Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade tehniline arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 226, 227, 228  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Randombit
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2013




sõnum 07.12.2013 01:32:24 vasta tsitaadiga

Tartu ikka. Aga kui sa siia ei satu siis jääme ootama mil ma päälinna satun, Tihti seda just ei juhtu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kullakang
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 01:32:31 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:
kullakang kirjutas:
Ei saagi aru, kas tegu on trolli või lihtsalt inimesega, kes ei oska infot otsida.

Kaevandamine ei ole sulle kohustuseks. Raskemaks läheb kaevandamine siis, kui lisandub rohkem võimsust. Kui lisandub liiga palju kaevureid ja see tegevus on kulukam, kui saadav tulu, siis kaotajaks on kaevandajad ning "nõrgemad" hakkavad loobuma. Loobutakse sinna maani, kuni tegevus on jällegi kasumlik. See on täielik vabaturumajandus. Võib ka kahjumiga tegutseda, kui soovid.


Kui bitcoini põhivaluutana kasutades toimib majandus täpselt samamoodi tsükliliselt s-kurvi pidi nagu toimub praegu fiat-rahaga, kus eksponentsiaalne kasv vaheldub eksponentsiaalse kahanemisega, inflatsioon vaheldub deflatsiooniga, kasum vaheldub kahjumiga, siis mis erinevus nendel valuutadel üldse on? Miks on bitcoin parem või usaldusväärsem kui näiteks euro?


See on juba eraldi teema, mille üle vaielda. Kahanemine toimub sinna maale, kus saavutatakse tasakaal - kõik oleneb nõudmise-pakkumise suhtest.

Küll aga on üheks BitCoini suurimaks nõrkuseks tema suurimaid tugevusi. Deflatsiooni korral muutuvad rikkad järjest enam rikkamaks ilma midagi tegemata - piisab, kui omad raha. Samas säästmine tasub sellisel juhul end ära ja soodustab "arukat" tarbimist, mitte tänapäevast tarbimisühiskonda.
See läheb juba majandusteooriate üle arutlemiseks ja pole ilmselt õige koht.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 01:34:36 vasta tsitaadiga

Randombit kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
link
Andke aga minna.

tsitaat:
"in stock"

Aitäh hea lingi eest, teen õlled välja beer_yum.gif beer_yum.gif . Tundub et ostsin nende lao tühjaks. Peale minu tellimust ilmus kiri "Article no longer available!"


Palju VTX-e ära võtsid? icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Randombit
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2013




sõnum 07.12.2013 01:36:01 vasta tsitaadiga

kullakang kirjutas:
See läheb juba majandusteooriate üle arutlemiseks ja pole ilmselt õige koht.

Ma ei arva, et see vale koht on. Mina loen sellist arutelu huviga. Ja püüan järeldusi teha. Kaasa rääkida kahjuks veel väga ei oska.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 01:36:25 vasta tsitaadiga

Jackinthex kirjutas:
Ega see ei olegi imerohi majanduse igavese kasvu tagamiseks. Kust sa seda üldse võtad?
Tegu on lihtsalt p2p rahaga ja nõudlus/pakkumine reguleerib väärtust.


Keskpanga peamisteks eesmärkideks on kõrge tööhõive, hinnastabiilsus ja majanduskasv. Kuidas bitcoin neid eesmärke suudab või suudaks paremini täita?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 01:38:47 vasta tsitaadiga

Keskpank ei tee sul ühtegi sellest. Ajalugu võiks tunda. Raha vaid pumbatakse süsteemi nii nagu endale parem on. Jõudu vaidlemisel beer_yum.gif
/out


viimati muutis ArvQ 07.12.2013 01:40:19, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Randombit
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2013




sõnum 07.12.2013 01:40:05 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Randombit kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
link
Andke aga minna.

tsitaat:
"in stock"

Aitäh hea lingi eest, teen õlled välja beer_yum.gif beer_yum.gif . Tundub et ostsin nende lao tühjaks. Peale minu tellimust ilmus kiri "Article no longer available!"


