Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Lehmann LA100 toob aerofotod ja -videod GoPro kaameraisse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.01.2013 19:25:26 Lehmann LA100 toob aerofotod ja -videod GoPro kaameraisse vasta tsitaadiga


Prantsuse päritolu firma Lehmann Aviation on valmis saanud oma uusima mehitamata lennumasina nimega LA100. Selle drooni külge saab kinnitada GoPro kaamera, mis siis kõrgustes lendava lennuki pealt videoid filmida või pilte klõbistada saab.

Loe edasi Photopointi blogist.


Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 20.01.2013 19:52:28 vasta tsitaadiga

Mis sellise asja mõte on? Selle asjaga ju AINULT saabki rikkuda ju kellegi privaatsust Mida muud teha sellega? Palju õnne, perverdid. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.01.2013 19:56:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mida muud teha sellega?

maahärrad ja kinnisvarahaid saavad oma valdustest/objektidest videoülevaate
Mingi vabaõhuüritus, mida salvestad iga nurga alt, k.a õhust jne jne.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 20.01.2013 20:12:00 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mida muud teha sellega?

maahärrad ja kinnisvarahaid saavad oma valdustest/objektidest videoülevaate
Mingi vabaõhuüritus, mida salvestad iga nurga alt, k.a õhust jne jne.


Ja kuidas maahärrad ja kinnisvarahaid ei riku sellega ülejäänud naabrite privaatsust? Loen ja näen igapäev kuidas üha enam tungitakse inimeste eraellu.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.01.2013 20:33:11 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
Mis sellise asja mõte on? Selle asjaga ju AINULT saabki rikkuda ju kellegi privaatsust Mida muud teha sellega? Palju õnne, perverdid. thumbs_down.gif

Kui natuke järgi mõtled, siis näed, et vajalikke tegevusi on ohtralt rohkem, kui selle jälgimine, kellega sa oma aias pidu paned või ei pane. icon_cool.gif

Mõningad esimesed ettejuhtuvad: metsavarguste varasem avastamine, metsatulekahjude varasem avastamine kasvõi.
---------------------
PS: Ja iga kell võid ju endale tellida mehitatud vaatluslennuki, kus siis samamoodi kaamerad peal on ja vajalikku vaatlust tehakse. Ning pärast paned varasemad ja hilisemad aerofotod kõrvuti ning siis saad neid omavahel võrrelda.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 20.01.2013 20:35:25 vasta tsitaadiga

Sellega on eriti hea metsavaraste privaatsust rikkuda, kui sul juhtub hulgem metsa olema icon_evil.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 20.01.2013 20:42:42 vasta tsitaadiga

harakas kirjutas:
Sellega on eriti hea metsavaraste privaatsust rikkuda, kui sul juhtub hulgem metsa olema icon_evil.gif


Lennuki lendamisraadiuseks on 0.5 km ning maksimaalseks lennuajaks 5 minutit.
Mina leian, et üpris kallivõitu tükk, arvestades et lendamisraadius ja lennuaeg on vägagi piiratud. ~1000€ eest on võimalik vaikselt ehk isegi midagi paremat kokku panna, vähemalt midagi sellist millega ajaliselt kauem õhus saab olla.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 20.01.2013 22:11:33 vasta tsitaadiga

see mingi quad copter vms on sellest jurakast poole väikse ja kergem
ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida
ja arvatavasti ka kordades vaiksem heli suhtes

Spoiler Spoiler Spoiler


arvatavasti ka kordades odavam
kuskil vimeo saidil või kohas oli mingi uus teater sellega filmitud et näidata milline ta seest ja väljast on

pealegi see kaamera seal tiiva peal on suht jõhker tuuletakkistus ja parem oleks olnud kui ta oleks selle tiiva sisse ehitatud mitte peale kinnitatud
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriimsilm
HV kasutaja
kriimsilm

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2013 23:42:32 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:

ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida

Palun seleta täpsemalt
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 20.01.2013 23:49:06 vasta tsitaadiga

Tootja kodulehelt:
tsitaat:
Just connect the battery, launch it, and it will come back to you after 5 minutes of flight (limited for safety purposes)


võibolla peale väikest modimist lendab pikemalt?

