Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 8 ja 8.1 (arutelu ja probleemid) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 160, 161, 162  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2012 23:22:24 vasta tsitaadiga

peab vist hakkama oma läpparit autosse ehitama... see metro UI on tavakasutamiseks parajalt käkk. paras ongi mingile meedia tüüpi PC le, ehk siis nt autosse mingi displei peale lasta, eriti hea kui saaks touchscreeni ka külge. aga jah, single core amd sempron @ 2giga rammu ja jookseb päris nobedalt. peab kahetuumalise turioni sisse ostma, siis oleks päris hea medialäppar.
_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2012 23:32:50 vasta tsitaadiga

Rar ja 7z jt pakkijad kasutavad käsurida loomulikult, sest neid käskusid ei kirjuta ja ei käivita alati mitte inimene.

Ajuvaba on Metro selles mõttes, et sellega ei saa tööd teha. Siit tekib alaarenemine ning härjaviha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.06.2012 00:01:19 vasta tsitaadiga

Lükkasin selle viimase versiooni prooviks-võrdluseks ühele reservmasinale peale ja paistab, et mitmed asjad on kas kinni keeratud või siis vanemaks versiooniks tagasi keeratud. icon_smile.gif

Näiteks System Protection oli koheselt Off, Control Panel-i andis kohe samsuguse nagu Windows 7-e oma ja polnud vaja taga otsida, kuskohast ise seda vanemale versioonile tagasi panna saab. Need kaks asja jäid siis kohe silma. Nii, et Desktop-kasutajate palvetele on ikka ka väheke vastu tuldud... icon_cool.gif beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.06.2012 01:58:54 vasta tsitaadiga

Minul aga oli System Protection On ikkagi. See on ka vaikeseade. Ja mis kontrollpaneel?
Üks ja sama kontrollpaneel on ju olnud Win7 ja nüüd ka Win8.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 05.06.2012 02:13:59 vasta tsitaadiga

Kõigi graafiliste liideste peamine tüütus on seni olnud igasuguste sätete paikapanekul vajalik kümnete erinevate akende ja alamakende läbiklõpsimine, rippmenüüde avamine ja kerimine, erikujuliste nuppude ja checkbox'ide otsimine üldisest rägastikust. Vaevalt ka Win8 puhul seda puhtamaks ja ühte kohta koondatuks tehtud on. Selles osas oligi näitena just käsurea üks positiivne omadus - samale reale võtmete järjest ladumise võimalusega kõik ühe enter'i vajutusega paika konfida. Isegi kui pole päris nii kõike kokku panna võimalik, siis teoreetiliselt väikse eelkoostatud mõnerealise shelli scriptiga saab ikka.

Windowsite graafilises liideses saaks tegelikult asja puhtamaks teha ka ilma graafilisusest loobumata. Vaja oleks lihtsalt erinevate programmimoodulite, draiverite ja rakendusprogrammide sätete seadmise aknad kujundada ühtse loogika ja stiili järgi. Praegu on aga (no vähemalt Win7 puhul) isegi file explorer'is sätete määramiseks vaja mõttetult mitmest erinevast kohast sisse haruneda ja mitme erineva loogikaga disainitud alamaknakesi avada. Opera brauseril on samuti 2 või 3 mittekattuva sisuga kohta sätete määramiseks. Chrome on omamoodi ülesehitusega kuid ka seal on mitmed asjad (alamaknad) peidetud kummaliste alamlinkide taha... Jne jne...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 10:50:55 vasta tsitaadiga

painkillah kirjutas:
peab vist hakkama oma läpparit autosse ehitama... see metro UI on tavakasutamiseks parajalt käkk. paras ongi mingile meedia tüüpi PC le, ehk siis nt autosse mingi displei peale lasta, eriti hea kui saaks touchscreeni ka külge. aga jah, single core amd sempron @ 2giga rammu ja jookseb päris nobedalt. peab kahetuumalise turioni sisse ostma, siis oleks päris hea medialäppar.

