Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 224, 225, 226  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Lovvi
HV veteran
Lovvi

liitunud: 20.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2012 15:24:17 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
Oleks küsimus, et kas leiab äkki kuskilt veel odavamaid, kuid piisvalt häid 5.1 või 7.1 heliga klappe mängimseks, muusikaks ja filmideks kui seda on Roccat Kave, mille leidsin 75€ eest?
//Olen lugenud natuke Roccat Kave kohta ja teeb mind murelikuks... Leidub üsna palju neg tagasisidet, kuna aasta-paariga on klapid õhtlae läinud või mõni heliviga sisse tulnud. Kas tasub neid tõsiselt võtta? Või tõesti ongi need sellised õrnakesd ja see suur hind on neil ilmaaegu? Kui tõesti nii, siis kas äkki leiab mingeid muid 5.1 või 7.1 heliga klappe samas hinnaklassis? Väga kõrgemale hinnaga ei taha ka minna.

Tänan

//E2: Siiski soetan endale Plantronics GameCom 777 klapid (~60-70€, 7.1 heliga). Eestis neid (ja üldse GameCom klappe) müüdakse väga vähe või praktiliselt üldse mitte, kuid ühe poega sain kokkuleppele ning nad nõus tellima. Otsustasin nende klappide kasuks, kuna olen Roccat Kave kohta liialt palju negatiivset tagasisidet kuulnud (küll on nende eluiga väga väike jm vead kipuvad kergelt külge tulema). Hetkel olemas GameCom 377 klapid (stereo heliga, välimuselt pmst sama, heli vahe ainult vist), mis on ilusti aastaid vastu pidanud ning näevad välja ka nagu uued - ei ühtegi kulumisjälge, kriimustusi jms.
Olen küll kuulnud, et Kave heli võib-olla on isegi natuke GameCom777 omast parem, kuid no pole eriti suur audiofiil ja usun, et sellest helist, mis GameCom777 pakuks, vastaks ideaalselt minu soovidele. Muidugi suureks plussiks on nende suurepärane vastupidavus.
Mul olid 367, heli oli hea, kuid lõpuks peale ~aastast kandmist läksid katki mikri juurest, tuli liimiga kinni panna ning praegugi kannatavad kanda.

777 on virtual surround heliga, ehk pole puhas 5.1 nagu Kave. Kuid stereona ja üldse igapäevaseks kasutamiseks sobivad küll. Head kerged klapid ka võrreldes Kave-ga.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 18.04.2012 21:10:30 vasta tsitaadiga

Mis see "mittepuhas" heli tähendab? Ning 777 on ju 7.1 heliga, mitte 5.1.

//Ja mida ütleksite, kui võrrelda GameCom 777 vs GameCom 780. Heli peaks neil vist sama olema, välimuse vahe ainult icon_question.gif. Kas 780-l ei saagi klappide seda suurust vms muuta?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eastsider
HV kasutaja
eastsider

liitunud: 13.02.2005




sõnum 19.04.2012 15:24:47 vasta tsitaadiga

Mul on hetkel AKG 518DJ klapid, olen nendega väga rahul, heli on puhas, müra summutavad hästi ning bass on piisavalt sügav. Aga tahaks üht odavama otsa paari lisaks osta.

Kas need Panasonic RP-HTX7 klapid sobivad ka bassimuusika (dubstep, Drum & Bass, detroit techno ja house, deep house jms) kuulamiseks?
Samas küsimus Sennheiser HD 202 kohta.

Kumba eelistada?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005




sõnum 19.04.2012 20:48:06 vasta tsitaadiga

MIks nad siis sobima ei peaks. Bass on normaalnne aga mitte üle pakkuv.
Sennheiserid on heli poolest tunduvamalt kehvemad.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 20.04.2012 15:10:58 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskaks soovitada ~54€ eest mõndi kõrvaklappe (mikker pole oluline), mis peaksid ilusti vastu ning sobivad hästi mängimiseks kui ka muusika kuulamiseks? Või jäävad sellises hinnapiiris klapid siiski Plantronics GameCom 777 klappidele alla, mille saaks ~60-65€ eest?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 20.04.2012 19:20:22 vasta tsitaadiga

plantronics crappi ei ostaks, siis ka kui peale makstaks.
Midagi hullemat annab välja mõelda...
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 20.04.2012 19:31:48 vasta tsitaadiga

Miks see crapp on?
Endal oli just GameCom 377 klapid ja oskan sellele vaid kiidusõnu öelda (heli ja hinna suhe oli minu arust vägagi hea). Samuti on need ka väga vastupidavad (2 aastat ostust möödas ja mitte ühtegi kulumisjälge ega muid vigureid teinud).
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 20.04.2012 19:35:27 vasta tsitaadiga

heli ei kannata mingit kriitikat
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 20.04.2012 19:45:38 vasta tsitaadiga

Minu arust hinna ja heli suhe vähemalt 377 omadel oli küll täitsa normis... Kuigi no ma pole eriti palju erinevate teiste klappide helisi proovida saanud.

