Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 ... 213, 214, 215  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 17.10.2012 10:47:39 vasta tsitaadiga

Uue akna avamine ei lahenda muret?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HiTek
HV vaatleja
HiTek

liitunud: 04.12.2007




sõnum 17.10.2012 23:13:32 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et kui keegi saadab skypes, msnis lingi, siis avaneb see chrome brauseriga. Ise kasutan firefoxi ja sooviks, et avaneks ainult sellega. Kuidas saaks seda muuta?
Chrome arvutis puhtalt selle pärast, et on ka paar teist kasutajat, kes chrome eelistavad ja skype msni ei kasuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2012 23:35:44 vasta tsitaadiga

Tuleb vaikebrowseriks Firefox panna. http://support.mozilla.org/en-US/kb/how-make-web-links-open-firefox-default

Mina igatahes Firefoxist loobusin. Jube, kui aeglane ja sööb ainult närve. Läksin sellise browseri peale nagu Maxthon (IE on vist aluseks võetud ja sellest välja aretatud). Ülikiire ning hulgi häid lisasi sees.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2012 23:48:07 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Tuleb vaikebrowseriks Firefox panna. http://support.mozilla.org/en-US/kb/how-make-web-links-open-firefox-default

Mina igatahes Firefoxist loobusin. Jube, kui aeglane ja sööb ainult närve. Läksin sellise browseri peale nagu Maxthon (IE on vist aluseks võetud ja sellest välja aretatud). Ülikiire ning hulgi häid lisasi sees.


Ise läksin IE peale tagasi. Tublisti kiirem FF-st

Mis on head lisad ? icon_smile.gif tundub, et ie-ga võrreldes on maxthon sama kiire või nats aeglasem


viimati muutis Muhekas 18.10.2012 10:34:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HiTek
HV vaatleja
HiTek

liitunud: 04.12.2007




sõnum 18.10.2012 00:30:45 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Tuleb vaikebrowseriks Firefox panna. http://support.mozilla.org/en-US/kb/how-make-web-links-open-firefox-default

Mina igatahes Firefoxist loobusin. Jube, kui aeglane ja sööb ainult närve. Läksin sellise browseri peale nagu Maxthon (IE on vist aluseks võetud ja sellest välja aretatud). Ülikiire ning hulgi häid lisasi sees.

Aitäh! icon_smile.gif

FF jah aeglaseks jäänud, aga olen nii harjunud, et niipea ei loobu ka sellest. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 18.10.2012 18:32:28 vasta tsitaadiga

http://vahvel.net/showthread.php?95737-Merchant-i-%F5petus-Mozilla-firefoxi-kiiruse-parandamine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 21:36:48 vasta tsitaadiga

ollev kirjutas:
http://vahvel.net/showthread.php?95737-Merchant-i-%F5petus-Mozilla-firefoxi-kiiruse-parandamine

LOL icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Olen seda kunagi näinud kuskil, proovisin siis uuesti neid nippe ja trikke. Nüüd on veel aeglasem mu FF-icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 21:47:39 vasta tsitaadiga

Tahaks ka öelda, et läks aeglasemaks, aga tundub, et minul natukene mõjus ergutavamalt. Eks paari päeva pärast muudan tagasi ja vaatan, kas märkan vahet. icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 22:12:05 vasta tsitaadiga

ollev kirjutas:
http://vahvel.net/showthread.php?95737-Merchant-i-%F5petus-Mozilla-firefoxi-kiiruse-parandamine


Ei tundnud küll erilist vahet. Juba see on tüütu, et FF avab end ilmatu aeg. FF-i ei anna nt Maxthoniga võrreldagi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 22:16:27 vasta tsitaadiga

Punkt 8 ei pruugi enam kasu olla. Kuskilt on meelde jäänud, et selle sätte muutmine ei muuda enam midagi. Pipelining mul juba ammu sisse lülitatud, seega ei midagi uut.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 22:26:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Punkt 8 ei pruugi enam kasu olla. Kuskilt on meelde jäänud, et selle sätte muutmine ei muuda enam midagi. Pipelining mul juba ammu sisse lülitatud, seega ei midagi uut.

Aga vaikimisi oli False. icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 23:17:23 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
ollev kirjutas:
http://vahvel.net/showthread.php?95737-Merchant-i-%F5petus-Mozilla-firefoxi-kiiruse-parandamine


Ei tundnud küll erilist vahet. Juba see on tüütu, et FF avab end ilmatu aeg. FF-i ei anna nt Maxthoniga võrreldagi.