Eks Car-PC-d olegi üheks Metro sihtgrupiks. Kuigi siiski pisikeseks, võrreldes portatiivse kolaga. Mäletan siin 5-10a tagust aega, kus esimesed pioneerid XP-ga lauamasinaid + esimesi algelisi touch-TFT-sid autodesse toppima asusid ja just normaalse näpitava UI puudumine oligi peamiseks piduriks.

WAV kirjutas:
Kõigi graafiliste liideste peamine tüütus on seni olnud igasuguste sätete paikapanekul vajalik kümnete erinevate akende ja alamakende läbiklõpsimine, rippmenüüde avamine ja kerimine, erikujuliste nuppude ja checkbox'ide otsimine üldisest rägastikust. Vaevalt ka Win8 puhul seda puhtamaks ja ühte kohta koondatuks tehtud on. Selles osas oligi näitena just käsurea üks positiivne omadus - samale reale võtmete järjest ladumise võimalusega kõik ühe enter'i vajutusega paika konfida.

Yeah, õpeta nad (düsgraafikute hordid) kõigepealt end niisamagi kirjalikult arusaadavaks tegema. icon_smile.gif Et koma järel käib tühik jne. Vana tõde ju, et arvuti teeb, mida sa tal käsid teha, mitte mida sa tahad, et ta teeks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 12:58:12 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:

Yeah, õpeta nad (düsgraafikute hordid) kõigepealt end niisamagi kirjalikult arusaadavaks tegema. icon_smile.gif Et koma järel käib tühik jne. Vana tõde ju, et arvuti teeb, mida sa tal käsid teha, mitte mida sa tahad, et ta teeks.
icon_lol.gif tõsi ta on. Juhendist otse copy-paste ning valmis konfifailid on aga neilegi kasutatavad. Ja aitajal on ka lihtsam neid aidatavale ette sööta kui "bla-bla - nüüd klõpsa seal parema klahviga ja seal vasakuga ja siis avaneb ja siis klõpsad..." jne jne. kopp.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.06.2012 19:55:36 vasta tsitaadiga

Microsoft pakub 2. juunist 2012 kuni 31. jaanuarini 2013 Windows 7-ga arvuti ostjatele võimalust soetada Win8 soodushinnaga.

http://forte.delfi.ee/news/digi/uue-windows-7-arvuti-ostjad-saavad-windows-8-soodushinnaga.d?id=64494640

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 20:31:48 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Microsoft pakub 2. juunist 2012 kuni 31. jaanuarini 2013 Windows 7-ga arvuti ostjatele võimalust soetada Win8 soodushinnaga.

http://forte.delfi.ee/news/digi/uue-windows-7-arvuti-ostjad-saavad-windows-8-soodushinnaga.d?id=64494640


Vista->7 üleminekul pidi kah maksma "meedia + transpordi" eest, kui karbis meedia koju saadeti... õigesti mäletan, siis vist enam-vähem samas suurusjärgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 20:43:20 vasta tsitaadiga

W7 on piisavalt hea, et W8 vahele jätta. Vähemalt töö või kodu desktopil.
Tahvlile sobib vast ilusti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 05.06.2012 20:57:44 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
W7 on piisavalt hea, et W8 vahele jätta. Vähemalt töö või kodu desktopil.
Tahvlile sobib vast ilusti.

Mul esimeste W8 katsetuste järel sama tunne. No ei meeldi see W8 mulle üldse.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2004




sõnum 06.06.2012 17:27:15 vasta tsitaadiga

Screenshottide, kirjelduste ja ülevaadete järgi on W8 oma Metro UI-ga desktopil kasutuskõlbmatu käkk.
Väga tore kui nad on suutnud teha asja mis on telefonidel ja tabletitel ja touchscreenidel mugav kasutada aga sama asi küll desktopil/läpakal kasutamiseks ei kõlba.
Kui on ikka suur ekraan siis ei ole mitte mingit huvi täita seda hiigelsuurte ikoonidega mis on tegelikult mõeldud sõrmedega vahutamiseks.

