|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga? |
| Socket 478 |
|
2% |
[ 13 ] |
| LGA 775 |
|
13% |
[ 83 ] |
| LGA 1366 |
|
4% |
[ 30 ] |
| LGA 1155 |
|
32% |
[ 209 ] |
| LGA 1150 |
|
38% |
[ 243 ] |
| LGA 1156 |
|
3% |
[ 23 ] |
| LGA 2011 |
|
5% |
[ 35 ] |
|
| hääli kokku : 636 |
|
| autor |
|
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
29.09.2013 15:53:07
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
Kohaliku garantiid mul anyway ei ole seega väga ei huvita see garantii teema aga osad on 20-30c maha saanud load tempidest selle meetodiga, kohe kui kruustangid leian teen ära ja kui surebki maha siis saab ehk uue ja parema osta
Eks ma annan teada kuidas läheb  |
Ma teeks sama 100% kindel. Mina seda jama sinna alla ei jätaks. Julge hundi rind on rasvane.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
29.09.2013 16:44:06
|
|
|
pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7.
kruustangi ja haamriga mina isiklikult küll kallale ei läheks. põrutus võib olla palju hullem, kui kerge paine, mida zhiletitera vahele ajamisega tekib.
viimati muutis NATAS999 29.09.2013 16:46:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
29.09.2013 16:46:10
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7. |
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
29.09.2013 16:47:05
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
| NATAS999 kirjutas: |
| pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7. |
 |
ma olen jah razor delid meetodiga ka kursis aga eelistan haamrit ja kruustange
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
29.09.2013 17:20:15
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| SilQ kirjutas: |
| NATAS999 kirjutas: |
| pots4t4j4, ma oma ivy'l tegin selle asja vaibanoaga ära, zhileti teraga on muidugi etem. lihtsalt lõikad liimi läbi, kangutada väga ei maksa ja peab ettevaatlik olema, et liiga sügavale ei lähe, võid kivile sisse sõita teraga tüki ära lõigata küljest. endal juhtus väike täke sisse, aga töötab ilma probleemideta ja töötab 4.6GHz peal 24/7. |
 |
ma olen jah razor delid meetodiga ka kursis aga eelistan haamrit ja kruustange  |
Sa videos ikka panid tähele mis maha jäi
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
29.09.2013 17:24:11
|
|
|
| Hunnik hambapastat mida intel sinna toppis
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lehys
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.07.2011
|
30.09.2013 06:45:56
|
|
|
esmasel analüüsil jäi kivi maha
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
30.09.2013 06:49:19
|
|
|
| Lehys kirjutas: |
esmasel analüüsil jäi kivi maha  |
+1
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
01.10.2013 00:56:17
|
|
|
| rycyve kirjutas: |
| Lehys kirjutas: |
esmasel analüüsil jäi kivi maha  |
+1 |
IMHO on see lihtsalt plöga
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
04.10.2013 22:22:46
|
|
|
kui koorik maha võetud siis on vaja EK Naked-ivy kit osta just beatiful:
Spoiler 
viimati muutis pots4t4j4 05.10.2013 00:38:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
05.10.2013 00:35:24
|
|
|
pots4t4j4, spoilad on ok ja ilu on vaataja silmis
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
06.10.2013 17:18:12
|
|
|
Katsetasin natuke oma i5-2500k. Põhimõtteliselt panin kordaja BIOSis 43 peale ja load calibration level 4, ülejäänud näitajad jätsin default või Auto peale. Kas voltidega on nii hea või peaks kuskilt midagi maha timmima:
Lasin paar tundi prime 95, mõned 3d markid ja mängisin tunnikese Tomb Raiderit, tundub stabiilne.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
06.10.2013 19:14:31
|
|
|
Väike vihje oc-jatele.See,et te saate suurema clocki puhul prose maha jahutatud ei tähenda veel,et core sees transid vaikselt maha ei kärva ja hiljem hakkavad alles anomaaliad
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.10.2013 19:49:02
|
|
|
| rycyve kirjutas: |
Väike vihje oc-jatele.See,et te saate suurema clocki puhul prose maha jahutatud ei tähenda veel,et core sees transid vaikselt maha ei kärva ja hiljem hakkavad alles anomaaliad  |
Hiljem ? 5+aasta pärast kui prose ajalooprügikastis.
Tõestus, miskitki oma jutule?