IE9 on sama kiire kui maxthon
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 23:26:57 vasta tsitaadiga

El-Fuego, Mul küll laadimisajad Maxiga kiiremad (ning IE on muidugi viimane versioon), s.h ka avamisele kuluv aeg.
Lisaks minu silmis Maxil plussika ka see, et sisseehitatud sel mitmeid huvitavaid ja kasulikke lisasi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2012 08:09:40 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
El-Fuego, Mul küll laadimisajad Maxiga kiiremad (ning IE on muidugi viimane versioon), s.h ka avamisele kuluv aeg.
Lisaks minu silmis Maxil plussika ka see, et sisseehitatud sel mitmeid huvitavaid ja kasulikke lisasi.


Siim, aga räägi siis palun lähemalt neist lisadest.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 19.10.2012 09:48:43 vasta tsitaadiga

El-Fuego kirjutas:
Siim159 kirjutas:
El-Fuego, Mul küll laadimisajad Maxiga kiiremad (ning IE on muidugi viimane versioon), s.h ka avamisele kuluv aeg.
Lisaks minu silmis Maxil plussika ka see, et sisseehitatud sel mitmeid huvitavaid ja kasulikke lisasi.


Siim, aga räägi siis palun lähemalt neist lisadest.


Selle jaoks peaks vast oma teema tegema. See teema hakkab muidu Firefox-ist väga kaugele kalduma.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2012 19:06:26 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2012 10:22:07 vasta tsitaadiga

El-Fuego, Siim159, FF-ga võrreldes paistab M väga lage olema. FF-ga ühes masinas surfates saan kindel olla, et tänu seadistatud Syncile (sisseehitatud featuur!) saan suvalises oma masinas (ja neid on palju) TÄPSELT samu asju (logid, sessioonid, bookmargid, history, jpm.) kasutada. Startup kestab jah ca 5 sekundit ja siis? Edasine lehtede laadimine toimub kiiremini kui mõte. Käivitumise ajal on muudki teha, meilid kaeda, midagi kirjutada, riideid vahetada, voodi üles teha, lapsi ja naist kallistada... icon_wink.gif
Oluline on edasine kiirus ja siin jääb isegi Chrome tsipa maha (ei tea, miks). Rääkimata sellest juba, et seda brauserit on võimalik nii oma käe järgi sättida, et et... icon_cool.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
merikes
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2007




sõnum 20.10.2012 14:51:32 vasta tsitaadiga

Käivituskiiruse üle kurtjad võiks proovida seda mõõta. Stabiilses harus vist veel ei tööta, aga Auroraga juba annab tulemusi: https://github.com/bgirard/Gecko-Profiler-Addon/blob/master/geckoprofiler.xpi Kui midagi pikaldast ette jääb, siis võiks ka arendajaid teavitada: http://blog.mozilla.org/tglek/2012/10/15/snappy-40-faster-tabswitching-startup-analysis/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2012 15:01:41 vasta tsitaadiga

merikes, Õigem link oleks https://raw.github.com/bgirard/Gecko-Profiler-Addon/2d0c32507f21d4e64a5eb3bff091f23d21528ad5/geckoprofiler.xpi (save as)
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 21.10.2012 00:43:22 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
El-Fuego, Mul küll laadimisajad Maxiga kiiremad (ning IE on muidugi viimane versioon), s.h ka avamisele kuluv aeg.
Lisaks minu silmis Maxil plussika ka see, et sisseehitatud sel mitmeid huvitavaid ja kasulikke lisasi.

Samuti ei viitsi jännata firefoxiga.IE-l on BacRex backup programm olemas,saab seaded teise arvutisse tõsta.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 08:49:52 vasta tsitaadiga

sama123, Firefoxi profiili saab samamoodi suvalisse kasti, lausa suvalisse opsüsteemi üle tõsta (mida IE-ga teha ei saa icon_wink.gif ). Kas siis otse profiilikausta tõstes või FEBE-t kasutades. Ja muidugi on Sync võrratu abimees.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 12:31:32 vasta tsitaadiga

Märt., sa esmalt pane ikka IE puhtalt tööle suvalises opsüssis icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 12:52:33 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Märt., sa esmalt pane ikka IE puhtalt tööle suvalises opsüssis icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


Pole probleemi- IE7 Ubuntu 12.04 ja Gnome Shellis:


_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 13:08:50 vasta tsitaadiga

Kui sellega probleemi pole, siis ma ei saa aru miks häälestusega probleem on. IE programm ise oskab ju ainult ühel viisil oma häälestusparameetreid taga otsida. Oma uues süsteemis vaatad järele, kus vastavad komponendid füüsiliselt asuvad ja tood vanast süsteemist üle.
Tõsi küll, kui ma põhjalikumalt järgi mõtlesin seda kirjutades, siis üks võimalus tuli meelde - osa asju võivad saada vaikeväärtuse kui häälestusparameetrit häälestusfailist lugeda pole ükskõik mis põhjusel võimalik....seega jääb võimalus, et programm igal käivitusel stardib osade parameetrite poolest vaikeväärtustega. Ent kas seda saab nimetada puhtalt/korrektselt töötamiseks? Kusjuures veateadet ei pea ta andma.)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 13:41:07 vasta tsitaadiga

Mnator, sest FF-i on lihtsam tõsta ükskõik kuhu? Koos kõige seadete ja paroolidega? Pärast selle ketta kärvamist, kus Win oli, tõstsin lihtsalt profiilikausta Ubuntusse ja elu läks samast edasi, kus pooleli jäi.

