Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 79, 80, 81  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.02.2012 23:26:56 vasta tsitaadiga

FX peal 36Mpix pole ju mingi ulmeline number nagu seal see vanake väidab.See ju mingi 16Mpix DX peal...
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007




sõnum 07.02.2012 23:32:31 vasta tsitaadiga

soodent, Mõtle veel korraks see matemaatiline tehe läbi.... icon_rolleyes.gif
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 07.02.2012 23:48:27 vasta tsitaadiga

D800-l on ~4200 piksilt ruutmillimeeteri kohta, D7000-l ~4400.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.02.2012 23:49:57 vasta tsitaadiga

Pinna suuruse järgi veidi alla 15Mpix , mis siin siis nii vahet on... peast arvutasin ei saa aru su mõttest.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.02.2012 00:28:39 vasta tsitaadiga

eix666 kirjutas:

Kui natuke all kommentaare lugeda (artiklikirjutaja omi näiteks), siis tundub tegu olema kas peene huumori või canoni fännboi'ga. Mitte, et mulle endale meeldiks idee 36MP'st, aga see tekst nüüd küll tõsiseltvõetav ei ole.


Nojaa, paras nali on see küll icon_smile.gif aga eks iga uus jurakas - ja veel nii kaua oodatud, nagu D700 järeltulija - tekitab selle ala fanaatikutes kõva arutelu mustast valgeni. Nii ka siin Nikoni teemas, poste nagu seeni peale vihma icon_razz.gif Aga resolutsiooni hüpe 12 pealt 36 peale on muidugi kõva sõna, oodanud oleks pigem sama sensorit, mis D4-le peale pandi. D800 astub hetkel pigem kannale Leica S2 kaamerale, mis on sutsu suurema sensoriga ja mille hinnaklass on kordades suurem.

_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2012 01:35:41 vasta tsitaadiga

dud66 kirjutas:
soodent, Mõtle veel korraks see matemaatiline tehe läbi.... icon_rolleyes.gif

Õige tehe ju. 16x2,25(ehk siis 1,5^2) = 36.

Aga reaalsus on see, et jutus on iva sees. D700 otsene järeltulija turuosa suhtes see pole. D700 on paras low-light king, D3S isegi parem. D800 pigem neile mõeldud kel megapiksleid vaja kui neile kel ISO perfi vaja, ehk siis stuudiotegelased ja maastikufotograafid. Sisuliselt on siis tegemist 5D II konkurendiga selles mõttes(5DII ise selles mõttes paraja sweet spoti peal megapikslite ja müra suhtes).
Kuidas see reaalsuses välja hakkab nägema (st. RAW failid ja mida nendega teha annab), näeb alles siis kui see käes on, siiski. icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.02.2012 09:57:45 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
http://www.battleit.eu/nikon-d800-taiskaader-36-3mpix-4fps-raw-hdmi-valjund/
Peaksin varsti kaamerale käpad taha ka saama, kas oleks huvilisi kes sooviks ka näpud taha ajada?

Olen ka kaamera nägemisest ja testimisest huvitatud. Mul lai valik korralikku Nikoni FX klaasi ka, mida kaameraga proovida, 70-200mm VRII, 14-24 f2,8 ja 24-70 f2,8 sealhulgas.
Tahaks omale sellist kaamerat osta.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2012 10:18:40 vasta tsitaadiga

Üks asi mis mulle antud artikli puhul silma riivas on 28-300mm VR superzoomi soovitamine, st. et D800 koos sellega osta. Mis mõte sel oleks? Üldiselt kel D800 vastu huvi on, on ka vajadus vähe spetsialiseeritumate objektiivide järgi, mis siis kas teravamad, suurema avaga, füüsiliselt väiksemad või muudmoodi toredamad, kui too 28-300mm.
St. tüüpilisel väga kõrge otsa peegelkaamera ostjal pole üldiselt superzoomi kui sellist vaja. Üldiselt.


viimati muutis Heineken 08.02.2012 10:24:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.02.2012 10:19:43 vasta tsitaadiga

eix666 kirjutas:

Kui natuke all kommentaare lugeda (artiklikirjutaja omi näiteks), siis tundub tegu olema kas peene huumori või canoni fännboi'ga. Mitte, et mulle endale meeldiks idee 36MP'st, aga see tekst nüüd küll tõsiseltvõetav ei ole.
Eks see on keel põses kirjutatud kuid point on tegelikult olemas - kas pikslirallil on ikka vajadust? Enne kiruti Canonit, et see ajab pikslite mahu lakke, Nikon hoidis konservatiivset (ning minu silmis mõistlikku) joont. Nüüd on vähemalt tippklassi puhul pooled vahetunud.

