|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
26.07.2012 13:51:12
Tulekahju - kas töötab veel? |
|
|
Niisiis, juhtus selline lugu, et toas läks äkitselt miski põlema. Arvatavasti oli tegemit lühisega, mis lõppes päris kurvalt. Põleng ei kestnud õnneks kaua kuna juures oli maja peremees kes tulekustutiga õigeaegselt kustutama jõudis. Kahjutused olid aga suured.. viga sai terve lauaarvuti set.. kuvar, klaver, hiir, klapid ning arvuti (liasks veel hulgaliselt kaablit, mälupulgad, jne väikesed vidinad). Peale selle oli tulekututi pulbrit täis terve tuba ja pool maja. Suurem osa toas olevatest asjadest sai kuumuse tõttu kõvasti viga ja enamus on kasutuskõlbmatu.
Kõige rohkem tekitab muret lauaarvuti. See ei olnud õnneks leekidele ja kuumusele väga ligidal, kuid kardetavasti sai siiski viga. Peale selle on see tulekustuti pulbrit täis. Seega tekib mul küsimus kas selle arvutiga on veel lootust midagi edasi teha kui see surveõhuga puhtaks lasta ja võimalikud jupid ära puhastada? Tuttavalt kuulsin, et pulberkustuti pulber pidi mingil määral kahjustav olema.
Pildid:
Spoiler 
Veel pilte:
Spoiler 
Tuba_1
Tuba_2
Tuba_3
Samsung BX2450
Samsung BX2450
Razer Blackwidow Ultimate
Razer Mamba
Razer Carcharias
Playstation Vita
HTC Desire HD
Oleks tore kui soovitakitse, mida oleks kasulik edasi teha ning kas nende asjadega oleks midagi peale hakata või on need juba prügikastikaup.
Tulemus:
Spoiler 
| RistoK kirjutas: |
Mis aga põhiline.. pärast hulka NÜHKIMIST ja PINTSELDAMIST sain arvuti lõpuks puhtaks ja viskasin kokku. Aega võttis terve päeva! Tulemusena töötab nagu omalajal kuid vendid teevad häält nagu midagi oleks vahel. (niikuinii plaan vedelikjahutusele) Pulber on teinud oma töö. Ülejäänud funksib täielikult.. siiani. Muud nagu öelda ei oskagi. Loodan, et õrn pulbrikiht siin-seal erilist temperatuuriprobleemi ei tekita. Niisiis, mida mina sellest loost õppisin - kui jätta arvuti põlevasse ruumi ning seejärel tulekustutiga üle lasta, on lootust seda veel tööle saada!
Lisaks mõned pildid:
Kõik tuli hoolikalt surveõhuga üle lasta ja võimalikult puhtaks nühkida
Survekaga puhtaks ja kuivama
Komponendid sisse.
Natukene sättimist ja kohekohe käima..
Hetk ennem "power on" nupu vajutamist - elus või surnud?
Elus! |
viimati muutis ristok 27.07.2012 05:19:11, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
26.07.2012 13:53:44
|
|
|
Teleriga pole ilmselgelt midagi teha, kuna nagu piltidellt näha on see küll kõvasti kuuma saanud ja display vaevalt et enam töötab, peale sellist "keetmist"...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
26.07.2012 13:54:09
|
|
|
Kas on asi minus või näevad ka teised kaldlae peal smileyfacet?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
26.07.2012 13:54:40
|
|
|
| Lase kiiresti õhuga sellest pulbrist puhtaks. See pulber on väidetavalt mingil määral söövitava toimega (osad neist vähemalt).
