Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 172, 173, 174  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga?
Socket 478
2%
 2%  [ 13 ]
LGA 775
13%
 13%  [ 83 ]
LGA 1366
4%
 4%  [ 30 ]
LGA 1155
32%
 32%  [ 209 ]
LGA 1150
38%
 38%  [ 243 ]
LGA 1156
3%
 3%  [ 23 ]
LGA 2011
5%
 5%  [ 35 ]
hääli kokku : 636

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 29.09.2013 15:53:07 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Kohaliku garantiid mul anyway ei ole seega väga ei huvita see garantii teema aga osad on 20-30c maha saanud load tempidest selle meetodiga, kohe kui kruustangid leian teen ära ja kui surebki maha siis saab ehk uue ja parema osta icon_lol.gif
Eks ma annan teada kuidas läheb thumbs_up.gif


Ma teeks sama 100% kindel. Mina seda jama sinna alla ei jätaks. Julge hundi rind on rasvane.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.09.2013 16:44:06 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7.

kruustangi ja haamriga mina isiklikult küll kallale ei läheks. põrutus võib olla palju hullem, kui kerge paine, mida zhiletitera vahele ajamisega tekib.


viimati muutis NATAS999 29.09.2013 16:46:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 29.09.2013 16:46:10 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7.


thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2013 16:47:05 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7.


thumbs_up.gif beer_yum.gif


ma olen jah razor delid meetodiga ka kursis aga eelistan haamrit ja kruustange icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2013 17:20:15 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
SilQ kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7.


thumbs_up.gif beer_yum.gif


ma olen jah razor delid meetodiga ka kursis aga eelistan haamrit ja kruustange icon_biggrin.gif

Sa videos ikka panid tähele mis maha jäi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2013 17:24:11 vasta tsitaadiga

Hunnik hambapastat mida intel sinna toppis
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lehys
Kreisi kasutaja
Lehys

liitunud: 15.07.2011




sõnum 30.09.2013 06:45:56 vasta tsitaadiga

esmasel analüüsil jäi kivi maha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2013 06:49:19 vasta tsitaadiga

Lehys kirjutas:
esmasel analüüsil jäi kivi maha icon_biggrin.gif

+1
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2013 00:56:17 vasta tsitaadiga

rycyve kirjutas:
Lehys kirjutas:
esmasel analüüsil jäi kivi maha icon_biggrin.gif

+1

IMHO on see lihtsalt plöga
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2013 22:22:46 vasta tsitaadiga

kui koorik maha võetud siis on vaja EK Naked-ivy kit osta just beatiful:

Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis pots4t4j4 05.10.2013 00:38:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2013 00:35:24 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, spoilad on ok ja ilu on vaataja silmis icon_idea.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 17:18:12 vasta tsitaadiga

Katsetasin natuke oma i5-2500k. Põhimõtteliselt panin kordaja BIOSis 43 peale ja load calibration level 4, ülejäänud näitajad jätsin default või Auto peale. Kas voltidega on nii hea või peaks kuskilt midagi maha timmima:



Lasin paar tundi prime 95, mõned 3d markid ja mängisin tunnikese Tomb Raiderit, tundub stabiilne.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 19:14:31 vasta tsitaadiga

Väike vihje oc-jatele.See,et te saate suurema clocki puhul prose maha jahutatud ei tähenda veel,et core sees transid vaikselt maha ei kärva ja hiljem hakkavad alles anomaaliad icon_idea.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 19:49:02 vasta tsitaadiga

rycyve kirjutas:
Väike vihje oc-jatele.See,et te saate suurema clocki puhul prose maha jahutatud ei tähenda veel,et core sees transid vaikselt maha ei kärva ja hiljem hakkavad alles anomaaliad icon_idea.gif

Hiljem ? 5+aasta pärast kui prose ajalooprügikastis.
Tõestus, miskitki oma jutule?
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.10.2013 20:02:34 vasta tsitaadiga

rycyve, äkki avalikustad ka vajaliku pinge ja temperatuuride kombinatsiooni, kust maalt see transside kärvamine pihta hakkab sellise timeframe sees, kus prose veel midagi väärt on? näiteks nutta selle üle, et a'la ülekiirendatud pentium4, mis sai pentium4 reliisi ajal ostetud, andis täna saba, on pehmelt öeldes naeruväärne. Samas mõnel mehel on ka paarikümne Wattine energiasääst ka piisavaks argumendiks prose 200MHz madalamal taktil jooksutamiseks, kui reaalselt prose ja jahutus võimaldavad.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asgate
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.05.2006




sõnum 06.10.2013 21:11:07 vasta tsitaadiga

Tõestus on see, et sul ühel suvalisel peaval hakkab arvuti stabiilsusega anomaalijaid tekkima!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 21:11:43 vasta tsitaadiga

nobody cares!
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 21:17:52 vasta tsitaadiga

Asgate kirjutas:
Tõestus on see, et sul ühel suvalisel peaval hakkab arvuti stabiilsusega anomaalijaid tekkima!