Sama häda ongi uutel operatsioonisüsteemidel, tehatakse peale suruda lauaarvutile telefoni või tableti UId, kuigi see sinna absoluutselt ei sobi
OS X Lion, Gnome 3, Win 8 oma Metroga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krustok
HV vaatleja

liitunud: 04.08.2008




sõnum 06.06.2012 17:43:40 vasta tsitaadiga

Olen mõned päevad kasutanud RC-d oma läpakas ning pärast mõningat harjumist on enamik kasutajaliidesest väga meeldiv. Kui viitsid vähegi mõned nipid endale selgeks teha (nt parem klõps ekraani vasakus alumises nurgas) ja vaadata asja sellisena, nagu ta on, ei ole suurt probleemi. Ainukesed probleemid, mis praegu on, tulenevad üksikutest vigadest ning metro rakenduste poolikusest. Aasta pärast kui suuremad vead on parandatud ja rakenduste valik suurenenud, on tegu väga laheda OSiga.
Metro kasutajaliides on väga äge kuigi sobib hetkel rohkem meedia tarbimiseks (muusika, reisi ja wikipedia appid näiteks). Kuna korralikke rakendusi veel sellele platvormile ei ole, käib kogu töö niikuinii desktopil, justkui polekski midagi muutunud. Kui rakendused tulevad, siis kui hea metro sisu loomiseks on. Vähemalt kirjutamiseks ja pilditöötluseks peaks see "full screen app" lähenemine väga hästi sobima. Uurimustööks ja programmeerimiseks tõenäoliselt aga vähem. Alati on samas desktopi kasutamise variant ja aero snap töötab kenasti ka windows 8-s. Power userid on selles suhtes naljakad, et nad peaksid ammu harjunud olema sellega, et arvutimaailm on pidevas muutumises. Kirjutiste lugemise põhjal on nad aga pigem lootusetult vanades harjumustes kinni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2012 17:55:41 vasta tsitaadiga

Meeldivadki muutused - need, mis XP-st tegid Vista ja Vistast Seveni. icon_razz.gif

Küsimus pole selles, kui halb on Metro, vaid selles, et selle töölaua variant on ära nuditud, Explorer on haledalt viletsa kvaliteediga ning rõhk on Metrol.
Minu soov - oleks jäänud vana töölaud, kuid sellele lisada Metro tugi ainult siis, kui kasutaja jooksutab operatsioonisüsteemi tahvelarvutis. Milleks seda kaela määrida neile, kes oma ekraani ei soovi näppida? Või lausa installimisel saaks valida või viia Metro Windowsi funktsioonide alla. Milleks sellist jubedust üldse iga käivitumisega käitada.

Ja muidugi Windows media centri puudumisest ja Windows media playeri plaatide toe puudumisest ei hakka rääkima. Ma tahan telekat vaadata ja selle eest röövitakse omakorda raha. icon_evil.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2012 17:59:58 vasta tsitaadiga

Mis Exploreri puhul täpsemalt viletsa kvaliteediga on? Peaks üsna sarnaselt Windows 7-ga töötama, seda ju kiidetakse taevani.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krustok
HV vaatleja

liitunud: 04.08.2008




sõnum 06.06.2012 18:01:26 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Meeldivadki muutused - need, mis XP-st tegid Vista ja Vistast Seveni. icon_razz.gif

Küsimus pole selles, kui halb on Metro, vaid selles, et selle töölaua variant on ära nuditud, Explorer on haledalt viletsa kvaliteediga ning rõhk on Metrol.
Minu soov - oleks jäänud vana töölaud, kuid sellele lisada Metro tugi ainult siis, kui kasutaja jooksutab operatsioonisüsteemi tahvelarvutis. Milleks seda kaela määrida neile, kes oma ekraani ei soovi näppida? Või lausa installimisel saaks valida või viia Metro Windowsi funktsioonide alla. Milleks sellist jubedust üldse iga käivitumisega käitada.

