|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
27.03.2012 09:34:40
|
|
|
Sults, magasin selle KUMU evendi maha. Laupäeval on Trakais, Leedus. Eks peale seda ringreisi ehk saab kätte.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
20.04.2012 16:45:30
|
|
|
Kelle aju küll kusagil välja mõtles, et 24.2MP oleks sellisele siiski algtaseme peegelkaamerale jube äge ja vajalik?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
20.04.2012 17:29:37
|
|
|
D800 ja D800E lahutusvõimete (resolving power) võrdlus: Luminous Landscape
D800E näib igal juhul mõistlikum valik.
Jumal tänatud, et ise ei kibele uue kaamera järele. Aga objektiivid... oeh, uus Nikkor 28mm f1.8 on väljas.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andree
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2010
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
02.05.2012 14:48:34
|
|
|
ava 1,8 on sellel ainult lainurga juures, teleotsas on ava juba 4,9, niiet relatiivselt kasutu marketiniginõks minumeelest...selles võtmes on olympuse XZ-1 või näiteks samsungi EX-1 ikka veidi teisest puust, need ei kaota suurt ava nii kiiresti...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
02.05.2012 16:14:47
|
|
|
Vaata ka Canon Ixuseid.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tulema
HV kasutaja
liitunud: 23.04.2003
|
07.05.2012 19:04:21
|
|
|
Kas siin on inimesi, kes regeleb objektiivide remontimisega? Nimelt kukkus kaamera põrandale ja peale seda enam ei fokusseeri automaatselt ega tee pilte. Võimalik, et on väike viga, kas põrutusega miskit lahti löönud... Spetsialist võiks üle vaadata. Tartu!!!
Edit:
Toru: 18-135mm
http://www.photopoint.ee/et/toode/497/nikon-d80-nikkor-18-135mm
viimati muutis tulema 07.05.2012 19:46:41, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
07.05.2012 19:09:12
|
|
|
| tulema, mis toruga tegu?
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.05.2012 09:43:53
|
|
|
link :: D4.... GRIZZLY Proof!
Metsast tuli välja vihane Canoni fänn ja üritas Nikonit põrmustada. Edutult.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Misfits
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2003
|
07.06.2012 12:31:36
|
|
|
Mul obje VR18-105 ja kolksub liigutades. Lugesin ,et see VRi väljalülitamine enne kaamera Power Offi pidi aitama aga mul see pehme kolksumine ei kao kuhugi.
On veel mingeid võimalusi kolksust lahti saada või peab remonti viima?
|
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
07.06.2012 17:07:29
|
|
|
Mille peale see kolksumine siis kostub? Objektiivi raputamisel? Kaamera välja lülitamisel? Kaamerat normaalselt kasutades?
Kui VR on kasutusel, siis pärast päästiku vabastamist on täiesti normaalne, kui kostab vaikne "kolks".
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Misfits
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2003
|
11.06.2012 10:56:23
|
|
|
| Sults kirjutas: |
Mille peale see kolksumine siis kostub? Objektiivi raputamisel? Kaamera välja lülitamisel? Kaamerat normaalselt kasutades?
Kui VR on kasutusel, siis pärast päästiku vabastamist on täiesti normaalne, kui kostab vaikne "kolks". |
Objektiivi raputamisel.
|
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
11.06.2012 19:22:51
|
|
|
Mingil määral on selline asi normaalne.
Kui töötab siis pole erilist põhjust muretsemiseks.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Misfits
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2003
|
14.06.2012 09:04:45
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
Mingil määral on selline asi normaalne.
Kui töötab siis pole erilist põhjust muretsemiseks. |
Töötab ilusti. Lihtsalt pole sellist asja varem kogenud.
Tänud!
|
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reciver
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.07.2004
|
27.08.2012 22:51:43
|
|
|
Ostsin ka siis täna Nikon D3200 KITi koos 18-105mm VR objektiiviga. Loodan ,et võin masinaga rahule jääda. Kuna olen veel fotograafia alal täielik algaja siis igasugune abi alati tere tulnud. Kuidas suuremad Nikoni fännid sellesse kaamerasse suhtuvad?
