Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Kui palju ruumi on 16GB mobiiltelefonis tegelikult? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2014 19:08:25 Kui palju ruumi on 16GB mobiiltelefonis tegelikult? vasta tsitaadiga


Tänapäeval on mobiiltelefonide juures saanud standardiks 16GB. See on fakt. Kindlasti on veel mudeleid, millel on ka 8GB põhimälu, kuid rakenduste (sh mängude) mahtude kasvu, kaamerafotode kasvavat resolutsiooni (ja seega ka pildifailide suurust) arvestades kuulub see number ajalukku.

Reaalsuses aga on see number põhimõtteliselt reklaamitrikk, millega meelitada pahaaimamatut tarbijat. See tähendab, et kui telefoni põhimälu isegi on 16GB, nagu tootja välja hüüab, siis kasutada sellest saab kasutaja vaid osa. Ning selle osa suurus varieerub erinevate mudelite vahel kuni 25% võrra mälu kogumahust.

Loe edasi Photopointi ajaveebist

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 28.01.2014 22:50:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 28.01.2014 22:50:04 vasta tsitaadiga

Lisan siia, et Lumia 920 16gb on "up to 12gb"
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 00:02:41 vasta tsitaadiga

Nexus 5 oli hea valik siis icon_smile.gif

Aga 16GB miinus natuke tundub tõesti hetkel selline kõige mõistlikum valik olevat. 8GB on juba piirpealne. Samsung Galaxyga läheks juba päris kitsaks icon_lol.gif

Teisalt jälle ausalt öeldes ei suuda küll põhjust välja mõelda miks mul oleks vaja telefonis hoida ligi 30GB midagi. icon_rolleyes.gif Kui mingit meelelahutust vms, siis tänapäevastel telefonidel lihtsam ju mälupulk jägi lükata ja otse sellelt filme vaada. Või kannab tõesti keegi 30GB muusikat näiteks kaasas? Või kui tõesti keegi teeb nii palju pilte või filmib telefoniga kusagi välismaal olles, siis veel. Aga ka sellisel juhul saab nt pulgale ära tõsta. Või noh siis veel variant, et telefon on nö andmepangaks. Kuigi ka see ei tundu väga hea mõte muidugi.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 02:48:16 vasta tsitaadiga

Võiks olla ka mainitud, et erineva arvestuse tõttu näitab tarkvara 16GB korral mahuks ~14,9GB.
Mingil põhjusel käib see paljudel ikka üle mõistuse. icon_smile.gif

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 03:09:10 vasta tsitaadiga

Kohe näha, et Nexus5 on nn puhas android. Samsung see-eest topib bloatwarei nii täis kui vähegi saab. icon_wink.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seebakas
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 08:39:45 vasta tsitaadiga

Mul see 30 gb jääb ka väheseks, teen palju pilte ja videosi, nii telefoni kui ka videokaameraga. Ning unustan koguaeg nad arvutisse tõmmata seega lisa gb-d on täiesti arusaadavad. Mingi festivali nädalavahetusega filmib selle täiesti täis.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 08:51:28 vasta tsitaadiga

mälu ei maksa ju tänapäeval midagi. Ei tea, miks sellega peedistatakse icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 09:05:31 vasta tsitaadiga

Jah eks siin ole probleem laiem. Isegi Lõuna-Koreas mõeldakse juba selle peale, et bloatware hulka telefonides peab piirama ja kasutaja peab saama seda eemaldada ilma rootimata.
Näiteks ühes näites oli telefoni vaikimisi installitud 80 erinevat appi. 39 samsungi poolt, 25 operaatori poolt + 16 erinevat Google poolt. Lisaks see, et tootjad reklaamivad alati raudvara enda mälumahtu, mitte seda mida inimene reaalselt kasutada saab. Vähe sellest - ka paljudes ülevaadetes ei räägita sellest mälumahust mida reaalselt kasutada saab, vaid pritsitakse tuimalt samu numbreid mida tootja esitab.
Link: http://www.zdnet.com/south-korea-rules-pre-installed-phone-bloatware-must-be-deletable-7000025533/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 09:21:38 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mälu ei maksa ju tänapäeval midagi. Ei tea, miks sellega peedistatakse icon_rolleyes.gif


noh kui sa võtad hinna ühe seadme kohta, siis tõesti ei maksa. Aga kui sa korrutad selle n-tuhande müüdud seadmega, siis kasumireal ju annab juba tunda. Lisaks saab 32GB rohkem raha küsida. Ehket puhas marketingi teema, et valikut suurendada.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kermo144
Kreisi kasutaja
kermo144

liitunud: 01.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 09:36:04 vasta tsitaadiga

