Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 54, 55, 56  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 05.09.2012 13:54:20 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
iga vent, mis on <80mm (või pigem <120mm) ei ole vaikne kui vähegi mõistlikult sellega õhku ka liigutada tahad. väikse kasti puhul limiteerib see valikuid tunduvalt.
need 40mm vendiga toited mis pisikestes kastides on... sobivad kõigeks muuks kui htpc-sse.

passiivse toitmise variandid on täitsa olemas, ise olen ära proovinud:
- 80w picopsu (ebayst usast tuleb 25-30€) + väline brick (oomipoest 25€) ja g620 masina toitis see kooslus ära vägagi mugavalt. mingis compucase väikses madalas korpuses, tolle korpuse enda 120w toide oli talumatu isegi idles.
- seasonicu x pc-q08b kastis. toite vent g620 + h60 + 4 ketta puhul liigutada ei suvatsenud, seega sisuliselt passiiv. hind on muidugi jube. (kastist ja sisust lähemalt siin)
- praegu on anteci isk110, sellel on 90w (tegelikult on vaid brick 90w, sisemine power plaadikene on 80w), kah meeldivalt passiiv, hind koos korpusega on ka mõistlik. (näeb hetkel välja selline)

eraldi video teeb asja nii voolutarbe, suuruse, hinna kui müra osas keerulisemaks. ma võin silmavärdjas olla, aga mina ei tee filmide puhul silmaga pildikvaliteedil lihtsalt vahet ja otseselt screenshotte kõrvuti võrreldes ei arva ma eelpoolnimetet põhjustel, et asi ära tasuks. pealegi, inteli sandy/ivy int video on juba üsna okei ka.

Päris keeruline jutt, mingi aeg ma tahtsin endale panna lauaarvutit kokku, aga otsustasin ikka sülearvuti osta, aga siis ja ega ka praegu ei saa aru, mille järgi arvutatakse, et kui mitme W toiteplokki arvuti vajab.
Ühesõnaga saan sellest jutust aru, et soovitate pigem suurt mATX korpus, ise toiteplokk juurde osta või kui väike korpus, siis Anteci korpused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2012 14:12:38 vasta tsitaadiga

brixxx, palju on kinni ikkagi sinu enda vajadustes. Kui Atomi või näiteks E-350 jõudlus on piisav, pole ka lärmakat jahutust vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.09.2012 14:24:52 vasta tsitaadiga

nagu ma ka korpuse teemas ütlesin - alusta sellest, mida tahad.

okei, sa oled öelnud, et htpc blurayga ja v-o ka väikestviisi torrentiboksiks.

korpuse osas:
- kindlasti paneb blu-ray draiv korpusele selle piirangu, et draiv peab ära mahtuma. kui kirjutaja, siis fullsize 5,25" draiv.
- fullhd video mängib praegu suvaline s1155 prose ära, g530/g630 on täiesti piisav. nagu ka netikasutuseks. voolutarve on 65 tdp-le vaatamata ka loadis paarkümmend w väiksem, idles suht olematu. amd-l pole antud sektoris (lowend, lowpower) kahjuks suurt midagi vastu panna. s/t-mudelid nii madalas otsas ennast ära ei tasu. atom ja amd e-seeria on eelkõige hinna tõttu mõttetu variant (hinnaklass ümmarguselt sama kui 1155 plate + odav prose ja performance tunduvalt halvem).
- itx plate on suurusjärk 2x kallim kui odav matx plate.
- 1tb kettaid peaks ka 2,5" juures saada olema, see mingeid olulisi piiranguid ei sea.
- iga lisakaart peaks mõtlema panema. itx-il on tänapäeval 1 pci-e x16 slot. matx-le saad reeglina kuni 3 lisakaarti paigaldada. nagu enne öeldud, usb on alternatiiv.
erisused tekivad eelkõige siis kui midagi kindlat (või kvaliteeti) taga ajad, nagu kindel heli- või pildikvaliteet. siis on vaja ära mahutada lisakaarte (või osta hirmkalleid emaplaate).

