Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Nonii einsteinid, vaadake siia märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 05.02.2004 02:54:47 vasta tsitaadiga

dresden kirjutas:
Jällegi oletan, et mõlemad õed on omas kodus ja ränduril ei ole probleeme identifitseerimisega, kumb maja kuulub kummale

Selles point ongi, et ta ei tea, kes valetab.
Kui sinu oletus õige oleks, siis oleks teada, kes valetab, kes mitte.
Aga pole teada.
Kõik kahtlused tuleb lahendada ja vastused saada 1 ainsa küsimusega.

Mul onu küsis seda rubla ajal ja lubas õige vastuse eest 100 rutsi anda.
Aga äkki õiget küsimust polegi olemas? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 05.02.2004 03:05:23 vasta tsitaadiga

Saad aru ta ei pea peitma seda, et valetab vaid andma kõige otsesemalt vale vastuse.
Küsimus on : Kumba teed sa soovitaks, kui sa tõtt ei räägiks ?
Küsimus on just teede kohta.
Topelt ei'tust ei saa ju kasutada.
Järelikult ta valetab, et tegelik põrgutee viib taevasse. Rohkem ei viitsi täna ise ka kaigast vedada - homme uue hooga beer_yum.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjand
HV kasutaja
bjand

liitunud: 12.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2004 03:05:41 vasta tsitaadiga

Tore ülessanne seegi et :
Mees jalutab tänaval. Teeäärde on pargitud auto.
Piki teeäärt põleb 4 laternaposti.
Ühel postil põleb punane pirn.
Ühel sinine pirn.
Ühel kollane pirn.
Ühel roheline pirn.
Mehe naine on 28 aastat vana.
Kui suur on tarbitav võimsus.

beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 05.02.2004 03:27:33 vasta tsitaadiga

Sheikh'i kahele pojale loetakse pärast sheikh'i surma ette tolle testament.
Milles nähakse ette selliseid tingimusi - Nad peavad hobustega, võidu naabruses asuvasse linna jõudma, kumma hobune viimasena linnaväravast siseneb - on võitja. Ning võitja võtab vana sheikh'i valdused üle endale.
Hakkavad siis ette valmistama ... varuvad mõnusalt aega - kummalgi pole kiire.
Okei lõpuks jõuavad minekuni, kumbki oma hobust ei kiirusta - aega on mõlemal laialt
Ratsutavad siis vaikselt kõrbes ringi (kahe linna vahel on loomulikult kõrb) jube soe ja igav ... venivad mõlemad nagu tatt, kumbki ei taha ju ennem kohale jõuda.
Mõlemal hakkab juba kannatus katkema, pole nad ju poole teeni 2 kuuga veel jõudnud, kui järsku näevad räbalates meest - hüppavad maha ja vaatavad, mis mehel viga. Räbalates mees õite halvas olukorras ja palub neilt ükskõik mis hinna eest vett. No üks tahab kohe anda aga teine hüppab vahele ja lubab vett tollele vaid siis anda, kui ta neile nõu annab, mida nad oma olukorras ette peaksid võtma.
Jutustavad siis oma loo ära ... räbalates mees jääb mõttesse.
Lõpuks kutsub siis mõlemad vennad enda juurde ja sosistab neile kolm sõna kõrva.
Selle peale viskavad vennad kogu oma veetagavara räbalates mehele, hüppavad hobuste selga ja pistavad tuhat-nelja kihutama linna poole, kuhu nad teel olid.
Räbalatees mees joob vett ja muigab.
icon_wink.gif
__________________

Mis olid need kolm sõna mis räbalates mees sheikh'i poegadele kõrva sosistas ?
Täiesti loogiline ülesanne
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pilot
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.02.2004 03:52:10 vasta tsitaadiga

Ränduril tuleb esitada küsimus süllogismi abil, milles üks pool oleks temale kindlasti teada kas tõese või väärana, näit: "Kas see tee viib paradiisi ja sina oled naisterahvas" Antud juhul võib oletada, et kui tegemist on õdedega, siis peaksid nad mõlemad olema ka naisterahvad.

