Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 112, 113, 114  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 14.08.2013 16:43:41 vasta tsitaadiga

PitBull kirjutas:
Selline lugu siis EMT 3G/3.5G võrguga - EMT ohverdas vanad kunded neljandale generatsioonile


Nii, vastus ka netti ilmunud. https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/2229270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2013 19:50:32 vasta tsitaadiga

vana_urr kirjutas:
PitBull kirjutas:
Selline lugu siis EMT 3G/3.5G võrguga - EMT ohverdas vanad kunded neljandale generatsioonile

Nii, vastus ka netti ilmunud. https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/2229270


Nii nagu ütlesingi, tehniliselt võimatu sellist jama kokku ehitada nagu avaldatud uudises kirjas oli. Tõenäoliselt konkureeriva ettevõtte teine samm enda 4G kergitamiseks ning EMT maha tegemiseks. Ilmselt mäletate, mis esimene etapp oli icon_biggrin.gif
Igal juhul mingit mõju see kindlasti avaldas sest ega tavainimene tehnikat ei jaga ja kui öeldakse, et kiiruga tehtud kräpp siis seda ka usutakse, olenemata reaalsetest testidest.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2013 00:34:24 vasta tsitaadiga

link :: Elisa: EMT tegi 4G-võrgu rajamisega kiirustades vigu

tuleb peksta rauda seni kuni asi on veel tuline icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.08.2013 07:46:36 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tuleb peksta rauda seni kuni asi on veel tuline icon_lol.gif

Eks elu peabki ju olema nagu Ameerikas. icon_cool.gif Ja kus juba aastaid, klientide kättesaamiseks, järjest suuremaid, sõdu peetakse.

Eks aeg näitab kui palju neid EMT-i 4G-fänne on kes rindepoolt vahetavad ja Elisa võrku üle kolivad. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 16.08.2013 08:02:17 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tuleb peksta rauda seni kuni asi on veel tuline icon_lol.gif


Nh, vähemalt see artikkel on õige nime alt kirjutatud icon_smile.gif AS usual, konkurendid laxavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.08.2013 08:16:54 vasta tsitaadiga

Tänavad on pimedad icon_lol.gif

Tegelikult on see kõrgem huumor.
«Teiseks ei ehitanud EMT mastidesse uusi optilisi kaableid, vaid kasutas taas olemasolevaid 3,5G kaableid"

Fiibri taha ei jäägi ju, kõik jääb ostetud lingi taha.
EMT tegi Elisat aga edukamalt, sest peale jooksev link on võimsam icon_razz.gif

Samas antud kaklusest võidab õnneks klient... thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 16.08.2013 08:18:22 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Tänavad on pimedad icon_lol.gif

Tegelikult on see kõrgem huumor.
«Teiseks ei ehitanud EMT mastidesse uusi optilisi kaableid, vaid kasutas taas olemasolevaid 3,5G kaableid"

Fiibri taha ei jäägi ju, kõik jääb ostetud lingi taha.
EMT tegi Elisat aga edukamalt, sest peale jooksev link on võimsam icon_razz.gif

Samas antud kaklusest võidab õnneks klient... thumbs_up.gif


Lollusest ei võida keegi. Kahjuks. V.a. ajalehtede reklaamiosakonnad.
Skandaal müüb, mis iganes alal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2013 08:30:13 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

Tegelikult on see kõrgem huumor.
«Teiseks ei ehitanud EMT mastidesse uusi optilisi kaableid, vaid kasutas taas olemasolevaid 3,5G kaableid"


No täpselt, Elisa, kus on sinu optika?
EMT kasutab juba aastaid igas võimalikus kohas optikat, kasutab mitu aastat ette valmistatud võrgus kiireid raadiolinke mastidesse. Võtab hetkel järjest kasutusele ka ELASA ESTWIN optikat, kus veel võimalik midagi kiirendada.
Minuteada on viimane optiline võrk välja ehitatud kõikide operaatorite erinevate piirkondade mastidesse kuid ma ei ole veel kuulnud, et Elisa või Tele2 seda kasutama oleks hakanud, lükake ümber kui keegi teab.