Palju VTX-e ära võtsid? icon_smile.gif

10+ icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 01:43:37 vasta tsitaadiga

Jackinthex kirjutas:
Keskpank ei tee sul ühtegi sellest. Ajalugu võiks tunda. Jõudu vaidlemisel beer_yum.gif
/out


No vähemalt on selllised eesmärgid seatud. Minu väide on, et virtuaalraha aitab neid eesmärke täita või siis mitte täita täpselt samapalju kui teevad seda praegu keskpangad. Ehk laias laastus ei muutuks virtuaalraha põhivaluutana kasutuselevõtu puhul mitte midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 01:47:13 vasta tsitaadiga

Randombit kirjutas:
yerba kirjutas:
Randombit kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
link
Andke aga minna.

tsitaat:
"in stock"

Aitäh hea lingi eest, teen õlled välja beer_yum.gif beer_yum.gif . Tundub et ostsin nende lao tühjaks. Peale minu tellimust ilmus kiri "Article no longer available!"


Palju VTX-e ära võtsid? icon_smile.gif

10+ icon_biggrin.gif


Oh-hoo, läheb tublimaks ehitamiseks. Jaksu sellel rajal, ma sain just oma nädalajagu unetuid öösid ära sisustada ehitamisega. Kui nüüd uuesti ja otsast peale peaks alustama, siis mõtleks enne veel korra järele igaks juhuks. Aga see lõputu optimism ja entusiasm hoidis ärkvel ja erksana.
Jõudu ja jaksu Sulle, siiralt. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 01:47:18 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:
Keskpanga peamisteks eesmärkideks on kõrge tööhõive, hinnastabiilsus ja majanduskasv.
Ja me teame kõik kui hästi nad sellega toime tulevad icon_biggrin.gif Digiraha kasutuselevõtt ei mõjutaks mitte kuidagi keskpankade tööd.

infarkt kirjutas:
Ehk laias laastus ei muutuks virtuaalraha põhivaluutana kasutuselevõtu puhul mitte midagi.
Muutub see, et me ei oleks sõltuvad erapankadest enam ja rahaga ringikäimine muutuks mugavamaks ja odavamaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Randombit
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2013




sõnum 07.12.2013 01:54:59 vasta tsitaadiga

Jah, paar masinat võiks tiksuma panna. Osad mõtlesin siin lahkelt kaasfoorumlastele pakkuda. Aga enne vaatame kuidas ja kas nad üldse kätte saan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 04:01:08 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:
Jackinthex kirjutas:
Ega see ei olegi imerohi majanduse igavese kasvu tagamiseks. Kust sa seda üldse võtad?
Tegu on lihtsalt p2p rahaga ja nõudlus/pakkumine reguleerib väärtust.


Keskpanga peamisteks eesmärkideks on kõrge tööhõive, hinnastabiilsus ja majanduskasv. Kuidas bitcoin neid eesmärke suudab või suudaks paremini täita?

Bitcoin kui globaalne valuuta, mille rahapakkumine hakkab olema konstantne, võtab keskpanga käest ära võimu reguleerida tööhõivet, reguleerida hindu, ning reguleerida majanduskasvu numbrit. Ilma nendeta kaotab keskpank mõtte ja need pannakse kinni. Tahame või ei taha aga saame oma silmaga nägema mis juhtub majandusega kui keskpank seda ei surgi. Vot see on see imerohi mida bitcoin toob.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 08:20:54 vasta tsitaadiga

Randombit kirjutas:
yerba kirjutas:
Randombit kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
link
Andke aga minna.

tsitaat:
"in stock"

Aitäh hea lingi eest, teen õlled välja beer_yum.gif beer_yum.gif . Tundub et ostsin nende lao tühjaks. Peale minu tellimust ilmus kiri "Article no longer available!"


Palju VTX-e ära võtsid? icon_smile.gif

10+ icon_biggrin.gif



Kui õigesti mäletan siis need vt3x olid nagu xfx kaardid - absoluutselt ei tahtnud normaalseid kiiruseid arendada. Odavtootjate teine probleem on see, et sul surevad ventilaatorid juba mõne kuuga ära. Ise olen teisel ringil juba ehitamisega ja seekord kaartide pealt ei säästaks. Hetkel on Asus ainuke tootja kelle poole vaatan. 10+ faasilised vrm'd peaks vähendama igasugseid ära kukkumisi + Asuse ventilaatorid peaks kestma aastaid. Sapphire mure on kehvad vendid, Gigabyte kaardid enamasti voltage locked, ja MSI r9 kaardid pidid ka viimaste juttude järgi kehvalt performima.



Mul ka küsimus riserite kohta ? Kellelgi tuleb äkki hiinast suurem ports ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 10:12:25 vasta tsitaadiga

Ei tea kas lõnga ka müüakse bitcoinide eest?
Saaks sooja mütsi kududa.

_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traxx
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 10:15:52 vasta tsitaadiga

Ennetatav LTC difficulty juba +12%
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 10:46:09 vasta tsitaadiga

tarc kirjutas:
Ei tea kas lõnga ka müüakse bitcoinide eest?
Saaks sooja mütsi kududa.

