Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Pisike firmaserver (softi küsimus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2013 08:47:12 Pisike firmaserver (softi küsimus) vasta tsitaadiga

On olemas server
(Intel(R) Xeon(R) CPU E5405 @ 2.00GHz, 4 cores, 8GB ram, 2x 128GB HDD + 2TB HDD )
On olemas internetiühendus koos staatilise ip`ga (Elion)
On olemas registeeritud domeen
On olemas huvi.

Alguseks oleks vaja saavutada:
1 firma veebiserver, mailiserver (on võetud lihtsalt proovimiseks teine domeen, sellega võib käkerdada alguses)
+ ftp server
+ upload.ee moodi asi failide saatmiseks (proge on juba tehtud ja töötab näiteks planet.ee keskkonnas)

Kui asi tööle hakkab tuleb lisaks
5 firma veebiserver, mailiserver

Mingit jubedat koormust ei tule. Väikefirmade kodulehed (infolehed) ja 2-5 emaili kasutajat firma kohta

Hetkel on peale installitud Ubuntu Linux 12.04.1 server, Webmin liides

Töötab kenasti ftp:
Anonymus (inimesed saavad oma folderid teha ja faile ülesse laadida/vaadata)
Võtmetega (saan teha kõike)

Küsimus oleks: Kas on mõtet hakata jantima sellel (mina) kellel pole eriti serverite softist hetkel aimu. Lihtsalt inimene kes ennem tegeles (tegi ftp osa) on suht hõivatud ja endal oleks huvi ka nagu asjaga tegeleda. Linuxsist (ubuntu) tean mis on käsurida. Sellega oskan installida vajalikke programme. Rohkemat ei tea. Või jätta ikka asi teadjama inimese teha?

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me


viimati muutis lammas 12.04.2013 11:17:21, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2013 10:22:55 vasta tsitaadiga

Minu isiklik arvamus on, et kui on reaalne huvi asjaga majandada ja reaalseid oskuseid omandada, siis on see väga hea mõte. Kui aga tegemist on ainult tööülesandega, siis on teenuse sisseostmine oluliselt odavam.
_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2013 10:28:30 vasta tsitaadiga

Kui omal on huvi siis tee ja toimeta. Esimese asjana õpi ära backup ja restore. Nii on lihtne käki korral asi jälle jooksma saada. Webminile on tasuta lisana võimalik peale panna Virtualmin GPL ning sellega saad juba väga mugavalt üle veebi ka vhostingut toimetada.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
terat
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2008




sõnum 14.04.2013 12:17:06 vasta tsitaadiga

Ise soovitan ka ISPconfigut, üsna lihtne installida ja majandada veebi kaudu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 15.04.2013 15:23:44 Re: Pisike firmaserver (softi küsimus) vasta tsitaadiga

lammas kirjutas:

Töötab kenasti ftp:
Anonymus (inimesed saavad oma folderid teha ja faile ülesse laadida/vaadata)
Võtmetega (saan teha kõike)

Selles lauses kerge vastuolu, või loen mina valesti välja- anonymous ja saavad oma foldereid ja asju teha. Kasutajtel võiks ikka oma kodukaust olla ja siis lisak niiöelda ühine
võtmetega? siis on tegu ehk sftp-ga mitte ftp-ga..

See kas ise teha või mitte sõltub sellest:
*kui kriitilised on seal serveris olevad andmed ja data
*kui kiirelt peab süsteem taas üleval olema käki korral
*kui kaitstud peab olema häkkerite rünnete vastu- minu ülemine küsimus...
*jne jne jne mustmiljon aga veel
Vot kui sa nendele küsimustele oled analüüsi ära teinud siis saad ka teada kas sul on mõtet ise teha või ei. Seda ei saa sulle kahjuks keegi teine foorumi teel öelda.

Ise tegemise korral läheneks mina natuke teistmoodi asjale; ei kasutaks webminni ega ispconfigut vaid hakkaks asja programmide tasemelt selgeks tegema- saad sellest reaalset kasu- õpid süsteemi ja tema seoseid tundma, hiljem mingi krahhi puhul on sul sellest ka kasu kui webminnis klikkimisest (krahhi korral ei ole webminniga miskit teha).

