Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  ID-kaardi baastarkvara uuendused – versioon 3.7 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 09:42:08 ID-kaardi baastarkvara uuendused – versioon 3.7 vasta tsitaadiga

link :: RIA


Baastarkvara versioonis 3.7 on tehtud mitmed parandused ja uuendused, mis muudavad ID-kaardi elektroonilise kasutamise mugavamaks. Automaatne tarkvarauuendus jõuab vanemate versioonide (alates ver 3.5) kasutajateni veebruaris. Lisaks on versiooniga 3.7 tehtud esimene samm selle suunas, et Eesti ID-kaardi tarkvara oleks tulevikus kättesaadav operatsioonisüsteemikesksetes rakenduste poodides.

Apple'i rakenduste poest App Store saab juba täna alla laadida ID-kaardi haldusvahendi, mis võimaldab teha kõiki ID-kaardi haldamisega seotud toiminguid, näiteks vahetada PIN-koodi.
Microsoft on heaks kiitnud Windows Minidriver komponendi. Kui Windows 8 arvutiga ühendada esmakordselt kaardilugeja ja ID-kaart, siis paigaldatakse arvutisse automaatselt Minidraiveri komponent. See võimaldab ID-kaardiga e-teenustesse sisse logida, kui kasutada brauserit Internet Explorer.
Olulised parandused:

Windows XP kasutajate jaoks paranes ID-kaardi kasutamine e-teenustesse autentimisel. Tehniliselt on kasutusel uus, uuemate Windows operatsioonisüsteemidega analoogne lahendus.
Vähenema peaksid Windowsi kasutajate probleemid sellega, et sertifikaadid ei registreeru. Sertifikaate ei pea enam käsitsi registreerima ID-kaardi haldusvahendi vastavas dialoogiaknas, sest need registreeritakse iga kord automaatselt haldusvahendi avamisel. Lisaks käivitatakse ID-kaardi haldusvahend automaatselt tarkvara paigaldamise lõpus.
Uuemates Windowsi operatsioonisüsteemides (alates Vistast) on nüüd DigiDoc3 kliendis ja veebibrauseris digiallkirja andes PIN-koodi sisestamise dialoogiaknad samasugused nagu autentimisel.
Lihtsustunud on krüptopulgal oleva digitempli kasutus. Templit saab kasutada otse ja selleks ei pea DigiDoc3 klienti seadistama.
Parandatud on vigu, kohandatud tekste ja kasutusmugavust. Lisatud on olulisi täiendavaid turvakontrolle allkirja loomisel ja verifitseerimisel.
Suuremad muutused:

Piiratud on allkirjastamine e-teenustes või infosüsteemides, kus on kasutusel Java Applet. Java Applet on aegunud ja ebaturvaline komponent ega ole kunagi olnud ametliku ID-tarkvara osa.
Windows XP kasutajad ei saa anda digiallkirja e-teenustes või infosüsteemides, kus on kasutusel Active-X komponent. Järgmises versioonis laieneb piirang kõigile Windowsi kasutajatele. Active-X ei ole ametliku ID-tarkvara osa ja ühilduvus pole seetõttu tagatud.
DigiDoc3 kliendiga ei ole võimalik enam allkirja lisada ega eemaldada Digidoc konteineri vanade formaatide 1.0, 1.1 ja 1.2 puhul. Vana formaadiga konteineris on võimalik vaid verifitseerida allkirju ja avada konteineri sees olevaid dokumente. Digidoc formaat 1.3 on kasutusel juba aastast 2004.
Toetatud on uued operatsioonisüsteemid: Windows 8, Mac OSX 10.8, Ubuntu 12.10, Fedora 17 ja openSuse 12.2
Detailsem muudatuste ja paranduste nimekiri. Tarkvara on kättesaadav keskkonnast installer.id.ee.

Arendajate jaoks on olemas uued versioonid teekidest. Juhime tähelepanu turvaparandustele: allkirjastamisel ja verifitseerimisel on lisatud allkirja nonce välja kontroll ning vanade digidoc failiformaatide kasutus on piiratud.

