Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 83, 84, 85  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2012 12:30:55 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
On olemas digikas ja on ka väga hea kaameraga nutitelefon.
Siis ma ei näe põhjust osta järjekordset vidinat enne koolituse läbimist.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2012 13:33:39 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
pkillar kirjutas:
On olemas digikas ja on ka väga hea kaameraga nutitelefon.
Siis ma ei näe põhjust osta järjekordset vidinat enne koolituse läbimist.


Aga ta tahab. Väikese digikaga ega mobiiliga pole pildistamise ju päris "see."

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.07.2012 13:37:20 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
On olemas digikas ja on ka väga hea kaameraga nutitelefon.
Millest tunned nonde aparaatide puhul puudust või mis parameetreid sooviksid parendada?

Lindude-loomade pildistamisel annab too digikas suure tõenäosusega suurema "zoomi", kui kiti objedega peegel.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 25.07.2012 11:12:25 vasta tsitaadiga

Kit objektiiv amatööri käes ei tee minu arvates paremat pilti kui suvaline seebikarp. Ei ole ta piisav lainurk ega ka piisav tele ega saa väikest teravussügavust
Pädevamad fotograafid suudavad muidugi ka kit objektiiviga väga ilusaid pilte teha aga seda suudaksid nad ka telefoniga.

Wallpaperid, kus jutt juures, millega pilt tehtud: http://interfacelift.com/wallpaper/downloads/date/any/
Around the world with an iPhone: http://mostlylisa.com/worldtrip/
Iphone photoshoot: http://fstoppers.com/iphone
Spoiler Spoiler Spoiler


Parem tehnika ei tee kellestki paremat fotograafi
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 00:02:14 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:

Kindlasti peaks peal olema korralik suum, sest tahaks väikseid asju pildistada ja ka nsm perepilte jne:D


Korralik zoom peegelkaamera puhul maksab päris palju. icon_wink.gif Reeglina tähendab see ka seda, et pead objektiivi vahetama. Mingi odavam muutuva välise pikkusega, aeglase fookusega ning "pime" toru vihastab sind arvatavasti varsti välja ja leiad, et kompaktiga oli palju mugavam. Ma korralikku ostmist väärivat teleobjektiivi alla 500 eur ei julgeks soovitada. See on siis ainult 1 objektiiv... Peegelkaamera puhul on tavaline, et optika maksab rohkem kui kere. icon_wink.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2012 21:21:35 vasta tsitaadiga

Küsimus makro kohta. Üks variant, mis mind just huvitab, on objektiivi tagurpidine kasutamine. Lugesin ka netist, et selleks vaja adapterit. Küsimused, millele vastust ei leidnud:
1.) Kas saab kasutada ükskõik millist objektiivi (Endal oleks huvi just Tamroni 70-300 kasutada)
2.) Kuidas see teine objektiiv veel sinna lisaks käib ja mida see mulle annab?
3.) Lugesin, et kaob ära AF, aga kas ma fookuskaugust saan ikka muuta?

Keegi kogemustega võiks vastata beer_yum.gif
Ahjaa, mis selle asja eestikeelne nimi üldse on, mida ma otsima pean? icon_redface.gif

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kodanik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2012 21:59:41 vasta tsitaadiga

1) saab, kuid pead sobiva keermega adapteri ostma (filtri keere)
2) ei käi teist objektiivi, sama objektiiv kuid tagurpidi, näiteks nagu siin http://www.osta.ee/52mm-macro-adapter-objektiivi-umberkeeramiseks-canon-ile-24993431.html
3) jah, AF kaob ära kuna kontakti pole kerega objektiivil enam, MF töötab, saad keerata nii kuidas tahad
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2012 22:06:19 vasta tsitaadiga

tumtum kirjutas:
1) saab, kuid pead sobiva keermega adapteri ostma (filtri keere)
2) ei käi teist objektiivi, sama objektiiv kuid tagurpidi, näiteks nagu siin http://www.osta.ee/52mm-macro-adapter-objektiivi-umberkeeramiseks-canon-ile-24993431.html
3) jah, AF kaob ära kuna kontakti pole kerega objektiivil enam, MF töötab, saad keerata nii kuidas tahad


Tänud! Küsimus number kahele leidsin vastuse. On ikka see asi olemas ja selle nimi on Lens Stacking. Suurendab, nii palju kui ma aru sain...