_________________ Mees kes leiab alati vabanduse... |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
28.08.2012 00:14:09
|
|
|
| reciver kirjutas: |
| Kuidas suuremad Nikoni fännid sellesse kaamerasse suhtuvad? |
Seda oleks pidanud küsima ikka ennem kaamera ostmist.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
01.09.2012 13:48:44
|
|
|
Ma ei saa nüüd väga aru ,et sellel kohal oleks D90 probleeme olnud?
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
k3rmo
HV vaatleja

liitunud: 07.11.2011
|
10.09.2012 19:32:59
|
|
|
Hei! Mul on plaanis osta Nikon d5100, ja oleks selle kohta väike küsimus: kas targem oleks osta kitina või siis ~100€ eest eraldi objektiiv? Võite soovitada ka samas hinnaklassis mõnda teist kaamerat algajale.
Tänud!
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anim
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2005
|
10.09.2012 20:10:18
|
|
|
Osta koos kit objektiiviga, sest a) selle raha eest on see täitsa korralik objektiiv b) sa ei tea millist objektiivi tahta c) mitte keegi ei saa sulle öelda, et osta "see" objektiiv, kuna see on "parem" kui kit.
Kui oled piisavalt pildistanud, alles siis saad teada, millest (kui üldse) puudu jääb. Omast kogemusest võin öelda, et kui iga päev ei pildista, siis "jätkub" kitist ikka päris pikaks ajaks...
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
k3rmo
HV vaatleja

liitunud: 07.11.2011
|
10.09.2012 21:24:38
|
|
|
| Suured tänud kiire vastuse eest, ostan siis kiti ära.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
05.10.2012 14:00:51
|
|
|
| Kas kellelgi oleks laiemat kui 18mm objektiivi laenata Nikonile? Oleks vaja vanemate korterist paar pilti teha järgmisel nädalavahetusel (12, 13, 14. okt)
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
22.10.2012 16:27:59
|
|
|
Mõni D5100 kasutaja oskab ehk öeda kui pikki videoklippe sellega teha saab HD režiimis? 4GB on mahu limiit vist kõigil EU`s muudavatel kaameratel. Ülevaadete järgi näiteks Canon 550D`l saab see 4 GB juba 12 min. läbi.
_________________ Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
22.10.2012 20:16:34
|
|
|
| 4GB on kõigil mälukaartidele salvestavail kaameratel üldse limiidiks, seoses FAT32 failisüsteemiga, mis on misiganes põhjusel kasutusel.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
22.10.2012 21:36:59
|
|
|
Seda küll kuid erinevatel kaameratel on ühe konkreetse ajaühiku (on see siis sekund või minut) video faili suurus oluliselt erinev, sellepärast ma küsimuse püstitasingi.
Canon EOS 550D suudab ainult umbes 12 minutit salvestada enne kui 4GB täis saab. Mõnel kaameral jälle tuleb aja piirang (29 min. ja 59 sek) ennem ette kui 4GB andmemaht täis saab. Aja piirang on EU reglemendi piirang, USA versioonidel seda ei olevat.
_________________ Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smurfer
HV Guru

liitunud: 15.08.2006
|
23.10.2012 00:01:04
|
|
|
| predator, videolõigu ajaline pikkus sõltub resolutsioonist, millega videot salvestatakse ja formaadist, milles fail salvestatakse.
|
|
| Kommentaarid: 351 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
299 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
23.10.2012 04:43:26
|
|
|
| smurfer kirjutas: |
| predator, videolõigu ajaline pikkus sõltub resolutsioonist, millega videot salvestatakse ja formaadist, milles fail salvestatakse. |
Sama resolutsiooni ja failiformaadi puhul on ka erinevused eri kaameratel väga suured. Nimelt oleneb eelkõige pakkimise tasemest (ehk siis kompressiooni protsendist) mis võib olla tootja poolt eelseadistatud nii või naa... võibolla parematel-kallimatel kaameratel püütakse meelega vähem pakkida parema pildikvaliteedi nimel, samas teisalt ka nõrga protsessoriga kaamerad on sunnitud vähem pakkima lihtsalt enamaks suutmatuse tõttu.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smurfer
HV Guru

liitunud: 15.08.2006
|
23.10.2012 09:12:27
|
|
|
| WAV, seda kompressiooni ma video salvestatamise formaadi all silmas pidasingi.