_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
visalik
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2013 00:29:14 vasta tsitaadiga

kriimsilm kirjutas:
lopes39 kirjutas:

ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida

Palun seleta täpsemalt


Mind huvitab ka icon_lol.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 21.01.2013 00:48:41 vasta tsitaadiga

visalik kirjutas:
kriimsilm kirjutas:
lopes39 kirjutas:

ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida

Palun seleta täpsemalt


Mind huvitab ka icon_lol.gif


Yeah man, fh*ck the gravity,man ma tean küll kuidas see õhus püsib...

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2013 07:48:43 vasta tsitaadiga

visalik kirjutas:
kriimsilm kirjutas:
lopes39 kirjutas:

ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida

Palun seleta täpsemalt


Mind huvitab ka icon_lol.gif

icon_lol.gif kui mootorid teevad tööd, masin on iseseisvalt õhus ning vertikaal- ega horisontaalliikumist ei toimu, siis pole ju tegu lendamisega icon_cool.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2013 11:22:32 vasta tsitaadiga

Ei pea koguaeg lendama,et õhus püsida. Noh, vahepeal roomab ka maadmööda. icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2013 11:34:53 vasta tsitaadiga

Ehk ta mõtles seda, et vahepeal võib lendamise asemel kukkuda? Kuni mats ja maaühendus pole toimunud, võib seda ehk õhus püsimiseks nimetada.
Kuigi kukkumise pidurdamiseks kulutatav energia tõenäoliselt on ligikaudu sama mida kukkumise ajal kokku hoitakse, pealegi võib seisvate mootoritega pikemal kukkumisel vist ka stabiilsus kaduda.
Või siis, nagu kännuämmelg oletas, et paigalhõljumine nagu polegi lendamine. Selles suhtes muidugi pole lennuk-droonil ka midagi analoogset pakkuda.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TULNUK
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2003




sõnum 21.01.2013 14:04:34 vasta tsitaadiga

Tegu on suurepärase ja võrdlemisi hea hinnaga tootega, mis ongi mõeldud inimestele, kes ei taha või kellel pole võimalik end kurssi viia kõigi sedalaadi süsteemi nüanssidega.
Paraku peab arvestama, et tegu on lennuki suhtes staatilise pildiga, mis tähendab, kadreering sõltub lennuki liikumise suunast ja mingist kvalieetsest ja "müüdavast" telepildist ei saa väga juttu olla.
Kui on aga soovi, vahendeid ja tahtmist saavutada ilus stabiliseeritud ja eraldi juhitud kaamerapilt (olgu hd või kasvõi 4k), mis jõuaks reaalajas maapeale, tuleb arvestada vähemalt 3-5 korda suurema investeeringuga - võtkem näiteks kasvõi see: http://www.globe-flight.de/DJI-Zenmuse-Z15-N-Kameragimbal-remotehead-3-Achsen-Sony-Nex5-Nex7
Pange tähele, et see on vaid stabiliseeritud gimbal, kuhu kaamerat riputada, juurde tuleks muretseda kopter, autopiloot, videotehnika, maapealne vastuvõtt jne jne.. lisaks on tarvis veel arusaama, kuidas kõik see krempel kokkuvõttes töötab.
Seega on bang-for-a-buck teemaks oleval lennukil täiesti mõistlik.

Mis puutub helisse, siis kopter, olgu ta ühe või kaheksa rootoriga, on sedalaadi lennukist iga kell lärmakam ja energiakulukam - mis tähenab ka lühemaid lennuaegu.