Võin sulle müüa.
Mu naisel veldelevad mingid rullid icon_biggrin.gif

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 10:50:59 vasta tsitaadiga

WTF mis hinnaga toimub?
_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Darth-Maul
HV kasutaja
Darth-Maul

liitunud: 24.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 10:54:05 vasta tsitaadiga

Mis toimub? kas keegi teab miks selline langus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.12.2013 10:54:55 vasta tsitaadiga

Ja ärge siis elektrit kõike ära sööge, kui oma kaevamaisralllisid korraldate, muidu tulevad Liive ja Eesti Energia ning hakkavad tuuma-elektrijaama püsti panema. icon_razz1.gif beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:03:24 vasta tsitaadiga

Braien334 hakkas LTC-d kaevama, sellest ka kahekordne hinnalangus. icon_biggrin.gif Bad luck braien
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
green
HV veteran

liitunud: 20.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:18:08 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ja ärge siis elektrit kõike ära sööge, kui oma kaevamaisralllisid korraldate, muidu tulevad Liive ja Eesti Energia ning hakkavad tuuma-elektrijaama püsti panema. icon_razz1.gif beer_yum.gif


jajahh seda ma vaatan et lambid laes tuhmimalt põlema hakanud viimasel ajal... icon_biggrin.gif

_________________
Ema ja Isa tassivad jõmpsikat 1. septembril kooli, kes punnib vastu ja karjub täiest kõrist: Kaksteist aastat! Mille eest!?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:20:33 vasta tsitaadiga

-cocain- kirjutas:
WTF mis hinnaga toimub?
tegelt on ta kõrgem kui ta kuu aega tagasi oli icon_biggrin.gif TBH ootasin ma seda hetke - praegune hinnatõus ei olnud naturaalne vaid nö. tehislik. Mingi hetk peavad kõik need investorid oma värgi maha laadima ja see hetk oli nüüd... isiklikult ei suhtu sellesse üldse halvasti - saab loodetavasti bitcoini rohkem ringlema.

tahanteada kirjutas:
Ja ärge siis elektrit kõike ära sööge
Elektriautod tuleks kah maha kanda - need ju metsikud elektriõgijad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:22:35 vasta tsitaadiga

Selleks et saaks tõusta, peab vahepeal ka langema.
Siis müüakse oma varud maha ning tekib taas nõudlus. Tekib nõudlus, hakkab hind kerkima.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:25:16 vasta tsitaadiga

Võiks langeda 4 dollarini icon_biggrin.gif

Siis ostaks ilmselt juba.

_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618


viimati muutis Go Kane! 07.12.2013 11:29:48, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:26:12 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:
infarkt, oleneb - isiklikult näen selles tulevikku järgmise näite näol: mees läheb kohalikku "valuutaputkasse" ja vahetab 1000 eurot bitcoin vastu, läheb koju ja saadab need oma sõbrale teiselpool maakera. Sõber läheb kohe oma kohalikku "valuutaputkasse" ja vahetab selle dollariteks. Paari tunniga on raha pool maakera liikunud ja maksma läks ta täpselt niipalju kui vahetuskursiga vastu pükse said. Pangast seda tehes saad valuutakursi + teenustasud ja kuni nädalaid ooteaeg.


Õhtul saadab 1000euri hommikul lähed võtad 600 välja. icon_lol.gif

_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:36:03 vasta tsitaadiga

tarc, true enough - samas seda analoogi võib ükskõik, mis valuuta või väärismetalli kohta tuua. Kui mõni suurem pank mõnes EU riigis upakile käib, siis ajutiselt USD-EUR suhe kohe muutub tublisti EUR kahjuks. Kui Bitcoin saaks laialdasema leviku ja teda oleks võimalik kasutada väga suures koguses kohtades, siis igapäevased tehingud mida oleks miljonites, hoiaksid väärtuse stabiilsena, sest raha ei oleks mitte mingite investorite käes vaid pidevas ringluses ostjate ja kaupmeeste vahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:39:06 vasta tsitaadiga

Kui päris aus olla, siis allapoole 600 võtan vist isegi mõned ligi.
Mis VTX3d konkreetsetesse kaartidesse puutub, siis neil küll midagi häda pole. Jahutus ja komponendid on head. Sisuliselt identne Sapphire 2 dual X versiooniga.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kullakang
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 11:40:41 vasta tsitaadiga

Darth-Maul kirjutas:
Mis toimub? kas keegi teab miks selline langus?

