Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 77, 78, 79  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 28.03.2013 22:33:54 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Mille poolest meie arvamus "loetud" arvamusest parem on?

Hästi öeldud. Sean sammud poodi ja vaatan objektiivid üle.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 23:10:37 vasta tsitaadiga

Hästi öeldud.
http://vr-zone.com/articles/australian-brick-and-mortar-store-implements-5-just-looking-policy/19398.html
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 23:28:53 vasta tsitaadiga

Maleva kirjutas:
Siit sealt lugenud nüüd. Sigma AF 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM on Canoni 17-55mm 2.8 ja 15-85-st parem. Arvamusi?


Arvan, et objektiivi universaalsus on tähtsam, kui subjektiivne "parem". "Parem" mis osas ja mille jaoks?

End Sinu rolli ma panna ei oska. Kuid kui ise otsiksin võimalikult head igapäevaobjektiivi, ootaksin sellelt suuremat ulatust kui a la 17-55. Objektiivide vahetamine on tüütu, mitme erineva ostmine kallis ja eelmainitud torudest annab suurima paindlikkuse 15-85. Saad lainurgaga suuremat plaani jäädvustada ning vajadusel midagi pikema otsaga pildistades taustast tsipa esile tuua, või sellele piisavalt lähedale kadreerida. 17-50 ei paku sellist paindlikkust. Ehk piisab 50mm fiksist isegi?

Samal põhjusel oleks minu valik ka 24-105, mitte 17-40.

Loomulikult, kui Sa tead, et Sinu jaoks piisab täiesti 17-50 vahemikust, vali poes kõige asjalikumana tunduv toru.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 23:41:08 vasta tsitaadiga

EF-S 15-85 (või selle eelmine variant 17-85) on ju hoopis midagi muud - suht pime ja varieeruva avaga peaaegu et superzoom.

Tokina't ei tasu ka unustada. Sigma/Tamron on küll rohkem mainstream, kuid minu arvamuse järgi on pigem just Tokina Pro'd originaaltootjate kallima klassiga võrreldavamad.

16-50 näiteks ülalpool arenenud võrdlusse.

MelesMeles kirjutas:
17-50 ei paku sellist paindlikkust. Ehk piisab 50mm fiksist isegi?

Kuna 50mm jääb crop'i ees natuke kitsaks ja sellele pigem 35 eelistatakse, siis ongi ju 17-50(55) optimaalne paindlikkus mõlemas suunas. Analoogselt FX-i tüüpilise 24(28)-70-ga.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 29.03.2013 01:01:48 vasta tsitaadiga

Oma kogemusest.

40d + 24-105mm kooslusega sai möllatud mitu aastat. Väga pimedas natuke kinnine ava oli küll jah, seda sai kompenseeritud 50mm 1.4'ga kui väga pitsitas. Praegu on 5dmkIII kit. Ehk siis endiselt 24-105 icon_smile.gif Uuema kere ISO tundlikkuse juures muidugi enam väga pimeda toruga ei tundu, et on tegemist

EXIF F4 1/4 12800. Palja silmaga nii palju detaili näha ei olnud. Muidugi jah, 1.4 vastu tähevalgel ööl ei saa see klaas icon_smile.gif

Spoiler Spoiler Spoiler



Obje valik ripub väga palju ära sellest, mida tegema hakkad, seda on piisavalt mämmerdatud siin. Ühte universaalset niikuinii ei õnnestu saada. Reisimiseks 1 obje kaasa võtta on igatahes see 24-105 ideaalne valik (minu jaoks), piisavalt zoomi ulatust ning kerge obje, pildistamisel tehnika taha asi ei jää kunagi icon_smile.gif

Endal on mõte võtta ligi 35mm 1.4 Sigma uus klaas ning teise otsa poole vaadates kas tamroni või canoni stabikaga 70-200. Kui rahakott peale hakkab.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..


viimati muutis siim 29.03.2013 01:49:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2013 01:41:59 vasta tsitaadiga

siim kirjutas:
...Reisimiseks 1 obje kaasa võtta on igatahes see 24-105 ideaalne valik, piisavalt zoomi ulatust ning kerge obje, pildistamisel tehnika taha asi ei jää kunagi icon_smile.gif
Vaidleks vastu, kui peale ilupiltide on ka soov ajahetke jäädvustada siis poolkaadrile jääb 24 väga kitsaks. See oli põhiline põhjus miks sai 18-200 välja vahetatud. 17 ka ei kõlband, sellepärast saigi 15-85 võetud. See on siis sama lai kui 24 täiskaadri ees. Kas juhtub tihti et selle 5D ees lõpuni laiaks keerad? Pakuks et jah.

