|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.10.2013 15:01:55
|
|
|
Pole hullu , EMT-i ping 3,5G HSPA+ võrgu ping on siinsamas piirkonnas samas suurusjärgus, kui Elisal.
Mõni kuu tagasi viimati testitud Simpeliga, Simpeli SIMM 3,5G HSPA+ toega USB-modemis.
Ja pingitud on siis arvutist Elisat:
3.07.2013 22:28:35
ping: www.elisa.ee ( 194.204.54.96 )
1 Reply from 194.204.54.96 in 26 ms
2 Reply from 194.204.54.96 in 26 ms
3 Reply from 194.204.54.96 in 27 ms
4 Reply from 194.204.54.96 in 28 ms
5 Reply from 194.204.54.96 in 28 ms
Average of the response times = 27,00 ms
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
11.10.2013 15:25:23
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Täna taas selline huvitav vaatepilt - ja mida ka varem millalgi mainisin. et osadel ühenduskordadel pakutakse Speedtest.netis ainult ühte serverit testimiseks ja selleks on siis Starmani oma.
Aga seda siis Tallinnas, Mustamäel ja ei oska kommenteerida, kas ka mujal antakse selliselt erinevaid ühenduskanaleid.
Muidu kõik ilus kena ka Starmani serveri korral testi tehes. Elisa Mint Light ja 3,5G DC-HSPA+ toega võrk ning DC-HSPA+ toega modem:
 |
Kle, sul oli "uut infot mittepakkuvateks" kiirustestideks vist omal ajal täitsa oma privaat teema, et eristada
olulist info sinu testidest.
See siin: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=549157
kas sa võiksid seda kasutada ka nüüd ja edaspidi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.10.2013 16:00:51
|
|
|
Kõrvalpõikena: Pigem loeb siin Mustamäel see, millega juba mitu-setu aastat tagasi alustati - valguskaablid ja moodsa ajastu keskseadmed, kus siis signaal valguskaablitest võetakse. Lisaks siis vägagi suur saatjate tihedus. Elisal ja Tele2-l jõuab pärale vähemalt 3-e saatja signaal ning EMT-il on õnnestunud näha 2-e erineva saatja signaali.
Neid erinevatel kaugustel asuvaid saatjaid õnnestub näha siis, kui lähim saatja on välja lülitatud.
------------------------------------
PS: Kes viitsib ajas tagasi mõelda, siis soovitasin ma juba üsna mitu aastat tagasi selle nimel ISP-dega vaielda, et levivärk paremaks ja stabiilsemaks ehitataks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
12.10.2013 12:47:27
|
|
|
| siinus kirjutas: |
| Magistrali lähedal levioaasis on kõige parem ping. |
Seal jah Elisa peakontor, auasi...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chatro
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2011
|
12.10.2013 14:21:20
|
|
|
| On tähtsust ka mängimisel, kas sul 3g või 4g pakett?
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
12.10.2013 14:28:30
|
|
|
4G korral ideaaltingimustes on ping vist isegi kuni poole väiksem kui 3G korral. 50 vs 25-30. Tt 3g levioaas ei loe
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
12.10.2013 14:28:53
|
|
|
| chatro kirjutas: |
| On tähtsust ka mängimisel, kas sul 3g või 4g pakett? |
Kui oled hea leviga ning suhteliselt vaba mahuga saatja peal, siis 4G peal on ühenduse stabiilsus ja ooteaeg paremad, mis mängimise puhul on kõige tähtsamad.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
12.10.2013 14:32:28
|
|
|
Üldiselt 4G-l on parem ping ja kui see reaalselt ka nii on sinu valikute põhjal, siis online mängimise puhul on 4G parem. Ehk siis primaarne on ping, kiirus teisejärguline.
Keegi veel?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.10.2013 15:09:25
|
|
|
Tegeliku pingi saab teada ainult siis, kui see on mänguserverisse ära m66detud. Kui mänguserver ise asub kehva ühenduse otsas, siis seda kiiret pingi nagunii olemas pole.
---
Ja veel, see parem ping ja parem Upload on ainult LTE-ga, mitte aga DC-HSPA+ga, olgugi et seda ka "4G"-ks nimetatakse.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.10.2013 15:19:49
|
|
|
| lähiserverites mängides on ikka vahe küll. See, kas sul on 150 või 30-50 on ikka oluline määraja. Siia liida siis välislink.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
12.10.2013 15:42:02
|
|
|
Kas 4G'l on error controlid jms. (asjad mis pingi tõstavad) dünaamilised või staatilised, st. kas ping on sama iga leviga või on kehvem viletsama leviga ja parem kui levi korras?