Isetegemine ei ole paha aga alati tuleb küsida, missiis kui.... (kelle munad kui valusalt maha võetakse)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2013 15:26:26 Re: Pisike firmaserver (softi küsimus) vasta tsitaadiga

illukas kirjutas:
Isetegemine ei ole paha aga alati tuleb küsida, missiis kui.... (kelle munad kui valusalt maha võetakse)


Ära nüüd aja asja keeruliseks! Kui juhtub siis helistab spetsialistile. Lendavad kohale mehed, kes teavad ja tunnevad asja. Kõike ei saa ja pea ise oskama! Kodumaist it-teenuse turgu ei tohi ka välja suretada icon_wink.gif

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 15.04.2013 21:24:13 vasta tsitaadiga

OT
Minu mõte ei olnud keeruliseks ajada vaid minu silmad on näinud selliseid olulisi süsteeme mis on nii algeliselt ja vigaselt kokku ehitatud et minul oli sõna otseses mõttes imestusest suu ammuli, et kuidas need püsti seisid või kuidas neid maha ei ole võetud...
Viimane stiilinäide ühest AVALIKULT netist kättesaadavast firma registrist, mis jooksis apache 1.3... seeria ja ilma müürita, rääkimata op süsteemi vanusest.... Ehk ainult jumal
teab miks ta niikaua veel käis ja elus püsis...

Teine aspekt on see, et näiteks kui antud kasutaja pistab ülesse mailiteenuse ja õppimise käigus unustab kogemata väljast relay kinni keerata- oi oi mis siis juhtuma hakkab ja mis kõige hullem, milline laadung pa.ka sealtkaudu välja saadetakse. Ülisuur vaev on ennast kõikkidest listidest ära kustutata, rääkimata äripartnerite silmis maine "tõusust"


Ehk alati tuleb eneselt küsida kui olulise süsteemiga tegu on ja kas minu oskused on pädevad selle jaoks.
Isetegemine on vahva ja pooldan ise ka seda aga mõelgem ennem mida millega teete ja alles siis otsustage!
Tihtipeale unustatakse enne mõtlemine ära ja alustatakse tegemisest icon_wink.gif

OT
PS! ega neid mehi kes oskavad niiväga kohale lennates miskit arukat teha ei olegi niivõrd palju või küsitakse suur laadung raha...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2013 12:51:54 vasta tsitaadiga

Eks selle turvalisuse jms. üle on nüüd mõeldud juba pea aasta.
Aga fakt on see, et selline server on nurgas püsti.
FTP server töötab kenasti nii nagu peab.
Lihtsalt mõte miks mitte tuua ka veebindus ja mailindus üle oma masinasse ja hoida ka sellega raha kokku. ( 4 firmapealt juba väike õlleraha ikka kokku hoitud, suvel kulub marjaks ära)
Kui midagi juhtub siis eks ma pean endal ise munad maha võtma. st kannatan kõige rohkem ikkagi mina ise.
Midagi tohtult kriitilist/salastatud faile ei ole. Loomulikult on emaili backup väga vajalik. Selleks ilmselt tuleb ka teine masin kõrvale. FTP failid kui ülesse laetud ja mina need kätte saan siis enam vajalikud ei ole (võibolla nädalakese hoian üleval siis kustutan ise ära)
Upsid nii serverile, kui ruuterile ka loomulikult. Probleemi väga pole kui 3-4h server maas. Selle kannatab ikka ära. Tuba suvel kuumaks ei lähe...seega ülekuumenemist ka karta ei ole.
P0rri ka jagama ei hakka. Tohutut trafficut ei tule kunagi. Mingit teenust pakkuma ei hakka.

Peaees ei hüppa ma kindlasti kuhugi. Enne teen ikka korraliku eeltöö ära kui masina kallale asun.
Aga jah eks ka endal puudu sellest kõige kallimast varast...ajast

FTP on nii ülesse ehitatud.