Kuid oskaks keegi siis mõnda 5.1 või 7.1 heliga klappe 60-65€ piires soovitada? Ise midagi muud leidnud pole eriti.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 20.04.2012 20:57:19 vasta tsitaadiga

Mul ka ühed Plantronicsi klapid juba keskkooli ajast saati olnud, ehk äkki 7? aastat. Kasutatud pidevalt ca3-4 aastat ning miskit koostekvaliteedis küll kannatada pole saanud. Plussiks tooks kindlasti nende kerguse ja peas histuvad kindlalt, kuid ei pigista. Lisaks on mikker väga hea ja voice chatis on alati kiidetud, et heli on väga puhas. Tõepoolest klappide enda heli on keskpärane ja mu praeguste ATH-M50 klappide võrdlust ei kannata, aga mängimiseks on täiesti piisav ja suunatajuvus läbi nende hea.

Siim159, ega selles hinnaklassis vist tõesti pole väga miskit võtta, pigem siis juba sinna 100€ kanti tarvis arvestada. Sharkoon X-Tatic pidi vist täitsa hüva selles hinnas olema ning stereo klappides kasutatakse mängimiseks sageli Audio Technica ATH-AD700.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 21.04.2012 21:26:00 vasta tsitaadiga

Eks ma siis selle ostuga veidike ootan ja ostan mõni aeg mõne parema heli kui ka koostekvaliteediga klapid, kui saan suurema investeeringu klappidele alla panna.
Kuid mis te siis 100-120€-te klappide puhul soovitada oskaksite? Põhiline tegur klappidega on nii mängud kui ka muusika (ehk siis heli võiks vähemalt 5.1 olla, eriti hea kui see oleks true 5.1/7.1, ning ka bassi normaalselt).

Lisaks oleks küsimus, et egas sellises hinnapiiris mingit normaalset juhtmeta klappe saa (ja jällegi pean silmas, et sellega peaks saama mängida kui ka mõnusalt muusikat kuulata)?


//E:
Otsisin mõned minule sobivas hinnas klapid välja.
Juhtmega:
Roccat Kave
TRITTON PC 51U (ise pole varem selle firma toodetega enda teada kokku puutunud, kuid nende klappide kasutajad küll kiidavad neid)
Corsair Vengeance 1500 (võrreldes teistega odavamate hulgas, kuid samuti olen nende kohta head kuulnud)
LOGITECH G35

Juhtmeta:
Razer RZ04
Logitech F540
Razer Chimaera (vanem variant, ehk see pole 5.1 heliga)

Keegi asjatundja oskaks noppida välja kõige sobivamad ja paremad klapid nii juhtmega kui ka juhtmeta klappide nimekirjast? Tean küll, et ükski minu väljatoodud juhtmeta klapid ei ole ei 5.1 ega 7.1 heliga (sellised juhtmeta versioonid on juba liiga kallid ja ei saa neid endale väga lubada), kuid ostmiseni on mull veel tükk aega ja võimalik, et meel mul muutub (ehk äkki pärast hoopis tuleb soov siiski juhtmeta variantidele).
Ja oskab keegi öelda, et kas need juhtmega variandid, mis ma välja tõin, on kõigil ikka ka USB ühendus olemas ja nendel ei peaks vaja minema 5.1 või 7.1 heliga helikaarte (ehk helikaart on klappidesse sisseehitatud või eraldi väike USB-na kaasas)?.

Suured tänud
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 21.04.2012 21:33:00 vasta tsitaadiga

Sa tahad Eestist osta ?

Üldiselt ega asjaga nii, et kui helikvaliteeti tahad (muusikale mõeldes), siis vaata ikka nende firmade poole, kes helitehnikat toodavad (AKG, Beyerdynamic, Shure, Audio Technica, Fischer Audio jne), samas need on puhtalt stereo klapid ja võid sealt helikaardiga virtuaalse ruumilise saada. Igatahes soovitaks siis vaadata avatud klappide poole nagu ATH-AD700 või HD595

Samas, kui kindlalt 5.1 vaja, siis pead jah miskit Logitechi, Razeri, Roccati, Steelseries vmt peamiselt arvutividinaid tootva firma tootevalikust vaatama, aga helikvaliteedis kindlasti kaotad.

