|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.01.2014 11:13:31
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Kas peab seda meeletut pikka säilivusaega taga ajama?
Kas tõesti on raske iga 10a tagant uuele meediumile asi panna? |
Pole hullu - teadlased lubavad juba miljon / ja rohkem aastat püsivat salvestust.
Million-Year Data Storage Disk Unveiled
Magnetic hard discs can store data for little more than a decade. But nanotechnologists have now designed and built a disk that can store data for a million years or more.
http://www.technologyreview.com/view/520541/million-year-data-storage-disk-unveiled/
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
03.01.2014 14:47:26
|
|
|
| tsitaat: |
Kas peab seda meeletut pikka säilivusaega taga ajama?
Kas tõesti on raske iga 10a tagant uuele meediumile asi panna?
|
Arhiveerimise mõte ongi säilitada andmeid pika aja taha. Näiteks on sul mõni tähtis tehniline projekt, mida niipea polegi vaja näppida, kõik töötab musta kasti sees õlitatult. Ja siis käib pauk ja seade rikkis. Remondimees saabub ja teatab kurvastusega, et remondiks, kui sul on anda seadme skeem ja tehniline kirjeldus. Tootja on sulle selle andnud (CD-l, flopil või kõvakettal). Aga sa pole seda viitsinud alles hoida. Uue samaväärse asendamine maksaks miljoneid eurosi aga remont heal juhul paarsada. Mul on selliseid juhtumeid otse elust päris tihti juhtunud. On ka õnneks läinud - mul oli floppy loetav ja sai kõvasti pappi kokku hoitud.
Teine koht on multimeedia (tavaliselt fotod ja perevideod). Tegid nooruses pulli, leidsid tollal kena näki, hullasid ja tegid videoid või pilte. Arhiveerisid vaid digitaalselt. 10 kond aastat hiljem tahad kasvõi korraks meenutada aga fail pole säilinud (või CD hukas). Aga äkki sai näkk kuulsaks ja saaksid "piltide" müügist teenida terve varanduse aga sul pole säilinud. Nii nagu keegi kaotas oma bitcoin HDD.
Arhiveerimise all ei mõelda igapäevases kasutuses olevate andmete hoidmist. Need on sul kas jooksval HDD-l või serveris või pilves ja nende sisu võib pidevalt muutuda või kustutadki. Tagavarakoopia tegemine on vaid kogemata hävimise tagajärgede kindlustamine, kuid see pole arhiveerimine.
Siit jõuame ühe ohtliku tendentsini - tegid nagu kord ja kohus andmetele HDD-le või CD/DVD meediale nagu kord ja kohus arhiivi koopia. Seisis kõik ilusasti 10 aastat ja siis on äkki vaja. Võtad riiulist välja HDD kuid selgub et IDE liidesega seadet sul polegi. Saad suure vaevaga kellegi arvuti taha, kuuled käib kolks ja failid loetamatud. CD on ka loetamatu ja flopiseadet polegi. Või kui saidki kätte, selgub et bitmap fail on üliharuldases Deluxe formaadis ja pole enam ühtegi programmi millega vaadata. Või wordperfekt doktoritöö on nii vanas formaadis, et word jaoks on loetamatu. Siis oled algpunktis tagasi - kasu arhiveerimisest polnud. Mul on siiani sahtlis alles minu esimesed koolitööd pehmetel flopidel, paraku pole enam seadmeid mis suudaks seda lugeda. Tahaks infot kätte saada, kuid pole seni võimalust olnud. Hoiangi alles kui õppetundi kuidas ei tohiks arhiveerida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
03.01.2014 14:58:38
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
| tsitaat: |
Kas peab seda meeletut pikka säilivusaega taga ajama?
Kas tõesti on raske iga 10a tagant uuele meediumile asi panna?
|
Arhiveerimise mõte ongi säilitada andmeid pika aja taha. Näiteks on sul mõni tähtis tehniline projekt, mida niipea polegi vaja näppida, kõik töötab musta kasti sees õlitatult. Ja siis käib pauk ja seade rikkis. Remondimees saabub ja teatab kurvastusega, et remondiks, kui sul on anda seadme skeem ja tehniline kirjeldus. Tootja on sulle selle andnud (CD-l, flopil või kõvakettal). Aga sa pole seda viitsinud alles hoida. Uue samaväärse asendamine maksaks miljoneid eurosi aga remont heal juhul paarsada. Mul on selliseid juhtumeid otse elust päris tihti juhtunud. On ka õnneks läinud - mul oli floppy loetav ja sai kõvasti pappi kokku hoitud.
Teine koht on multimeedia (tavaliselt fotod ja perevideod). Tegid nooruses pulli, leidsid tollal kena näki, hullasid ja tegid videoid või pilte. Arhiveerisid vaid digitaalselt. 10 kond aastat hiljem tahad kasvõi korraks meenutada aga fail pole säilinud (või CD hukas). Aga äkki sai näkk kuulsaks ja saaksid "piltide" müügist teenida terve varanduse aga sul pole säilinud. Nii nagu keegi kaotas oma bitcoin HDD.
Arhiveerimise all ei mõelda igapäevases kasutuses olevate andmete hoidmist. Need on sul kas jooksval HDD-l või serveris või pilves ja nende sisu võib pidevalt muutuda või kustutadki. Tagavarakoopia tegemine on vaid kogemata hävimise tagajärgede kindlustamine, kuid see pole arhiveerimine.
