|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
25.08.2012 13:53:26
|
|
|
elukaz, paraku ta nii on jah, sest tegemist pole oksjonisüsteemiga (kui me teeks müügihinnast otseselt sõltuva teema maksumuse, oleks tegemist automaatselt oksjonisüsteemiga).
50 -> 70 piiri tõstsin selleks, et vastu tulla osadele siin, kes nimetasid seda liiga kõrgeks.
viimati muutis Tanel 25.08.2012 13:54:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
25.08.2012 13:55:26
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| tudiludi, kui sa ei kavatse edaspidi asju müüa oma 9 kommentaari pealt, loe ja küsi luba kui küsimusi tekib. |
Tule taevas appi! Manuaali/reegleid loetakse ikka alles siis, kui miski muu enam ei aita. Kui see 70€ on kuulutuse lisamisel puust ja punaselt ära mainitud, siis tekib tunduvalt vähem arusaamatusi. Ning kohtspikrite mõtte tõin ka just sellel põhjusel välja - et oleks juba äriteema loomiselt võimalikult objektiivselt info välja toodud.
Sry, et julgesin oma ettepanekuid välja öelda. Üritan järgmine kord ennem küsida.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
25.08.2012 13:59:18
|
|
|
Need 10tk ja rohkem väga vanade ja odavate komponentide teemad on ikka väga harvad - ma usun et konsulteerides minuga leiab mõistliku lahenduse.
Enamuses on ikka tegemist kuni 3tk komponentide müügiga ja sellisel juhul on väga lihtne - kui komponentide väärtus ei ületa 70 EUR, piisab tavateemast (olgu selleks tasuta või tasuline teema) ja kui ületab 70 EUR, tuleb teha vastav hulgiteema (2-3tk komponendi puhul 3tk hulgiteema).
viimati muutis Tanel 25.08.2012 14:00:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 14:00:10
|
|
|
| tsitaat: |
Pigem siis juba võiksid need ära anda teemas tasuta pakkuda.
|
võiks. aga ma ei taha, et keegi minu eest neile ajadel väärtuse paneb. noh.
"oletame, et ma teen oma teema asjade X müümiseks, olles teadlik, et asjde TURUHIND on y AGA MINU JAOKS on nende asjade väärtus Y-Z, mis jääb alla poole piiri O.. Müügiteema tegemise hetkel a) ei ole minu poolt omistatud väärtus suurem kui O (X+Y < O ) ja kõik on korrektne KUNI HETKENI mil TEISED omistavad neile väärtuse mis saab O st suuremaks. ehk siis alates sellest hetkest hakkan mina petma keskkonnapidajat ning saan tema süsteemi vigade tõttu temalt anaali.
b) Ma omistan kohustuslikus korras asjadele väärtuse LÄHTUDES POE HINNAS kuid teen teema milles märgin OMA VÄÄRTUSE mis on siiski see Y-Z.. aga teema esituse kaudu vihjan kohustuslikus korras ostjale, et ma ei ole nõus asjadest alla teatud hinna loobuma, mis antud juhul on ostjat eksitav. keskkonnapidaja jaoks on kõik korras aga kuna mina olen "andnud valeinformatsiooni" on minu kui ka keskkonna maine kahjustatud.
tutulutu kuule, selleks, et oma "manualilugemisega" sama kaugele jõuda, pead sa oma arvutit umbes 700 korda maha müüma, eks.
minu arvamus antud juhul baseerub seisukohale, et igasugune ärifoorumi muutmine ja nende võimalike olukordade läbi arutamine võiks toimuda asjaomaste inimeste poolt, kes on ISIKLIKULT kah äritegemise juures. 9 kommentaariga kasutajal pole ärifoorumis väga midagi teha olnud ja tema sõnavõtt pole empiirilise kogemuse põhjal ka adekvaatne.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
viimati muutis laurx 25.08.2012 14:04:14, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
25.08.2012 14:03:51
|
|
|
Ma kardan, et seda tüüpi müüki on HV foorumis sul edaspidi väga raske teha.
Proovi ka ise vastutulelikum olla, müü kuidagi niimoodi, et oleksid ise terve ja keskkond samuti
Ja veel lihtsam, kui su vanaraua eeldatav väärtus ei ületa 70 EUR, siis teed lihtsalt tavateema.