Btw, jus lasin prooviks ka IE8 peale, töötab küll. icon_cool.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 13:54:05 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Mnator, sest FF-i on lihtsam tõsta ükskõik kuhu? Koos kõige seadete ja paroolidega? Pärast selle ketta kärvamist, kus Win oli, tõstsin lihtsalt profiilikausta Ubuntusse ja elu läks samast edasi, kus pooleli jäi.

Btw, jus lasin prooviks ka IE8 peale, töötab küll. icon_cool.gif
Ehk teisisõnu pole vahet? icon_cool.gif ja asi vaid tahtmistes ja harjumustes kinni...........
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 14:12:48 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Märt. kirjutas:
Mnator, sest FF-i on lihtsam tõsta ükskõik kuhu? Koos kõige seadete ja paroolidega? Pärast selle ketta kärvamist, kus Win oli, tõstsin lihtsalt profiilikausta Ubuntusse ja elu läks samast edasi, kus pooleli jäi.

Btw, jus lasin prooviks ka IE8 peale, töötab küll. icon_cool.gif
Ehk teisisõnu pole vahet? icon_cool.gif ja asi vaid tahtmistes ja harjumustes kinni...........


Oeh, proovi ise, siis saad ka aru, millest jutt.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 14:33:38 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Mnator kirjutas:
Märt. kirjutas:
Mnator, sest FF-i on lihtsam tõsta ükskõik kuhu? Koos kõige seadete ja paroolidega? Pärast selle ketta kärvamist, kus Win oli, tõstsin lihtsalt profiilikausta Ubuntusse ja elu läks samast edasi, kus pooleli jäi.

Btw, jus lasin prooviks ka IE8 peale, töötab küll. icon_cool.gif
Ehk teisisõnu pole vahet? icon_cool.gif ja asi vaid tahtmistes ja harjumustes kinni...........


Oeh, proovi ise, siis saad ka aru, millest jutt.
Aru saan ma niigi. Aga ära tee asja hullemaks kui tegelikult, kui õige põhjus on siiski rohkem harjumuste taga kinni.
Ja internetibrauseri eriprofiilidest pole ma isiklikult mitte eales hoolinud. Paar elementaarasja nagu näiteks kodulehekülg - need panen alati käsitsi paari hetkega paika ja nii jääb alatiseks, samas masinas ma rohkem seni pole eales muutnud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 15:41:35 vasta tsitaadiga

Siis oled sa oma vajadustes ülimalt minimalistlik, mis on üks äärmustest. Pole mõtet seda kõigile teistele laiendada.

Firefoxi kindlad eelistajad on enamasti just teisest äärmusest - brauser on täpselt nende vajadustele kohandatud, kõikvõimalike (sh poolautomaatsete) lisafunktsioonidega, mida muudest brauseritest ega isegi eraldi tarkvarast ei leia + suur kollektsioon kasulikke/vajalikke bookmarke + paroolikogu (master passwordiga kaitstud loodetavasti) jne jne. Kui lisaks sellele liigutakse mitme erineva op-süsteemi vahel, siis ei ole Firefoxile kogu selle kohandatud profiili migreerimise lihtsuse poolest konkurenti. (Chrome on midagi sinnapoole, aga tal on omad puudused, millest ei saa mööda vaadata)

Neil kes ütlevad, et Firefox ei kõlba kuhugi ja hüppavad ühelt brauserilt teisele, pole järelikult neid funktsioone tarvis, ei oska nad neid kasutada või pole neist üldse teadlikud olnudki. Kui pole vaja, siis pole tarvis. Igaühe oma asi.

Mis puutub IE migratsiooni, siis IE kogu seadistust ei ole võimalik ainult kasutajaprofiili kausta ületoomisega kuhugi migreerida - seadistus on laiali süsteemiseadistuses, isiklikus profiilis ja lisaks registris mitme koha peal. Isegi kui võtad kaasa oma Windowsi kasutajaprofiili registri ja IE profiilikausta, oleneb osa seadistusest ikkagi Windowsi süsteemi seadetest konkreetses masinas.
Firefox tuleb peaaegu muutumatul kujul profiilikaustaga kaasa ja töötab suvalises teises op-süsteemis peaaegu täielikult sellesama seadistuse järgi edasi (kui teises süsteemis just mingeid administratiivseid globaalseid "lukus" seadeid ei ole kehtestatud - aga kui ise oled admin, siis jääb see variant ka ära, lisaks on sõltumatu portable versiooni kasutamise võimalus).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 15:55:30 vasta tsitaadiga

Sinu jutu lühikõkkuvõte kõlab tegelikult: FF seaded on kompaktsemalt koos.

