Viskas üle pidevalt telefoni taskust välja otsimine
aga kuidas telefon sinna kinni jääb? päris äge asi muidu
kui nüüd telefonil oleks koguaeg pilt ees, siis mul saaks aku 2-3 tunniga tühjaks.
mingi dünamo peaks siis laadima seda sunnikut. telefonidel võiks akud juba arenema hakata.
Enda rattal on lisavarustusest ainult pudelihoidja ja helkurid. Rattakella ja muud fäänsimat pole. Aega vaatan mobla pealt, taskust, korra/paar pooleteisttunnise tripi jooksul. Heal juhul. Ärimehe mõõtu vist välja ei anna . Aga olen kuidagi hakkama saanud. Siiamaani. Pole ära eksinud, ega midagist. Tegelt ei saa isegi aru, kuidas! Ulme, hullult vedanud vist...
Tegelikult see sadulateema on nii lai, kui on persete/sõidustiili valik - kas oled sa lihtsalt kulgeja, poolproff, maanteel sõitja jne. Ja ega ilmaasjata pole olemas spets "persemõõtmise" aparaati sadula valimiseks...
Tegelikult see sadulateema on nii lai, kui on persete/sõidustiili valik - kas oled sa lihtsalt kulgeja, poolproff, maanteel sõitja jne. Ja ega ilmaasjata pole olemas spets "persemõõtmise" aparaati sadula valimiseks...
Kus seda persemõõtmise aparaati kasutada saab (väljaspool Tallinna).
Täna hommikul siis selline üllatus, et trepikojast minu Trek 7500 ja elukaaslase Merida läinud Tahaks kedagi kägistada või peksta
Kas keegi teab kust leida Tallinna pandimajade aadresse? Kammiks neid väheke.
Pane see sõnapaar googlesse. _________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Täna hommikul siis selline üllatus, et trepikojast minu Trek 7500 ja elukaaslase Merida läinud Tahaks kedagi kägistada või peksta
Kas keegi teab kust leida Tallinna pandimajade aadresse? Kammiks neid väheke.
Kaastunne. Politseisse avaldus tehtud? Mis piirkonnast rattad varastati? Kuidas olid rattad turvatud?
Avaldus tehtud. Pihta pandi Tallinnast mäepealse tänavast. Rattad olid lukustatavas trepikojas, korraliku jämeda trosslukuga trepi küljes kinni. Aga lukk on looma jaoks, mitte inimese.....
Taaskasutuskeskusesse(-tesse) või sarnastesse kohtadesse, kus kasutatud rataste müügi/remondiga tegeletakse, võid ka pilgu peale visata. Ühe artikli (rääkis Kalamaja rattavargustest) kommentaaridest käis läbi see info...
Trosslukk unusta üldse ära kui vähegi kallim ratas on. Ilma tugeva U-lukuta jätaks ainult kaheks minutiks postkontori ette kust on aknast ratas kenasti näha ning kui keegi peaks juurde kõndima. Kui peaks pikemaks ajaks kuhugi jätma, võtaks chain luku ka. _________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Ega trepikojas U-lukk ka aita, seal on rahulikult aega tegutseda ja küll lukk lahti muugitakse. U-lukku peale pressimine hakkab juba üleviskama, elage oma elu.
Ega trepikojas U-lukk ka aita, seal on rahulikult aega tegutseda ja küll lukk lahti muugitakse. U-lukku peale pressimine hakkab juba üleviskama, elage oma elu.
Kord keegi fesaris kirjutas, et tema u-lukku olla kaks ööd järjest saagimas käidud.. jagu ei saadud veel. Kahjuks edasisi teateid ei tulnud, et kas jätkati projektiga või mitte. _________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
See on lihtsalt üksikjuhus. Isegi trosslukke võidakse nüsimas käia ja lukk peab. Väga paljud vargad on 10-15 aastased lapsed, eks neil nutti vats vähem. Aga siiski, kui ikka silm on peale pandud, siis tehakse kõik lukud lahti. Kas muugitakse, keeratakse titaanvõtmega lahti või lõigatakse läbi.