Loomulikult kasutage 3,5G jaoks kasutusel olnud kaableid, vaid loll paneks teise "uue" optika kõrvale icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hervor
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2011




sõnum 16.08.2013 14:20:25 vasta tsitaadiga

http://www.tarbija24.ee/1351882/mkm-kas-erinevate-vorkude-vahele-piire-tommata-on-uldse-vaja Selles artiklis oleva häma peale tekkis küsimus, kas TJA mõõtis paralleelselt 4G leviga ka 2G ja 3G levi, ning mis tingimused vastavatele võrkudele kehtivad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.08.2013 15:23:01 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Magic kirjutas:

Tegelikult on see kõrgem huumor.
«Teiseks ei ehitanud EMT mastidesse uusi optilisi kaableid, vaid kasutas taas olemasolevaid 3,5G kaableid"


No täpselt, Elisa, kus on sinu optika?
EMT kasutab juba aastaid igas võimalikus kohas optikat, kasutab mitu aastat ette valmistatud võrgus kiireid raadiolinke mastidesse. Võtab hetkel järjest kasutusele ka ELASA ESTWIN optikat, kus veel võimalik midagi kiirendada.
Minuteada on viimane optiline võrk välja ehitatud kõikide operaatorite erinevate piirkondade mastidesse kuid ma ei ole veel kuulnud, et Elisa või Tele2 seda kasutama oleks hakanud, lükake ümber kui keegi teab.

Loomulikult kasutage 3,5G jaoks kasutusel olnud kaableid, vaid loll paneks teise "uue" optika kõrvale icon_biggrin.gif

Eksid tibake - ma alles eelmise aasta suvel (oli kas juuli või august) vaatasin ise pealt kuidas ELA SA vedas Elisa masti juurde valguskaabli ning kuidas natuke hiljem kõikvõimalikud moodsad 3,5G suured kiirused kättesaadavaks said. Ja olen üsna kindel, et nüüd jagatakse samast mastist sealkandi rahvale ka LTE-d.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 16.08.2013 15:41:09 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
indrekp kirjutas:
Magic kirjutas:

Tegelikult on see kõrgem huumor.
«Teiseks ei ehitanud EMT mastidesse uusi optilisi kaableid, vaid kasutas taas olemasolevaid 3,5G kaableid"


No täpselt, Elisa, kus on sinu optika?
EMT kasutab juba aastaid igas võimalikus kohas optikat, kasutab mitu aastat ette valmistatud võrgus kiireid raadiolinke mastidesse. Võtab hetkel järjest kasutusele ka ELASA ESTWIN optikat, kus veel võimalik midagi kiirendada.
Minuteada on viimane optiline võrk välja ehitatud kõikide operaatorite erinevate piirkondade mastidesse kuid ma ei ole veel kuulnud, et Elisa või Tele2 seda kasutama oleks hakanud, lükake ümber kui keegi teab.

Loomulikult kasutage 3,5G jaoks kasutusel olnud kaableid, vaid loll paneks teise "uue" optika kõrvale icon_biggrin.gif

Eksid tibake - ma alles eelmise aasta suvel (oli kas juuli või august) vaatasin ise pealt kuidas ELA SA vedas Elisa masti juurde valguskaabli ning kuidas natuke hiljem kõikvõimalikud moodsad 3,5G suured kiirused kättesaadavaks said. Ja olen üsna kindel, et nüüd jagatakse samast mastist sealkandi rahvale ka LTE-d.



ELASA veab magistraale kindlasse sõlmkohta, mitte "kellegi masti juurde". NAd peavad olema neutraalsed. Sealt edasi on igaühe enda teema, mitte ELASA ei vea
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2013 18:22:24 vasta tsitaadiga

tahanteada, Siis on hästi kui kaabel kiirelt kasutusele võeti. Siit sealt on lihtsalt kuulda olnud, et kõrge kiu rendihind on mõne suurema operaatori raha lugema pannud ja jätkuvalt mastist masti juhtmeta admesidet liigutab.

vana_urr, Tõsi on tõesti see, et Elasa rajas küladesse optikaga liitumispunkte sideoperaatoritele ja omavalitsustele kuid liitumispunktideks olid ka mobiilioperaatorite mastid. Seal asub tihti mitu operaatorit ka koos, nii mobiilside kui ka traadita interneti teenusepakkujaid.