|
|
| Kommentaarid: 351 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
299 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
23.10.2012 15:23:48
|
|
|
DSLRidel on üldiselt kõigil video kompressioon paras kõnts. Colour sampling on 4:2:0, clean HDMI out on ainult kõige uuematel osadel kaameratel (nt nikon D800), Video dünaamiline ulatus on olematu ja sensor ei joonista pilti just eriti teravalt. Uuematel kaameratel nagu Nikon D800 ning Canon 1DX on asi juba parem, pilt teravam ning koodek natuke parem, kuid siiski nõuab ilusa pildi saamine väga head ülevaadet esiteks color correctionist ning grademisest järeltöötluses ning teisest küljest väga head arusaama, kuidas stseeni valgustada ning parimat limiteeritud tehnikaga kätte saada.
Kui vaadata, mida võimaldavad professionaalsemad kaamerad, siis see maailm erineb nagu öö ja päev. DSLR'i erinevus teiste väikeste käeshoitavate kaameratega on väiksemal määral salvestuse reziim ning suuremal määral võimalus saada kinolikku väga väikse teravussügavusega videopilti, mis tuleneb üpris suurest sensori mõõdust ning suure avaga objektiividest. Sinna otsa veel võime salvestada väga madala ambient valguse puhul ning need ongi põhilised eelised.
See 4Gb ja 12min limitatsioon tuleb EU maksupoliitikast. Kui seda limiiti ei oleks, siis DSLRidel oleks kõrgem maksuklass, mis rakendub videokaameratele.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
23.10.2012 17:39:04
|
|
|
Kenko teleplus pro 300 dg konverterid millegipärast ei salli vr(os) objektiive, viewfinderis pilt hüppab ja tugevat
mehaanilist plõksumist on kuulda.Proovisin nii 1,4x kui 2x konvertereid ja objektiive mingi 4tk olen proovinud.Kui vr(os) välja lülitada siis on kõik norm.Tähelepanu väärib asjaolu, et netis otsides ei leia selle kohta mingit tõestust ega arutelu.Keegi ei julge esimesena vist midagi kommenteerida.Pilti saab ju teha vr asetusega, ent selline pildi hüppamine ja kolin pole normaalne.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
23.10.2012 19:31:36
|
|
|
| soodent kirjutas: |
Kenko teleplus pro 300 dg konverterid millegipärast ei salli vr(os) objektiive, viewfinderis pilt hüppab ja tugevat
mehaanilist plõksumist on kuulda.Proovisin nii 1,4x kui 2x konvertereid ja objektiive mingi 4tk olen proovinud.Kui vr(os) välja lülitada siis on kõik norm.Tähelepanu väärib asjaolu, et netis otsides ei leia selle kohta mingit tõestust ega arutelu.Keegi ei julge esimesena vist midagi kommenteerida.Pilti saab ju teha vr asetusega, ent selline pildi hüppamine ja kolin pole normaalne. |
Minu kogemuse järgi on see üsna normaalne. Minul kipub VR torude pilt vahel hüppama ka Nikkori 2x konverteriga, eriti kehvemates valgusoludes. Pannes ette 2x konverteri, läheb pilt ju palju pimedamaks. Kuskilt maalt on piir, millest edasi ei saa kaamera VR juhtimisega enam hakkama. Kenkot pole ma proovinud, aga eks seal ole sama asi.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
23.10.2012 20:19:07
|
|
|
Kas sul ka häälekalt kolksub see Nikkoni konverter vr toruga?Igatahes Canoni is torudega ma sellist äärmuslikku tõmblemist ja kolksumist ei mäleta.Hetkel mul on mitu Canon is toru, ent pole sobivat konverterit proovimiseks.
F4 ava ja 1.4x konverter ei tohiks ju VR(os) süsteemi lolliks ajada, ei saa aru, miskit muud on mäda.