Mitte tapmaks loodetavate huviliste vaimustust, siis need, kellele pole eesliide "ardu-" võõras, ning mõningased inseneriteadmised olemas, saavad vajadusel kogu krempli ka nõks odavamalt kokku, vaja on lihtsalt entusiasmi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.01.2013 14:10:46 vasta tsitaadiga

Aga pmst. saab ju igaüks ise mudellennuki kokku panna icon_smile.gif ja siis selle kaameraga varustada ning taevasse lennutada. Igatahes aastakümneid tagasi oli mudellennukite ehitame üsna popp värk ja lausa isegi raamat oli olemas neile, kes ise mudellennukit ehitada soovisid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2013 14:15:06 vasta tsitaadiga

Aga iPhone jms. seadmete jaoks on olemas ka mingi helikopterilaadne seade millel kaamera.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
in-sane
HV kasutaja
in-sane

liitunud: 18.03.2006




sõnum 21.01.2013 14:26:05 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
Mis sellise asja mõte on? Selle asjaga ju AINULT saabki rikkuda ju kellegi privaatsust Mida muud teha sellega? Palju õnne, perverdid. thumbs_down.gif


Nüüd kiirelt fooliumit ostma paranoiku.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 21.01.2013 15:57:51 vasta tsitaadiga

Tõesti targem on ise endale masin ehitada. Lennuk või quadcopter siis.

Muidu üks eesti mees väga kvaliteetseid asju filminud.

http://fpv.levi.ee/
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2013 16:07:56 vasta tsitaadiga

siis ostke juba paraglider mootoriga, lennake ja filmige ja saate ise ka lennunaudingu+ pikk lennuaeg !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 21.01.2013 16:13:20 vasta tsitaadiga

kriimsilm kirjutas:
lopes39 kirjutas:

ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida

Palun seleta täpsemalt


lendamine on liikumine
õhus püsimine on hõljumine vms
tiib peab olema liikumises et püsiks õhus
kui tiib jääks seisma õhus kukkuks ta maha

quadcopter ei pea liikumises olema et ta õhus püsisk oli minu point
aga see kõik oleneb kui palju kellelgi on omal mõistust või kui rikutud mõtlemine on et asjadest aru saada
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ussimuna
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2003




sõnum 21.01.2013 22:09:44 vasta tsitaadiga

Tänan tähelepanu eest! See Eesti mees on juhtumisi ka siinse foorumi kasutaja icon_lol.gif
Hind on pisut krõbe küll, aga iga kauba jaoks olevat ostja. Pisut vingem masin (ka hinna poolest) on paar aastat juba päris hästi kaubaks läinud http://team-blacksheep.com/products/prod:tbszephyr
Kui on hakkamist oma käed külge lüüa, saab asja oluliselt soodsamalt valmis.
TULNUK - see 3-5x suurem hind on "pisut" üle pingutatud icon_wink.gif Ja tegelikult EU ei vaata eriti hästi autonoomse lennu peale tsiviilkasutuses. Prantsusmaa tegi eelmisel aastal oma seadustes pisikese muudatuse selles osas ...

Ertai kirjutas:
Tõesti targem on ise endale masin ehitada. Lennuk või quadcopter siis.

Muidu üks eesti mees väga kvaliteetseid asju filminud.

http://fpv.levi.ee/
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.01.2013 22:23:05 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
kriimsilm kirjutas:
lopes39 kirjutas:

ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida

Palun seleta täpsemalt


lendamine on liikumine
õhus püsimine on hõljumine vms
tiib peab olema liikumises et püsiks õhus
kui tiib jääks seisma õhus kukkuks ta maha

quadcopter ei pea liikumises olema et ta õhus püsisk oli minu point
aga see kõik oleneb kui palju kellelgi on omal mõistust või kui rikutud mõtlemine on et asjadest aru saada