Suuresti Hiinaga seoses on see kõik minu arvates.
Aga üpris kavalalt lasti enne nädalavahetust mingisugune jutuke liikvele - siis terve nädalavahetuse saab see hoogu koguda, tekib paanika ning hind hakkab langema. Pole lisaraha ka kiirelt süsteemi tulemas, mille eest osta saaks. Ja sedasi see langus tulebki.

Lisaks oli omajagu õhku ka hinnas sees icon_rolleyes.gif

Ise usun, et esmaspäeval toimub mõningane taastumine beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:05:17 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
infarkt kirjutas:
Jackinthex kirjutas:
Ega see ei olegi imerohi majanduse igavese kasvu tagamiseks. Kust sa seda üldse võtad?
Tegu on lihtsalt p2p rahaga ja nõudlus/pakkumine reguleerib väärtust.


Keskpanga peamisteks eesmärkideks on kõrge tööhõive, hinnastabiilsus ja majanduskasv. Kuidas bitcoin neid eesmärke suudab või suudaks paremini täita?

Bitcoin kui globaalne valuuta, mille rahapakkumine hakkab olema konstantne, võtab keskpanga käest ära võimu reguleerida tööhõivet, reguleerida hindu, ning reguleerida majanduskasvu numbrit. Ilma nendeta kaotab keskpank mõtte ja need pannakse kinni. Tahame või ei taha aga saame oma silmaga nägema mis juhtub majandusega kui keskpank seda ei surgi. Vot see on see imerohi mida bitcoin toob.


See, kui rahapakkumine on konstantne, muudab turu äärmiselt lihtsasti manipuleeritvaks. Mis juhtub kui grupp inimesi, kes kontrollib enamust ringluses olevate bitcoinide hulka, otsustab süstemaatiliselt bitcoine ringlusest eemale hoidma hakata? Nendele oleks see kasulik, sest kui turu nõudlus ületab pakkumise, tõuseb ühe virtuaalrahaühiku hind. Turgudel tekiks likviidsuskriis ja sealt edasi ka majanduskriis. Keskpanga puhul on sellise olukorra tekkimist väga lihtne ära hoida, kui inflatsiooni ja rahatrükiga muudetakse koondunud kapital niipalju odavamaks, et raha kulutamine muutub mõttekamaks tegevuseks kui raha kogumine.

http://www.forbes.com/sites/pascalemmanuelgobry/2013/04/05/krugman-baby-sitting-co-op-bitcoin/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:06:25 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Mõni oli siin 7990 perfist huvitatud. Kirjutan siis veidi.

Kaart on võimeline tegema 1500khs. Aga kindlasti mitte stock jahutusega, mis on küll hea, aga lihtsalt ei suuda tekkinud kuumust minema uhuda.
Kaardi parimad conf settingud on täpselt samad, mis 280x või 7970.
1.3mhs on tehtav nii, et vatitroppe kõrva panema ei pea. Selle teeb kaart ära 940/1500 kelladel 1.0v GPU.
Täpselt nii mul kaart hetkel ka jookseb.
Mingi aeg kui voolumõõtja saan, siis mõõdan palju kaart 940/1500 1.0v peal tarbib. Soojuse järgi tundub, et mitte üle 250w.


Mis kanti temperatuurid siis jäid?

Mis Bios.-i kasutasid?

_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:10:20 vasta tsitaadiga

Ning mis driverit ja SDK versiooni ning mis versioon cgminerist kasutusel oli?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:20:26 vasta tsitaadiga

Hind võiks veel kukkuda poole võrra vähemalt. Jääda pooleks aastaks madalaks, jahutaks natuke turgu.. icon_lol.gif
_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kullakang
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:22:17 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:


See, et rahapakkumine on konstantne, muudab turu äärmiselt lihtsasti manipuleeritvaks. Mis juhtub kui grupp inimesi, kes kontrollib enamust ringluses olevate bitcoinide hulka, otsustab süstemaatiliselt bitcoine ringlusest eemale hoidma hakata?. Nendele oleks see kasulik, sest kui turu nõudlus ületab pakkumise, tõuseb ühe virtuaalrahaühiku hind. Turgudel tekiks likviidsuskriis ja sealt edasi ka majanduskriis. Keskpanga puhul on sellise olukorra tekkimist väga lihtne ära hoida, kui inflatsiooni ja rahatrükiga muudetakse koondunud kapital niipalju odavamaks, et raha kulutamine muutub mõttekamaks tegevuseks kui raha kogumine.

http://www.forbes.com/sites/pascalemmanuelgobry/2013/04/05/krugman-baby-sitting-co-op-bitcoin/


Näha on, et meil on siin Krugmani austaja, kellele ei mahu pähe muu, kui inflatsiooniline maailm, kus pole ruumi säästmisel.