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
26.07.2012 13:58:59
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| Kas on asi minus või näevad ka teised kaldlae peal smileyfacet? |
tegemist on lausa juustega trolliga:
Üldjuhul jah, telerist ja muudest pudinatest võid loobuda, heal juhul saab mõnda sisemist elektroonikavidinat foorumis remondi varuosadeks pakkuda. Arvutikastist soovitaks ketastelt teistes masinates oluline info ära kopeerida kui seda peaks olema. seejärel võid masinat ennast ka käivitada proovida.
viimati muutis indrpo 26.07.2012 14:01:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
26.07.2012 14:00:12
|
|
|
| aga tee siis kokkuvõte, mis töötas ja mis mitte
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
26.07.2012 14:06:20
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Teleriga pole ilmselgelt midagi teha, kuna nagu piltidellt näha on see küll kõvasti kuuma saanud ja display vaevalt et enam töötab, peale sellist "keetmist"...  |
Kusjuures, ekraan veel töötas kuid üle ekraani on tohutu hulk surnud pixleid.. Samsung üllatab
| carlking kirjutas: |
| Kas on asi minus või näevad ka teised kaldlae peal smileyfacet? |
Midagi nagu on jah..
| virks kirjutas: |
| Lase kiiresti õhuga sellest pulbrist puhtaks. See pulber on väidetavalt mingil määral söövitava toimega (osad neist vähemalt). |
Suurema osa lasin ära juba
| kaspar00 kirjutas: |
| aga tee siis kokkuvõte, mis töötas ja mis mitte |
Eks ma üritan.. aga no siiani oskan nii palju öelda:
- hiir töötas, ainult, et vasak hiireklahv oli natuke rulli sulanud (kasutuskõlbmatu)
- monitor töötab kuid ekraan on hulgaliselt surnud pixleid täis (kasutuskõlblik kuid häirib)
- klaviatuur on täitsa ära sulanud (kasutuskõlbmatu)
viimati muutis ristok 26.07.2012 15:55:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
germo123
HV kasutaja

liitunud: 26.09.2010
|
26.07.2012 14:08:13
|
|
|
| mis telefon teeb?
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
26.07.2012 14:09:27
|
|
|
| RistoK kirjutas: |
| Kusjuures, ekraan veel töötas kuid üle ekraani on tohutu hulk surnud pixleid.. Samsung üllatab |
| RistoK kirjutas: |
| - monitor töötab kuid ekraan on hulgaliselt surnud pixleid täis (kasutuskõlblik kuid häirib) |
Seda ma keetmise all silmas nagu pidasingi, vedelkristallidele ekstreemsed temperatuurid väga ei istu...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
26.07.2012 14:25:00
|
|
|
| tsitaat: |
Oleks tore kui soovitakitse, mida oleks kasulik edasi teha ning kas nende asjadega oleks midagi peale hakata või on need juba prügikastikaup.
|
Kui tegemist oli üüritoaga ning põleng sai alguse elektrisüsteemi veast (kehv pistik seinas vms.)
Löö summad kokku ning nõua omanikult raha välja. Muud varianti väga ei olegi.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
26.07.2012 14:26:09
|
|
|
| germo123 kirjutas: |
| mis telefon teeb? |
ei tee mitte midagi enam
| Etz kirjutas: |
| RistoK kirjutas: |
| Kusjuures, ekraan veel töötas kuid üle ekraani on tohutu hulk surnud pixleid.. Samsung üllatab |
| RistoK kirjutas: |
| - monitor töötab kuid ekraan on hulgaliselt surnud pixleid täis (kasutuskõlblik kuid häirib) |
Seda ma keetmise all silmas nagu pidasingi, vedelkristallidele ekstreemsed temperatuurid väga ei istu...  |
Okei, ei teadnud
| ThedEviL kirjutas: |
| tsitaat: |
Oleks tore kui soovitakitse, mida oleks kasulik edasi teha ning kas nende asjadega oleks midagi peale hakata või on need juba prügikastikaup.
|
Kui tegemist oli üüritoaga ning põleng sai alguse elektrisüsteemi veast (kehv pistik seinas vms.)
Löö summad kokku ning nõua omanikult raha välja. Muud varianti väga ei olegi. |
kahjuks eramaja..
viimati muutis ristok 26.07.2012 15:57:23, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Voyage
HV Guru
liitunud: 07.01.2004
|
26.07.2012 14:27:46
|
|
|
Muide on ju olemas ka kodukindlustusel olemas varakindlustus, et kui midagi juhtub, siis kindlusuts korvab.