Ja, jah - minu nõuded on tõesti minimalistlikud, sest brauser pole mulle mingi eritähtis töövahend.
Lisaks ei soovita mitte kellelgi otsida mu tekstidest ühe brauseri kiitmist teise suhtes.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 16:44:17 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Sinu jutu lühikõkkuvõte kõlab tegelikult: FF seaded on kompaktsemalt koos.
Jah. Nii võib öelda küll. Ja op-süsteemist sõltumatus sinna juurde.
(IE võib Wine'i peal ju töötada, aga käivitumine võib seal juba tunduvalt rohkem aega võtta kui Firefoxil ilma Wine'ta. Ja kuidas seal läbi Wine'i smartcard ka töötab?)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 16:59:11 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Mnator kirjutas:
Sinu jutu lühikõkkuvõte kõlab tegelikult: FF seaded on kompaktsemalt koos.
Jah. Nii võib öelda küll. Ja op-süsteemist sõltumatus sinna juurde.
(IE võib Wine'i peal ju töötada, aga käivitumine võib seal juba tunduvalt rohkem aega võtta kui Firefoxil ilma Wine'ta. Ja kuidas seal läbi Wine'i smartcard ka töötab?)
See sõltumatuse kilkamine on veidi muigamapanev. Võta seesama FF .exe mis sul win all on ja kopeeri ta linuxisse, siis minu teada pead sa ta samamoodi winega käivitama ja ma kahtlen, kas ta siis omab väga suurt vahet käivituskiiruses. (mõõtmisi ma teinud pole, seega kui siiski FF wine abil on sama kiire kui otse linuxi jaoks kompileeritud versioon, siis oleks kena teada.)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 17:24:57 vasta tsitaadiga

Kuule nüüd, millest me siin räägime üldse?

Ma ei rääkinud Firefoxi kompileeritud binaari sõltumatusest ju! Miks kuradi pärast keegi nõdrameelne peaks Windowsile kompileeritud binaari Linuxis läbi Wine'i jooksutama, kui sedasama binaari saab vabalt Linuxile kompileerida, Linuxi binaar on olemas ning töötab Linuxil naturaalselt.
Kui räägitakse op süsteemist sõltumatusest, siis räägitakse sellest, kas on olemas binaarid kõigile levinumatele op süsteemidele ja siia lisandub vähemalt brauseri puhul veel see, kas ühes süsteemis koostatud kasutajaprofiil teise peal ka toimib suuremate muutmise vajadusteta. Firefox vastab mõlemale tingimusele - on olemas binaarid Windowsile, Linuxile jt NIX-idele ning kasutajaprofiilid on suuremate muutusteta nende vahel vabalt migreeritavad (kopeeritavad). Sama peaks kehtima ka Chrome'i puhul.

Näita aga mulle Linuxile kompileeritud IE-d ja siis räägime tema sõltumatuse määrast. Kuni seda ei ole, pole muud valikut kui Wine. Sisuliselt ei ole ta ju sõltumatu kusagilt otsast.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 17:34:32 vasta tsitaadiga

Aga mina ju polegi mitte kuskil sellisest sõltumatusest rääkinud icon_wink.gif Loe ikka foorumit korralikumalt, kes mida tegelikult rääkinud on.
Sellist sõltumatut IE-d mine MS-lt nõudma, IE autorlus kuulub MS-le. Aga su rahakott peab ikka üliväga suur olema, et MS-is keegi sind jutule võtaks...........
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 17:44:45 vasta tsitaadiga

Mina rääkisin ka vaid Firefoxi sõltumatusest. IE-st vaid sellepärast, et see ja selle kasutamine läbi Wine'i toodi jutuks. Sina hakkasid rääkima sellest, et minu jutt (ehk kilkamine sinu arvates) Firefoxi sõltumatusest paneb sind muigama ja vastuväitena tõid võrdluseks Firefoxi jooksutamise Wine'i peal.
Sa ise ikka ka loed, mida sa kirjutad? icon_rolleyes.gif

Linuxile kompileeritud binaari aga küsisin sellepärast, et Wine'l töötav Windowsi binaar ei ole op-süsteemist sõltumatus ja pole mõtet võrrelda Windows-only tarkvara tööd ja sõltumatu tarkvara Windowsi versiooni tööd läbi Wine'i. See oli kerge, sõbralik sarkasm.