1. anonymus. Teed oma folderi public kausta ja laed faili ülesse. Muud teha ei saa (failide vaatamise õigus ka olemas)
2. firmasisene. Kõikide arvutites on key. Teatud folderid nähtavad. Saavad kustutada jms.
3. mina. Oma key arvutis. Teen mida tahan.

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 16.04.2013 13:45:20 vasta tsitaadiga

Selliste tingimuste juures ei ole tõesti hullu, seega hakka aga pihta...
jõudu ja edu sulle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2013 14:23:31 vasta tsitaadiga

lammas kirjutas:
[...] Loomulikult on emaili backup väga vajalik. Selleks ilmselt tuleb ka teine masin kõrvale. [...]

Hea oleks kui backup kusagil mujal asuks, kui kohe põhikasti kõrval.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 17.04.2013 19:51:08 vasta tsitaadiga

Issver sussver, kuidas on ressurssi antud!

Mul täidab sama rolli 256MB mälu peal olev virtuaalserver. Plaanis uuendada 512MB peale.

NGINX/PHP-FPM/MYSQL veebi tarbeks

Roundcube jms. kooslused maili jaoks

Powerdns+poweradmin oma nimeserverite tarbeks.


Seega, kui mulle oleks antud taoline masin mängimiseks alguses. VMWare ESXi / Xenserver või Openstack peale. Virtuaalmasinatesse omaette kola. Elion pakub AIP ühendustüübi puhul /29 ehk 5 tasuta ip-d.

Olen üritanud koondada kogutud lollused :

http://www.lowendguide.com/

Ahjaa, Tartu linnas saab abi ka. PS lihtsalt.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SCREAMER
HV Guru
SCREAMER

liitunud: 08.11.2001




sõnum 17.04.2013 21:41:05 vasta tsitaadiga

kui hakkad ise adminnima siis:
kui tead keskmisel tasemel linuxi, siis valik oleks tasuta linux,
kui linuxi oskused puuduvad ja oled kodus windowsiga, siis soovitan SBS 2011 standard (server 2012 essentials'l pudub meiliserver)
kui adminnima hakkab keegi teine (+$) siis linux

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 18.04.2013 02:50:58 vasta tsitaadiga

illukas kirjutas:
OT
[size=9][i]Minu mõte ei olnud keeruliseks ajada vaid minu silmad on näinud selliseid olulisi süsteeme mis on nii algeliselt ja vigaselt kokku ehitatud et minul oli sõna otseses mõttes imestusest suu ammuli, et kuidas need püsti seisid või kuidas neid maha ei ole võetud...
Viimane stiilinäide ühest AVALIKULT netist kättesaadavast firma registrist, mis jooksis apache 1.3... seeria ja ilma müürita, rääkimata op süsteemi vanusest.... Ehk ainult jumal
teab miks ta niikaua veel käis ja elus püsis...

Stiilinäide.. Narvas on ühe hotelli sisevõrk üle lahtise/avaliku wifi nagu peo peal.. koos firma raamatupidamisega ühe LANis paistva masina avalikult jagatud kaustas.. Nende õnn ilmselt, et ainsad kes seda levi ulataks kasutama, on politseijaoskond/piirivalve kasarmu üks ots ja hotelli enda külalised.. ja see võrk on selliselt olnud üleval suht mitu aastat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2013 08:56:47 vasta tsitaadiga

Kui sa juba SBSi ja linuxit võrdled, siis seda võimekust mida sa exchange ja outlooki integratsioonis saad, on keeruline ühegi linuxi peal käiva vabavaralise tükiga järele teha. Lähim sarnane asi oleks vast nüüdseks vmware zimbra, aga seal on outlooki integratsioon täpselt samamoodi ainult tasulises versioonis.

Muidugi üks mõtlemise koht on veel see, kas seda serverikasti ikka on vaja endale nurka sahisema ja voolu võtma. Hoiad küll kokku teenusepakkuja raha, aga serveri käigus hoidmine, mõistlik ups, kallim internetiühendus ja suurem risk on ka midagi väärt.