Elektroonika seadmetel oli seal mingi x protsent. Kahjuks ei tea, kas hüvitamine toimub ostuarvete alusel või turuhinna järgi.
Kui keegi teab, siis võiks infot jagada.
|
|
| Kommentaarid: 826 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
655 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
26.07.2012 14:33:24
|
|
|
| tsitaat: |
kuna juures oli maja peremees
|
Selle järgi eeldasin, et sa pole maja omanik.
Sellise jama eest on vastutav maja omanik, ning tema peab kogu selle läbu kinni maksma.
Eriti kui sa seal üürnik olid.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
26.07.2012 14:35:47
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
| tsitaat: |
kuna juures oli maja peremees
|
Selle järgi eeldasin, et sa pole maja omanik.
Sellise jama eest on vastutav maja omanik, ning tema peab kogu selle läbu kinni maksma.
Eriti kui sa seal üürnik olid. |
Olen maja peremehe poeg Niiet ma ei saa seda kellegilt välja nõuda
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
26.07.2012 14:39:48
|
|
|
| tsitaat: |
Olen maja peremehe poeg
|
Jah, õnneks me ei ela USA's, seal kaevatakse kõiki kohtusse.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
26.07.2012 14:44:19
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
| tsitaat: |
kuna juures oli maja peremees
|
Selle järgi eeldasin, et sa pole maja omanik.
Sellise jama eest on vastutav maja omanik, ning tema peab kogu selle läbu kinni maksma.
Eriti kui sa seal üürnik olid. |
Oled sa kindel, et viga oli elektripaigaldises? Ehk läks hoopis vigane pikendusjuhe vms hapuks. Selle eest peremees ei vastuta. Selle eest võib ta hoopis keretäie anda
Aga läks õnneks - maja jäi püsti...
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
26.07.2012 15:05:06
|
|
|
Loodetavasti paigaldavad AHV'id omale nüüd ruttu igaks juhuks suitsuandurid ära..
Kunagi noore ja rohelisena (kui ma Ordi tootmises töötasin) nägin kuidas on võimalik lauaarvuti põlema panna lihtsalt USB juhtmeid (platelt korpusele) valesti ühendades.
Selline tule algus meenutab mulle miks ma ei kasuta odavaid kruvikontaktidega seinapistikuid.
Kusjuures selle kärsahaisu saab mööblitelt ja mujalt maha Automaailmas müüdava Shell'i teksiilipuhastus vahendiga.
Suve algul läks autos kalapang ümber... Ja ei pidanudki autot maha kandma...
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
26.07.2012 15:33:50
|
|
|
Olen nüüd pikemat aega selle puhastamisega tegelenud.. võib öelda, et "pain in the ass" on see tegemine küll! See tulekustuti pulber on nagu õrn kiht värvi mis ainuüksi surveõhuga maha tulla ei taha. Tasasemad pinnad saab ilusti läikivaks lüüa aga kui kuskile vahele vaadata, on ikka õrna "tolmu kihti" näha. Ma arvan, et korpus ja kõikvõimalikud osad mis vett kannatavad, tuleb vannis leotada ja pärast survekaga puhtaks lasta..
Peale selle.. ega õrn niiskus (kompressor kogub niiskust ja tulistab vähe niiskemat õhku, pind jääb niiskeks) midagi väga hullu tekita? (peale puhastamist panin tuppa, rätiku peale)
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fg
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.07.2004
|
26.07.2012 15:42:29
Re: Tulekahju - kas töötab veel? |
|
|
| RistoK kirjutas: |
| Niisiis, juhtus selline lugu, et toas läks äkitselt miski põlema... |
ot: kas majas on ka kummitanud või varem midagi "kahtlast" toimunud? Tegelane on päris vahva.