Millal on üks suvaline päev ja millised stabiilsus probleemid.
Umbmäärasemat jama on keerulisem ajada thumbs_up.gif

Mul majas G0 rev Q6600 miski esimestest päevadest kui teda Eestis oli saada ja jookseb tänaseni muutmata 1,475v @ 3600
Krt see on juba 6a vana prose sisuliselt ja pole def pinget näinudki.

Ühel heal päeval ärme igasugu jura siia postita, palun.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asgate
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.05.2006




sõnum 06.10.2013 21:31:03 vasta tsitaadiga

Q6600 aja prosed sellised romud et need kannatasid igasugust kolkimist, uuema gen prosedel lähevad ...nm väiksemaks ja pinged mida nad taluvad!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 21:34:46 vasta tsitaadiga

Asgate kirjutas:
Q6600 aja prosed sellised romud et need kannatasid igasugust kolkimist, uuema gen prosedel lähevad ...nm väiksemaks ja pinged mida nad taluvad!

Tuleta 5a pärast meelde, äkki on 4770K kuskil laste arvutis ja ketrab Jänku Jussi multikaid 4700 taktil thumbs_up.gif

Usun, et selle teema võib lõppenuks lugeda, kuna midagi adekvaatset materjali tõestuseks nagunii tuua pole ja külajuttu võib ajada ükskõik millest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 21:37:19 vasta tsitaadiga

Keegi K prosede kasutustingimusi (juhendit) ka lugenud on, kui seda yldse on olemas?
Vaevalt intel viskab lahtise kordajaga proses turule, kui neid kärvaks lademetes oc pärast

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 21:51:10 vasta tsitaadiga

Inteli dokumenti on siin lingitud küll ja neil pole minget lage ega soovituslikku, kohustuslikku pinget/klokki.
Garantii on peal ja kui keegi suudab laiba üldse tekitada eks siis laboris otsustavad.

Selline info siis:
WARNING: Altering clock frequency and/or voltage may: (i) reduce system stability and useful life of the system and processor; (ii)
cause the processor and other system components to fail; (iii) cause reductions in system performance; (iv) cause additional heat or other
damage; and (v) affect system data integrity. Intel has not tested, and does not warranty, the operation of the processor beyond its
specifications. Intel assumes no responsibility that the processor, including if used with altered clock frequencies and/or voltages, will be
fit for any particular purpose

Allikas: http://download.intel.com/support/processors/sb/warranty_processor_english.pdf
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 23:15:05 vasta tsitaadiga

Inteli kodukal on kuskil kirjas, et pinget on lubatud +-10% muuta ilma kiipi ohtu seadmata.
aga kurat, ennastki huvitab, kust selline jutt, et prose maha kärvab? icon_biggrin.gif me ei ela enam 90nm peal, mis tõesti kuum oli ja tuuma keskmes asi tõesti veidi käes ära võis minna, aga no kurat.. loll jutt suhu tagasi icon_lol.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hervor
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2011




sõnum 06.10.2013 23:21:37 vasta tsitaadiga

Põhjus miks 4770k võib kiiremini surra peitub selles, et üks trans ise on palju väiksem, seega pisike defekt, mille peale Q6600 ei aevastakski võib 4770k anomaaliad loopima panna. Miks Nasa näiteks 386 kosmoses välja ei vaheta - kiirgusele vastupidamine eeldab lihtsalt suuri transe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 23:28:08 vasta tsitaadiga

hervor kirjutas:
Põhjus miks 4770k võib kiiremini surra peitub selles, et üks trans ise on palju väiksem, seega pisike defekt, mille peale Q6600 ei aevastakski võib 4770k anomaaliad loopima panna. Miks Nasa näiteks 386 kosmoses välja ei vaheta - kiirgusele vastupidamine eeldab lihtsalt suuri transe.