Sa eeldad siis seda, et bitcoin saab ülemaailmseks reservvaluutaks. Mängiks veidi siis seda mängu.
Kui keegi otsustab säästa ning mitte kulutada oma vara, siis minu meelest ongi aus, et ta vara väärtus kasvab - ta ei osta kokku mõttetut jura, vaid lükkab oma ostu edasi tulevikku. Järelikult ta elukvaliteet on madalam. Kuidagi peab siiski omal elu sees hoidma ja mingil määral on sundlus ka kulutada - seega ei saa lõpmatuseni kaua münte oma käes hoida.

Minu meelest on olukord ausam sellest, kus mingisugune keskpank järjekindlalt hävitab sinu säästusid ning muudab kogumise mõttetuks.

Samamoodi võib küsida, et mis juhtuks kullaga või naftaga, kui enamust sellest kontrolliksid grupp inimesi (nagu praegu on)? Deflatsiooniline majandus oleks tõesti vastupidine inflatsioonilisele ja üleminek poleks enam sugugi lihtne. Selles maailmas on võitjaks säästlikult elavad inimesed - need, kes ei tarbi hullupööra, vaid elavad tagasihoidlikumalt.
Tekib see probleem, et siis pole ju paljudel tehastel tööd ja inimesed jäävad töötuks.
Aga teine lahendus on siis toota igasugu mõttetuid junne, mis on võimalikult odavalt valmistatud ning seetõttu madala kvaliteediga. Täielik ületootmine ning ressursside raiskamine.

Inimene on kohanemisvõimeline. Mõlemal juhul on oma plussid ja miinused - isiklikult olen seda meelt, et praegune süsteem soosib saasta tootmist ning selle tarbimist. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 07.12.2013 12:33:11 vasta tsitaadiga

kullakang, nõustun sinuga. Raiskamisel põhinev majandus on ebaterve. Deflatsioon paneb majanduse täiesti seisma ning inimesed hakkavad ainult leiba ja vett ostma aga võib-olla on vaja selline faas üle elada, et inimkond saaks oma arengus järgmisesse etappi edasi liikuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:35:44 vasta tsitaadiga

Ma ise mõtlen, et midagi sarnast on krüptovaluutadega formeerumas, nagu 2000 aasta IT ja tehnikamull oli börsil. Asja uudsus ja võlu hakkavad otsa saama, info ja teave on juba massides ehk laiatarbekaup ning "taksojuhidki" kaevandavad juba (point@me) icon_smile.gif

http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EIXIC+Interactive#symbol=^ixic;range=my;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;


viimati muutis yerba 07.12.2013 12:36:14, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.12.2013 12:36:09 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:
infarkt kirjutas:
Keskpanga peamisteks eesmärkideks on kõrge tööhõive, hinnastabiilsus ja majanduskasv.
Ja me teame kõik kui hästi nad sellega toime tulevad icon_biggrin.gif Digiraha kasutuselevõtt ei mõjutaks mitte kuidagi keskpankade tööd.

infarkt kirjutas:
Ehk laias laastus ei muutuks virtuaalraha põhivaluutana kasutuselevõtu puhul mitte midagi.
Muutub see, et me ei oleks sõltuvad erapankadest enam ja rahaga ringikäimine muutuks mugavamaks ja odavamaks.
Selle väite peale huvitaks kuulda milline riigipank või riigiorgan siis kogu selle pilveraha taga on icon_question.gif icon_cool.gif või hoopiski NSA koostöös FSB-ga icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:45:06 vasta tsitaadiga

mteachx kirjutas:
Hind võiks veel kukkuda poole võrra vähemalt. Jääda pooleks aastaks madalaks, jahutaks natuke turgu.. icon_lol.gif

Vaevalt.
Järgmise aasta alguses tulevad ltc masinad välja ja siis peaks diff sama kiirelt tõusma hakkama nagu btc-l ja loodetavasti hind ka.
Ise loodan selleks ajaks 200 ltc-d täis kaevata

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:47:01 vasta tsitaadiga

reints kirjutas:
mteachx kirjutas:
Hind võiks veel kukkuda poole võrra vähemalt. Jääda pooleks aastaks madalaks, jahutaks natuke turgu.. icon_lol.gif

Vaevalt.
Järgmise aasta alguses tulevad ltc masinad välja ja siis peaks diff sama kiirelt tõusma hakkama nagu btc-l ja loodetavasti hind ka.
Ise loodan selleks ajaks 200 ltc-d täis kaevata


Müünud pole vahepeal mitte coinijuppigi?