Valgete torudega peab silmas pidama et roheline rezhiim võib pildid pekki keerata, Et ei saa ise fookuspunkti ette anda ja siis see napp terav ala on kuskil mujal kui ise tahad.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2013 09:38:04 vasta tsitaadiga

elukaz, igaühel on oma maitse ja eelistused. Mul oli vist pool aastat või kauemgi kõige "laiem" objektiiv 70mm ning sobis väga hästi, ka reisile ja maastikupiltide jaoks. Aga kui lai nurk on sümpaatne siis muidugi tasub selle peale mõtelda. Peaasi, et kolalembusega liiale ei lähe - muidu on kott totsikuid täis ja kogu aeg käib ilge sahmimine, et nüüd jälle kohe järgmine vidin ette keerata sest muidu ei saa ju "õiget" võttenurka kätte!

Kaupo Kikkas ütles hiljuti väga ilusti: "Ma soovitaks motivatsiooni otsida pigem läbi inspiratsiooni. Leida teemad, mis sind paeluvad, panna endale mõned eesmärgid, külastada mõnda workshopi, osaleda mõnel fotovõistlusel või leida mõni sõber, kes ka pildistab jne. Võta selle potentsiaalse objektiivi raha eest puhkust ja aega."
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 29.03.2013 11:42:58 vasta tsitaadiga

Kui mõelda siis 24-105mm omab väga paljusid plusse. Minu silmis suurim neist on pikk zoomi ulatus. Samas läheb täiesti kaduma laiem ots, sellisel juhul on vaja sinna jällegi miski 10-20mm muretseda. Kuna plaanis on niikuinii pikemasse otsa 70-200 is vaadata, siis tundub lühemasse otsa 17-50 või 17-40 palju mõistlikum.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2013 11:50:14 vasta tsitaadiga

Justnimelt igaühel oma, sellepärast ei tasugi soovitada et sulle on parim see mis meeldib mulle.
Aga kui räägitakse kes kuidas oma valikuteni jõudnud on siis sealt on rohkem kõrva taha panna kui mingitest pikslirevjuudest. Et tekiks ka endal mingi arusaamine mida üldse tahetakse. Kas ollakse sealmaal et mul on hea kere, nüüd tahaks head objet sinna ette, et valik on suur, et reetke mulle ära mis on hea. Või on ka arusaamine milleks üldse fotokat vaja. Kas tahad ilupilti mis sobiks ajakirja panna või hoopis aastate pärast meenutada mis su elus on toimunud.
Kui avastad enda jaoks video siis muutuvad kõik ilma stabikata objektiivid kasutuks. Samas pole midagi teha pimeda stabikaga kui tahad portreed teha.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 29.03.2013 12:33:53 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
. Kas juhtub tihti et selle 5D ees lõpuni laiaks keerad? Pakuks et jah.


Nii huvitav küsimus, et läksin võtsin lahti ühe fotoseeria. 200st pildist 80% olid üle 50mm 24-105 tehtud. Iseenesest päris hea indikaator oma harjumuste hindamiseks ning ka tuleviku klaasi vaatamiseks.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2013 15:36:31 vasta tsitaadiga

siim kirjutas:
Nii huvitav küsimus, et läksin võtsin lahti ühe fotoseeria. 200st pildist 80% olid üle 50mm 24-105 tehtud. Iseenesest päris hea indikaator oma harjumuste hindamiseks ning ka tuleviku klaasi vaatamiseks.

Ega eestlane jah väga toru teisele nina alla torkama ei tüki. icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 02.04.2013 00:00:11 vasta tsitaadiga

Vahetasin ka mõni aed tagasi kere täikaadri (EOS6D) vastu. Viimse 2 reisipiltide exife vaadates populaarseim objektiiv 50mm fix. Mõlemal korral tassisin kaasa hulga koli ja seda täiesti ilmaasjata. Järgmisel korral peale 50mm ja 70-300mm muud kaasa ei võta.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2013 00:16:32 vasta tsitaadiga