müra osas on asjad umbes selles järjekorras:
- bluray filme tahad vaadata, siis on plaadi lugemisel optiline draiv ilmselt suurim müra allikas.
- järgmine on toide. lahendus väikses korpuses mõistliku hinnaga vaikseks saamiseks on picopsu+brick. alternatiiv on piisavalt suur korpus, et atx toide ära mahuks ja mõni vaikne toide (mis on päris kallis lõbu).
- prose jahutus - g620 jookseb inboxi all mul täiesti mõistlikult vaikselt (kuigi tahaks vaiksemaks, aga ma olen selles osas kiiksuga). sobiv jahutus sõltub otseselt korpuses olevast ruumist. rusikareegel on võimalikult palju radikapinda + suur ja aeglane (=vaikne) vent.
- kettad teevad mingit heli. sõltub suuresti konkreetsest mudelist. pöörlemist 2.5" kettal tänapäeval kuulda enamasti pole, seekimist küll. masina torrentit sikutama tahad jätta, siis mingi mürafooni loob.

voolutarve:
suurusjärgu saamiseks võid kasutada mõnd psu kalkulaatorit, nagu näiteks: http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp . nende antav hinnang on enamasti küll suht worst case scenario ja tihti on reaalsus erinev (tarve väiksem).
- prosedel on tdp mis peaks olema orienteeruv max voolutarve (oma agadega, aga üldjoontes kehtib). inteli lowend prosedel on see 65w, reaalselt tarbivad ka loadis tunduvalt vähem. idles tarbivad väga vähe.
- 3.5" kõvaketastel on rusikareegel max 10w per ketas, reaalselt tarbivad (eriti läpakakettad ja igasugused rohelised kettad) vähem. idles on tarve veel väiksem.
- emaplaat on max paarkümmend watti, aga see sõltub suuresti konkreetsest platest.
- palju bluray võtab, peast ei tea.
alati on olemas mingid odavad voolutarbe mõõtjad millega saab reaalsest tarbest mingi pildi kätte.

soe soovitus, alusta sellest, palju sa oled asja peale nõus kulutama. siis vaata hindade pealt, mis sul kokku panna kannatab.
matx on kindlasti lihtsam ja odavam kui itx.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 05.09.2012 14:26:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 05.09.2012 14:25:29 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
brixxx, palju on kinni ikkagi sinu enda vajadustes. Kui Atomi või näiteks E-350 jõudlus on piisav, pole ka lärmakat jahutust vaja.

Ma usun, et Atom protsessorist ja ITX emplaadist piisab. Kui vaiksed ja jahedad on korpused: BitFenix Prodigy Mini-ITX Case - White, Lian Li PC-Q11A Mini-ITX Cube - silver ja Lian Li PC-Q09FA Mini-ITX HTPC-Chassis - silver.
Valisin sellise ITX emaplaadi, spekki lugedes saan teada, et mälu kiirus peab olema 1066 MHz, aga lauaarvuti DDR3 mälud on kõik min 1333 MHz, kust leida 1066 MHz mälud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2012 14:28:09 vasta tsitaadiga

brixxx,
tsitaat:
Memory

Two SO-DIMM slots for 1066/800 MHz DDR3 single-channel memory
Support for up to 4 GB of system memory

SO-DIMM = läpakasse käiv mälu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.09.2012 14:38:50 vasta tsitaadiga

pc-q09fa-l on flex-psu. lian li pakutava kvaliteeti ei tea, aga reeglina ei soovitaks.
nii prodigy kui pc-q11a sisse mahub nii 5.25" draiv kui harilik atx toide. kui mõõtmed pilti silme ette ei too, siis prodigy on ikka tunduvalt suurem.

mälude osas, kiiremad mälud töötavad ka madalamal taktil.