Detailsem teekide muudatuste ja paranduste nimekiri ning allalaadimine.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 09:43:58 vasta tsitaadiga

Minul igatahes lõpetas Firefox igasuguse töö peale 3.7 pealelaskmist. Aitas ainult id kaardi add-oni disablemine. Panin vana add-on tagasi ja töötas.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.02.2013 09:48:38 vasta tsitaadiga

Ära hakka tervet asja parandama, läheb katki!
Kui 3.6 enam ei tööta, siis tasub alles hakata 3.7-t proovima.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 09:51:35 vasta tsitaadiga

Ma sain uue id-kaardi ja pidin vana tarkvara välja vahetama.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 05.02.2013 10:13:15 vasta tsitaadiga

Ma xp puhul ei kasutaks 3.7. Jamasid rohkem, kui asi väärt
_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 13:07:58 Re: ID-kaardi baastarkvara uuendused – versioon 3.7 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

1. Piiratud on allkirjastamine e-teenustes või infosüsteemides, kus on kasutusel Java Applet. Java Applet on aegunud ja ebaturvaline komponent ega ole kunagi olnud ametliku ID-tarkvara osa.
2. Windows XP kasutajad ei saa anda digiallkirja e-teenustes või infosüsteemides, kus on kasutusel Active-X komponent.
3. Järgmises versioonis laieneb piirang kõigile Windowsi kasutajatele. Active-X ei ole ametliku ID-tarkvara osa ja ühilduvus pole seetõttu tagatud.

Haa-haa, see tähendab, et netipankades on PIN2 allkirjastamisega nüüd kogu moos? icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riffkin
HV vaatleja
riffkin

liitunud: 16.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 13:21:05 vasta tsitaadiga

Netipangas peaksid üles otsima oma netipanga SEADEd lehe ja muutma allkirjastamise tehnoloogiat ja kasutama "Veebilehitseja põhine". Siis pole mingit kisamist browseris kas java applet on või ei ole (ja see kippus ju kogu aeg aeguma ja oligi mõttetu). Töötab nii win-is kui osx-s.

Mis aga kaardi uuendusega seotud asju puudutab, siis osx-s tuli ikka kogu keychain puhtaks teha (id kaardi utiliidis oli veel minig token flush ka olemas mida sai kasutatud + cert cachi puhastamine) ja uuesti veebist installikas tõmmata (id.ee). Muidu karjus kogu aeg ssl error viga nii chromes kui safaris, kuna kippus mingeid vanu serte kasutama.

_________________
simplicity is a feature
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.02.2013 13:33:28 vasta tsitaadiga

Webdesktop teeb ID kaardiga toiminguid Java põhjal, nüüd on kööga icon_lol.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAUZZZ
HV kasutaja
WAUZZZ

liitunud: 16.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 13:38:10 vasta tsitaadiga

DigiDoc Krüpto seadistustes ei toimi turvaümbriku loomise vaikekataloogi valik (browse nupp ei tee midagi) icon_smile.gif .
IE all toimib asi päris kenasti, on tegu nüüd platseeboga või mitte, aga Cardman 4040 loeb ID-kaarti oluliselt kiiremini võrreldes varasema 3.6 tarkvaraga.

_________________
Just my stupid and uneducated opinion.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 16:53:27 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Minul igatahes lõpetas Firefox igasuguse töö peale 3.7 pealelaskmist. Aitas ainult id kaardi add-oni disablemine. Panin vana add-on tagasi ja töötas.

kui sa võtad viimase versiooni pole mingit häda icon_wink.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaidoR
Kreisi kasutaja
RaidoR

liitunud: 28.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 16:57:42 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Webdesktop teeb ID kaardiga toiminguid Java põhjal, nüüd on kööga icon_lol.gif


Viljandi raamatukogus ka id kaardilt lugemine java põhjal icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 18:34:51 vasta tsitaadiga