Mulle itimehena ei meeldi seda üldse välja öelda, aga minumeelest hakkab väikefirmade omade serverite aeg otsa saama ja peale emotsionaalsete põhjuste pole ühtegi head põhjust miks mitte oma väikesed serverid kuskile suurde pilve kolida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 19.04.2013 10:42:33 vasta tsitaadiga

mahno, kui nüüd andmeturbe küsimus välja jätta, võib see tõesti nii olla.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2013 15:05:54 vasta tsitaadiga

Andmeturvalisus on niivõrd mitmekülgne asi, et seda nüüd ainult serveri asukohaga küll siduda ei saa. Ühest küljest tõesti, kui sa andmed annad sisuliselt kolmanda osapoole hoida ja meelevalda, on asi olemuselt ebaturvaline. Teisalt - enamus väikefirmasid teevad küllalt vähe selleks, et ka nende kohalik server turvaline oleks. Rõhk on suuresti kasutatavusel.

Kui süsteem on tõesti selline, et sina laed üle ftp üles eelnevalt krüptitud andmed, siis ei ole "pilveoperaatoril" sisulist võimalist neile ligi saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 19.04.2013 15:36:22 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
Andmeturvalisus on niivõrd mitmekülgne asi, et seda nüüd ainult serveri asukohaga küll siduda ei saa. Ühest küljest tõesti, kui sa andmed annad sisuliselt kolmanda osapoole hoida ja meelevalda, on asi olemuselt ebaturvaline. Teisalt - enamus väikefirmasid teevad küllalt vähe selleks, et ka nende kohalik server turvaline oleks. Rõhk on suuresti kasutatavusel.

Kui süsteem on tõesti selline, et sina laed üle ftp üles eelnevalt krüptitud andmed, siis ei ole "pilveoperaatoril" sisulist võimalist neile ligi saada.


FTP on üleüldse nii "2013". SFTP-d oleks õigem tarbida. Tulemüür on samuti kohustuslik. Kuna firmainimesed käivad kindlatelt vahemikelt ehk Eesti ip vahemikust. Põhimõtteliselt oleks mõislik lihtsalt ülejäänud sissetulev sodi piirata.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2013 16:59:47 vasta tsitaadiga

Sõltub firmast, kus võib väljaspoolt piirata ja kust mitte.

FTP asemel oleks loomulikult kasulik kasutada mõnd krüptivat protokolli. Lisaks muidugi logimine - oleks tore see peale keerata ja oleks veel toredam, kui seda keegi loeks. Väikefirmat võib sageli päevi ja aastaid häkkida ilma et keegi sellest ennem aimu saaks, kui tekivad mingid muud probleemid.

Turvalisus on nii lai teema, et seda ei ole ühe või kahe meetmega võimalik lahendada. Ainult siiis kui lähened asjale kui tervikule ja süstemaatiliselt. Analüüsid, hindad riske...aga selle raha eest mida väikefirma on nõus it alla panema sellist teenust ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 19.04.2013 18:38:38 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
Kui sa juba SBSi ja linuxit võrdled, siis seda võimekust mida sa exchange ja outlooki integratsioonis saad, on keeruline ühegi linuxi peal käiva vabavaralise tükiga järele teha.
+1

mahno kirjutas:

Muidugi üks mõtlemise koht on veel see, kas seda serverikasti ikka on vaja endale nurka sahisema ja voolu võtma. Hoiad küll kokku teenusepakkuja raha, aga serveri käigus hoidmine, mõistlik ups, kallim internetiühendus ja suurem risk on ka midagi väärt.

Mulle itimehena ei meeldi seda üldse välja öelda, aga minumeelest hakkab väikefirmade omade serverite aeg otsa saama ja peale emotsionaalsete põhjuste pole ühtegi head põhjust miks mitte oma väikesed serverid kuskile suurde pilve kolida.

Ma olen ka sellele mõelnud, et mailiserverit oma väikefirmas hoida on ikka täis ikaldus plaan kõikidest külgedest vaadatuna.