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
06.10.2013 20:02:34
|
|
|
| rycyve, äkki avalikustad ka vajaliku pinge ja temperatuuride kombinatsiooni, kust maalt see transside kärvamine pihta hakkab sellise timeframe sees, kus prose veel midagi väärt on? näiteks nutta selle üle, et a'la ülekiirendatud pentium4, mis sai pentium4 reliisi ajal ostetud, andis täna saba, on pehmelt öeldes naeruväärne. Samas mõnel mehel on ka paarikümne Wattine energiasääst ka piisavaks argumendiks prose 200MHz madalamal taktil jooksutamiseks, kui reaalselt prose ja jahutus võimaldavad.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Asgate
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.05.2006
|
06.10.2013 21:11:07
|
|
|
| Tõestus on see, et sul ühel suvalisel peaval hakkab arvuti stabiilsusega anomaalijaid tekkima!
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.10.2013 21:11:43
|
|
|
| nobody cares!
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.10.2013 21:17:52
|
|
|
| Asgate kirjutas: |
| Tõestus on see, et sul ühel suvalisel peaval hakkab arvuti stabiilsusega anomaalijaid tekkima! |
Millal on üks suvaline päev ja millised stabiilsus probleemid.
Umbmäärasemat jama on keerulisem ajada
Mul majas G0 rev Q6600 miski esimestest päevadest kui teda Eestis oli saada ja jookseb tänaseni muutmata 1,475v @ 3600
Krt see on juba 6a vana prose sisuliselt ja pole def pinget näinudki.
Ühel heal päeval ärme igasugu jura siia postita, palun.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Asgate
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.05.2006
|
06.10.2013 21:31:03
|
|
|
| Q6600 aja prosed sellised romud et need kannatasid igasugust kolkimist, uuema gen prosedel lähevad ...nm väiksemaks ja pinged mida nad taluvad!
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.10.2013 21:34:46
|
|
|
| Asgate kirjutas: |
| Q6600 aja prosed sellised romud et need kannatasid igasugust kolkimist, uuema gen prosedel lähevad ...nm väiksemaks ja pinged mida nad taluvad! |
Tuleta 5a pärast meelde, äkki on 4770K kuskil laste arvutis ja ketrab Jänku Jussi multikaid 4700 taktil
Usun, et selle teema võib lõppenuks lugeda, kuna midagi adekvaatset materjali tõestuseks nagunii tuua pole ja külajuttu võib ajada ükskõik millest
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
06.10.2013 21:37:19
|
|
|
Keegi K prosede kasutustingimusi (juhendit) ka lugenud on, kui seda yldse on olemas?
Vaevalt intel viskab lahtise kordajaga proses turule, kui neid kärvaks lademetes oc pärast
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.10.2013 21:51:10
|
|
|
Inteli dokumenti on siin lingitud küll ja neil pole minget lage ega soovituslikku, kohustuslikku pinget/klokki.
Garantii on peal ja kui keegi suudab laiba üldse tekitada eks siis laboris otsustavad.
Selline info siis:
WARNING: Altering clock frequency and/or voltage may: (i) reduce system stability and useful life of the system and processor; (ii)
cause the processor and other system components to fail; (iii) cause reductions in system performance; (iv) cause additional heat or other
damage; and (v) affect system data integrity. Intel has not tested, and does not warranty, the operation of the processor beyond its
specifications. Intel assumes no responsibility that the processor, including if used with altered clock frequencies and/or voltages, will be
fit for any particular purpose
Allikas: http://download.intel.com/support/processors/sb/warranty_processor_english.pdf
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
06.10.2013 23:15:05
|
|
|
Inteli kodukal on kuskil kirjas, et pinget on lubatud +-10% muuta ilma kiipi ohtu seadmata.
aga kurat, ennastki huvitab, kust selline jutt, et prose maha kärvab? me ei ela enam 90nm peal, mis tõesti kuum oli ja tuuma keskmes asi tõesti veidi käes ära võis minna, aga no kurat.. loll jutt suhu tagasi
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hervor
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2011
|
06.10.2013 23:21:37
|
|
|
| Põhjus miks 4770k võib kiiremini surra peitub selles, et üks trans ise on palju väiksem, seega pisike defekt, mille peale Q6600 ei aevastakski võib 4770k anomaaliad loopima panna. Miks Nasa näiteks 386 kosmoses välja ei vaheta - kiirgusele vastupidamine eeldab lihtsalt suuri transe.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.10.2013 23:28:08
|
|
|
| hervor kirjutas: |
| Põhjus miks 4770k võib kiiremini surra peitub selles, et üks trans ise on palju väiksem, seega pisike defekt, mille peale Q6600 ei aevastakski võib 4770k anomaaliad loopima panna. Miks Nasa näiteks 386 kosmoses välja ei vaheta - kiirgusele vastupidamine eeldab lihtsalt suuri transe. |
Nasa näide on ilus aga miks võrreldakse võrreldamatut
4770 töötab olululiselt madalama voolu ka ju 4700MHz jaoks on vaja põmst def pinget.