See on lihtsalt üksikjuhus. Isegi trosslukke võidakse nüsimas käia ja lukk peab. Väga paljud vargad on 10-15 aastased lapsed, eks neil nutti vats vähem. Aga siiski, kui ikka silm on peale pandud, siis tehakse kõik lukud lahti. Kas muugitakse, keeratakse titaanvõtmega lahti või lõigatakse läbi.
Ega ma ei arvanudki, et see U-luku ülimuslikkust tõestab vaid pigem näitas varga käpardlikkust ja lollust.. _________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Viskan igaks juhuks siia ka info nende rataste kohta ülesse.
1. Hübriidratas Trek 7500. Hall/hõbedane, alla olin pannud peenikesed maantesõidu rehvid, valgete servadega. Juhtraual olid otstes sangad, peal oli paremal pool kompuuter. Kaks pudelihoidikut. ilma porilaudateta, sadula all must kott. ca 3 aastat vana.
2. Naiste maastikuratas Merida. 7 aastat vana. Punane, valgete kirjadega. Porilauad olemas, pedaalidelt olid helkurid ära kukkunud. Sõidul tegi vaikset iseloomuliku kriuksuvat käginat. Sadulakott, musta värvi. Sadula all, raami küljes oli statsionaarne trosslukk.
Mine sa tea, äkki kellelegi hakkab silma. Naisteratas oli suht tavaline, neid olen palju sarnaseid näinud, aga enda ratta analoogi polegi kohanud.
Jalgrattaid vaevalt enam tagasi saad, sest tundub et tehakse kiiresti juppideks ning heal juhul jääb raam alles. Minult samuti virutati rõdult aasta-paar tagasi kaks jalgratast ära, mis olid korralike kettlukkudega kinni. Kettlukkudest jäi sündmuskohale vaid poldilõikuriga poolitatud lülid. Pätt saadi küll hiljem kinni, aga kahest jalgrattast oli alles vaid üks raam. Tüübil oli rikkumisi terve nimekiri ning läks õnneks ka reaalselt kinni. Minu kulud kattis kindlustus.
Viskan igaks juhuks siia ka info nende rataste kohta ülesse.
1. Hübriidratas Trek 7500. Hall/hõbedane, alla olin pannud peenikesed maantesõidu rehvid, valgete servadega. Juhtraual olid otstes sangad, peal oli paremal pool kompuuter. Kaks pudelihoidikut. ilma porilaudateta, sadula all must kott. ca 3 aastat vana.
2. Naiste maastikuratas Merida. 7 aastat vana. Punane, valgete kirjadega. Porilauad olemas, pedaalidelt olid helkurid ära kukkunud. Sõidul tegi vaikset iseloomuliku kriuksuvat käginat. Sadulakott, musta värvi. Sadula all, raami küljes oli statsionaarne trosslukk.
Mine sa tea, äkki kellelegi hakkab silma. Naisteratas oli suht tavaline, neid olen palju sarnaseid näinud, aga enda ratta analoogi polegi kohanud.
Sa pane parem pildid siia, kirjeldus ei jää kohe kuidagi meelde. Politseisse kui avalduse teed, pane samuti pilt juurde.
Alati tasuks oma rattale teha mingi markeering, kleebid mingi kleepsu kuhugi mitte nii silmatorkavasse kohta vms. Asi millega saab teistest ratastest eristada.
Avaldus tehtud. Pihta pandi Tallinnast mäepealse tänavast. Rattad olid lukustatavas trepikojas, korraliku jämeda trosslukuga trepi küljes kinni. Aga lukk on looma jaoks, mitte inimese.....
Eks vahepeal kellelgi ikka varastatakse. Aga enamus vast põeb küll yle ja tassivad oma kolme u lukku seljakotiga kaasas kui rattasõidule lähevad. _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Järvamaa haigla ees seisis üks vokk vähemalt 2 nädalat rattahoidjas. Lukustamata Lõpuks viis politsei minema
Täna kadus samast rattahoidjast nõks enne lõunat lukustamata punane 26" Classic naistekas, mille omanik max 10-ks minutiks hoones sees käis. _________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
viimati muutis ivokas 13.07.2013 16:29:26, muudetud 1 kord
Siinset lugedes jääb küll mulje, et kui suuremas linnas ratast betooni ei vala, siis parklasse jätta ei julgegi.