Ega S2-ga sama teema. Karbi peal on 16GB kirjutatud, tegelt on 11,50GB. Rakenduste jaoks saab kõigest kasutada 1,97GB. Sama hea on ka rammidega. Kirjas on 1GB, tegelikuses on 832MB. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 09:39:17 vasta tsitaadiga

Ei tea, tundub selline klikikogumis uudis, või siis suunatud tehnikakaugetele inimestele. Sama paralleeli võiks tõmmata müüdavate arvuti komplektidega, et kui 1tb kõvaketas seal sees on siis, TEGELIKULT saad sellest ka ju vähem kasutada sest operatsioonisüsteem võtab ka ruumi. Ühesõnaga tehakse uudis/probleem õhust.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 09:49:01 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
Ei tea, tundub selline klikikogumis uudis, või siis suunatud tehnikakaugetele inimestele. Sama paralleeli võiks tõmmata müüdavate arvuti komplektidega, et kui 1tb kõvaketas seal sees on siis, TEGELIKULT saad sellest ka ju vähem kasutada sest operatsioonisüsteem võtab ka ruumi. Ühesõnaga tehakse uudis/probleem õhust.

Kõvaketta puhul ju ikka veidi teisiti, teisenduste nahka läinud ruum. Siin aga on ju päris palju tootja ja ka operaatori teha. Kuigi laiemalt vaadates tõesti sarnane, suure numbriga meelitatakse ostma ja pärast on hoopis vähem kasutatav.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 10:36:34 vasta tsitaadiga

Abiks info. Eks kõik vähegi IT-teadlikud saavad aru, et kogu numbrit kätte ei anta.
Ma siiski ei osanud arvata, et vahed on nii suured.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kir2
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2004




sõnum 29.01.2014 11:07:05 vasta tsitaadiga

No näiteks Samsungil, HTCl ja Sonyl on ametlikus toote kirjelduses need numbrid põhimõtteliselt olemas. Tõsi, pisikeses kirjas kuskil all nurgas... icon_biggrin.gif
Aga teiste puhul on heal juhul mainitud, et mälu on vähem. Aga kolmandik on juba päris palju vähem ju.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 11:10:27 vasta tsitaadiga

Siia kõrvale võiks panna ka info millistel telefonidel on võimalus seda laiendada SD kaardi näol näiteks
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 14:34:23 vasta tsitaadiga

madest kirjutas:
Siia kõrvale võiks panna ka info millistel telefonidel on võimalus seda laiendada SD kaardi näol näiteks
kordades odavam on microSD aparaati toppida, kui suurema mälumahuga telefon osta. Samsal saab kaardiga laiendada
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 14:47:48 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
madest kirjutas:
Siia kõrvale võiks panna ka info millistel telefonidel on võimalus seda laiendada SD kaardi näol näiteks
kordades odavam on microSD aparaati toppida, kui suurema mälumahuga telefon osta. Samsal saab kaardiga laiendada


Jama ongi selles, et osadel telefonidel ei saa installida app'e mälukaardile (ega isegi osaliselt liigutada mälukaardile).
Näiteks Xperia SP - 8st on 5,5GB kasutajale kättesaadav ning kõik. Vahet pole kui suure mälukaardi lisaks paned - seda võid kasutada ainult muude failide tarbeks.