Ise ka otsustasin nüüd elioni 12/1 asemel võtta Elisa 4G ja siiani tundub et asi on seda väärt isegi, ainuke jama on küll see, et levi on ainult 2 pulka kuna lähim mast on 15km ja hoopis Saaremaal. Loodan et ka minu kodukanti varsti 4G mast tööle pannakse, siis oleks 1.5km ainult vahet ja ehk ka korralik levi.
Ping jääb üldjuhul 20-40 vahele (Koorumuse all muidugi suurem aga see nii iga netiga suht) võrdluseks Elioni DSL liinil siin oli 27
Kiirused:
Alla: https://dl.dropboxusercontent.com/u/60804341/Screenshot-14.png
Üles: https://dl.dropboxusercontent.com/u/60804341/Screenshot-15.png
Täna on kõikumisi tunduvalt enam kui muidu sest levi on kehvem (15km kauguselt signaali püüdes mõjutab ilm ikka suht palju signaalitugevust)
Speedtesti numbreid panna ei saa sest alates selle kuu algusest on Elisa 4G ühenduste otsas see aiateibaid näidanud. (Ükskõik mis server)
Keda huvitavad täpsemad signaalinumbrid siis:
RSSI: -77dBm
RSRP: -91dBm
RSRQ: -14dB
Kasutan suundantenni mis Elisa poolt mulle pakuti, hoiatuseks teistele võin öelda et see suundantenn on ainult selle eelisega, et selle saab kuhugi välja panna kuhu ruuterit ennast ei saa, signaalitugevus on täpselt sama, mis ruuteriga samas kohas!
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chatro
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2011
|
12.10.2013 16:26:47
|
|
|
Tänud vastamast, siis jääb 4g peale
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
12.10.2013 17:09:16
|
|
|
woox2k, anna julgelt teada millal lubatud andmeside maht täis saab, räägitakse, et see paari nädala kanti tuleb, sõltub muidugi tarbimisest
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
12.10.2013 17:56:14
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
woox2k, anna julgelt teada millal lubatud andmeside maht täis saab, räägitakse, et see paari nädala kanti tuleb, sõltub muidugi tarbimisest  |
vaevalt et tal see täis saab kui "piiramatu pakett"
endal ka 4G ja kiirused enamasti 30Mbps alla ja 18Mbps üles
ping 20-40ms vahemikus.
hetkel 20 päeva kasutuses olnud ning 202GB alles aint läbi lastud
enne seda oli KÕU, nii et suur samm edasi. v.a. torrentiliiklus mida ei lubata. kuid selle vastu on VPN
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
12.10.2013 18:00:19
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
woox2k, anna julgelt teada millal lubatud andmeside maht täis saab, räägitakse, et see paari nädala kanti tuleb, sõltub muidugi tarbimisest  |
Kaabli asemele ei ole kunagi isegi plaaninud mahupiiranguga paketti... esimese nädalaga käis mul ~200GB läbi juba ja seda ka lihtsalt testimiste mitte reaalse kasutamisega, kallimapoolne on ta tõesti aga kuna Elion on kindlalt väitnud et nemad kaabliotsa siia ei tassi siis mis mul üle jääb kui alternatiive otsida
Seoses muude "kirjutamata" piirangutega ma arvan lasen mõnikümmend TB läbi kuus ja vaatan kas hakkan kõnesi saama selle kohta või mitte. Hetkel 4G suht uus ja ma arvatavasti ainus kasutaja selle saatja taga st. praegu teistele see erilist probleemi ei tekitaks.
_________________ Mess with the best, die like the rest!
viimati muutis woox2k 12.10.2013 18:07:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
12.10.2013 18:02:45
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
woox2k, anna julgelt teada millal lubatud andmeside maht täis saab, räägitakse, et see paari nädala kanti tuleb, sõltub muidugi tarbimisest  |
Kaabli asemele ei ole kunagi isegi plaaninud mahupiiranguga paketti... esimese nädalaga käis mul ~200GB läbi juba ja seda ka lihtsalt testimiste mitte reaalse kasutamisega, kallimapoolne on ta tõesti aga kuna Elion on kindlalt väitnud et nemad kaabliotsa siia ei tassi siis mis mul üle jääb kui alternatiive otsida  |
Lugesin seda teksti ja mõtlesin millest selline valik:
| woox2k kirjutas: |
| Ise ka otsustasin nüüd elioni 12/1 asemel võtta Elisa 4G ja siiani tundub et asi on seda väärt isegi.... |
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
12.10.2013 18:12:06
|
|
|
Sest tänapäeval on vaja ka muud teha kui külmalt netist sisu tarbida, üles laadimiseks või millegi hostimiseks on ~0.8Mbit väga nutune. 4G levi on veidi kehvake aga ma saan ~15Mbit üleslaadimise kiirust vähemalt, Elisa lubab muidugi ka levi paranemist lähitulevikus.