Siit jõuame ühe ohtliku tendentsini - tegid nagu kord ja kohus andmetele HDD-le või CD/DVD meediale nagu kord ja kohus arhiivi koopia. Seisis kõik ilusasti 10 aastat ja siis on äkki vaja. Võtad riiulist välja HDD kuid selgub et IDE liidesega seadet sul polegi. Saad suure vaevaga kellegi arvuti taha, kuuled käib kolks ja failid loetamatud. CD on ka loetamatu ja flopiseadet polegi. Või kui saidki kätte, selgub et bitmap fail on üliharuldases Deluxe formaadis ja pole enam ühtegi programmi millega vaadata. Või wordperfekt doktoritöö on nii vanas formaadis, et word jaoks on loetamatu. Siis oled algpunktis tagasi - kasu arhiveerimisest polnud. Mul on siiani sahtlis alles minu esimesed koolitööd pehmetel flopidel, paraku pole enam seadmeid mis suudaks seda lugeda. Tahaks infot kätte saada, kuid pole seni võimalust olnud. Hoiangi alles kui õppetundi kuidas ei tohiks arhiveerida. |
IDE USB liidest on igalt poolt saada. Füüsiline hävimine on küll probleem. Formaatidega pole eriti muret kui just pole krüptitud ja võtmed kadunud. Dokumentidest teksti kätte võib enamasti isegi notepadiga saada. 5 tollise foppy lugejaid on ka saada vabalt. Mul endalgi on kuskil kastis mõned alles. Pädev itimees suudab sul enamuse selliseid muresid lahendada.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
03.01.2014 15:23:52
|
|
|
Ehh, arvasid tõesti, et 5 tollise lugejaga saad kätte? Mul on 5 tolline lugeja, kuid sellega ei saanud kätte, kuid asi on selles, et see pole IBM PC flopi. Tegu on venelaste formaadiga (DVK-3? ja mingi PDP-11 kloonop.süsteem), on mingi MSX kloonseade ja see kasutas sarnast IBM PC seadet kuid oma failisüsteemiga. Väidetavalt oleks võimalik saada spetsiaalsete eriprogrammidega ehk kätte, korra netis midagi liikus, kuid need programmide lingid osutusid tollal katkisteks. Õnneks on koolitöö klassikalises txt vormingus, et kui disketi loetud saaks siis saaks ka koolitöö kätte. On ka mõned mängud, mida netis pole näinud, kuid on olemas (sherif jt.) ja emulaatoris töötaksid. Aga ettevaatlikuks teeb vanus, ca 25 aastat?
IBM PC esimesed HDD- olid teise kontrolleriga ja vaevalt sa selle HDD lugeda saaksid. IDE on tänu DVD/CD meediaseadmetele veel saada kuid kui kauaks? 10 aasta pärast tõenäoliselt enam mitte.
selle IDE/USB oli üks pull, läks justnimelt ühe automaatikaliini 386 arvuti, mul oli just prükkarisse minemas 486 ja automaatikaliinile see sobis. Ma andsin oma IDE/USB talle kaasa, kuid tal ei õnnestunud otse vana 386 IDE (PIO mode 1 või 0) ketast sellega lugeda. Küll aga luges 486 selle välja ja veidi uuem IDE ketas töötas otse selle taga, seega oli viga vana ketta IDE kontrolleri ühildamatuses IDE/USB windowsi tarkvaraga. Et ikka kõik ei tööta nii nagu loodad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
03.01.2014 15:32:09
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
Ehh, arvasid tõesti, et 5 tollise lugejaga saad kätte? Mul on 5 tolline lugeja, kuid sellega ei saanud kätte, kuid asi on selles, et see pole IBM PC flopi. Tegu on venelaste formaadiga (DVK-3? ja mingi PDP-11 kloonop.süsteem), on mingi MSX kloonseade ja see kasutas sarnast IBM PC seadet kuid oma failisüsteemiga. Väidetavalt oleks võimalik saada spetsiaalsete eriprogrammidega ehk kätte, korra netis midagi liikus, kuid need programmide lingid osutusid tollal katkisteks. Õnneks on koolitöö klassikalises txt vormingus, et kui disketi loetud saaks siis saaks ka koolitöö kätte. On ka mõned mängud, mida netis pole näinud, kuid on olemas (sherif jt.) ja emulaatoris töötaksid. Aga ettevaatlikuks teeb vanus, ca 25 aastat?
IBM PC esimesed HDD- olid teise kontrolleriga ja vaevalt sa selle HDD lugeda saaksid. IDE on tänu DVD/CD meediaseadmetele veel saada kuid kui kauaks? 10 aasta pärast tõenäoliselt enam mitte.
selle IDE/USB oli üks pull, läks justnimelt ühe automaatikaliini 386 arvuti, mul oli just prükkarisse minemas 486 ja automaatikaliinile see sobis. Ma andsin oma IDE/USB talle kaasa, kuid tal ei õnnestunud otse vana 386 IDE (PIO mode 1 või 0) ketast sellega lugeda. Küll aga luges 486 selle välja ja veidi uuem IDE ketas töötas otse selle taga, seega oli viga vana ketta IDE kontrolleri ühildamatuses IDE/USB windowsi tarkvaraga. Et ikka kõik ei tööta nii nagu loodad. |
Need vanad eriprogrammid olid väga tublid eri formaate lugema, k.a. venelaste ja idasakslaste omad. Aga kasutada soovitaks vanatüübilisel arvutil, uuematel võib see tarkvara tõrkuda isegi kui muidu flopiseade ise vastu võetakse opsüssi poolt.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
03.01.2014 15:52:42
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
Ehh, arvasid tõesti, et 5 tollise lugejaga saad kätte? Mul on 5 tolline lugeja, kuid sellega ei saanud kätte, kuid asi on selles, et see pole IBM PC flopi. Tegu on venelaste formaadiga (DVK-3? ja mingi PDP-11 kloonop.süsteem), on mingi MSX kloonseade ja see kasutas sarnast IBM PC seadet kuid oma failisüsteemiga. Väidetavalt oleks võimalik saada spetsiaalsete eriprogrammidega ehk kätte, korra netis midagi liikus, kuid need programmide lingid osutusid tollal katkisteks. Õnneks on koolitöö klassikalises txt vormingus, et kui disketi loetud saaks siis saaks ka koolitöö kätte. On ka mõned mängud, mida netis pole näinud, kuid on olemas (sherif jt.) ja emulaatoris töötaksid. Aga ettevaatlikuks teeb vanus, ca 25 aastat?