Ja muidugi Windows media centri puudumisest ja Windows media playeri plaatide toe puudumisest ei hakka rääkima. Ma tahan telekat vaadata ja selle eest röövitakse omakorda raha. icon_evil.gif

Mis sulle exploreri juures ei meeldi?
Ma arvan, et Microsoft sunnib inimesi Metrot kasutama, et arendajad hakkaksid sellele kiiremini programme tegema. Riskantne aga eks näis..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 11:03:30 vasta tsitaadiga

tonis kirjutas:
Screenshottide, kirjelduste ja ülevaadete järgi on W8 oma Metro UI-ga desktopil kasutuskõlbmatu käkk.
Väga tore kui nad on suutnud teha asja mis on telefonidel ja tabletitel ja touchscreenidel mugav kasutada aga sama asi küll desktopil/läpakal kasutamiseks ei kõlba.
Kui on ikka suur ekraan siis ei ole mitte mingit huvi täita seda hiigelsuurte ikoonidega mis on tegelikult mõeldud sõrmedega vahutamiseks.

Mis seal hiigelsuurel ekraanil siis olema peaks? Harjumuspärane tühjus, et mõttetut wallpaperit vahtida?

LiivaneLord kirjutas:
Minu soov - oleks jäänud vana töölaud, kuid sellele lisada Metro tugi ainult siis, kui kasutaja jooksutab operatsioonisüsteemi tahvelarvutis. Milleks seda kaela määrida neile, kes oma ekraani ei soovi näppida? Või lausa installimisel saaks valida või viia Metro Windowsi funktsioonide alla. Milleks sellist jubedust üldse iga käivitumisega käitada.

Sa ei hakkagi ju kunagi kasutama, kui juba installil loobumisvõimalus antakse. Ega M$ turundusosakond loll ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.06.2012 11:08:41 vasta tsitaadiga

rex, taust ei pruugi alati mõttetult tühi olla, seda saab vahelduma panna!
Ja ei loobuta metro installist seal kuhu ta tõesti sobib, s.o. tahvelarvutid ja moblad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 11:51:18 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
rex, taust ei pruugi alati mõttetult tühi olla, seda saab vahelduma panna!

Kord koera, kord kassipilt? icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.06.2012 11:58:28 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Mnator kirjutas:
rex, taust ei pruugi alati mõttetult tühi olla, seda saab vahelduma panna!

Kord koera, kord kassipilt? icon_smile.gif
Plus palju muid pilte automaatselt vahetuma....fotoalbumi aset täitmas....segajärjekorras, et igavaks ei kisuks, võimalusi jätkub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 07.06.2012 12:07:38 vasta tsitaadiga

samas windowsi enda vahendid korraliku pildipanga "rollimiseks" jäävad hätta
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.06.2012 12:09:40 vasta tsitaadiga

Üks, loodetavasti, vajalik link Windows 8 twiikijatele: beer_yum.gif
Windows 8 Tutorials
Quick Reference Index
http://www.eightforums.com/tutorials/6795-windows-8-tutorial-index.html
----------------------------------
Midagi neile, kes taas Metroga võidelda tahavad ja seekordseks võitlusrelvaks siis Metro UI Switcher.
How to disable Windows 8 Metro UI and switch to windows 7 style desktop? – Metro UI Switcher utility
http://techglimpse.com/index.php/disable-windows-8-metro-ui-switch-windows-7-style-desktop.php
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.06.2012 13:20:18 vasta tsitaadiga

djpvx kirjutas:
samas windowsi enda vahendid korraliku pildipanga "rollimiseks" jäävad hätta
Olenb kui kõrgeid nõudmisi sa esitad. Alles mõni päev tagasi oli siin foorumis sama asi jutuks ja ühel kasutajal oli probleemiks suure mahu tõttu aeglaseks jäämine. Aga kas nii suure mahu juures, nagu temal, muud analoogsed tarkvaravaidinad paremad on, see on küsimärk....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 07.06.2012 14:59:51 vasta tsitaadiga