Õnnelik õnnetus.
|
|
| Kommentaarid: 160 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
143 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanus
HV Guru

liitunud: 06.11.2001

|
26.07.2012 15:42:31
|
|
|
Võta pintsel ka appi, sellega pühi ligipääsetavatest kohtadest pulber ära
|
|
| Kommentaarid: 716 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
571 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
26.07.2012 15:57:49
|
|
|
| fg kirjutas: |
| RistoK kirjutas: |
| Niisiis, juhtus selline lugu, et toas läks äkitselt miski põlema... |
ot: kas majas on ka kummitanud või varem midagi "kahtlast" toimunud? Tegelane on päris vahva.
Õnnelik õnnetus. |
Ei ole kummitanud, aga no sellele tegelasele vist ei meeldinud see, mida ma seal tegin jah
| Jaanus kirjutas: |
| Võta pintsel ka appi |
pintsel on hea mõte, tänud
| Betamax kirjutas: |
| Destilleeritud vett võiksid tavalise vee asemel kasutada, aga mitte eriti palju ja lase kindlasti korralikult kuivada. |
Kas sa mõtled, et destilleeritud veega laseksin pulbrisemad osad üle? (videokaart, emaplaat jne..)
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plumbum
HV vaatleja
liitunud: 16.02.2009
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erxe
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2002
|
26.07.2012 22:17:16
|
|
|
|
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
27.07.2012 00:41:29
|
|
|
see samune jah.. ainult, et printerist see tuli algust ei saanud. meedia paneb pange
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
27.07.2012 02:23:32
Re: Tulekahju - kas töötab veel? |
|
|
| fg kirjutas: |
ot: kas majas on ka kummitanud või varem midagi "kahtlast" toimunud?
Tegelane on päris vahva.
Õnnelik õnnetus.
Spoiler 
|
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
27.07.2012 05:14:50
Re: Tulekahju - kas töötab veel? |
|
|
| WAV kirjutas: |
| fg kirjutas: |
ot: kas majas on ka kummitanud või varem midagi "kahtlast" toimunud?
Tegelane on päris vahva.
Õnnelik õnnetus.
Spoiler 
|
| ot: |
| Sellised kummitused peale tulekahju ei esine paraku mitte esimest korda... |
|
pidin hommikuni ootama, et magama minna..
Mis aga põhiline.. pärast hulka NÜHKIMIST ja PINTSELDAMIST sain arvuti lõpuks puhtaks ja viskasin kokku. Aega võttis terve päeva! Tulemusena töötab nagu omalajal kuid vendid teevad häält nagu midagi oleks vahel. (niikuinii plaan vedelikjahutusele) Pulber on teinud oma töö. Ülejäänud funksib täielikult.. siiani. Muud nagu öelda ei oskagi. Loodan, et õrn pulbrikiht siin-seal erilist temperatuuriprobleemi ei tekita. Niisiis, mida mina sellest loost õppisin - kui jätta arvuti põlevasse ruumi ning seejärel tulekustutiga üle lasta, on lootust seda veel tööle saada!
Lisaks mõned pildid:
Spoiler 
Kõik tuli hoolikalt surveõhuga üle lasta ja võimalikult puhtaks nühkida
Survekaga puhtaks ja kuivama
Komponendid sisse.
Natukene sättimist ja kohekohe käima..
Hetk ennem "power on" nupu vajutamist - elus või surnud?
Elus!
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
27.07.2012 07:43:29
|
|
|
| Huvitav oleks ikka teada millest see tuli siis lahti läks. Kõigil on meil kodus kümbeid seadmeid mis pidevalt ooteresiimis. Piisab kui üks kärsama hakkab ja plastmastist korpuse põlema põlema paneb.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.07.2012 13:31:49
|
|
|
Täpsemalt huvitaks, mis asjad enne seda põlengut X-ga tähistatud kohtades olid
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.07.2012 13:57:08
|
|
|
Ega siin rohkem võimalusi siis eriti polegi, kui to kõlarikaabel.
Klapib kh suht hästi põlengu alguskohaga.
