|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Helbeke
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2002
|
13.01.2013 07:11:33
|
|
|
Noriks veidi lauseosa kallal: «... võimaldab kuvada üks-ühele 33 megapikslist pilti.» Kui suur on üks piksel reaalelus, et seda saab 1:1 kuvada? Originaalmaterjalis räägitakse pildi kuvamisest ilma lõikumata või vähendamata kujul.
_________________ i like my sugar with coffe and cream |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noxton
HV Guru

liitunud: 03.03.2005
|
13.01.2013 08:24:23
|
|
|
vot see on juba telekas
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
13.01.2013 09:02:10
|
|
|
| tsitaat: |
loob selliste telerite turuletoomine eeldused kõrgresolutsiooniga materjali tootmiseks.
|
Pigem arvestatava turuosa saamine;
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.01.2013 09:49:55
|
|
|
Lubatakse, et aprillis demonstreeritakse maailmale ametlikult 8K pilti. Kusagile teemasse läks ka link selle kohta.
Paistab, et jaapanlased selle 8K ralli ka l6puni viivad.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
13.01.2013 14:21:22
|
|
|
| tsitaat: |
| 85 tollist LCD prototüüpi. Resolutsioon 7680 x 4320 pikslit |
Kui suur selle monitori pixel on, mitme tolline peaks 7680 x 4320 reso puhul monitor olema, et vastaks tavalise laiatarbe arvuti monitori piksli suurusega
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
13.01.2013 14:29:40
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| tsitaat: |
| 85 tollist LCD prototüüpi. Resolutsioon 7680 x 4320 pikslit |
Kui suur selle monitori pixel on, mitme tolline peaks 7680 x 4320 reso puhul monitor olema, et vastaks tavalise laiatarbe arvuti monitori piksli suurusega |
http://members.ping.de/~sven/dpi.html
Enamvähem sama kui FHD@22"
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
13.01.2013 14:39:34
|
|
|
| miki kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| tsitaat: |
| 85 tollist LCD prototüüpi. Resolutsioon 7680 x 4320 pikslit |
Kui suur selle monitori pixel on, mitme tolline peaks 7680 x 4320 reso puhul monitor olema, et vastaks tavalise laiatarbe arvuti monitori piksli suurusega |
http://members.ping.de/~sven/dpi.html
Enamvähem sama kui FHD@22" |
Et siis võib seda 85 tollist LCD telerit, resolutsioon 7680 x 4320 pikslit, arvuti monitorina igati kasutada, suurim takkistus on ainult hind.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
13.01.2013 14:44:19
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Et siis võib seda 85 tollist LCD telerit, resolutsioon 7680 x 4320 pikslit, arvuti monitorina igati kasutada, suurim takkistus on ainult hind. |
Irw. Isegi platuunil jääks sellest kael kangeks.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
13.01.2013 14:52:13
|
|
|
| tsitaat: |
| Irw. Isegi platuunil jääks sellest kael kangeks. |
188.17cm × 105.85cm on täiesti kasutatav suurus, istuvad ju paljud kolme kõrvuti monitori taga, mõnel isegi teine rida peale laotud.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mercury11
HV vaatleja
liitunud: 23.02.2006
|
13.01.2013 15:11:45
|
|
|
| 8K reso on sisuliselt 4X4 maatriks fullHD monitore, nägemisteravust arvestades peaks 8K monitor olema juba nõgus kerasisepind, vähemalt 120 kraadine sektor sellest(umbes nagu ulmefilmi Starttreki alguses vulkanuse ylikooli auditooriumis..
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
13.01.2013 16:26:37
|
|
|
| Marie kirjutas: |
Et siis võib seda 85 tollist LCD telerit, resolutsioon 7680 x 4320 pikslit, arvuti monitorina igati kasutada, suurim takkistus on ainult hind. |
Ma tahaks seda segast näha, kes 85 tollise võtab arvutimonitorina kasutusele..
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonis12
HV kasutaja
liitunud: 18.05.2006
|
13.01.2013 16:35:18
|
|
|
| Kurb on see, et televiisorite tootjad lähevad järjest edasi ja edasi aga televisiooni tehnika on sealsamas, kus kaheksakümnendatel.Ikka see sama resolutsioon, mis toona,kui tuli värvi tv standard.Isegi HD- ready pole eesti telekanalites kasutusel, tääkimata sii full-hd-st.Aga telekad tulevad juba 8K.No kuulge !