Mnator kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Mnator kirjutas:
Sinu jutu lühikõkkuvõte kõlab tegelikult: FF seaded on kompaktsemalt koos.
Jah. Nii võib öelda küll. Ja op-süsteemist sõltumatus sinna juurde.
(IE võib Wine'i peal ju töötada, aga käivitumine võib seal juba tunduvalt rohkem aega võtta kui Firefoxil ilma Wine'ta. Ja kuidas seal läbi Wine'i smartcard ka töötab?)
See sõltumatuse kilkamine on veidi muigamapanev. Võta seesama FF .exe mis sul win all on ja kopeeri ta linuxisse, siis minu teada pead sa ta samamoodi winega käivitama ja ma kahtlen, kas ta siis omab väga suurt vahet käivituskiiruses. (mõõtmisi ma teinud pole, seega kui siiski FF wine abil on sama kiire kui otse linuxi jaoks kompileeritud versioon, siis oleks kena teada.)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 21.10.2012 17:53:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 17:49:29 vasta tsitaadiga

Just panebki muigama, kuna sa ise võrdled väga erinevaid asju icon_wink.gif
Mina pakkusin sulle võrdväärsete asjade omavahelist võrdlust, kuna sa ise juba neid nii tungivalt võrrelda paistsid soovivat.
Kui juba võrdled, siis võrdle ainult võrreldavaid asju, milleks on IE ja FF win jaoks kompileeritud versioonid! Mitte aga siga ja kägu.......
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 18:08:16 vasta tsitaadiga

Sõltumatuse puudumine ongi ju üks IE puudustest ja sõltumatuse olemasolu üks Firefoxi jm süsteemist sõltumatu tarkvara plussidest doh.gif. Sa tahad siis, et sellest IE puudusest ei räägitaks? Vaikime maha selle, et osa tarkvara on universaalne ja kergesti migreeritav, osa aga ei ole. Räägime vaid sellest, kuidas Windowsis töötavad versioonid seal Windows-only tarkvaraga võrreldes töötavad?
Sinu arvates on naljakas, kui süsteemist sõltumatust ühe plussina välja tuuakse? Vaat see on tõesti juba naljakas icon_eek.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 21.10.2012 18:17:02, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 18:13:51 vasta tsitaadiga

Dogbert, sa väänad väga meelevaldselt minu sõnu!
Kus mina olen brausereid endid võrrelnud??? Ainus võrdlus mida ma välja pakkusin oli ju arvamus võrreldavate versioonide stardikiiruse suhtes võrdses, s.t. wine keskkonnas ja sealgi, et nad on ligilähedased.....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 18:39:48 vasta tsitaadiga

polnud mõnda aega FFi kasutanud - kiirus tundub paranenud olevat, vähemalt tabidega opereerides
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 18:52:42 vasta tsitaadiga

Kes siin kelle sõnu väänab?
Ma ei võrrelnud stardikiirusi ju mingil sportlikul eesmärgil, et neid oleks vaja "sama raja" peal startima panna. Et Wine'l töötav IE on aeglane, ütlesin ma vaid sellepärast, et ilma Wine'ta IE-d käima ei saa Linuxi peal. Ma poleks IE-d üldse jutuks võtnud, kui IE jooksutamisest Wine'l poleks juba juttu olnud.

Miks ma peaks hakkama IE käivitumise kiirust Wine'l võrdlema Firefoxi käivitumisega Wine'l, kui Firefoxil ei ole Wine'i jaoks mingit vajadust?
Ma räägin praktilisest brauseri kasutaja seisukohast, keda ei huvita brauserite käivitumise kiirused võimalikult võrdsetes tingimustes, vaid brauserite võimalikult kiire käivitumine ja töötamine kasutusel olevas keskkonnas.

Miks see kasutajat huvitama peaks, et Wine'is ei saa IE kasutada samu eeliseid mis Windowsis ja on sunnitud teekide laadimisega käivitumist alustama? Teda huvitab see, et brauser kähku käivituks ja kiiresti töötaks. Firefox töötab Wine'ita ja see on pluss, IE töötab ainult Wine'iga ja see on miinus. Peaks küll lihtsalt arusaadav seisukoht olema? Ma nagu midagi rohkemat sellega öelda pole tahtnudki.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 21.10.2012 18:54:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.10.2012 18:53:51 vasta tsitaadiga

Dogbert, eks näita koht, kus mina sinu sõnu väänasin.

Ainus, mida olen järjekindlalt soovinud, on: kui üldse võrrelda tahad, siis võrdle võrdseid asju.
Tarbimisharjumused on hoopistükkis omaette teema. Ning linuxi jaoks kompileeritud IE-d mine nõua MS-lt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 19:06:41 vasta tsitaadiga

Võrdseid asju pole mõtet enam võrrelda - on juba ilmselge, et need on võrdsed. icon_biggrin.gif

Aga IE ja Firefoxi kiirust ei saa erinevate platvormide vahel võrrelda, kuna need on võrreldamatud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 20:16:41 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Dogbert, eks näita koht, kus mina sinu sõnu väänasin.
Sina väitsid esimesena, et ma sinu sõnu väänan. Enda meelest ei ole ma seda teinud, olen sinust üritanud aru saada. Aga näed, ei saa. Üritan su mõtet lahti kirjutada. Selgitada. Tahan aru saada.