gma3650 on vähemalt esimeste reviewde põhjal hale feil. kui mitte muud, siis draiverid on toored mis toored.
88€ selle plate eest on palju.

pane 20€ juurde ja osta parem need, saad juba päris arvuti moodi asja:
65,25€ - asus p8h61-i
39€ - g530

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 05.09.2012 15:38:45 vasta tsitaadiga

Kas ma saan aru, et fullHD-d ei mängi Atomi prose? Pigem tahaks teha mATX baasil meediakeskust, sest siis saab parema prose panna, aga mind paneb kahtlema ikka korpuse suurus. Kas on mõttekam mATX korpuse korral osta PSU-ga või ilma?

londiste kirjutas:
pane 20€ juurde ja osta parem need, saad juba päris arvuti moodi asja:
65,25€ - asus p8h61-i
39€ - g530

Mina valiks emaplaadiks MSI MB B75 56.05 eur.

Meediakeskuse peale kulutaks maksimaalselt 400 eur.

Ikkagi tahaks teada, mis emaplaadi tüüpi keegi kasutab meediakeskuses? Ja arvamusi ITX emplaadist, kellel on see meediakeskuses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.09.2012 15:48:20 vasta tsitaadiga

brixxx, matx platesid leiab ka odavamaid. kuniks ivy bridge võimalusi ei vaja (mis hetkel tulevad üsna kalliste prosedega) on funktsionaalsuse poolest enamasti ka mõni odav 40€ matx h61 plate "good enough" icon_smile.gif

endal on kasutuses inteli dh67cf. emaplaatide kohta on tänapäeval tegelikult üsna vähe arvata. kui on olemas need featuurid, mida vajad, siis muu ei ole oluline.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 05.09.2012 15:55:24 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
brixxx, matx platesid leiab ka odavamaid. kuniks ivy bridge võimalusi ei vaja (mis hetkel tulevad üsna kalliste prosedega) on funktsionaalsuse poolest enamasti ka mõni odav 40€ matx h61 plate "good enough" icon_smile.gif

H61 emaplaatide häda on see, et neil ei ole HDMI liidest.

londiste kirjutas:
endal on kasutuses inteli dh67cf. emaplaatide kohta on tänapäeval tegelikult üsna vähe arvata. kui on olemas need featuurid, mida vajad, siis muu ei ole oluline.

Kas on hea miniITX emaplaat? Mis korpust kasutad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.09.2012 17:01:30 vasta tsitaadiga

brixxx, hdmi puudumine pole mitte h61 limitation vaid plate tootja valik.

nagu enne öeldud, see plate, g620 ja anteci isk110, pluss siis suht suvaline mälu ja suht suvaline 2,5" hdd.
plaan on jahutus välja vahetada ja mingi hetk hdd ssd vastu vahetada, aga üldjoontes olen rahul.
välja näeb selline:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 05.09.2012 23:57:21 vasta tsitaadiga

Minu kogemus oli, et alustasin ka mini-ITX-ga mõõtmeid taga ajades. Üsna pea sai selgeks, et müra liiga palju ja laiendamisvõimalusi liiga vähe == ümberehitamine.

Eks see ka muidugi omamoodi lõbu icon_smile.gif

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 06.09.2012 10:28:07 vasta tsitaadiga

Mulle tundub üha rohkem peab vist ika mATX peale minema. Ma tahaks lasta kokku panna, teeks ise, aga arvan, et väikse korpusega on keerulisem arvutit kokku panna kui suure korpusega ja teiseks ei ole mul kannatust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 06.09.2012 11:01:53 vasta tsitaadiga

lkraav, mul on järgmine kuri plaan dualcore atomist samasugusesse anteci kasti mingi usbipulga pealt liinuksilist ja xbmc-d jooksutav meediakarp teha. ühegi vendita peaks olema piisavalt vaikne, et magamistoa teleka külge riputada? icon_smile.gif

brixxx, mõtle kõigepealt välja konkreetne masin, mida sa tahad. ehk siis nii raud kui soft. prose, ketas/kettad, lisaseadmed jne.
kui see kõik vähemalt mõtte tasemel olemas, siis alles vaata kuhu sa selle kõik ära mahutada suudad/tahad.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 06.09.2012 13:38:33 vasta tsitaadiga