Keeld Androidi uuemates versioonides (4 koma midagi) rakendusi mälukaardile liigutada peaks olema Google initsiatiiv ning edasi sõltub tootjast, kes viitsib sellest üle saada (Samsung näiteks vähemalt osadel mudelitel) ja kes ei viitsi (Sony puhul on ka nii ja naa sõltuvalt mudelist).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 29.01.2014 15:15:49 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Nexus 5 oli hea valik siis icon_smile.gif

Aga 16GB miinus natuke tundub tõesti hetkel selline kõige mõistlikum valik olevat. 8GB on juba piirpealne. Samsung Galaxyga läheks juba päris kitsaks icon_lol.gif

Teisalt jälle ausalt öeldes ei suuda küll põhjust välja mõelda miks mul oleks vaja telefonis hoida ligi 30GB midagi. icon_rolleyes.gif Kui mingit meelelahutust vms, siis tänapäevastel telefonidel lihtsam ju mälupulk jägi lükata ja otse sellelt filme vaada. Või kannab tõesti keegi 30GB muusikat näiteks kaasas? Või kui tõesti keegi teeb nii palju pilte või filmib telefoniga kusagi välismaal olles, siis veel. Aga ka sellisel juhul saab nt pulgale ära tõsta. Või noh siis veel variant, et telefon on nö andmepangaks. Kuigi ka see ei tundu väga hea mõte muidugi.


mul on 2,5 aastat vana telefon. Videosid tehes on need ikka päris suured ruumiõgardid. 42 sekundiline video võtab juba 51,4mb ruumi icon_rolleyes.gif Tänapäevastel telefonidel arvan et rohkemgi. Mälukaardid on abiks asjad icon_wink.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 16:00:31 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
namstoop kirjutas:
Nexus 5 oli hea valik siis icon_smile.gif

Aga 16GB miinus natuke tundub tõesti hetkel selline kõige mõistlikum valik olevat. 8GB on juba piirpealne. Samsung Galaxyga läheks juba päris kitsaks icon_lol.gif

Teisalt jälle ausalt öeldes ei suuda küll põhjust välja mõelda miks mul oleks vaja telefonis hoida ligi 30GB midagi. icon_rolleyes.gif Kui mingit meelelahutust vms, siis tänapäevastel telefonidel lihtsam ju mälupulk jägi lükata ja otse sellelt filme vaada. Või kannab tõesti keegi 30GB muusikat näiteks kaasas? Või kui tõesti keegi teeb nii palju pilte või filmib telefoniga kusagi välismaal olles, siis veel. Aga ka sellisel juhul saab nt pulgale ära tõsta. Või noh siis veel variant, et telefon on nö andmepangaks. Kuigi ka see ei tundu väga hea mõte muidugi.


mul on 2,5 aastat vana telefon. Videosid tehes on need ikka päris suured ruumiõgardid. 42 sekundiline video võtab juba 51,4mb ruumi icon_rolleyes.gif Tänapäevastel telefonidel arvan et rohkemgi. Mälukaardid on abiks asjad icon_wink.gif


Nexus 5 on umbestäpselt 100 mb/min.

Ilmselt jah juhul, kui plaanis tõesti palju video/pildi tegemiseks kasutada, siis tasub pigem vaada eraldi mälukaardi võimalusega mudel. MUl küll eelmisel telefonil sai SD kaardi panna, aga see oli 8GB ja sain kenasti hakkama. Nii et nüüd 16GB miinus operatsioonisüsteem on enivei kokku tibake rohkem ruumi kui varem.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 16:06:28 vasta tsitaadiga

Galaxy S4 + AOSP = 9.11GB
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2014 20:59:02 vasta tsitaadiga

ot:
Nokia Lumia 1020 32GB-st on kasutatav 29,12GB. Ei kurda.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peab meeldima.
Kreisi kasutaja
peab meeldima.

liitunud: 02.08.2005




sõnum 29.01.2014 23:05:31 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
Lisan siia, et Lumia 920 16gb on "up to 12gb"

925 siiski.
920 on 32gb.

_________________
Arbeit macht frei.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 30.01.2014 01:18:26 vasta tsitaadiga

peab meeldima. kirjutas:
R A T kirjutas:
Lisan siia, et Lumia 920 16gb on "up to 12gb"

925 siiski.
920 on 32gb.


Neid on ka 16gb:
http://www.overstock.com/Electronics/Nokia-Lumia-920-16GB-GSM-Unlocked-Windows-8-Cell-Phone/7862043/product.html

Btw, 925 oli vist olukord parem protsentuaalselt, vähemalt mingiaeg uurisin seda lisa (kuid mingi reklaami pärast hangus HV ära ja ei hakanud siia postitama)
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 12:48:42 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
jama ongi selles, et osadel telefonidel ei saa installida app'e mälukaardile (ega isegi osaliselt liigutada mälukaardile).

