|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
Redikate
HV veteran

liitunud: 30.12.2005
|
27.09.2012 18:05:38
|
|
|
Keegi siit sidepatis autojuht ka olnud?
Kui suur võimalus seal omale veoki load saada on? (või kõik autojuhid saavad?)
Või mis variandid seal üldse on.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puik17
HV veteran

liitunud: 19.12.2006
|
27.09.2012 18:09:51
|
|
|
| Juuli võtt saab kõik endale CD, mõni CED, mõni B.
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
27.09.2012 18:16:26
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Valuvaigistite krõbistajaid üledoosi kõrvalnähtude pärast ei muretsenud? |
millised need välja näevad? |
Tüüpilised on probleemid seedimise, südame ja mõistusega.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Redikate
HV veteran

liitunud: 30.12.2005
|
27.09.2012 18:22:23
|
|
|
| puik17 kirjutas: |
| Juuli võtt saab kõik endale CD, mõni CED, mõni B. |
Kui B olemas, on lootus vähemalt CD saada jah? See on vähemalt positiivne.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
synt3r
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2007
|
27.09.2012 18:45:09
|
|
|
| vipu kirjutas: |
| Aga kui sul on 3 aste, kas siis kirurgiliselt ei saaks ravida ehk kas sul ei tasuks see tee ettevõtta kuna see segab ju tervet elu ka hiljem. |
Arstide jutu järgi ei ole sellel mõtet, võib hoopis hullemaks minna. Tallavõlv on valesti arenenud ja kõik. Seda ravida ei olegi võimalik, ainult võimalik leevendada. Leevendada saab, kui lased oma jala järgi teha tugitallad ja teha mingisuguseid harjutusi, mis tugevdavad talda vms...
Pole jõudnud veel korralikult arsti juurde minna, et seda asja täpsemalt uurida aga sellist infot on mulle sõjaväe komisjonis öeldud.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
27.09.2012 19:04:17
|
|
|
Sidepat oli vist see tore koht, kus isegi osadel seerudel õnnestus endale tähestik juhiloale teha.
Aga kindel, et sidepatis CD saab? CE-ga on kaitseväes üldiselt rohkem teha ja D on pigem haruldus ju.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puik17
HV veteran

liitunud: 19.12.2006
|
27.09.2012 19:08:27
|
|
|
| Parandan ennast. Enamus saavad C, ja mingi osa CD ja B kellel see puudub. Hea joppamise korral pidi E ka juurde saama.
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
27.09.2012 19:11:42
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
Sidepat oli vist see tore koht, kus isegi osadel seerudel õnnestus endale tähestik juhiloale teha.
Aga kindel, et sidepatis CD saab? CE-ga on kaitseväes üldiselt rohkem teha ja D on pigem haruldus ju. |
meil sai sides kõigist autojuhtidest veerand CED, pooled CE, ülejäänud lihtsalt C ja mõni üksik B. Lisaks said 2 inimest ohtliku veo märgi ja üks inimene sai CEDT üldiselt on nii, et kui varem lube pole siis väga autojuhiks ei võeta...
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
27.09.2012 19:15:59
|
|
|
| puik17 kirjutas: |
| Parandan ennast. Enamus saavad C, ja mingi osa CD ja B kellel see puudub. Hea joppamise korral pidi E ka juurde saama. |
Ei tundu ikka loogiline .. mida teeb KV hunniku bussijuhtidega (D), kes haagiseid (E) vedada ei tohi, kui enamasti on vaja suhteliselt palju haagiseid vedada ja kerghaagised need kindlasti pole, mille jaoks E vajalik pole.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puik17
HV veteran

liitunud: 19.12.2006
|
27.09.2012 20:00:20
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
| puik17 kirjutas: |
| Parandan ennast. Enamus saavad C, ja mingi osa CD ja B kellel see puudub. Hea joppamise korral pidi E ka juurde saama. |
Ei tundu ikka loogiline .. mida teeb KV hunniku bussijuhtidega (D), kes haagiseid (E) vedada ei tohi, kui enamasti on vaja suhteliselt palju haagiseid vedada ja kerghaagised need kindlasti pole, mille jaoks E vajalik pole. |
Ise ei jõudnud ka täpselt järgi uurida, mis värk selle D katiga on. Vb on sellega mingi seos, et veokatega veetakse sõdureid?