Eks saab näha, millisest avast alates difraktsioon nii tiheda sensori puhul hakkab pildikvaliteeti ära sööma. Ja kui palju kannatab signaali võimendada ilma, et soojusmüra häirima hakkaks.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2012 10:27:33 vasta tsitaadiga

Mark0, F7-8 peal hakkab diffraktsioon sellise tihedusega rolli mängima, kui enamvähem õigesti mäletan.
St. umbes sama mis tihedamate poolkaadrite puhul.

Arvestades DoF'i mis selle ava juures on, on see tiba vara vast...
Mul elu lill selles mõttes, diffraktsioon tuleb mängu F13 või nii juures. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.02.2012 10:39:09 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Enne kiruti Canonit, et see ajab pikslite mahu lakke, Nikon hoidis konservatiivset (ning minu silmis mõistlikku) joont. Nüüd on vähemalt tippklassi puhul pooled vahetunud.

Canoni poolkaadritel on ju pikslitihedus märksa suurem kui D800-l. EOS 7D-l näiteks 53872 pikslit ruutmillimeetri kohta vs D800 42190 pikslit ruutmillimeetri kohta.
Seega Canon 7D on 28% kõrgema pikslitihedusega kui D800.
Kas Canon 7D-ga ei kannata difraktsiooni tõttu üldse pildistada?

Edit: Selle eespool viidatud Luminous Landscape artikli järgi peaks 35mm sensor kenasti kannatama D800 pikslitihedust kuni avani 5,6. Difraktsioon hakkab resolutsiooni piirama sellest kinnisema ava korral. F8 piirab resolutsiooni 29 megapikslile, F11 juba vaid 16-le. Ma ise pildistan ikka üsna harva kinnisema avaga kui 5,6, seega ei näe erilist probleemi. Suuremate putukate makrotamine saab tõenäoliselt tõesti D800-ga olema problemaatiline.


viimati muutis Sults 08.02.2012 11:07:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 08.02.2012 11:03:38 vasta tsitaadiga

Ei.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2012 11:46:07 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Üks asi mis mulle antud artikli puhul silma riivas on 28-300mm VR superzoomi soovitamine, st. et D800 koos sellega osta. Mis mõte sel oleks? Üldiselt kel D800 vastu huvi on, on ka vajadus vähe spetsialiseeritumate objektiivide järgi, mis siis kas teravamad, suurema avaga, füüsiliselt väiksemad või muudmoodi toredamad, kui too 28-300mm.
St. tüüpilisel väga kõrge otsa peegelkaamera ostjal pole üldiselt superzoomi kui sellist vaja. Üldiselt.

No nii ja naa. Äritõde on see, et suurim müügitulu tuleb kitobjede ja consumer kerede müügist. Spetsiifilised ja kallid torud on nišitooted. Seetõttu jäi mulle Thom Hogan'i D800/D800E kommentaaridest silma selline märkus, et Nikon soovib seda kaamerat pidada jätkuks ka DX kerede (nagu D7000) kasutajatele ning uuele kerele pandud hinnaga tahaks seda uuendust igati soodustada. Kuna D800-l on 15MP DX formaat sisse ehitatud, siis kere vahetuse tõttu ei pea esimese hooga kohe objektiive vahetama tormama.
Ehk et kogu müügitulu suurendamiseks sihib Nikon D800 sihtgrupiks mitte ainult D700 vaid ka D7000/D5100 apgreidijaid. Ja neile kere müümine koos 28-300mm superzoomiga näib igati mõistlik mõte.
Kas sellest võiks aga välja lugeda, et D400 mudelit ei tulegi, jääb tulevikus selgumiseks.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.02.2012 12:23:47 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Heineken kirjutas:
Üks asi mis mulle antud artikli puhul silma riivas on 28-300mm VR superzoomi soovitamine, st. et D800 koos sellega osta. Mis mõte sel oleks? Üldiselt kel D800 vastu huvi on, on ka vajadus vähe spetsialiseeritumate objektiivide järgi, mis siis kas teravamad, suurema avaga, füüsiliselt väiksemad või muudmoodi toredamad, kui too 28-300mm.
St. tüüpilisel väga kõrge otsa peegelkaamera ostjal pole üldiselt superzoomi kui sellist vaja. Üldiselt.

