|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
26.12.2012 19:40:58
|
|
|
Ma ei ole veel universaalset kinnast talveks leidnud. Kui külma on rohkem kui umbes -12, on alati kaks paari kaasas. Ühed paksud talvekindad (vanad Esprit sõrmikud, millega hädapärast saab isegi kaamera kettaid ja nuppe käsitleda) ning mingid Crafti jooksukindad. Tänase -8 kraadiga sai ainult Crafti kinnastega hakkama.
Ma arvan, et parima kompromissi võiksid pakkuda suusakindad kuid pole veel viitsinud asjasse väga süveneda.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
26.12.2012 20:58:54
|
|
|
Sheffnaste, mina olen kasutanud purjetamise kindaid. Jaheda ilmaga kasutan selliseid, millel pöidla- ja sõrmeotsad vabad. Veel külmema ilmaga panen vasakusse kätte sõrmi tervikuna kaitsva ja paremasse sõrmeotsteta kinda. Ja kui ikka kätel jahe on, siis panen purjetamise kinnastele peale labakud, mille otsad on tagasipööratavad ja varjavad all samamoodi otsteta sõrmeosi.
Mis külmast tuppa toodud kaamera klaasi uduseks muutumisse puutub, siis samasugune kondents tekib sooja ruumi toodud külma kaamera kõigile pindadele. Ka elektroonikale, sensori pinnale jne, kui vaid soe õhk peaks sisse pääsema. Sedasi pole kaugel lühise tekkimine, seetõttu tuleks igati vältida külma kaamera avamist soojas ruumis (näiteks põhjendusega, et vahetan soojas olnud toru ette, mis ei lähe uduseks, et saaks kohe edasi pildistada) ja kaamera tuleks üldse järsu temperatuurimuutuse eest fotokotti peita.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
26.12.2012 20:59:50
|
|
|
Minul õhemad fliisid, proovinud erinevaid variante aga lõpuks ikka jõudnud sarnaste kinnasteni. Kahed kindad ebamugavad, paksemad kindad ebamugavad. Fliisid pildistamisel väljas, passimisel, kõndimisel taskus.
Jama on sellega, et alati ei ole õige paksusega mudeleid saada, eelmine aasta selliseid üldse ei leidnudki, see aasta võtsin veidi õhemad- terve päeva väljas passides ei aita õhtul enam see vahepeal tasku variant
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
16.01.2013 17:25:19
|
|
|
Otsin endale piltide tegemiseks uut monitori, silma jäi Delli 27" U2711 : https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/158424/ Seda on paljudes kohtades soovitatud kui parim alla 1K$ / € monitor.
Kahjuks ei ole aega tunde arvustusi lugeda, kas kellelgi oleks veel midagi soovitada. Hind võib olla kuni 800€? (27" suurus täitsa sobib).
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
18.01.2013 17:34:24
|
|
|
Spoiler 
Kas keegi seletaks mulle, kuidas öösel selliseid pilte teha ? Mis settingud tuleb kaameral panna jne otsast lõpuni ?
Ma olen väga võhik sel alal
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.01.2013 17:36:26
|
|
|
Statiiv, manuaalne režiim, madal ISO ja siis sätid pika säri. Kui ikka liiga valge ja soov säri veel pikemaks ajada, keerad ava rohkem kinni ja/või kasutad filtreid.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
18.01.2013 17:39:05
|
|
|
"Lumehelbekujulised" valgusallikad = väike ava.
Pikad valgusjooned = pikk säri = statiiv.