Mitte küll kõige odavamad kered, aga siiski uuemad annavad päris hea tulemuse ka kõrgete ISO'de juures ja seega saab ka pimedamate torudega juba vähe mõistlikumalt klõpsida
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2013 01:21:29 vasta tsitaadiga

Lõpuks midagi vasakukäelistele: http://www.canonrumors.com/2013/04/canon-eos-7d-l-announced-shipping-in-may/


_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2013 07:44:56 vasta tsitaadiga

elukaz, paar päeva hiljaks ei jäänud selle postitusega või? icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.04.2013 08:21:49 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
elukaz, paar päeva hiljaks ei jäänud selle postitusega või? icon_rolleyes.gif


Ma vaatasin ka postituse kuupäeva ja mõtlesin, et WTF.
Kuigi sellist vasakukäeliste nalja olen kusagil ka varasemalt kohanud.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2013 10:52:11 vasta tsitaadiga

Oh, sry äärmise ebakorrektsuse pärast.

Päris uudis kah siis, 700D väljas ja ühes sellega STM mootoriga kitikas: http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-700d-rebel-t5i
Ja ei hakka mölisema et vana uudis.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.04.2013 12:35:35 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Oh, sry äärmise ebakorrektsuse pärast.

Päris uudis kah siis, 700D väljas ja ühes sellega STM mootoriga kitikas: http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-700d-rebel-t5i
Ja ei hakka mölisema et vana uudis.


No kui otsida, küll siis leiaks varasema jahh, icon_razz1.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 05.04.2013 20:15:23 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kasutanud EOS remote appi androidi pial? Kui pika maa tagant see veel toimetab? Lühikese maa pialt 5m funkab häste.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2013 22:37:22 vasta tsitaadiga

Nii kaugelt, kui kummagi poole WiFi võimaldab. Eks sa katseta ise. Erinevused tulevad nii otsenähtavus vs seinad/maastik asjaolust kui ka taskuseadme WiFi tundlikkusest. Kuna Live View kandub ka üle, siis näed ka selle järgi, millal pilt ära hakkab kaduma.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 21.04.2013 23:38:14 vasta tsitaadiga

Märkasin , et Canon EOS 700D välja tulnud. Aga reaalselt mitte ühtegi uuendust võrreldes 650D-ga ju? ...
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2013 23:48:49 vasta tsitaadiga

Suht samad jah: http://www.photoplusmag.com/2013/03/21/canon-eos-700d-vs-650d-6-key-differences-you-need-to-know/
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 22.04.2013 00:57:06 vasta tsitaadiga

No mai tea... võinuks midagi paremaks / võimsamaks ajada..

Hetkel 650D + 18-135mm STM kit-ga täitsa rahul.
Aga otsin kobedat macro objet, oskab keegi soovitada?

Lisaks vaataks mõne parema zoom toru poole, miskit 300mm ringis? Mis see Tamron endast kujutab oli vist 50-300mm ?

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2013 08:34:11 vasta tsitaadiga

10.10.10 kirjutas:
Aga otsin kobedat macro objet, oskab keegi soovitada?
Lisaks vaataks mõne parema zoom toru poole, miskit 300mm ringis? Mis see Tamron endast kujutab oli vist 50-300mm ?

kobe makroobje: Canon 100mm f2.8 L USM IS
"parem" zoomtoru 300mm ringis: Canon 70-300mm f4.0-5.6 L USM IS. Samas, kui ma just linde-loomi jahtima ei lähe, paneks ma 650D ette pigem Canon 70-200mm f4 IS objektiivi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 22.04.2013 11:23:56 vasta tsitaadiga

Esialgu vaataks vähe soodsamaid objesid kui kohe USM otsa ronida.
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 22.04.2013 11:38:50 vasta tsitaadiga

10.10.10 kirjutas:
Esialgu vaataks vähe soodsamaid objesid kui kohe USM otsa ronida.

200 EUR eest saab 60mm Tamroni 2.0 avaga 1:1 Macro (kasutatud)
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2013 11:53:20 vasta tsitaadiga

10.10.10 kirjutas:
Esialgu vaataks vähe soodsamaid objesid kui kohe USM otsa ronida.
Sul on üsna nõudliku/tiheda sensoriga kaamera - kui sinna ette "lahja" objektiivi keerad siis tulemus on ka keskpärane. Selles mõttes ma pigem soovitaks kas parem optika osta, muidu võib osturõõm üürike olla.