Mingit X süsteemiga lõpliku müügiväärtusega korrelatsioonis olevat teema maksumust me ei soovi kohaldada.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
25.08.2012 14:05:33
|
|
|
See OK hinna nõue on äärmiselt puine ja ebameeldiv nähe. Ma saan aru, et seda on vaja vaid selleks, et määrata lõivu suurust?
Ise olen kõik asjad pannud 0.10 sendiga müüki, tuleb hind, mis ta tuleb. reeglina määrab hinna turg. Kui ma ise mingit OKd lehvitan, siis ei pruugi asi nii objektiivselt lõppeda. jahh, kui panen ebamääraselt suure OK, kuna on nõutud siis muidugi pole vahet.
A see on juba müüja nöökimine
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.08.2012 14:05:57
|
|
|
laurx, ei saa eriti su loogikale pihta. Kui sa määrad kunstlikult madala OK siis miks peaks seda üle pakkuma kui sul on kohustus selle hinnaga müüa. Kui vihjad et selle hinnaga ei saa siis on see vihje et OK ei olegi OK. Mingit jokki seal ei näe.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 14:08:46
|
|
|
ehh. eks ma saan oma kola müüdud kuidagi. ma toonitan veelkord, et ARVAMUSTE PALJUSUSE HUVIDES oleks mõistilik võimalikult palju situatsioone läbi arutada ENNE LAIVI MINEKUT (tahanetada style). vastasel juhul tekib hiljem veel rohkem klähvimist.
| tsitaat: |
Ma kardan, et seda tüüpi müüki on HV foorumis sul edaspidi väga raske teha.
|
miks? mis mu pakutud stsenaariumites valesti oli? selliseid teemasid olen näinud aastas paari, või isegi harvem aga sellistest teemadest on kasutajal kohati võimalus saada asju hea hinnaga. ise olen kunagi teinud sellelaadse müügiteema seoses "tissidega hiiremattidega" mida mingil jõulueelsel ajahetkel, tulenevalt ühest kiiresti ja huumoriga tehtud ülevaatest kasutajatele vist üle 40 e müüsin.
elukaz, mis kohustus?
mina ütlen ,et "mälu hind on 1€ tk" aga teemasse hakkavad tekkima pakkumised nagu siin tavaliselt tekivad 2€, 5€, 10€ KOHE, KIIRE..! kellele ma neist pakkujatest näkku panen?
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
viimati muutis laurx 25.08.2012 14:10:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
25.08.2012 14:08:53
|
|
|
| laurx kirjutas: |
b) Ma omistan kohustuslikus korras asjadele väärtuse LÄHTUDES POE HINNAS kuid teen teema milles märgin OMA VÄÄRTUSE mis on siiski see Y-Z.. aga teema esituse kaudu vihjan kohustuslikus korras ostjale, et ma ei ole nõus asjadest alla teatud hinna loobuma, mis antud juhul on ostjat eksitav. keskkonnapidaja jaoks on kõik korras aga kuna mina olen "andnud valeinformatsiooni" on minu kui ka keskkonna maine kahjustatud.
tutulutu kuule, selleks, et oma "manualilugemisega" sama kaugele jõuda, pead sa oma arvutit umbes 700 korda maha müüma, eks.
minu arvamus antud juhul baseerub seisukohale, et igasugune ärifoorumi muutmine ja nende võimalike olukordade läbi arutamine võiks toimuda asjaomaste inimeste poolt, kes on ISIKLIKULT kah äritegemise juures. 9 kommentaariga kasutajal pole ärifoorumis väga midagi teha olnud ja tema sõnavõtt pole empiirilise kogemuse põhjal ka adekvaatne. |
Ma ei saa kohe. Kui sa määrad OK hinnaks Y-Z ja vihjad, et alla OK ehk Y-Z hinna asi ei liigu, läheb teema kustutamisele, sest rikkusid reegleid. Kui on pakkumine OK hinnale, siis tuleb sellega ka müüa.
Aga noh, lase oma praktikaga siin dialoogi edasi ...
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
25.08.2012 14:10:45
|
|
|
Keeruliseks läheb see skeemitamine. Fikseeritud hind per tehing paika ja korras. Pärast ka endal lihtsam hallata, kui hakata iga nädal vihaste kasutajate PSe saama ja osapoolte vahel asjaolusid selgitama.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
25.08.2012 14:13:30
|
|
|
| tsitaat: |
Fikseeritud hind per tehing paika ja korras.
|
OK panedki paika teema alguses ja ongi kõik - polegi vaja mingit skeemitamist
Ning kui see läheb piiripeale (kas 69 või 70 EUR), siis kasulikum on kõrgem OK hind 70 EUR, sest 70-69 on 1 EUR, aga 3tk hulgiteema maksab 0,61 EUR)
Võid ka muidugi panna 69,99 - keegi ei keela.
| tsitaat: |
Kui OK hinda pole mitme esemega teema puhul täpsustatud, läheb teema kasti.