IBM PC esimesed HDD- olid teise kontrolleriga ja vaevalt sa selle HDD lugeda saaksid. IDE on tänu DVD/CD meediaseadmetele veel saada kuid kui kauaks? 10 aasta pärast tõenäoliselt enam mitte.
selle IDE/USB oli üks pull, läks justnimelt ühe automaatikaliini 386 arvuti, mul oli just prükkarisse minemas 486 ja automaatikaliinile see sobis. Ma andsin oma IDE/USB talle kaasa, kuid tal ei õnnestunud otse vana 386 IDE (PIO mode 1 või 0) ketast sellega lugeda. Küll aga luges 486 selle välja ja veidi uuem IDE ketas töötas otse selle taga, seega oli viga vana ketta IDE kontrolleri ühildamatuses IDE/USB windowsi tarkvaraga. Et ikka kõik ei tööta nii nagu loodad. |
Esimese ja väga eksootilised kettakontrollerid ei tule arvesse, sest arhiveerimiseks olid nende külge käivad kettad lootusetul väikesed ja väga kallid ning hilisemates arvutites neid kasutada ei saanud. ( me räägime sellest ajast kus arvuti maksis auto hinna ) Mingi 486 masina kokkupanemine ei ole eriline probleem ei praegu ega ka 10 aasta pärast. Küsimus on ainult tahtmises ja rahas. Eksootiliste floppivormingutega saab ka hakkama, reeglina saab raw data trackide kaupa välja lugeda ja edasi on ainult andmetöötlus.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
03.01.2014 15:59:23
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| kalvis kirjutas: |
Ehh, arvasid tõesti, et 5 tollise lugejaga saad kätte? Mul on 5 tolline lugeja, kuid sellega ei saanud kätte, kuid asi on selles, et see pole IBM PC flopi. Tegu on venelaste formaadiga (DVK-3? ja mingi PDP-11 kloonop.süsteem), on mingi MSX kloonseade ja see kasutas sarnast IBM PC seadet kuid oma failisüsteemiga. Väidetavalt oleks võimalik saada spetsiaalsete eriprogrammidega ehk kätte, korra netis midagi liikus, kuid need programmide lingid osutusid tollal katkisteks. Õnneks on koolitöö klassikalises txt vormingus, et kui disketi loetud saaks siis saaks ka koolitöö kätte. On ka mõned mängud, mida netis pole näinud, kuid on olemas (sherif jt.) ja emulaatoris töötaksid. Aga ettevaatlikuks teeb vanus, ca 25 aastat?
IBM PC esimesed HDD- olid teise kontrolleriga ja vaevalt sa selle HDD lugeda saaksid. IDE on tänu DVD/CD meediaseadmetele veel saada kuid kui kauaks? 10 aasta pärast tõenäoliselt enam mitte.
selle IDE/USB oli üks pull, läks justnimelt ühe automaatikaliini 386 arvuti, mul oli just prükkarisse minemas 486 ja automaatikaliinile see sobis. Ma andsin oma IDE/USB talle kaasa, kuid tal ei õnnestunud otse vana 386 IDE (PIO mode 1 või 0) ketast sellega lugeda. Küll aga luges 486 selle välja ja veidi uuem IDE ketas töötas otse selle taga, seega oli viga vana ketta IDE kontrolleri ühildamatuses IDE/USB windowsi tarkvaraga. Et ikka kõik ei tööta nii nagu loodad. |
Esimese ja väga eksootilised kettakontrollerid ei tule arvesse, sest arhiveerimiseks olid nende külge käivad kettad lootusetul väikesed ja väga kallid ning hilisemates arvutites neid kasutada ei saanud. ( me räägime sellest ajast kus arvuti maksis auto hinna ) Mingi 486 masina kokkupanemine ei ole eriline probleem ei praegu ega ka 10 aasta pärast. Küsimus on ainult tahtmises ja rahas. Eksootiliste floppivormingutega saab ka hakkama, reeglina saab raw data trackide kaupa välja lugeda ja edasi on ainult andmetöötlus. |
Mõni võib siiski pähkliks osutuda tänu tolleaegsetele imetrikkidele (kahepoolne flopy ühel plopypoolel, varieeruvad träkkide/sektorite määrad jms.) ja sisu õige taastamine, õigesse järjekorda saamine nõuab head nuputamist.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
03.01.2014 16:04:07
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| kalvis kirjutas: |
Ehh, arvasid tõesti, et 5 tollise lugejaga saad kätte? Mul on 5 tolline lugeja, kuid sellega ei saanud kätte, kuid asi on selles, et see pole IBM PC flopi. Tegu on venelaste formaadiga (DVK-3? ja mingi PDP-11 kloonop.süsteem), on mingi MSX kloonseade ja see kasutas sarnast IBM PC seadet kuid oma failisüsteemiga. Väidetavalt oleks võimalik saada spetsiaalsete eriprogrammidega ehk kätte, korra netis midagi liikus, kuid need programmide lingid osutusid tollal katkisteks. Õnneks on koolitöö klassikalises txt vormingus, et kui disketi loetud saaks siis saaks ka koolitöö kätte. On ka mõned mängud, mida netis pole näinud, kuid on olemas (sherif jt.) ja emulaatoris töötaksid. Aga ettevaatlikuks teeb vanus, ca 25 aastat?
IBM PC esimesed HDD- olid teise kontrolleriga ja vaevalt sa selle HDD lugeda saaksid. IDE on tänu DVD/CD meediaseadmetele veel saada kuid kui kauaks? 10 aasta pärast tõenäoliselt enam mitte.