4770 def numbrid googeldavad muretsejad ise Inteli kodukalt, lisaks unustatkse C state, EIST jms. asjad, mis ka 4 põlvkonda uuemad ja efektiivsemad jne. jne.
Mul brausides on asi hetkel 0,835v
Kaua võib jaurata olematut teemat kui on kartus hinges ära kloki või veel parem ära osta endale protsessorit.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hervor
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2011
|
06.10.2013 23:33:44
|
|
|
Egas maailmalõppu pole jah kohe vaja oodata kui arvutit natuke klokkida, aga vastupidavuse piirid tulevad ikkagi väiksemate nanomeetritega lähemale. Lihtsalt väike üritus liiga enesekindlaid väiteid kärpida
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.10.2013 23:40:06
|
|
|
hervor, Kuniks surnud prosesid pole nende eluajal ette näidata ei maksa jutt midagi.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
07.10.2013 09:58:42
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
Kuniks surnud prosesid pole nende eluajal ette näidata ei maksa jutt midagi.  |
Ma ei taha kuidagi uskuda, et sinusugusel kabariidiga tegelasel pole OC tõttu mõni protsessor ära surnud või ta töövõime vähenenud.
Mõne mehe jaoks on muidugi 300€ ka kommi raha, nii-et võib eksperimenteerida mõnuga.
Mul on kaks vana head Core 2 Duo protsessorit ära surnud ja ühe OC võimekus märkatavalt vähenenud.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Asgate
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.05.2006
|
07.10.2013 10:00:47
|
|
|
Sellest on omajagu aega möödas. Kuid üks surnud E8400 on mul küll olemas.
OC-st ma ei loobu sellepärast, kuid nüüd tean mingit piiri pidada.
Liiga enesekindlaks ei tasu jah minna, eriti siis kui sama riistvara on kasutusel 24/7. Kui aga eraldi nurgas spets OC masin siis seal keegi ennast tagasi ei hoia, rõhk sellisel juhul parim OC tulemus.
Ega sa enne andmeid backupima ei hakka, kui sa oled neist ilma jäänud!
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
07.10.2013 10:08:33
|
|
|
| tsitaat: |
Ma ei taha kuidagi uskuda, et sinusugusel kabariidiga tegelasel pole OC tõttu mõni protsessor ära surnud või ta töövõime vähenenud.
|
vat ei ole jah
Ühelgi neist mis mul on olnud ei ole ka perf langenud, kuid on olnud mälud mis ühel päeval enam 2133 kiirusel ei töötanud.
Kuid need jooksid nominaal pingega 1.65v, garantiiga ei viitsinud jaurata ja töötavad hetkel 2000 sagedusega.
Prosesid saab ära lõhkuda mitut moodi, paluks tõestust et OC ajal suri maha mitte käpardlikust kasutusest paigaldusel vms.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
07.10.2013 10:14:43
|
|
|
Endal on võtta üks s939 prose (A64 3700+ San Diego), mis peale teatud pinge, ei mäleta enam mis, ületamisel saba andis. Küll aga pole siiamaani ei õhuga ega lämmastikuga õnnestunud mul ühtegi Inteli proset tappa.
[Edit] ca 10min enne surma
[Edit2] vabandan AMD screeni pärast Inteli teemas
Spoiler 
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
07.10.2013 10:20:59
|
|
|
| tsitaat: |
Endal on võtta üks s939 prose (A64 3700+ San Diego),
|
MA ise küll kõrval ei olnud kuid ka mul on üks 939 Opteron 175 laip.
Aga oh aegu ammuseid ja täpselt vist ei tea keegi, mis surma põhjustas, oli see mobo või liigne pinge.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
07.10.2013 13:54:36
|
|
|
Ennem langeb emaplaadi võime prose clokki hoida stabiilsena kui prose enda võimekus.
Pikemalt ülekiirendatud emaplaadil lihtsalt väsivad kondekad kiiremini ja stabiilset pinget hiljem raskem hoida.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
07.10.2013 15:59:41
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
| rycyve kirjutas: |
Väike vihje oc-jatele.See,et te saate suurema clocki puhul prose maha jahutatud ei tähenda veel,et core sees transid vaikselt maha ei kärva ja hiljem hakkavad alles anomaaliad  |
Hiljem ? 5+aasta pärast kui prose ajalooprügikastis.
