majandusliku koostöö katkemisest, et valuuta kokku kukuks. |
No tegelikult USD-l jääks kütteväärtus, aga see pole vist see väärtus, mida on mõeldud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 02:48:29
|
|
|
Huvitav mitu bitcoini USA on võlgu Hiinale hetkel
Ja Discovery pealt oli saade, kus tutvustas kuidas FED trükib usas raha. Lõpus ütles et trükivad umbes 1 billion dollarit päevas (okei osa põletatakse ära nagu filmides, kohver põlema ja kõik). Mida rohkem raha ringlusesse lasta, seda väiksemaks raha väärtus langeb ju. Ja tegelt dollar on ju kõvasti langenud näiteks euro suhtes ja langes isegit enamus oma võimust lausa meie krooni ajal.. ( krooniajal mäletan kui maksis 1 dollar ca 19 krooni ja enne eurot miskine 10-11 krooni. Vahepeal laneges isegi ju alla 9 krooni...)
Ma ei teaks et Bitcoine tekitatakse 1 billion tükki päevas juurde...
Edit: NSA arvutid vist kaevaksid selle võla mõne aastaga tasa, selle asemel et "luurata" inimeste/riikide järgi Oh bitcoine polegit niipalju ehk kui usa võlg?
| caarel kirjutas: |
| Nitrub kirjutas: |
| Bitcoin ei ole raha, kuna sellel on ainult väärtus niikaua, kuniks teised seda aktsepteerivad. Tal ei ole muud väärtust ise-enesest. |
Kui hommepäev teataksid suured majandusriigid, et nad ei tunnista enam arulagedalt juurde prinditud valuutat USD, siis oleksi selle valuutaga kõik. See teeb täpselt sama välja. Teinekord piisab vaid kahe suurriigi vahelise majandusliku koostöö katkemisest, et valuuta kokku kukuks. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
07.02.2014 03:05:53
|
|
|
| SirVorkars kirjutas: |
| Edit: NSA arvutid vist kaevaksid selle võla mõne aastaga tasa, selle asemel et "luurata" inimeste/riikide järgi |
Seda on mitmes kohas öeldud, et Bitcoini võrgu jõudlus on mitu korda suurem kui kõik maailma superarvutid kokku - ei suuda NSA midagi kaevata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 03:44:54
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, allikas? |
wikipedia, eeldan juba ette et tahad paremat allikat, seega websteri oma
"something (as pieces of stamped metal or printed paper) customarily and legally used as a medium of exchange, a measure of value, or a means of payment"
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 04:24:50
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
Rubla ajal ei elanud, ei oska kommenteerida. Olen täiesti nõus, praegune ametlik raha on täielik disaster. Aga bitcoinid ja muud loomad on 1 aste veel hullemad sellest. Sellepärast ma ei kogugi seda ega hoia pangas/madratsi all.
Kui kõik praegused fiat rahad devalveeruksid üleöö 50%, kas sa arvad et su bitcoini stash oleks ikka samapalju väärt nagu ta oli eile? Never, selle väärtus kaoks palju rohkemgi kui 50%. |
| Nitrub kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Nitrub, allikas? |
wikipedia, eeldan juba ette et tahad paremat allikat, seega websteri oma
"something (as pieces of stamped metal or printed paper) customarily and legally used as a medium of exchange, a measure of value, or a means of payment" |
Oeh töesti jookse peaga nagu vastu seina ja sein saab ka siis rohkem aru mis talle öelda tahetakse....
Sa nagu jonnid vasta ja mötled repliike välja, kuid mitteühtegi linki sellele mida siin jagad töestuseks pole.
Ja ISE ütlesid et sa pole RUBLA aega näinudkit ja nüüd jonnid siin siin vasta...
Sulle TALONGID ütlevad midagist üldse? Mõtle kui talongide eest saad Bitcoine ja nende Bitcoinide eest saad osta juustu ja vorsti.
Aga vot vanasti nii oli. TALONG tuli välja teenida, nagu praegu Bitcoin. Oli talong ja said juustu- ja või vorstikäraka. Mõlema jaoks oli KAHTE talongi vaja. Talongi ei olnud,rubla oli, kuid juustu ja vorsti ilma talongita ei saanud...
misest et rubla palju oli ( juhul kui sul üüratu summa rublasi polnud, või nagu selle rahaga ikka on, et kellel miljon seda või miljard , see ikka saab oma tahtmise)
Ja üleüldse ma ei saa aru mis su viha on ja tõestada tahad? Selge on et hetkel siin raha liigub hetkel, kaeva kuni jaksad, osta selle eest mida iganes kuni saad ja ela õnnelikult. Praegu on see võimalus.
Mitte ära vingu ja ürita tõestada kui sitt see asi on... Või sa oled kade et teised kaevavad ja sina mitte?
Ja kuna rubla sa näinud pole, siis eeldan et oled vähemalt 1992 aasta väjalase (ei pruugi isegit niivarane olla) ja pole karmi elu näinud, ja nüüd on eesti riik ikka midagi muud, ning eriti kui vanemad kuni 16-18 aastani poputavad ( nende kohus), siis elu veel eriti lihtsam...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
07.02.2014 04:54:57
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| "something (as pieces of stamped metal or printed paper) customarily and legally used as a medium of exchange, a measure of value, or a means of payment" |
Juba ammu pole raha paberil või metallitükis. Teame ju kõik, et virtuaalselt pankades on rohkem raha, kui kunagi kokku üldse trükitud. Näitlikult ongi osa raha ringlemas (reaalne raha) ja osa nö.bitcoinides (virtuaalselt pangaarvel). Millest aga üks kodanik ikka veel aru ei saa ja millele ta vastu sõdib, kui pooldab ühe käega juba olemasolevat virtuaalraha süsteemi ja teisega käega tõrjub sarnaseid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
07.02.2014 09:09:02
|
|
|
rumal inimene ei saa aru, et tema väljalõiked wikipediast ja mujalt hoopis toetavad bitcoini definitsiooni valuutana, mitte vastupidi.
bitcoiniga ostmine/müümine on saanud juba tavaks ja on täiesti legaalne, neid firmasid tuleb aina juurde, kes bitcoini valuutana aksepteerivad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
2ndalpha
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2004
|
07.02.2014 11:02:13
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Miks BTC nii langenud üldse ? |
Apple näitas viimasele iOS Bitcoin appile keskmist sõrme ja eemaldas App Storest.
