Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kalastus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 68, 69, 70  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui tihti sa kalal käid?
Polegi kunagi käinud
50%
 50%  [ 1 ]
Kunagi lapsena isaga/vanaisaga
0%
 0%  [ 0 ]
Korra paari aasta jooksul
0%
 0%  [ 0 ]
Mõned korrad aastas
0%
 0%  [ 0 ]
Kord kuus, või tihemini
50%
 50%  [ 1 ]
hääli kokku : 2

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
batman
HV veteran

liitunud: 14.12.2004




sõnum 15.04.2013 22:32:34 vasta tsitaadiga

Talvise püügiga selleks hooajaks kõik. Sai käidud eile Pärnu jõel sümboolset hooajalõpetamist tegemas. Rahvast ikka peal oli, aga kaldast juba servad lahti, jää ise poorne ja pragusi täis, ehk siis eriti enam peale ei tõmba.
Ootame nädal-paar, siis nuru-särjeralli algamas.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rbr
HV kasutaja
rbr

liitunud: 21.11.2006




sõnum 18.04.2013 21:13:27 vasta tsitaadiga

Krdi s:itane jää ei taha ka kuidagi ära minna .....Muudkui passib seal sindi ja paikuse vahel hunnikus ja hu:ab sintlasi uputada nahh.P3rse ma tahan tonkatama juba ükskord minna kurat!!! icon_evil.gif Eelmine aasta samal ajal oli 2-3 portsu vobla kraami juba kindlalt sel ajal soolas kuivatamist ootamas...Pljäät ma ütlen thumbs_down.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2013 22:52:54 vasta tsitaadiga

+1

Jube siiber sellest jääst. Ootan seda globaalset soojenemist väga, siis oleks eesis elu hea kui talvel jääd veekogudele ei tuleks thumbs_up.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 08:53:28 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:

Ootan seda globaalset soojenemist väga, siis oleks eesis elu hea kui talvel jääd veekogudele ei tuleks thumbs_up.gif

Natuke liiga palju pole tahetud või ? icon_rolleyes.gif
Võimalus on ju alati reisile minna icon_razz1.gif

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 09:03:01 vasta tsitaadiga

Tellisin Hiinast ära rulli ja ridva. Algaja kalamehena erilisi nõudmisi ei seadnud ning kogu komplekti hinnaks tuli ligikaudu 18€ (ritv 10€, rull 8€). Transpordimaksumus on "Free Shipping" alusel 0€, tellimiskeskkonnaks AliExpress.

Eelmine hooaeg püüdsin Atemi 20€ komplektiga ning see tõi ca 25-30 kala, millest kotti kannatas panna 7-8tk. Püügipäevi oli kokku ca 7. Selline 20€ komplekt oligi tegelikult ühe hooajalise kestvusega, sest tänaseks on rull laiali ning ritv ei ole enam kasutuskõlbulik. Häda pärast küll, aga nauditavat püüki mina enam teha ei saa. Eeldusel, et Atemil oli käibemaks juures (20%), saame toote hinnaks 16,66€. Kui lahutame maha transpordikulu, tollimaksud, töö- ja kontorikulu, siis toote omahind võis olla pigem 4-5€ kandis. Sellest tulenevalt ootan, et saabuv komplekt on kvaliteetsem, kuigi hinnalt odavam Atemist. Mõlemad tooted sai eraldi tellitud esmaspäeval ning praeguseks on olemas ka tracking numbrid. Loodan, et mai keskpaigaks on kaup minuni jõudnud.

Kui varasemalt arvamusi küsisin, siis oli hinnasiht pigem 60€ kokku ehk 30/30 vastavalt rulli ja ridva kohta. Tollimaksude tõttu oleks saanud Hiinast tellida kuni 40€-se komplekti, juhul kui mõlemad vidinad tellida eraldi. Kui praegune komplekt peaks end õigustama, siis mõtlen ilmselt juba ka järgmise komplekti soetamisele. Eks annan jooksvalt teada kuidas tulevane komplekt mulle sobib.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 09:07:06 vasta tsitaadiga

Taux007, linke?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 09:12:31 vasta tsitaadiga

Rull on see: http://www.aliexpress.com/item/Premium-SPINNING-FISHING-REEL-SG2000-FOR-SALTWATER-FRESHWATER-color-random/746266943.html
Ritv on see: http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-GW-guangwei-shark-telescopic-2-1m-6-segments-carbon-pole-rods-fishing-fishing-pole/797073356.html