No nii ja naa. Äritõde on see, et suurim müügitulu tuleb kitobjede ja consumer kerede müügist. Spetsiifilised ja kallid torud on nišitooted. Seetõttu jäi mulle Thom Hogan'i D800/D800E kommentaaridest silma selline märkus, et Nikon soovib seda kaamerat pidada jätkuks ka DX kerede (nagu D7000) kasutajatele ning uuele kerele pandud hinnaga tahaks seda uuendust igati soodustada. Kuna D800-l on 15MP DX formaat sisse ehitatud, siis kere vahetuse tõttu ei pea esimese hooga kohe objektiive vahetama tormama.
Ehk et kogu müügitulu suurendamiseks sihib Nikon D800 sihtgrupiks mitte ainult D700 vaid ka D7000/D5100 apgreidijaid. Ja neile kere müümine koos 28-300mm superzoomiga näib igati mõistlik mõte.

Praegusel hetkel on Nikon D800 rahalise ressursi olemasolul kõige kõigem kaamera (välja arvatud juhul kui sa sporti pildistad, siis ilmselt D4). Kuigi paljud kodanikud kes praegu istuvad D700 või D7000 otsas saavad uuendada oma varustust kuid oluline on märkida, et see võib täiesti vabalt olla ka mõne kodaniku esimene kaamera ja just neile ongi suunatud see objektiivi soovitus. Tegemist on minuhinnagul väga hea hinna-kvaliteedi suhtega objektiiviga, eriti kui see on sinu esimene ja ainukene objektiiv. See enamvähem tagab selle, et sul suure tõenäousseega ei jää ukski kaader tegemata. Paremaid objektiive on muidugi olemas, kuid mitte nii hea hinna-kvaliteedi suhtega, eriti kui sa arvestad, et sul võib täiesti vabalt pool aastat sinu ainus objektiiv olla.

Kuulujutte ei kommenteeri (ja kui tahaks, siis ei saaks) üleüldiselt.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 08.02.2012 12:36:11 vasta tsitaadiga

soovin "edu" mobiilsetele fotograafidele. igatahes ringiliikuva iseloomuga läptopikasutajale on 36MPIX kaputt, fotoshoppamisel tuleb kohustluslikuks lisavahendiks äratuskell või kohvimasin (et sagedasi pause teha) või hakata suitsetama icon_smile.gif. paarisaja 36mpix rawi jpegiks tegemine tähendab vist juba täitsa lõunapausi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.02.2012 12:46:58 vasta tsitaadiga

High-Q, kui praegu on D7000 raw faili suurus 20mb siis minu masin oluliselt ei pidurda töötlemisel, tõsi küll veidi tatine on. D800 raw faili suurus on ca 70mb. Teisisõnu, kui mul tavaliselt kulub tunnike saja pildi peale, siis nüüd kulub ehk kaks tundi. Workflow läheb küll aeglasemaks kuid seda kiirust annab tagasi saada kui osta sisse korralik SSD peale mida oleks piltide töötlemine pea samakiire kui JPEG oma.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 08.02.2012 13:01:35 vasta tsitaadiga

No siis tuleb juba mõelda min 256GB SSD-dele, sest ainult 1000-kond d800rawi (ütleme, et tubli päevatäis pildistamist) tähendab 70GB datat. mingi osa võtab OS ja kuhugi peab ka exportima.
tuleb ikka mitme portsuga teha. Ja ega ssd parandab eelkõige multitaskingut ja töötamist väikeste failidega. suurte failide lugemisel ja kirjutamisel nii suurt vahet pole. aga näiteks LR3-me puhul on nii protsessimine kui kirjutamine ja 70MB raw protsessimine on tubli töö. minu läpaka core i7 m620 (dual core, 2,67ghz, HT, ehk siis siiski üsna topklassi, olgugi, et 1 põlvkond vana) juba 12mpix rawi puhul ragistab päris tublisti, 3x mahu suurendamine on ikka väga killer.

lauakatel on lihtsam, aga ma räägin just mobiilsest arvuti kogemusest.

samas muidugi on palju mpixi ikkagi kasuks, vähemalt landscape shootingul. nex7-me pildid näitavad küll, et olugigi, et müra rohkem, siis detaili on ka rohkem ja kuigi vast 1:1 ei kannata näidata, siis salvestatud datat on ikkagi tublisti rohkem. aga lääts peab ka vastav olema. igasugu paarisaja eurosed näkatsid võib ära unustada ning suured-lahtised avad tähendavad minimaalselt 4x resize'i, et mingitki teravust kätte saada.

tark resize on aga üsna arvuti resursinõudlik icon_biggrin.gif edu igatahes.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2012 13:02:11 vasta tsitaadiga