(kui elektrikaablit seal all jooksmas ple)
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
27.07.2012 13:59:27
|
|
|
Madalpinge Kõlarikaabel nüüd küll midagi süüdata ei tohiks...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
27.07.2012 14:07:27
|
|
|
Pulberkustutis on mingit sorti pulbriline sool. Koolitusel Päästeameti spets igatahes ütles, et kui seda pulbrit elektroonikaseadmetesse satub, siis pole nende seadmetega hiljem teha muud kui maha kanda ja soovitas meil arvuteid jm elektroonikat sisaldavates ruumides pulberkustutid asendada CO2 kustutitega või vähemalt CO2 kustuti neile lisada, et oleks mingi valikuvõimalus.
Pulberkustutiga võib küll kustutada pingestatud seadmeid, aga pulber ise ikkagi juhib mingil määral elektrit ja lisaks soodustab oksüdeerumist, nii et elektroonika rikub ära.
Koduse majapidamise kustutamiseks soovitatakse vahtkustuteid pulberkustutite asemel. Just elektroonika säästmiseks ja järelkoristamise lihtsustamiseks, sest pulber satub igale poole - ka sinna kus tuld ei ole ja on äärmiselt nakkuv ja raske eemaldada.
____________________________
Wiki andmetel on pulberkustutite sisuks üsna tavalised soolad, valge pulber võib olla näiteks söögisooda või kaalium(bi)karbonaat. Võib olla ka kaaliumkloriid, aga väidetavalt seda enam ei kasutata eriti, kuna on äärmiselt korrodeeriva toimega.
Hall pulber võib olla kaaliumkarbonaadi ja karbamiidi segu.
____________________________
Ventikad saaks ka kindlasti ära puhastada, tuleb nad vaid laiali kõik lammutada. Kaua see kooslus aga sul töövõimelisena veel püsib, ei oska vist keegi ennustada. Ime et käima said igatahes, soovin õnne!
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 27.07.2012 14:14:34, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.07.2012 14:11:59
|
|
|
V6imendi k6larijuhe, kui on liialt peenike, v6ib küll lühise korral kokku sulada, kuna teda läbivad k6vad amprid lühise korral.
Ja kui v6imendi väljundhkaitse maha ise ei p6le v6i kui seda skeemis üleüldse pole, siis annab k6larijuhet sulatada küll.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
27.07.2012 14:13:55
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Madalpinge Kõlarikaabel nüüd küll midagi süüdata ei tohiks...  |
Ei tea.. samas ega seal kedagi teist kah ei käinud, kes oleks võinud selle tahtlikult põlema süüdata.
| Dogbert kirjutas: |
| ...pulber ise ikkagi juhib mingil määral elektrit ja lisaks soodustab oksüdeerumist, nii et elektroonika rikub ära. |
loodan, et see TÖÖTAV arvuti mingi ajutine asi pole...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
27.07.2012 14:18:24
|
|
|
| RistoK kirjutas: |
loodan, et see TÖÖTAV arvuti mingi ajutine asi pole... |
Sõltub sellest, kas see arvuti ikka on puhas või lihtsalt paistab puhas olevat.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
27.07.2012 14:19:19
|
|
|
Seda juttu meile räägiti igatahes. Mul endal kogemus puudub.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
27.07.2012 14:21:53
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
V6imendi k6larijuhe, kui on liialt peenike, v6ib küll lühise korral kokku sulada, kuna teda läbivad k6vad amprid lühise korral.
Ja kui v6imendi väljundhkaitse maha ise ei p6le v6i kui seda skeemis üleüldse pole, siis annab k6larijuhet sulatada küll.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt |
tahanteada, ma sügavalt kahtlen kas tal seal mitme kilovatine PA süsteem püsti oli, et tuba sellisel meetodil põlema panna...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
27.07.2012 14:26:23
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| RistoK kirjutas: |
loodan, et see TÖÖTAV arvuti mingi ajutine asi pole... |
Sõltub sellest, kas see arvuti ikka on puhas või lihtsalt paistab puhas olevat.
|
No nii palju ma tean, et videokaardi vahelt ma seda puhastada ei saanud, sinna jäi mingi kiht peale. Peale selle, emaplaadil mõned kohad kuhu ma ligidale ei pääsenud. (nagu õrn tolmukiht) Ja eks toitekas on ka seda kindlasti natukene täis.. aga nii palju kui ma surveõhuga ja muude vidinatega maha sain, tegin puhtaks.
| Dogbert kirjutas: |
| Seda juttu meile räägiti igatahes. Mul endal kogemus puudub. |
Seda küll jaa.. aga no eks aeg näitab. Ma usun, et kui see pulber tõesti midagi teeb, siis lähiajal peaks tunda andma.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
27.07.2012 15:01:12
|
|
|
Need soolad kipuvad üldiselt õhuniiskust siduma, siis muutub soolakiht kergelt elektrit juhtivaks ning lisaks tekib korrosioon. Jama teeb see igatahes.