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pkillar
HV vaatleja
pkillar

liitunud: 10.01.2009




sõnum 12.08.2012 13:40:54 vasta tsitaadiga

Mul on selle sisemise peegli peal mingi sitt, millega peaks seda puhtaks tegema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 12.08.2012 23:45:08 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Küsimus makro kohta. Üks variant, mis mind just huvitab, on objektiivi tagurpidine kasutamine. Lugesin ka netist, et selleks vaja adapterit. Küsimused, millele vastust ei leidnud:
1.) Kas saab kasutada ükskõik millist objektiivi (Endal oleks huvi just Tamroni 70-300 kasutada)

Päris ükskõik millist vast ei saa, nt ei kujuta ma hästi ette, kuidas kinnitada kaamerale tagurpidi ette Nikkor 14-24mm F2.8 või Samyang 8mm f/3.5 fisheye. Või siis mõni 400mm F2.8 või veel kobakam tükk. Aga kui objektiivil on mõistlik esimese läätse läbimõõt, mõistlik kaal ja otsas filtrikeere, siis peaks saama kasutada küll. Kuigi keere pole esmatähtis - kasutatakse ju ka teibilahendusi. Mina olen ka lihtsalt käsitsi hoidnud teist toru tagurpidi ees el cheapo filtriklaasi vastas - toimis küll. Teravustamine toimub nagunii kaamera ette ja tahapoole nihutamisega.

tsitaat:
2.) Kuidas see teine objektiiv veel sinna lisaks käib ja mida see mulle annab?

Kaks varianti, kas kinnitatakse tagurpidi ette üks objektiiv (selleks on spetsiaalsed adapterid) või siis kinnitatakse teine objektiiv tagurpidi esimese ette, kusjuures viisakamal juhul kasutatakse selleks filtrikeermeid ühendavat vaherõngast.

tsitaat:
3.) Lugesin, et kaob ära AF, aga kas ma fookuskaugust saan ikka muuta?

Mida sa selle fookuskauguse muutmisega saavutada tahad? Reeglina on selline tagurpidi objektiiviga lahendus makroobjektile teravustatav vaid väga lähedalt ja suumimine ei aita siin praktiliselt midagi. Aga vastus on, et saad ikka muuta. Objektiiv on ju lihtsalt tagurpidi ees, muidu nagu objektiiv ikka. Kui teed toru kahest suumist, saad lausa kahest kohast korraga muuta fookuskaugust icon_biggrin.gif

tsitaat:
Ahjaa, mis selle asja eestikeelne nimi üldse on, mida ma otsima pean? icon_redface.gif

Ühe objektiivi tagurpidi ettekeeramiseks kasutatava vidina nimi on inglise keeles macro reverse adapter või reverse lens adapter või retro adapter
Teise objektiivi ette tagurpidi objektiivi kinnitamiseks kasutatakse lihtsalt filtrikeermetesse minevat rõngast, mis inglise keeles on Male to Male (ja siis filtrikeermete mõõdud) Adapter Ring või siis Male Macro Coupler Reverse Adapter Ring.
Kuidas eesti keeles kutsutakse? Ei oska tõesti öelda - enamasti on minu kuuldes-nähes kasutatatud pidžinit - reevers adapter või reeversrõngas
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2012 23:46:40 vasta tsitaadiga

Sults, tänud põhjaliku vastuse eest icon_wink.gif
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 13.08.2012 00:20:10 vasta tsitaadiga

pkillar kirjutas:
Mul on selle sisemise peegli peal mingi sitt, millega peaks seda puhtaks tegema?

Peegli peal olev sitt pilti ei mõjuta, kui just hullult ei häiri, siis las olla. Muidu saab küürida samasuguste vahenditega, nagu sensoritki (suruõhk, spetsiaalsed spaatlid ja puhastusvedelikud, läätsepliiats, julgemad ka vatitikuga). Aga lihtne on asja hullemaks teha!
Kaamerahoolduses tehakse puhtaks, kui häda käes ja ise ei riski.

Invention uuri nt. http://stephenelliot.com/2007/05/15/reverse-lens-macro-photography-tutorial/
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 20:56:00 vasta tsitaadiga

Miskit vabavara millega saab curvesid venitada ja RGB histogrammi näitaks? Hea kui Canoni RAW lahti teeb.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 21:02:30 vasta tsitaadiga

Kurvid on GIMPil olemas. RGB histogrammi kohta ei tea.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 20.08.2012 21:54:12 vasta tsitaadiga

elukaz, canoni kaameratega peaks vist mingid programmid kaasa tulema?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 21.08.2012 00:41:43 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kurvid on GIMPil olemas. RGB histogrammi kohta ei tea.