Mnator kirjutas:

Ainus, mida olen järjekindlalt soovinud, on: kui üldse võrrelda tahad, siis võrdle võrdseid asju.

Aga miks sa seda tahad? Ma ei saagi sellest aru. See ei huvita brauseri kasutajat ju. Ma räägin brauserite eelistest ja puudustest siin. Kiirus on eelis, aeglus on puudus. Kui sa oled keskaegne ülik, kelle teate peab kuller jala kohale viima, siis kas kullerite liikumiskiiruse võrdlemisel seod ühel kulleril ühe jala põlvest kõveraks kokku ja annad talle kargu, kui teine kuller on juhtumisi ühe jalaga? Sa ütled siin, et neile tuleb võrdsed tingimused anda. Kui sind huvitab ühel jalal karguga hüppavate kullerite kiirus, siis on sul jah, õigus, aga sind huvitab ju hoopis see, et su saadetis võimalikult kähku kohale jõuaks. Või tahad karguga hüppavaid sante võidu ajamas näha hoopis?

Sellepärast ma ei saagi aru sinu nõudest, et brauserite käivitumise kiiruse võrdlemisel Linuxis, kui võrdlusesse võtta ka IE, tohib võrrelda ainult Windowsi versioonide käivitumise kiirust Wine'il, kuna IE ilma Wine'ta ei tööta.
Või kuidas sellest soovist siis teisiti peaks aru saama? Ma olen üritanud sellest aru saada, mitte sinu sõnu väänata.

Mnator kirjutas:
Tarbimisharjumused on hoopistükkis omaette teema.
Mis tarbimisharjumused? Kus ma sinu meelest tarbimisharjumusi mainin? Ma tõesti ei saa aru.

Mnator kirjutas:
Ning linuxi jaoks kompileeritud IE-d mine nõua MS-lt.
Ma siis selgitan veelkord oma lauset
/me kirjutas:
Näita aga mulle Linuxile kompileeritud IE-d ja siis räägime tema sõltumatuse määrast. Kuni seda ei ole, pole muud valikut kui Wine. Sisuliselt ei ole ta ju sõltumatu kusagilt otsast.
See ei ole ju sõna-sõnalt mõeldud lause. "Näita mulle" tähendab siin seda, et ma tean väga hästi, et sa seda mulle näidata ei saa. Et brauseri kasutaja seisukohalt on oluline brauseri käivitumise ja töötamise kiirus, mitte nende võrdsed töötingimused. Et Wine on IE jaoks paratamatus, Firefoxi jaoks mitte.

tsitaat:
Aga IE ja Firefoxi kiirust ei saa erinevate platvormide vahel võrrelda, kuna need on võrreldamatud.
Sedasi ma Mnator-i seisukohast aru saangi, ainult et brauseri kasutaja seisukohast on see täiesti ebaoluline. Miks me peame Linuxis IE-d teistega võrdlema teisi sihilikult halvemasse seisu pannes, kui Windowsis on IE-l kõik eelised ja siin ei kaeba sellise võrdluse puhul keegi? Kui see ei huvita brauseri kasutajat Windowsis, siis miks see peaks teda nii väga huvitama Linuxis?

Kui nüüd need kõik kokku võtta:
Mnator kirjutas:
See sõltumatuse kilkamine on veidi muigamapanev. Võta seesama FF .exe mis sul win all on ja kopeeri ta linuxisse, siis minu teada pead sa ta samamoodi winega käivitama ja ma kahtlen, kas ta siis omab väga suurt vahet käivituskiiruses.

Mnator kirjutas:
Just panebki muigama, kuna sa ise võrdled väga erinevaid asju icon_wink.gif
Mina pakkusin sulle võrdväärsete asjade omavahelist võrdlust, kuna sa ise juba neid nii tungivalt võrrelda paistsid soovivat.
Kui juba võrdled, siis võrdle ainult võrreldavaid asju, milleks on IE ja FF win jaoks kompileeritud versioonid! Mitte aga siga ja kägu.......

Mnator kirjutas:
Dogbert, sa väänad väga meelevaldselt minu sõnu!
Kus mina olen brausereid endid võrrelnud??? Ainus võrdlus mida ma välja pakkusin oli ju arvamus võrreldavate versioonide stardikiiruse suhtes võrdses, s.t. wine keskkonnas ja sealgi, et nad on ligilähedased.....