Õige säri = proovimine. Teed mitu võtet ja selgitad sedasi välja, mis on hea säriaeg vastavateks tingimusteks.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
28.01.2013 16:06:13
|
|
|
Tere
Plaanis soetada enda peegelkaamerale statiivi, aga ei oska valida, ega tea milline on parim. Raha eriti ka pole, kas üldse on võimalik saada näiteks 60 euri eest mingi korralik statiiv?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.01.2013 16:10:36
|
|
|
Sõltub mis otstarbeks ja mis tingimustes seda kasutada soovid. Reisil ilma kõrvalise abita asjade taustal enese pildistamiseks piisab 60 eurist küll ja veel.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
28.01.2013 16:24:26
|
|
|
| Olen huvitatud tegema pilte loodusest,maastikust, makro ning tahaks proovida erineivad pika säriga lahendusi.Vajan ikka stabiilset, korralikku ja mis võiks olla pikkust vähemalt +1m.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
28.01.2013 17:59:20
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
| Olen huvitatud tegema pilte loodusest,maastikust, makro ning tahaks proovida erineivad pika säriga lahendusi.Vajan ikka stabiilset, korralikku ja mis võiks olla pikkust vähemalt +1m. |
Makro jaoks pane kindlasti tähele, et kesksammas oleks eemaldatav...
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.01.2013 18:08:35
|
|
|
... või vähemasti nurga alla keeratav a'la sellel: http://www.manfrotto.com/055xprob-pro-tripod-black
See konkreetne koos asjaliku peaga ületab küll su eelarvet jämedalt 3x. Ise vaataks pigem kasutatud kraami suunas, neid ikka aeg-ajalt liigub. Kindlasti mõtle läbi ka see kas soovid kolakat seljas tassida või on sul asjaik transpordivahend. Korralik kolmjalg kaalub päris korralikult.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
28.01.2013 18:53:51
|
|
|
Auto on olemas, nii et selles pole probleemi:D
Aga kus võib leida kasutatud kõige rohkem?osta, soov jne?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
28.01.2013 19:27:18
|
|
|
| Soovitan fotokama jaoks vaadata esialgu HV foorumi fototehnika ostumüügi rubriiki ning seejärel fotokala, eestifoto ning looduspildi portaalidesse, kust neid võib leida. Looduspilt on vast üks tõenäolisemaid.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vegan
HV kasutaja
liitunud: 28.06.2011
|
28.01.2013 19:54:01
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
Auto on olemas, nii et selles pole probleemi:D
Aga kus võib leida kasutatud kõige rohkem?osta, soov jne? |
eBay
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
29.01.2013 09:41:40
|
|
|
| tsitaat: |
kas üldse on võimalik saada näiteks 60 euri eest mingi korralik statiiv?
|
Üldiselt maksab korralik pea rohkem ja bränditootel võib kiirkinnitusplaat samapalju maksta Alustamiseks, et aru saada mida täpselt statiivi puhul vajad (ja palju kasutust leiad) suhteliselt paljude omadustega mida ainult kordades kallimatel mudelitel leida https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=562451&highlight= Madal võttepunkt, eraldi nurkade all seatavad jalad, jalgadel piigid, isolaatorid (talvel hakkab kätel vähem külm).
Mida peab kaaluma sellises hinnaklassis asja puhul oleks a. pea on komplektis selline lihtsake (saab teoorias parema vastu vahetada aga samas ma ei tea ühtegi korralikumat pead mida all 40 eur kätte saaks) b. jala ülemise profiili läbimõõt 20mm. Samas nagu Sults viitas siis 25mm profiiliga jalg on sooduspakkumisega 80.- + pea 80.- juurde.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
29.01.2013 11:08:06
|
|
|
| pkillar kirjutas: |
Tere
Plaanis soetada enda peegelkaamerale statiivi, aga ei oska valida, ega tea milline on parim. Raha eriti ka pole, kas üldse on võimalik saada näiteks 60 euri eest mingi korralik statiiv? |
Pruugitud Sherpa 550/600. Küll videopeaga, aga ajab seegi asja ära. Hiljem saad soovi korral kuulpea lisada.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pkillar
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
16.02.2013 16:41:10
|
|
|
| Mida Bronica keskformaat päkkidest ja objedest arvata ? Hinnaalt jäävad Hasselbladi ja Kievi vahepeale, kuid kvaliteedilt ?