Spoiler
ise kasutan tavalist 1,5m trosslukku
lukustan kodupoes tavalisse resti
uhkemates poodides valin hoolsamalt kohta, kuhu lukustan
titi lukustan kaupluses sees
samas on ka juhtumei, kus olen unustanud lukustada _________________ ☠
Avaldus tehtud. Pihta pandi Tallinnast mäepealse tänavast. Rattad olid lukustatavas trepikojas, korraliku jämeda trosslukuga trepi küljes kinni. Aga lukk on looma jaoks, mitte inimese.....
Kuidas/kus tulevikus plaanis ratast lukustada?
Kuna töökoht suhteliselt..mmm... tõsine siis järgmine kord panen automaatkaameraga MG-3 kõrvale.
Eks peab vist korteris hoidma, aga see rohkem selline teoreetiline küsimus hetkel. Mida sa hoiad, kui midagi hoida pole.
Avaldus tehtud. Pihta pandi Tallinnast mäepealse tänavast. Rattad olid lukustatavas trepikojas, korraliku jämeda trosslukuga trepi küljes kinni. Aga lukk on looma jaoks, mitte inimese.....
Kuidas/kus tulevikus plaanis ratast lukustada?
Kuna töökoht suhteliselt..mmm... tõsine siis järgmine kord panen automaatkaameraga MG-3 kõrvale.
Eks peab vist korteris hoidma, aga see rohkem selline teoreetiline küsimus hetkel. Mida sa hoiad, kui midagi hoida pole.
Järvamaa haigla ees seisis üks vokk vähemalt 2 nädalat rattahoidjas. Lukustamata Lõpuks viis politsei minema
Täna kadus samast rattahoidjast nõks enne lõunat lukustamata punane 26" Classic naistekas, mille omanik max 10-ks minutiks hoones sees käis.
Respekt organitele, ratas käes _________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Haigla töötaja/ratta omanik teavitas politseid ja lähikondlasi. Ega seal muud polnudki. Lihtsalt mingi tattnokkade lollus. Kättesaamise kohta täpsemalt ei tea praegu. _________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Ostsin oma jalgrattale sarved, et saaks vahepeal sõiduasendit muuta. Käib vahest liialt kätele. Kuna käepidemed olid otsast kinnised, siis lõikasin otsa maha ning lükkasin neid mõlemalt poolt pooleteise sentimeetri võrra keskele. Jõhkrat puusatööd vajas üks pool. Väga raske oli nihutada, aga hakkama sain. Sarved tunduvad mugavad. Peab proovima, millise nurga all kõige mugavamad on.
Lisaks ostsin ka jala, mis käib raami tagaossa raami külge. Keskjooksu taga selle jala eemaldasin ära. Kuna ma ei hakka spetsiaalset jalgrattahoidjat hankima, siis saab ketti määrida ilma, et jalg segaks pedaale. Tundub, et tagumine jalg hoiab ratast ka paremini püsti, kuna jalg ulatub kaugemale ja seega toetab paremini. Samuti on kõrgus mugavamalt reguleeritav, otsa peal on nupp, millele vajutades saab muuta kõrgust, pole vaja võtit.
Plaanis oli peegel ka osta, aga jääb ära. Sellest ei pidavat eriti kasu olema.
Eile tilgutasin ketile natuke ka määret, kuid eelnevalt eemaldasin harjaga tolmu, mis ketile oli tekkinud. Väga kergesti tuli maha. Kui diisel määrib hästi ja kett ei kulu, siis krt seda ketiõli pole tarviski. Lisaks ei juhtu midagi hullu, kui õli juhtub pöia peale minema. Natukene aega pidurdus on tiba kehvem ja siis kaob ära. Üldiselt lapiga tuleb kergemini maha.