Minul kulub enamus ruumist kaameraga tehtud piltide ja videode alla. Kui sa selle osa juba SD ga ära lahendad siis peaks jääma sul telefonis piisavalt mälu appide jaoks.

Sellepärast ma ei saagi Nexus5 st aru ... sigahea telefon aga SD pole.
Kardavad et inimene ei uuenda telefoni kui saab 64gb kaardi sisse lükata ?

Kokkuvõtvalt siis mina EI osta ühtegi telefoni millel pole võimalust mälu laiendada.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 12:58:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Jah eks siin ole probleem laiem. Isegi Lõuna-Koreas mõeldakse juba selle peale, et bloatware hulka telefonides peab piirama ja kasutaja peab saama seda eemaldada ilma rootimata.
Näiteks ühes näites oli telefoni vaikimisi installitud 80 erinevat appi. 39 samsungi poolt, 25 operaatori poolt + 16 erinevat Google poolt. Lisaks see, et tootjad reklaamivad alati raudvara enda mälumahtu, mitte seda mida inimene reaalselt kasutada saab. Vähe sellest - ka paljudes ülevaadetes ei räägita sellest mälumahust mida reaalselt kasutada saab, vaid pritsitakse tuimalt samu numbreid mida tootja esitab.
Link: http://www.zdnet.com/south-korea-rules-pre-installed-phone-bloatware-must-be-deletable-7000025533/

Google kutsub ise ka Samsungit korrale: http://blog.gsmarena.com/samsung-will-allegedly-tone-down-on-custom-software-on-googles-request/

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 13:04:25 vasta tsitaadiga

Good news thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 13:43:28 vasta tsitaadiga

Mul on 1gb maht. Vaba sellest 200mb. 4gb mälukaat lisaks ja ei saa nagu aru, et rohkem vaja oleks (xcover 2)
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 14:17:26 vasta tsitaadiga

madest kirjutas:
Draqula kirjutas:
jama ongi selles, et osadel telefonidel ei saa installida app'e mälukaardile (ega isegi osaliselt liigutada mälukaardile).

Minul kulub enamus ruumist kaameraga tehtud piltide ja videode alla. Kui sa selle osa juba SD ga ära lahendad siis peaks jääma sul telefonis piisavalt mälu appide jaoks.

Sellepärast ma ei saagi Nexus5 st aru ... sigahea telefon aga SD pole.
Kardavad et inimene ei uuenda telefoni kui saab 64gb kaardi sisse lükata ?

Kokkuvõtvalt siis mina EI osta ühtegi telefoni millel pole võimalust mälu laiendada.


Kui pika ajaperioodi videosid ja pilte sa telefonis hoiad siis? Mul peegelkaameral pole ka ühtegi suuremat mälukaarti kui 16GB, kuigi failid on telefoni omadest ikka suurusjärk suuremad. icon_rolleyes.gif Mingi paarinädalasel fotoretkel läks teist mälukaarti ka vaja. Aga niimoodi igapäevasel telefoniga ju nii palju ikka ei pildista?

Et ma nüüd kuidagi ei õigusta tootjate poole SD kaartide ära kaotamist, muidugi oleks hea kui saaks ise valida suhteliselt odava raha eest mälukaardi suuruse. Aga isegi kui saab, ma ei näeks endiselt tungivat vajadust mingi 64GB vms mälukaardi järele icon_rolleyes.gif Kui andmesida wifi olemas, siis on ju suur hulk teenuseid, mis pildid automaatselt kuhugi serverisse toimetavad, Google Drive, Dropbox jne. Okei mahud on tiba piiratud kui tasuta variant. No siis võta MEGA. Seal on 50GB tasuta ja telefoni app täitsa olemas ja camera sync ka.

Ühesõnga vähemalt minu jaoks, ma kahtlustan, et suurema osa telefoniomanike jaoks samuti, jookseb tunnetuslikult kriitiline piir 16GB juures. 8GB oleks natsa nadi, 32GB vbl tore küll, aga selgelt overkill. Ilmselt kinnitavad seda ka müüginumbrid.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 15:32:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kui pika ajaperioodi videosid ja pilte sa telefonis hoiad siis?