Igal juhul võib erinevalt Elisast, "samu kaableid" kasutada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2013 15:30:37 vasta tsitaadiga

vana_urr kirjutas:
tahanteada kirjutas:
indrekp kirjutas:
Magic kirjutas:

Tegelikult on see kõrgem huumor.
«Teiseks ei ehitanud EMT mastidesse uusi optilisi kaableid, vaid kasutas taas olemasolevaid 3,5G kaableid"


No täpselt, Elisa, kus on sinu optika?
EMT kasutab juba aastaid igas võimalikus kohas optikat, kasutab mitu aastat ette valmistatud võrgus kiireid raadiolinke mastidesse. Võtab hetkel järjest kasutusele ka ELASA ESTWIN optikat, kus veel võimalik midagi kiirendada.
Minuteada on viimane optiline võrk välja ehitatud kõikide operaatorite erinevate piirkondade mastidesse kuid ma ei ole veel kuulnud, et Elisa või Tele2 seda kasutama oleks hakanud, lükake ümber kui keegi teab.

Loomulikult kasutage 3,5G jaoks kasutusel olnud kaableid, vaid loll paneks teise "uue" optika kõrvale icon_biggrin.gif

Eksid tibake - ma alles eelmise aasta suvel (oli kas juuli või august) vaatasin ise pealt kuidas ELA SA vedas Elisa masti juurde valguskaabli ning kuidas natuke hiljem kõikvõimalikud moodsad 3,5G suured kiirused kättesaadavaks said. Ja olen üsna kindel, et nüüd jagatakse samast mastist sealkandi rahvale ka LTE-d.



ELASA veab magistraale kindlasse sõlmkohta, mitte "kellegi masti juurde". NAd peavad olema neutraalsed. Sealt edasi on igaühe enda teema, mitte ELASA ei vea
vaata neid estwin magistraalide kaarte...minu kodukandis on kõik lõpp-punktid mobiilimastide juures...ja harud mis mastideni lähevad on suht pikad...samas magistraalist 200m kaugusele kylale näidatakse vaid näppe ja öeldakse, et maksta vaja kui netti tahate.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 17.08.2013 16:38:27 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
vaata neid estwin magistraalide kaarte...minu kodukandis on kõik lõpp-punktid mobiilimastide juures...ja harud mis mastideni lähevad on suht pikad...samas magistraalist 200m kaugusele kylale näidatakse vaid näppe ja öeldakse, et maksta vaja kui netti tahate.

Pakun välja, et need "matsid" maksid nende harude eest
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gunnar19
Kaevur
Gunnar19

liitunud: 12.11.2008




sõnum 17.08.2013 21:13:52 vasta tsitaadiga

Mis toimub leviga viimasel ajal?

Ca 50km tallinnast ida poole, maakodus ei õnnestu mul enam telefoniga youtube pealehtegi avada, rääkimata siis skype kõnest mis kestaks üle minuti.
Õues saab vaevalt ühe pulga 3G-d kätte, veel kuu tagasi oli majas levi põhjas, praegu on aga vaevalt üks pulk ja nett korralikult kivis...

Saadan homme EMTi ka päringu selle huinjaa kohta. Olen 7a emt klient olnud kuid vaikselt hakkan ikka sinna konkurendi poole vaatama. Kas HV kundedel on leviga õuk?

_________________
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.08.2013 21:24:42 vasta tsitaadiga

Käi vaata teatud raadiuses ringi - mul maal on saatjaid liigutatud. Samas saan nüüd majas sees (2 korrus ligi 4 mega stabiilselt). 1 korrus aga EDGE icon_razz.gif
Mobiiliga mõõtsin, nii et purgiga saan ilmselt rohkemgi...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.08.2013 21:35:50 vasta tsitaadiga

Gunnar19 kirjutas:
Mis toimub leviga viimasel ajal?

Ca 50km tallinnast ida poole, maakodus ei õnnestu mul enam telefoniga youtube pealehtegi avada, rääkimata siis skype kõnest mis kestaks üle minuti.
Õues saab vaevalt ühe pulga 3G-d kätte, veel kuu tagasi oli majas levi põhjas, praegu on aga vaevalt üks pulk ja nett korralikult kivis...

