Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Nokia Pureview tuleb Lumiale märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.07.2012 18:21:29 Nokia Pureview tuleb Lumiale vasta tsitaadiga

link :: Hexus.net


Nokia on ametlikult kinnitanud, et Nokia Pureview tehnoloogia tuleb peagi ka Lumia Windows Phone telefonidele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2012 18:28:10 vasta tsitaadiga

Mis see "Pureview" endast kujutab? Hea või halb asi?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.07.2012 18:35:47 vasta tsitaadiga

Uudis jäi tõesti natuke poolikuks, Pureview digikaamera tehnoloogia kohta võid lugeda siit
http://hexus.net/mobile/news/general/35781-nokia-announces-808-pureview-41-megapixel-smartphone/

Siit näed eestikeelset uudist -> https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=528284

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nokia
Serverid.ee
Nokia

liitunud: 06.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2012 18:38:48 vasta tsitaadiga

et siis nokia toob 41megapixli telefonile?
_________________
Web3 | ERC721A
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.07.2012 18:46:04 vasta tsitaadiga

Nokia, vaata mu antud linke, toode on juba ammu turul Symbian opsüsteemiga telefonil.
Käesolev uudis räägib sellest, et see tehnoloogia tuuakse nüüd ka Lumia uutele telefonidele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2012 18:49:40 vasta tsitaadiga

See on ilmselt minu järgmine telefon. icon_smile.gif
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 09.07.2012 20:13:05 vasta tsitaadiga

Loodetavasti jääb Nokia Pureview tehnoloogia ainult Nokia telefonidele, mitte nii nagu juhtus Nokia kaartidega, et kõikide WP8 telefonide tootjad saavad Nokia kaardid.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.07.2012 20:17:39 vasta tsitaadiga

Asja peamine võlu pole mitte pikslite arv vaid sensori suurus. Symbiani variandil on näiteks ~2x suurem sensor, kui N8'l mil omakorda ~2x suurem, kui praktiliselt kõigil teistel mobladel. Ehk siis pureview sensor 4x suurem, kui teistel telefonidel.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2012 04:08:39 vasta tsitaadiga

See oli ka loogiline samma vaadates kiitust sellele ja vajadust WP-le rohkem müügiargumente tekitada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ehhr
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2008




sõnum 12.07.2012 17:37:50 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Loodetavasti jääb Nokia Pureview tehnoloogia ainult Nokia telefonidele, mitte nii nagu juhtus Nokia kaartidega, et kõikide WP8 telefonide tootjad saavad Nokia kaardid.

See on Nokia poolt ära patenteeritud nii, et HTC või Samsung vaevalt seda oma telefoni saab naljalt pista. nokial mõneks aastaks väike trump olemas, aga eks nad peavad veel kõvasti pingutama.

Ise tahaks muidugi näha PureView tehnoloogiat Meegol icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 12.07.2012 17:56:42 vasta tsitaadiga

Ehhr kirjutas:
Marie kirjutas:
Loodetavasti jääb Nokia Pureview tehnoloogia ainult Nokia telefonidele, mitte nii nagu juhtus Nokia kaartidega, et kõikide WP8 telefonide tootjad saavad Nokia kaardid.

See on Nokia poolt ära patenteeritud nii, et HTC või Samsung vaevalt seda oma telefoni saab naljalt pista. nokial mõneks aastaks väike trump olemas, aga eks nad peavad veel kõvasti pingutama.

Ise tahaks muidugi näha PureView tehnoloogiat Meegol icon_lol.gif

See ei piira midagi, Nokia Maps on samuti Nokia poolt patenteeritud, loota võib, et võib-olla peavad HTC, Samsung ja Huawei WP8 telefonide kasutajad selle Nokia kardirakenduse ees maksma.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.07.2012 18:37:18 vasta tsitaadiga

Pureview on suht-koht pointless asi. Suvaline tootja võib välja tulla sama suure sensoriga aga hoida pikslite arvu madalal. Pildikvaliteet oleks kokkuvõttes üsnagi kindlasti parem, kui pureview oma 40+ MP'ga.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Repo
HV kasutaja


liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2012 21:10:58 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Pureview on suht-koht pointless asi. Suvaline tootja võib välja tulla sama suure sensoriga aga hoida pikslite arvu madalal. Pildikvaliteet oleks kokkuvõttes üsnagi kindlasti parem, kui pureview oma 40+ MP'ga.