Isegi ping ei ole nii palju kehvem nagu ma enne mainisin, vahest isegi parem aga kõigub rohkem. (20-40ms vs 27ms)
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.10.2013 18:51:40
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
Kas 4G'l on error controlid jms. (asjad mis pingi tõstavad) dünaamilised või staatilised, st. kas ping on sama iga leviga või on kehvem viletsama leviga ja parem kui levi korras?
Ise ka otsustasin nüüd elioni 12/1 asemel võtta Elisa 4G ja siiani tundub et asi on seda väärt isegi, ainuke jama on küll see, et levi on ainult 2 pulka kuna lähim mast on 15km ja hoopis Saaremaal. Loodan et ka minu kodukanti varsti 4G mast tööle pannakse, siis oleks 1.5km ainult vahet ja ehk ka korralik levi.
Ping jääb üldjuhul 20-40 vahele (Koorumuse all muidugi suurem aga see nii iga netiga suht) võrdluseks Elioni DSL liinil siin oli 27
Kiirused:
Alla: https://dl.dropboxusercontent.com/u/60804341/Screenshot-14.png
Üles: https://dl.dropboxusercontent.com/u/60804341/Screenshot-15.png
Täna on kõikumisi tunduvalt enam kui muidu sest levi on kehvem (15km kauguselt signaali püüdes mõjutab ilm ikka suht palju signaalitugevust)
Speedtesti numbreid panna ei saa sest alates selle kuu algusest on Elisa 4G ühenduste otsas see aiateibaid näidanud. (Ükskõik mis server)
Keda huvitavad täpsemad signaalinumbrid siis:
RSSI: -77dBm
RSRP: -91dBm
RSRQ: -14dB
Kasutan suundantenni mis Elisa poolt mulle pakuti, hoiatuseks teistele võin öelda et see suundantenn on ainult selle eelisega, et selle saab kuhugi välja panna kuhu ruuterit ennast ei saa, signaalitugevus on täpselt sama, mis ruuteriga samas kohas! |
Eestis müüdavad antennid sobivad kaugusevahemikule a 5-7km , mitte kaugusele 15km.
15km. korralikuks katmiseks sebi mõni a 12-15dB võimsusega antenn mõnest välismaisest antennifirmast või meisterda taoline antenn ise.
Läänes on, muidu, järjest popimad odavad 800MHz-i paraboolantennid.
Väike näide: http://www.excel-wireless.com/800-mhz-grid-parabolic-antenna/806-896-mhz-grid-parabolic-antenna-12-dbi
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
12.10.2013 19:20:14
|
|
|
Ise läksin ka piiramatu 4g peale puhtalt sel põhjusel, et megane üleslaadimine jääb ikka tõsiselt väheks. Hetkel Stabiilselt 35 alla ja 20 üles ja kuna mängimine on viimasel ajal tahaplaanile jäänud, siis pingi pärast väga ei muretsegi
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
12.10.2013 20:13:09
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| 15km. korralikuks katmiseks sebi mõni a 12-15dB võimsusega antenn |
No hetkel on veel lootus, et Elisa ajab oma 4G potid ka siin masti otsa, mul on puhas õnn et otsenähtavus Saaremaale ja levi natukenegi tuleb. 90% elanikest siin ümbruses ei näe sedagi Niisama udu ei aja, käisin pool alevit oma ruuteriga läbi juba
Huvitav oli muidugi see, et alguses Elisast anti mulle täitsa koordinaadidki mastile siin lähedal ja öeldi et seal on tiptop neligee ilma ühegi kasutajata. Hiljem helistasin ja ütlesin, et muidugi pole ühtegi kasutajat kui sealt mastist ei tule mitte midagi, järgmine päev helistati tagasi ja öeldi et sorry ei ole jah neligeed seal tegelikult.... natuke mässis neil see süsteem seal või on isegi tehnikute kaartidel valetatud et saaks selle "95% eestist" täis?
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.10.2013 20:30:54
|
|
|
woox2k: Üks väike trikk, mis jäi enne kirja panemata, on siis veel selline - ja mida välismaal järjest rohkem soovitavad:
Välisantenn peab olema paigutatud nii kõegele, et antennil on olemas otsenähtavus mobiilimastiga.
Seda tehakse siis selleks, et saada väga hea signaali-müra suhet. Ehk siis 4G LTE tahab saada kahte head parameetrit:
- väga head signaalitugevust
- väga head signaali-müra suhet
Nii, et head katsetamist ning vajadusel tasub mõõtmiseks ja mõne kõrge hoone või kõrge puu otsa ronida.