Kunagi ma mõtlesin teha ise sobivas suuruses puidust korpus, aga see jäi teadmiste-oskuse taha (väidetavalt kusagile oli vaja mingi maandus panna jne). Selle taha ta jäi. Samas nüüd tundub päris huvitav idee puidust meediakeskuseid valmistada. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 06.09.2012 13:53:50 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
brixxx, mõtle kõigepealt välja konkreetne masin, mida sa tahad. ehk siis nii raud kui soft. prose, ketas/kettad, lisaseadmed jne. kui see kõik vähemalt mõtte tasemel olemas, siis alles vaata kuhu sa selle kõik ära mahutada suudad/tahad.

Ma olen tegelikult arvutikomponente komplekteerinud, aga mõtlesin, et enne ei hakka siia neid arvuti komponente postitama kui hakkan reaalselt tegema, mul on kaks variati ITX ja mATX emplaadiga. Lisaseadmete poole pealt kahtlen, kas mul on eraldi helikaarti vaja ning uurin kas teist moodi on võimalik TV lindistada, kui ainult TV-tüüneriga, siis tuleb TV-tüüner ka. Soft tuleb kas Windows või Linux ning sinna XBMC. Mul on kaks varianti meediakeksuse komponentidest.

ITX emaplaat:

1. Emplaat + Protsessor - INTEL MB MT N2800 - 89.45 eur
2. Kõvaketas - SEAGATE HDD SATA 1TB 7200RPM - 73.50 eur
3. Optiline seade - LG BD Writer - 79.00 eur
4. Mälud - KINGSTON NB MEMORY 2GB - 2 * 11.20 eur = 22.40 eur
5. Korpus - BitFenix Prodigy Mini-ITX Case - White - 69.90 eur
6. Helikaart - CREATIVE SOUND CARD PCI 5.1 - 17.90 eur

Kokku: 352.15 eur

mATX emaplaat:

1. Protsessor - Intel Celeron Processor G530 (2M Cache, 2.40 GHz) - 39.00 eur
2. Emaplaat - MSI MB B75 - 56.45 eur
3. Kõvaketas - SEAGATE HDD SATA 1TB 7200RPM - 73.65 eur
4. Optiline seade - LG BD Writer - 79.00 eur
5. Mälud - KINGSTON 4GB DDR3 1600MHz - 18.50 eur
6. Korpus - MODECOM Computer case FEEL205 Slim Micro ATX, 350W - 52.80 eur

Kokku: 319.40 eur
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 06.09.2012 14:20:10 vasta tsitaadiga

itx:
nagu ma enne ütlesin, gma3650 on meeldivalt toores asi (mobiilne gpu, mille draiverid vähemalt kuu-paar tagasi windowsi 2d kiirendamist rauas korralikult ei teinud. linuxist rääkimata), eks sa ise tead kas sellega riskida tahad.
kuna sulle ilmselt voolutarve oluline, siis miks 2 mälupulka? võta ikka 1.
see pci helikaart ei lähe sul ilmselt ühegi praegu müüdava itx plate peale, need on kõik pci-express.
toide on puudu.

kui eriline melomaan ei ole ja tõesti korralikku audiotehnikat ei oma, siis pole eraldi helikaardist olulist kasu ka. digisisendiga audiotehnika puhul ei tohiks int. helidel vahel sakkiv analoogosa võimekus oluline olla ka.

matx:
korpusel on noname 350w tfx toide? ei kodulehel ega kiirel guugeldamisel ei leia selle kohta pilti aga võin kihla vedada, et see on kõike muud kui vaikne...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 06.09.2012 14:21:29 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:

1. Emplaat + Protsessor - INTEL MB MT N2800 - 89.45 eur

sellega tasub linuxi teed minnes ettevaatlik olla, minu teada ei tööta see veel korralikult, aga ma võin vabalt ka eksida - äkki on juba draiverid olemas....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 06.09.2012 14:27:04 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
matx:
korpusel on noname 350w tfx toide? ei kodulehel ega kiirel guugeldamisel ei leia selle kohta pilti aga võin kihla vedada, et see on kõike muud kui vaikne...