_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kullakang
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:51:01 vasta tsitaadiga

Kas kusagil saab juba maksta ka LTC-de eest samamoodi, nagu BTC -ga tasuda saab?

Ahjaa.. Loodan, et selle hinnalanguse taga on mõned suuremad müntide omajad. Mida võrdsemalt mündid ära jagunevad inimeste vahel, seda vähem hakkab tulevikus toimuma taolisi langusi.. Üldkokkuvõttes on see kõik vaid hea BTC ühiskonnale icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Boot
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:52:06 vasta tsitaadiga

hahahh, Krugmani artikli kommentaarides oli väärt link:
http://web.archive.org/web/19980610100009/www.redherring.com/mag/issue55/economics.html
*The growth of the Internet will slow drastically, as the flaw in "Metcalfe's law"--which states that the number of potential connections in a network is proportional to the square of the number of participants--becomes apparent: most people have nothing to say to each other! By 2005 or so, it will become clear that the Internet's impact on the economy has been no greater than the fax machine's.

* As the rate of technological change in computing slows, the number of jobs for IT specialists will decelerate, then actually turn down; ten years from now, the phrase information economy will sound silly.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:58:51 vasta tsitaadiga

reints kirjutas:
mteachx kirjutas:
Hind võiks veel kukkuda poole võrra vähemalt. Jääda pooleks aastaks madalaks, jahutaks natuke turgu.. icon_lol.gif

Vaevalt.
Järgmise aasta alguses tulevad ltc masinad välja ja siis peaks diff sama kiirelt tõusma hakkama nagu btc-l ja loodetavasti hind ka.
Ise loodan selleks ajaks 200 ltc-d täis kaevata

yep, nii ta on reaalsuses.

Aga noh õnneks on mida edasi kaevata, lihtsalt loota et õigele kohale suruks siis uued confid. icon_biggrin.gif

_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 12:59:18 vasta tsitaadiga

-cocain-, Milleks saia hinna eest ära anda ?
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:06:58 vasta tsitaadiga

kullakang kirjutas:
infarkt kirjutas:


See, et rahapakkumine on konstantne, muudab turu äärmiselt lihtsasti manipuleeritvaks. Mis juhtub kui grupp inimesi, kes kontrollib enamust ringluses olevate bitcoinide hulka, otsustab süstemaatiliselt bitcoine ringlusest eemale hoidma hakata?. Nendele oleks see kasulik, sest kui turu nõudlus ületab pakkumise, tõuseb ühe virtuaalrahaühiku hind. Turgudel tekiks likviidsuskriis ja sealt edasi ka majanduskriis. Keskpanga puhul on sellise olukorra tekkimist väga lihtne ära hoida, kui inflatsiooni ja rahatrükiga muudetakse koondunud kapital niipalju odavamaks, et raha kulutamine muutub mõttekamaks tegevuseks kui raha kogumine.

http://www.forbes.com/sites/pascalemmanuelgobry/2013/04/05/krugman-baby-sitting-co-op-bitcoin/


Näha on, et meil on siin Krugmani austaja, kellele ei mahu pähe muu, kui inflatsiooniline maailm, kus pole ruumi säästmisel.

Sa eeldad siis seda, et bitcoin saab ülemaailmseks reservvaluutaks. Mängiks veidi siis seda mängu.
Kui keegi otsustab säästa ning mitte kulutada oma vara, siis minu meelest ongi aus, et ta vara väärtus kasvab - ta ei osta kokku mõttetut jura, vaid lükkab oma ostu edasi tulevikku. Järelikult ta elukvaliteet on madalam. Kuidagi peab siiski omal elu sees hoidma ja mingil määral on sundlus ka kulutada - seega ei saa lõpmatuseni kaua münte oma käes hoida.

Minu meelest on olukord ausam sellest, kus mingisugune keskpank järjekindlalt hävitab sinu säästusid ning muudab kogumise mõttetuks.