Tamroni 90mm makroobjektiiv on ka kasutatun väga hea ost. 60/2 muidugi ka.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2013 13:46:51 vasta tsitaadiga

10.10.10 kirjutas:
Esialgu vaataks vähe soodsamaid objesid kui kohe USM otsa ronida.

Tegelikult on nii, et kui fotograafia huvi on veidi suurem kui klõpsimine, siis ära koonerda ja osta head klaasi. Kered lähevad ja tulevad, reeglina tulevad järjest paremad, kuid hea klaas on (teatud mööndustega) eluaegne investeering. See pakutud makroobjektiiv oleks sul põhimõtteliselt kaks ühes lahendus, spetsiaalne makrotoru ja lisaks veel ka portreetoru. Ja selle viimase puhul on IS-st kindlasti kasu.
Mainitud 70-300mm L obje kohta ma juba ütlesin, et isiklikult ma seda selle raha eest ei ostaks. Nendest 70-300mm muutuva avaga zoomidest võtaks pigem kordi odavama Tamron VC versiooni. Odav ja kerge. Aga kui seda 300mm kindlasti vaja läheb ja väga kvaliteetselt, siis võibolla hoopis fiks Canon 300mm f4 IS (plus 1.4x telekonverter)?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bingo
HV kasutaja
bingo

liitunud: 19.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 09:53:51 vasta tsitaadiga

Sai sel nädalal sai soetatud esimene peegelkaamera - 600D, aga häda selles, et ei ole tarkvara CDd. On ainult software manuals plaat. Igal pool on updaterid ainult, vaja oleks midagi RAWiga möllamiseks ja lihtsamaks pilditöötluseks.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 10:07:05 vasta tsitaadiga

bingo kirjutas:
Sai sel nädalal sai soetatud esimene peegelkaamera - 600D, aga häda selles, et ei ole tarkvara CDd. On ainult software manuals plaat. Igal pool on updaterid ainult, vaja oleks midagi RAWiga möllamiseks ja lihtsamaks pilditöötluseks.

http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_600D.aspx?type=download&page=1
Siit ei tule õige asi?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bingo
HV kasutaja
bingo

liitunud: 19.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 10:09:48 vasta tsitaadiga

Siit tulebki "Digital Photo Professional 3.13.0 Updater for Windows" ja küsib plaati või vana versiooni.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 10:13:36 vasta tsitaadiga

bingo kirjutas:
Siit tulebki "Digital Photo Professional 3.13.0 Updater for Windows" ja küsib plaati või vana versiooni.

Äkki siis see juhend aitab
http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/install_canon_software.html
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 10:18:16 vasta tsitaadiga

Äkki on veel kasutaja Ollaz allkirjas midagi mis aitab.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 18:11:36 vasta tsitaadiga

Jah, minu allkirjast saab puhta ISO nagu see plaat oli. On endal ka vahel vaja ja siis otsi plaati taga, netist ma seda leida ei suutnud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 18:31:31 vasta tsitaadiga

Pole seda plaati vaja. Eespool viidatud registrikanded sisse ja viimane update selga. Töötab nagu kulda. Kuigi ise pole seda Canoni softi vist pea kunagi kasutanud ega plaatigi karbist välja võtnud...
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bingo
HV kasutaja
bingo

liitunud: 19.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 18:43:50 vasta tsitaadiga

Tänud abi eest. Arvutivõhikutel ei ole vaja seda registrit näppida, kunagi pidin uue Windowsi panema selle pärast.
Mitu aastat pole plaate kõrvetanud, vaatan kas saan isoga hakkama.
Ega ei peagi Canoni soft olema. Peaasi, et RAWist aru saab ja midagi asjalikku, kuid lihtsat pilditöötlust saaks teha. Seni olen Photofiltrega hakkama saanud.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 19:35:34 vasta tsitaadiga

bingo, ei pea seda plaadile kirjutama, sobib ka näiteks Daemon Tools lite või muu analoog, mis on võimeline virtuaalse kettana selle mountima.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 21.06.2013 23:32:24 vasta tsitaadiga

10.10.10 kirjutas:
No mai tea... võinuks midagi paremaks / võimsamaks ajada..

Hetkel 650D + 18-135mm STM kit-ga täitsa rahul.
Aga otsin kobedat macro objet, oskab keegi soovitada?

Lisaks vaataks mõne parema zoom toru poole, miskit 300mm ringis? Mis see Tamron endast kujutab oli vist 50-300mm ?