Ostsin oma jalgrattale sarved, et saaks vahepeal sõiduasendit muuta. Käib vahest liialt kätele. Kuna käepidemed olid otsast kinnised, siis lõikasin otsa maha ning lükkasin neid mõlemalt poolt pooleteise sentimeetri võrra keskele. Jõhkrat puusatööd vajas üks pool. Väga raske oli nihutada, aga hakkama sain. Sarved tunduvad mugavad. Peab proovima, millise nurga all kõige mugavamad on.
Selleks ongi mõnda teenust parem osta. Lasin oma rattale sarved külge panna ja tagumise kasseti koos ketiga vahetada. Aega kulus alla 20 minuti ja töö eest küsiti ca 4€. Sarvedega lõigati samuti ots käepideme maha, tüüp pani käepideme vahele mingit spets õli, mis selle liikuma pani kuid kiiresti uuesti ära kuivas ja oligi korras.
Tagumist kassetti polekski vist ise kätte saanud, kuna puudub selleks sobiv tööriist, aga käepidemete ja sarvedega oleks kindlasti ise tehes kirunud ja vandunud ning oluliselt rohkem aega kulutanud... kehvemal juhul oleks võibolla käepideme vahele WD40 õli lasknud ja see olekski liikuma jäänud
napoleon, mm, huvitav, et see määre nii ruttu sinna vahele läks. Aga sarvede paigaldamine on kukepea võrreldes kasseti vahetamisega. Saigi tiba nokitseda - piduriklotse, porilaua kinnitusi lühemaks tehtud jms. Lähengi veel ühte asja tegema - üks kleeps on lahti tulnud nurgast. Vaja liim panna, muidu kaob täht ära.
Sarvedega lõigati samuti ots käepideme maha, tüüp pani käepideme vahele mingit spets õli, mis selle liikuma pani kuid kiiresti uuesti ära kuivas ja oligi korras.
See "spetsõli" on naiste juukselakk, mida rattatöökojad kasutavad.
Ma kasutasin kullinokkasid, kui käiguvaheti paremalt vasakule ümber tõstsin . Paar väiksemat marrastust küll tekkisid, aga ei sega. Nüüd ei pea vähemalt seisma jääma, et käike lapata
edit:
LiivaneLord kirjutas:
Eile tilgutasin ketile natuke ka määret
Tilgutamine = üledoseerimine. Õli kanna ketile pintsliga. _________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
viimati muutis ivokas 14.07.2013 09:10:28, muudetud 1 kord
LiivaneLord, pikad sul sarved on ? Ise ka nende otsingul, kuid valik nii suur, et mida rihkem uurida, seda vähem selgeks saab
Vahepeal mainiti siin kassetti. On sellel mingi reaalne km ka ette nähtud, et millal võiks vahetada.
Lisaks on tekkinud mõtted, et lasta mingi hetk ära vahetada tagumine ja esimene käiguvaheti Deore XT vastu. On mõtet või kaasneb selllega liiga suur kulu ?
miga, proovi, mis paremini peos istub. Suured käed vs. väiksed käed - erinevad sarved. _________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Lisaks on tekkinud mõtted, et lasta mingi hetk ära vahetada tagumine ja esimene käiguvaheti Deore XT vastu. On mõtet või kaasneb selllega liiga suur kulu ?
sõltub, mis sul praegu on
võimalik, et pead tagakasseti, käiguvahetajad, heeblid ja ehk isegi trossid ära vahetama
odavam on kohe alguses deorega ratas osta ja siis xt peale vahetada _________________ ☠
Vahepeal mainiti siin kassetti. On sellel mingi reaalne km ka ette nähtud, et millal võiks vahetada.
Kui keti vahetamisega liialt venitad, siis rikub kett ka tagumise kasseti ära, aga üldiselt saad enne ikka mitu korda ketti vahetada kui kasseti vahetamise peale mõtlema pead hakkama. Kasseti seisukorda on lihtne visuaalselt kontrollida, seega vahetdaki siis, kui kulunud on.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.