Ei tasu unustada, et see väljaöeldud 75 MB kehtib 14 bit uncompressed raw kohta. Reaalselt kasutatakse ja tõenäoliselt ka D800 puhul jätkatakse 12/14 bit lossless compressed raw formaadi kasutamist. Sel juhul peaks failisuuruseks tulema ca 36-50 MB, mis ei ole väga ulmeline. Kuulge, see on pseudoprobleem, digi keskformaadi (Hassel, Phaseone jm) kasutajad tulistavad juba pikemat aega 40-60-80 MB sensoriga bäkkidega ja saavad ka hakkama.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 08.02.2012 13:03:59 vasta tsitaadiga

erko, jah, aga keskformaadi mehed ei tee postprocessingut keskmisel macbookil, vaid selleks on korralikud ja võimsad tööjaamad.
lihtstsalt d800 mehed peavad nüüd lisaks kaamerale ka arvuti upgrade tegema. mõnele mehele võib see üsna hämminguks tulla.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lindman
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2012 13:09:24 vasta tsitaadiga

Panoraami meeste arvutid on kindlasit väga õnnelikud 36mp peale. Ma ei mõtle neid, kes 2-3 pilti kokku kleebivad, vaid neid kes 10+ pilti üheks õmblevad.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.02.2012 13:28:55 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:

Canoni poolkaadritel on ju pikslitihedus märksa suurem kui D800-l. EOS 7D-l näiteks 53872 pikslit ruutmillimeetri kohta vs D800 42190 pikslit ruutmillimeetri kohta.
Seega Canon 7D on 28% kõrgema pikslitihedusega kui D800.
Kas Canon 7D-ga ei kannata difraktsiooni tõttu üldse pildistada?
Kui aus olla siis ma ise niipalju piksleid luubiga ei vaata ning 7D'd pole pruukinud. 7D sihtgrupi puhul on muidugi selgelt huvi kiire ja täpse autofookuse ning kõrge fps'i vastu - ilmselt kinniste avade suhtes ei ole 7D kasutajatel nii väga huvi.

aga

sünteetilistes testides on välja toodud küll, et 18 megapiksli puhul hakkab juba ava 8 puhul tunda andma, et pildikvaliteet hakkab difraktsiooni tõttu halvenema. Selles suhtes ma täitsa usun, et suurema sensori ja pikslimahu puhul tulevad üsna sarnased võlud ja valud ka D800'l.

Aga see on juba vaidlusteema ning ma ei taha D800't maha teha :). Täitsa tore kaamera on ning optimaalsetel sätetel on kindlasti tulemus ka suurepärane. Samas vähemalt teoreetiliselt tundub mulle, et mänguruum on kõvasti kokku tõmmatud - vähem mänguruumi ava ja ISO'ga.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.02.2012 13:33:11 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
High-Q, kui praegu on D7000 raw faili suurus 20mb siis minu masin oluliselt ei pidurda töötlemisel, tõsi küll veidi tatine on.
See i7'ga läpakas? Ma ei ole küll enam eriti arvutustehnikaga viimastel aastatel kursis aga i7 peaks üsna kõva sõna ju olema. Mul endal on 30MB RAW failidega näiteks 2,5 GHz Core 2 Duo samamoodi aeg-ajalt tatine ning ütleme nii, et suuremate failide ja pikslimahu puhul oleksin ilmselt üsna rahulolematu. Eelmiste kaamerate 10MB RAW'dega oli aga üsna hea tööd teha.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2012 13:52:41 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
erko kirjutas:
Heineken kirjutas:
Üks asi mis mulle antud artikli puhul silma riivas on 28-300mm VR superzoomi soovitamine, st. et D800 koos sellega osta. Mis mõte sel oleks? Üldiselt kel D800 vastu huvi on, on ka vajadus vähe spetsialiseeritumate objektiivide järgi, mis siis kas teravamad, suurema avaga, füüsiliselt väiksemad või muudmoodi toredamad, kui too 28-300mm.
St. tüüpilisel väga kõrge otsa peegelkaamera ostjal pole üldiselt superzoomi kui sellist vaja. Üldiselt.

No nii ja naa. Äritõde on see, et suurim müügitulu tuleb kitobjede ja consumer kerede müügist. Spetsiifilised ja kallid torud on nišitooted. Seetõttu jäi mulle Thom Hogan'i D800/D800E kommentaaridest silma selline märkus, et Nikon soovib seda kaamerat pidada jätkuks ka DX kerede (nagu D7000) kasutajatele ning uuele kerele pandud hinnaga tahaks seda uuendust igati soodustada. Kuna D800-l on 15MP DX formaat sisse ehitatud, siis kere vahetuse tõttu ei pea esimese hooga kohe objektiive vahetama tormama.
Ehk et kogu müügitulu suurendamiseks sihib Nikon D800 sihtgrupiks mitte ainult D700 vaid ka D7000/D5100 apgreidijaid. Ja neile kere müümine koos 28-300mm superzoomiga näib igati mõistlik mõte.