--------------------------
Millalgi ootab mu oma tuttavatel samalaadne probleem ees, kuna üleminekul 4G LTE peale, peavad samamoodi kätte saama signaali mis asub paksu metsa taga, ka kusagil a 14-15km. Tuttavad pidid juba suvel sebima, aga lükkasid edasi, kuna tuntav finantskulu tuleb tänu võimsale 800MHz-i antennile.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.10.2013 01:58:59
|
|
|
Täna oli huvitav kogemus - Tallinna lähedal Elisa enamvähem levis. Mitte küll hästi, aga andmed liikusid. Kui ruumi inimesi juurde tuli, muutus levi kehvemaks ja lõpuks üldse midagi ei liikunud. Üritus ei olnud selline, mis aktiivset netikasutust eeldaks, samuti ei olnud seltskond netis sündinud.
Asukoht http://www.saunapunkt.ee/et/ soome maja
Teenusepakkujale raporteerida ei viitsi, kuna võibolla lähen sinna küll kunagi tagasi, aga saan hädapärast ka EMT võrgus oleva telefoni hotspot'i tegema panna kui elisa ei levi.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
13.10.2013 11:03:50
|
|
|
| xpander kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
woox2k, anna julgelt teada millal lubatud andmeside maht täis saab, räägitakse, et see paari nädala kanti tuleb, sõltub muidugi tarbimisest  |
vaevalt et tal see täis saab kui "piiramatu pakett"
endal ka 4G ja kiirused enamasti 30Mbps alla ja 18Mbps üles
ping 20-40ms vahemikus.
hetkel 20 päeva kasutuses olnud ning 202GB alles aint läbi lastud
enne seda oli KÕU, nii et suur samm edasi. v.a. torrentiliiklus mida ei lubata. kuid selle vastu on VPN  |
Elisa viimastes Facebooki vastustes on näha et täiesti piiramatus piiratakse ka muud juba kui P2P, vist Spotify (muusika stream) vist ka juba ohver.
St kui kasutaja kurtis et Skype ja Spotify katkestavad täiesti piiramatus kogu aeg, siis öelda "nii peabki". Pole ette nähtud.
Ju kunagi ka VPN on "mitte see".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
13.10.2013 11:26:02
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
| täiesti piiramatus piiratakse ka muud juba kui P2P, vist Spotify (muusika stream) vist ka juba ohver. |
Sellisel juhul ma saadaks Elisa esimesel päeval p***e ja elaks Elioni otsas edasi, mingit interneti demoversiooni ma 40€ eest kuus ostma ei hakka. Hetkel torrentid ja jutud liiguvad normaalselt 24h.
Igasugused blokeeringud on normaalsed linnades kus on hunnik kasutajad iga masti kohta ja normaalseks neti tarbimiseks on enamus klientidel võimalik võtta kaabel koju. Maakohas on juba hoopis teine teema ja tihti peab mobiilne internet asendama täielikult kaablinetti, õnneks on maal ka kasutajaid palju vähem iga masti kohta ja suurema mahu kasutamine ei ole nii suur probleem.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
13.10.2013 11:38:14
|
|
|
on ikka suur vahe kas kaabli 12/1, vabalt, või mingi nagiantennidega hõsppaa 4,1511, 3,455, piirangutega arusaamatu jama.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
13.10.2013 12:25:45
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
| xpander kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
woox2k, anna julgelt teada millal lubatud andmeside maht täis saab, räägitakse, et see paari nädala kanti tuleb, sõltub muidugi tarbimisest  |
vaevalt et tal see täis saab kui "piiramatu pakett"
endal ka 4G ja kiirused enamasti 30Mbps alla ja 18Mbps üles
ping 20-40ms vahemikus.
hetkel 20 päeva kasutuses olnud ning 202GB alles aint läbi lastud
enne seda oli KÕU, nii et suur samm edasi. v.a. torrentiliiklus mida ei lubata. kuid selle vastu on VPN  |
Elisa viimastes Facebooki vastustes on näha et täiesti piiramatus piiratakse ka muud juba kui P2P, vist Spotify (muusika stream) vist ka juba ohver.
St kui kasutaja kurtis et Skype ja Spotify katkestavad täiesti piiramatus kogu aeg, siis öelda "nii peabki". Pole ette nähtud.