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
13.01.2013 17:44:28
|
|
|
| tonis12, see, et Eestis 720p kanalid ei levi, ei tähenda, et materjali selletarvis ei toodetaks. Ka muu maailm liigub siiski edasi ja areng pole peatunud.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.01.2013 17:47:04
|
|
|
Tallinna TV on ju HD kanal ka
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
13.01.2013 18:10:06
|
|
|
Lõpuks saab siis "Baraka"-t ka telekast õige resolutsiooniga näha.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
13.01.2013 18:18:10
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
Et siis võib seda 85 tollist LCD telerit, resolutsioon 7680 x 4320 pikslit, arvuti monitorina igati kasutada, suurim takkistus on ainult hind. |
Ma tahaks seda segast näha, kes 85 tollise võtab arvutimonitorina kasutusele.. |
Telekas tuleb niipalju kaugemale asetada, et suurus sama nagu näos oleva 22" monitor. Siis saab ilma prillita monitori vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
13.01.2013 18:34:14
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
Et siis võib seda 85 tollist LCD telerit, resolutsioon 7680 x 4320 pikslit, arvuti monitorina igati kasutada, suurim takkistus on ainult hind. |
Ma tahaks seda segast näha, kes 85 tollise võtab arvutimonitorina kasutusele.. |
Telekas tuleb niipalju kaugemale asetada, et suurus sama nagu näos oleva 22" monitor. Siis saab ilma prillita monitori vaadata. |
Ei saa, punkti tihedus sama mis 22" monitoril, loomulikult on võimalik kirja suurust soomida endale mugavasse suurusesse, kuid põhiline ikka , foto, hea ülevaate pildi terviklikkusest, eks neid alasid on palju mis sellise suurusega ja punkti tiheduse juures on mugav teha, põhiline ikka on harjumus, et monitoris peab ninapidi kinni olema.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.01.2013 22:14:30
|
|
|
Ametlik teade ka siis selle kohta, et jaapanlased demonstreerivad ameeriklastele 8K pilti.
NHK to Present 8K Video at New NAB Labs Futures Park
Groundbreaking demo will feature first US over-the-air transmissions of Super Hi-Vision system
http://www.nab.org/documents/newsroom/pressRelease.asp?id=2847
------------------------------
PS: Paistab sedamoodi, et Lõuna-Korea pole rahul Jaapani usina rabelemisega 8K maailmas ning oletada võib, et peagi kuuleb 8K uudiseid ka Lõuna-Korea rindelt.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hazar
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2004
|
13.01.2013 23:44:03
|
|
|
aga see on ju rohkem 7 ja pool K
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
14.01.2013 16:08:29
|
|
|
loodetavasti saab endale mõne aasta pärast selline võetud Vaja lihtsalt mõistlikku hinnaklassi oodata
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriitik
HV vaatleja
liitunud: 06.03.2006
|
18.01.2013 12:34:01
|
|
|
| tonis12 kirjutas: |
| Kurb on see, et televiisorite tootjad lähevad järjest edasi ja edasi aga televisiooni tehnika on sealsamas, kus kaheksakümnendatel.Ikka see sama resolutsioon, mis toona,kui tuli värvi tv standard.Isegi HD- ready pole eesti telekanalites kasutusel, tääkimata sii full-hd-st.Aga telekad tulevad juba 8K.No kuulge ! |
Mitte ainult teletehnika ei ole piduriks. 33Mpix ja suurema sensoriga fotokaid pole ka teab mis hulgi, videosalvestusest rääkimata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
18.01.2013 13:18:33
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
loodetavasti saab endale mõne aasta pärast selline võetud Vaja lihtsalt mõistlikku hinnaklassi oodata  |
Ja siis tuleb 16K telekas jne  |
ongi hea kui tuleb, siis muutub 8k mainstreamiks ja odavaks
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.01.2013 13:46:47
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
loodetavasti saab endale mõne aasta pärast selline võetud Vaja lihtsalt mõistlikku hinnaklassi oodata  |
Ja siis tuleb 16K telekas jne  |
ongi hea kui tuleb, siis muutub 8k mainstreamiks ja odavaks  |
Pane parem raha kõrvale juba Holograafilist pilti näitava teleri ostmiseks, kuna jaapanlased on väga optimistlikud ja lubavad, pärast 8K TV-d, juba Holograafilist TV-d.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
18.01.2013 21:12:34
|
|
|
| See tarbijaotsa resolutsiooni võidujooks takerdub pigem selle taha, et sisutootjad ei jõua järgi. Uusi filme ja telesaateid saab ju uues formaadis teha küll, kuid elu ei koosne ju ainult uute asjade tarbimisest. 100+ aastat kinematograafia ajalugu ja 50+ aastat videosalvestuste ajalugu on ja jääb kaalukaks osaks veel aastakümneteks. Vanu salvestusi enam nii suurele resolutsioonile üldiselt ei õnnestu uuesti skännida ja restaureerida. Seega et piisavalt sisu koguneks on vaja veel paarkümmnend aastat oodata, kuid selle ajaga on niikuinii juba mitu uut resolutsiooni ja standardit üle jooksnud.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.01.2013 21:17:40
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| See tarbijaotsa resolutsiooni võidujooks takerdub pigem selle taha, et sisutootjad ei jõua järgi. Uusi filme ja telesaateid saab ju uues formaadis teha küll, kuid elu ei koosne ju ainult uute asjade tarbimisest. 100+ aastat kinematograafia ajalugu ja 50+ aastat videosalvestuste ajalugu on ja jääb kaalukaks osaks veel aastakümneteks. Vanu salvestusi enam nii suurele resolutsioonile üldiselt ei õnnestu uuesti skännida ja restaureerida. Seega et piisavalt sisu koguneks on vaja veel paarkümmnend aastat oodata, kuid selle ajaga on niikuinii juba mitu uut resolutsiooni ja standardit üle jooksnud. |
Tehnika on tegemas üht huvitavat ajaloolist täispööret, kuna igasugu OLED-ekraanide, holograafilise TV ideed ja esmakatsetused pärinevad kusagil 60-70-test aastatest.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|