Ma olen veidi aega Windows 8 Consumer Perview kasutanud, hetkel tundub, et hiire ja klaviatuuriga ei ole kõige mugavam start menüüd kasutada, aga samas võid alati panna desktopi ette ja panna enim kasutatavad programmid desktopile. Mul tekitab hetkel veel raskusi veidi, et kui on ees desktop, kuidas peab minema paremale ekraani äärde, et tuleks ette valikud, et arvuti kinni panna, aga proovimise käigus saan ikka ette. Tahtsin küsida, et kui Windows 8 Consumer Perview alla laadida, siis osade kastikeste taga ei ole funktsiooni, ise ei ole viitsinud neid uurida, kas neid saab kuidagi tööle ka, arvan, et saab, aga ilmsel laen täna alla Windows 8 Release Perview ja uurin seal neid funktsioonita programme kui neid veel on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 15:17:35 vasta tsitaadiga

brixxx, mitte
tsitaat:

Perview

vaid:

Preview

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.06.2012 22:46:07 vasta tsitaadiga

Märt., Võib ka olla Perv View icon_lol.gif thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 08.06.2012 00:56:55 vasta tsitaadiga

Mul tuli ka õige hetk Win8 RP ära proovida.

No oh sa juuudas raisk icon_lol.gif

Esialgu on kiirus suht eeskujulik. Saaks selle metroo ka ära ignoorida, oleks veel kiirem.
Thinkpad T60 draiverid sain kõik peale (siiski Win7 omad, aga ikkagi), kaasaarvatud MRadeon X1400, mida on väga raske leida tänapäeval.
Isegi mingi Catalyst jookseb laitmatult (vajas vana dotNET'i, mille sai paari klikiga peale tõmmata).
Metroo häirib nüüd veidi vähem, aga on siiski pinnuks silmas.
Jõhkralt rõve on akende titlebari ulmesuur kõrgus. Sööb niipalju väärtuslikku ekraaniruumi ära. Nahh nad selle muutmise ära keelasid icon_confused.gif

eks töökäigus tuleb veel kommentaare.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2012 01:58:12 vasta tsitaadiga

Mis kuupäevani saab seda Windows 8 RP kasutada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.06.2012 04:02:58 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
Mis kuupäevani saab seda Windows 8 RP kasutada?

16 Jaanuar 2013.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2012 08:00:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Märt., Võib ka olla Perv View icon_lol.gif thumbs_up.gif

Tomorrow, selle peale ei tulnudki. Väga täpne igatahes. thumbs_up.gif icon_lol.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 08.06.2012 10:33:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Mercury kirjutas:
Mis kuupäevani saab seda Windows 8 RP kasutada?

16 Jaanuar 2013.

Siis pole väga hullu, ongi plaanis esimestel kuudel järgmine aasta osta uus äriklassi sülearvuti. Mul on tunne, et selleks ajaks võtan Windows 8 Release Preview ka põhi op.süst, mingi active key ja genuie programmi jama on mul Windows 7 Ultimates, et ei viitsi sellega tegeleda, et hetkel kasutan veel Windows 8 Consumer Perview, aga ilmselt panen esmaspäeval või teisipäeval peale Release Preview või hakkan põhi op.süst kasutama openSUSEt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maamees
HV vaatleja

liitunud: 28.03.2004




sõnum 08.06.2012 21:30:24 vasta tsitaadiga

Jaa, kõik tundub peaaegu, et äge. Metrooga täitsa ära harjunud. Mis aga absoluutselt ei toimi on hibernate, sleep ja shut down. Hiberneerib kenast kõik ära ja kui järgmisel hetkel arvuti taas avan, stardib süsteem nulllist. Sleepi ei lähe üldse. Lükkan kaane kinni ja masin undab edasi kui pöörane, vahest isegi ullemini kui töös olles. Eks paistab, ehk tuleb mõni parendus vahepeal icon_smile.gif.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.06.2012 21:40:45 vasta tsitaadiga

maamees: Windows 8 ei kasutagi "puhast" Hibernatet vaid kasutab hübriid-kombinatsiooni Hibernate + Shut Down.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.06.2012 21:47:47 vasta tsitaadiga

tahanteada, hibernate on endiselt hibernate. Shutdowni puhul tehakse süsteemsetele failidele "hibernate" et nad pärast sealt kiirelt mällu laadida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.06.2012 22:27:02 vasta tsitaadiga