Nojah, SEB netipanga seadetes on kaks valikut: Java applet ja ActiveX/plugin. Kunagi sai just Java applet valitud, sest teine valik töötas vaid ActiveX ja IE-põhiselt ja Firefoxis oli Java applet ainus töötav variant. Kuna see teine variant paistab kirjelduse põhjal endiselt olema ActiveX-põhine, siis ei ole ma seda siiani tagasi sisse lülitada proovinudki. Nüüd riffkini soovituse peale proovisin ja tõepoolest töötab, ilmselt siis mitte ActiveX ja selle nimetus seadistuses on sel juhul veidi eksitav. Selguse mõttes võiks olla "plugin või activex".
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 18:39:08 vasta tsitaadiga

Dogbert, Kuidas võtta, mina võtan nii et ActiveX släsh plugin, justkui korrektne.
Sealne sõnastus puhtalt teine teema, tee enda näte põhjal SEB-i ettepanek, et teeksid paremine arusaadavaks asja.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 21:09:36 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Minul igatahes lõpetas Firefox igasuguse töö peale 3.7 pealelaskmist. Aitas ainult id kaardi add-oni disablemine. Panin vana add-on tagasi ja töötas.

Antud juhul sinu enda viga. Kas siis Firefox uuendamata, või klikkasid jah, et lubada ID plugin Firefoxis. Nüüd on juba mõnda aega nii, et kui miski programm üritab Firefoxile pluginat lisada, siis kasutaja peab selle spetsiaalselt lubama. Pole enam nii, et mingi programm paigutab oma sodi vaikselt Firefoxi ja siis hakkavad probleemid milles süüdistatakse Firefoxi. Isiklikult pole seda pluginat kunagi lubanud, aga olen saanud igal pool kenasti sisse ja allkirjastada. Vb nüüd kui allkirjastamine läheb veebilehitseja põhiseks ja Java/ActiveX (mõlemad on turvaaugu sünonüümid muideks) ära keelatakse, siis peab ehk plugina lubama.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2013 21:20:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Vb nüüd kui allkirjastamine läheb veebilehitseja põhiseks ja Java/ActiveX (mõlemad on turvaaugu sünonüümid muideks) ära keelatakse, siis peab ehk plugina lubama.

täpipealt icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 01:51:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Minul igatahes lõpetas Firefox igasuguse töö peale 3.7 pealelaskmist. Aitas ainult id kaardi add-oni disablemine. Panin vana add-on tagasi ja töötas.

Antud juhul sinu enda viga. Kas siis Firefox uuendamata

Mille peale ma selle 18.0.1 uuendan?
tsitaat:

või klikkasid jah, et lubada ID plugin Firefoxis. Nüüd on juba mõnda aega nii, et kui miski programm üritab Firefoxile pluginat lisada, siis kasutaja peab selle spetsiaalselt lubama. Pole enam nii, et mingi programm paigutab oma sodi vaikselt Firefoxi ja siis hakkavad probleemid milles süüdistatakse Firefoxi.

Midagi ma ei lubanud, olemasolev plugin uuendati ilma küsimata ära.
tsitaat:

Isiklikult pole seda pluginat kunagi lubanud, aga olen saanud igal pool kenasti sisse ja allkirjastada. Vb nüüd kui allkirjastamine läheb veebilehitseja põhiseks ja Java/ActiveX (mõlemad on turvaaugu sünonüümid muideks) ära keelatakse, siis peab ehk plugina lubama.

Ilma selle pluginata panka sisse ei saanud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 04:39:05 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
või klikkasid jah, et lubada ID plugin Firefoxis. Nüüd on juba mõnda aega nii, et kui miski programm üritab Firefoxile pluginat lisada, siis kasutaja peab selle spetsiaalselt lubama. Pole enam nii, et mingi programm paigutab oma sodi vaikselt Firefoxi ja siis hakkavad probleemid milles süüdistatakse Firefoxi.
Midagi ma ei lubanud, olemasolev plugin uuendati ilma küsimata ära.