Aga miks nad seda siis ei tee ?
..see oleks ka siis pointless ?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.07.2012 21:21:49 vasta tsitaadiga

Rõhuval enamusel moblatootjatest puudub piisav turuosa, et hakata üritama eritellimusel kaamera optikat ja sensoreid tellima.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 11:04:42 vasta tsitaadiga

Et siis tegelikult ikkagi pole pointless?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2012 11:16:19 vasta tsitaadiga

Pointless on pikslite arvu kõrgeks ajamine. Sensori pindala suurendamine on igati hea. Või noh, eeldusel, et inimesed ei muretse pea 3x paksema telefoni pärast.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 11:26:29 vasta tsitaadiga

Ho Ho, vaata nüüd piltide kvaliteeti ja ütle uuesti, et pikslite ajamine oli mõttetu - http://www.flickr.com/photos/nokiaofficial/with/6788333560/#photo_6788333560
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2012 11:40:35 vasta tsitaadiga

d3t, pildikvaliteet tuleb peamiselt suuremast sensori pindalast ning mingil määral ka paremast optikast, mitte pikslite arvust. Elementaarne füüsika icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 11:46:17 vasta tsitaadiga

Aga see müra suudetakse edukalt välja filtreerida (kasutades mitme piksli keskmist tulemust?).
Tähtis on tulemus, mitte see, kuidas selleni jõutakse.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2012 11:48:09 vasta tsitaadiga

Jah, pildid näevad head välja küll ning selle vastu pole ma eales vaielnudki. Lihtsalt kui teha sama pindalaga sensor vähema pikslite arvuga oleks müra kokkuvõttes veelgi väiksem kuna pikslite vahemike peale raisku minevat ruumi oleks oluliselt vähem.

Ega ilmaasjata ei liigu tipu DSLR'id väiksema pikslihulga peale icon_rolleyes.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 13.07.2012 12:07:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
kui teha sama pindalaga sensor vähema pikslite arvuga oleks müra kokkuvõttes veelgi väiksem

See ei müü, mida rohkem seda uhkem ja kui tulemus on ka väga hea on turg garanteeritud.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 12:40:02 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Jah, pildid näevad head välja küll ning selle vastu pole ma eales vaielnudki. Lihtsalt kui teha sama pindalaga sensor vähema pikslite arvuga oleks müra kokkuvõttes veelgi väiksem kuna pikslite vahemike peale raisku minevat ruumi oleks oluliselt vähem.

Aga miks teised tootjad seda ei tee siis?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2012 12:43:12 vasta tsitaadiga

Küsi seda nende käest. Enda teooria panin juba eespool kirja.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.07.2012 12:44:38 vasta tsitaadiga

Väikse kõrvalmärkusena, vaadake parem neid pilt originaalsuuruses
(Open / hiire parem klahv: View all sizes: Medium 500 • Medium 640 • Large • Original).

Originaalsuuruses vaadatuna on objektid üsna udused ja mingit suuremat, erilist suurt hüper-muljet küll erilist ei tekita.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline
HV vaatleja
külaline

liitunud: 17.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 12:51:22 vasta tsitaadiga

mida kujutab endast pureview
http://youtu.be/EYQisJr2sI4

_________________
Siin peaks mingi kild olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 12:51:44 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:

Ega ilmaasjata ei liigu tipu DSLR'id väiksema pikslihulga peale :roll:
Oleks see maailm nii lihtne. Nikoni D800 on täiskaader ning 36 megapikslit (D700 oli 12 megapikslit). Samal ajal on müratase D800'ga ka kõrgetel ISOdel täiesti kasutatav.

Suure pikslimahuga võivad tulla hoopis teised mure tavajuhul - natukenegi kinnise avaga hakkab difraktsioon pildilt detaile "ära sööma". Kui 35mm sensori puhul 12 megapiksli puhul on f/16 veel ilus ja detailne siis 20-30-40 megapiksli puhul pigem f/8.