Ju kunagi ka VPN on "mitte see". |
Juhul kui see on tõsi siis näha on et Elisa on teel neti poole kus saab ainult uudiseid lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
13.10.2013 12:29:29
|
|
|
Ma arvasin ka seda aga kui üles liigub 10GB andmeid keskmise kiirusega üle 10Mbit/sec siis hakkab juba kasu sisse tulema wirelessi kasutades. Loomulikult oleks kaabel parem aga minu maja jääb 200m VDSL2 levist liiga kaugele ja see tähendab, et lähiaastatel ei hakkagi siia paremat netti levima kaabli kaudu.
| kaspar737 kirjutas: |
| Juhul kui see on tõsi siis näha on et Elisa on teel neti poole kus saab ainult uudiseid lugeda. |
Eino ise teavad, nagu ma enne ütlesin siis igasugu piirangutega kaotavad nad ühe hästimaksva kliendi nagu naksti ja küll ma selle eest ka hoolt kannan et lähiümbruses inimesed ka samasse auku ei kukuks
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
13.10.2013 13:37:28
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
Ma arvasin ka seda aga kui üles liigub 10GB andmeid keskmise kiirusega üle 10Mbit/sec siis hakkab juba kasu sisse tulema wirelessi kasutades. Loomulikult oleks kaabel parem aga minu maja jääb 200m VDSL2 levist liiga kaugele ja see tähendab, et lähiaastatel ei hakkagi siia paremat netti levima kaabli kaudu.
| kaspar737 kirjutas: |
| Juhul kui see on tõsi siis näha on et Elisa on teel neti poole kus saab ainult uudiseid lugeda. |
Eino ise teavad, nagu ma enne ütlesin siis igasugu piirangutega kaotavad nad ühe hästimaksva kliendi nagu naksti ja küll ma selle eest ka hoolt kannan et lähiümbruses inimesed ka samasse auku ei kukuks  |
Ära nüüd üle ka pinguta , hoolitsedes et ümberkaudsed inimesed "samasse" auku ei kukuks. Sinutaolisi inimesi, eriti sinu ümbruskonnas, vaevalt et rohkem on. Valdavale enamusele sobib praegune 50GB limiit, eriti kui ka 12/1 kaabel olemas. Tahtsin alguses küsida lausa, et kas oled "pea peale" kukkunud, kui kaablist loobusid mobiilse kasuks... . Aga oodata on, et piirangud kasvavad, vaata kasvõi meie ümbruskonda, väljaspool Eestit. Ja Elisa boss (põder) olevat üsna äksi täis viimasel ajal, et Elisa sinutaoliste tohutute ressursitarbijate käest midagi peale kuutasu kätte ei saa. Nii et paremaks ei muutu midagi. Pigem vastupidi.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pankook
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2011
|
13.10.2013 15:12:48
|
|
|
// korras
viimati muutis Pankook 13.10.2013 15:54:48, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
13.10.2013 16:09:22
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| Sinutaolisi inimesi, eriti sinu ümbruskonnas, vaevalt et rohkem on. Valdavale enamusele sobib praegune 50GB limiit, eriti kui ka 12/1 kaabel olemas. |
12/1 oli minulgi privileegiks, alevis on muidugi 30/10 ka aga enamus ümbruskonna küladest on praegugi mobiilse interneti peal. Mahupiirang mahupiiranguks aga kui "tädi Maalid" ei saa enam Skypega ka kõnesi pidada, nagu enne mainiti, siis ei ole ju mõtet selliselt operaatorilt enam internetti osta.
PS. Ma võin ülimalt imelik ja kukkunud ju olla aga minu arvates niisama vaikselt nurgas istudes ei hakkagi kunagi midagi paremaks minema, kliendid peaks aru saama, kui toote kvaliteet ei meeldi siis ei tohi seda kasutada. Klientide vähenemine oleks suht ainus asi mille pärast teenuse pakkujad hakkaksid oma poliitikat ümber mõtlema.
Samuti ei tohi alahinnata "naabrite" soovitusi kliendi operaatorivalikul, mina näiteks hakkasingi neligeest huvituma ainult seepärast, et xpander oli selle endale võtnud ja muljetas oma headest kogemustest sellega. Kui ta oleks öelnud, et see vilets ja isegi muusika streamid ja Skype ei tööta, siis loomulikult ma poleks isegi kaalunud selle endale võtmist.