Tõestus, miskitki oma jutule? |
Hoi hoi,niipalju hüsteeriat soovitusele aga tegelikult paistab,et kasutaja WäntWõll on koolis kahemees olnud ja ei mõista eestikeelt(vaata palun veel lause üle)Mitte kuidagi ma ei väitnud,et prose maha kärvab kuigi võib ka selleni jõuda kui teadmatult clockida.Tõestust võid leida viimase kahe lehe väitluses+terves teemas kuigi vaevalt sa viitsid seda lapata.Tegelikult oli sõnum mõeldud algajtele
overclockijatele kes arvavad,et nad teavad kõike(googeldades) kuid tegelikult ei tea midagi ja iga kooslus toimib erinevalt ning see polnud mõeldud hoiatusena vaid soovitusena.Eks aeg näitab Igatahes olen ise mitme generatsiooni prosesid ja platesid omanud(ja mitte midranget vaid pigem high ende)ja oc tulemused on olnud erinevad kuid üks asi on olnud alati peaaegu sama.Kas siis FSB Hz või kordaja või voldi tõstmine on ca.pool aastat või selle vahel viinud selleni,et nii mõnigi kooslus olnud ebastabiilne mõnel arvutamisel kuigi kõkide tembid on olnud kontrolli all.Ei hakka enam teemat solkima ja arvan,et igaüks teab mis ise teeb.Edu
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
07.10.2013 16:13:26
|
|
|
Emakeel polnud jah teab, mis 4 vääriline, kuid see eest keemia ja füüsika oli läbiv 5.
Kui panid algajatele hoituse ja maintsed neid ettevaatlikusele, siis pane kohe juurde et noobies alert
Teadjamas seltskonnas tekib lihtsalt tõestamatu segadus
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
07.10.2013 16:50:10
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
Emakeel polnud jah teab, mis 4 vääriline, kuid see eest keemia ja füüsika oli läbiv 5.
Kui panid algajatele hoituse ja maintsed neid ettevaatlikusele, siis pane kohe juurde et noobies alert
Teadjamas seltskonnas tekib lihtsalt tõestamatu segadus  |
Peace
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vladimir
HV kasutaja

liitunud: 03.09.2004
|
07.10.2013 19:08:41
|
|
|
| rewer kirjutas: |
| Kuskil 1150 i3/Pentiumite ülevaateid ka juba on? |
Endalgi arvuti uue pölvkonna platvormile uuendamine päevakorras ja tekkis sama küsimus. Poolakatelt mingi ülevaade on: link (originaal poola keeles: http://pclab.pl/art54829.html )
Tulemused selle järgi on pönevad - säästumängurile pole i3-4130 eriti huvitav, hind 30% Pentium G3430st kallim ja jöudlus köigest 5...10% parem, enamustes mängutestides jätavad mölemad AMD prosed kaugele maha (Eriti lahe on FSX - isegi Celeron teeb AMD 6-tuumalistele pähe, aga FSX ongi selline puder ja kapsad, mis pea-asjalikult CPU peal elab ja sealt toorest ühe-tuuma-jöudu tahab). 3D-renderdajale, krüptomaanile ja videogurule on selles hinnaklassis AMD 6-tuumalised huvitavamad, fotosoppajale jällegi Intel.
Üleüldse tundub Haswelli i3 suht möttetu - 4130 asemele vöib samahästi Pentiumi vötta ja ülejäänud raha graafikakaarti või körtsi investeerida, 4330 ja 4340 asemel teeks paar körtsuskäiku vähem ja ostaks i5...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
onni
HV kasutaja
liitunud: 20.01.2007
|
07.10.2013 23:38:53
|
|
|
WäntWõll
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
09.10.2013 21:45:40
|
|
|
Vot sai siis lõpuks ära tehtud, kuna CLU pole veel kohale jõudnud siis pidin Noctua NT-H1 pastat kasutama ja tempdrop pole veel see mis CLU kasutades peaks tulema.
Aga -10c loadist maha on ka asi Järgmine nädal peaks CLU ka kohale jõudma siis peaks paremaid tempe nägema.
Hetkel on jahutiks Noctua NH-D14 @1x Noctua NF-P12 fan @ 5v.
