Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 175, 176, 177  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 21.08.2013 23:14:46 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Nagu elu on näidanud, on TeX austajad veendunud Wordi vihkajad
BS, mingit vihkamist pole, lihtsalt ebameeldiv oma ajusid ni**uda, kui vähegi keerukas valem sisse toksida vaja. Kuid seda itimeestel vist nii tihti ette ei tule, palju neid Landau-O peal elavaid teoreetilisi informaatikuid aastas ikka juurde tilgub...*
Igatahes TÜs on LaTeX valikainena olemas. Publitseeritavad artiklid vorbitakse üldiselt ikka nimetet markup-keeles.

*edit: vaadates IT lõputööde nimekirja (nüüd ju IT & informaatika kokku löödud ning õppekava nuditud), siis suht ümmargune null, nagu Big O ise... Kas see on hea v mitte, ei oska arvata, pole ekspert. Samas torkas silma palju LEGO teemasid, suvalise lahti võttes.. peaaeg füsa praks vaatas vastu.

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''


viimati muutis guest1902 22.08.2013 00:43:04, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2013 00:17:37 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Nagu elu on näidanud, on TeX austajad veendunud Wordi vihkajad
BS, mingit vihkamist pole, lihtsalt ebameeldiv oma ajusid ni**uda, kui vähegi keerukas valem sisse toksida vaja. Kuid seda itimeestel vist nii tihti ette ei tule, palju neid Landau-O peal elavaid teoreetilisi informaatikuid aastas ikka juurde tilgub...
Igatahes TÜs on LaTeX valikainena olemas. Publitseeritavad artiklid vorbitakse üldiselt ikka nimetet markup-keeles.

TTÜs ka olemas. Mitte küll IT õppekavas aga keegi ei keela võtta.

YMA0040 Matemaatilise teksti vormistamine TeX-is
YMA0041 Matemaatilise käsikirja vormistamine TeX-is
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 22.08.2013 09:50:10 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Nagu elu on näidanud, on TeX austajad veendunud Wordi vihkajad
BS, mingit vihkamist pole, lihtsalt ebameeldiv oma ajusid ni**uda, kui vähegi keerukas valem sisse toksida vaja. Kuid seda itimeestel vist nii tihti ette ei tule, palju neid Landau-O peal elavaid teoreetilisi informaatikuid aastas ikka juurde tilgub...*
Igatahes TÜs on LaTeX valikainena olemas. Publitseeritavad artiklid vorbitakse üldiselt ikka nimetet markup-keeles.

Ma olen isegi kunagi TeX kursuse läbi teinud. Diplomitöö kirjutasin Wordiga, sest TEXis poleks seda elusees õigeks ajaks valmis jõudnud. Olen peale kooli lõpetamist 20 aastat it-erialal töötanud ja väga paljude it-inimestega kokku puutunud. TeXi ei taha keegi näha ka. Isegi mitte kaugelt. Tex on relikt ajast kus wysiwig editorid ei suutnud korrektselt valemeid esitada. Erasektoris pole kellelgi niipalju aega ja raha, et lubada kellelgi TeXiga nikerdada.
Morrandir kirjutas:

sukelduja kirjutas:
Lisaks on veel üsna kindel, et it-eriala lõpetanu vajab spellerit nagu õhku, et kasutuskõlbulikku teksti ( mitte konspekti) produtseerida.

Miks siin ainult IT-erialade pihta kaikaid loopida? Arusaamatut teksti võivad kirjutada enamuse erialade lõpetajad; isiklikult loodan, et nende hulgast jäävad välja vähemalt filosoofid, juristid, filoloogid ja turundusspetsialistid, kelle tööst minu teada olulise väljundi moodustabki arusaadava ning meeldiva teksti kirjutamine. Kasutuskõlbuliku teksti kirjutamiseks ei ole vaja mitte spellerit, vaid mitut aastat hea keeleõpetaja käe all. Speller (nagu iga teine tarkvara) on lihtsalt tööriist, mis oskaja tööd hõlbustab, ent oskamatule ei anna ta midagi juurde. Näide: sellisest majandustarkvarast pole mingit kasu, kust trükitakse küll ilusad aruanded välja, ent andmed on valesti sisestatud ning seega mõttetud/seadust mitte järgivad. Ja muuseas, speller ei ole vaid Word'is kasutatav asi, vaid OpenOffice'i spellerit toetavad ka muud mõistlikud GNU ja BSD ökosüsteemis toimetavad programmid.