selle IDE/USB oli üks pull, läks justnimelt ühe automaatikaliini 386 arvuti, mul oli just prükkarisse minemas 486 ja automaatikaliinile see sobis. Ma andsin oma IDE/USB talle kaasa, kuid tal ei õnnestunud otse vana 386 IDE (PIO mode 1 või 0) ketast sellega lugeda. Küll aga luges 486 selle välja ja veidi uuem IDE ketas töötas otse selle taga, seega oli viga vana ketta IDE kontrolleri ühildamatuses IDE/USB windowsi tarkvaraga. Et ikka kõik ei tööta nii nagu loodad. |
Esimese ja väga eksootilised kettakontrollerid ei tule arvesse, sest arhiveerimiseks olid nende külge käivad kettad lootusetul väikesed ja väga kallid ning hilisemates arvutites neid kasutada ei saanud. ( me räägime sellest ajast kus arvuti maksis auto hinna ) Mingi 486 masina kokkupanemine ei ole eriline probleem ei praegu ega ka 10 aasta pärast. Küsimus on ainult tahtmises ja rahas. Eksootiliste floppivormingutega saab ka hakkama, reeglina saab raw data trackide kaupa välja lugeda ja edasi on ainult andmetöötlus. |
Mõni võib siiski pähkliks osutuda tänu tolleaegsetele imetrikkidele (kahepoolne flopy ühel plopypoolel, varieeruvad träkkide/sektorite määrad jms.) ja sisu õige taastamine, õigesse järjekorda saamine nõuab head nuputamist.  |
Aga kus see kirjas on, et kõik peab lihtne olema.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
03.01.2014 16:11:17
|
|
|
| Ei olegi kirjas aga mingil 386/486 arvutil tolleaegsete utiliitide abil on lihtsam info kõvakettale ära kopeerida edasiseks tööks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
03.01.2014 16:20:36
|
|
|
| Väidetavalt ei õnnestunud vana IDE ketast otse USB/IDE kaudu lugeda. Miks, see jäi mul teadmata, sest ma polnud kohal. Tõenäoliselt XP op.süsteem ja USB/IDE konverter ei osanud tarkvaraliselt nii vana IDE kettaliigiga suhelda. 486 kopeeriti aga DOS op.süsteemiga failid ringi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.01.2014 17:32:30
|
|
|
See backupi teema on nagu vaieda selle üle milline on parim liikur: kas jalgratas, auto, rong, troll, buss, tramm, jala jne
Või milline toit on parima maitsega
Augustage 0 ja 1-d RV plekilindile kui tõesti teisiti ei saa
Leidsin endal mingid vanad flopid ja 50% feilivad
Ei tea kas magnettormid mõjutavad offlinei HDD-sid ka kudagi?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solksolk
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2010
|
03.01.2014 18:12:04
|
|
|
Aga vot, nüüd jõuamegi siin ühe asjani, milles mina olen siin paljudest ees.
Nimelt on mul plaatidel olemas väga vana tarkvara, mis väga vanadest masinatest võetud, ehk siis olen juba ette mõelnud, et see võib häbida.
Kusjuures ma olengi natuke laisaks jäänud ja oma 15a vanad cd-d jätnud kopeerimata, nüüd kogu aeg mõtlen, et peaks seda tegema, aga näed ei viitsi.
Aga võtan nüüd millalgi ikka ette, osad sajad tegelt olen kopeerninud, aga paljusid mitte.
Ma hoian alles ka igast igivanu programme ja müüd säärast ,et saaks vanu asju lugeda jne.
Eks tekib muidugi küsimus, kuidas uuelt plaadilt need asjad vanasse arvutisse saada, aga kuna 286-l on ide, siis sinna pole probleemi.
Ja tegelikult mul on üks huvitav asi veel, nimelt on mul olemas nii com, kui lpt link kaablid, kui keegi neid teab ja mäletab.
Nii, et saan omavahel linki panna kasvõi pentium 166 ja xt, ning nii saan ka uutelt plaatidelt andmed xt-sse kopeerida, kui vaja.
Kuid ma kavatsen oma xt-ga hoopis nii teha, et panen kõik oma xt andmed ühele kettale ja seejärel dubleerin selle ketta mitmele xt mfm kettale, mul olemas mitu xt kõvaketast.
Ja kui kõik need mfm kettad lõpuks tuksi lähevad, siis pole nagunii enam midagi parata.
Kuniks töötavaid flopisid, seni saab ka xt-d veel kasutada.
Aga ühte asja tean, et vanad mfm kettad on niiskuse suhtes tundlikumad, kui neist uuemad ided.
Enamus kõvakettaid on tõesti olnud mehaanika veaga, samas olen hulgaliselt kõvakettaid näinud ka elektroonika veaga, nii et riskis on mõlemad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
22.01.2014 09:00:28
|
|
|
Proovsin neid 0,7€ 25GB toorikuid, täitsa toimivad. Hetkel siis maailma kõige odavam digitaalne andmekandja
100% selle viiruse eest vähemalt kaitstud.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
22.01.2014 15:47:55
|
|
|
Jep, tuli mulle ka üks Xt sisse aastaid tagasi, omaniku soov saada retroarvuti tööle, kõvakettal oli op.süsteem saba andnud. Tema soov oligi tööle saada DOS ja ketas täis töötavaid mänge.
1. Selgus, et tema 5 1/4 disketiseade ei lugenud minu diskette ja minu oma ei lugenud tema omi.
2. Selgus et tema disketiseade ei tööta minu arvuti taga.
3. Selgus et minu disketiseade töötab tema taga, kuid vaid ainult 180 kB ühepoolse formaadiga. Kui see poleks toiminud, oleks järgmine käik olnud arvuti prügimäele.
4. Selgus, et mul oli vanim DOS 5.0, mis ei tööta nii vana arvutiga. põhjuseks mõned uuemad masinkoodsed käsud (oli kasutatud uuemaid käske kui originaal 8086). Samuti ei töötanud Norton Commander.
5. Selgus, et üks vigane iskra arvuti disketi op.süsteem töötas (andis veateate, kuid DOS töötas). Narr küll aga see tuligi panna. Kõik katsed leida DOS 3.3 op.süsteemi internetist jooksid liiva (vabandan, võibolla nüüd on). Ka ei õnnestunud leida Norton Commanderi vanemat versiooni. Kuid töötas link serial pordi kaudu programm. See saigi päästjaks õlekõrreks.
Siit soovitus - tuleb hoida alles ka vanad op. süsteemid. Hiljuti tahtsime mängida üht windows 3.1 mängu aga isegi XP keeldus töötamast. Dosboxis saime tööle, kuid Dosbox nõudis ka windows 3.1 installikettaid ja imena olid mul 8 ketast veel 6 töötavat säilinud. Mängu sai tööle. Kuid see näitas kui kiiresti hävivad vanad alleshoitud programmid oma ketastel. Ja kui oluline on püüda säilitada vajalikke tähtsaid programme.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
28.01.2014 00:20:26
|
|
|
Tegelikult on ennastki huvitanud ülalpool mainitud M-Disc plaadid, juba enne kui see Delfi artikkel oli Tehnoloogia M-Disc: meenutab DVDd, aga püsib kasutuskõlblik sajandeid.
Üldiselt võib suurele osale Delfi kommentaaridele tavaliselt vee peale lasta, aga see lõik kommentaarides jäi kripeldama
| tsitaat: |
"tuntud ja usaldatud lg"- see ju elektroonikatööstuse rämpstootja. lg tehtud arvutite sisesed cd-dvd seadmed kestavalt tavaliselt aasta-kaks, siis prügikasti. minu käest isiklikult on neid läbi käinud sadakond, pole näinud ühtegi kvaliteetset.
lg televiisoritest ei hakka üldse rääkima, rämeda ropendamise eest on tsensuur soolas.
kokkuvõttes: lg lühend tähendab "lowend garbage". |
On see LG DVD kirjutajate toodang siis tõesti nii halb?