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
27.09.2012 20:18:47
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Valuvaigistite krõbistajaid üledoosi kõrvalnähtude pärast ei muretsenud? |
millised need välja näevad? |
Tüüpilised on probleemid seedimise, südame ja mõistusega. |
Ei.
Ega enamus mingid lillelapsed ole, kellel 1x 400mg tablast pupillid tõllarattaks lähevad
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
27.09.2012 20:24:46
|
|
|
| puik17 kirjutas: |
| Fukiku kirjutas: |
| puik17 kirjutas: |
| Parandan ennast. Enamus saavad C, ja mingi osa CD ja B kellel see puudub. Hea joppamise korral pidi E ka juurde saama. |
Ei tundu ikka loogiline .. mida teeb KV hunniku bussijuhtidega (D), kes haagiseid (E) vedada ei tohi, kui enamasti on vaja suhteliselt palju haagiseid vedada ja kerghaagised need kindlasti pole, mille jaoks E vajalik pole. |
Ise ei jõudnud ka täpselt järgi uurida, mis värk selle D katiga on. Vb on sellega mingi seos, et veokatega veetakse sõdureid? |
Täpselt nii peaks olema.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
27.09.2012 20:27:14
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| mTim kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Valuvaigistite krõbistajaid üledoosi kõrvalnähtude pärast ei muretsenud? |
millised need välja näevad? |
Tüüpilised on probleemid seedimise, südame ja mõistusega. |
Ei.
Ega enamus mingid lillelapsed ole, kellel 1x 400mg tablast pupillid tõllarattaks lähevad  |
Mulle pole 4x400 ka veel midagi teinud...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.09.2012 20:31:42
|
|
|
2x500mg suht tavaline sisse võtta. 1x500mg ju ei mõika miskit.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
27.09.2012 21:02:22
|
|
|
| Kui sul on vaid C kategooria olemas nn suurtest kategooriatest (ja D puudub), siis ei tohi kastis sõdureid olla.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eZ
HV kasutaja

liitunud: 06.02.2007
|
27.09.2012 22:02:14
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Kui sul on vaid C kategooria olemas nn suurtest kategooriatest (ja D puudub), siis ei tohi kastis sõdureid olla. |
2010 aastal ei takistanud see küll kedagi, kiiver pidi ainult peas olema ja juhil vähemalt C-kat.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
27.09.2012 22:06:07
|
|
|
| MP-le vahele jäädes on lõpptulem valus. Samuti siis kui taoline juht peaks masina üle katuse keerama kui sõdurid kastis on.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
27.09.2012 22:11:34
|
|
|
C-katiga võib 8-t inimest vedata. Juht + 2 vellot kabiini, kuus kastis, kõik on legaalne. Üle selle läheb alles illegaalseks.
Pole see aga kunagi kedagi takistanud. Meil veeti kaadri poolt ühes kastis ka mingi 40 meest, D-kati polnud kellelgi. Ajateenijad sõitsid pidevalt juht + 9 meest konfiguratsioonis, mis on piiripealne aga siiski juba illegaalne. Struktuuri järgi oleks pidanud olema juht + 7 meest, aga kuna oli ülekate rühmas, siis olid kõik meeskonnad ettenähtust suuremad.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
27.09.2012 23:59:08
|
|
|
lolz ja siis lasi autojuht 100ga, põrkasime ühest kasti otsast teise, ning küsis, et noh, kuidas dafi kastis oli
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
synt3r
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2007
|
28.09.2012 17:25:15
|
|
|
Loll jutt, et C-kat. ei tohi üle 8 või mis iganes arvu siin nimetati inimesi kastis olla.
Liiklusseadus on selle poolest kõik reguleerinud. Toon välja olulisemad punktid sellest.