Lihtsalt IT-erialade puhul paistab jube ortograafia ja stiil eriti silma. Ma ei pidanudki silmas, et OpenOfficel spellerit ei ole. Aga TeXil ei ole.

tsitaat:
TeX on hea näiteks siis, kui sul on vaja genereerida automaatselt kümneid lehekülgi/dokumente (näiteks tootespetsifkatsioonide dokumente mingi andmesalve info põhjal) või professionaalsena näivat küljendust ning kujundajale ei taha maksta, vaid sikutaks parem netist mingi hea malli ning selle põhjal dokument koostada. Ratsionaalne inimene tõepoolest ei koosta TeX'i dokumenti suvalise avalduse või muu sarnase dokumendi tegemiseks, mida üks kord aastas või elus vaja läheb.

Ma pole veel näinud küljendajat, kes TeXi kasutaks. TeX baasil dokumente ka ei genereerita. Osad teevad HTMLi, osad Postscripti baasil, väga suur osa teeb Office baasil. Standard on PDF. Inimesed, kes teevad midagi uut, genereerivad ideid, mitte ei kepi dokumentatsiooniga ajusid. Äkki sa nimetad mõnda startuppi, kus dokumenteerimist armastatakse ja dokumentatsioon tehakse enne valmis kui toode icon_smile.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 22.08.2013 10:55:12 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Tex on relikt ajast kus wysiwig editorid ei suutnud korrektselt valemeid esitada.
Ega siiamaani ei suuda icon_smile.gif
sukelduja kirjutas:
Erasektoris pole kellelgi niipalju aega ja raha, et lubada kellelgi TeXiga nikerdada.
Nõus. Vbla ainult paari TeXis nikerdatud publikatsiooni erasektori RnD poistelt seni näinud, samas academias asendamatu.
sukelduja kirjutas:
Lihtsalt IT-erialade puhul paistab jube ortograafia ja stiil eriti silma. Ma ei pidanudki silmas, et OpenOfficel spellerit ei ole. Aga TeXil ei ole.
TeXil on küll, sõltuvalt editorist. Texmaker + OpenOffice'i enda keelefail. Karjuma hakkab muidugi koodireal.
sukelduja kirjutas:
Ma pole veel näinud küljendajat, kes TeXi kasutaks.
Ma olen üsna kindel, et oled näinud isegi eesti ilukirjandust TeXi vorbituna.
---
Üldiselt (arvestades, millest teemaarendust alguse sai) jääb minu seisukohaks, et TeXi tasub õppida (hoida end matemaatika loengutes tegevuses) ja lõputöö on siis nalja kirjutada, kuna igasugused küljendusanomaaliad läbi kogetud. Samas tõsi ta on, et kunagi tulevikus vaja ei lähe (kui just koolis edasi ei õpita, lõpuni välja).

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 22.08.2013 11:14:26 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Tex on relikt ajast kus wysiwig editorid ei suutnud korrektselt valemeid esitada.
Ega siiamaani ei suuda icon_smile.gif
sukelduja kirjutas:
Erasektoris pole kellelgi niipalju aega ja raha, et lubada kellelgi TeXiga nikerdada.
Nõus. Vbla ainult paari TeXis nikerdatud publikatsiooni erasektori RnD poistelt seni näinud, samas academias asendamatu.
sukelduja kirjutas:
Lihtsalt IT-erialade puhul paistab jube ortograafia ja stiil eriti silma. Ma ei pidanudki silmas, et OpenOfficel spellerit ei ole. Aga TeXil ei ole.
TeXil on küll, sõltuvalt editorist. Texmaker + OpenOffice'i enda keelefail. Karjuma hakkab muidugi koodireal.
sukelduja kirjutas:
Ma pole veel näinud küljendajat, kes TeXi kasutaks.
Ma olen üsna kindel, et oled näinud isegi eesti ilukirjandust TeXi vorbituna.