Millist mATX korpust soovitad arvutikeskusest nii ilma kui ka toiteplokiga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 06.09.2012 15:26:20 vasta tsitaadiga

ehh, soovitused on alati subjektiivsed.
arvestades hinnaklassi, otstarvet ja sissepaigutuvat masinat, siis mina isiklikult võtaks fractali core 1000. see peaks muide ruumalalt olema sama mis prodigy või isegi minimaalselt väiksem.
toite osas, omas hinnaklassis (ja sinu plaanitud kogusummasse mahtuvalt) peaks uus seasonicu g-360 üsna tegija (ja esimeste arvamuste järgi foorumites, ka piisavalt vaikne) olema. uus asi, nii et põhjalikke reviewsid leida vist veel pole, aga see on 80+ gold ja seasonic pole vist veel toidet teinud, mis oleks halb.

see on nüüd samuti maitseasi, aga htpc otstarbega masinale mina valiks mõne "rohelise" ketta. performance pole seal väga oluline, aga 5x00rpm vs 7200rpm on vahet kõrvaga kuulda küll
edit: kui ma juba kommenteerin, siis plate valikul võtaks pigem sama plate 3€ kallima 4 mälupesaga variandi, eelkõige juhuks kui seda kunagi hiljem müüa või upgradeda tahad.
icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 06.09.2012 16:20:02 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
see on nüüd samuti maitseasi, aga htpc otstarbega masinale mina valiks mõne "rohelise" ketta. performance pole seal väga oluline, aga 5x00rpm vs 7200rpm on vahet kõrvaga kuulda küll

Väga head soovitused, aga kas tahad öelda, et 5400RPM on mõttekam ja vaiksem kõvaketas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 06.09.2012 17:14:05 vasta tsitaadiga

brixxx, mõtle nüüd ise ventilaatori peale, mis käib 5400 rpm peal vs 7200 rpm. Kumb võiks rohkem lärmi teha, kas kiiresti või aeglasemalt liikuv vent?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 06.09.2012 17:30:12 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
brixxx, mõtle nüüd ise ventilaatori peale, mis käib 5400 rpm peal vs 7200 rpm. Kumb võiks rohkem lärmi teha, kas kiiresti või aeglasemalt liikuv vent?

aeglasemalt

Kas toiteplokk SeaSonic S12II series 380W 85+ (Bronze) sobib ka?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 06.09.2012 17:58:12 vasta tsitaadiga

selle paari €-se hinnavahe juures võta gold icon_razz.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2012 18:00:35 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:
Taux007 kirjutas:
brixxx, mõtle nüüd ise ventilaatori peale, mis käib 5400 rpm peal vs 7200 rpm. Kumb võiks rohkem lärmi teha, kas kiiresti või aeglasemalt liikuv vent?

aeglasemalt
See on küll huvitav loogika icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 06.09.2012 18:07:42 vasta tsitaadiga

brixxx, tee nüüd proovi. Osta poest/ organiseeri endale kusagilt ventikas, millel on vaikimisi mitu erinevat kiirust. Näiteks see: http://www.euronics.ee/tootekaart/2991/Kodumasinad/Kliimaseadmed/VL8631
Pane taseme 1 peale, mõõda kõrvaga või osta vastav detsibellimasin ning siis lülita ümber 2 peale. Võrdle tulemusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 54, 55, 56  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.