Samamoodi võib küsida, et mis juhtuks kullaga või naftaga, kui enamust sellest kontrolliksid grupp inimesi (nagu praegu on)? Deflatsiooniline majandus oleks tõesti vastupidine inflatsioonilisele ja üleminek poleks enam sugugi lihtne. Selles maailmas on võitjaks säästlikult elavad inimesed - need, kes ei tarbi hullupööra, vaid elavad tagasihoidlikumalt.
Tekib see probleem, et siis pole ju paljudel tehastel tööd ja inimesed jäävad töötuks.
Aga teine lahendus on siis toota igasugu mõttetuid junne, mis on võimalikult odavalt valmistatud ning seetõttu madala kvaliteediga. Täielik ületootmine ning ressursside raiskamine.

Inimene on kohanemisvõimeline. Mõlemal juhul on oma plussid ja miinused - isiklikult olen seda meelt, et praegune süsteem soosib saasta tootmist ning selle tarbimist. icon_rolleyes.gif


Kui rahal on täita rohkem ühiskondlik roll hõlbustada inimestevahelist kaupade ja teenuste vahetamist, siis miks peaks esikohale seadma hoopis raha individuaalset rolli olla rikkuse või väärtuse kogumise vahendiks? Need kaks raha funktsiooni ongi omavahel vastuolus, ning tekibki lihtne filosoofline küsimus, kumba nendest rollidest eelistada. Kas elus on tähtsam erinevate elukogemuste omandamine läbi raha kulutamise või siis erinevate elukogemuse kasinus läbi raha säästmise?

tsitaat:
There have been many historical disputes regarding the combination of money's functions, some arguing that they need more separation and that a single unit is insufficient to deal with them all. One of these arguments is that the role of money as a medium of exchange is in conflict with its role as a store of value: its role as a store of value requires holding it without spending, whereas its role as a medium of exchange requires it to circulate. Others argue that storing of value is just deferral of the exchange, but does not diminish the fact that money is a medium of exchange that can be transported both across space and time. The term 'financial capital' is a more general and inclusive term for all liquid instruments, whether or not they are a uniformly recognized tender.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kullakang
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:10:19 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:

Kui rahal on täita ühiskondlik roll hõlbustada inimestevahelist kaupade ja teenuste vahetamist, siis miks peaks esikohale seadma hoopis raha individuaalset rolli olla rikkuse või väärtuse kogumise vahendiks? Need kaks raha funktsiooni ongi omavahel vastuolus, ning tekibki lihtne filosoofline küsimus, kumba nendest rollidest eelistada. Kas elus on tähtsam erinevate elukogemuste omandamine läbi raha kulutamise või siis kasinus läbi raha säästmise?


Ma usun, et rahal peaks mõlemad omadused olema. Mu isiklik seisukoht on see, et tarbimisel ja selle soodustamisel põhinev ühiskond pole jätkusuutlik.
Kui majandus toetab seda mõtet, et inimene peaks tarbima targalt ja mõtlema läbi oma ostud - vajadusel lükkama kulutused tulevikku, toimuks vähem lagastamist ning raiskamist. Praeguse seisuga on vastupidi - võidavad need, kes kulutavad - sest raha väärtus x aasta pärast on madalam, kui hetkel. Seega saad osta sama raha eest vähem.

Meil võib hea elu olla küll, aga kui jätkusuutlik see on? Ühel hetkel pidu lõpeb ja on vaja peo tagajärgi klaarima asuda. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:17:29 vasta tsitaadiga

kullakang kirjutas:
Praeguse seisuga on vastupidi - võidavad need, kes kulutavad - sest raha väärtus x aasta pärast on madalam, kui hetkel. Seega saad osta sama raha eest vähem.

See ongi asi mis kõige vähem praeguse majanduse juures meeldib. Säästmine ei anna sulle mitte midagi. Parem kuluta kohe kõik raha ära või siis investeeri riskidega. Ideaalis veel laena nii kuis jaksad sest praegu saad raha eest rohkem kui tulevikus. Meeldiks vägagi kui raha väärtus ajas vaid kasvaks. Kas keegi üldse bitcoinides laenu julgeks võtta? Laenad 100 coini ja aasta pärast on väärtus 10x suurem. oh snap... jõudu tagasimaksmisel. Eks see ole ka bitcoini miinus muidugi . Stabiilsust võiks rohkem olla. Ootame, näeme.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:37:40 vasta tsitaadiga

Jackinthex kirjutas:
kullakang kirjutas:
Praeguse seisuga on vastupidi - võidavad need, kes kulutavad - sest raha väärtus x aasta pärast on madalam, kui hetkel. Seega saad osta sama raha eest vähem.