Kellegi arvestuse saamiseks tehtud töö kindlasti. icon_smile.gif
tsitaat:

---
Üldiselt (arvestades, millest teemaarendust alguse sai) jääb minu seisukohaks, et TeXi tasub õppida (hoida end matemaatika loengutes tegevuses) ja lõputöö on siis nalja kirjutada, kuna igasugused küljendusanomaaliad läbi kogetud. Samas tõsi ta on, et kunagi tulevikus vaja ei lähe (kui just koolis edasi ei õpita, lõpuni välja).

Minu seisukoht on, et matemaatika loengus peaks üritama maksimaalselt teemast aru saada. Mina mingi helge pea ei olnud, nii et ei saanud lubada endale loengus kõrvaliste asjadega tegelemist. Minu ajal kujundati texi dokumente notepadis või, jumal hoidku, VI-s.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 22.08.2013 14:30:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
TeXi tasub õppida (hoida end matemaatika loengutes tegevuses)


Ma ei saa nüüd aru mis Sa päris täpselt mõtlesid, et matemaatika loengus kirjutad konspekti TeX'is?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
D3ff
HV kasutaja
D3ff

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.08.2013 15:36:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

TeXi tasub õppida (hoida end matemaatika loengutes tegevuses)

Seni kuni sa seal oma TeXi kasutama õpid ja konspekti teha püüad, läheb õppejõud oma jutuga edasi ja lõpuks ei oska sa ei TeXi ega pole sul ka konspekti sellest loengust. Pastakas + paber ja kui ikka väga suur isu digitaalse konspekti järgi on, siis pärast loengut toksi arvutisse ümber. Nii palju vähemalt kasu, et aitab loengus kuuldut kinnistada. Kuigi hiljem digitaalsest konspektist õppida on minu arvates ikka väga niru. Kuid see juba teine teema ja pigem personaalsetes eelistustes kinni.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 22.08.2013 15:39:54 vasta tsitaadiga

Ma nüüd ei tea küll mis matemaatika loengutes teie käisite, aga analüüs 1, 2 ja lineaaralgebras pole arvutiga küll mitte midagi teha
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 22.08.2013 15:45:55 vasta tsitaadiga

loengus veel... praktikumis kindlasti polnud midagi teha arvutiga.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lovvi
HV veteran
Lovvi

liitunud: 20.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2013 19:00:42 vasta tsitaadiga

ITK-s ei luba õppejõud arvutit kasutada
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Online

sõnum 22.08.2013 19:53:59 vasta tsitaadiga

Lovvi, Kust selline info? Ei mäleta ühtegi õppejõudu (peale Kristiina Hakki), kes oleks keelanud..
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 22.08.2013 19:57:01 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
Lovvi, Kust selline info? Ei mäleta ühtegi õppejõudu (peale Kristiina Hakki), kes oleks keelanud..
kuna hakki enda materjalid olid veebis, siis mul küll polnud probleemi sellega...kasutasin muidugi ipadi
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lovvi
HV veteran
Lovvi

liitunud: 20.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2013 21:48:06 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
Lovvi, Kust selline info? Ei mäleta ühtegi õppejõudu (peale Kristiina Hakki), kes oleks keelanud..

Kuna räägiti matemaatikast, siis rääkisin jah Kristiina Hakkist.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2013 17:22:08 vasta tsitaadiga

Keegi siit Tartu khk's it-süsteeme ka õpib?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2004




sõnum 02.09.2013 20:11:53 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
guest1902 kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Nagu elu on näidanud, on TeX austajad veendunud Wordi vihkajad
BS, mingit vihkamist pole, lihtsalt ebameeldiv oma ajusid ni**uda, kui vähegi keerukas valem sisse toksida vaja. Kuid seda itimeestel vist nii tihti ette ei tule, palju neid Landau-O peal elavaid teoreetilisi informaatikuid aastas ikka juurde tilgub...
Igatahes TÜs on LaTeX valikainena olemas. Publitseeritavad artiklid vorbitakse üldiselt ikka nimetet markup-keeles.

TTÜs ka olemas. Mitte küll IT õppekavas aga keegi ei keela võtta.