Mis puudutab baaris toimunut 30 rahaühiku lugu siis ei ole numbritel vaja end segadusse viia lasta. Küsija loogikaviga tekib vastuse defineerimisel. Küsija defineerib seda järgnevalt: Iga mees maksis oma toidu eest ning sai osa rahast tagasi JA poisil on ka kaks krooni JA nende kahe eelmise väite summa on 29.
Kuna esimese ja teise väite vahel puudub seos, ei saa ka nende varal kolmandat järeldada.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 05.02.2004 04:21:59 vasta tsitaadiga

Pilot kirjutas:
Ränduril tuleb esitada küsimus süllogismi abil, milles üks pool oleks temale kindlasti teada kas tõese või väärana, näit: "Kas see tee viib paradiisi ja sina oled naisterahvas" Antud juhul võib oletada, et kui tegemist on õdedega, siis peaksid nad mõlemad olema ka naisterahvad.

Kuna ränduril on vaid 1 küsimus ja ta ei tea kummalt ta seda küsib siis pole sellest süllogismist abi :
näitab põrgu poole ja küsib tõerääkijalt : kas see tee viib taevasse ja sa oled naine - ei
näitab taeva poole ja küsib tõerääkijalt : kas see tee viib taevasse ja sa oled naine - jah
näitab taeva poole ja küsib tõerääkijalt : kas see tee viib põrgusse ja sa oled naine - ei

Loodan, et tegin oma näitega selgeks, et nii ei saa.
Selle ülesande lahendamiseks on vaja täpset originaalteksti vaja, nagu ma juba mitmeid kordi maininud olen. Homme proovin leida selle "Kolumbuse muna" nimelise raamatu.


EDIT : Muuseas võiks proovida ka sellist varianti - "Valeta mulle, kas see tee viib põrgusse" Mõlemad nii tõerrääkija kui ka valetaja valetavad mõlemad sellise küsimuse esitamise puhul.


viimati muutis Elof 05.02.2004 04:52:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Grass
HV kasutaja
Grass

liitunud: 11.01.2004




sõnum 05.02.2004 04:30:08 vasta tsitaadiga

tenkiller kirjutas:
hmm, teeks hoopis 3*9-2=25 icon_rolleyes.gif


Asja catch ongi üles ehitatud selle peale, et viimane arvutus on vale. Tenkiller'il täitsa õigus. kui nad oleks 35 maxnud siis valem tuleks [11,(6)-1]x3-2=30 icon_wink.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2004 09:19:55 vasta tsitaadiga

Cobra[EST] kirjutas:
Panen ühe lihtsa ülesande veel:
tsitaat:
Kaks inimest, mees ja naine, jalutasid rannas.
"Mina olen mees," lausus tumedate juustega isik.
"Mina olen naine," lausus heledate juustega isik.
Mis värvi olid naisterahva juuksed, kui vähemalt üks neist valetas?

Üks ei saa valetada, siis peavad mõlemad valetama ju icon_smile.gif
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2004 09:27:11 vasta tsitaadiga

voyager_est

Lähed suva juurde ja küsid palju 2+2 on. Kui ta vastab valesti. Siis küsid teise käest teed ja lähed.
Kui vastab õigesti siis lähed teisele poole kui järgmine õde soovitab.

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 05.02.2004 09:31:16 vasta tsitaadiga

Nii oleks jah lihtne, aga esitada tohib ainult ühe küsimuse. Paras ajukas, ei viitsi hetkel icon_razz1.gif
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pilot
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.02.2004 10:20:00 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:

Kuna ränduril on vaid 1 küsimus ja ta ei tea kummalt ta seda küsib siis pole sellest süllogismist abi :
1) näitab põrgu poole ja küsib tõerääkijalt : kas see tee viib taevasse ja sa oled naine - ei
2) näitab taeva poole ja küsib tõerääkijalt : kas see tee viib taevasse ja sa oled naine - jah
3) näitab taeva poole ja küsib tõerääkijalt : kas see tee viib põrgusse ja sa oled naine - ei

EDIT : Muuseas võiks proovida ka sellist varianti - "Valeta mulle, kas see tee viib põrgusse" Mõlemad nii tõerrääkija kui ka valetaja valetavad mõlemad sellise küsimuse esitamise puhul.