Kritiseerige või kiitke takka. icon_cool.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 09:35:50 vasta tsitaadiga

Ritv tundub kuidagi väga turukas icon_rolleyes.gif
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 09:40:35 vasta tsitaadiga

Eks ta tõenäoliselt ongi. Sai võetud selles pikkuses minu meelest lihtsalt odavaim ära. Siit Kuressaarest sama raha eest nagunii midagi asisemat ei ole praegu võtta. Kui ka ritv ei peaks sobima, siis saab selle välja vahetada.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 09:57:42 vasta tsitaadiga

Rull on täitsa ok, kuid ei oma kohe rakenduvat pidurit ja pooli laius võiks suurem olla, kehvemat nööri hakkab "vahele kiskuma". Tamiiliga igati toimiv asi.

Ridva ost ei õnnestunud, sellised ridvad maksavad eestis ka 7 eurot.

Neid odavaid telesid ei soovita üldse osta. Rõngad sitad ja tulevad lahti. Sama raha eest saab stekkeri: http://trofee.eu/volzhanka-volgar-2-1m-2.html

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 10:06:21 vasta tsitaadiga

Selle Volzhanka osas veel täiesti mõtlen. Nagunii plaanis on 2 komplekti kokku lappida.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 10:43:42 vasta tsitaadiga

Täitsa tasub mõelda. Vastupidav asi on thumbs_up.gif Kuidas saaremaal kalastustarvete poodidega üldse on?
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 10:47:02 vasta tsitaadiga

Mis rulli soovitate?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 10:48:28 vasta tsitaadiga

Kuressaares on 3 poodi vist. Kauba saab kätte, ent internetist on soodsam tellida. Teinekord lante olen ostmas käinud kui samal päeval merele tarvis minna.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 10:51:12 vasta tsitaadiga

Sama hästi võiks küsida millist naist soovitate icon_biggrin.gif

Oleneb ikka mida püüdma hakkad Daiwa SS Tournamenti peetakse maailma üheks parimaks aga seda eestis ei müüda icon_neutral.gif Enda oma sain kanadast, vinge asi thumbs_up.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 11:01:45 vasta tsitaadiga

Noname, ma suht algaja spinnade suhtes. Nagu aru saan, siis Volzhanka on hea ritv, nüüd vaja lante ja rulli icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 19.04.2013 11:21:31 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:

Neid odavaid telesid ei soovita üldse osta. Rõngad sitad ja tulevad lahti. Sama raha eest saab stekkeri: http://trofee.eu/volzhanka-volgar-2-1m-2.html


stekker ei ole see kuidagi kohe icon_smile.gif

ja maailma parimaks rulliks loetakse ikkagi enamasti shimano rulle. see SS tournament on kitsama sunnitlusega ja see, et on paaril korral meeikamaal saanud auhindu ei tee temast veel maailma parimat. ICAST, EFTTEX + tcf jms asjades on teised rohkem auhindu võitnud. Ja enamus peab ikkagi maailma parimaks spinna rulliks Shimano stella't.


Volshanka ei ole HEA ritv, oma hinnaklassis on ta väga hea ritv icon_smile.gif Rulliks võid vaadata miskist odavamat shimanot (catana seeria näiteks) - piisavalt robustsed ja vastupidavad. Minu aliviod põhjakatel ja korgikatel on olnud ~3 aastat ja töötavad suurepäraselt. Arvestades, et tonkatades saavad korralikku koormust ka siis noh saab soovitada väga julgesti. teine võimalus on Abu Cardinal seeria rullid - jällegist vastupidavad ja sujuvad - töökaaslasel 4-5 aasta ja kasutusel nii tonka/feedri/spinna ridval ja on ikka täiesti suurepärases töötamise vormis.