Esialgu augustis 2012 piirdume hoiatustega ja palume ka OK hinna lisada. Kui ei lisata, teemat veel ei katkesta.
Septembris 2012 alates peab peale hoiatust peab kohe OK hinna lisama. Kui ei lisata, teema katkestatakse.
Alates oktoobrist 2012 lähevad OK hinnata mitme esemega teemad kohe kasti.
Kui panna OK hind 1 eurosent allapoole OK piirhinda, pole mingit probleemi, aga selle hinnaga peab siis ostjale ka reaalselt müüma. |
Erandina lubame seda, et kui tegemist on erinevate komponentidega, ja kui teema on juba kenasti tehtud 3tk hulgiteemana, siis OK hinda ei pea määratlema.
Kui aga teemas on mitmeid sarnaseid komponente (näiteks 2 prose, 3 videokaarti, 4 kõvaketast), siis peaks tegema kindlasti 10tk hulgiteema.
viimati muutis Tanel 25.08.2012 14:15:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 14:15:24
|
|
|
tutulutu, kui sa oleks ärifoorumis rohkem tegelenud siis sa teaks, et mina märgin teemasse hinna, millega ma olen nõus loobuma, mis on ühtlasi ka alghind. antud näite põhjal on eseme minu polt antud OK hind 1€, ma teen teema õhtul kell 8 ja hommikul lugedes avastan, et vahepeal on asjadele pakutud hinnad minu soovitust 6x kõrgemale keeratud.
okei. ilmselt saaks ka sõnastuses skeemitada. panen esemed müüki justkui ühekaupa aga mitme pakkumise korral jätan otsad lahti ja suhtlen pakkujatega "privas". (hüpoteetiline olukord, siivitav mitte võtta isikliku heaolu õõnestamisena).
| tsitaat: |
Ning kui see läheb piiripeale (kas 69 või 70 EUR), siis kasulikum on kõrgem OK hind 70 EUR, sest 70-69 on 1 EUR, aga 3tk hulgiteema maksab 0,61 EUR)
Võid ka muidugi panna 69,99 - keegi ei keela.
|
see sõnastus eeldaks, justkui oleks kuskil olemas protseduurireeglid mis seavad viisi kuidas see hind määratakse.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
viimati muutis laurx 25.08.2012 14:17:06, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
25.08.2012 14:16:29
|
|
|
laurx, see reeglipunkt on juba ammu kehtinud:
| tsitaat: |
| Kui müüja on paika pannud "ostakohe" hinna, siis esimesena selle hinna pakkunu saab eesõiguse kauba ostmiseks. Hilisem hinna tõstmine pole lubatud! |
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
25.08.2012 14:17:14
|
|
|
Siis hakkab hulgaliselt OK 70€ (ja lepime tingimused privas kokku) teemasid tulema. Kasutatud asjadel ikka kokkuleppehind Eelistaksin ise iga tehingu puhul krediite "investeerida", kui limiidiga arvestamisele närve kulutada. Säästaksid ka enda närve ja oleks vähem vaidlusi kasutajatelt, kes omavahel kokkuleppele ei saa, vms.
Müüjad vaatavad lisaks kõigile reeglitele ka näo järgi, kellele müüa. Kui on mitu huvilist. Esimesena OK hinna pakkujal võib olla keskkonna reeglite järgi ostueesõigus, lõppvalik jääb kauba omanikule.
_________________ Allkiri
viimati muutis MelesMeles 25.08.2012 14:19:06, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.08.2012 14:18:09
|
|
|
| laurx kirjutas: |
elukaz, mis kohustus?
mina ütlen ,et "mälu hind on 1€ tk" aga teemasse hakkavad tekkima pakkumised nagu siin tavaliselt tekivad 2€, 5€, 10€ KOHE, KIIRE..! kellele ma neist pakkujatest näkku panen? |
See kohustus et esimene pakkumine oli 1eur ja sa pead sellega ka müüma. Ja kui ei olnudki siis pead 2euri pakkujale müüma. Ja kui esimesele pakkujale ei müü siis paned näkku nii talle kui reeglitele. Ehk siis iseendale.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 14:19:01
|
|
|
hmm. millal sa viimati foorumist midagi ostsid? proovi kasvõi varikonto alt. asja saab omale see, kes kõrgemat hinda pakub. miks ma seda tean, sest ma ostan kah asju, mitte ei müü.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
25.08.2012 14:20:47
|
|
|
laurx, reeglid on täitmiseks kõigile.