Siin M-DISC toetatud kirjutajad. Mul omal Blu-ray seadet pole ja kunagi satuvad kätte nagunii mõned plaadid, samas oleks M-Disc´i tugi ka olemas.
Piilusin muidu seda välist LG kribajat Super Multi Blue External USB 3.0 14x Blu-ray Disc Rewriter. Kas keegi viskaks lingile pilgu peale... on sel kirjutajal mõni oluline puudus kui andmeid vaadata?
Kas te plaatidele varundajad kasutate mõnda spets tarkvara või kuda seda õigesti tehakse?
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
28.01.2014 00:34:21
|
|
|
Longero, kribajate kohta ei oska öelda (pole erilist kogemust), aga võttes LG-d üldiselt, siis "Low-end Garbage" on sobivalt öeldud. Ise kasutanud siiani "Life's a Gamble", sest olen isegi mõndasid LG tooteid näinud, mis peavad hästi vastu.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.02.2014 13:15:02
|
|
|
Vihkan kah plaate. Kohe mõnuga vihkan ja pean seda iganenud tehnoloogiaks. Olgu selleks siis sinikiir või isegi holo. DVD/CD ei räägigi. Asi on selles, et paljud asjad on digitaalseks muutunud (mängud, muusika jne) ja pole enam vajadust füüsilise disci järele. Mis puutub alternatiive, siis minul pole veel ükski ketas surnud. Olen kasutanud ligi 10-t erinevat ketast (peamiselt WD). Isegi SSD töötab veel. Üks mälupulk suri jah, aga seda peale julma piinamist. Kribajat pole juba aastaid arvutis olnud ja ei tunne puudust kah.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
03.02.2014 13:58:01
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Vihkan kah plaate. Kohe mõnuga vihkan ja pean seda iganenud tehnoloogiaks. Olgu selleks siis sinikiir või isegi holo. DVD/CD ei räägigi. Asi on selles, et paljud asjad on digitaalseks muutunud (mängud, muusika jne) ja pole enam vajadust füüsilise disci järele. Mis puutub alternatiive, siis minul pole veel ükski ketas surnud. Olen kasutanud ligi 10-t erinevat ketast (peamiselt WD). Isegi SSD töötab veel. Üks mälupulk suri jah, aga seda peale julma piinamist. Kribajat pole juba aastaid arvutis olnud ja ei tunne puudust kah. |
Väärtusetut sodi nagu mängud muusika ja filmid ei olegi ju vaja varundada.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.02.2014 14:33:59
|
|
|
Karm elu näitab karmi fakti, et kui korra ollakse ilma jäänud HDD-st & sellel olnud piltidest, siis järgmised Backup-koopiad on ilusti-kenasti cd-l või dvd-l.
Sai hiljuti taastatud katkiselt kettalt pildikataloogid ja omanik oli vägagi nõus, et taastatud pildid põletan DVD-le. Ei olnud mingit juttu, et toob mingi välise kõvaketta, kuhu pildid peale panna.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.02.2014 15:28:56
|
|
|
Kui ikka mõnel Cryptolocker vms arvutist korra üle käib (eriti veel kui backup ketas ka küljes on), siis hakatakse kohe teist juttu rääkima.
Endal piisas CIH viirusest, mistõttu ma kohe jooksin poodi 4000EEK CD kirjutaja järgi.
Bluray toorik 69 senti/tk
Absoluutselt ei tunne kaasa enam kui keegi mu juurde katkise või viiruselise kettaga nutma tuleb.
Hiljuti tööjuures läks SSD katki. BAD sectorid nagu kettal. Windows BSOD buutimisel jne.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solksolk
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2010
|
05.02.2014 19:00:36
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Vihkan kah plaate. Kohe mõnuga vihkan ja pean seda iganenud tehnoloogiaks. Olgu selleks siis sinikiir või isegi holo. DVD/CD ei räägigi. Asi on selles, et paljud asjad on digitaalseks muutunud (mängud, muusika jne) ja pole enam vajadust füüsilise disci järele. Mis puutub alternatiive, siis minul pole veel ükski ketas surnud. Olen kasutanud ligi 10-t erinevat ketast (peamiselt WD). Isegi SSD töötab veel. Üks mälupulk suri jah, aga seda peale julma piinamist. Kribajat pole juba aastaid arvutis olnud ja ei tunne puudust kah. |
Väärtusetut sodi nagu mängud muusika ja filmid ei olegi ju vaja varundada. |
Kas sa kuulad siis sodi muusikat, mis kuskile ei kõlba?
Mängid mõttetuid mänge, mis sulle tegelikult ei meeldi?
vaatad mõttetuid filme?
Kui nüüd rääkida vanast dosist, siis mul peaks dos 3 täitsa olemas olema.
Mul on olemas ka miski norton commander 4, mis töötas kenasti xt peal, uuemaid versioone pole seal proovinud.
mul on xt-l 360kb 5 tolline kettaseade, mis loeb selliseid diskette ja ilmselt ka 180 kb omi.
aga link kaablid on mul jah täitsa olemas nii com, kui lpt, mis võimaldab ka xt-d ühendada uuema arvutiga.
Peangi oma xt ette võtma ühel hetkel.
keegi siin räägib, et mängud ja muusika jne läksid digitaalseks? nad on kogu aeg digitaalsed olnud.
ja kõvaketas on ka füüsiline andmekandja ja kõik arvuti andmekandjad on digitaalsed.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
05.02.2014 19:16:52
|
|
|
solksolk, mõeldud on ikka seda, et enam ei osteta poest plaati, vaid ostetakse ja laetakse alla interneti teel.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
09.02.2014 18:01:22
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
| mõeldud on ikka seda, et enam ei osteta poest plaati, vaid ostetakse ja laetakse alla interneti teel. |
See tingimata ei välista ju plaadiks lõikamist.
Pigem näitab meediafailide "arvutikujul" hoidmine et kasutatakse tehnikat mille sooritus (reeglina) on nigu on - mis ei võimaldagi kvaliteetset tarbimist ning seetõttu pole ka plaadil hoiustamine oluline (st puudub tehnika mis oskaks midagi plaatidega peale hakata).