§ 15. Sõidukiirus
| tsitaat: |
| 8) veoautol 60 kilomeetrit tunnis, kui veoauto kastis on veost saatev või veose järele minev isik või kui veoautot kasutatakse kaitseväes ja Kaitseliidus inimeste veol; |
§ 34. Sõitjate- ja veosevedu
| tsitaat: |
(3) Kaitseväes ja Kaitseliidus tohib sõitjaid vedada inimeste veoks kohandatud veoautodega, kusjuures suurim lubatud sõidukiirus ei tohi ületada 60 kilomeetrit tunnis.
(4) Kaitseväes ja Kaitseliidus tohib sõitjaid vedada veoautodega vähemalt 18-aastane C- ja C1-kategooria auto juhtimisõigusega juht, kes on saanud sellekohase koolituse ja kellel on vähemalt 6-kuune veoauto juhtimise kogemus.
(5) Kaitseväe ja Kaitseliidu sõitjate ja veose veo korra kehtestab kaitseminister määrusega. (Rakendusakti ei ole kehtestatud või avaldatud) |
D-Kat on rohkem mõeldud mobilisatsiooni korral, kui on vaja liigutada suuremadi rahvamasse punktis A-B
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
28.09.2012 17:34:19
|
|
|
| Nii, SBK 3 kuud, siis autojuhtide koolitus 3 kuud. Kokku läinud 6 kuud. 5 jäänud. 6-kuune juhtimise kogemus eeldab, et lubade saamisest 6 kuud hiljem võib vedada. Seega kuidas C kategooriaga 11. kuu tüüp saab sõdureid vedada ajateenistuse ajal?
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
28.09.2012 17:44:37
|
|
|
Maastikul/piiratud alal tohib peale instruktsioone rooli panna ka isikuid, kel puudub vastav kategooria. Maanteeliiklusesse neid lubada ei tohi (32. jalaväepataljoni autojuhtide õppematerjalidest, 2011a august, loenguslaididel oli viide mingile käskkirjale ka, ei mäleta millisele täpsemalt).
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
28.09.2012 17:58:31
|
|
|
synt3r, see reguleerib seda, et tohib üleüldse veoauto kasti inimesi võtta. Tsiviilis on see keelatud. Küll aga ei tühista minu teada see punkt liiklusseaduse seda osa, mis reguleerib reisijate arvu. See on aga nii B kui C kat puhul juht + 8 reisijat. Ainult D-katiga võib rohkem.
Teine küsimus on see inimeste veoks kohandatud veoauto .. mida see üleüldse tähendab? Need on ju suvalised kastikad, millega meil inimesi veetakse. Unimogi käsiraamatus näiteks olid aga ilusad pildid sellest, et reisijaid tohib kastis vedada ainult siis, kui kasti on paigaldatud pingid turvavööde ja muu mölluga. See ilmselt muidugi rohkem Bundeswehri teema, aga üldiselt kipuks arvama, et just midagi taolist peaks tähendama punkt "reisijate veoks kohandatud veoauto". Telkide ja seljakottide otsas aelemine vaevalt, et on reisijate veoks kohandamine.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
synt3r
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2007
|
28.09.2012 18:41:21
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
| synt3rKüll aga ei tühista minu teada see punkt liiklusseaduse seda osa, mis reguleerib reisijate arvu. See on aga nii B kui C kat puhul juht + 8 reisijat. Ainult D-katiga võib rohkem. |
Liikluseadus ei reguleeri sõitjate arvu autos, seda reguleerib "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele”, mis ütleb, et M1 (sõiduauto) tohib olla 8+1 inimest ja ütleb ka seda, et N (veoauto) on mõeldud veoste veoks. Mis tõesti ei luba veoautoga reisjaid vedada. Aga kuna seadus on määrusest üle, siis liikluseaduses on kirjas, et veoautoga võib sõitjaid vedada, kui see on vastavalt kohandanud.
Kohandamiseks loetakse LE järgi, et
| tsitaat: |
| "Tema jaoks on allpool luukide ülemist serva istumiseks sobiv ja ohutu koht, kusjuures suurim lubatud sõidukiirus ei tohi ületada 60 kilomeetrit tunnis." |
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
29.09.2012 01:46:36
|
|
|
| Juuksed oleks vist mõttekas enne minekut ise ära ajada?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
29.09.2012 02:02:13
|
|
|
Andykas, ei ole vahet. Võid aga ei pea.