***

http://www.dpreview.com/news/2012/07/12/Nokia-808-Pureview-41MP-smartphone-video-recording - stiilinäide, kuidas 1080p näeb välja Nokia 808'ga. Vägagi ilus ja korralik tulemus.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 13:02:13 vasta tsitaadiga

Pureview versus tavakaamerad võrdlustestis:
http://www.gsmarena.com/pureview_blind_test-review-773.php

Minu 2 centi:
Läbi mobiiliioptika (olgem ausad, see on kehv igal juhul) pildistades omab pointi püüda valgust hunniku pikslitega ning keskmistada väärtus - mõni piksel eksib, enamik ei eksi. Antud 41MP sensor on mõeldud tegema hea kvaliteediga 8MP pilte.
Kui kehva optikaga kasutada mitme väikese piksli asemel 1 suurt ja see 1 eksib siis on kellad.

Korraliku optikaga DSLR on teine teema.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2012 13:57:43 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Läbi mobiiliioptika (olgem ausad, see on kehv igal juhul) pildistades omab pointi püüda valgust hunniku pikslitega ning keskmistada väärtus - mõni piksel eksib, enamik ei eksi.
Täpipealt sama töö teeb veelgi paremini ära lihtsalt suurema pindalaga piksel. Isegi paremini kuna kasutut ruumi on sensoril vähem.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 14:28:21 vasta tsitaadiga

Oma peast niisama teoretiseerida pole mõtet. Fakt on see, et optimaalsetes valgusoludes ning teatud situatsioonides on Nokia 808 pilt 8 megapikslisena väga ilus ning detailne. Samuti ei ole veel väga täpselt teada kuidas see tulemus on saavutatud ja kaugele on võimalik piire lükata.

Mida rohkem on kvaliteetseid megapiksleid seda rohkem on mänguruumi. Näiteks pildid, mis ma olen teinud 40 megapikslise Pentax 645D'ga (44 × 33 pindalaga sensor, umbes kaks korda suurem kui 35mm oma) on baasISO ning optimaalse avaga detail nii hea, et saab 100% väljalõikeid kasutada vabalt. See, et ISO1600 juures on müra kõvasti, ei ole selle tehnika/sihtgrupi puhul tähtis.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 13.07.2012 16:33:14 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Draqula kirjutas:
Läbi mobiiliioptika (olgem ausad, see on kehv igal juhul) pildistades omab pointi püüda valgust hunniku pikslitega ning keskmistada väärtus - mõni piksel eksib, enamik ei eksi.
Täpipealt sama töö teeb veelgi paremini ära lihtsalt suurema pindalaga piksel. Isegi paremini kuna kasutut ruumi on sensoril vähem.

Jah, ka keskmistamise teeb suure piksli puhul ära seesama suur piksel ise (lihtlabasel analoogelektroonika moel, kujutate isegi ette). Kui aga selle ühe suure piksli pinnaühikul on 4 või 9 eraldi pikslit, siis teeb selle keskmistamise protseduuri järgnev digitöötlus protsessoris. Tulemus võib olenevalt olukorrast ja juhusest olla nii halvem kui ka parem, võrrelduna suure piksli enda keskmistamisega. Kuid oluliselt parem ei saa olla. Analoog- ja digitaal-keskmistamise vahe ei saa teoreetiliselt väga suureks kujuneda, sest keskmine erinevusviga on pluss-miinus üks piksel (väiksema variandi piksel) ehk siis ca 10...25%. Samas kuna pikslitevaheline kasutamata pind läheb ka suure piksli puhul kasutusse, siis see kokkuvõttes nullib ka selle võimaliku saadava teoreetilise eelise pisipikslite ideaalse digitöötluse algoritmi juures.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.07.2012 16:37:56 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Kuid oluliselt parem ei saa olla
Üks suur piksel saab registreeriad rohkem footoneid, kui palju väiksemaid samal pindalal kuna kasulikku pindala on enam. Sellest tulenevalt on valgustundlikus kõrgem.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  Nokia Pureview tuleb Lumiale
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.