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
24.02.2013 11:46:10
|
|
|
| Kas Helios 44-2 on võrreldav Canon 50 mm F 1.8 filmimisel (autofookus ei huvita ning 0.2 f-stop ei ole mõjuta), küsin sellepärast et hinnavahe on kahekordne.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henri94
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2009
|
24.02.2013 17:18:10
|
|
|
| Helios on kohati filmimiseks vaat, et paremgi, kuna ava saad reguleerida sujuvalt. Heliose miinuseks (või plussiks?) on see, et ta bokeh'i ära moonutab (näide)
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
24.02.2013 20:16:41
|
|
|
| Fookusrõngas on minuarust Canoni torul parem, aga ehk igaleühele oma.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henri94
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2009
|
24.02.2013 21:08:24
|
|
|
Siin on vast töesti igaühele oma, kellel täpne käsi, sellele on canon kiirem - canoni oma keerab 60 kraadi samas kui heliosel keerab ligi 270 kraadi, kes aga suuremat täpsust jahib, sellele helios ju parem. Kusjuures on helios siiski metallist objektiiv, canoni 1.8 on plastikust ja tunne on nagu keeraks plastiktopsi kaant, mitte objektiivi fookusrõngast. Endal mul on mõlemad need objektiivid olemas ja kui hinnavahe on kahekordne ja tahad vaid filmida, siis helios on igaljuhul hea valik.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ands
HV Guru
liitunud: 16.08.2003
|
24.02.2013 23:22:46
|
|
|
| Araablane kirjutas: |
| Kas Helios 44-2 on võrreldav Canon 50 mm F 1.8 filmimisel (autofookus ei huvita ning 0.2 f-stop ei ole mõjuta), küsin sellepärast et hinnavahe on kahekordne. |
Isegi kui sa saad kuskilt Canoni odavalt (u 60€) siis pool sellest Heliose eest maksta pole küll mõtet
|
|
| Kommentaarid: 354 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
301 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
25.02.2013 09:20:38
|
|
|
| Henri94 kirjutas: |
| Helios on kohati filmimiseks vaat, et paremgi, kuna ava saad reguleerida sujuvalt. Heliose miinuseks (või plussiks?) on see, et ta bokeh'i ära moonutab (näide) |
Ava aspekt on tõesti suur pluss;
Kui me ei räägi tänapäeva klaasist, siis hindame kasutuse juures just seda iseloomu ja hõngu; Helios tuleb sooja pildi ja veidra "swirl"-taolise moonutusega, mis minule isiklikult meeldib (85mm peal on see iseloomulikum) . See on omapära. Fookust kruttida on tõesti teine aspekt.. aga käsitsi Helios'ega mässata pole ka teab mis mõnu ja mingit FF süsteemi selle külge kinnitada on keeruline.
Minu 50mm 1.8 seisab; universaalseks fiksiks on just Helios.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
28.02.2013 00:41:01
|
|
|
Oskab keegi abistada, kus võiks leida kaamerale monopodi, millest siis ühest otsast saad kinni hoida ning teises on kaamera.
Selline: http://www.adorama.com/images/300x300/ACGISTMP01.jpg
Välismaa müügikohad on neid täis, aga kas Eestist ka kusagilt seda leiab?
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2013 09:40:17
|
|
|
| Küsi kasutaja Jaanos käest.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
28.02.2013 10:04:44
|
|
|
Oskab keegi soovitada jalga reisimiseks? Peaks käima väga väikeseks kokku ja olema olematu kaaluga, jalgade kõrgus lahtiselt võiks jääda ikka üle meetri ning kannatama ära DSLR'i. On midagi sellist üldse olemas? Või mis jalga teie lennureisidel kasutate, kui kaasas ainult käsipagas ja kilod on piiratud?
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
28.02.2013 10:43:57
|
|
|
| Invention kirjutas: |
| Oskab keegi soovitada jalga reisimiseks? Peaks käima väga väikeseks kokku ja olema olematu kaaluga, jalgade kõrgus lahtiselt võiks jääda ikka üle meetri ning kannatama ära DSLR'i. On midagi sellist üldse olemas? Või mis jalga teie lennureisidel kasutate, kui kaasas ainult käsipagas ja kilod on piiratud? |
Kannatama ära millise DSLR'i ja millise objektiiviga, Canon 1D või 1100D; 400mm 2.8 või 50mm 1.8?