Praegusel hetkel on Nikon D800 rahalise ressursi olemasolul kõige kõigem kaamera (välja arvatud juhul kui sa sporti pildistad, siis ilmselt D4). Kuigi paljud kodanikud kes praegu istuvad D700 või D7000 otsas saavad uuendada oma varustust kuid oluline on märkida, et see võib täiesti vabalt olla ka mõne kodaniku esimene kaamera ja just neile ongi suunatud see objektiivi soovitus. Tegemist on minuhinnagul väga hea hinna-kvaliteedi suhtega objektiiviga, eriti kui see on sinu esimene ja ainukene objektiiv. See enamvähem tagab selle, et sul suure tõenäousseega ei jää ukski kaader tegemata. Paremaid objektiive on muidugi olemas, kuid mitte nii hea hinna-kvaliteedi suhtega, eriti kui sa arvestad, et sul võib täiesti vabalt pool aastat sinu ainus objektiiv olla.

Kuulujutte ei kommenteeri (ja kui tahaks, siis ei saaks) üleüldiselt.

Vastan siis mõlemale korraga - vahet pole kuidas ja kellele seda kaamerat sihitakse turundusosakonna poolt, reaalsus on see et tavakasutajale kel tõesti zupersuumist oleks oluliselt rohkem kasu kui teistest objektiividest (ja üldiselt need kes taolise kere omale ostavad, omavad ka eelnevalt igasugu kola) pole sellist kaamerat vaja ega pole ka mõistlik selle poole vaadata. Parem siis juba mõni peeglita vahetatava objektiiviga kaamera, või väiksem poolkaader või midagi sinnakanti. Tuleb odavam ja tegelikult ka mitmes mõttes kasutajasõbralikum tõenäoliselt.
28-300 VR võib head kvaliteedi/hinna suhet omada, kuid tegelikult pole erilist mõtet seda osta, kui juba D800 käiku läheb. icon_smile.gif
Lihtsalt suhteliselt ebamõistlik. Ja kui on raha et D800 osta, aga pole raha et vähe korralikumat, paremini kasutatavat klaasi ette osta, siis on ehk aeg prioriteedid ümber hinnata?

RAW faili suurusega ainsad probleemid mis saavad tänapäevaste masinatega esineda on ruum mida need võtavad, st. ajutine ja pikaajaline hoiustamine. Arvutusjõudlusest tänapäevariistvara puhul väga puudu ei tule selliste tegevuste jaoks. icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004




sõnum 08.02.2012 14:04:11 vasta tsitaadiga

Loen ja imestan kui targaks teoreetikuteks siinsed kasutajad saanud on. icon_biggrin.gif Ärge põdege selle D800 pärast, teie pilditegemist see kaamera niivõinaa kuidagi mõjutama ei hakka. icon_cool.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.02.2012 14:39:48 vasta tsitaadiga

Ardo, nõus. Head pilti saab teha ka telefoniga icon_wink.gif
High-Q, milleks? Piisab ühest 128GB SSD mida sa läpakasse lisakettana lisad (minul on nt. 2X 500GB 7200RPM @ RAID0 kettakonf hetkel) kuhu peale siis pilte laed, neid seal töötled ja hiljem välisele kettale hoiustama viskad. Või Smugmug keskkonda hoistama, kes kuidas eksole. Ning SSD annab väga palju juurde, keskpärase ca 30mb sekundis lugemiskiiruse saab 500mb sekundis peale ja see peaks väga kiirelt mõjuma juba. Lightroom istub nagunii sul täiesmahus ju mälus.
Mark0, pakun, et praegu jääb masinal puhtalt kettataha jõud seisma.
Heineken, oleneb. Kui sa tahad full-frami kaamerat, siis IMHO hea teha see üks väljaminek ja sinna objektiive korjama hakata. Kuigi see pole võibolla rahaliselt kõige mõttekam väljaminek näen ma väga palju seda - kallis kaamera, üks enamvähem objektiiv ette ja sõidame. Ja nii mõned kuud kuni jälle vaba raha koguneb ja siis ostame teise objektiivi ette. Ja aastas vb. 2-3 objektiivi ostetakse juurde. Sellise, tüüpilise tsenaario puhul on hea algust teha sellise mõnusa, hinnakvaliteediga objektiiviga. Profid teavad nagunii mis objektiivi nad tahavad kaamerale ega hakka ju sellejärgi otsustama mis keegi teine ütleb vaid ikka enda vajaduste järgi.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 79, 80, 81  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.