Nasa näide on ilus aga miks võrreldakse võrreldamatut icon_eek.gif
4770 töötab olululiselt madalama voolu ka ju doh.gif 4700MHz jaoks on vaja põmst def pinget.
4770 def numbrid googeldavad muretsejad ise Inteli kodukalt, lisaks unustatkse C state, EIST jms. asjad, mis ka 4 põlvkonda uuemad ja efektiivsemad jne. jne.
Mul brausides on asi hetkel 0,835v


Kaua võib jaurata olematut teemat kui on kartus hinges ära kloki või veel parem ära osta endale protsessorit. icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hervor
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2011




sõnum 06.10.2013 23:33:44 vasta tsitaadiga

Egas maailmalõppu pole jah kohe vaja oodata kui arvutit natuke klokkida, aga vastupidavuse piirid tulevad ikkagi väiksemate nanomeetritega lähemale. Lihtsalt väike üritus liiga enesekindlaid väiteid kärpida icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2013 23:40:06 vasta tsitaadiga

hervor, Kuniks surnud prosesid pole nende eluajal ette näidata ei maksa jutt midagi. icon_lol.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 07.10.2013 09:58:42 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Kuniks surnud prosesid pole nende eluajal ette näidata ei maksa jutt midagi. icon_lol.gif

Ma ei taha kuidagi uskuda, et sinusugusel kabariidiga tegelasel pole OC tõttu mõni protsessor ära surnud või ta töövõime vähenenud.
Mõne mehe jaoks on muidugi 300€ ka kommi raha, nii-et võib eksperimenteerida mõnuga.
Mul on kaks vana head Core 2 Duo protsessorit ära surnud ja ühe OC võimekus märkatavalt vähenenud.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asgate
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.05.2006




sõnum 07.10.2013 10:00:47 vasta tsitaadiga

Sellest on omajagu aega möödas. Kuid üks surnud E8400 on mul küll olemas. icon_smile.gif

OC-st ma ei loobu sellepärast, kuid nüüd tean mingit piiri pidada.
Liiga enesekindlaks ei tasu jah minna, eriti siis kui sama riistvara on kasutusel 24/7. Kui aga eraldi nurgas spets OC masin siis seal keegi ennast tagasi ei hoia, rõhk sellisel juhul parim OC tulemus.

Ega sa enne andmeid backupima ei hakka, kui sa oled neist ilma jäänud!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 10:08:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma ei taha kuidagi uskuda, et sinusugusel kabariidiga tegelasel pole OC tõttu mõni protsessor ära surnud või ta töövõime vähenenud.

vat ei ole jah icon_biggrin.gif
Ühelgi neist mis mul on olnud ei ole ka perf langenud, kuid on olnud mälud mis ühel päeval enam 2133 kiirusel ei töötanud.
Kuid need jooksid nominaal pingega 1.65v, garantiiga ei viitsinud jaurata ja töötavad hetkel 2000 sagedusega.

Prosesid saab ära lõhkuda mitut moodi, paluks tõestust et OC ajal suri maha mitte käpardlikust kasutusest paigaldusel vms. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lolloom
HV veteran
lolloom

liitunud: 31.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 10:14:43 vasta tsitaadiga

Endal on võtta üks s939 prose (A64 3700+ San Diego), mis peale teatud pinge, ei mäleta enam mis, ületamisel saba andis. Küll aga pole siiamaani ei õhuga ega lämmastikuga õnnestunud mul ühtegi Inteli proset tappa.

[Edit] ca 10min enne surma icon_rolleyes.gif

[Edit2] vabandan AMD screeni pärast Inteli teemas beer_yum.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
Kommentaarid: 244 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 10:20:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Endal on võtta üks s939 prose (A64 3700+ San Diego),

MA ise küll kõrval ei olnud kuid ka mul on üks 939 Opteron 175 laip.
Aga oh aegu ammuseid ja täpselt vist ei tea keegi, mis surma põhjustas, oli see mobo või liigne pinge.
icon_razz.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.10.2013 13:54:36 vasta tsitaadiga

Ennem langeb emaplaadi võime prose clokki hoida stabiilsena kui prose enda võimekus.
Pikemalt ülekiirendatud emaplaadil lihtsalt väsivad kondekad kiiremini ja stabiilset pinget hiljem raskem hoida.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 15:59:41 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
rycyve kirjutas:
Väike vihje oc-jatele.See,et te saate suurema clocki puhul prose maha jahutatud ei tähenda veel,et core sees transid vaikselt maha ei kärva ja hiljem hakkavad alles anomaaliad icon_idea.gif

Hiljem ? 5+aasta pärast kui prose ajalooprügikastis.
Tõestus, miskitki oma jutule?