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.02.2014 18:50:02
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| mõeldud on ikka seda, et enam ei osteta poest plaati, vaid ostetakse ja laetakse alla interneti teel. |
See tingimata ei välista ju plaadiks lõikamist.
Pigem näitab meediafailide "arvutikujul" hoidmine et kasutatakse tehnikat mille sooritus (reeglina) on nigu on - mis ei võimaldagi kvaliteetset tarbimist ning seetõttu pole ka plaadil hoiustamine oluline (st puudub tehnika mis oskaks midagi plaatidega peale hakata). |
See DVD-lugeja puudumise teema saadab pigem mingeid moodsaid disain-masinaid. Masinad, mis on vanamoodsama ehitusega, need sisaldavad küll enamjaolt ka DVD-lugejat. Tuttav just tellis Orist lauaarvuti ning DVD-lugeja on seal komplektis ilusti olemas.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
09.02.2014 19:04:56
|
|
|
Mul küll pole optiline seade kastil küljes, aga vajadusel saan suht lihtsa vaevaga selle lisada. Samuti vedeleb hunnik DVD-sid. Aga tee, mis tahad - ei näe mõtet ostetud, allalaetavat kraami kuskil plaadil varundada. Seda kraami saab ju pärast hiljem uuesti alla laadida, kui enda kasutajaga sisse logida.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
09.02.2014 20:34:07
|
|
|
Tegelikult ei saanud te aru mida mõtlesin.
Ostate näiteks CD läbi downloadi ja teete temast CD-playeris mängiva CD plaadi. Paremal juhul on standalone player märksa parema helikvaliteediga kui suurem enamik consumeri arvuteid. See on vaid üks võimalik näide.
Algne download aga on kõvakettal backupiks ja soovi korral arvutist kuulamiseks.
viimati muutis Maldur 09.02.2014 20:48:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
09.02.2014 20:36:06
|
|
|
Maldur, see, et optilist seadet pole arvutil, pole ju mingiks takistuseks. Paljudel mängijatel on juba USB vist olemas ja kui ongi plaati vaja, siis naabril või mõnel tuttaval ikka seade olemas.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
09.02.2014 20:56:01
|
|
|
Kui sa üldse lugesid siis oleks võinud aru saada et jutt oli kvaliteetsest kuulamisest ja arvuti mittekasutamisest. Kui mingi juustukarp saab flacki mängitud usb allikast ei tähenda veel et see ka kvaliteetne esitus on.
Mul ei jää muud üle kui ennast korrata:
| Maldur kirjutas: |
| unusta see piix mis pakutakse juustutuubis ja peerupilves. Las selle pasaga tegelevad need kes ei oskagi enam leida seoseid muusika/filmide ja nende tehnilise/kunstilise kvaliteedi vahel, kelle elu ainsad kõrghetked salvestab väriseva käega samasugune sõber ja kelle muusikaks on kolmanda sõbra kokutav naer. Igaühele oma. |
See ei käi kellegi konkreetse isiku kohta vaid on kahjuks üldine süvenev tendents.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
10.02.2014 09:41:06
|
|
|
| Autodel on tehasehelisüsteemid alles viimasel ajal võimaldama hakanud USB või SD kaardi pealt muusika mängimist. Ehk siis tahad oma muusikat kuulata - kirjuta CD.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solksolk
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2010
|
12.02.2014 17:38:05
|
|
|
jah nii te mitmed suhtute, et küll kellelgi on dvd kirjutaja või lugeja ja netist saab kõike alla tirida.
aga vot ei saa kõike ja aja möödudes ei saa väga paljut enam ja kui teie suguseid inimesi on veel, siis pole varsti enam eriti kellelgi dvd lugejat ja nii oletegi probleemi ees, plaadild on tähtis tarkvara, aga lugeda pole seda millegagi, näiteks 30 aasta pärast võib mõnelgi mehel nii olla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.02.2014 11:26:04
|
|
|
| solksolk kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Vihkan kah plaate. Kohe mõnuga vihkan ja pean seda iganenud tehnoloogiaks. Olgu selleks siis sinikiir või isegi holo. DVD/CD ei räägigi. Asi on selles, et paljud asjad on digitaalseks muutunud (mängud, muusika jne) ja pole enam vajadust füüsilise disci järele. Mis puutub alternatiive, siis minul pole veel ükski ketas surnud. Olen kasutanud ligi 10-t erinevat ketast (peamiselt WD). Isegi SSD töötab veel. Üks mälupulk suri jah, aga seda peale julma piinamist. Kribajat pole juba aastaid arvutis olnud ja ei tunne puudust kah. |
Väärtusetut sodi nagu mängud muusika ja filmid ei olegi ju vaja varundada. |
Kas sa kuulad siis sodi muusikat, mis kuskile ei kõlba?
Mängid mõttetuid mänge, mis sulle tegelikult ei meeldi?
vaatad mõttetuid filme? |
Muusika ja filmidega üldiselt pole probleemi, kui tegu pole mingi haruldase kraamiga. Mängudega on lugu keerulisem. Nimelt on minul enamust mängudest mis mul on tehtud custom ISO-d, kus patchid, DLCd, modid jms kama sees, et kui ma ISO-st paigaldan, siis ei pea eraldi midagi näppima ja mängu saab kohe käima tõmmata. Hakata kõiki neid asju eraldi tõmbama oleks üsna jama. Rääkimata sellest, et vanade mängude patche ja mode eriti kuskilt saada pole. Eriti, kui tegu polnud kunagise väga populaarse mänguga.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
14.02.2014 17:03:14
|
|
|
Eelmisel lehel oli juttu LG kirjutajate kaheldavast kvaliteedist. Vaatasin, et Arvutitark pakub samuti üht Asuse kribajat millel M-disc tugi ja Blu-ray samuti ASUS Drive Blu-ray, BW-16D1HT/BLK/B/AS.
Sama asi Asus kodukal. Huvitav kas Asus ise ka toodab neid või on sama mis LG toodang, ehk ühest katlast mõlemad.