Saadan homme EMTi ka päringu selle huinjaa kohta. Olen 7a emt klient olnud kuid vaikselt hakkan ikka sinna konkurendi poole vaatama. Kas HV kundedel on leviga õuk?


Siin kirjutatakse oma EMT jt. levikogemustest.. http://www.tarbija24.ee/1351434/vaata-kus-on-mobiililevi-sel-suvel-kehvemaks-muutunud

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montesauri
HV kasutaja
montesauri

liitunud: 05.09.2010




sõnum 18.08.2013 00:29:51 vasta tsitaadiga

Gunnar19,
Mähe aedlinnas on kõik endiselt stabiilne:

4G võrgus:


3G võrgus:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2013 00:33:11 vasta tsitaadiga

montesauri kirjutas:
Gunnar19,
Mähe aedlinnas on kõik endiselt stabiilne:

4G võrgus:


3G võrgus:

Kuidas ping 3Gga parem on icon_biggrin.gif?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.08.2013 09:33:37 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
montesauri kirjutas:
Gunnar19,
Mähe aedlinnas on kõik endiselt stabiilne:

4G võrgus:


3G võrgus:

Kuidas ping 3Gga parem on icon_biggrin.gif?

Aga Speedtest.net võibki ju igasugu "huvitavaid" numbreid näidata. icon_smile.gif Ja õige numbri nägemiseks tuleb ikka arvutisse mõni pingi mõõtev programm installida ning siis alles pingi mõõta. beer_yum.gif
Üks viimase aja huvitav leid - ja sobib hästi neile, kes ise ei viitsi kogu aeg arvuti kõrval passida, et teste teha: icon_cool.gif
JDAutoSpeedTester
http://www.gmwsoftware.co.uk/
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hundu
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2013 14:56:22 vasta tsitaadiga

Tabasalu - Harkujärve kandis on ka sideanomaaliad ilmnenud:
Mobla - Varem oli HDSPA igal pool, igast asendist 5 -4 pulka, nüüd saab 2-4pulka HDSPA maja teisel korrusel rõdult (signaali tugevus kõigub tugevalt). altpoolt on vahest 1-2 pulka HDSPA'd. Enamus ajast istub telefon 5 pulgaga EDGE's.
4G ruuter - ca kolm-neli nädalat tagasi hakkasid anomaaliad, side kadus, ühendus ropp aeglane. Kuna sama ajal oli puhkus, siis eriti ei morjendanud, oli muudki tegemist. Eelmisel nädalal läks asi ikka täiesti hulluks, 4G ühendust praktiliselt ei olnud, ühenduse sai püsti ca 5'ks minutiks, siis kukkus maha. Sai siis tehtud loomkatseid - 2600MHz peal 4G - nagu vahelduvvool, on, ei ole... enamusest ajast ei olnud. ruuter näitas nii teenuse kui sellise puudumist ja piiratud teenust. 800MHz peal oli teenus täitsa olemas, enam-vähem lubatud parameetritega. Ja mis peamine - töötab.

Tundub, et EMT on n.ö. öö varjus maste ringi konffinud ja kõrgema sagedusega 4G ära koristanud. Aga mingid riismed on järel ja ruuter iseenese tarkusest üritab kõrgemaid sagedusi enne kasutada. Seal aga ainult mingi 4G lõhn olemas... Töötavat ühendust ennast mitte.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.08.2013 19:26:51 vasta tsitaadiga

Pigem ei jätku siis selle 4G jaoks "mahtu" 3G puhul olid need kõrgemad sagedused just paremad, eriti kui selge nähtavus mastiga.
Aga mingid anomaaliad on küll ja seda eelkõige linnas sees...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2013 19:59:18 vasta tsitaadiga