Turvalisuse koha pealt jah pole minu meelest ka võimalik teemat arendada mis tahes Eesti mõistes väikefirma eelarves.

_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SCREAMER
HV Guru
SCREAMER

liitunud: 08.11.2001




sõnum 20.04.2013 10:16:50 vasta tsitaadiga

5 kasutaja puhul võiks sobida ka office 365 + mõni NASi kast, hea ühenduse korral pole vaja ka NASi võib sealsamas Pilves andmed hoida
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2013 11:31:07 vasta tsitaadiga

njaa. See jutt paneb siin mõtlema. Samas on server siiski juba olemas ja tiksub juba oma pool aastat (ftp serverina siiski ainult)

Aga kui nüüd võtta hinnad:

1. firma "1" veeb + 6 e-posti (igal võiks ruumi olla 5GB) + ftp 1TB (anonymus login peab olema)
2. firma "2" veeb + 5 e-posti (igal võiks ruumi olla 5GB)
3. firma "3" veeb + 3 e-posti (igal võiks ruumi olla 5GB)
4. firma "4" veeb + 2 e-posti (igal võiks ruumi olla 5GB)
5. firma "5" veeb + 6 e-posti (igal võiks ruumi olla 5GB)

Mis see kokku kõik maksma võiks minna?

Hetkel ongi probleem, et maht mis eraldatud e-mailidele saab ruttu otsa aga e-mailid oleks vaja säilitida. Mugavalt. Mitte nii, et copyd kuhugi iga päev failid/mailid ära ja siis kustutad serveris. Outlooki/thunderbirdi variant ei sobi ka. Sest mailid ei tohiks siiski jääda kasutaja enda arvutisse. (kui sellega peaks midagi juhtuma siis on puuks)

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me


viimati muutis lammas 21.04.2013 09:15:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SCREAMER
HV Guru
SCREAMER

liitunud: 08.11.2001




sõnum 20.04.2013 21:35:50 vasta tsitaadiga

lammas kirjutas:
see kokku kõik maksma võiks minna?

http://office.microsoft.com/et-ee/business/FX102918419.aspx

kui ilmtingimata FTP peab olema siis saad ehitada olemasoleva kastis näiteks

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 20.04.2013 23:54:50 vasta tsitaadiga

kurask kirjutas:
mahno kirjutas:
Kui sa juba SBSi ja linuxit võrdled, siis seda võimekust mida sa exchange ja outlooki integratsioonis saad, on keeruline ühegi linuxi peal käiva vabavaralise tükiga järele teha.
+1

mahno kirjutas:

Muidugi üks mõtlemise koht on veel see, kas seda serverikasti ikka on vaja endale nurka sahisema ja voolu võtma. Hoiad küll kokku teenusepakkuja raha, aga serveri käigus hoidmine, mõistlik ups, kallim internetiühendus ja suurem risk on ka midagi väärt.

Mulle itimehena ei meeldi seda üldse välja öelda, aga minumeelest hakkab väikefirmade omade serverite aeg otsa saama ja peale emotsionaalsete põhjuste pole ühtegi head põhjust miks mitte oma väikesed serverid kuskile suurde pilve kolida.

Ma olen ka sellele mõelnud, et mailiserverit oma väikefirmas hoida on ikka täis ikaldus plaan kõikidest külgedest vaadatuna.


Turvalisuse koha pealt jah pole minu meelest ka võimalik teemat arendada mis tahes Eesti mõistes väikefirma eelarves.


Oled laisk, kardad spämmi ja ei viitsi konfida!

Mul jookseb juba ammu 256M virtuaalmasinas analoogne 5 domeeninimega meiliserver. Spämmilisti pole sattunud ja probleeme ei ole.
Kui tahad näitan Sulle ka ja annan testkonto!
Outlookiga integratsioon täiesti olemas! Isegi image analyzer installitud ja mobiilsete seadmete jaoks häälestatud.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 22.04.2013 21:30:46 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
Kui sa juba SBSi ja linuxit võrdled, siis seda võimekust mida sa exchange ja outlooki integratsioonis saad, on keeruline ühegi linuxi peal käiva vabavaralise tükiga järele teha. Lähim sarnane asi oleks vast nüüdseks vmware zimbra, aga seal on outlooki integratsioon täpselt samamoodi ainult tasulises versioonis.