Hoi hoi,niipalju hüsteeriat soovitusele icon_smile.gif aga tegelikult paistab,et kasutaja WäntWõll on koolis kahemees olnud ja ei mõista eestikeelt(vaata palun veel lause üle)Mitte kuidagi ma ei väitnud,et prose maha kärvab kuigi võib ka selleni jõuda kui teadmatult clockida.Tõestust võid leida viimase kahe lehe väitluses+terves teemas kuigi vaevalt sa viitsid seda lapata.Tegelikult oli sõnum mõeldud algajtele
overclockijatele kes arvavad,et nad teavad kõike(googeldades) kuid tegelikult ei tea midagi ja iga kooslus toimib erinevalt ning see polnud mõeldud hoiatusena vaid soovitusena.Eks aeg näitab icon_biggrin.gif Igatahes olen ise mitme generatsiooni prosesid ja platesid omanud(ja mitte midranget vaid pigem high ende)ja oc tulemused on olnud erinevad kuid üks asi on olnud alati peaaegu sama.Kas siis FSB Hz või kordaja või voldi tõstmine on ca.pool aastat või selle vahel viinud selleni,et nii mõnigi kooslus olnud ebastabiilne mõnel arvutamisel kuigi kõkide tembid on olnud kontrolli all.Ei hakka enam teemat solkima ja arvan,et igaüks teab mis ise teeb.Edu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 16:13:26 vasta tsitaadiga

Emakeel polnud jah teab, mis 4 vääriline, kuid see eest keemia ja füüsika oli läbiv 5.
Kui panid algajatele hoituse ja maintsed neid ettevaatlikusele, siis pane kohe juurde et noobies alert thumbs_up.gif
Teadjamas seltskonnas tekib lihtsalt tõestamatu segadus icon_razz.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 16:50:10 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Emakeel polnud jah teab, mis 4 vääriline, kuid see eest keemia ja füüsika oli läbiv 5.
Kui panid algajatele hoituse ja maintsed neid ettevaatlikusele, siis pane kohe juurde et noobies alert thumbs_up.gif
Teadjamas seltskonnas tekib lihtsalt tõestamatu segadus icon_razz.gif

Peace thumbs_up.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 07.10.2013 19:08:41 vasta tsitaadiga

rewer kirjutas:
Kuskil 1150 i3/Pentiumite ülevaateid ka juba on?


Endalgi arvuti uue pölvkonna platvormile uuendamine päevakorras ja tekkis sama küsimus. Poolakatelt mingi ülevaade on: link (originaal poola keeles: http://pclab.pl/art54829.html )

Tulemused selle järgi on pönevad - säästumängurile pole i3-4130 eriti huvitav, hind 30% Pentium G3430st kallim ja jöudlus köigest 5...10% parem, enamustes mängutestides jätavad mölemad AMD prosed kaugele maha (Eriti lahe on FSX - isegi Celeron teeb AMD 6-tuumalistele pähe, aga FSX ongi selline puder ja kapsad, mis pea-asjalikult CPU peal elab ja sealt toorest ühe-tuuma-jöudu tahab). 3D-renderdajale, krüptomaanile ja videogurule on selles hinnaklassis AMD 6-tuumalised huvitavamad, fotosoppajale jällegi Intel.

Üleüldse tundub Haswelli i3 suht möttetu - 4130 asemele vöib samahästi Pentiumi vötta ja ülejäänud raha graafikakaarti või körtsi investeerida, 4330 ja 4340 asemel teeks paar körtsuskäiku vähem ja ostaks i5...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2013 20:28:38 vasta tsitaadiga

Vat siin käib üks mehine toimetamine https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=587145&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Selline asi peaks oelma õpetuseks algajale, mida ei tasu teha, kui biiti ei jaga thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
onni
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2007




sõnum 07.10.2013 23:38:53 vasta tsitaadiga

WäntWõll thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2013 21:45:40 vasta tsitaadiga

Vot sai siis lõpuks ära tehtud, kuna CLU pole veel kohale jõudnud siis pidin Noctua NT-H1 pastat kasutama ja tempdrop pole veel see mis CLU kasutades peaks tulema.
Aga -10c loadist maha on ka asi thumbs_up.gif Järgmine nädal peaks CLU ka kohale jõudma siis peaks paremaid tempe nägema.
Hetkel on jahutiks Noctua NH-D14 @1x Noctua NF-P12 fan @ 5v.
Testiks oli miski linx millel pole vist avx supporti sellest ka madalad tulemused aga nii defauldis kui delided oli kõik muu peaks sama, seega hea võrrelda.
Haamriga sai natuke kolgitud ja maha see IHS tuligi, see tsement mis seal vahel oli oli jummala kivikõva ja kukkus pmst ise ära, täiesti masendav mida see intel
mõtleb... icon_question.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Temp @ default
Spoiler Spoiler Spoiler