Tundub nagu oleks EMT tegemas oma 4G-ga sama mis Elisa tegi 3G-ga. Omistab palju andmeside kliente, müües sellega masti mahud ära. See on muidugi puhas oletus, kes teab võibolla polegi 4G paketid nii popp kaup.
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar80
HV kasutaja
ivar80

liitunud: 25.10.2004




sõnum 20.08.2013 21:44:16 vasta tsitaadiga

Kas ka teistel M-interneti kasutajatel esineb selline probleem, et aeg-ajalt mingiks sekundiks kukub ühenduse kiirus nii madalaks, et osad programmid teatavad, et netiühendust pole, kuid samas ühendus reaalselt ei katke. Mul on sellisteks programmideks näiteks Spotify ja Skype. Kusjuures Skypega kõnet tehes kõnekvaliteedis selle "jõnksu" ajal mingit hakkimist ega midagi ei esine. Täna tuli kogemata jutuks ühe inimesega, et miks ma Skypes koguaeg sisse-välja plõksin. Spotify probleemi sai lahendada veebipleieriga, sellega offline modesse kinni ei jäänud...
Oskab keegi mingit rohtu soovitada?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gunnar19
Kaevur
Gunnar19

liitunud: 12.11.2008




sõnum 20.08.2013 22:35:57 vasta tsitaadiga

ivar80, kuule mul on skype-iga täpselt selline kamm.

Plus jah, mingi kamm selle ühendusega nüüd lahti on. Koduskandis oli mast üldse ennast väja lülitanud. Nimelt helistasin EMT ja lasin uurida et miks nett nii kivis on. Helistati tagasi ja teatati et see mast mis meist kildi kaugusel on, olla voolu katkestuse tõttu rivist välja läinud ning et tehnikutele on info edasi antud ja lähipäevadel probleem ka lahendatakse.

Mis puutub üldisesse ühendusse siis jah, enam 3G pealt väga skype kõnesid ei pea. thumbs_down.gif

_________________
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 20.08.2013 23:28:23 vasta tsitaadiga

Gunnar19 kirjutas:
ivar80, kuule mul on skype-iga täpselt selline kamm.

Plus jah, mingi kamm selle ühendusega nüüd lahti on. Koduskandis oli mast üldse ennast väja lülitanud. Nimelt helistasin EMT ja lasin uurida et miks nett nii kivis on. Helistati tagasi ja teatati et see mast mis meist kildi kaugusel on, olla voolu katkestuse tõttu rivist välja läinud ning et tehnikutele on info edasi antud ja lähipäevadel probleem ka lahendatakse.

Mis puutub üldisesse ühendusse siis jah, enam 3G pealt väga skype kõnesid ei pea. thumbs_down.gif

Tundub, et see voolukatkestuse vastus on neil alati varrukast võtta. Kui meil hiljuti mitmepäevane leviauk oli, vastati ka naisele nii ja lisati, et Eesti Energia viga ja nemad ei saa midagi teha. Imestan ainult, et kogu ülejäänud alevikus mingit voolukatkestust polnud ja ka 3G pulk töötas, ainult 2G mitte.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 21.08.2013 07:52:23 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
Tundub nagu oleks EMT tegemas oma 4G-ga sama mis Elisa tegi 3G-ga. Omistab palju andmeside kliente, müües sellega masti mahud ära. See on muidugi puhas oletus, kes teab võibolla polegi 4G paketid nii popp kaup.


Arvesta sellega, kui palju on 4G's mahtu (sagedust enam) versus aeg kaua pakette müüdud. Kuigi ka 3Gd on tihendatud, siis
reaalselt on 4G üsna tühi.

Kuigi vist 80% on täna 4G pakette müügist, siin: https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/2219175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2013 08:23:56 vasta tsitaadiga

vana_urr, oskad sa välja tuua EMT 3G sageduse ribalaiused? 4G on igal sagedusel(800,1800,2600) 10mhz kui ma ei eksi.

Või on seal veel mingeid muutujaid, millest sõltub palju seadmeid ühe masti alla mahub.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.08.2013 08:49:39 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
vana_urr, oskad sa välja tuua EMT 3G sageduse ribalaiused? 4G on igal sagedusel(800,1800,2600) 10mhz kui ma ei eksi.

Või on seal veel mingeid muutujaid, millest sõltub palju seadmeid ühe masti alla mahub.