Kokkuvõttes on mu toon olnud negatiivne aga nagu ma juba korduvalt maininud, siis vähemalt hetkel toimib minul asi normaalselt, kui nii jätkub, siis kasutan rahus edasi ja olen õnnelik
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
13.10.2013 17:29:06
|
|
|
| Eks enamus "aurust" lähebki operaatoritel 4G peale ja see toimib ning hakkab loogiliselt veel paremini toimima. Kuniks jälle midagi veel uuemat asemele ei tule. Halb on see, et 3G on "vaeslapse" ossa jäänud. Ja üha rohkem jääb, kuna kõige jaoks ressurssi ei jätku. Kui olla Magistraali "levioaasis", siis 3G töötab ja vaevalt midagi muutub, sest 4G on peale tulemas. 3G kliendibaas vaevalt et enam suureneb. Kui aga olete kuskil magala pommiaugus, kus tipptunnil nett venib nagu tatt, siis enne pole olukorra paranemist oodata, kui olemasolev 3G klientuur 4G peale üle kolib...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
13.10.2013 17:37:10
|
|
|
Ma arvan, et 3g kliendibaas kasvab hetkel veel kiiremini kui 4g oma, sest 4g telefonide hinnad on hetkel ikka veel päris kõrged ja kindlasti ostetakse neid vähem kui erinevaid odavamaid 3g lutse
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
13.10.2013 17:41:50
|
|
|
| eltso kirjutas: |
Ma arvan, et 3g kliendibaas kasvab hetkel veel kiiremini kui 4g oma, sest 4g telefonide hinnad on hetkel ikka veel päris kõrged ja kindlasti ostetakse neid vähem kui erinevaid odavamaid 3g lutse  |
Kuskilt just lugesin uudist, et lapsed/noored on 100% nutidega varustatud, vanem põlvkond natuke vähem. Vaevalt et rohkem kui paar aastat vanade mudelitega, ehk siis 3G peaks kõigil juba sees ning kasutusel olema. Ei kujuta ette, mille arvelt 3G veel kasvab. Pigem toimub siiberdamine operaatorite vahel.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keilast
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2006
|
14.10.2013 11:52:00
|
|
|
huvitav, kas mul on võimalik ka tähtajaline leping lõpetada elisaga kui minu uuest kodukohas (ametliku sissekirjutusega) levib ainut GPRS nett. Tegemist Kadrioruga Tallinnas, kus juba pikemat aega halb levi olnud. Inimesed ei saa isegi mulle helistada. Kui lülitan andmeside välja.
Või on nad varmad levi parandama kui neile pretensioon esitada?
On kellelgi sarnast prkatikat?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.10.2013 12:20:03
|
|
|
| keilast kirjutas: |
huvitav, kas mul on võimalik ka tähtajaline leping lõpetada elisaga kui minu uuest kodukohas (ametliku sissekirjutusega) levib ainut GPRS nett. Tegemist Kadrioruga Tallinnas, kus juba pikemat aega halb levi olnud. Inimesed ei saa isegi mulle helistada. Kui lülitan andmeside välja.
Või on nad varmad levi parandama kui neile pretensioon esitada?
On kellelgi sarnast prkatikat? |
Aga kas Su uhke tehnika on ikka nii moodne, et oskab kasutada selliseid moodsaid asju nagu LTE ja 800MHz-i.
Elisa lubas selgelt, et Tallinnas levib igal pool ainult 800MHz-i 4G, teisiti lahtikirjutatuna LTE.
Aga eks Kadriorg ongi kergelt tüütu piirkond, seda tänu oma parkidele ja ja paksule padrikule. Selles suhtes üsna paratamatu, et helistada saab 2G-s olles ja netti pead kusagilt lagedama koha pealt taga otsima või siis otsima maja pööningult või katuselt.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
14.10.2013 12:24:30
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| keilast kirjutas: |
huvitav, kas mul on võimalik ka tähtajaline leping lõpetada elisaga kui minu uuest kodukohas (ametliku sissekirjutusega) levib ainut GPRS nett. Tegemist Kadrioruga Tallinnas, kus juba pikemat aega halb levi olnud. Inimesed ei saa isegi mulle helistada. Kui lülitan andmeside välja.
Või on nad varmad levi parandama kui neile pretensioon esitada?
On kellelgi sarnast prkatikat? |
Aga kas Su uhke tehnika on ikka nii moodne, et oskab kasutada selliseid moodsaid asju nagu LTE ja 800MHz-i.
Elisa lubas selgelt, et Tallinnas levib igal pool ainult 800MHz-i 4G, teisiti lahtikirjutatuna LTE.
Aga eks Kadriorg ongi kergelt tüütu piirkond, seda tänu oma parkidele ja ja paksule padrikule. Selles suhtes üsna paratamatu, et helistada saab 2G-s olles ja netti pead kusagilt lagedama koha pealt taga otsima või siis otsima maja pööningult või katuselt.  |
Nagu sa aru saad isegi ehk, ei vastanud sa küsimusele. Rääkisid oma joru.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.10.2013 12:34:08
|
|
|
Arvan, et juriidiliselt ei saa sa sel põhjusel lepingut lõpetada. On ju öeldud, et levi võib olla kehv siseruumides ja blablabla, lisaks pole ükski operaator lubanud, et 100% Eestist leviga kaetud on. Kui oleks statsionaarne seade ja leping konkreetsele tarbimiskohale, siis oleks teine teema, aga vaevalt mobiilioperaatorid selliseid lepinguid teevad. Ma võiks ju samamoodi tehnikaga kuhugi maa alla ronida, väita et mul on seal vaja netti kasutada ja üritada samuti levi puudumisele viidates lepingu lõpetada.