Lantidest - kuusamo plekid, abu/mepps spinnerid on odavad ja teevad tööd hästi. voobleritest eriti odavaid ei tasu võtta - mäng on ebaühtlane ja võib kohati pigem hirmutada kala kui juurde tõmmata.


rulle:
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/shimano-catana-rb-fb-g5-a17-p35-k9278.html
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/shimano-alivio-rc-fc-g5-a17-p35-k10628.html
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/daiwa-sweepfire-g5-a17-p443-k10562.html
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/okuma-safina-pro-g5-a17-p314-k9592.html
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/abu-garcia-abu-cardinal-100-series-g5-a17-p652-k6747.html

ritvu
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/daiwa-sweepfire-spinning-g5-a3-p573-k9013.html
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/shimano-vengeance-g5-a3-p208-k7942.html
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/shimano-catana-cx-spinning-g5-a3-p208-k9304.html - Hea valik!
+ volshanka master seeria asjad

_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
danny
Kreisi kasutaja
danny

liitunud: 17.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 11:44:02 vasta tsitaadiga

Tere.

Kas latikas liigub juba Võrtsjärve poole idast?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 19.04.2013 11:55:08 vasta tsitaadiga

nätukene vara veel - vesi peaks soojem olema. sulaga lõi vee külmaks.
_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
danny
Kreisi kasutaja
danny

liitunud: 17.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 12:07:28 vasta tsitaadiga

hmekk kirjutas:
nätukene vara veel - vesi peaks soojem olema. sulaga lõi vee külmaks.


Tänud, ega mind isiklikult ei huvitagi, sõber tuli lihtsalt kell kuus hommiku kurva näoga tagasi ja tahtis teada minult kuna elan peipsi ääras, aga ei ole ma julm kalur. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
davidco
HV veteran

liitunud: 15.05.2003




sõnum 19.04.2013 14:32:19 vasta tsitaadiga

ahja jõgi on valgemetsa kandis ikka võimsalt üle kallaste - pole nii kõrget vett seal veel näinud.
_________________
.....
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 14:42:13 vasta tsitaadiga

hmekk: Ei vasta tõele., mitte keegi ei pea parimaks rulliks Shimano Stellat. Seal on 1 põhjus - hind. Googelda best fishing reel ja enamustes listides on sees Daiwa SS, väga paljudes ka esimene koht. Pole seal mingit kitsast sunnitlust. Ega muidu seda 80date aasta rulli senini muutmatuna ei müüdaks ja toodetaks.

Vozankal on väga häid ritvu. Ja on saasta. Shimanol on ka saasta ja häid asju. Seega suht sama teema. Shimano lihtsalt tuntum nimi.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 19.04.2013 14:51:17 vasta tsitaadiga

Tegin seda,

Ja esimesel lehel ei olnud ühtegi,
teiselt leidsin :

http://www.bestcovery.com/best-spinning-fishing-reel

icon_sad.gif

_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 15:41:38 vasta tsitaadiga

Minurust üks hea leht kus vana võtab rulli täiesti algosadeks, käib kalal ja siis annab hinnangu: http://www.alanhawk.com/reviews/lists.html

http://www.alanhawk.com/


Seal ooekanipüügiks väidab ta tõesti olevat stellat parimaks, aga ookean ka hoopis teine asi. Esimeses kahes nimekirjas SS olemas.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
davidco
HV veteran

liitunud: 15.05.2003




sõnum 19.04.2013 16:23:40 vasta tsitaadiga

nu, milline oleks üks odavaim komplekt, millega ikka saaks midagi püüda ka?
_________________
.....
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rbr
HV kasutaja
rbr

liitunud: 21.11.2006




sõnum 19.04.2013 16:40:45 vasta tsitaadiga

Ahaa icon_wink.gif Kuskil siiski on keegi kes vaese kalamehe undamist kuuleb icon_biggrin.gif Pärnus tegi jää kaabet thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif Nüüd vaja veel tiba vee selginemist oodata ja siis saab tonkad likku ja kala räästa alla bananadance2.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2013 18:17:50 vasta tsitaadiga

davidco kirjutas:
nu, milline oleks üks odavaim komplekt, millega ikka saaks midagi püüda ka?