Mina ja enamus läksime ikka tavalise soenguga. Paar serjoozat oli endal kodus pea siledaks lasknud, aga tsiviilis oli neil päris hirmus vaadata (pead ju kodust saama väeossa kuidagi ja siis on oma rõivad).
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
29.09.2012 09:10:39
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
Andykas, ei ole vahet. Võid aga ei pea.
Mina ja enamus läksime ikka tavalise soenguga. Paar serjoozat oli endal kodus pea siledaks lasknud, aga tsiviilis oli neil päris hirmus vaadata (pead ju kodust saama väeossa kuidagi ja siis on oma rõivad). |
No ma tõmbasin endal ikkagi kõik juuksed juba maha. Kodust väeossa? Ma pean nädal aega veel tööl selliselt käima! Jess!
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
29.09.2012 09:41:21
|
|
|
Andykas, pigem kodus oma masinaga, kui ajateenistuses jagatud masinaga.
Soovitus, võta kaasa oma masin ja kasuta seda aint ise.
Ajateenistuses masin tihti nüri ja kes teab, mis tüüpidel peas võib olla.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
29.09.2012 09:56:37
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
Andykas, pigem kodus oma masinaga, kui ajateenistuses jagatud masinaga.
Soovitus, võta kaasa oma masin ja kasuta seda aint ise.
Ajateenistuses masin tihti nüri ja kes teab, mis tüüpidel peas võib olla. |
Jep, selle pärast ajasingi ise. Ja nii varakult seepärast, et saaks juba ise natuke harjuda selle skinheadi värgiga
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
äss
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
29.09.2012 10:40:01
|
|
|
vahetult enne minekut aja uuesti, sest nädalaga saab juba sõrmeotsdega kinni võtta. Ajasin ka enne kodus ära, et ei peaks seal järjekorras passima ja esimene päev saadeti uuesti juukseidajama .
mõnel oli isegi oma juukselõikur kaasas
viru jvp-l ongi sellised käekoti sarnased kotid?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
29.09.2012 11:01:02
|
|
|
| äss kirjutas: |
viru jvp-l ongi sellised käekoti sarnased kotid?  |
ja, manbagid, a-kompaniil (tt ning staabi jõhkardid said toru). Rihm tuli ise juurde leiutada.
Suht pde oli ikka nendega ringi käia
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ITpoiss
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2011
|
29.09.2012 12:43:11
|
|
|
| Kes selle rohelise särgi pärast muretseb ja Hinnapommi ligiduses pole, siis soovitan vaadata Bauhof'i. Just ostsin endale sealt paar tükki. (:
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pohmakas,
käed värisevad

liitunud: 11.06.2009
|
29.09.2012 12:55:44
|
|
|
| ITpoiss kirjutas: |
| Kes selle rohelise särgi pärast muretseb ja Hinnapommi ligiduses pole, siis soovitan vaadata Bauhof'i. Just ostsin endale sealt paar tükki. (: |
Miks nende pärast vaja muretseda? Riided antakse ju enamik kohapeal?
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
29.09.2012 12:57:42
|
|
|
| pohmakas,, Nagu ma aru olen saanud saab KV poolt 2-3 särki. Mulle meeldib särke niisamagi iga päev vahetada - mis seal sitastes tingimustes siis veel olema saab....
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
29.09.2012 13:01:44
|
|
|
sulle antakse 3 rohelist t-särki. hakkama saab aga mis elu see on.
oluliselt mugavam on kaasa võtta 2-3 enda särki, saab nt metsas iga päev puhta särgi selga panna ja ei pea metsast välja tulles 100 mehega pesumasina pärast kaklema kuna vastasel juhul pole midagi puhast selga panna. 2010 suvi oli nii kuum, et põhimõtteliselt paari tunniga higistasid särgi kaltsuks.
sama lugu on sokkidega.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
29.09.2012 13:37:40
|
|
|
Kaasa tarida on neid vahest küll ebamugav, aga minu soovitus on see, et kuigi rakmetesse kästakse panna 1 komplekt alusriideid ja sokke, siis särke ja sokke proovige mahutada 2 komplekti. Kui on mingisugused vähe ruumi võtvad trullakad, siis hea seegi kaasa pakkida. Probleem lihtsalt selles, et kuigi sa võid olla oma koti läheduses, ei pruugi sa selle juurde pääseda. A'la kotid on auto kastis ja peatselt on liikumine edasi. Siis rakmetest kätte saamine ja vahetus käib kotist otsimisega võrreldes märgatavalt kiiremini.