Tamron AF 70-300 / 4-5,6 SP DI VC USD tundub päris kiidetud objektiiv olema selle raha eest,odavam kui Canoni 70-300 USM. Uurisin seda Tamroni omajagu, kuid siis sain oma 650D-le odavalt EF-S 55-250mm IS ette ja hetkel väga rahul.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Keits
HV kasutaja
Keits

liitunud: 23.09.2003




sõnum 02.07.2013 22:00:36 Canon 70D vasta tsitaadiga

Täna siis tuli ametlik teade, et Canon 70D on suve lõpus tulemas.

Product Highlights
20.2MP APS-C CMOS Sensor
DIGIC 5+ Image Processor
Dual Pixel CMOS AF with Live View
3.0" 1,040k-Dot Vari-Angle Touchscreen
Full HD 1080p Video with Move Servo AF
Built-In Wireless Connectivity
19-Point All Cross-Type AF System
Continuous Shooting Rate Up to 7 fps
ISO 100-12800 (Expandable to ISO 25600)
Scene Intelligent Auto Mode





http://petapixel.com/2013/07/01/canon-unveils-the-70d-dual-pixel-aps-c-sensor-brings-snappier-autofocusing/
http://www.canonwatch.com/canon-eos-70d-more-links-videos-hands-on-sample-images/
http://blog.photopoint.ee/canon-eos-70d-on-kohal-revolutsiooniline-sensor-ja-kiire-teravustamine-filmimisel/

Canon EOS 70D body only - $1199 - Amazon | Adorama | B&H | DigitalRev
Canon EOS 70D with 18-55mm lens - $1349 - Amazon | Adorama | B&H | DigitalRev
Canon EOS 70D with 18-135mm lens - $1549 - Amazon | Adorama | B&H | DigitalRev

tsitaat:
Esialgsetel andmetel on uue mudeli hindadeks: Canon EOS 70D kere 1199€, 70D + 18-55 IS STM 1349€ ning 70D + 18-135 IS STM 1599€. Photopointis saadaval septembri algusest.

_________________
ToreTigu
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 03.07.2013 03:49:40 vasta tsitaadiga

Overallis lubati, et EOS 70D on saadaval augusti lõpust-sept-alguses. Hind kerel ca 1190€ Kitid on koos 18-55 STM ja 18-135 STM-ga.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 15.07.2013 08:34:54 vasta tsitaadiga

Tere

Oleks soov enda Canonile välk osta ja kas keegi oskab soovitada 200 euro kandis?
Kas Canon välk Speedlite 430EX II Seda raha väärt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2013 09:46:24 vasta tsitaadiga

Ilmselt moel või teisel on- vahe võimsamate mudelitega on laadimise kiiruses, võimsuses ja ühilduvuses kasutades mitme välgu süsteemis. Ilmastikukindluselt ja koostekvaliteedilt ei erine palju kallimatest mudelitest (sisemistelt komponentidelt ilmselt küll sest ei ole mõeldud teatud koormustele). Kui ei ole tippmudelite võimsust/kiirust/laiendatavust vaja siis Canoni asjadest peaks mõistlik valik olema- alla ei ole midagi sarnast ja ülalt tavaliselt keskmine kasutaja ei tarbi neid "kellasid ja vilesid" mis kaasas.
Samas on odavamaid kolmandate tootjate mudeleid nagu kirjuid koeri... alustades viisakast Metz`ust ja lõpetades loodusõnnetustega. Kui käsiseadetel mitmevälgusüsteeme kasutada siis kimp hiinakad maksab sama ja kuna asuvad eraldi siis ei ole ohtu, et midagi ei ühildu/mõõda/kaamera juhtskeemi läbi ei põleta.
Mida enda jaoks tähtsaks pead.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 15.07.2013 09:56:17 vasta tsitaadiga

Aga mida sa soovitaksid suhteliselt algajale, kes alles hakkab õppima välguga katsetamist ja tahab erinevaid tule, vee jne asju proovima hakata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2013 10:20:37 vasta tsitaadiga