Kuna need soolad on aga vees lahustuvad, siis ma ise oleks suruõhu ja pintseldamise asemel pesemise teed läinud - oleks masina laiali lammutanud, kõik ventikad küljest võtnud ja siis voolava kraanivee all pikalt ja korralikult loputanud ja siis kraanivees vannitanud korduvalt ja lõpuks destilleeritud vees vannitanud, et kraanivee soolad ka maha saaks. Ja siis päikese käes nädalakese kuivatanud, et igalt poolt mikropilude vahelt ka vesi kaoks.
Sedasi saaks puhtaks emaplaadi, graafika- ja muud kaardid, mälud.
Kõvaketaste puhul tuleks mingit muud strateegiat rakendada, sest ketta korpust ei tohi uputada ega loputada mingil juhul. Kõigepealt õhuava ümbrus puhtaks ja tükk teipi peale, siis suruõhk, pintslid, lapid. Lõpuks, kui korpus on puhas, siis õhuava vabaks ja elektroonikaplaat maha ja samal viisil veega puhtaks nagu muud plated.
Toiteka puhul loobuks üldse üritamisest ja selle kannaks maha - keritud poole ja mähiseid veega pesta ei tasu vist Kõrgema pinge tõttu on risk ka suurem. Võib uue tulekahju põhjustada.
Ventikad lammutaks laiali, kuullaagrid võtaks välja ja loputaks ka korpused ja tiivikud üle, kuivataks, õlitaks, määriks ja paneks kokku.
See on mida mina teeks oma arvutiga. Ma ei ütle, et ma seda teistele soovitaks, sest mingit garantiid selle õnnestumiseks ei ole ja võõrast sedasi kahjustatud masinat ma üldse ette ei võtaks.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristok
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2011
|
27.07.2012 15:07:31
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Need soolad kipuvad üldiselt õhuniiskust siduma, siis muutub soolakiht kergelt elektrit juhtivaks ning lisaks tekib korrosioon. Jama teeb see igatahes.
Kuna need soolad on aga vees lahustuvad, siis ma ise oleks suruõhu ja pintseldamise asemel pesemise teed läinud - oleks masina laiali lammutanud, kõik ventikad küljest võtnud ja siis voolava kraanivee all pikalt ja korralikult loputanud ja siis kraanivees vannitanud korduvalt ja lõpuks destilleeritud vees vannitanud, et kraanivee soolad ka maha saaks. Ja siis päikese käes nädalakese kuivatanud, et igalt poolt mikropilude vahelt ka vesi kaoks.
Sedasi saaks puhtaks emaplaadi, graafika- ja muud kaardid, mälud.
Kõvaketaste puhul tuleks mingit muud strateegiat rakendada, sest ketta korpust ei tohi uputada ega loputada mingil juhul. Kõigepealt õhuava ümbrus puhtaks ja tükk teipi peale, siis suruõhk, pintslid, lapid. Lõpuks, kui korpus on puhas, siis õhuava vabaks ja elektroonikaplaat maha ja samal viisil veega puhtaks nagu muud plated.
Toiteka puhul loobuks üldse üritamisest ja selle kannaks maha - keritud poole ja mähiseid veega pesta ei tasu vist Kõrgema pinge tõttu on risk ka suurem. Võib uue tulekahju põhjustada.
Ventikad lammutaks laiali, kuullaagrid võtaks välja ja loputaks ka korpused ja tiivikud üle, kuivataks, õlitaks, määriks ja paneks kokku.