Järelikult oli see sul juba varasemast lubatud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 06.02.2013 12:40:33 vasta tsitaadiga

Kah FF kasutaja, 18.0.1 ja Pluginate all "EstEID Firefox plugin 3.5.5988.638" mis siis alloleva lause järgi lubab digiallkirjastamist teha.
Et uue peale minna peaks plugina enne keelama vms?

Mul siiani üheks põhiprobleemiks olnud, et kui Thunderbirdi ka käima sikutan, siis ei saa FF ID-kaardiga toimetada.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 06.02.2013 13:02:14 vasta tsitaadiga

rocki kirjutas:
Ma xp puhul ei kasutaks 3.7. Jamasid rohkem, kui asi väärt
Kalendrit vaadates... Ma ei kasutaks xp'd, jamasid rohkem, kui asi väärt on
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 13:06:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Et uue peale minna peaks plugina enne keelama vms?

ei, võta lihtsalt uus pakk vastavalt bit-ile ja paigalda.
esimesel käivitamsiel Firekas küsib kas lubada extension, paned linnu kasti ja teed FF-le resa.
Kõik.

Thunderbirdis on samad ID plugin ja extension, klõpsa seal välja vaata mis teeb.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.02.2013 13:31:29 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:
rocki kirjutas:
Ma xp puhul ei kasutaks 3.7. Jamasid rohkem, kui asi väärt
Kalendrit vaadates... Ma ei kasutaks xp'd, jamasid rohkem, kui asi väärt on

Paljudel Maalidel on äkki vanad rondid, milledele ei ole viitsitud w7 draivereid kirjutada.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 13:40:38 vasta tsitaadiga

Viimane aeg nagunii XP-lt ära kolida, küll varsti juhe seinast tõmmatakse ID toe osas, M$ juhe kukub 8 april 2014, mis pole just mägede taga.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 13:49:45 vasta tsitaadiga

Tsiteerin ühte tuttavat XP osas: Pole mõtet nekrofiiliaga tegelda icon_lol.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 17:23:13 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Viimane aeg nagunii XP-lt ära kolida, küll varsti juhe seinast tõmmatakse ID toe osas, M$ juhe kukub 8 april 2014, mis pole just mägede taga.

Jah, pärast 8. aprilli 2014 läheb su XP täielikult lukku. Hommikul arvutit käivitades kuvatakse suur tabaluku pilt koos tekstiga "Buy new Windows" icon_rolleyes.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.02.2013 17:51:16 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
Viimane aeg nagunii XP-lt ära kolida, küll varsti juhe seinast tõmmatakse ID toe osas, M$ juhe kukub 8 april 2014, mis pole just mägede taga.

Jah, pärast 8. aprilli 2014 läheb su XP täielikult lukku. Hommikul arvutit käivitades kuvatakse suur tabaluku pilt koos tekstiga "Buy new Windows" icon_rolleyes.gif
Ei-ei - visatakse ikka otse MS müügiagendi lehele ja ainus võimalus jätkata on ostu tegemine ja üleminek win9 Starter versioonile. icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 18:16:36 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
Viimane aeg nagunii XP-lt ära kolida, küll varsti juhe seinast tõmmatakse ID toe osas, M$ juhe kukub 8 april 2014, mis pole just mägede taga.

Jah, pärast 8. aprilli 2014 läheb su XP täielikult lukku. Hommikul arvutit käivitades kuvatakse suur tabaluku pilt koos tekstiga "Buy new Windows" icon_rolleyes.gif


Ei miks nii, lihtaslt kui OS-i tootja enam ei suppordi, siis ma tahaks näha kes arendab puhtalt oma kirjadega asja edasi tootja poolt unsuppoted OS-ile.
Mingi töötav versioon jääb nagu nii, olgu ta 3.7 või 3.8 aga ükskord tuleb uuendus mida enam XP ei toeta ja oled üksi oma kivisse raiutud 13a vana OS-iga.