Selle Hibernate "sisselülitamisega" Power Optionsite alt pannakse tegelikult tööle Hibernate vanem (Windows 7) versioon.
MS ise ei soovita seda kasutada, kuna uus hübriid-versioon on arvutitele ja akudele tunduvalt tervislikum. icon_wink.gif
Ja vähemalt läpparitega on päris kindlasti nii, et mida vähem igasugu Sleepe ja vanamoodsaid Hibernatesid, seda vähem surnud läppareid olema saab icon_smile.gif ning omanikud saavad seda rõõmsamad olema. icon_cool.gif beer_yum.gif
----------------------------
Igaks juhuks link neile, kes ei saanud aru, mis muudatusi vaja teha on, et vanamoodsat Hibernatet tööle panna:
How To Enable Windows 8 Hibernate Option
http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-enable-windows-8-hibernate-option/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maamees
HV vaatleja

liitunud: 28.03.2004




sõnum 08.06.2012 22:37:37 vasta tsitaadiga

Evolutsioon tähendab seda, et alles jäävad eelmiste aegade paremad omadused, ära kaovad vead ja uued-paremad lisanduvad. See uudne Hib+Shut Down ei ole nüüd küll mingi mugav ja käepärane asi. Milleks sellist poolikut jura vaja on? Windows 7 all ei pangestunud Hibernatega arvuti kordagi, arvuti käivitus sealt, kus töö pooleli jäi ja saan jätkata. Nüüd on mingi BS kokku keeratud... lükkan kaane kinni ja masin teeb hoopis süsteemi taaskäivituse... pärast peab sõjaplaani pidama, et kus mul nüüd eelmine töö pooleli jäi. Ei ole ju loogiline?!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 12:43:04 vasta tsitaadiga

See kellel ei tööta kõik asjad otsige viga arvutist. Mul toimib kõik. Ennekõike On Korralik UEFI tugi.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 10.06.2012 12:48:20 vasta tsitaadiga

mis on UEFI ?

Minu vanaraua peal töötas ka Win8 väga hästi,ainult mulle ei meeldind see metro värk icon_neutral.gif Kui selle saaks kuidagi disableda ja start riba oleks ka siis oleks isegi huvitatud....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 12:52:25 vasta tsitaadiga

Gap, http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Extensible_Firmware_Interface
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 12:54:28 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
mis on UEFI ?
BIOSi asendaja/järeltulija. Apple arvutid kasutavad juba ammu EFI't.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 10.06.2012 12:57:14 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Gap kirjutas:
mis on UEFI ?
BIOSi asendaja/järeltulija. Apple arvutid kasutavad juba ammu EFI't.



aa... tänud thumbs_up.gif aga siis win 8 bios-i kui sellist siis ei eksiteerigi v ? Ma nagu ei uurinud seda asja kui kevadel Win8 proovisin.... Huvitav... v ma ei saa aru icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 10.06.2012 13:20:05 vasta tsitaadiga

Ma lõpetasin oma W8 katsetused. Pagan ei meeldinud see 8 mulle kohe üldse ja ei hrjunud kuidagi ära ka sellega. Ilmselt jätan W8 vahele.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.06.2012 14:40:58 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Selle Hibernate "sisselülitamisega" Power Optionsite alt pannakse tegelikult tööle Hibernate vanem (Windows 7) versioon.
MS ise ei soovita seda kasutada, kuna uus hübriid-versioon on arvutitele ja akudele tunduvalt tervislikum. icon_wink.gif
Ja vähemalt läpparitega on päris kindlasti nii, et mida vähem igasugu Sleepe ja vanamoodsaid Hibernatesid, seda vähem surnud läppareid olema saab icon_smile.gif ning omanikud saavad seda rõõmsamad olema. icon_cool.gif beer_yum.gif
----------------------------
Igaks juhuks link neile, kes ei saanud aru, mis muudatusi vaja teha on, et vanamoodsat Hibernatet tööle panna:
How To Enable Windows 8 Hibernate Option
http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-enable-windows-8-hibernate-option/
Shutdownil ei tehta hibernate'i. Shutdown on endiselt shutdown ja kõik asjad pannakse kinni, pärast tuleb full startup.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 14:50:05 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Selle Hibernate "sisselülitamisega" Power Optionsite alt pannakse tegelikult tööle Hibernate vanem (Windows 7) versioon.
MS ise ei soovita seda kasutada, kuna uus hübriid-versioon on arvutitele ja akudele tunduvalt tervislikum. icon_wink.gif
Ja vähemalt läpparitega on päris kindlasti nii, et mida vähem igasugu Sleepe ja vanamoodsaid Hibernatesid, seda vähem surnud läppareid olema saab icon_smile.gif ning omanikud saavad seda rõõmsamad olema. icon_cool.gif beer_yum.gif
----------------------------
Igaks juhuks link neile, kes ei saanud aru, mis muudatusi vaja teha on, et vanamoodsat Hibernatet tööle panna:
How To Enable Windows 8 Hibernate Option
http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-enable-windows-8-hibernate-option/
Shutdownil ei tehta hibernate'i. Shutdown on endiselt shutdown ja kõik asjad pannakse kinni, pärast tuleb full startup.