See on mida mina teeks oma arvutiga. Ma ei ütle, et ma seda teistele soovitaks, sest mingit garantiid selle õnnestumiseks ei ole ja võõrast sedasi kahjustatud masinat ma üldse ette ei võtaks. |
Haha.. kui ma seda kõike tegema hakkaksin, läheks mul arvatavati mingi nädal! aga samas see võib kõik jupid päästa.. oleksid võinud seda siis mainida kui mul arvuti lauali oli
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
27.07.2012 15:18:02
|
|
|
| Ise olen plaatide puhastamiseks kasutanud mingit aerosoolipõhist vedelikku, nime täpselt ei mäleta aga on just mõeldud trükkplaatide üle ujutamiseks ja liigne vedelik aurustub iseseisvalt, plaat jääb 5-10min. oodates kuiv. Tavaliselt kasutan siis kui olen mõne plaadi ära remontinud. Tahma kärsand juppidest ja jootevedelikest eemaldab hästi. Olen mõelnud veel, et ostaks juurde lakki mida saaks peale tinutamist joodetud kohad üle tõmmata. Ei tea mis selle asja nimi võiks olla.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.07.2012 15:21:34
|
|
|
Samas mingit klaasi, pudelit vms polnud kuskil tolle põlemiskoha ja akna vahel
Kust päike sisse paitaks, klaasi "suurendusluubina" kasutaks ja mingi x aja pärast on pind piisavalt kuum et süttida.
Selliseid juhtumeid ikka maailmas on.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
27.07.2012 22:31:09
|
|
|
| RistoK kirjutas: |
Haha.. kui ma seda kõike tegema hakkaksin, läheks mul arvatavati mingi nädal! aga samas see võib kõik jupid päästa.. oleksid võinud seda siis mainida kui mul arvuti lauali oli  |
Ma varem ei märganud seda teemat, sorry. Vett soovitati varem ka, aga mitte nii spetsiifiliselt ja loomulikult ei tohi tervet masinat uputada - kettad oleks köögad kohe ja ventikate kuullaagritele see ka head ei tee. Toiteploki kuivaks saamisega oleks ka jama rohkem kui rubla eest, kuigi see läheb küllap aia taha nagunii.
Tööd on koos kuivatamisega nädalaks muidugi vähemalt, aga lootus, et masin ehk vaatamata sellele õnnetusele oma moraalse vanaduspõlveni ikkagi välja veab, on ka mõned korrad suurem. Garantiid sellegipoolest muidugi mitte mingit.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
27.07.2012 22:46:14
|
|
|
ei juhtu selle veega pesemisega midagi, kui korralikult ja kiirelt ära kuivatada Jälgida tuleks pesemise suunda, et ei uhaks sodi kohtadesse, kust raske kätte saada. Küllalt on omal ajal vastkomplekteeritud plaate sooja veega puhtaks pestud, kuna piiritus kulus muuks tarbeks ning see oli lihtsa vaevaga tulemuslikeim.
keemiast on head vahendid CRC-l. Kontakt WL on päris hea asi sodi maha uhtmiseks- pääseb ka peenetesse kohtadesse vahele ning peale sodi lahti lahustanud, aurustub ise peaaegu jäägitult. Kui sellest ei aita, siis eelnevalt kontakt 60. Olen kasutanud erinevate tööde juures ka muid ning muude tootjate vahendeid , kuid need 2 on suhteliselt "pommikindlad".
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.07.2012 12:22:09
|
|
|
Veega pesu korral on ikkagi oluline selle pestava tegelase üleloputamine destilleeritud veega. Midagi pole teha, tavavesi sisaldab ise kõikvõimalikke ühendeid ja neid siis omakorda pestaksegi destilleeritud veega välja.
Vanasti käis puhastus kogu aeg, et puhastusvahenditeks olid piiritus ja destilleeritud vesi. Igasugu muu keemiline värk on hilisema aja leiutis ja on mõeldud laiskadele , kes ei viitsi tehnikat tundide viisi piirituses või destilleeritud vees leotada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|