Palju õnne klassikutele okse.gif

BTW minu point oli selles, et sellest peaks vargsi teadvustama inimesi paratamatusest.
Saan aru, et osadel kaob eluisu ära kui kuuleb et tema Xp ei ole enam lemmiku M$-i poolt toetatud ja ühtegi turvapaika ei tule.
ebaturvalise OS-i kasutaja on muidugi eriti vinge vend, puhas Eesti mees kes põhimõtteliselt ei vaheta midagi.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.02.2013 18:24:46 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Betamax kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
Viimane aeg nagunii XP-lt ära kolida, küll varsti juhe seinast tõmmatakse ID toe osas, M$ juhe kukub 8 april 2014, mis pole just mägede taga.

Jah, pärast 8. aprilli 2014 läheb su XP täielikult lukku. Hommikul arvutit käivitades kuvatakse suur tabaluku pilt koos tekstiga "Buy new Windows" icon_rolleyes.gif


Ei miks nii, lihtaslt kui OS-i tootja enam ei suppordi, siis ma tahaks näha kes arendab puhtalt oma kirjadega asja edasi tootja poolt unsuppoted OS-ile.
Mingi töötav versioon jääb nagu nii, olgu ta 3.7 või 3.8 aga ükskord tuleb uuendus mida enam XP ei toeta ja oled üksi oma kivisse raiutud 13a vana OS-iga.

Palju õnne klassikutele okse.gif

BTW minu point oli selles, et sellest peaks vargsi teadvustama inimesi paratamatusest.
Saan aru, et osadel kaob eluisu ära kui kuuleb et tema Xp ei ole enam lemmiku M$-i poolt toetatud ja ühtegi turvapaika ei tule.
ebaturvalise OS-i kasutaja on muidugi eriti vinge vend, puhas Eesti mees kes põhimõtteliselt ei vaheta midagi.
XP kasutajaid võib loomulikult jätkuda väga kauaks aga kas neil on tingimata tarvis ID-kaarti ja sellega seotud tarkvara seal kasutada on enam kui küsitav. Need on rohkem muud programmid mille jooksutamiseks XP-st ei loobuta ja samas võib kas samas masinas teise opsüssina olla uuem win või kõrval moodsam masin. Ja ID-kaardiga sekeldamised tehakse uuemas win tarkvaras.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2013 18:38:39 vasta tsitaadiga

Mnator, Just aga hetkel käib arutele temas mille pealkiri on ID-kaardi baastarkvara uuendused – versioon 3.7
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.02.2013 18:57:08 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Mnator, Just aga hetkel käib arutele temas mille pealkiri on ID-kaardi baastarkvara uuendused – versioon 3.7
thumbs_up.gif
Ja ongi nii, et seda ja järglasi tüüpiliselt vajatakse uuema win-ga masinates, et wXP pole probleemiks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitm
HV kasutaja
raitm

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2013 00:27:55 vasta tsitaadiga

2 arvutit: XP 32bit ja W7 64bit
2 id kaarti: uus ja vana kujundusega, st kiip pildi poolel või teisel pool

XP masinas (32bit) toimivad mõlemad kaardid
W7 masinas (64bit) toimib ainult vanem kaart.

Uuem kaart küsib pinni ära, võtab vastu ja siis suunab edasi, kus öeldakse, et lehte ei leitud vms. Proovitud Chrome, IE, ja FF

Ei ole teinud softi upgrade vms, puhtale Win installile id kaardi lehelt pakutud soft alla laetud.

EDIT: ilmselt rauaprobleem
W7 masinas, kus uuem kaart ei toimi, on kasutusel Reflex20 PCMCIA kaardilugeja. Katsetasin usb SCR3310 lugejaga ning töötab probleemideta.


viimati muutis raitm 15.02.2013 00:57:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2013 00:52:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Reflex20 PSMCIA kaardilugeja

See on habemega asi, mäletan aegasid kus Xp all isegi pidi filmware-t uuendama, et tööle saada.
Sellest on siin HV-s täitsa oma teema olemas icon_cool.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2013 09:20:26 vasta tsitaadiga

Ja isegi selle firmware'iga ei saanud asja tööle.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2013 22:59:40 vasta tsitaadiga

Päris huvitav tabel tekkinud ID.ee veebi
http://id.ee/index.php?id=36138
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2013 23:19:06 vasta tsitaadiga