Win8 Shutdown ei ole ikka tavaline shutdown vaid hübriid ehk hibernate segu.

/hybrid Performs a shutdown of the computer and prepares it for fast startup. - Kasutab windows kui teha shutdown läbi Win + I. Full shutdown ehk õiget shutdowni saab teha läbi powershelli või cmd.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-performance/metro-ui-hangs-up-and-freezes-pc/2127826e-66af-4360-b1c7-9adf5fce9aa2
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 18:12:14 vasta tsitaadiga

Mina olen ammu harjunud uue asjaga, ega seda starti ei kasuta ka. See metro mind ei koti. Võib-olla appide sättimine võtab rohkem aega.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
onni
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2007




sõnum 10.06.2012 18:35:43 vasta tsitaadiga

kuidas leida asus m5 a88-m draivereid?vbl tobe küsimus icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 18:40:03 vasta tsitaadiga

onni, http://tinyurl.com/dx9vybd
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
onni
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2007




sõnum 10.06.2012 19:02:10 vasta tsitaadiga

kajuks pole w 8 draveid leida.w 7 omad ei aita. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 00:44:49 vasta tsitaadiga

Kuidas Metro oleks pidanud välja nägema icon_smile.gif

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.06.2012 02:42:50 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
mikk36 kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Selle Hibernate "sisselülitamisega" Power Optionsite alt pannakse tegelikult tööle Hibernate vanem (Windows 7) versioon.
MS ise ei soovita seda kasutada, kuna uus hübriid-versioon on arvutitele ja akudele tunduvalt tervislikum. icon_wink.gif
Ja vähemalt läpparitega on päris kindlasti nii, et mida vähem igasugu Sleepe ja vanamoodsaid Hibernatesid, seda vähem surnud läppareid olema saab icon_smile.gif ning omanikud saavad seda rõõmsamad olema. icon_cool.gif beer_yum.gif
----------------------------
Igaks juhuks link neile, kes ei saanud aru, mis muudatusi vaja teha on, et vanamoodsat Hibernatet tööle panna:
How To Enable Windows 8 Hibernate Option
http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-enable-windows-8-hibernate-option/
Shutdownil ei tehta hibernate'i. Shutdown on endiselt shutdown ja kõik asjad pannakse kinni, pärast tuleb full startup.


Win8 Shutdown ei ole ikka tavaline shutdown vaid hübriid ehk hibernate segu.

/hybrid Performs a shutdown of the computer and prepares it for fast startup. - Kasutab windows kui teha shutdown läbi Win + I. Full shutdown ehk õiget shutdowni saab teha läbi powershelli või cmd.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-performance/metro-ui-hangs-up-and-freezes-pc/2127826e-66af-4360-b1c7-9adf5fce9aa2
Spoiler Spoiler Spoiler
Hübriid jah, kuid programmide jaoks on see endiselt nagu full shutdown. Ükski asi jooksma ei jää ja kõik peatatakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 8 ja 8.1 (arutelu ja probleemid) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 160, 161, 162  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.