Sai ka paar pakki M-disc DVD toorikuid ligi võetud koos selle LG kribajaga DVD-M Traxdata Starter Kit. Tahtsin muidu seda välist kribajat, oleks olnud kohe Blu-ray tugi samuti, aga kusagilt polnud leida Super Multi Blue External USB 3.0 14x Blu-ray Disc Rewriter
Ehk keegi kergitab natuke oma saladuskatet ja ütleb kuda tema DVD´le v üldse plaadile varundab? Nagu tavalist plaati kõrvetada poleks eriti mõistlik, peaks failid kuidagi ära hash´ima ja koos kontrollsummaga plaadile, et pärast saaks plaadil olevat kraami kontrollida v siis kui arvutisse uuesti sikutad.
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
14.02.2014 17:47:04
|
|
|
Hash ei anna tegelikult mingit infot plaadi kui kandja seisukorrast (õigupoolest annab alles siis kui on juba hilja ). Data on data, kui see on juba auklik, on rong läinud.
Optilised plaadid tuleb kontrolliks skanneerida plaadi seisundi määramiseks, näiteks K-Probe, PlexToolsi vms tarkvara abil. Üks levinud moodus on kasutada CD-DVD Speed 4.7.7.16, see on vabavara ning et seda kasutavad väga paljud, on ka erinevad toorikud omavahel kergemini võrreldavad.
Plaatide võimalikku degradeerumist saab nii avastada kui korrapäraselt näiteks kord aastas plaat üle skanneerida, tulemused esitatakse graafiliselt ja kui eelmine scan on pildina salvestatud, on muutused kohe näha.
Skanneerimisel on vaja teada et võrreldavaid tulemusi saab vaid siis kui seda tehakse täpselt samade parameetritega, näiteks lugemiskiirus peaks olema 4x max. Siinjuures tasub teada et Optiarc draivid ei saa tehnilistel põhjustel lugeda just 4x kiirusega, vaid tuleb kasutada 5x kiirust. Üldiselt Optiarc on väga hea kirjutaja kuid suht keskpärane lugeja. Mõned viimastest mudelitest läksid selles mõttes küll paremaks. Lugemiseks tasub hinnata LiteOn'i draive, K-Probe on spetsiaalselt LiteOn'i tarbeks kirjutatud soft. CD-DVD Speed sobib muidugi ka hästi.
Lugejate seisundi hindamiseks tasub võtta skanneeringuks mingi vähekasutatav originaalplaat (pressitud !) ning selle pilte võrreldes peaks olema aimatav laserite seisukord.
Igaks juhuks mainin et mõnigi originaal võib olla päris hullu kvaliteediga, kuid see ei tohiks eriti muutuda ning seepärast sobib siiski võrdlemiseks.
Rohkem infot saab siit - http://club.myce.com/f61/
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solksolk
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2010
|
16.02.2014 22:41:36
|
|
|
ah et plaadid on iganenud tehnoloogia?
aga samamoodi on ju arvutimonitor iganenud tehnoloogia, vaadake kui vana, veel vanem, kui plaat, miks te seda kasutate?
saate nüüd ehk aru, kui mööda on jutt plaatide iganemisest.
viimati muutis solksolk 16.02.2014 23:17:14, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
16.02.2014 22:42:54
|
|
|
Sa oled ikka tõsiselt oma nime väärt...
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
18.02.2014 15:47:00
|
|
|
Ärge nüüd tülli ka minge. Eks igaüks otsustab ise mis viisi kasutab. Ise plaanin samuti kõige vajalikuma just selle M-disc DVD peale panna. Õnneks pole seda väga palju.
Mmm... ma ei tea, aga eelistaks väiksemate mahtude juures ikka vist DVD´d mitte Blu-Ray´d. Mõtlen nii, et Blu-Ray puhul läheb samale pinnale rohkem infi ja on tihedamalt kirjutatud kui DVD plaat, kui peakski väiksem defekt tulema plaadile siis DVD elab selle paremini üle... võibolla pole see mõttekäik õige, pole niipalju uurinud.
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
18.02.2014 17:26:29
|
|
|
Ma pole spetsiaalselt uurinud, aga kas on üldse M-Disc tehnoloogial BR toorikuid saadaval?
Asuse BR draiv on tõenäoliselt küll LG toodang, mille võib ära tunda kui FW infot uurida - kui seal sisaldub lõpus a, on tegu LG'ga...
Olen suht sama meelt esialgu et kasutada on õigem DVD toorikut kui BR, seda just M-Disc tehnoloogial. Kasutan selleks Optiarc AD-5280S-CB-ROBOT lõikajat, mis on tegelikult Custom versioon, toodetud VinPower Digital'i tellimusel ja nõuetele vastavalt, mõeldud 24/7 töötavatesse duplikaatoritesse. Neil on M-Disc tugi.
Kui Sony oma Optical Storage Divisioni kinni pani (aasta tagasi), ostis VinPower AD-5280 litsentsi ära ja talle toodetakse neid allhankena LiteOni tehastes. Kvaliteeti neil ei oska kommenteerida, sest minu eksemplarid on pärit Sony enda tehasest.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
18.02.2014 19:02:56
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Ma pole spetsiaalselt uurinud, aga kas on üldse M-Disc tehnoloogial BR toorikuid saadaval? |
Jah nad töötasid selle kallal 25GB M-DISC Blu-ray http://www.mdisc.com/millenniata-completes-new-25gb-blu-ray-optical-disc-azooptics/ aga kas juba müüakse pole samuti uurinud.
Seda Optiarc AD-5280S-CB-ROBOT pole vist kusagilt uuena saada enam, mingis laos seismas. Mitu raha selline asi maksta võib?
Need kribajad mis universaalsed DVD/Blu-Ray jaoks... et kuda palju kordi rohkem infi Blu-Ray plaadile läheb, vaevalt, et laseri kiir peenemaks läheb v on DVD plaadil andmed lihtsalt hõredamalt?