_________________
Geek it til it MHz


viimati muutis Lotharius 21.04.2012 21:38:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 21.04.2012 22:22:10 vasta tsitaadiga

Suure tõenäolsusega jah, kuna endal muidu ei ole nagunii krediitikaarti ja seetõttu ei viitsi välismaalt tellides väga jaurata.

//Kui klappidel 5.1 heli pole, siis võiksid olla nad juhtmeta... Kas siis sellised sobiksid? Piisavalt hea heli sellistel?: http://www.soundshop.ee/index.php?id=1234&toode=Beyerdynamic%20RSX-700
Või oskad midagi paremat 100€ eest soovitada?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 21.04.2012 22:30:28 vasta tsitaadiga

Pole ausalt öeldes wireless klappidega kursis, aga on nagu silma jäänud, et http://www.soundshop.ee/index.php?id=1154&toode=Sennheiser%20RS%20120 pidid vist ka oma hinna kohta OK olema.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010




sõnum 21.04.2012 22:32:07 vasta tsitaadiga

On need lahtised üldse mugavad ja istuvad hästi peas?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lepak
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2011




sõnum 26.04.2012 00:40:34 vasta tsitaadiga

Sennheiser HD201. Tõsiselt hästi istuvad mul peas ning on mugavad. Heli üle ka ei kurda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kid.
HV kasutaja
kid.

liitunud: 27.08.2005




sõnum 26.04.2012 13:16:58 vasta tsitaadiga

sain Creative Aurvana Live'd kätte. Algul olin kergelt skeptiline tootja suhtes kuid peale pikka uurimist tellisin ära ja olen vägagi rahul. Klapid kasutavad samu Fosteri elemente, mis praeguseks tootmisest välja jäänud Denon D1001'd. Heli on soe, pehme ja sügav, samas piisavalt täpne. Klapid näevad kenad välja (ilusamad kui piltidel) on kerged ja suhteliselt väikesed. Võimendamist otseselt ei vaja kuid ilmselt annaks see juurde. Peas istuvad väga hästi. Viimase pärast muretsesin just kõige rohkem kuna olen suurte dumbokõrvadega prillikandja, siis oli see mitmete mudelitega (audio technica m30, panasonicu htx7, bayerdynamic dt150) tõsine murekoht. tellisin inglaste amazonist.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2012 19:51:15 vasta tsitaadiga

Kas Tartus kuskil Beyerdynamic DT770 proovida ei saa?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2012 20:07:08 vasta tsitaadiga

Koss SB49 lagunes paar päeva tagasi lampi ära. Ühe klapi sang murdus lihtsalt ära. Ei mingit kukkumist, painutamist ega midagi.
OK. Oli siis kiiresti uusi mikriga klappe vaja. Vaatasin, mis AKs jm saadaval on. Leidsin 37eurised Creative Tactic 3D Alpha klapid.
Esialgsed muljed.

+ heli on 100eur hinnaklass.
+ juhtme kontroller võimaldab ka mikri välja lülitada.
+ väga kerged
+ Surround toimib mängudes suurepäraselt.

- kõrva-augud võiks veidi suuremad olla. Kui täpselt pähe ei säti, siis hakkab kiirelt kõrvadele vajutama, mis muidugi ei ole mugav asi. Ma selline keskmisest suuremate kõrvatega.
- juhe on natuke liiga lühike ja harjumatu lapiku kujuga.
- täielikult plastikust valmistatud klapid võivad kergelt puruneda. Tuleb hästi kohelda.
- mulle meeldiks, kui mikker oleks ülesse keeratav. Ei segaks näiteks klapid peas söömist. icon_biggrin.gif . Mikker käib küll pesast välja, aga see tegu on üsna tülikas ettevõtmine.


Klapid tahavad suht korralikku võimu ja emaplaadile integreeritud helikaartidega väga mõnusalt ei mängi. Võrdlesin Creative Titanium HD-ga, mida igapäevaselt kasutan.