Minu teada OK hinna reeglite rikkumised on kõik avalikuks tulnud ja vastavad meetmed kasutusele võetud.
Loomulikult võib esineda avastamata erandeid, aga selliseid asju me loomulikult ei luba ja kaitseme kasutajate (ostjate) õigusi.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.08.2012 14:23:26
|
|
|
Eks sellisel juhul seisab esimene OK pakkuja selle eest et müüja profiil negatiivsemaks muutub.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 14:23:53
|
|
|
ja mina ei viitsi 100 % juhtudel väiklaselt selle pärast teisele kasutajale hinge kakama hakata selle pärast, et a) ma tahan koonerdada b) kuskil on selle kohta "mingi reegel".
aga ok. kuna selgub, et reeglit reguleeritakse reegliga edasi, vaatame mis saab. loodetavasti oli hüpoteetilsitest olukordadest mitte-äritsejate silmade avamiseks kasu natukenegi.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
25.08.2012 14:25:40
|
|
|
| laurx kirjutas: |
tutulutu, kui sa oleks ärifoorumis rohkem tegelenud siis sa teaks, et mina märgin teemasse hinna, millega ma olen nõus loobuma, mis on ühtlasi ka alghind. antud näite põhjal on eseme minu polt antud OK hind 1€, ma teen teema õhtul kell 8 ja hommikul lugedes avastan, et vahepeal on asjadele pakutud hinnad minu soovitust 6x kõrgemale keeratud.
okei. ilmselt saaks ka sõnastuses skeemitada. panen esemed müüki justkui ühekaupa aga mitme pakkumise korral jätan otsad lahti ja suhtlen pakkujatega "privas". (hüpoteetiline olukord, siivitav mitte võtta isikliku heaolu õõnestamisena). |
Vabandan, kui olen sind kuidagi solvanud. Ega ma tahtlikult ...
Arusaamatus tekib arvatavasti sellest, et määrad hinna, mis on samaaegselt nii alghinnaks kui ka ostakohe hinnaks. Kuna reeglite kohaselt tuleb müüa esimesele, kes OK hinna pakub, siis lähebki su 1€ maksev mälu kasutajale, kes teki teemasse esimese pakkumise ühele eurole. Kaup läks samaaegselt nii alghinnaga kui ka ostakohe hinnaga, sest ise määrasid selle.
Respektist sinu vastu ei hakka ma lisama, kuidas oleks arukam müüa.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 14:27:23
|
|
|
| tsitaat: |
ei hakka ma lisama, kuidas oleks arukam müüa.
|
ja isa nkkuma ei tasu ka õpetada.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.08.2012 14:29:06
|
|
|
| laurx kirjutas: |
ja mina ei viitsi 100 % juhtudel väiklaselt selle pärast teisele kasutajale hinge kakama hakata selle pärast, et a) ma tahan koonerdada b) kuskil on selle kohta "mingi reegel".
aga ok. kuna selgub, et reeglit reguleeritakse reegliga edasi, vaatame mis saab. loodetavasti oli hüpoteetilsitest olukordadest mitte-äritsejate silmade avamiseks kasu natukenegi. |
Sellise tegevusega kakad sa teadlikult reeglite peale. Kui reeglid ei ole sellised nagu sa tahaks siis tee omad ettepanekud. OK ei tohiks olla väga kaheti mõistetav. Kui see panna ainult sellepärast madal et 61 senti kokku hoida siis... misasi see koonerdamine oligi?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
25.08.2012 14:40:15
|
|
|
asi polnud vana serveri hinnas vaid see "avaliku saladuse skeem" me ju kõik teame misasi on avalik saladus
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 14:42:18
|
|
|
elukaz, näide, millega ma alustasin, oli hüpoteetiline. palju keegi haaveest äri jaoks krediiti on ostnud, on tanelil ilmselt tabeliks tegemiseks sobivalt olemas. ma mõne krooni / euru vist olen siia ikka panustanud kah + minu käsitletud teemades kuvatav klikkide arv.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.08.2012 14:58:53
|
|
|
Pane kogu kraami OK 70 ja ei ole.