Temp @ delided+Noctua NT-H1
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2013 03:17:19 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Kena töö icon_cool.gif thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.10.2013 07:17:10 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
pots4t4j4, Kena töö icon_cool.gif thumbs_up.gif


+1. Polnud ju karta midagi!
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 10.10.2013 08:08:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Temp @ default
Spoiler Spoiler Spoiler

Temp @ delided+Noctua NT-H1
Spoiler Spoiler Spoiler

Selle järgi otsustades on inteli poolt kasutatud termopasta isegi kuivanuna väga hea.
96C pealt 87C peale temperatuuri saamine küll mingi tulemus pole, kui veel arvestada, et paljude jaoks võib selline eksperiment lõppeda protsessori surmaga.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2013 09:46:23 vasta tsitaadiga

Surmaga lõppeb ainult siis kui ise loll oled. Korralikult teha on asi vaeva väärt. Homemade engineering thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.10.2013 09:55:22 vasta tsitaadiga

10 kraadi on ikka suur asi. Mina seda küll tühiseks ei nimeta. Kui pasta saab veel vahetatud vedel metalli vastu peaks tulemus veel parem olema.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.10.2013 09:56:16 vasta tsitaadiga

Paljudele, kes klokkida tahavad on asi päris kindlasti vaeva väärt. Isegi kohustuslik. Ma näiteks ei saa üle 1.25v üldse minna, sest kaks tuuma lähevad 100 kraadi peale. Vahet pole kui hea see jahutus seal peal on.
Tuleb ka kaas maha kangutada.
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 10.10.2013 10:10:34 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
10 kraadi on ikka suur asi. Mina seda küll tühiseks ei nimeta. Kui pasta saab veel vahetatud vedel metalli vastu peaks tulemus veel parem olema.

96C pealt 87C ei ole kindlasti suur asi, protsessori eluiga see ei pikenda, kui tulemus oleks max 70C vaat siis oleks asjal mingi väärdus, aga selle max 70C saab vast kätte mõne väga hea jahutust kasutades, ilma pastat vahetamata.
ot:
Surmaga lõppeb ainult siis kui ise loll oled.

Enamus meist on seda tööd ette võttes siis lollid, sest arvame, et saame hakkama, aga ikka läks midagi viltu, loomulikult on ka vedamisi ja mõnel kohe esimese IHS eemaldamise juures, eks need siis ka kõige suuremad kisajat

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.10.2013 10:22:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
96C pealt 87C ei ole kindlasti suur asi, protsessori eluiga see ei pikenda, kui tulemus oleks max 70C vaat siis oleks asjal mingi väärdus, aga selle max 70C saab vast kätte mõne väga hea jahutust kasutades, ilma pastat vahetamata.


Ma saan aru et nii.
1. Saab vähendada clokki ja tulemus ikka parem kui varem
2. Nagu kasutaja ütles siis ootab paremat pastat IHS alla, mis vähendab veel tempe.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2013 10:29:13 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
SilQ kirjutas:
10 kraadi on ikka suur asi. Mina seda küll tühiseks ei nimeta. Kui pasta saab veel vahetatud vedel metalli vastu peaks tulemus veel parem olema.

96C pealt 87C ei ole kindlasti suur asi, protsessori eluiga see ei pikenda, kui tulemus oleks max 70C vaat siis oleks asjal mingi väärdus, aga selle max 70C saab vast kätte mõne väga hea jahutust kasutades, ilma pastat vahetamata.

Oli ju öeldud, et isegi parem jahutus ei aita, kui üle teatud voldi minna.

Marie kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
ot:
Surmaga lõppeb ainult siis kui ise loll oled.

Enamus meist on seda tööd ette võttes siis lollid, sest arvame, et saame hakkama, aga ikka läks midagi viltu, loomulikult on ka vedamisi ja mõnel kohe esimese IHS eemaldamise juures, eks need siis ka kõige suuremad kisajat

Ära vääna minu sõnu. Ma ütlesin, et need kes selle töö ette võtavad ja asja ära lõhuvad ongi lollid. Õnnega on siin vähe pistmist. Vaja on oskust, korralikke tööriistu ja kindlat kätt.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2013 10:54:20 vasta tsitaadiga

Milleks intel seda shitta pastat topib?
Pangu kohe ok pasta ja tõstku hinda 1 jevro võrra

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 172, 173, 174  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.