Saab vabalt ka 20 eurisega (ritv, rull, tamiil) Küsimus on pigem vastupidavuses. Kui ikka iga päev käia siis lähevad odavad rullid suht kiiresti laiali. Ja pole midagi nõmedamat kui püügipäeva lõpp tänu varustuse altvedamisele.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rbr
HV kasutaja
rbr

liitunud: 21.11.2006




sõnum 19.04.2013 18:41:15 vasta tsitaadiga

Minu odavuse rekord on miski fishermani komplekt,8 euri äkki,tamiil kohe pealt minekut,xt pro 0.3 tamiil peale (4euri) ja terve hooaja sain hakkama.Siis suutsin ridva pooleks tõmmata,ketast jagus teiseks hooajaks ka,siis lagunes kettal vedru ära ja otseloomulikult oli see selline,mida sa ise põlveotsas kuidagi ei remondi.Aga no selle raha eest oli asja küll,imekombel suutis see roigas isegi nr2 pöörlevat visata.Ostukohaks oli vist k-rauta.
Samas on see odavus krdi suhteline,naljalt ei taha need kesta ka,kuigi võib ka jopata.Aga ega ma eelnevast ju õppinud pole icon_biggrin.gif Trofee.eu -st sai hangitud 2 odava otsa volzankat üks 8 teine 12 kopkatega,ülejäänud vakalik kodus olemas.Näis kaua need siis kestavad,mõne jutu järgi pidada aastate kaup olema,ju näis.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.04.2013 21:10:21 vasta tsitaadiga

davidco kirjutas:
ahja jõgi on valgemetsa kandis ikka võimsalt üle kallaste - pole nii kõrget vett seal veel näinud.

Pilte ei teinud?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
davidco
HV veteran

liitunud: 15.05.2003




sõnum 19.04.2013 21:41:37 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
davidco kirjutas:
ahja jõgi on valgemetsa kandis ikka võimsalt üle kallaste - pole nii kõrget vett seal veel näinud.

Pilte ei teinud?
midagi on ikka tehtud, aega läheb, et neid üles laadida...

Noname kirjutas:
Saab vabalt ka 20 eurisega (ritv, rull, tamiil) Küsimus on pigem vastupidavuses. Kui ikka iga päev käia siis lähevad odavad rullid suht kiiresti laiali.
ma nii kõva kalamees ei ole, et iga päev käiks, aga tahaks ikka vähe vastupidavamat - mul mingi jura oli, millel rulli jalg ää murdus. Muidu olen pidevalt sõbralt laenand, aga ei viitsi koguaeg paluda
_________________
.....
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 09:26:41 vasta tsitaadiga

See on nõme jah. Usu mind sõber tegelikult ei taha anda ka. Tööriistad, naine ja kalastusasjad peavad igal mehel omad olema.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 12:12:06 vasta tsitaadiga

Volzhanka Fortuuna rullidest on miskit head öelda? Paar korda saab vast visatud?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFish
HV vaatleja
RedFish

liitunud: 02.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 14:00:44 vasta tsitaadiga

davidco kirjutas:
nu, milline oleks üks odavaim komplekt, millega ikka saaks midagi püüda ka?

Mul oli mõned aastad tagasi 15 eurine ritv ja 15 eurine rull. Praegune komplekt on u 7 x kallim. Saagid on jäänud põhimõtteliselt samaks, lihtsalt mõnusam/mugavam on püüda.

Võta rulliks näiteks Shimano Hyperloop (Shimano asjad nii lihtsalt ei lagune) ja mingi odav Salmo ritv. Kärab küll thumbs_up.gif

_________________
Lähed kalale? Landid, ridvad, rullid, tamiilid & nöörid, kahlamispüksid - kalastustarbed firmadelt Daiwa, Shimano, Rapala, Mepps, Vision jt.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 14:35:28 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Volzhanka Fortuuna rullidest on miskit head öelda? Paar korda saab vast visatud?


Saab ikka. Aga kogu tiba juurde ja osta master. Saad mitu aastat püüda icon_wink.gif

Käisin forellijõgedel. Täpsemalt 3 ojas ja ühel jõel. Väiksed nired mis suve lõpuks kokku kuivavad on paegu sama laiad kui emajõgi suvel icon_eek.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 21:12:00 vasta tsitaadiga

(0,30mm/180m) näiteks tähendab seda, et kuni 0.30mm tamiil ja max 180m?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 21:18:49 vasta tsitaadiga

Pooli mahtuvust näitab see. Ehk siis 0,30 mahub 180m peale. Võid ka 0,40mm panna, seda läheb siis sellevõrra vähem meetreid poolile.
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 21:19:40 vasta tsitaadiga