Kui vr(os) välja lülitada objektiivil siis kõik funktsioneerib ka kuni F5.6 asetuseni normaalselt.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
23.10.2012 20:32:31
|
|
|
No kõrvaga on ikka kuulda surinat ja kergeid kolkse. Valjud need just ei ole. Aga pilt hüppab küll silmnähtavalt.
Kas Kenkoga ilmneb probleem ka täiesti eredas päiksevalguses? Minul valgetes oludes korverteriga pilt ei hüppa.
Mul 2.8 avaga VRid (105 mm ja 70...200 mm) + 2x konverter koos hämarama ilmaga ajab. Ilmselt ajaks ka 4 avaga, aga mul sellist VR-ga toru pole.
Kuidas saab väljalülitatud VR toimida?
Siin ka kurdetakse müra üle:
http://forums.dpreview.com/forums/thread/3231223#forum-post-41943576
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
23.10.2012 20:35:51
|
|
|
Ma ei mõtle, et vr toimib, lihtsalt kolksumist ja tõmblemist pole kui vr välja lülitada kõik funktsioonid 100% ok siis.
Viewfinderis pilt ikka täies pikkuses käib ette ja ära, mitte mingi väike liikumine ja kolksumine ka tõsine vr olekus.
Mis mulle täiesti arusaamatu, et netis keegi ei kurda, see pole ju võimalik, et kõik loevad normaalseks.
Väga häälekas kolksumine võib ju mingi mehaanilise defektini viia.Müra kohta leidsin, ent see viewfinderi hüppamine pole seal arutelu teema ikkagi.Seal on mingi DGX mudel mis uuem, kui DG.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
23.10.2012 20:46:54
|
|
|
Konverter ju teeb vaatenurka kitsamaks ja seetõttu on ka pildi liikumise amplituud suurem.
Andsin ju viite, kus kurdetakse sama kombo juures sama probleemi.
Minul on kõige suurem pildi hüppamine siis, kui panen 2x konverteri koos 80...400mm VR-ga. Siis 400mm peal hüppab ikka korralikult! Kuna 80-400 on 400 peal niigi pime, siis koos konverteriga saab seda kasutada vaid väga heades valgusoludes.
Igatahes olen konverterit aegajalt kasutanud juba mitu aastat ja pole täheldanud, et mõni objektiiv oleks seetõttu katki läinud. Eks oma kõrv on muidugi kuningas.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
23.10.2012 21:50:46
|
|
|
Kahjuks ei näe vahet, kas panen 50mm f4 või 175mm f5.6 objektiivile.Ikka tõmbleb ja kolksub.
Su lingil oli DGX, mitte DG konverter.Teeb tõmblemise ja kolksatab just sellise viivituse peale, mis lubab eeldada, et vr on valmis.Kui nuppu veidi kauem ootel hoida siis tuleb uus kolks ja tõmblemine.
See ava ja valguse seletus ei ole loogiline.Siin on midagi muud.tegelikult ju pole üldse kindel, et vr on aktiivne sellise tõmblemisega, sest ta teeb alati tõmblemise, kui oleks eeldada vr valmisolekut.
Katsetasin põhjalikult ja see konverteri jama tuleb ikkagi autofookusest, manuaalfookusega töötab vr ja ei kolksu ja tõmble.
Naljakas, kuidas ta seda suudab, korraks lähevad af punktides heledaks ka.Ei osanud üldse oodata, et af teeb sellise effekti.
Uurin netist.
Just got an email back from thkphoto (The distributers of Kenko);
| tsitaat: |
| This is a known problem with Sigma lenses and, unfortunately, there is no solution. |
See ühe foorumi Kenko vastus seletab ära mu Sigma os objektiivide probleemi, pole paha kui pooled Nikonid ka pole toetatud, Kenko ise oma lehel sellist infot ei anna.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
23.10.2012 22:20:07
|
|
|
Kas testisid siseruumis?