On ka RGB histogramm.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2012 21:21:00 vasta tsitaadiga

Kasutab keegi makrofotograafiaks ka lisaläätsesid? Kuidas praeguste lisaläätsede kvaliteet on näiteks võrreldes vaherõngastega?
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 04.09.2012 22:04:55 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Kasutab keegi makrofotograafiaks ka lisaläätsesid? Kuidas praeguste lisaläätsede kvaliteet on näiteks võrreldes vaherõngastega?

Lisaläätsi ei saa vaherõngastega kvaliteedilt võrrelda, sest lisaläätsed mõjutavad pilti oma optiliste omadustega (pilt muutub ebateravamaks, vähemkontrastseks, kannatab värviülekanne, suurenevad moonutused jne), vaherõngad aga läätsi ei sisalda, mistõttu joonis sõltub vaid kasutatava objektiivi kvaliteedist. Ka kõige odavam ja ebakvaliteetsem vaherõngas on seepärast enamasti parem kui makro lisalääts. Peaasi, et suudab läätse kindlalt paigal hoida, ei lase valgust kõrvalt sisse ega peegeldaks siseküljelt.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2012 12:57:05 vasta tsitaadiga

Päris nii kategooriliselt ei saa väita, kõik taandub lisaläätse kvaliteedile. Vaherõngaste puhul venitatakse objektiivi reso laiali ja ta peab töötama fookuskauguses milleks ta pole ehitatud. Lisaläätse puhul töötab obje oma ettenähtud alas. Samas ma kahtlen kas on olemas selliseid lisaläätsi mis pilti pekki ei keeraks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2012 16:40:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Päris nii kategooriliselt ei saa väita, kõik taandub lisaläätse kvaliteedile.


Jup, olen omalajal müünud Fuji GX680-le tõsiselt kalli lisaläätse. Kuigi justkui oleks piisanud relsipikendustest, hinnavahe oli kordades. Oli kvaliteedis kinni ja teistpidi- objektiivid on arvutatud teatud töökaugusele ja kõik ei käitu sugugi hästi kui mingitest piiridest üle minna.
Rohkem maapeale tulla (35mm ekvivalent) siis optika mudelid millel lähemale teravustamiseks kasutatakse "ujuvat elementi" (floating) kuuluvad kindlalt nende alla. Adapteerimisel näiteks teisele kerele mõjutab 0,2mm kõikumist adapteri puhul drastiliselt käitumist kromaatiliste aberratsioonidega.
Seal oli veel paar asja lisaläätsede puhul eeliseks aga hetkel ei mäleta. Kes viitsib makrofoorumeid kammida ilmselt leiab need argumendid icon_wink.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 07.09.2012 01:06:00 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Päris nii kategooriliselt ei saa väita, kõik taandub lisaläätse kvaliteedile. Vaherõngaste puhul venitatakse objektiivi reso laiali ja ta peab töötama fookuskauguses milleks ta pole ehitatud. Lisaläätse puhul töötab obje oma ettenähtud alas. Samas ma kahtlen kas on olemas selliseid lisaläätsi mis pilti pekki ei keeraks.

Karta on, et kui laduda nii palju vaherõngaid, et pilt selletõttu pekki läheb, siis sama suurenduse saamiseks vajaliku lisaläätsega on pilt juba ammugi pekkis. Või pole sellist lisaläätse üldse olemaski.
Kas keegi oskab anda näiteks mõnd pilti, kus lisaläätsega on saavutatud suurendusaste 4:1?