Jäta hind lahtiseks ja on >>30 hulgiteema.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
25.08.2012 17:19:21
|
|
|
| jeahh.. Loomulikult oleks valmis ärikeskkonda toetama, kuid... see keskkond teeb kõik selleks, et mul äritegemisest midagi välja ei tuleks. Ei mäleta, milla viimati sai siin midagi ka maha müüdud. Üks põhjus on muidugi see, et salamisi arvestavad kõik, et tegu on oksjoniga ning seetõttu oodatakse oksjoni lõpuaega või siis katsutakse privades "psühholoogiliselt" mõjuda või hoopistükkis mingite olematute summadega asju alla kaubelda. Ma saan aru, et enamasti kauplen asjadega, mis pole nii likviidsed, kui näiteks galaxy s3 ja seetõttu ei eelda ma ka et ma saan oma asjade eest kohe ja palju. Kui ma nüüd paneks oma kolale, mida ma aegajalt müüa proovin, väärtuse 70+, maksan ära obroki ja siis nädala pärast pean selle teema kinni panema, uue alustama ja jälle obrokit tasuma, kuna nädalavanuseid teemasid, mis puudutavad mitte vägavajalikke asju, reeglina keegi ei otsi ja teist legaalset moodust mul enda kola teavitamiseks pole (jah, on olemas ka "teema topis hoidmise" teenus, kuid kui müük võib väldata kuid, pole ka see rentaabel).
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
25.08.2012 18:26:25
|
|
|
kännuämmelg, mul oli ka asju müügis. Kahe nädala jooksul ei olnud ühtegi ostusoovi. Panin alafoorumi toppi, kõikide foorumite toppi ja ei miskit.
Teema aegus ja siis julgesin need oma allkirja panna. Mingi kuu vms aja pärast sain paarist asjast lahti.
Aga ma ei tea, kas ja kuidas tohib allkirjas asju osta/müüa?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
25.08.2012 18:33:44
|
|
|
see ei ole efektiivne vahend .
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.08.2012 18:35:32
|
|
|
kui ärifoorumites ja rauafoorumites natuke asju teha, tekitab allkirjas asja mainimine kaks kolm korda rohkem vaatamisi kui suvaline teema teiste omasuguste hulgas. ise ka klikin vahel linkidele, mis inimestel allkirjades on.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
25.08.2012 18:48:10
|
|
|
| alliance kirjutas: |
| see ei ole efektiivne vahend . |
mul pole efektiivsust vaja.. mul tekib lihtsalt aegajalt omale jalgu jäävat kola, mida müüa kahjuks ei oska enam kusagil
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
25.08.2012 18:50:32
|
|
|
ma rääkisin tolle tuti-prutiga
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
26.08.2012 12:45:32
|
|
|
| tsitaat: |
Üks tervik arvutikomplekt, kus on selle enda komplekti pulgad sees (ei ole ega teki juurde õhust muid juhuslikke komponente vms), mida saab müüa nii tervikuna või pulkadena = 1 tavateema (kas tasuta või tasuline). Tingimus: see "arvutikomplekt" peab olema ka toimiv, ühes tükis, kui seda tõesti hakkad legoks müüma. Vastasel korral (kui näiteks müüakse eraldi kilesse pakitud uusi või vähekasutatud komponente või AMD prose ja Intel emaplaati) kvalifitseerub see tavaliseks komponentide müügiks ja peab tegema vastava hulgiteema.
Kui toimub tavaline suvaliste üksikute komponentide/esemete müük (a'la sahtlitühjendus, garaažimüük vms), peab ikkagi lähtuma nende väärtusest ja kui nende summaarne müügihind ületab 70 EUR, tuleks teha vastav hulgiteema. Kui komponentide seas on mitu sarnast komponenti (näiteks 4 kõvaketast, 3 videokaarti ja 2 protsessorit), tuleks teha vastav hulgiteema (antud juhul kuni 10tk hulgiteema - maksad reaalselt nagu 5 teema eest). |
Jääb veel segaseks et kui summa on ületatud siis millise hulgiteema peab tegema. Kas komponentide sarnasus on oluline või mitte. Et kui on soov mingi piir tõmmata siis näited peaks olema piirilähedasemad. Kui on 10 mittesarnast komponenti siis mis teema tuleb?