Teistpidi pole operaatorid huvitatud, et meedias lärmama hakkad, seega võid proovida nendega rääkida ja vaadata, millist lahendust Elisa ise pakub.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keilast
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2006
|
14.10.2013 13:07:00
|
|
|
ma mõtlengi seda, et tegemist pole päris maaalusega. ringkonna järgi tegemist tallinna kesklinnaga. Torupilli Selveri ja Kadrioru staadioni kant. teine korrus, puitmaja.
kasutan smasung galaxy s3 ja siis mitte 4g versiooni vaid 3g. ehk et tegemist pole netipulgaga (sri, valisin vbl vale teema kuhu oma küsimus esitada).
nojahh, eks tuleb päring teha elisasse. tuttaval kogemus šveitsist, kus vahetas elukohta, selgus et vanal mobiiliteenuse pakkujal seal levi nõrk või puudus ja lõpetati tähtajaline leping enneaegselt. kusjuures lepingujärgsed kasutuses iphone'd jäid neile alles. heaoluriigi hüved.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
14.10.2013 13:48:38
|
|
|
4G toomine nutitelefonidele on minu piirkonnas (Tallinn, Mustjõe) märgatavalt tunda andnud, varasema 30-35Mbit asemel saan nüüd 10-15, heal juhul 20Mbit.
See kõik -57dBm levi juures.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
14.10.2013 19:48:39
|
|
|
| Kui tahan päevapileti tellida siis mis märksõna ma numbrile 15300 saatma pean, DATA või NET1?
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.10.2013 19:51:38
|
|
|
| Mina olen saatnud DATA. Seda siis lepingulise numbriga, kas kõnekaardiga sama on, ei viitsi hetkel otsida. Pilet hakkab kehtima siis kui SMS-ga vastuse oled saanud, võid ju proovida DATA ja kui ei sobi, siis muid variante.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
15.10.2013 22:31:36
|
|
|
Küsisin Elisalt 4G edasiste plaanide kohta, kas on 4G ka plaanis kõnekaartidele tuua. Siin vastus:
"Täname Teid pöördumise eest. Vabandame vastuse viibimise pärast.
Lepingulistele klientidele on 4G sagedused mobiilses andmesides kättesaadavad juba alates 14.02.2013. Pakettidega saate tutvuda Elisa kodulehel: https://www.elisa.ee/et/Eraklient/mint/710/MiNT-paketid.
Kõnekaartidele see võimalus avaneb mitte enne 2014 aastat.
Toimunud uuendustest informeerib Elisa oma kliente kodulehe uudiste kaudu. "
Niiet jah, see aasta võivad kõnekaardi kasutajad 4Gst suu puhtaks pühkida.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.10.2013 22:37:13
|
|
|
| kaspar737 kirjutas: |
Küsisin Elisalt 4G edasiste plaanide kohta, kas on 4G ka plaanis kõnekaartidele tuua. Siin vastus:
"Täname Teid pöördumise eest. Vabandame vastuse viibimise pärast.
Lepingulistele klientidele on 4G sagedused mobiilses andmesides kättesaadavad juba alates 14.02.2013. Pakettidega saate tutvuda Elisa kodulehel: https://www.elisa.ee/et/Eraklient/mint/710/MiNT-paketid.
Kõnekaartidele see võimalus avaneb mitte enne 2014 aastat.
Toimunud uuendustest informeerib Elisa oma kliente kodulehe uudiste kaudu. "
Niiet jah, see aasta võivad kõnekaardi kasutajad 4Gst suu puhtaks pühkida. |
Tunda on, jah, et kõik kolm ISP-d veeretavad, nagu kuuma kartulit - selle 4G-LTE keevitamist kõnekaartide külge. Aga pole hullu, eks ise teavad, kas tahavad selle moeka 4G-LTE veel massilisemat kasutamist või mitte. Tundub, et pole oluline rohkem raha teenida - kuidas kunagi Tele2 reklaamis kõlaski - raha muudkui voolab uksest ja aknast sisse.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.10.2013 22:53:57
|
|
|
Kle see 10.- pole niipalju, et lasta võrk umbe mingite 4.- pakettidega.