Kui vaherõngastega venitatakse objektiivi pilt näiteks 2x suuremaks, siis sama objektiivi ette keeratud lisalääts peab sama suurenduse saavutamiseks selle pildi juba enne seda objektiivi suuremaks venitama ja kahe eraldi disainitud optilise süsteemi koostoime sama suurenduse saavutamisel on vist alati kehvem kui sama suurenduse saavutamine sama objektiivi ja vaherõngaste abil. Ei ole need lisaläätsed mingi optiline ime ja pole need sugugi aberratsioonidest jt probleemidest vabad.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2012 07:50:32 vasta tsitaadiga

Sigma 150mm makroobjektiiv (72mm keermega) ning Sigma EM-140DG makrovälk - kas sellise komplekti jaoks läheb vaja 72mm adapterit, et saaks konkreetse filtrikeermega objektiiviga välku kasutada? http://www.sigmaphoto.com/shop/72mm-macro-flash-adapter siis. Või on mingi muu võimalus või idee ka? Kuna mul on makrovälk testimiseks siis ma väga ei tahaks hakata ostma eraldi adapterit, mida hiljem ei pruugi vaja minna. Niisama objektiivi ette ei jää makrovälk eriti püsima, väikese "kõksu" peale tuleb lahti.

Või kui keegi on nõus laenama seda adapterit siis on PS teretulnud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 09.09.2012 21:13:46 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Sigma 150mm makroobjektiiv (72mm keermega) ning Sigma EM-140DG makrovälk - kas sellise komplekti jaoks läheb vaja 72mm adapterit, et saaks konkreetse filtrikeermega objektiiviga välku kasutada? http://www.sigmaphoto.com/shop/72mm-macro-flash-adapter siis.

Jah, 72mm filtrikeermega objektiivil peaks olema see adapter vahel, mida müüakse eraldi.
Mark0 kirjutas:
Või on mingi muu võimalus või idee ka?

Teine variant oleks kasutada 72-67 step-down rõngast ja selle küljes juba välguga kaasas olnud 67mm adapterit.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.09.2012 10:22:38 vasta tsitaadiga

Sai üksõhtu magiclanterni uut versiooni katsetatud ning 4.5k pildine timelapse tehtud. Mõtlesin, et vaataks selle paljukiidetud lightroomi üle ning teen seekord video hoopis sellega. Pildid sai spoileris olnud tutoriali järgi videoks renderdama pandud 720p juures (source material oli suts alla 1080p JPEG'd). Nüüdseks on q6600 selle kallal hekseldanud jämedalt 24h ning alles 2/3 tehtud. Kas LR ongi tattaeglane või tegin miskit väga valesti? Senini kasutuses olnud toolchainiga oleks sama video kokku läinud max 1h'ga.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2012 10:46:24 vasta tsitaadiga

Ho Ho, pole küll ligthroomiga sellist asja teinud kunagi, aga no see aeg küll normaalne ei tundu 720p video jaoks icon_rolleyes.gif 4500 pilti pole nüüd nii rämedalt palju ka.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2012 20:14:31 vasta tsitaadiga

Ho Ho, ei usu et ta aeglasem on, kui miskid teised softid. Pigem pakuks, et panid mingi ulme renderdusseaded. Vaata üle.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.09.2012 20:41:13 vasta tsitaadiga

Kasutasin defaultseadeid ja ei muutnud mitte midagi.

Aga eks varsti ole näha mis valmis tuleb, 97% tehtud icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2012 15:26:41 vasta tsitaadiga

Kas keegi mulle Canon G12 filtriadapterit tahab laenata?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2012 23:02:35 vasta tsitaadiga

Mis on kõige odavam fotokas, mis salvestab pilte kas siis enda sisemällu või eraldi kaardile ja millega oleks võimalik teha ülidetailseid pilte putukatest?

Ma ei tea fotograafiast midagi ja multimiljardär ma ka pole. Ma tahan lihtsalt oma ülikehvasti valgustatud toas pesitsevatest ämblikutest pilti teha. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 09.10.2012 09:37:58 vasta tsitaadiga

Mul tüdrukul on vanast ajast mingi juust Canon Powershot A720, mis lubab väga lähedalt fokusseerida ja makrot teha. Closest focus distance 1cm
http://www.dpreview.com/news/2007/8/20/canona650720#specs

Äkki saad selise järelturult.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2012 03:14:20 vasta tsitaadiga

Kõik Pentaxi veekindlad seebid ka hea makroga:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 11.10.2012 11:50:31 vasta tsitaadiga

See on seebikaga tehtud? icon_eek.gif icon_eek.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2012 12:30:04 vasta tsitaadiga

Jah, aastal 2005 Pentax WR33 ja tundub et sama optika on siiamaani neil käigus. WR43, W60, W80, WG-1 on veel käest läbi käinud.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.10.2012 12:32:42 vasta tsitaadiga