Ilmselt ma kasutan telefoni rohkem pildistamiseks kuna mul kaamera kui selline üldse puudub. Mälukaart on 8gb ainult kuid see saab küll väga kiirelt täis ja enamus sellest tegelikult on video @720p.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 16:04:43 vasta tsitaadiga

mul Galaxy S2 (e "16GB" sisemälu) ja 32GB kaart. sisemälust 7,38GB vaba, kaardil 19,3GB vaba. aga parem olgu ruumi üle kui puudu icon_razz1.gif
hiljuti ühel väiksel tripil kogunes pildi- ja videomaterjali mingi 4GB kanti näiteks. et ilma kaardita ei mängiks kuidagi välja (no kui VÄGA vaja, siis ehk saaks hakkama, aga milleks tõmmelda...).

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 16:10:40 vasta tsitaadiga

16 GB sise- ja 32 GB Microsd kaarti ja piisab, 16 GB jääb väikeseks, kuna vahel on vaja päev otsa saalis istuda ja esinemisi filmida. Seni ruumist piisab, on ka avariivaru.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2014 18:09:32 vasta tsitaadiga

Samsung pole ainuke, kes telefoni bloati täis topib. Eelmine Sony-Ericsson Arc, millel oli vähe sisemälu, kõiki programme ei saanud kaardile panna ja mis oli paksult jama täis, mida ei saanud rootimata eemaldada. Seepärast jäi see praeguse seisuga esimeseks ja viimaseks Android telefoniks.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 31.01.2014 11:51:22 vasta tsitaadiga

Jolla 16 GB on mul peale usina piltide ja videote tegemist 13,2 GB veel vaba icon_smile.gif
Lisaks veel, et peal on ka hulgaliselt rakendusi ja navi kaarte icon_smile.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2014 12:38:54 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
Jolla 16 GB on mul peale usina piltide ja videote tegemist 13,2 GB veel vaba icon_smile.gif
Lisaks veel, et peal on ka hulgaliselt rakendusi ja navi kaarte icon_smile.gif


VGA resoga filmid või kuidas see võimalik on?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2014 13:11:19 vasta tsitaadiga

seda trikki tahaks isegi teada icon_razz.gif mu S2 teeb FullHD-s ~124 MB/min...
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 05.02.2014 14:56:49 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
seda trikki tahaks isegi teada icon_razz.gif mu S2 teeb FullHD-s ~124 MB/min...

Jollal on 1 min 80MB
Telefonis oli tol hetkel kuskil 15 10-40 sek videot alla 400MB ja terve posu pilte (164 pilti 138MB).
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2014 15:25:48 vasta tsitaadiga

kole kahtlane, alla megased pildid @8Mpix icon_rolleyes.gif
viitteist alla minuti klipikest "usinaks videotamiseks" ma vähemasti ei julgeks nimetada icon_razz.gif lisaks on bitrate ebanormaalselt madal - S2 ja S4 16-17Mbps, HTC One 19-20Mbps ja siis Jolla vaevu üle 10Mbps...

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 05.02.2014 15:53:11 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
kole kahtlane, alla megased pildid @8Mpix icon_rolleyes.gif
viitteist alla minuti klipikest "usinaks videotamiseks" ma vähemasti ei julgeks nimetada icon_razz.gif lisaks on bitrate ebanormaalselt madal - S2 ja S4 16-17Mbps, HTC One 19-20Mbps ja siis Jolla vaevu üle 10Mbps...

Võin screenshoti saata kui ei usu, küsimus teemas vist ikkagi algselt vabast mäluruumist mitte piltide videote pakkimisastmest algoritmist. Jolla kaamera heli polnud algul kiita, ilmselt ka sealt too väiksem maht, vaatasin, et uuema softiga on ka failid kosunud ja kvaliteet tõusnud.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2014 22:13:32 vasta tsitaadiga

Endal mul Xperia L ja selles 8GB mälu.Mulle piisab sellest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2014 22:59:40 vasta tsitaadiga

Tellisin just 64GB microSD, kuna Galaxy S4 kasutatav ~9GB on närult vähe.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Kui palju ruumi on 16GB mobiiltelefonis tegelikult?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.