800MHz-i on 10MHz-i, teised on 20MHz-i, vastasel juhul ei saaks EMT pakkuda seda lubatud, kuni, 150Mbit kiirusega netti. icon_wink.gif
Mis puutub 3G-sse, siis HSPA+ korral on see 5MHz-i ja DC-HSPA+ korral 2x5MHz-i. Tõsi, DC-tugi on EMT-il olematus mahus, aga paaris-kolmes mastis on see Tallinnas olemas. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amilo
HV kasutaja
Amilo

liitunud: 05.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2013 12:16:27 vasta tsitaadiga

Kuidas EMT interneti kvaliteet on võrreldes Tele2-ga?
Internetti kasutan siis Läänemaal, Ristil ja ka Haapsalus.


viimati muutis Amilo 28.08.2013 13:51:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2013 18:56:12 vasta tsitaadiga

Amilo kirjutas:
Kuidas EMT interneti kvaliteet on võrreldes Tele2-ga?
Internetti kasutan siis Läänemaal, Ristil ja ka Haapsalus.

Ilmselt oleneb see kellaajast ja mis masti piirkonnas oled .. ainuke hea vastus - katseta.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
testin_4G
HV vaatleja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 31.08.2013 18:02:10 vasta tsitaadiga

Amilo kirjutas:
Kuidas EMT interneti kvaliteet on võrreldes Tele2-ga?
Internetti kasutan siis Läänemaal, Ristil ja ka Haapsalus.


Võta ja proovi ära. V iimastel nädalatel olen märganud muutust, EMT 4G kiirused püsivad 20 Mbit/s juures. Kohti kus alla 10 kukkus, praktiliselt polnud. Mnt l mõõtmised taustal, Harjumaa, Raplamaa, Läänemaa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2013 09:44:08 vasta tsitaadiga

Hommikust, milline oleks kõige parem, võimekam 4G wifi ruuter mis pakutakse? ja miks.... tänud icon_smile.gif
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.09.2013 10:35:38 vasta tsitaadiga

Jagage infot jah. Panen endale ka vist varsti Elioni asemele - täiesti saast see vana vask. Katkeb ja fiibrit ei lubata niipea.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.09.2013 10:45:33 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Hommikust, milline oleks kõige parem, võimekam 4G wifi ruuter mis pakutakse? ja miks.... tänud icon_smile.gif

Pigem sõltub kõik sellest, kui head ja tugevat signaali Sul ruuterile pakkuda on. Kui signaal on mannetult nõrguke ja kehva kvaliteediga, siis vähemalt EMT-i poolt müüdavad ZTE-ruuterid hakkavad kõvasti nägusid tegema. icon_smile.gif

Vähemalt EMT-i enda EMT Foorum on täis kurtmist, et ZTE-ruuterid streigivad üsna usinasti, kui signaal kehvake ja vilets on. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2013 12:17:20 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Renq kirjutas:
Hommikust, milline oleks kõige parem, võimekam 4G wifi ruuter mis pakutakse? ja miks.... tänud icon_smile.gif

Pigem sõltub kõik sellest, kui head ja tugevat signaali Sul ruuterile pakkuda on. Kui signaal on mannetult nõrguke ja kehva kvaliteediga, siis vähemalt EMT-i poolt müüdavad ZTE-ruuterid hakkavad kõvasti nägusid tegema. icon_smile.gif

Vähemalt EMT-i enda EMT Foorum on täis kurtmist, et ZTE-ruuterid streigivad üsna usinasti, kui signaal kehvake ja vilets on. icon_razz1.gif


Aga huawei omad?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.09.2013 12:46:25 vasta tsitaadiga

Huawei vanad mudelid olid väga head.

Samas kas midagi sellist pole, et "tavaline" Wifi ruuter toetab 4G'd - midagi d-linki 3G ruuterite laadset?
Pole ise neid uurinud, aga endal maakodus toimetab 3G pulgaga juba 1+ aastat thumbs_up.gif

Ise mõtlesin prooviks võtta just 4G pulga - seda ka lihtsam müüa.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2013 12:52:37 vasta tsitaadiga

Magic, mis sa ostad pulga selle eesmärgiga, et seda myya?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2013 13:28:21 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Magic, mis sa ostad pulga selle eesmärgiga, et seda müüa?


tõesti kummaline asjade muretsemise viis..