Teine "tip" on see, et kui talvel on sigakülm, siis tasub korraks võimalikult palju riideid seljast võtta ja nende asetust muuta ning uuesti selga panna. Näiteks ma võtsin metsas ülakeha alasti ning vahetasin soble ja t-särgi järjekorra ära ning tõmbasin riided uuesti selga. Keha hakkab ise sooja tootma ning see annab mingiks ajahetkeks leevendust. Hiljem oled aga esimene mees söögi saamise juures ja sealt saad energia tagasi. (Esimene seetõttu, et meil vahest tuli õhtusöök kell 2 öösel ja hiljemgi ning need, kes olid telgis, ei viitsinud väga tulla sööma ja magasid. Hommikul toodi uuesti süüa. Siis oli hea võimalus võtta nii palju süüa kui ise soovisid ning hommikul vajadusel võtsid pisut väiksema portsu).
Kolmas "tip" - võtke kohe kaasa beebilappe. Camo hea maha võtta ning metsas on ta justkui seebi ja vee eest kriitilistel hetkedel. Ka relva on hea puhtaks tõmmata.
Neljas "tip" - veekindel käekell kaasa, ilma on raske. Vähemalt meil omal ajal oli, sest minutilise täpsusega pidi tavaliselt kohal olema.
Viies "tip" - võtke kasarmusse kaasa male (ise kui ei oska, siis õpitakse selgeks ning see oli meie ajal väga populaarne poiss, kellel male oli). Samuti pista kotti 3-4 raamatut, mida vabamal ajal lugeda. Postimeest seitse ringi lugeda ei ole kuigi huvitav. Lisaks võta kaasa mingisugune väiksemamõõtmeline kirjandus, mida saad taskusse panna. Metsas on vabadel momentidel sellega hea aega sisustada.
Kuues "tip" - esialgu on sellega vist raske (meil jällegi ei lubatud väga), aga 24 tunni söök võib alati rakmetes olemas olla. See peab olema kuivsöök ehk šokolaadid jne. Võta kodust kaasa, sest usu, ka need mehed, kes ei talu šokolaadi, söövad seda meeletult sõjaväes.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
29.09.2012 13:54:59
|
|
|
Ei tea, mina ei soovitaks küll kohe alguses metsa jaoks asju kaasa võtta.. SBK ajal mindi meil igatahes alles 6-7 nädal metsa. Aga noh, ega need camolapid kapis eriti ruumi ei võta...