See ongi asi mis kõige vähem praeguse majanduse juures meeldib. Säästmine ei anna sulle mitte midagi. Parem kuluta kohe kõik raha ära või siis investeeri riskidega. Ideaalis veel laena nii kuis jaksad sest praegu saad raha eest rohkem kui tulevikus. Meeldiks vägagi kui raha väärtus ajas vaid kasvaks. Kas keegi üldse bitcoinides laenu julgeks võtta? Laenad 100 coini ja aasta pärast on väärtus 10x suurem. oh snap... jõudu tagasimaksmisel. Eks see ole ka bitcoini miinus muidugi . Stabiilsust võiks rohkem olla. Ootame, näeme.


Deflatsiooniline raha ei muudaks ressurssi piiramatuks. Kui indiviid lükkab oma tarbismisotsuse tulevikku, sest deflatsiooni puhul saaks sama raha eest tulevikus rohkem tarbida, siis selle tuleviku saabudes ei pruugi ressurssi enam olemaski olla. Lisaks tekib deflatsiooni puhul alati õigustatud ootus, et raha väärtus tõuseb (kaubad ja teenused muutuvad odavamaks) tulevikus veelgi rohkem, ning tekib küsimus, millal üldse on see õige aeg tarbimiseks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:38:07 vasta tsitaadiga

Ma pakun, et mõned ikka võtsid väikelaenu ka kui hind minema hakkas ja 2 või 3x seda summat siis kiirelt kasvatasid icon_biggrin.gif
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kullakang
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:45:48 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:

Deflatsiooniline raha ei muudaks ressurssi piiramatuks. Kui indiviid lükkab oma tarbismisotsuse tulevikku, sest deflatsiooni puhul saaks sama raha eest tulevikus rohkem tarbida, siis selle tuleviku saabudes ei pruugi ressurssi enam olemaski olla. Lisaks tekib deflatsiooni puhul alati õigustatud ootus, et raha väärtus tõuseb (kaubad ja teenused muutuvad odavamaks) tulevikus veelgi rohkem, ning tekib küsimus, millal üldse on see õige aeg tarbimiseks.


Keegi pole väitnud, et ressurss muutub piiramatuks. Pigem on asi selles, et ressurssi tarbitakse VÄHEM. Kas oled kursis, mida selline ajuvaba suurtootmine näiteks loodusega teeb? Kuidas suurtootmine on mõjunud näiteks Hiina tööstusele?
http://en.wikipedia.org/wiki/Environmental_issues_in_China
(Seal on muidugi mitu probleemi, mitte ainult tootmise kogused)

Küsimus pole millal on õige aeg tarbida, vaid "Miks"?
Tarbid siis, kui on äärmine vajadus tarbimiseks. Näiteks pole vaja uut telefoni, kui vana on "moraalselt vananenud" - ostad siis uue, kui vana enam ei toimi. Tekiks ka vajadus luua vastupidavamaid tooteid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArvQ
HV Guru
Keelatud avatar

liitunud: 29.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:50:13 vasta tsitaadiga

kullakang kirjutas:
Tarbid siis, kui on äärmine vajadus tarbimiseks. Näiteks pole vaja uut telefoni, kui vana on "moraalselt vananenud" - ostad siis uue, kui vana enam ei toimi. Tekiks ka vajadus luua vastupidavamaid tooteid.

thumbs_up.gif Fööni ajastu Iga aasta või kahe tagant pannakse sind uut telefoni ostma. Milleks?
Ma ei pane üldsegi tarbimisühiskonda üldsegi pahaks. Siiski on asi vahel liiga absurdne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2013 13:53:15 vasta tsitaadiga

kullakang kirjutas:
Keegi pole väitnud, et ressurss muutub piiramatuks. Pigem on asi selles, et ressurssi tarbitakse VÄHEM. Kas oled kursis, mida selline ajuvaba suurtootmine näiteks loodusega teeb? Kuidas suurtootmine on mõjunud näiteks Hiina tööstusele?
http://en.wikipedia.org/wiki/Environmental_issues_in_China
(Seal on muidugi mitu probleemi, mitte ainult tootmise kogused)

Küsimus pole millal on õige aeg tarbida, vaid "Miks"?
Tarbid siis, kui on äärmine vajadus tarbimiseks. Näiteks pole vaja uut telefoni, kui vana on "moraalselt vananenud" - ostad siis uue, kui vana enam ei toimi. Tekiks ka vajadus luua vastupidavamaid tooteid.


Igaühelt vastavalt võimetele, igaühele vastavalt vajadusele?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade tehniline arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 226, 227, 228  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.