Maksin 3G alguses 15.- ja sain nautida 3-5 mega ühendust, aga siis tuli see price dumping ja hävitas kogu Elisa ja Tele2 võrgukiiruse minu lähedal.
EMT ainukesena püsib hea kiirusega.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.10.2013 23:09:02
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Kle see 10.- pole niipalju, et lasta võrk umbe mingite 4.- pakettidega.
Maksin 3G alguses 15.- ja sain nautida 3-5 mega ühendust, aga siis tuli see price dumping ja hävitas kogu Elisa ja Tele2 võrgukiiruse minu lähedal.
EMT ainukesena püsib hea kiirusega. |
4G-LTE hinnad peavad nagunii kukkuma, kuna selle tehnoloogia hind kukub üsna suure kiirusega. Pigem on tegu ISP-de finantsdirektoritega, kelledel ilusad-suured rahanumbrid silmade ees voolavad.
PS: Kusagil kirjutati, et Tele2 juht paneb ameti maha, huvitav, kas sama ootab ees ka Elisa ja EMT-i juhte. 4G-tulemused kõiigil kehvapoolsed ja prognoosid täitmata, et kõik kolivad usinasti 4G-LTE peale üle. Olen isegi ei-tea mitme telemarketingi-müügiagendi turmtule all olnud, et tule ikka üle 4G-kaevikusse.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.10.2013 00:31:51
|
|
|
| Mis turmtuli...selgelt proovitakse keskmist hinda tõsta.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
16.10.2013 08:18:54
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
Kle see 10.- pole niipalju, et lasta võrk umbe mingite 4.- pakettidega.
Maksin 3G alguses 15.- ja sain nautida 3-5 mega ühendust, aga siis tuli see price dumping ja hävitas kogu Elisa ja Tele2 võrgukiiruse minu lähedal.
EMT ainukesena püsib hea kiirusega. |
4G-LTE hinnad peavad nagunii kukkuma, kuna selle tehnoloogia hind kukub üsna suure kiirusega. Pigem on tegu ISP-de finantsdirektoritega, kelledel ilusad-suured rahanumbrid silmade ees voolavad.
PS: Kusagil kirjutati, et Tele2 juht paneb ameti maha, huvitav, kas sama ootab ees ka Elisa ja EMT-i juhte. 4G-tulemused kõiigil kehvapoolsed ja prognoosid täitmata, et kõik kolivad usinasti 4G-LTE peale üle. Olen isegi ei-tea mitme telemarketingi-müügiagendi turmtule all olnud, et tule ikka üle 4G-kaevikusse.  |
Kuule, mis loll jutt sinult? "4G-tulemused kõiigil kehvapoolsed ja prognoosid täitmata, et kõik kolivad usinasti 4G-LTE peale üle. "
Kõik kolivad üle aga ikka kehvad.
Nojah, aga eks reaalselt su jutus on enamasti mõte puudu, pole see ka erand siin
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ToivoLep
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.05.2010
|
16.10.2013 14:01:01
|
|
|
Liitusin eile ELISAga. Liitusin paketiga piiramatult nutikas 5. Kõnesid teen vähe, mõni mess tuleb ära ja mailide pidev lugemine. Õismäel töötab see oluliselt paremini kui TELE2. Korteris on muidugi EDGE ainult võimalik kasutada aga vähemalt töötab - aeglaselt kuid töötab. 3G levialas olles on meeldiv tõdeda, et lubatud 1 mbit asemel on 2-3 stabiilselt.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
16.10.2013 16:15:44
|
|
|
| ToivoLep kirjutas: |
Liitusin eile ELISAga. Liitusin paketiga piiramatult nutikas 5. Kõnesid teen vähe, mõni mess tuleb ära ja mailide pidev lugemine. Õismäel töötab see oluliselt paremini kui TELE2. Korteris on muidugi EDGE ainult võimalik kasutada aga vähemalt töötab - aeglaselt kuid töötab. 3G levialas olles on meeldiv tõdeda, et lubatud 1 mbit asemel on 2-3 stabiilselt.  |
Neil on jah mingi oskamatus kiirust piirata, ise tellisin päevapileti, lubati 1 mbit/s, pidevalt näitas kiiruseks 5-6 megabitti (seda 7.2 mbps toetava telefoniga).
Keegi teab kas Elisa kõnekaardil ja ZENi kõnekaardil on ka kiiruse piiramisega sama jama või need on raudpolt 1 megabitt?
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.10.2013 16:35:54
|
|
|
ZEN-iga on nii:
1. K6igepealt 3-4sek. pikkune 4mbit kiirusega Boost, siis seejärel langeb kiirus 1-le megale.
Nii, et HV-d loed kiirusega 4mega.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|