Üldiselt Sirui TX seeria on sobilik reisimiseks, näiteks T1205X või T2205X
Fotoluks vist nüüd müüb Siruid.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
28.02.2013 10:44:32
|
|
|
| Tee paarist meetrist peenest kuid tugevast nöörist suur aas, mida saab statiivikruvi abil kaamera külge kinnitada. Kõige kompaktsem ja kergem lahendus, samas tõhususelt ei jää monopodile alla.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
28.02.2013 10:46:27
|
|
|
| erko kirjutas: |
| Invention kirjutas: |
| Oskab keegi soovitada jalga reisimiseks? Peaks käima väga väikeseks kokku ja olema olematu kaaluga, jalgade kõrgus lahtiselt võiks jääda ikka üle meetri ning kannatama ära DSLR'i. On midagi sellist üldse olemas? Või mis jalga teie lennureisidel kasutate, kui kaasas ainult käsipagas ja kilod on piiratud? |
Kannatama ära millise DSLR'i ja millise objektiiviga, Canon 1D või 1100D; 400mm 2.8 või 50mm 1.8?
Üldiselt Sirui TX seeria on sobilik reisimiseks, näiteks T1205X või T2205X
Fotoluks vist nüüd müüb Siruid. |
6D koos 24-105L objega. Tänud, uurin neid Siruid
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2013 10:54:19
|
|
|
| Invention kirjutas: |
6D koos 24-105L objega. Tänud, uurin neid Siruid (b) |
Miks statiivi vaja on? St statiiv on ise-enesest tore asi muidugi aga kehv/odav variant ei ole mõistlik (pigem võib rohkem segada ja toota udupilte), kvaliteetsem kipub ikka rohkem või vähem raske olema. Seda enam, et objektiivis on stabikas sees juba.
Kui oled "statiivi-inimene" siis pole muidugi küsimust ning kannatab lisakola kaasa vedada. Samas siis jääb "reisimiseks" vähem aega ja mahti - kas oled selleks valmis? Kui oled siis pole muidugi küsimust, ma olen tähele pannud enda (foto)reisidel, et päris mitmed võtavad statiivid kaasa, veavad neid mägede otsa ja seljakotireisidele kaasa. Samas kasutavad üliharva ning siis kipub ka ikaldus olema kuna sättimise ja koha otsimisega läheb piisavalt aega, et ülejäänud seltskond muutub närviliseks ning see kandub pildistajale üle. Noh ja tulemuseks on ikkagi kiiresti mahavisatud klõps.
Samas kui ongi fotohuvilised reisimas siis on lihtsam.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
28.02.2013 11:02:58
|
|
|
Tegelikult korralik statiiv on kodus olemas, aga reisistatiivi on vaja, et teha panoraame, time-lapse tahaks teha, pilte endast kaasaga näiteks. Sellepärast tahangi võimalikult nähtamatut statiivi, et reisi ei segaks, aga samas oleks olemas...
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
28.02.2013 13:22:50
|
|
|
| tsitaat: |
et reisi ei segaks, aga samas oleks olemas...
|
Kui eelarve kannatab siis kohapealt saada über komplekt kaaludelt/kokkupanduna/stabiilsuselt oleks Sirui T-1205X+ Photoclam Pro 30NSP pea.
Kui natuke pikema (43cm v 34cm T-1205X) kuid sedavõrd stabiilsema 28 jalaga millel alumine lüli ka jämedam asjaga leppida siis sama pea ja Feisoli CT 3441 või CT 3441T jalg.
Huvi puhul võta ühendust, mõtleme komplektile vähe parema pakkumise välja
PS. Või kui päris naljaka hinnaga kerget statiivi otsimas siis 75.- toob kätte jalad ja kuulpea
http://www.zssirui.com/EN/frm_ProductSeries_En.aspx?SeriesID=18
Aga sellisel juhul peegli alla tõesti mööndustega ja ainult reisikaks. Ikka rohkem peeglita kergemate asjade jaoks mõeldud- tuulega või kohtades kus paigutada raske on ikka paras nikats. Samas siseruumis olen paaril korral "asja ära ajanud" T-005-ga, pea on sama arca-swiss ühilduv nagu tõsisematel asjadel...