Palun selgita, miks see võrdsetes tingimustes käivitumise kiirus peaks huvitama brauseri kasutajat, kes Firefoxi kasutab ilma Wine'ita, nagu kõik mõistlikud inimesed, ja IE-d Wine'iga, sest teisiti pole võimalik?

*****
Vabandust, ma pean nüüd selle põnevaks kiskunud väitluse katkestama. Oleks juba paar tundi tagasi pidanud. Pean ära käima vahepeal.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2012 20:39:28 vasta tsitaadiga

Mnator, teema hakkas sellest, et minu jaoks on oluline, et eri platvormide vahel töötaks sama brauser, FF siis, samamoodi kui minu peamises arvutis, kus on 64-bit Linux. Tõstad ÜHE kausta teise süsteemi ja kõik. Käivitad ja töötad edasi nagu poleks mingit vahet (polegi ju!). Muide, sama lugu on Thunderbirdiga- ÜHE kausta tõstmine teise süsteemi ja pole taas tarvis kontosid seadistada, meile eraldi importida-eksportida, sa käivitad TB ja TEED tööd. Mozilla poolt kõva sõna, sest üksi muu brauser ega meiliklient pole nõnda hõlpsasti transporditav eri süsteemide-platvormide vahel. Sina aga hakkasid hoopis muust juttu tegema.

Mnator kirjutas:
Märt., sa esmalt pane ikka IE puhtalt tööle suvalises opsüssis icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


Reaalselt see ei puutu asjasse, kuigi ma näitasin, et see pole probleem.

Kodus on mul töötavaid arvuteid vist 9 või 10, kõigil oma kasutajad. Pean nendega tegelema, platvormid on Win XP homest (32-bit) kuni Win 7 Pro-ni (64-bit)ja Linuxid Ubuntu 12.04 64-bit kuni Lubuntu 12.04-ni (32-bit). Tööl kasutan FF portable varianti (32-bit). Ja on minu jaoks oluline, et punktipealt samad sätted ja asjad oleks ka teistes masinates, millega toimetan. Vot nii. Ja ainus, mille üle saaks veidi kaevelda, on see, et Windowsile puudub 64-bit FF, mis on juba ammu Linuxis olemas. On küll Pale Moon, aga viimati seda näppides ei saanud see ID- kaardiga hakkama.

Ja pole vist vaja mainidagi, et tänu Syncile saab tööl või mujal pooleli jäänud asju kodus lõpetada täpselt sealt, kus pooleli jäi. Ja vahet pole, millise masina lahti võtan, kas enda kasti, läpaka või naise läpaka. Käivitumiskiirus on tore asi, aga mulle on funktsionaalsus olulisem kui see 3-4 sekundit, mille võrra ehk FF aeglasem võiks ehk olla. Reaalselt ma ju seda aega ei kaota, samal ajal on muudki teha, kui ainiti ekraani, stopper käes jõllitada.

Peace ja ära siis multiplatvormsust monoplatvormsusega segi aja.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 22.10.2012 09:07:18 vasta tsitaadiga

Aga tegelikult see pole päris sama brauser, kui tähti närida icon_wink.gif Ainult kasutajaliides näeb samasugune välja. Ikka kui üks eksemplar on ühes opsüssis kompileeritud, siis saad ühe tulemuse ja teises opsüssis kompileeritu on vaid sarnane. Neid omavahel võid võrrelda vaid praagi suhtes ja mingid risti-rästi võrdlused ei ütle mulle üleüldse midagi huvitavat.
Ja kui mina pakun võrdlushimulistele ehtsalt samade eksemplaride omavahelist võrdlust (nii nagu väliste asjaolude tõttu ainsana võimalust selleks näen), siis olen järsku paras patune, teemat ja minu sõnu kiputakse igat pidi väänama. Kahjuks ei huvita teie poolt äraväänutatud temaatika. Kui üldse tahate tingimata jätkata, siis korraldage minu poolt pakutud võrdlus ja selle tulemustest võite siis naljaviluks mulle kah rääkida. Aga muud juttu palun vestelge kenasti omavahel.

Märt., ahjaa nüüd mainid Thunderbirdi. Selle puhul ma saan veel natuke aru, et mailid ja aadressid ühest kohast teise tõstad ja sedasi tööd jätkad. Aga mida täpselt sa brauseri puhul nii hoolega kopeerid, see jääb küll ülikaugeks ja üsna tarbetuks vaevanägemiseks minu jaoks. Nagu eespool juba mainisin, mina oma pisihäälestuse brauseritele (IE, FF, Opera) teen igas oma masinas läbi aastate hetkega käsitsi ja igaühele neist erineva ja seda enam vastavas masinas ei muuda, mul pole selleks vähimatki põhjust.
S.t. täiesti erinev tööstiil, töövajadused.
Sedasi mingit võrdlust jätkata on mõttetu vaevanägemine.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2012 09:54:54 vasta tsitaadiga