Seebiga on tihtipeale lihtsam/paremgi makrot teha kuna väiksem sensor annab suurema teravussügavuse ilma, et ava väga kinni keerama peaks. Muidugi optika ning sensori kvaliteet jääb valdavalt alla asisematele aparaatidele .
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2012 15:20:04 vasta tsitaadiga

Rääkimata sellest, et lähedale fokuseerivat optikat väiksele sensorile minuteada peaks olema lihtsam/odavam disainida... eriti kui sensori ja objektiivi vahel pole lisakola, mis nõuaks objektiivi kaugemal sensorist hoidmist, a'la peegelkaamerate stiilis.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 11.10.2012 17:23:09 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Seebiga on tihtipeale lihtsam/paremgi makrot teha kuna väiksem sensor annab suurema teravussügavuse ilma, et ava väga kinni keerama peaks. Muidugi optika ning sensori kvaliteet jääb valdavalt alla asisematele aparaatidele .


Samas tavaliselt makrode puhul ootamegi, et taust on fookusest väljas, st väiksem teravussügavus.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 11.10.2012 18:51:58 vasta tsitaadiga

vegan kirjutas:
Samas tavaliselt makrode puhul ootamegi, et taust on fookusest väljas, st väiksem teravussügavus.

Sa räägid siin vist ainult enda nimel. Profid pingutavad kalli tehnikaga ja aegavõtvalt pildistamisel mässata fookuse stäkkimisega ja hiljem paljude piltide ühiseks pildiks töötlemisega, et saavutada suuremat teravusulatust. Sina väidad, et tegelikult taotletakse hoopis vastupidist?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2012 20:49:52 vasta tsitaadiga

Seebikatel on makro küll hea, aga elavaid putukaid ja asju 1cm kauguselt pildistada on väga keeruline, kui mitte võimatu.
_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2012 09:53:34 vasta tsitaadiga

Ma avastasin, et mu Nokia N8l on ka mingi makro võimalus. Algul ei uskunud, aga siis küürisin kaameraklaasi läikima ja proovisin, kuni 1 pilt 10st seda tõesti tõestas. Aga muidugi, 10-15cm on max lähedus, niiet päris ämbliku karvadest ülevaadet sellega ei saa. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.10.2012 10:16:32 vasta tsitaadiga

vegan kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Seebiga on tihtipeale lihtsam/paremgi makrot teha kuna väiksem sensor annab suurema teravussügavuse ilma, et ava väga kinni keerama peaks. Muidugi optika ning sensori kvaliteet jääb valdavalt alla asisematele aparaatidele .


Samas tavaliselt makrode puhul ootamegi, et taust on fookusest väljas, st väiksem teravussügavus.
Katsu sa saada mõnd kumerate kehavormidega putukat üle kere fookusesse täiskaadriga. Isegi APS-C'ga on seal fookussügavus poolkinnise toruga murdosa millimeetrist.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2012 20:00:34 vasta tsitaadiga

Saadakse ka suuremate formaatidega kui 36x24mm sensor, küsimus on puhtalt ava kinni keeramises ja lisavalgustuses (mis makrotamise puhul on minuteada üsnagi vajalik, st. olen näinud neid makrovälkude monstrumeid mis kaamerate külge leiutatud on, et eriliste probleemideta pildistada).
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.10.2012 20:06:05 vasta tsitaadiga

Eks pea kõik probleemid on lahendatavad piisava hulga raha loopimisega. Iseasi kui sügav mõte sel on icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2012 20:33:28 vasta tsitaadiga

Mu point on selles, et see on tehtav ja mõnikord on ka asjal mõtet(suured trükid näiteks, ühtlasi hakkab suuremate formaatide puhul difraktsioon hiljem mängu tulema ja üleüldse nõuded klaasi kvaliteedile on lihtsalt madalamad, et sama pildikvaliteeti kätte saada vs. väiksemad formaadid, jne). Üldiselt muidugi eelistatav oleks veidike väiksem aga mitte hirmväike formaat, aga lisavalgustus on tihtipeale either way üsna vajalik/kasulik, ei pea küll hirmsalt raha loopima ilmtingimata, parema tahtmise korral saab ka ise leiutada vähemal või rohkemal määral... oleneb jällegi suuresti täpsematest asjaoludest jne. loomulikult.