Hea näide. Kuid juhin tähelepanu sellele, et lauses 1 ja 3 on tegemist paradoksiga ja naine, kes räägib ainult tõtt, ei saa nendele vastata eitavalt, sest muidu ta valetaks olemast naine e.ta on lihtsalt vait.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ten
HV kasutaja

liitunud: 14.02.2003




sõnum 05.02.2004 10:35:14 vasta tsitaadiga

Cobra, see ju labane icon_razz.gif

a muidu oli ikkagi mul õigus selle baari ülesande suhtes ju

_________________
Sõida . . . aga ära mölise . . .
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dresden
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2003




sõnum 05.02.2004 11:53:20 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
dresden kirjutas:
Jällegi oletan, et mõlemad õed on omas kodus ja ränduril ei ole probleeme identifitseerimisega, kumb maja kuulub kummale

Selles point ongi, et ta ei tea, kes valetab.
Kui sinu oletus õige oleks, siis oleks teada, kes valetab, kes mitte.
Aga pole teada.


Ok, kas ma suudan selle puust ette teha ja punaseks värvida...proovime...

Sul _ei_ ole vaja teada kumb valetab. Kui ma ütlesin, et oletan, et tean kummale kuulub kumb maja, siis pidasin silmas seda, et kui ma koputan ühe maja uksele ja ukse avab mingi naine, siis ma _oletan_, et tegemist on ühega õdedest ja et antud maja kuulub talle. Ma arvestan, et see ei ole mingi suvaline külanaine, kes on õdedele külla tulnud ja kes ei tea asjast midagi. Kui ma sellist asja majade kohta oletada ei saa, siis võib ju need kaks õde majadest välja tirida ja panna seisma tee otstele, ning siis küsida ükskõik kumma käest sama küsimus, aga natuke teises formuleeringus:

"Kas alati tõtt rääkiva õe poolne tee viib paradiisi?" Kellel on natukenegi loogilist mõtlemist, näeb, et nii on võimalik identifitseerida õige tee _ilma_ teadmata kumb õdedest räägib tõtt.

Ma tahan aidata sul see 100 rubla võita ja siin on sulle õige vastus olemas. Ma ei viitsi seda rohkem lahti seletada, kui aru saad, siis saad selle 100 rubla, kui ei saa, siis pole midagi teha icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dresden
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2003




sõnum 05.02.2004 11:57:41 vasta tsitaadiga

Kolm sõna olid ehk: "Võta teine hobune"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 05.02.2004 12:05:27 vasta tsitaadiga

voyager_est, pakuks oma lahenduse:

Küsimus kõlaks: Kui ma su õelt küsiksin, kuhu see tee viib, siis mida ta ütleks? ise samal ajal näitad ükskõik kumma tee peale

Variandid:
1. Kui tee, millele viitad viib põrgusse, siis:

Valetaja: PARADIISI (kuna tee viib põrgusse siis tõerääkija ütleks põrgusse, seega valetaja peab valetama ning ütlema paradiis)
Tõerääkija: PARADIISI (kuna tee viib põrgusse, siis valetaja valetaks et viib paradiisi)

2. kui tee, millele viitad, viib paradiisi, siis:

Valetaja: PÕRGUSSE (kuna tee viib paradiisi, siis tõerääkija ütleks ausalt et tee viib paradiisi, kuna valetaja valetab, siis ütleb põrgusse)
Tõerääkija: PÕRGUSSE (kuna tee viib paradiisi, siis valetaja valetaks ja ütleks sulle põrgusse, tõerääkija ausa inimesena ütlebki sulle täpselt seda, mida tema õde ütleks)

Ühesõnaga: ükskõik kummalt seda küsimust küsida, kui vastus on PARADIISI, siis tee viib põrgusse, kui vastus on PÕRGUSSE, siis tee viib paradiisi.