MtGox väljavõtted on ajutiselt tehnilistel põhjustel peatatud.
Võib-olla veel mõni X põhjus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
07.02.2014 11:19:38
|
|
|
http://rt.com/business/bitcoin-russia-use-ban-942/ See on vist kukkumise põhjus? Ehk siis siis teine ban maailma ajaloos, islandi järel. Venelastel on ka põhjust bännida, neil läheb ilmselt rubla devalveerimiseks? Isegi Hiina annab bitcoini kasutalaje vabamad käed.
Huiamine Apple poolt + Mtgoxi lagunemine + venemaa "ban" =
viimati muutis degreal 07.02.2014 11:26:11, muudetud 3 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirVorkars
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
07.02.2014 11:19:43
|
|
|
Ehh lähevad ka euru pääle üle
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
07.02.2014 11:38:32
|
|
|
| tsitaat: |
| The OIG also discussed the possibility of creating a “postcoin” as a USPS-specific digital currency. |
Selle peale tuli hea muie näole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.02.2014 11:47:36
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
Tore hommikune lugemine. Ilmselt tuleb neid "keelde" lähiajal veel kõvasti juurde. Varsti muutub hind juba üsna ahvatlevaks. |
10-20$ vahel võib mõned juba soetada küll.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-huviline-
HV kasutaja
liitunud: 17.04.2012
|
07.02.2014 11:50:08
|
|
|
| See nüüd mingi umbes kolmas suurem vajumine BTC puhul vist. Eks siin on paari päevaga neid huvitavaid uudiseid sisse visanud alates sellest Õuna bännist ja nendest teistest. Võta sa nüüd kinni mis see õige oleks praegu teha - müü või osta või oodata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.02.2014 11:51:02
|
|
|
| -huviline- kirjutas: |
| See nüüd mingi umbes kolmas suurem vajumine BTC puhul vist. Eks siin on paari päevaga neid huvitavaid uudiseid sisse visanud alates sellest Õuna bännist ja nendest teistest. Võta sa nüüd kinni mis see õige oleks praegu teha - müü või osta või oodata. |
Oodata. Kui tõusma hakkab, siis veel oodata ja siis osta. Tippe ega orge ei taba muidu kui vaid unenägudes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
07.02.2014 14:20:48
|
|
|
| degreal kirjutas: |
http://rt.com/business/bitcoin-russia-use-ban-942/ See on vist kukkumise põhjus? Ehk siis siis teine ban maailma ajaloos, islandi järel. Venelastel on ka põhjust bännida, neil läheb ilmselt rubla devalveerimiseks? Isegi Hiina annab bitcoini kasutalaje vabamad käed.
Huiamine Apple poolt + Mtgoxi lagunemine + venemaa "ban" =  |
MtGox peatas kõik BTC withdrawalid.
| MtGox Press Release, 07.02.2014 kirjutas: |
Statement Regarding BTC Withdrawal Delays
Tokyo - JAPAN - February 07, 2014
Dear MtGox Customers,
In our efforts to resolve the issue being encountered by various bitcoin withdrawals, it was determined that the increase in the flow of withdrawal requests has hindered our efforts on a technical level. To understand the issue thoroughly, the system needs to be in a static state.
In order for our team to resolve the withdrawal issue it is necessary for a temporarily pause on all withdrawal requests to obtain a clear technical view of the current processes.
We apologize for the sudden short notice. All bitcoin withdrawal requests will be on pause, and the withdrawals in the system will be returned to your MtGox wallet and can be reinitiated once the issue is resolved. The trading platform will perform as usual for the needs of our customers.
Our team will resolve this problem as soon as possible and will provide an update on Monday, February 10, 2014 (JST).
We deeply apologize for the inconvenience caused, and thank you for your kind support and considerations.
Sincerely,
The MtGox Team |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 14:41:51
|
|
|
| rofl
|
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
07.02.2014 14:44:27
|
|
|
| bitcoini keelamine on umbes sama loogiline nagu keelata ära peeretamine...haige riik ja haiged inimesed
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
07.02.2014 14:55:10
|
|
|
| liifer kirjutas: |
| bitcoini keelamine on umbes sama loogiline nagu keelata ära peeretamine...haige riik ja haiged inimesed |
riigile ei meeldi konkurents, vana tõde ju
|
|
| tagasi üles |
|
 |
liifer
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2006
|
07.02.2014 15:05:52
|
|
|
| Nitrub kirjutas: |
| liifer kirjutas: |
| bitcoini keelamine on umbes sama loogiline nagu keelata ära peeretamine...haige riik ja haiged inimesed |
riigile ei meeldi konkurents, vana tõde ju |
Reaalne elu käib seal juba 30 aastat dollarites kui mitte kauem. Rubla on saia ja piima ostmiseks. Ainult loll hoiustab raha rublades. Keelustamine ei muuda mitte midagi.
Mõni nõrganärvilisem müüs maha oma coinid ja juba ta tõuseb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|