Testiks oli miski linx millel pole vist avx supporti sellest ka madalad tulemused aga nii defauldis kui delided oli kõik muu peaks sama, seega hea võrrelda.
Haamriga sai natuke kolgitud ja maha see IHS tuligi, see tsement mis seal vahel oli oli jummala kivikõva ja kukkus pmst ise ära, täiesti masendav mida see intel
mõtleb...
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Temp @ default
Spoiler 
Temp @ delided+Noctua NT-H1
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
10.10.2013 07:17:10
|
|
|
+1. Polnud ju karta midagi!
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
10.10.2013 08:08:32
|
|
|
| tsitaat: |
Temp @ default
Spoiler 
Temp @ delided+Noctua NT-H1
Spoiler 
|
Selle järgi otsustades on inteli poolt kasutatud termopasta isegi kuivanuna väga hea.
96C pealt 87C peale temperatuuri saamine küll mingi tulemus pole, kui veel arvestada, et paljude jaoks võib selline eksperiment lõppeda protsessori surmaga.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
10.10.2013 09:55:22
|
|
|
| 10 kraadi on ikka suur asi. Mina seda küll tühiseks ei nimeta. Kui pasta saab veel vahetatud vedel metalli vastu peaks tulemus veel parem olema.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
10.10.2013 09:56:16
|
|
|
Paljudele, kes klokkida tahavad on asi päris kindlasti vaeva väärt. Isegi kohustuslik. Ma näiteks ei saa üle 1.25v üldse minna, sest kaks tuuma lähevad 100 kraadi peale. Vahet pole kui hea see jahutus seal peal on.
Tuleb ka kaas maha kangutada.
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
10.10.2013 10:10:34
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
| 10 kraadi on ikka suur asi. Mina seda küll tühiseks ei nimeta. Kui pasta saab veel vahetatud vedel metalli vastu peaks tulemus veel parem olema. |
96C pealt 87C ei ole kindlasti suur asi, protsessori eluiga see ei pikenda, kui tulemus oleks max 70C vaat siis oleks asjal mingi väärdus, aga selle max 70C saab vast kätte mõne väga hea jahutust kasutades, ilma pastat vahetamata.
| ot: |
| Surmaga lõppeb ainult siis kui ise loll oled. |
Enamus meist on seda tööd ette võttes siis lollid, sest arvame, et saame hakkama, aga ikka läks midagi viltu, loomulikult on ka vedamisi ja mõnel kohe esimese IHS eemaldamise juures, eks need siis ka kõige suuremad kisajat
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
10.10.2013 10:22:45
|
|
|
| tsitaat: |
| 96C pealt 87C ei ole kindlasti suur asi, protsessori eluiga see ei pikenda, kui tulemus oleks max 70C vaat siis oleks asjal mingi väärdus, aga selle max 70C saab vast kätte mõne väga hea jahutust kasutades, ilma pastat vahetamata. |
Ma saan aru et nii.
1. Saab vähendada clokki ja tulemus ikka parem kui varem
2. Nagu kasutaja ütles siis ootab paremat pastat IHS alla, mis vähendab veel tempe.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
10.10.2013 10:29:13
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| SilQ kirjutas: |
| 10 kraadi on ikka suur asi. Mina seda küll tühiseks ei nimeta. Kui pasta saab veel vahetatud vedel metalli vastu peaks tulemus veel parem olema. |
96C pealt 87C ei ole kindlasti suur asi, protsessori eluiga see ei pikenda, kui tulemus oleks max 70C vaat siis oleks asjal mingi väärdus, aga selle max 70C saab vast kätte mõne väga hea jahutust kasutades, ilma pastat vahetamata. |
Oli ju öeldud, et isegi parem jahutus ei aita, kui üle teatud voldi minna.
| Marie kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| ot: |
| Surmaga lõppeb ainult siis kui ise loll oled. |
|
Enamus meist on seda tööd ette võttes siis lollid, sest arvame, et saame hakkama, aga ikka läks midagi viltu, loomulikult on ka vedamisi ja mõnel kohe esimese IHS eemaldamise juures, eks need siis ka kõige suuremad kisajat |
Ära vääna minu sõnu. Ma ütlesin, et need kes selle töö ette võtavad ja asja ära lõhuvad ongi lollid. Õnnega on siin vähe pistmist. Vaja on oskust, korralikke tööriistu ja kindlat kätt.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
10.10.2013 10:54:20
|
|
|
Milleks intel seda shitta pastat topib?
Pangu kohe ok pasta ja tõstku hinda 1 jevro võrra
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|