Minul kipub see "kolksumine" ja pildi hüplemine tekkima kehvemas valguses ja eriti siis, kui teravustamisalas on taustal puid, põõsaid või rohukõrsi. Ja manuaalfookusega ei ole mul seda kolksumist ka (v.a. VRi töölehakkamise ja seismajäämise kolks).
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
25.10.2012 15:59:28
|
|
|
Nikon launches 70-200mm f/4 VR
Noh, Nikon lasi välja uue telezoom objektiivi, mis hinnaklassilt harrastajale kättesaadavam, ja siin mitte keegi ei maini MTF tabelid on üsna muljetavaldavad. Loodame, et esimesed katsetajad saavad juba novembris toru ära proovida.
Photopoint on seni ainsana maininud ka midagi hinnalaadset, tootja soovitusliku jaehinna 1390 eurot. Eks näis, milline see tegelikult tuleb kui detsembris objele ka reaalne saadavus tekib.
Ma mõtlesin veidi ning arvan, et vist ikka hangin endale selle. Muidugi eeldusel, et esmatestijad mingit hullu viga ei leia.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
26.10.2012 01:07:34
|
|
|
| Sults kirjutas: |
Kas testisid siseruumis?
Minul kipub see "kolksumine" ja pildi hüplemine tekkima kehvemas valguses ja eriti siis, kui teravustamisalas on taustal puid, põõsaid või rohukõrsi. Ja manuaalfookusega ei ole mul seda kolksumist ka (v.a. VRi töölehakkamise ja seismajäämise kolks). |
Selge see, et mida kauem automaatselt teravdab seda rohkem jõnksub ja plõgiseb.Ikkagi Canoni versioonil polnud ühtegi sellist "boonust" ja et pea keegi seda ei märka ega kirjuta sellest on ikka fenomenaalne.
Väga jabur- ilma VR(OS) objektiivita(odava objektiiviga tavaliselt) saad kasutada nii auto kui manuaalfookust ilma igasugu plõksumise ja tõmblemiseta.
Tuhanded ülevaated selle Nikonile Kenko teleplus 300 pro dg kohta ja kõik kurtide/pimedate poolt üles riputatud.Kõvad fotograafid- ei näe, ega kuule.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
X-Tream99
HV kasutaja
liitunud: 27.10.2003
|
26.10.2012 16:38:44
|
|
|
| Mida härrad D3200'st arvavad? On see omas hinnaklassis parim Nikon või soovitate midagi muud?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
26.10.2012 20:25:51
|
|
|
| Kui füüsiliselt kätte sobib (kui pole käe jaoks liiga väike ja kui ei tunne puudust ohtratest juhtnuppudest, -ratastest), siis pildikvaliteedilt ja pildistamisvõimalustelt on D3200 fotohuvilisele suurepärane kaamera. Minu jaoks on 3200 puhul kõige häirivam eesmise kerimisrattakese ja korralike tihendite puudumine (pole ilmastikukindel).
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
invension
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2009
|
05.11.2012 23:07:30
|
|
|
Küsiks arvamust Sigma AF 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro kohta?
D3200 keeraks selle külge, vaadates väljamaa foorumeid siis päris magusaid pilte on sellega tehtud.
_________________ Liitu vabalt siit: Coinbase / Binance |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
06.11.2012 00:30:43
|
|
|
70-300 toru annab alustajale maitse pikast objektiivist. 300 on näitajana kena, reaalselt on joonis hea kuni 200ni. Soovitan otsida objektiiv, millel stabilisaator küljes. Ilma stabikata on 300mm väga niru.
Alustuseks hea küll
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanus
HV Guru

liitunud: 06.11.2001

|
|
| Kommentaarid: 717 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
571 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
12.11.2012 14:23:23
|
|
|
| Ega D7000 veel niipea asendust ei saa?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
12.11.2012 17:39:43
|
|
|
| Käivad jutud, et töödes on D7100.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
poroloon
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2010
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanus
HV Guru

liitunud: 06.11.2001

|
08.12.2012 15:55:43
|
|
|
poroloon, vaata ka 50mm 1.8G poole, ma jätaks 50mm 1.4G valikust välja
|
|
| Kommentaarid: 717 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
571 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|