Mulle vähemalt tundub see loogiline icon_rolleyes.gif

dai mne moi 10 rublei icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dresden
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2003




sõnum 05.02.2004 12:12:47 vasta tsitaadiga

Bad Sector, väga hea lahendus! Põhimõte on sama, aga küsimus on palju elegantsem kui minul. (Ja pole vaja õdesid majadest välja tirida!) icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
segusilm
HV veteran
segusilm

liitunud: 20.03.2003




sõnum 05.02.2004 12:42:19 vasta tsitaadiga

dresden kirjutas:
Kolm sõna olid ehk: "Võta teine hobune"


thumbs_up.gif, pidi olema nii
Kommentaarid: 245 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 05.02.2004 13:24:04 vasta tsitaadiga

Lahendus paradiisi minekule:

Tuleb esiteks ükskõik kummalt küsida midagi, mis on iseenesest alati õige. Näiteks küsid ühelt õelt: kas sa oskad lennata. Nüüd on kaks võimalust:
- kui ta vastab, et jah, siis on järelkulult tema valetaja ning küsid tõerääkijalt: "kumb tee viib paradiisi" ning lähed ka seda teed mööda
- kui ta vastab ei, siis on järelikult tema tõerääkija ja küsid teiselt õelt: "kumb tee viib praradiisi"; kuna too on aga kindlalt valetaja, siis valid teise tee

VSJO
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 05.02.2004 13:43:20 vasta tsitaadiga

Aq kirjutas:
Lahendus paradiisi minekule:

Tuleb esiteks ükskõik kummalt küsida midagi, mis on iseenesest alati õige. Näiteks küsid ühelt õelt: kas sa oskad lennata. Nüüd on kaks võimalust:
- kui ta vastab, et jah, siis on järelkulult tema valetaja ning küsid tõerääkijalt: "kumb tee viib paradiisi" ning lähed ka seda teed mööda
- kui ta vastab ei, siis on järelikult tema tõerääkija ja küsid teiselt õelt: "kumb tee viib praradiisi"; kuna too on aga kindlalt valetaja, siis valid teise tee

VSJO

midagi pole siin vsjo... küsida saab ainult ÜHE küsimuse - ise valid kummalt õelt sa selle ühe ja ainsa küsimuse küsid (mõlemalt ei saa küsida!!!).
Sinu lahenduse järgi aga küsitakse KAKS küsimust (1. kas oskad lennata? 2. Kumb tee viib blaa-blaa?).

Loe ülesanne uuesti läbi ja seejärel loe näiteks minu lahendust (ühest küsimusest ükskõik kummale õdedest täiesti piisab, et õige tee leida) icon_razz.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pilot
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.02.2004 13:47:25 vasta tsitaadiga

dresden kirjutas:

"Kas alati tõtt rääkiva õe poolne tee viib paradiisi?" Kellel on natukenegi loogilist mõtlemist, näeb, et nii on võimalik identifitseerida õige tee _ilma_ teadmata kumb õdedest räägib tõtt.

Ma ei ütleks, et see lahendaks ülesande. Seletan ka miks pärast. Nimelt ei aita sõna "teele" antud omadus: "alati tõtt rääkiva õe poolne" kuna me ei tea kumb õdedest on tõerääkija ja sellele omadusele ei saa anda tõest või väära väärtust. Teisisõnu me ei saa vastata, vaadates lihtsalt ühe õe otsa ja öelda, et tema räägib tõtt ja see on tõsi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pilot
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.02.2004 13:57:37 vasta tsitaadiga

Bad Sectori lahendus on igati korrektne. Oma peas ei oska kuidagi käega viitamist lausetehtesse panna aga ikkagi hea lahend.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 05.02.2004 14:11:28 vasta tsitaadiga

Pilot kirjutas:
Oma peas ei oska kuidagi käega viitamist lausetehtesse panna.