Siin peaks kõigepealt küsima, kas sellist integratsiooni on üldse vaja. Kui töötajad kasutavad enamasti tavalist imapi funktsionaalsust ja healjuhul ka kalendrit siis selle savutamine linuxi all ei ole küll mis keerukas ettevõtmine. KUI on exchange mastaaabis funktsionaalsus vajalik siis jah aga muul otstarbel ma ei näe küll põhjust miks sõna otseses mõttes raha raisata...
EI OLE Exchangega otseselt võrreldavad, kuid väiksemale firmale maa ja ilm
http://davmail.sourceforge.net/
http://www.zimbra.com/
http://www.citadel.org/
http://kolab.org/
http://www.scalableogo.org/

mahno kirjutas:

Muidugi üks mõtlemise koht on veel see, kas seda serverikasti ikka on vaja endale nurka sahisema ja voolu võtma. Hoiad küll kokku teenusepakkuja raha, aga serveri käigus hoidmine, mõistlik ups, kallim internetiühendus ja suurem risk on ka midagi väärt.

True true, lisaks see point et kui see kooslus maha peaks kukkuma siis palju läheb aega selle koosluse taastuseks...

Kõik taandub lõppkokkuvõttes ikkagi ja ainult selle adminni õlgadele, kui pädev ta on...

MS tarkvaraga peaks ühe olulise aspekti veel mängu tooma- litsentside hind, alates sbs, lõpetades viirusetõrjega. Võrdluseks linuxi tegelinskid, mis enamasti on tasuta ja ka töötavad korralikult... Ehk selle litsentsitasude eest saad mitu aastat oma linuxi virtuaalserverit kusagil virtuaalis jooksutada ja raha jääb ehk ülegi icon_smile.gif

Selle kirjade arhiveerimise kohta- sõltub palju neid maile on, sest paljud virtuaali pakkujad ei piira mailikontosid, vaid piirang on ruumipeale kokku... Ehk otsi, kes otsib see leiab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2013 09:58:07 vasta tsitaadiga

Ärge valesti aru saage, ega ma ei pushi SBSi. Igal asjal oma aeg ja koht.

Ütlen siis viisakas vormis, et IMAPit MAPIga võrreldes on imapil 2 eelist:
a) avatud speks
b) lai klienttarkvara tugi
Funktsionaalsuselt paraku on MAPI pika puuga ees.

Pailaps, minu töö seisnebki peamiselt MS 2003-2008-2012, centosi, ubuntu ja vmware esxi serverite konfimises. Kuna ma olen pidanud hoidma püsti mõnesaja kasutajaga eesti ettevõtete exchangesid, siis ma ei ütleks just, et ma spämmi kardan. Teatud kontekstis ma lihtsalt ei näe sellel tööl mõtet.

Toodud grupivaradega ei ole ma isiklikult peale zimbra tuttav. Zimbra kohta ütleks, et võrreldavad võimalused exchangega tekivad vaid tasulises versioonis ja see ei tule väikese kasutajate arvu juures MS lahendusest üldse mitte odavam. Jättes funktsionaalsuse kõrvale, on zimbra kõike muud kui lihtne ja mugav asi algajale adminnile. Jah, setup on küll next next next finish, aga sellest, kuidas see java jurakas töötab, pole enam üldse lihtne peale vaadates aru saada.

Aga teemasse ka - kui mailid-failid koondada kõik kenasti ühte kohta, siis ei maksa unustada ka varundust. Ühelt poolt on virtuaalmasin hosti poolt varundada no-brainer ja totaalse crashi puhul taastamine ka lihtsaim ja kiireim, aga tervet n-kümmend GB kaaluvat asja ühe faili või maili taastamiseks taastada on jälle pisut jama. Rääkimata varunduspinna kasutusefektiivsusest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Pisike firmaserver (softi küsimus)
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.