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
28.02.2013 16:52:32
|
|
|
Eelarvega päris priisata pole jah, aga see teine oleks täitsa mõeldava hinnaga. Kui keskmist toru üles ei tõsta ja jalad laiali ajada (mitte endal), siis ehk peab isegi kaalule vastu.
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
28.02.2013 20:31:51
|
|
|
| tsitaat: |
Kui keskmist toru üles ei tõsta ja jalad laiali ajada
|
Vot sellist võimalust paraku ei ole, et T005 "keskmist toru üles ei tõsta" sest kompaktsuse/kaalu/lagunemiskindluse saavutamiseks (detailid on miniatuursed võrreldes 25/28mm profiiliga) on keskmine sammas jäik ja jalad lihtsalt "klapitakse üles" hoiuasendis. Olen seda eelnevalt viidanud, et asja hind on samas suurusjärgus mis Arca-Swiss originaal K/K PLAAT. Seda pea/plaadi ja jalgade kohta. Kõige stabiilsem asend on paar jätku väljas (viimase läbimõõt kõigest 9mm) geomeetria umbes jalad 2/3 statiivi pikkusest.
Sirui on oma kvaliteedi kohta üllatavalt normaalse hinnaga. Fotoluks müüb ainult pead 59.- seega kui nüüd lahutama hakata siis jalad saaks 16.- kätte. Näidake mulle uut praktiliselt normaalkõrgusesse minevat jalga mille sellise hinnaga kätte saab Eeldusel, et too paari kilo üldse üleval hoida suudab- kui stabiilselt no sellest parem ärme räägi
Sirui peale ma igatahes julgesin sellise komplekti aretada:
Olge nüüd ikka hinda ja omadusi vaadates realistid Sama kaaluga fiiber on 200+ eur ja nõksa parem kerge pea 100+...
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Araablane
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.07.2008
|
08.04.2013 20:54:51
|
|
|
Keegi Samyang 35mm F1.4 filmiseks kasutab, kuidas fookus rõngas tundub, kuidas teravusega F1.4 peal on?
Plaanis Sigma 30mm vahetada selle vastu välja vahetada aga jube huvitav vaadata et seda järelturul üldse ei liigu, kas see on tingitud sellest et nii hea lääts või keegi ei taha seda sest nii jama.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
08.04.2013 21:01:54
|
|
|
Tea kas filmimisel on nõelteravus väga tähtis. Igaljuhul minu kogemus fotomaailmast Samyang 35/1,4'jaga on positiivne - pildikvaliteet on suurepärane. Segas see, et ava ei kirjutata EXIFisse, autofookus on samuti asi, millest puudust tundsin. Aga noh, eks igal asjal on oma hind.
viimati muutis Dirty Harry 09.04.2013 13:58:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
09.04.2013 13:10:56
|
|
|
| tsitaat: |
kas see on tingitud sellest et nii hea lääts või keegi ei taha seda sest nii jama.
|
No aga mis keelab enne otsustamist endal rahulikult järgi proovimast
Filmimisel on ilmselgelt ka vähe teised kriteeriumid kui pildistamisel. Samuti nagu iga kasutaja arusaamadel mis temale sobiv või mis mitte. Kas sellise hinnaklassiga asja puhul proovimine mõttekas on teine teema, ise olen mõne 2K+ asjaga leidnud, et ei ole päris nii nagu ette kujutasin- siis on see kooliraha osa juba märgatavam
Eks oma eelneva Sigma ostu põhjal (mille omaduste üle sai vist isegi mõtteid vahetet) peale reaalset müüki võid kalkuleerida mis oleks mõttekas kooliraha % nende isiklike kogemuste eest. Juhul kui ei peaks mingil põhjusel "külmade käte vahelt rebitavaks" asjaks igapäevasel kasutamisel kujunema.