YMA0040 Matemaatilise teksti vormistamine TeX-is
YMA0041 Matemaatilise käsikirja vormistamine TeX-is


Oleks teadnud, et sellised ained olemas on, oleks neid vabaainetena võtnud. Praegu magistritöö pooleli (ehk vaja valmis teha see asi millest töö kirjutada) ning hea meelega prooviks kirjutada LaTeXiga. Neid aineid kahjuks tunniplaanist ÕIS-is ei leia, muidu võtaks raha eest vms.

Oskab keegi soovitada mõnd head templatet, mida aluseks võtta, kui magistritööd kirjutada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 04.09.2013 00:35:36 vasta tsitaadiga

Klopsisin kiirelt midagi valmis, sest netis olevad on liiga keeruliseks aetud (eriti kui vaja eesti keeles kirjutada). Siit saab juhised MiKTEX ja Texmaker'i koosluse paigaldamiseks. Tõenäoliselt jõhkralt pakke puudu kompileerimise alguses, kuid pakutud kombinatsioon sikutab netist puuduolevad pakid ja kompileerib edasi. Kompileerimine selles keskkonnas on Quick Build, BibTeX, Quick Build, Quick Build (in shortcuts: F1, F11, F1, F1), seda juhul kui viiteid ning sisukorda vaja värskendada. Muul juhul pressida F1. Kompileeritakse ainult thesis.tex faili. Editori settingutest saab spellchecki dictionary siit (v kui openoffice/libre office installitud, siis installikas peaks sama fail olema). Parem kui mitte midagi..

edit: krt rar ega zip HV ei söö, lendab kogu üritus uploadi icon_neutral.gif

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2004




sõnum 09.09.2013 10:48:51 vasta tsitaadiga

Tänan, uurin seda mis kokku pannud oled. Kasulik on kindlasti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 09.09.2013 17:34:36 vasta tsitaadiga

Keegi siit ITK'sse kaugõppesse adminnimist ka läheb?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riffman
HV kasutaja
riffman

liitunud: 10.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2013 18:03:07 vasta tsitaadiga

Q. kirjutas:
Keegi siit ITK'sse kaugõppesse adminnimist ka läheb?


Hetkel veel kindel pole. Vajab natuke mõtlemist ja plaanimist aga päeva/kahe pärast teen otsuse, kas kandideerin või mitte.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjorn17
HV kasutaja


liitunud: 02.11.2003




sõnum 10.09.2013 09:43:18 vasta tsitaadiga

Kandideerisin, kuid pingereas just hõisata ei ole. Keskmine 3.7x millegagi.

Huvitav on see, et mul TPT IT eriala lõpetatud ning töötan IT admin ametikohal, kuid kumbki neist faktidest kandideerimisel kasuks ei tule, sest arvestatakse AINULT keskkooli põhiainete hinnetelehte. Go figure...


viimati muutis bjorn17 10.09.2013 09:51:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003




sõnum 10.09.2013 09:48:22 vasta tsitaadiga

Võibolla oleks õnnestunud VÕTA süsteemi kaudu ka mingil määral seda arvestatud saada, aga selleks oleks pidanud eraldi tegelema sellega varakult ja kõvasti paberit määrima..
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjorn17
HV kasutaja


liitunud: 02.11.2003




sõnum 10.09.2013 09:52:17 vasta tsitaadiga

Uurisin juba suve algul tegelt seda asja, kuid siis vastav isik ühtegi varianti välja ei pakkunud. Mainiti ainult, et piirdutakse keskmise hindega ning võin avaldusse kommentaaridesse märkida lisainfona, kui soovin.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 10.09.2013 10:42:18 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi siit häid IT auditi alaseid materjale on?
Heameelega laenaks või ostaksin
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marx1
HV vaatleja
marx1

liitunud: 17.11.2006




sõnum 10.09.2013 11:27:09 vasta tsitaadiga

Kas siit keegi teab kui suur on õppekohtade arv ITK kaugõppes (nii adminnimine kui arendus)?

Ei suutnud seda netiavarustest leida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riffman
HV kasutaja
riffman

liitunud: 10.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2013 11:33:19 vasta tsitaadiga

marx1, kaugõppesse võetakse vastu 100 esimest pingereas. Eraldi adminni ja arenduse õppekohtade arvu pole.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 175, 176, 177  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.