Et 0.30 mm tamiili läheb rullile maksimaalselt 180m.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2013 21:28:55 vasta tsitaadiga

blah, täname. loll küsimus kuid asi oli mitmeti tõlgendav. täname.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rbr
HV kasutaja
rbr

liitunud: 21.11.2006




sõnum 21.04.2013 21:00:19 vasta tsitaadiga

Blääät, kalale ehhees mehed juba räägivad pärnus tonkatamisest ja mul nagu kiuste 4 päevane töötsükkel ees ootamas.... Aga ehk ongi nii parem, vesi pidada sogane ja vool kiire alles olema, rahuneb ehk jõgi mu vabadeks päevadeks maha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2013 21:08:11 vasta tsitaadiga

Mis asi see tonkatamine on?
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 21.04.2013 21:20:47 vasta tsitaadiga

Ragnar7474, link


Emajões võiks veel tõusta temp paar kraadi - saaks viimaks feederdama ka minna icon_sad.gif

_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2013 21:30:54 vasta tsitaadiga

Täna läks sõbral u. 40cm forell konksu otsast minema.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2013 21:37:27 vasta tsitaadiga

Ära keeruta ütle kohe, et täna sõber kala ei saanud icon_biggrin.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2013 21:43:43 vasta tsitaadiga

Noname, tehniliselt korrektne väide icon_biggrin.gif . Aga kala vähemalt jões on thumbs_up.gif
edit: Paide tehika ääres vedeles sülega havijurakaid, suht paiste läinud juba.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rbr
HV kasutaja
rbr

liitunud: 21.11.2006




sõnum 21.04.2013 21:54:10 vasta tsitaadiga

Põmst sellise rakendusega kalapüük http://pagapicc.webs.com/apps/photos/photo?photoid=4050142 http://kalakoht.ee/wp-content/uploads/2012/07/de7c3cc91672d5ee25492c5265f8f777.jpg
Sööt otsa ja heidad rakenduse vette,kerid pealiini peaaegu pingule ja jälgid ridva otsa, kala võtu korral hakkab see edasi tagasi likuma.
Seob igamees neid rakendusi pisut omamoodi aga rakenduse põhimõte sama. Lubatud ühe püüdja kohta 3 püügivahendit,igal neist kuni 3 konksu. Isiklikult soovitan pikemate lipsude korral kahte konksu, muidu pealiini ümbert harutamist pusimist palju. Tina vastavalt veekogule, seisuvees saab ka 25-30 grammiga hakkama. Pärnus vooluvees nt 50-100 muidu viib vool rakenduse minema. Isiklk lemmik 60 grammi, toimetab enamvähem rahuldavalt igal pool ja tagab head kauged heited (nii mõnigi mees on Pärnu jõe peal ahhetanud ja paadiga eemale kobinud).Toimetan ritvadega mil ilutseb vähemalt kuni 30 grammi test, neid ei ole pooleks saanud. Uueks lemmik ridva pikkuseks on 2,4-2,7 meetrit, saab 60 grammise tinaga vinged heited. 150 meetrine tamiil kahe kaika peale ära jagada, siis ega peale viset sinna suurt ei jää icon_biggrin.gif
Kasutan XT-PRO toodangut pealiinil 0,3mm 17 kg ja 0,325 20 kg testiga,selline ainult et tugevam http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?products_id=2474&language=en , pole mingit jama pealiini katki minemisega,saadaval Pärnus riia mnt kalapoes, mujal pole näinud.
Samas nii palju kui on kalamehi, on ka arvamusi tonkast, selle rakendustest ja sidumisest.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2013 00:12:34 vasta tsitaadiga

Unusta ära, et see 0.3 sul 17 kg ära kannatab. Heal juhul kannab 10 ära icon_wink.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 22.04.2013 09:11:19 vasta tsitaadiga

Oleneb tootjast võib kasvõi 16 ära kannatada see 0,30 icon_smile.gif
_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2013 11:38:34 vasta tsitaadiga

hmekk kirjutas:
Oleneb tootjast võib kasvõi 16 ära kannatada see 0,30 icon_smile.gif
Huvitav mis tootja see siis on kelle 0.3 tamiil kannatab 16kg icon_eek.gif Palun valgusta mind...
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2013 13:08:52 vasta tsitaadiga

ma viimati ostsin omale 0.2, mis oli mäletamist mööda 20kg icon_razz.gif
EDIT:

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2013 13:13:30 vasta tsitaadiga

Tõmbab konksud ka sirgeks ?
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kalastus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 68, 69, 70  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.