Kui ma su õelt küsiksin, kuhu tema maja kõrval olev tee viib, siis mida ta ütleks?
... ja polegi tarvis käega viidata icon_wink.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dresden
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2003




sõnum 05.02.2004 14:14:59 vasta tsitaadiga

Pilot kirjutas:
Ma ei ütleks, et see lahendaks ülesande. Seletan ka miks pärast. Nimelt ei aita sõna "teele" antud omadus: "alati tõtt rääkiva õe poolne" kuna me ei tea kumb õdedest on tõerääkija ja sellele omadusele ei saa anda tõest või väära väärtust. Teisisõnu me ei saa vastata, vaadates lihtsalt ühe õe otsa ja öelda, et tema räägib tõtt ja see on tõsi.


Ok, viiendat korda...meid EI HUVITA tegelikult kumb tee on "tõtt rääkiva õe poolne", see omadus on teele antud just nimelt selleks, et tõe või vale rääkimine n.ö. võrrandist eemaldada. Väike vihje, proovi kõik võimalikud küsimuste ja vastuste variandid läbi, siis näed, et tulemus ei sõltu sellest kumma õega me räägime, või kumb õde kumma tee otsas seisab.

Mis puutub Bad Sectori lahendusse, siis käega viipamine ei olegi kohustuslik, võib lihtsalt küsida "parempoolse" või "läänepoolse" vms tee kohta.

P.S. mulle tundub üha enam, et see foorum on põhiliselt 10-aastastele, aga võib-olla ma eksin, võib-olla puudub inimestel lihtsalt loogilise mõtlemise võime icon_razz1.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 05.02.2004 14:16:49 vasta tsitaadiga

Veidi lõõgastuseks vahelugemist kah, kui kedagi ei pahanda....


Järgneva ülesande saab lahendada üsna lihtsalt, aga on ka keerukam
võimalus. Kaks rongi hakkavad 200 km kauguselt liikuma teineteise
poole, kumbki kiirusega 50 km/ h. Kärbes hakkab lendama liikuvate
rongide vahel edasi-tagasi kiirusega 75 km/ h. Ta teeb seda senikaua,
kuni rongid kohtuvad ja lömastavad kärbse. Millise vahemaa kärbes lä-
bib?
Et enne rongide põrkumist puudutab kärbes kumbagi rongi lõpmatu
arv kordi, siis ülesande lahendamiseks keerukal viisil tuleks liita lõpmatu vahemaade jada. Lihtsam on aga arutleda nii: kuivõrd rongid on alguses 200 km kaugusel ja hakkavad sõitma kiirusega 50 km/ h, siis läheb kokkupõrkeni aega 2tundi. Et kärbes lendab kiirusega 75 km/ h, siis läbib ta selle ajaga 150 km.
Kui see ülesanne esitati Ungari päritoluga ameerika matemaatikule
John von Neumannile, vastas ta kohe: "150 km." "Väga kummaline,"
sõnas küsija, "kuid peaaegu igaüks üritab liita lõpmatut rida."
"Mida te selle all mõtlete, "kummaline"?" küsis von Neumann. "Just nii ma tegingi!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahjul on telliskivi. Õpetaja küsib: "Miks on telliskivi ülemine pool soojem alumisest, ahjule lähemast küljest?"
Õpilane kokutab: "Ehk soojusjuhtivuse ja muu sellise värgi tõttu?"
Õpetaja: "Ei. See on sellepärast, et ma just keerasin ta ümber."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filosoofid on juba ammu imestanud selle üle, miks on sokkidel komme kaduma minna ja miks inimestel on lõpuks suur kollektsioon omavahel sobimatuid üksikuid sokke. Üks koolkond väidab, et sokid on väga antisotsiaalsed olevused ja neil on sügav rivaalsustunne. Eriti tunnevad rivaalsust üksteise vastu ühesuguse disainiga sokid ja seetõttu on neid praktiliselt võimatu koos leida. Sinine sokk on paaris pigem musta, kui oma tõelise paarilisega.
Teisalt jällegi, kvantfüüsikud seletavad seda üldistatud Pauli printsiibi abil- on võimatu leida kahte sokki samas omaolekus ja kui on oht, et see peaks juhtuma, üks sokk lihtsalt kaob. Ning ka määramatuse printsiip tuleb sisse-ainus aeg, mil te teate, kus kumbki sokk asub, on siis, kui te neid kannate ja järelikult ei oska te öelda, kui kiiresti nad liiguvad. Kui te peatute, et sokke vaadata, hakkavad nad lagunema tükkideks, muutma värvi või muutuma kuidagi teisiti määramatuks. Igal juhul, sokkidel võib olla Värv ning Veidrus, kuid Sarmist on nad küll ilma jäetud.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

