Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  HP Compaq 6730s müstiliselt aeglane märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2012 12:13:13 HP Compaq 6730s müstiliselt aeglane vasta tsitaadiga

Sõber tuli murega, et läpakas on jube aeglane ja eeldades, et tegu on lihtsalt viiruste ja muu jamaga ülekoormatud masinaga lubasin pilgu peale visata. Üllatus oli mul aga suur kui ma selle asja käima panin.

Nimelt esimesel käivitamisel tundus, et asi ei taha üldsegi toimida, Windows end laadima ei hakanud. Lasin restardi ja märkasin, et recovery pakkumise tekstid tulid ette ülimalt aeglaselt.. mingi 30...50 tähemärki sekundis ehk? Aimasin halba ja lasin käima HP enda diagnostika, mis mulle mitte midagi ei suutnud öelda. Mingi aeg hiljem proovisin uuesti windowsit laadida ja siis asi toimis. Praegu olen jälle sama hetke ees, kus mitte midagi ei liiguta end.

Kahtlustan ise emaplaati aga tahaks ennem veenduda, et milleski muus asi ei ole. Mõttes on memtesti lasta ja kõvaketast testida aga sellise aegluse juures kulub mul selleks mitu kuud, kui just vahepeal jälle ime korras asi ei muutu. Kõvaketta küll ilmselt saan dokis ära testida aga pole veel asja lahti kiskuma jooksnud.

On kellelgi veel taolisi kogemusi olnud? Mis viga oli, kuidas lahendasite või soovitusi taolise asjanduse testimiseks?

E: mainin ära igaks petteks, et ka biosi tekstid jooksevad pmst rida-rea haaval ette.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.01.2012 12:20:18 vasta tsitaadiga

See on emaplaadi viga. Mingi pool-läbi komponent, näiteks "sild" või ka "videokivi" läheb väga kuumaks ja siis kontroller klokib kiiruse maha. Ning mida rohkem kuumemaks see pool-tõbine komponent läheb, siis seda rohkem kontroller kiiruse alla tõmbab.

Ja nii võibki see masin ka lausa mingi a 200 megase kiiruseni olla maha klokitud.
- See 200 mega kiirus on näide poolkutust Dellist (mingi 620 või 630 oli) ja kus siis samamoodi sai oodatud ja imetletud, kuidas pilt tasapisi ekraanile tasapisi joonistatakse. icon_cool.gif
Selle Delli saatust ei tea, tõenäoliselt müüdi osadena maha.

- endal on praegu uurimisel tuttava FS, kus on "põhjasild" pool-läbi ja see masin üritab siis aeg-ajalt ennast 400 megaga jooksustada. Ülejäänud aeg siis õnneks 800-se kiirusega. Aga täiskiirust ei ole ega ei tule. Ainult kas kiirus 800 või siis kiirus 400.
Prosa sai kontrollitud, prosas asi pole. Seega puhtalt emaplaadi probleem.
Ja see masin ootab, mida omanik välja mõtleb, kas jätkab 800-se kiirusega masinaga või lähevad selle komponendid mõne teise masina ehitamiseks.

Aga edu selle tobeda emaplaadi probleemi uurimiseks-lahendamiseks. beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  HP Compaq 6730s müstiliselt aeglane
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.