Igatepidi oleks loogilisem kui koguste asemel olekski ainult hinnapiirid sest ühe ühiku hind võib olla vääga erinev. Põhiline argument on ju see et kes tuleb siia teenima see peaks ka panustama. Nii et miks peaks olema 3 videokaardi teema odavam kui 20 vana juhtmejupi oma? Siis mingi 70/200/500/1000 vms.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
28.08.2012 16:19:33
|
|
|
Võib olla pole õige koht küsimiseks aga kuna see teema on aktiivne.
Miks kaovad ärifoorumitest pärast mõnda aega teemad mis pole aktiivsed? Kui pikk on ühe teema lubatud eluiga?
Päris mitut asja müüa üritanud ja mingi hetk tahtsin hinda muuta aga teemat enam pole.
Seoses hulgiteemadega on eriti tobe see, et esimest posti muuta ei saa, saan aru, et mõned kasutavad seda pahasti ja lisavad uusi asju müüki aga väga mugav oleks esimest postitust muuta, eriti hulgiteemas, et mis on müüdud jne.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
28.08.2012 17:16:17
|
|
|
| tsitaat: |
Miks kaovad ärifoorumitest pärast mõnda aega teemad mis pole aktiivsed? Kui pikk on ühe teema lubatud eluiga?
|
reeglitest punkt, mis on kestnud juba väga ammu:
| tsitaat: |
| Teemad aeguvad ise automaatselt 2 nädala jooksul alates viimatisest postitusest. |
| tsitaat: |
esimest posti muuta ei saa, saan aru, et mõned kasutavad seda pahasti ja lisavad uusi asju müüki
|
Paraku seda kuritarvitati ikka massiliselt ja petturid eemaldasid jälgi, seega me ei saa seda lubada.
Teema esimest postitust saab muuta vaid esimese 24h jooksul.
Pärast seda on Sul võimalus pöörduda mõne ärimode poole, kui soovid midagi muuta esimeses postituses.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
28.08.2012 18:20:28
|
|
|
| Selge, aga siit tekib probleem nagu ma olen kohanud. Esimest postitust muuta ei saa, ja kui toode on mitte attraktiivne ja ma sooviksin nt. hinda alandada ei saa ma ka seda teha, sest keegi pole postitanud ja mina ei saa kahte postitust järjest teha. Nii need teemad mul kaovadki.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
28.08.2012 18:26:15
|
|
|
Pihv, palud moderaatoril seda posti muuta
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
28.08.2012 18:29:19
|
|
|
| siinus kirjutas: |
| Pihv, palud moderaatoril seda posti muuta |
Pole tahtnud sellise asjaga segada, ja kujuta ette kui iga hulgiteema omanik soovib esimest posti muuta.
Või on HV's palgalised moded selliste asjade jaoks?
Ühesõnaga võiks olla rohkem vabadust seoses äriteemadega aga saame ka ilma hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
28.08.2012 18:41:29
|
|
|
Ma siis tuletan jälle meelde tasulise upitamise teenuse vajalikkust. X krediidi eest muutuks viimase postituse aeg.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
29.08.2012 01:47:42
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Paraku seda kuritarvitati ikka massiliselt ja petturid eemaldasid jälgi, seega me ei saa seda lubada. |
Selles suhtes üks võimalik lahendus oleks, et juba kirjutatud-postitatud teksti muuta-kustutada ei saa, kuid saab sinna teksti alla sama postituse lõppu (pisemas, teistvärvi kirjas, eraldi lisakastina vms) juurde kirjutada.
(Niisama kõrvaltvaataja uitmõte)
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
29.08.2012 11:25:51
|
|
|
Seda võimalust kasutatakse siiski valdavalt upitamiseks ja see paneb ühe ja mitmepostilised väga ebavõrdsesse seisu. "Edit:" paneks selles suhtes kõik võrdsesse seisu ja iga muudatus ja up jätab jälje. Praegu teevad nahaalsemad mitu uppi päevas ja mingit jälge ei jää.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muff
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2002
|
01.09.2012 02:54:35
|
|
|
| Korra kuu või kahe jooksul võiks avaneda võimalus igale kasutajale teha 1 kreedidivaba müügiteema. See tasuline majandamine siin hirmutas mind müügifoorumist ära juba ammu :/
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
01.09.2012 07:31:42
|
|
|
| muff, millest HV elatuks?
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|