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.09.2013 16:03:47 vasta tsitaadiga

Tüüpiline HV... räägime muust asjast mitte sellest mida küsitaks icon_lol.gif
Sry, et te ei mõista igasugu mobiilse neti riske...siin sellest korduvalt räägitud.

Tõesti, sahtlisse asjade kogumist üritan võimalusel vältida.
Aga vaja möliseda...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2013 16:18:15 vasta tsitaadiga

Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 07.09.2013 16:20:29 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?

TP-Link MR3420 + Huawei E3276 + OpenWRT püsivara peaks vist hetkel olema parim lahendus.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.09.2013 21:07:12 vasta tsitaadiga

hendrik32 kirjutas:
Renq kirjutas:
Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?

TP-Link MR3420 + Huawei E3276 + OpenWRT püsivara peaks vist hetkel olema parim lahendus.

Tundub hea hinnaga valik thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2013 10:40:13 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
hendrik32 kirjutas:
Renq kirjutas:
Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?

TP-Link MR3420 + Huawei E3276 + OpenWRT püsivara peaks vist hetkel olema parim lahendus.

Tundub hea hinnaga valik thumbs_up.gif


Aga mille poolest erineb ta näiteks nendest Huawei 4G ruuteritest, mis emtis pakutakse, ma saan aru, et emti omadele käib sim kaart kohe sisse ja pulka pole vaja. a nende hinnavahe on mitme kordne võrreldes tplinki omaga...
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.09.2013 10:58:41 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Magic kirjutas:
hendrik32 kirjutas:
Renq kirjutas:
Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?

TP-Link MR3420 + Huawei E3276 + OpenWRT püsivara peaks vist hetkel olema parim lahendus.

Tundub hea hinnaga valik thumbs_up.gif


Aga mille poolest erineb ta näiteks nendest Huawei 4G ruuteritest, mis emtis pakutakse, ma saan aru, et emti omadele käib sim kaart kohe sisse ja pulka pole vaja. a nende hinnavahe on mitme kordne võrreldes tplinki omaga...

Moodsa aja moodne 4G ruuter maksab EMT-i pooes mingi 150-160euri. icon_razz1.gif Nii, et selles suhtes on TP-Linki ruuter + USB-modem kõva raha kokkuhoid. icon_wink.gif

PS: Mul oma tutvusringkonnas töötavad TP-Link (odavd) ruuterid juba aastaid jutti ja ei mingeid probleeme olnud pole. Ning kõik on olnud väga rahul, et selle IT-värgi alla pole vaja matta mingeid ulmesummasid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.09.2013 11:01:00 vasta tsitaadiga

Eelis eelkõige kompaktsus ja mobiilsus, kuigi neile kallimatele saab suundantenni külge kruvida ehk kindlasti saad parema levitugevuse. Vähemalt 3G omadega oli nii.
Miks mulle meeldiks pulk+ruuter rohkem. Kasutusvaldkond ja võimalused laiemad. Lisaks võimalus jupi kaupa "investeerida".
tahanteada kirjutas:

PS: Mul oma tutvusringkonnas töötavad TP-Link (odavd) ruuterid juba aastaid jutti ja ei mingeid probleeme olnud pole. Ning kõik on olnud väga rahul, et selle IT-värgi alla pole vaja matta mingeid ulmesummasid.

Töötavad jah ja ei karda ka pingekõikumist nii nagu osa elioni võrgunodi icon_razz.gif
Mul endal maal mingi 30.- TP-Link.
Aga hetkel ootaks arutelu selle 4G kohta.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2013 19:16:42 vasta tsitaadiga

Krt kesklinnas oli täna ikka kehv. Tahtsin jooksu ajaks spotify mängima panna aga viis minutit proovimist telefonis lõppes ikka "no internet connection" veateatega. Massiyrituse värk. Levid ja asjad ilusti põhjas. Peab ikka mõne playlisti alla laadima igaks juhuks.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2013 12:45:25 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Renq kirjutas:
Magic kirjutas:
hendrik32 kirjutas:
Renq kirjutas:
Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?