Raamatutega sama asi, vajalikud asjad, aga kui on kapirallid, siis on väheke sitt, kui pead mingit 4-5 raamatut kotti surama ja siis neid seljas tassima.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
29.09.2012 13:57:02
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| sest usu, ka need mehed, kes ei talu šokolaadi, söövad seda meeletult sõjaväes. |
See asi oli minu jaoks ka ulme. Ma pole vist elu jooksul nii palju sokolaadi söönud, kui sõjaväes
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pohmakas,
käed värisevad

liitunud: 11.06.2009
|
29.09.2012 13:57:02
|
|
|
Taux007, tänud nõuannete eest
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
29.09.2012 13:58:12
|
|
|
| Kapis peab olema 1 isilik riiul, mida kapiralli ajal segamini tõmmata ei tohi. Juba seepärast, et sul võivad olla seal näiteks lisaprillid, mingisugused ravimid, läätsed jne. Paned sellesse riiulisse kõik sellised asjad ja ei ole probleeme.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
29.09.2012 14:03:35
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Kapis peab olema 1 isilik riiul, mida kapiralli ajal segamini tõmmata ei tohi. Juba seepärast, et sul võivad olla seal näiteks lisaprillid, mingisugused ravimid, läätsed jne. Paned sellesse riiulisse kõik sellised asjad ja ei ole probleeme. |
Haha, seda juttu võid rääkida ma ei tea kellele, kaitseväes ei kottinud see kedagi. Kapiralli ajal tirid kõik madratsi peale ja topid pärast seljakottidesse kui vaja. Põhjendatakse seda sellega, et harjutatakse kiireks evakuatsiooniks or sth (aka õppe-eesmärgil) ja siis on pmst kõik lubatud. Nii, et mina selle peale lootma ei jääks.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
äss
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
29.09.2012 14:05:14
|
|
|
meil paar kapirallit olid koos isiklike ja hügieeniasjadega - oh seda segadust pärast
metsalaagris ei ole eriti mõtet särke vahetada - nagunii higistad täis kohe
tapal ei pea mingeid raamatuid ega asju kaasa vedama: raamatuid saab raamatukogust ja lauamänge saab laenutada sõdurikodust
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002

|
29.09.2012 14:09:12
|
|
|
| t2ring kirjutas: |
| Taux007 kirjutas: |
| Kapis peab olema 1 isilik riiul, mida kapiralli ajal segamini tõmmata ei tohi. Juba seepärast, et sul võivad olla seal näiteks lisaprillid, mingisugused ravimid, läätsed jne. Paned sellesse riiulisse kõik sellised asjad ja ei ole probleeme. |
Haha, seda juttu võid rääkida ma ei tea kellele, kaitseväes ei kottinud see kedagi. Kapiralli ajal tirid kõik madratsi peale ja topid pärast seljakottidesse kui vaja. Põhjendatakse seda sellega, et harjutatakse kiireks evakuatsiooniks or sth (aka õppe-eesmärgil) ja siis on pmst kõik lubatud. Nii, et mina selle peale lootma ei jääks. |
2007-2008 Virus olid isiklikud asjad küll pühad
Aga eks see otsestes ülemates kinni ole.
_________________ There is no place like 127.0.0.1
viimati muutis Renka 29.09.2012 14:09:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
29.09.2012 14:09:33
|
|
|
Pärnus oli sõdurikoduga olukord kehva, mistõttu said vaid enda peale loota.
Alguses, paar korda, oli ka meil kogu kapi laialikiskumine, siis aga lõppes ära ja teavitati, et isiklikku riiulit ei tohi puutuda.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
synt3r
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2007
|
29.09.2012 14:43:50
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Kolmas "tip" - võtke kohe kaasa beebilappe. Camo hea maha võtta ning metsas on ta justkui seebi ja vee eest kriitilistel hetkedel. Ka relva on hea puhtaks tõmmata. |
Beebiperse lapid on tõesti metas hea camo ja keha puhatamiseks. Endal on tundlik näonahk, siis ise avastasin, et kasarmus on hea Camo maha pesta sellise asjaga - http://www.eucerin.ee/1073
Ükski seep, ega beebiperse lapid ei andnud nii head tulemust, kui paar tilka seda näoseepi endale näkku hööruda ja hiljem maha loputada.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
29.09.2012 14:57:49
|
|
|
Pange Helosani kreemi näkku, sinine tuub (roheline on jalgakreem).. Maksab paar € apteekides.
Ja siis kui kreem on imendunud, siis alles camo näkku.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
29.09.2012 15:15:35
|
|
|
| Tapal anti ka muidu mingi odavapoolne kätekreem, mida enne camo näkku määrida, töötas küll...
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
30.09.2012 18:27:13
|
|
|
| Kuidas telefonisse ja kõrvaklappidesse SBK ajal suhtutakse? On mõtet üldse kaasa võtta?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
äss
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
30.09.2012 18:42:28
|
|
|
| ikka on...vabal ajal kasuta palju tahad
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
30.09.2012 19:42:37
|
|
|
| Meil ei olnud lubatud. Ka mitte vabal ajal. Sest siis oli ülemate arvates oht, et sõdur hakkab neid mittevabal ajal kasutama (metsas postil) või ei pane läbi nende tähele kui neid kutsutakse.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|