Oleneb kas tahad erinevaid välke katsetada või pildistada icon_smile.gif
Või kuidas pildistada, "tule, vee jne asju" saad manuaalse välguga teha (hulka odavam eelarveliselt), mingid sündmused kus vahemaad ja olud muutuvad on automaatika vältimatu (viisakalt töötav selline loomulikult). Tee endale selgeks mida tahad ja palju võimalik välja käia, ilmselt on vaja veel tarvikuid juurde, et asjast täit mõnu tunda- hoidjad/peegeldid/kaablid, et kaamerast eemal saaks kasutada (mõnedel keredel käib juhtimine ka juhtmeta, kuna ei tea mis keret omad...) nii, et selle peab ka lisama.
Igaljuhul 200.- ei too sulle 430EX II uuena kätte, pigem 250.- oleks parim hind millega saaks pakkuda. Kui kasutatud otsid pead vaatama, et tegu oleks viisaka eksemplariga- ei ole harrastajale mõeldud riista igapäevatööga ära ruunatud...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 15.07.2013 10:38:16 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Aga mida sa soovitaksid suhteliselt algajale, kes alles hakkab õppima välguga katsetamist ja tahab erinevaid tule, vee jne asju proovima hakata.


Kui alles algaja ja ei tea kuidas ja mida siis mina soovitaks nõrgema-odavama kasuks. Hiljem, kui leiad välgu(d) endale vajaliku olema ja võimsust puudu, saad seda proovivälku abi- e. lisavälguna ikkagi edukalt edasi kasutada. Mul õnnestus Metz 58-AF2 pruugituna (täiesti korras) alla 200€ saada ja väga rahul. Igatahes Canoni välk on ikka jube kirves. Kui aga rahakott puuga seljas, siis kindlasti Canon ja vähemalt 3tk.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2013 10:52:12 vasta tsitaadiga

Sain vähekasutatud 430EXII 150.- eest, mis oli vägagi sobiv hind natuke aega tagasi. Kolmandate tootjate poolest soovitaks ehk ainult METZ välkusid, kõiksugus Sigmad mis ma näppinud olen, hakkavad väga kiiresti vastukarva.

Segaks siis vahele ka, et ostsin ka 50mm f/1.8, kuid 1.8 peal pilti tehes läbi pildiotsija paneb fookus vahepeal puusse.. see on ilmselt normaalne käitumine, kuna olen kuulnud, et teistelgi on sarnast mure? LiveView peal on okei ja MF on ka okei, seega objektiiv ise on optiliselt korras.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 15.07.2013 11:20:28 vasta tsitaadiga

Plaanis oli umbes sellised asju pildistama hakata.
http://www.youtube.com/watch?v=Ld_ervQfKyM&list=WLE12478DB60BA6DCE
http://www.youtube.com/watch?v=lsCmrzmv8Ik
http://www.youtube.com/watch?v=jhx7vnDTi20
ja raha ei kasva mul puu otsas. Mul ei pea Canon olema, lihtsalt sooviks teada, mis oleks hea alguseks ja millega saaks sellised asjad tehtud.


Mida soovitate?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2013 11:29:28 vasta tsitaadiga

pkillar, selliste piltide jaoks on vähem oluline, millist kaamerat kasutate. Muidugi arvestades viimast, siis soovitaks toruna mõnda laia avaga isendit. Eks teised teavad rohkem rääkida, kellel suuremal hulgal kaameraid käest läbi käinud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 15.07.2013 11:33:33 vasta tsitaadiga

Ma ei räägi kaamerast, vaid välgust:D
Ma tõin näite, mida ma tahaks tulevikus pildistada ja tahaks teada, millise välguga saaks sellega hakkama ja mis sinna juurde vaja on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 15.07.2013 12:06:59 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Plaanis oli umbes sellised asju pildistama hakata.
http://www.youtube.com/watch?v=Ld_ervQfKyM&list=WLE12478DB60BA6DCE
http://www.youtube.com/watch?v=lsCmrzmv8Ik
http://www.youtube.com/watch?v=jhx7vnDTi20
ja raha ei kasva mul puu otsas. Mul ei pea Canon olema, lihtsalt sooviks teada, mis oleks hea alguseks ja millega saaks sellised asjad tehtud.


Mida soovitate?


Selliste piltide puhul nagu videos (kaugus meeter või vähem) pole välgu juhtarvul mingit tähtsust, ka nõrgukesed valgustavad ära. Aga siingi oli näha, et välkusid võiks vähemalt 2 olla. Mina soovitaks ikkagi pruugitud Metzusid. Üks vähemalt 52 või rohkem, teine piisaks 36 Sellise komplektiga saaks ka väljas suurema vahemaaga mängida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 77, 78, 79  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.