Kui on huvi siis võid kontakteeruda, rendin välja kui tasu/garantiide osas kokkuleppele saame. Marko sai ka oma uudishimu sarnasel moel rahuldatud. Lihtsalt kasutusotstarbed ja harjumused/eelistused on need mida puht tehnilistest parameetritest eraldi ei õnnestu vaadata
OT. Mitte et üks või teine objektiiv halb oleks, mõned asjad otsitakse ka defektide pärast mida järeltöötluses on võimatu/raske/aeganõudev jäljendada.
Näiteks Meyer-Optik Görlitz Trioplan 100mm 2.8 mis teatud oludes (no enamikes tegelikult) suht mõttetu joonisega pehmepoolne toru aga teatud situatsioonides (ja sihipärase järeltöötlusega) pea jäljendamatu signatuuriga
Näidiseid nii kui naa kasutusest http://www.flickr.com/groups/1015178@N21/pool/
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
12.04.2013 01:11:07
|
|
|
Kas toodetakse selliseid asju nagu soojendusega kaitsefilter (nimetus "heated protection filter" ei anna otsingus tulemust) foto/videokaamera jaoks?
Ehk siis objektiivi ette pandav tavaline neutraalne või UV kaitsefilter, millel on klaasi sees või peal eraldi kiht läbipaistva soojenduselemendiga (välise vooluallika külgeühendamisega). Kasutamiseks pealetekkiva udu hajutamiseks, samuti ka uduvihma korral.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
09.05.2013 19:46:06
|
|
|
Soovin enda portfoliot internetis hoida ja esitleda viisakal, kergelt hallataval moel.
Missugust fotode hostingu lehte eelistada?
Võiks olla tasuta, või väga sümboolse aastase maksega.
Imgur on parim võimalik variant?
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
10.05.2013 00:24:24
|
|
|
| MelesMeles kirjutas: |
Soovin enda portfoliot internetis hoida ja esitleda viisakal, kergelt hallataval moel.
Missugust fotode hostingu lehte eelistada?
Võiks olla tasuta, või väga sümboolse aastase maksega.
Imgur on parim võimalik variant? |
Ma vaatajana vist eelistaks pbase.com'i sellele imgurile. Üritasin seal imguris leida mõnda huvipakkuvat galeriid ning absoluutselt ei saanud aru, kuidas navigeerida või otsida või sortida. Kui sa ainult otselinkide peale rõhud, siis pole sel muidugi mingit tähtsust. Siiski meeldib mulle pbase rohkem Näideteks galeriid see ja see. Viimane sisaldab siis lukus katalooge.
Iseasi, mis väärtuse juures lõpeb sul "väga sümboolne" aastamakse. pbase.com hinnakiri
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wa666ou
HV veteran
liitunud: 23.05.2003
|
21.05.2013 14:39:32
|
|
|
| MelesMeles kirjutas: |
Soovin enda portfoliot internetis hoida ja esitleda viisakal, kergelt hallataval moel.
Missugust fotode hostingu lehte eelistada?
Võiks olla tasuta, või väga sümboolse aastase maksega.
Imgur on parim võimalik variant? |
Ehk sobib selline teenus: http://dunked.com/
Fotograafid ei ole just sihtgrupp, aga miks mitte.
Üks võib-olla rumal küsimus, aga miks vaherõngastega muutub pilt piimjaks?
Samuti kontrast väheneb kõvasti.
Tegin Canon EF100mm f/2.8L Macro IS USM objektiiviga mõned testipildid.
Kõik pildid käest, exif annab info.
ISO tõstes vaherõngastega kontrastus väheneb kiiresti. Küllap valguse kadu on nii suur?
1. Ainult objektiiviga, hea kontrastsus ja teravus.
Spoiler 
2. 21mm vaherõngas, veidike piimjas.
Spoiler 
3. 21+13mm vaherõngad.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
21.05.2013 17:53:00
|
|
|
... võin eksida aga kas ei juhtu see, et sa objektiiv klaasist võtad järest väiksemat ja väiksemat tükki, mistõttu klaasi ebaperfektsussed paratamatult võimenduvad.