Muide, tiib ei pea kohse alla kukkuma, kui tiib seisma jääb. Näiteks purilennuk võib vabalt pikalt õhus püsida, ilma et keegi midagi muudaks tiivaasendites. Kõik sõltub sel juhul puhtalt õhuvooludest.
Samuti oskavad linnud pikalt liuelda, õhuvoole ära kasutades.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 22.01.2013 03:12:19 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
lopes39 kirjutas:
kriimsilm kirjutas:
lopes39 kirjutas:

ja ei pea koguaeg lendama et õhus püsida

Palun seleta täpsemalt


lendamine on liikumine
õhus püsimine on hõljumine vms
tiib peab olema liikumises et püsiks õhus
kui tiib jääks seisma õhus kukkuks ta maha

quadcopter ei pea liikumises olema et ta õhus püsisk oli minu point
aga see kõik oleneb kui palju kellelgi on omal mõistust või kui rikutud mõtlemine on et asjadest aru saada

Muide, tiib ei pea kohse alla kukkuma, kui tiib seisma jääb. Näiteks purilennuk võib vabalt pikalt õhus püsida, ilma et keegi midagi muudaks tiivaasendites. Kõik sõltub sel juhul puhtalt õhuvooludest.
Samuti oskavad linnud pikalt liuelda, õhuvoole ära kasutades.


mu point oli rohkem selles et kui tiib õhus seisma jääb nii et ta edasi ei liigu siis ta lihtsalt kukub alla


selle video põhjal saaks päris paljusi inimesi hirmutada ja UFO-t mängida
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hondaa
Kreisi kasutaja
hondaa

liitunud: 09.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2013 04:32:28 vasta tsitaadiga

nagu delfi kommentaarium juba, visalik, kriimsilm, Goon jms panevad oma arust ränka tarka (aka trolli) kuigi lopes39 mõte on väga hästi aru saadav ja kui sellest ei piisa, siis tahanteada tuleb oma idiootsusega... Palun ütle, kuidas purilennuk õhus püsib, kui lennuki (nii kere kui tiiva) kiirus maa suhtes 0 m/s on.

asjast endast, 1000 dollari eest saab ka asisemaid lennukeid ja koptereid, mis ilmselt küll ei anna nii head pilti, kuid tulekahjude ja metsavarguste puhul aitab ilmselt SD pildist ka
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ussimuna
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2003




sõnum 22.01.2013 11:20:02 vasta tsitaadiga

hondaa kirjutas:
... Palun ütle, kuidas purilennuk õhus püsib, kui lennuki (nii kere kui tiiva) kiirus maa suhtes 0 m/s on.

asjast endast, 1000 dollari eest saab ka asisemaid lennukeid ja koptereid, mis ilmselt küll ei anna nii head pilti, kuid tulekahjude ja metsavarguste puhul aitab ilmselt SD pildist ka


Maa ei ole siinkohal paraku küll mingi määraja. Tiiba hoiab üleval ikka liikumine õhu suhtes. Piisava tuule kiiruse korral võib mistahes lennuk maa suhtes paigal seista icon_smile.gif
Teine osa. Jah näiteks 2m tiivaulatusega tiib X8, milline on suuteline kandma kasvõi DSLR kaamerat http://i108.photobucket.com/albums/n39/cayote64/IMAG0155.jpg, saab oma valgete käekestega kokku panna umbes 400 - 500 € eest. Eeldusel, et juhtimissüsteem on endal juba olemas. Ka Eestis selliseid http://www.youtube.com/watch?v=GODMrdk4oB8
Kel rohkem asja vastu huvi, võiks kiigata mudelismifoorumisse http://forum.pistik.com
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.01.2013 12:01:53 vasta tsitaadiga

hondaa kirjutas:
nagu delfi kommentaarium juba, visalik, kriimsilm, Goon jms panevad oma arust ränka tarka (aka trolli) kuigi lopes39 mõte on väga hästi aru saadav ja kui sellest ei piisa, siis tahanteada tuleb oma idiootsusega... Palun ütle, kuidas purilennuk õhus püsib, kui lennuki (nii kere kui tiiva) kiirus maa suhtes 0 m/s on.