K: Kui te pillate maha võileiva, siis kukub see maha võiga allapoole. Kui kass visatakse aknast välja, siis maandub ta alati jalgadele. Kui te aga seote kassile selga võileiva võiga ülespoole ja viskate kassi aknast välja, kuidas maandub kass siis? Kas võileival, võiga allapoole, või jalgadele?
V: Isegi, kui sa oled liiga laisk eksperimendi läbiviimiseks, peaksid olema võimeline jõudma ilmselge tulemuseni. Murphy seaduse järgi kukub võileib alati võiga allapoole, teisalt peaks kass oma aerodünaamiliste omaduste tõttu jalgadele maanduma. Aga kui sa kirjeldatud monstrumi aknast välja viskad, siis pole loodusel võimalik säärast paradoksi lahendada. Seepärast ta lihtsalt ei kuku!
See ongi antigravitatsiooni saladus. Võiga kass liigub lahti lastes kii-
resti ülespoole, kõrgusele, kus kassi (jalgadega allapoole) pööramise ja
või (allapoole) pööramise jõud on tasakaalus. Tasakaaluasendit saab
modifitseerida, võid natuke vähemaks kraapides või kassi küüsi lõigates.
------------------------------------------------------------------------------------

Albert Einsteini autojuht istus Einsteini loengute ajal alati auditoo-
riumi tagumises reas. kord mainis ta Albertile, et küllap tuleks temagi
paljukuulatud loengu pidamisega toime. ringsõidu järgmises peatuses
vahetatigi kohad- Albert istus autojuhi vormis auditooriumi tagumisse
ritta, autojuht asus loengupulti. Lõpus esitas üks kuulajaist küsimuse, mis nõudis põhjalikumaid teadmisi. "Jah, selle küsimuse vastus on küllaltki lihtne, ma arvan, et isegi minu autojuht, kes istub seal tagareas, võiks sellele vastata..."
--------------------------------------------------------------------------------------------

See juhtunud ajal, mil Albert Einstein oli tegev professorina. üks üliõpilane tuli tema juurde ja ütles: "Selle aasta eksamiküsimused on samad, mis eelmiselgi aastal!"
"Õige," vastas Einstein. "Aga vastused on teised."
------------------------------------------------------------

Neid on veel veidi... icon_wink.gif beer_yum.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
GertR
Kreisi kasutaja
GertR

liitunud: 08.06.2003




sõnum 05.02.2004 15:04:37 vasta tsitaadiga

Minu poolt ka siis väike plokijooksutaja
Pilt järgmine:


Ülesanne on, ühe rea iga maja peab olema ühenduses vastasrea 3 majaga, aga nii, et ühendavad jooned omavahel ja ka maja joontega ei lõikuks. Tegin kõige lihtsama alguse ka ette ära.

Võin öelda et gümnaasiumi päevil läks selle taha ikka mitu head A4. Tundide ajal ikka hea aju kärsatada. Oleks keegi raha pakkunud, oleks ära ka lahendanud (yeah right)

Mingid matemaatikud olid ka ära tõestanud (valemid jms), et see on ikka võimalik ning kuuldavasti pidi kuskil ülikoolis lahendus ka teada olema.

(Vihje: kasuta joonistamiseks seda pilti ja monitori, siis saad vajadusel varrukaga ära kustutada icon_wink.gif thumbs_up.gif )


viimati muutis GertR 05.02.2004 17:32:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Nonii einsteinid, vaadake siia mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.