Sisuliselt ju corpid pilti aga mitte digitaalselt vaid objekiivi tasandil.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
21.05.2013 21:36:18
|
|
|
| Mida suurem suurendus, seda väiksem DOF.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
22.05.2013 15:34:21
|
|
|
| tsitaat: |
miks vaherõngastega muutub pilt piimjaks?
Samuti kontrast väheneb kõvasti.
|
Töökaugus on drastiliselt muutunud Sõltuvalt iga obje konkreetsest optilisest skeemist leidub neid mis taluvad rohkem parameetritest kõrvalekallet, samas mõned on eriti pepsid. Teoorias ilmselt mingitel suurendustel saaks teravama/kontrastsema pildi optikat pöörates. Selliselt töökaugused lihtsalt vahetuvad- kui tavaliselt jääb taha lühem kiirtekimp ja ette pikem distants siis ekstreemselt makrotades printsiip muutub vastupidiseks. Aga ka teoreetiliselt, alati parima tulemuse annab selliseks arvutatud/optimeeritud optika
Mõningal juhul annab parema tulemuse diopterläätse (läätsegupi küll täpsemalt) kasutamine obje ees vaherõnga asemel. Eeldusel et tegu korraliku mitmest elemendist korrigeeritud makroläätsega mitte suvalise ebay pudelipõhjaga mis dioptrites küll vastab teatud suurenduse muutusele aga lisab kromaatilised aberratsioonid ja äärte ära langemise. Aga jälle, sõltub konkreetest objektiivist või üldse mida millega võrrelda- rahanumbrit (korralik lääts on kordades kallim kui vaherõngad ja spets makroobjektiiv veel omakorda suurusjärgu võrra), kvaliteedikadu (digi puhul annab kontrasti/teravust lihtsamalt järgi aidata) või midagi enamat.
Objektiivide arvutused on alati kompromissid, sageli on piirid ka nn "normaalsetel" kaugustel mis "rauda raiutult" kasutatavad. Mingid objed optimeeritakse (antud skeemi võimalusi arvestades) lõpmatuse lähedal toimetama, mingid portree ja mingid lähivõtteks. Kaks ca 100mm toru võivad näiteks täiesti erinevalt käituda lähedalt/kaugelt- see mis joonistab lõpmatusel uskumatult teravalt võib lähemalt pehmekene olla ja vastupidi.
Siit omakorda ka nende testtabeli järgi tehtavate "järelduste" suur puudus. Et mitte tabeli suurust hiiglaslikuks ajada pildistatakse suhteliselt lähedalt. Skoorivad need torud mis on optimeeritud selles vahemikus ja need mis päriselus lõpmatuse lähedal perfektselt joonistavad ei pruugi olla lähedalt nõelteravad ja üle välja teravad...
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wa666ou
HV veteran
liitunud: 23.05.2003
|
22.05.2013 17:34:50
|
|
|
Jaanos, väga informatiivne.
Tundub, et Overall 67mm makroläätse ei pakugi, muidu läheks prooviks järgi. Küllap selle 100mm makroobje ees ei kasutata seda? Mingi adapteriga samas peaks saama ka.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
22.05.2013 19:46:43
|
|
|
| tsitaat: |
Overall 67mm makroläätse ei pakugi, muidu läheks prooviks järgi.
|
Siin tuleb ilmselt mängu hinna/kvaliteedi suhe esmalt ja teisalt see kui pirts EF100mm f/2.8L Macro IS USM võib olla. Ei ole proovinud, mürki võtta ei tahaks, et konkreetne toru parem kui vaherõngastega askeldades.
Mingi aeg vedeles silma all 58mm vene päritolu makrolääts, ilmselt tehti neid ka 67mm. Toda olen proovinud ja meeldivalt üllatunud olnud, samas juhtus see küll filmiaeg aga teistpidi tegu oli ka reprofilmiga (Mikrat 300- 300 joont/mm). Kahjuks ei leia üles, et täpset markeeringut üle kontrollida, eks neid tehti ka erinevaid. Sellise võib juhuse läbi poolmuidu saada kui otsida tead
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|