Mnator, Igaühel on erinevad vajadused. Ma tunnen just kui ma oleks käest-jalust seotud, kui ma pean midagi tegema kuskil arvuti taga, kus mul pole enda bookmarke, lisasid jms.
IE-st ei maksa üldse rääkida. Isegi turvauuendusi tuuakse välja väga aeglaselt. Featuure pead aga ootama järgmise täisversioonini mille ilmumiseni läheb jälle aastake ära, samas Firefoxiga saab iga kuu uusi featuure ja nt kriitilised turvauuendused max 2 päeva.
IE on juba ammu brauserite võidujooksus mitu ringi sisse saanud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 22.10.2012 10:14:25 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Märt., ahjaa nüüd mainid Thunderbirdi. Selle puhul ma saan veel natuke aru, et mailid ja aadressid ühest kohast teise tõstad ja sedasi tööd jätkad. Aga mida täpselt sa brauseri puhul nii hoolega kopeerid, see jääb küll ülikaugeks ja üsna tarbetuks vaevanägemiseks minu jaoks. Nagu eespool juba mainisin, mina oma pisihäälestuse brauseritele (IE, FF, Opera) teen igas oma masinas läbi aastate hetkega käsitsi ja igaühele neist erineva ja seda enam vastavas masinas ei muuda, mul pole selleks vähimatki põhjust.
S.t. täiesti erinev tööstiil, töövajadused.
Sedasi mingit võrdlust jätkata on mõttetu vaevanägemine.
Ajalugu, lemmikud, paroolid, küpsised, sisselogitud sessioonid, laiendused ja nende seadistus, brauseri seadistus?
Ise küll viimasel ajal pole pidanud tervet profiili ümber kopeerima, piisab sünkroniseerimisvõtme sisestamisest vastavasse lahtrisse ja brauser sikutab ise serverist enamiku alla ja hoiab edasi sünkroonis.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 22.10.2012 10:25:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow, jah, just seepärast ma keeldungi igasugustest brauserivõrdlustes osalemast. Siin teemas võtsin sõna vaid tehniliselt korrektse kiirusvõrdluse äramainimiseks, muu jutu jätan rahumeeli teistele.
Ja sinu mainitud bokmargid jms. - mul saab paratamatult vanemates masinates neid nii palju, et mul on lihtsam võttagi nende vajamisel vana masin ette (nurgast välja ja käima kui eriti vanadest asjadest küsimus) ja uuemas masinas toimetada uuema komplektiga. Nende sünkroniseerimisest mina pigem hoidun teadlikult, see teeks minu elu teatud mõttes raskemaks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murumuna
HV vaatleja

liitunud: 03.06.2009




sõnum 23.10.2012 15:10:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
murumuna kirjutas:
Kas kellelgi on veel viimase tulirebase versiooniga nii, et kui käivitada siis igakord teeb lisade ühilduvuse kontrolli, tüütu selline asi. Varem oli selline kontroll ainult uue versiooni installimisel. Kuidas sellest lahti saada?

On sul äkki mingi aegunud lisa mida ta igal käivitusel üritab üle kontrollida, et kas on uuem versioon saadaval?
Muidu ei. Selline käitumine minuteada tavapärane ikka pole.

Kiire googledamine näitas, et kui kustutada profiilikaustast järgnevad failid:
tsitaat:
extensions.ini
extensions.sqlite
extensions.sqlite-journal
extensions.cache (kui on)
extensions.rdf (kui on)

Siis on mõned korda saanud. Kui mitte, siis on probleem sellega, et seadeid ei salvestata: http://support.mozilla.org/en-US/kb/how-to-fix-preferences-wont-save?redirectlocale=en-US&redirectslug=Preferences+are+not+saved
Lisaks veel: http://support.mozilla.org/en-US/questions/916830

Lihtsalt hoiatuseks, et mida iganes sa ka ei kustutaks, millestki jääd sa ilma. Eriti prefs.js mis on põhiline seadete fail.
tsitaat:
Tundub, et probleemi põhjustas "browser manager", eemaldasi selle ja asi läks normi, ei mingit ühilduvuse kontrolli enam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2012 17:41:10 vasta tsitaadiga

Ühes arvutis probleem FF ja ID kaardi suhtluses. Viskab miskit SSL turvalisuse viga. Vaatasin, et sertifikaatide lahter seadetes tühi, et viga tõenäoliselt seal. Proovisin käsitsi siis tõmmata ja paigaldada neid(http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/VeebisAutentimineMozillaga), aga FF ei ole neid võimalik lisada. Et siis miskine formaat vms ei sobi. FF nõudis miskit PKCS#12. IE ja Chrome töötavad probleemideta. Ettepanekuid?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 ... 213, 214, 215  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.