asjast endast, 1000 dollari eest saab ka asisemaid lennukeid ja koptereid, mis ilmselt küll ei anna nii head pilti, kuid tulekahjude ja metsavarguste puhul aitab ilmselt SD pildist ka

Õhus pole kunagi õhuvool seisev, vaid on pidevalt liikuv ja on erineva tugevusega. icon_cool.gif Nii, et Sinu purilennuk võib alla kukkuda, kui sa ei suuda teda õigesse õhuvoolu lendama saada. Aga õigetes õhuvooludes, lendamise korra,l võib väga kaua üleval püsida, ilma et sa midagi reguleeriks püsivuse parandamiseks.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ussimuna
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2003




sõnum 22.01.2013 12:31:09 vasta tsitaadiga

Tead ausõna, kõik need aastad olen end tagasi hoidnud, aga nüüd küll ütlen, et ole parem vait icon_neutral.gif
Tule suvel Ridalisse, saad instruktoriga ülesse ja näita oma "reguleerimisvabad" püsivusharjutused siis ette icon_lol.gif
Saab siis ehk Sinu rõõmuhõisked ka jäädvustada icon_razz1.gif http://www.youtube.com/watch?v=cgeKfMjTsMY

tahanteada kirjutas:

Õhus pole kunagi õhuvool seisev, vaid on pidevalt liikuv ja on erineva tugevusega. icon_cool.gif Nii, et Sinu purilennuk võib alla kukkuda, kui sa ei suuda teda õigesse õhuvoolu lendama saada. Aga õigetes õhuvooludes, lendamise korra,l võib väga kaua üleval püsida, ilma et sa midagi reguleeriks püsivuse parandamiseks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.01.2013 12:42:50 vasta tsitaadiga

Edit: Pildike ajaloost, ehk siis (vist) Eestimaa kõige tuntuima mudellennunduse raamatu "Mudellend" kaanepilt, kus pioneer hakkab lennutama purilennuki mudelit. icon_cool.gif Ja on päris kindel, et see tal lendab, planeerib, mitte aga ei kuku kivina vastu maad. beer_yum.gif

http://www.antikvariaat.eu/trükis/mudellend-abiks-noortele-mudellenduritele/2049
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 22.01.2013 14:25:15 vasta tsitaadiga

tahanteada, sõida autoga 120km/h ja pista käsi aknast välja. põhimõtteliselt peaksid aru saama mis on õhk ja miks ta kannab suure kiiruse juures.
_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 22.01.2013 18:11:39 vasta tsitaadiga

õige tuule kiirusel ja õhuvooluga võib see tiib kohapeal õhus seista küll, kuid sellist õhuvoolu ja tuule kiirust leiab harva
ja kas see on väga mõistlik lahendus õhus liikumattult koapeal seista ?

minu point ei ole just see saavutus õhus liikumatta kohal seismine õigete tuulte ja hoogude tingimusel
minu point on rohkem selles et kui sa filmid midagi ja tahad filmida seda nii et su seade ei liiguks siis saad ta lihtsalt õhus seisma panna ja edasi filmida

pealegi kui on tiiva jaoks see õige tuule kiirus või õige õhuvool et tiib õhus seisma jääks oleks filmimine väga ebastabiilne ja kvaliteeti poleks sealt palju loota

Spoiler Spoiler Spoiler


tahanteada, palun tee järgi selline video tiivaga filmides, ehk jõuab kohal mu texti point ka siis lõpuks !!!
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2013 01:04:28 vasta tsitaadiga

Või siis selline riistapuu icon_biggrin.gif thumbs_up.gif

Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Lehmann LA100 toob aerofotod ja -videod GoPro kaameraisse
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.