Enivei, isiklikult mind either way see makrotamise teema ei tõmba, lihtsalt nentisin...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 18.10.2012 21:57:36 vasta tsitaadiga

Uurisin, et saaks soodsalt suumobje: http://fotoluks.ee/?op=body&id=736&cid=6545&cgid=
Aga kuna kirjelduste järgi sobib see APS-C sensorile, kas siis CMOS sensorile too ei kõlba?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2012 21:59:37 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Uurisin, et saaks soodsalt suumobje: http://fotoluks.ee/?op=body&id=736&cid=6545&cgid=
Aga kuna kirjelduste järgi sobib see APS-C sensorile, kas siis CMOS sensorile too ei kõlba?

Sobib ikka.
APS-C (ehk rahvakeeli "poolkaader") väljendab sensori mõõtu ja CMOS sensori valmistamise tehnoloogiat
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 18.10.2012 22:26:17 vasta tsitaadiga

Ahnii, sain targemaks, tänud icon_smile.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2012 01:51:49 vasta tsitaadiga

Postitasin küll sama küsimuse fotokalasse ka, aga samahästi võib ka siin küsida, et ehk oskab keegi midagi vastata...
Tsitaat siis minu postitusest fotokalast.
tsitaat:
Tervist, nimelt siin videos on kasutatud mingisugu filmi mille visuaalne külg mulle meeldib:
http://www.youtube.com/watch?v=-CreEuaS8QY&feature=list_related&playnext=1&list=AV4oVf-d_DwKCBFcZYfC25VEfV6xrJceXn
Küll aga ma ei tea mis film võiks sarnase tulemuse võibolla anda, ehk keegi oskab aidata?

Muidugi alati võib digijäreltöötlust teha ja sarnast efekti jäljendada, aga pikemat aega kripeldanud, et mis filmiga tehtud ja tulnud tahtmine efekti poolest sarnase filmi peale veidike pildistada, nii vahelduseks digile, huvi/pulli pärast. Muidugi suurt osa mängib ka valgustus ise, aga sel filmil on mingisugune oma nö välimus, mida tahaks võibolla veidike enda jaoks ära kasutada, eriti suviti.


Ehk siis... oskab keegi aidata?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 22.10.2012 09:34:56 vasta tsitaadiga

Raudpolt kindel ei ole, aga tundub, et nad on Kodak-i filmi kasutanud.
Kui stuudio testklippe vaadata, siis värvifilmi testidest käib peamiselt läbi Kodak Vision (ka Vision2 ja Vision3) 500T ja 200T ning Kodachrome 40 ASA.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2012 09:56:13 vasta tsitaadiga

vegan, tänud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.11.2012 01:08:33 vasta tsitaadiga

Kuidas tüüpilise zoom-kompaktkaameraga vihmasajus hakkama saada? Kui just allveekaamerat ei hangi (nende valik pea olematu ja võimalused nigelad; allveeboksid ei tule ka kohmakuse tõttu kõne alla)...

Olin nüüd üle 3 tunni välitingimustes objektil pildistamas, pideva vihmasaju ja tuulega. Lahendamatuks probleemiks objektiivi zoom, mis oma torusid pidevalt välja ja sisse liigutades halastamatult imes kõik pealekogunenud üpris tihedad veetilgad sisuliselt aparaadi sisse sinna teleskoopsüsteemi vahele. Lisaks hakkas vett sisse lekkima ka objektiivi eest pealmise katiku mehhanismi vahelt. Tulemuseks ringitilbendav väike veekogus esimese ja teise läätse vahel, mis muidugi ei taha ka sealt ise kuidagi välja voolata ega auruda (kuigi juba on natuke vähemaks jäänud siiski).

Tagantjärgi mõeldes oleks vist pidanud panema aparaadi kilekotti ja selle kile teipima eest objektiivi eesotsa servade külge. Samas pealmise katiku pilust vihma sissevoolamist see ikkagi ei takistaks. Tuulega lendas vesi ka sõna otseses mõttes horisontaalis.

Veekindel DSLR pole siinkohal teemaks. Põhimõtteliselt huvitab, et neid kompaktmasinaid on ju pea igal inimesel, nendega klõpsutatakse massiliselt, kuid mismoodi tavaliselt siis sügisvihmade all pildistamisi tehakse, ilma suuremate kahjulike tagajärgedeta?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Erinevad fotograafia teemalised küsimused mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 83, 84, 85  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.