Panen selle tabeli ka siia

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2013 00:59:20 vasta tsitaadiga

Hmm, Vista enam uusi versioone ei saagi?
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2013 05:53:52 vasta tsitaadiga

Vahur, 3.8 ja edasi võid ka Vistale installida, aga kuna need pole ametlikult toetatud, siis mingi mure on, siis pead selle ise lahendama. Kuigi iseenesest mingeid takistusi ei tohiks 3.8+ jooksutamisel Vista all olla, sest kui XP on (ikka) veel toetatud, siis Vista all töötab ammugi. Iseasi kui 3.8 installerist alates on rangem kontroll, et mis OS-le installitakse. Kui pole toetatud OS, siis ei pruugi installida saadagi.

Muus osas on WinOS tugi jaotatud OS-de turuosa järgi:
Win7: 55.2%
XP: 19.9%
Win8: 4.8%
Vista: 2.6%

Kuna XP tugi MS poolt lõppeb millalgi 2014, siis oleks loogiline ka XP toe kaotamine millalgi 2014 aastal.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2013 13:00:55 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
4GB ram võid juba praegu sisse panna, läheb asjaette. Seejures asjaolu, mälu lõpposa jäigalt rauale on reserveeritud, pole kuigi tähtis.

On tähtis kuna kasutajale see saadaval pole icon_exclaim.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 14:07:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Hea koostööpartner

Saadame teile info, mille peaksite arvesse võtma oma infosüsteemide arenduste planeerimisel

1. Aprilli alguses reliisitakse ID-tarkvara parandusreliis ver 3.7.1 sh teegid, kus on muudetud käitumist Digidoc failide puhul, kus on <DataFile> elemendis puudu xmlns atribuut. Allkiri verifitseerub, ent dokumendile ei ole võimalik lisada allkirja. Probleemikirjeldus: http://www.id.ee/?id=30011&read=36203
2. Varasemad versioonid DigiDocService PHP näidisrakendusest (tõenäoliselt levitatud enne 2009.a.) sisaldavad viga, mille tulemusel tekivad vigased DigiDoc konteinerid, kus on puudu andmefailide <DataFile> elemendis xmlns atribuut. Täpsem veakirjeldus: http://www.id.ee/?id=36215
3. Uuendatud on BDOC 2.0 formaadi leviku ajakava. BDOC 2.0 formaadi tugi tuleb ID-tarkvara versiooniga 3.8 (avalikustamine suvel 2013), vaikimisi formaadiks saab versioonis 3.9. Formaadid BDOC 1.0 (1.1) ei ole toetatud alates ver. 3.8. Ajakava: www.id.ee/bdoc
4. Alates 2014. aastast hakatakse väljastama isikusertifikaate, mis sisaldavad elliptilistel kurvidel põhineva krüptoalgoritmi võtmeid, millega saab allkirjastada vaid BDOC 2.0 formaati
5. Alates ID-tarkvara versioonist 3.8 lisandub arendajatele ja integraatoritele kasutamiseks mõeldud teekide hulka uus multiplatvormne libdigidocpp teek. Ootame tagasisidet teegi API kohta. Lisainfo: http://www.id.ee/?id=30011&read=36181
6. Vana digiallkirjastamise tarkvara DigiDoc Client ei ole enam toetatud ja selle kasutamist hakatakse piirama al 01.06.13. Täpsem info http://id.ee/index.php?id=30010&read=36183
7. SK on uuendamas DigiDocService veebiteenust ning sellega seoses on teenuses on planeeritud muudatused, mis võivad teid mõjutada. Detailsem info http://www.sk.ee/uudised/dds


Oleme valmis 19. aprillil korraldama infohommiku, kus räägime lähemalt plaanidest ja muudatustest. Anna kindlasti teada oma osalemisest ja saadame sulle täpse info.
Küsimusi, tagasiside, infohommikule registreerimist ootame e-posti aadressil support@sk.ee

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  ID-kaardi baastarkvara uuendused – versioon 3.7
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.