TP-Link MR3420 + Huawei E3276 + OpenWRT püsivara peaks vist hetkel olema parim lahendus.

Tundub hea hinnaga valik thumbs_up.gif


Aga mille poolest erineb ta näiteks nendest Huawei 4G ruuteritest, mis emtis pakutakse, ma saan aru, et emti omadele käib sim kaart kohe sisse ja pulka pole vaja. a nende hinnavahe on mitme kordne võrreldes tplinki omaga...

Moodsa aja moodne 4G ruuter maksab EMT-i pooes mingi 150-160euri. icon_razz1.gif Nii, et selles suhtes on TP-Linki ruuter + USB-modem kõva raha kokkuhoid. icon_wink.gif

PS: Mul oma tutvusringkonnas töötavad TP-Link (odavd) ruuterid juba aastaid jutti ja ei mingeid probleeme olnud pole. Ning kõik on olnud väga rahul, et selle IT-värgi alla pole vaja matta mingeid ulmesummasid.


Mille poole pealt OpenWRT püsivara peaks olema parem kui see mis tal peal juba on. Milliseid eeliseid see annaks?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2013 12:53:08 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Renq kirjutas:
Magic kirjutas:
hendrik32 kirjutas:
Renq kirjutas:
Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?

TP-Link MR3420 + Huawei E3276 + OpenWRT püsivara peaks vist hetkel olema parim lahendus.

Tundub hea hinnaga valik thumbs_up.gif


Aga mille poolest erineb ta näiteks nendest Huawei 4G ruuteritest, mis emtis pakutakse, ma saan aru, et emti omadele käib sim kaart kohe sisse ja pulka pole vaja. a nende hinnavahe on mitme kordne võrreldes tplinki omaga...

Moodsa aja moodne 4G ruuter maksab EMT-i pooes mingi 150-160euri. icon_razz1.gif Nii, et selles suhtes on TP-Linki ruuter + USB-modem kõva raha kokkuhoid. icon_wink.gif

PS: Mul oma tutvusringkonnas töötavad TP-Link (odavd) ruuterid juba aastaid jutti ja ei mingeid probleeme olnud pole. Ning kõik on olnud väga rahul, et selle IT-värgi alla pole vaja matta mingeid ulmesummasid.


Mille poole pealt OpenWRT püsivara peaks olema parem kui see mis tal peal juba on. Milliseid eeliseid see annaks?


Ega ei olegi parem. Mõnele lihtsalt meeldib kõike seadistada rohkem.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 09.09.2013 13:29:46 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Renq kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Renq kirjutas:
Magic kirjutas:
hendrik32 kirjutas:
Renq kirjutas:
Mu mõte on see, et saada korralik wifi ruuter, millega perele netti jagada, enda lauaarvutile paneks kaabli ruuterist ühenduseks. Millise peaks võtma?

TP-Link MR3420 + Huawei E3276 + OpenWRT püsivara peaks vist hetkel olema parim lahendus.

Tundub hea hinnaga valik thumbs_up.gif


Aga mille poolest erineb ta näiteks nendest Huawei 4G ruuteritest, mis emtis pakutakse, ma saan aru, et emti omadele käib sim kaart kohe sisse ja pulka pole vaja. a nende hinnavahe on mitme kordne võrreldes tplinki omaga...

Moodsa aja moodne 4G ruuter maksab EMT-i pooes mingi 150-160euri. icon_razz1.gif Nii, et selles suhtes on TP-Linki ruuter + USB-modem kõva raha kokkuhoid. icon_wink.gif

PS: Mul oma tutvusringkonnas töötavad TP-Link (odavd) ruuterid juba aastaid jutti ja ei mingeid probleeme olnud pole. Ning kõik on olnud väga rahul, et selle IT-värgi alla pole vaja matta mingeid ulmesummasid.


Mille poole pealt OpenWRT püsivara peaks olema parem kui see mis tal peal juba on. Milliseid eeliseid see annaks?


Ega ei olegi parem. Mõnele lihtsalt meeldib kõike seadistada rohkem.

OpenWRT lisab Huawei E3276 pulga toe, mis tavaliselt püsivarast siiamaani puudub.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 112, 113, 114  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.