Kokkuvõttes olen väga rahul. Koss klapid maksid umbes samapalju, aga Tactic Alpha 3D on väga palju parema heliga. Selle raha eest on patt veel paremat tahta. thumbs_up.gif

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ny21k
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2007




sõnum 11.05.2012 20:37:21 vasta tsitaadiga

Küsimus Melomaanidele. Oman siis ühe tuntud tootja, teatud mudelist Originaali, kui ka Fake isendit (kõrvaklappe). Kuidas saab helikvaliteed olla ühesugune, kui tegemist on Originaal ja Fake"iga. Ütleme veel, et Fake heli on basside poolest veel originaalist parem. Heli tugevus on identne mõlemil. Välimus samuti.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tener
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2008




sõnum 11.05.2012 20:49:41 vasta tsitaadiga

Üle prõmmiv bass =/= parem
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 11.05.2012 20:52:17 vasta tsitaadiga

ny21k kirjutas:
Küsimus Melomaanidele. Oman siis ühe tuntud tootja, teatud mudelist Originaali, kui ka Fake isendit (kõrvaklappe). Kuidas saab helikvaliteed olla ühesugune, kui tegemist on Originaal ja Fake"iga. Ütleme veel, et Fake heli on basside poolest veel originaalist parem. Heli tugevus on identne mõlemil. Välimus samuti.

Mis häda on tehnilist teostust tootmisel kopeerida? - kas see on alati esinev, on kaheldav, aga pole midagi üllatavat, et enamlevinud koopiad teevad saam häält

Sinu "originaal" on originaal, sest omab mingil määral R&D ja brändinime.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ny21k
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2007




sõnum 11.05.2012 22:32:54 vasta tsitaadiga

Asi on selles, et Fake klapid omandasin ennem ja kasutuses üle aasta. Otsustasin osta uued klapid. Otsustavaks oli mul, et kõrvad ikka klappidesse mahuks icon_biggrin.gif
Kahjuks neid oli vähe. Otsustasin n.n. ausaks hakata ja osta fake asemele originaalid, kuna nad olid mugavad ja istusid hästi peas. Olin lihtsalt Solvunud, et heli oli sama, kohakuti originaal jääb alla. Lootsin rohkemat. Selline tunne, et fake tegijad parandasid originaali tehnilisi möödalaskmisi. fake maksis täpselt pool originaalist. Ja mina veel kirjutasin müüjale , et müüb võltsKAUPPA, Täitsa häbi hakkas nüüd.
Pean nüüd siis rõõmu tundma , et lõpuks jõudsin endale ka originaal klapid osta (rahaliselt). Vähemalt mingisugune edasiminek. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.05.2012 23:43:36 vasta tsitaadiga

ny21k kirjutas:
Asi on selles, et Fake klapid omandasin ennem ja kasutuses üle aasta. Otsustasin osta uued klapid. Otsustavaks oli mul, et kõrvad ikka klappidesse mahuks icon_biggrin.gif
Kahjuks neid oli vähe. Otsustasin n.n. ausaks hakata ja osta fake asemele originaalid, kuna nad olid mugavad ja istusid hästi peas. Olin lihtsalt Solvunud, et heli oli sama, kohakuti originaal jääb alla. Lootsin rohkemat. Selline tunne, et fake tegijad parandasid originaali tehnilisi möödalaskmisi. fake maksis täpselt pool originaalist. Ja mina veel kirjutasin müüjale , et müüb võltsKAUPPA, Täitsa häbi hakkas nüüd.
Pean nüüd siis rõõmu tundma , et lõpuks jõudsin endale ka originaal klapid osta (rahaliselt). Vähemalt mingisugune edasiminek. thumbs_up.gif

Mis klappide mudel on?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ny21k
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2007




sõnum 12.05.2012 03:44:31 vasta tsitaadiga

Klapid : Sennheiser PC350 (fake & orig.). Originaalid ostsin Amazone.de ja kätte sain 10h tagasi. Alla jäävad orig. sisu poolest. Mikrofoni poolses osas ei ole mikrofoni mürasummutus moodulit ja kuular ei ole kinnises plastikusse pakitud. Vaadates Mikrofoni vastu valgust, siis Fakel näeb läbi aga originaalil ei näe. Originaalis häirib kohati kõrged toonid mis hakkab kõrvadele. Seevastu Fake seda jama ei ole. Originaalil on bass hea/selge , fake mahlasem. Testisin Iirise looga Curaga. Fake ostetud 2010 juuni, vastupidanud väga hästi. Fake ´plussid veel: Pehmemad kuulari padjad ja ei suru nii kõvasti vastu pead. Originaalil seevastu padjad jäigemad ja surub liiga tugevalt pead.
Verdikt on see, et mõlemad on liiga sarnased omavahel. Heli erinevus on minimaalne.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 224, 225, 226  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.