Edit: sain andmete tihedusest plaadil aimu nats
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
18.02.2014 20:41:14
|
|
|
| Longero kirjutas: |
Seda Optiarc AD-5280S-CB-ROBOT pole vist kusagilt uuena saada enam, mingis laos seismas. Mitu raha selline asi maksta võib?
|
Seda polegi kuskil laos seisnud, kuna tehakse neid teisele sihtgrupile ja erineva suunitlusega. Eestis neid polegi ilmselt rohkem kui minu eksemplarid (vähemalt tänaseni )
Mina alustasin siit - http://www.vinpowerdigital.com/en-us/main/product.aspx?CategoryID=83&SubCategoryID=208&Keyword=5280S-CB-ROBOT ja siis proovisin leida kellegi EUst kes edasi müüks - link , kuid nagu praegu näha, pole -ROBOT versiooni üldse saada. Maksis ta mulle miskit 35€ tk tollal ja DHL transa lisaks vast 11€ umbes kokku. Täna on kallim märgatavalt. Aga siis kui neid ostsin - olid saksa ebay hinnad tavalistele Optiarci consumer draividele kolmekohalised (sest oli just teatatud et Sony paneb selles suhtes uksed kinni)...
-PLUS versioon on ka arvestatav variant muide.
Need draivid ei vibreeri eriti mis tähendab et nad väga täpselt toodetud ja tsentreeritud. Väljalugemine on täiesti võrreldav Plextori Sanyo laseritega. Neil on ka protsessori chip erinev consumeri omast, see tähendab et tavalise crossflash ei õnnestu, kui keegi peaks seda üritama.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
18.02.2014 21:33:21
|
|
|
| solksolk kirjutas: |
ah et plaadid on iganenud tehnoloogia?
aga samamoodi on ju arvutimonitor iganenud tehnoloogia, vaadake kui vana, veel vanem, kui plaat, miks te seda kasutate?
saate nüüd ehk aru, kui mööda on jutt plaatide iganemisest. |
Ei saa aru. Hoopis sinu jutt on mööda. Vaata millal autod leiutati. Siiani kasutame neid. Miks me juba isiklikke lennumasinaid ei oma, või veel parem teleportatsiooni?
Arvutimonitore kasutatakse ikka seepärast, et paremat pole välja mõeldud ja taskukohase hinnaga kättesaadavaks tehtud. Kuigi VRH (Virtual Reality Headset) nagu Oculus Rift on üks võimalik asendus pikemas perspektiivis. Plaadid on seepärast iganenud, et on saadaval paremad tehnoloogiad ja alternatiivid. Kas ja kelle meelest need paremad on on juba iseasi. Minu jaoks on USB kordades parem ja mugavad. Lisaks on mul USB-ga märgatavalt vähem probleeme olnud: ei mingeid probleeme plaatide väljalugemisel (kasutasin ainult Verbatimi toorikuid mitte mingeid noname jama). Ei mingit 50> dBa müra mida plaadilugeja tekitab (karjus isegi arvuti üldisest mürafoonist üle ja tekitas lisaks ka vibratsiooni korpuses). Rohkem ruumi korpuses näiteks lisajahutuse jaoks või vendikontrolleri jaoks. Rääkimata sellest, et plaate oli väga ebamugav kaasas kanda.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
18.02.2014 23:22:31
|
|
|
USB on kordades mugavam muidugi kui midagi kaasas vaja vedada. Samas plaatidele varundatud asju ei vea kaasas, kõrvetad ära ja oma aega ootama kui vaja peaks minema, eesmärk/otstarve hoopis midagi muud.
Hakkasin mõtlema, et kas selle LG GP50NB40 slim portable DVD writer mis ostetud sai Photopoint´ist on mõtet üldse M-Disc toorikuid kõrvetada, kas ajab asja rahuldavalt ära, M-Disc valmidus võib ju olla... äkki on mahavisatud raha, raiskad palju toorikud ära ja head nahka asjast ei tule selle kribajaga. Oskab keegi midagi arvata? Peaks äkki aega varuma ja midagi muud soetama kribamise jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
18.02.2014 23:25:06
|
|
|
| Mul on nn slim drive suhtes üsna kõrge allergia, ei ole veel näinud sellist millega oleks rahul võimalik olla. Samasugune tunne on ka igasuguste samsade vastu, mis iganes mõõdus nad poleks.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
19.02.2014 14:13:53
|
|
|
Praegu just üks 1TB väline ketas: "Do you want format now"
Taastamine võimalik? 3000€?
Niipalju siis kapis olevast välisest backup kettast
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kusti85
Tavaline kasutaja
liitunud: 11.11.2007
|
19.02.2014 14:25:15
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Praegu just üks 1TB väline ketas: "Do you want format now"
Taastamine võimalik? 3000€?
Niipalju siis kapis olevast välisest backup kettast  |
Piriform Recuva või R-studio (programmide nimed) vaatab üle. Kui OS suudab ketast veel näha, siis on tõenäoliselt väga lihtne taastada minimaalsete kadudega (endal lendas 1.5 TB mingi aeg tagasi ja sai üle 99% kätte)
Kui OS ei näe, aga Bios tuvastab, siis on ka võimalik, aga tunduvalt närvesöövam. Kui BIOS ka enam ei näe, siis võib juba toivose poole pöörduda kui andmed seda väärt on.
_________________ Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER |
|
| Kommentaarid: 220 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
184 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
19.02.2014 14:55:28
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Praegu just üks 1TB väline ketas: "Do you want format now"
Taastamine võimalik? 3000€?
Niipalju siis kapis olevast välisest backup kettast  |
Mul läks ka paari nädala eest backup ketas katki. Seisis serviti põrandal teine oma standardjalal ja töötamise ajal õnnestus lapiti teine keerata..klikk-klikk..
Läheb katki lihtsalt. Hea, et serveris ja plaatidel koopiad olid olemas. Muusika oli paraku ainult tollel katkiläinud kettal
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solksolk
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2010
|
19.02.2014 21:38:43
|
|
|
See iganemise jutt on puhas jama, nagu ma juba tõestasin.
Kes plaatide kasulikkusest aru ei saa, selle oma viga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
19.02.2014 21:49:45
|
|
|
Jep ilma mingi elektroonikata read only andmekandja on ikka kõige kindlam. Elektroonikaga kapis ei juhtu küll midagi. Aga juhtub siis kui arvuti selle ise pekki keerab, staatiline elekter jne või kogemata valel ajal lahti ühendad. Ja juhtubki "disk is not formated, do you want format now"
1TB oli mul niuhti läind.
Bluray puhul oleks mul pidand lambist kõik 40 plaati 100% loetamatuks muutuma, ebareaalne või mis?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
solksolk
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2010
|
19.02.2014 22:09:26
|
|
|
| Plaadi puhul oleks selline asi tõesti ebareaalne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|