Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ärifoorumi kasutajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RaleStinre
külaline






sõnum 04.12.2011 21:23:38 vasta tsitaadiga

Wusses, täiesti viis pluss võrdlus ju. thumbs_up.gif Kuna foorumi nimi on "hinnavaatlus" siis sellised võrdlused on teemadesse minu arvates igati õigustatud.
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 03:23:09 vasta tsitaadiga

Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 09:39:21 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).


Väga mõistlik thumbs_up.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 09:52:07 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).



Üks asi jälle puust ja punaseks tehtud thumbs_up.gif

icon_lol.gif tegelt peaks küsitluse tegema,paljud reaalselt reegleid loeb ka (just uute AHV-ide kohapealt) icon_idea.gif

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 10:00:33 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).



Üks asi jälle puust ja punaseks tehtud thumbs_up.gif

icon_lol.gif tegelt peaks küsitluse tegema,paljud reaalselt reegleid loeb ka (just uute AHV-ide kohapealt) icon_idea.gif


See on sama mõistlik kui lugeda "terms and conditions" näiteks mingi programmi installimise puhul, aga vajalik on see sellegipoolest.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 05.12.2011 10:06:36 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).


Seega kasutatud asjade hinda ei tohi enam kommenteerida kuna neid asju ei pruugi olla enam reaalselt füüsilises poes olemas?

OT/ Mul näiteks on üks negatiivne kommentaar, kuna julgesin juhtuda tähelepanu sellele, et müüakse "kasutatud" asja sama kallilt kui reaalselt sama asi uuena "poes" on...

_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 10:14:40 vasta tsitaadiga

bigmarx kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).


Seega kasutatud asjade hinda ei tohi enam kommenteerida kuna neid asju ei pruugi olla enam reaalselt füüsilises poes olemas?

OT/ Mul näiteks on üks negatiivne kommentaar, kuna julgesin juhtuda tähelepanu sellele, et müüakse "kasutatud" asja sama kallilt kui reaalselt sama asi uuena "poes" on...


No internetist saab kõik kätte, kui kaup on nii vana, et enam kusagilt saada ei ole, siis ei ole ju asi ka nii must/valge. Hind võib olla hoopiski tõusnud ja seal on nagu ka eelnevalt mainitud argumenteeritud diskussioon täiesti teretulnud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 10:21:02 vasta tsitaadiga

... sellest on siin räägitud juba nüristumiseni, kui tegemist on kohalikus poes oleva laokaubaga, siis sellele tohib viidata, kuid seda tuleks teha delikaatselt ! Igasugune spekulatiivne moosimine ja kauba maha tegemine teiste kasutajate poolt ei ole hea toon ja need postid kustutatakse, kui teemaalgataja selleks soovi avaldab. Müüdav objekt on siiski müüja oma ja see on tema otsustada, mis hinda selle eest küsib. Juhul, kui hind ei ole turuväärtusele kohane, siis jääbki müümata seniks, kuniks müüja reaalsusega kohaneb ja hinna vastavaks muudab või müümisest loobub. Igasugune sisuline diskussioon peaks jääma prviaatsõnumite tasemele või veel parem, vastavasse alafoorumisse. Ärifoorumid otseselt äri tegemiseks, konstruktiivsed küsimused ja adekvaatsed vastused, ei mingit soolapuhumist !
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 11:27:20 vasta tsitaadiga

DigeBeni, thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 11:38:52 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

Ostjana soovin teada, miks pärsitakse Minu võimalust omandada kaup soodsamalt, keelamaks kõrvaliste allikate kajastuse äriteemas?
- mis huvitav motiiv saab olla, et e-poed ja ülemaailmsed oksjonikeskkonnad, kust tuleb tihtilugu uus kaup ka soodsam, kui lgp. Kasutaja siin müüb, ei ole argumendid ja seda eelkõige müüjale?
Kui Mina Ostjana väärtustan kauba kohest kohalolu, ega viitsi tegeleda posti- ja ooteajaga, on ju kõik korras, aga kui otsin eos võimalikult odavat diili, on teiste ostukeskkondadele viitamise keelamine ebaviisakas ostja rahakoti ja usalduse vastu.

Mina olen alati ostjale sõnumiga antud olukordadest teada andnud ja olen tagasisidena saanud kõike peale pahameele.
Mille nimel see reegel rakendub? Loogiliselt lahendit tuletada ei anna.


viimati muutis Mario. 05.12.2011 11:40:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 11:40:08 vasta tsitaadiga

Mario., loe uuesti viimane Digebeni postitus mõttega läbi, vastus(ed) on seal toodud icon_idea.gif

Pekki küll, kas jälle hakkab sama asja nämmutamine uuesti pihta? icon_lol.gif
See vist mingi igaaastane traditsioon juba...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 11:44:16 vasta tsitaadiga

Järelikult on probleem aastast-aastasse, kui vaikust ei saabu.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 11:47:40 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Järelikult on probleem aastast-aastasse, kui vaikust ei saabu.


Justnimelt, ja selleks me need spekulatsioonid nüüd reeglitega lõpuks ka lõpetame, kuna inimestel on vähe common sense'i ja nad vinguvad iga asja peale, kui asi pole reeglitega must-valgelt paika pandud. Last, but not least - ära unusta, et keskkonna haldajal on õigus kehtestada just sellised reeglid, nagu ta (äri)foorumi toimimiseks heaks peab. Kõiki reeglitepunkte ei saa lahti kirjutada ega pea põhjendama - asi on nii nagu on ja sinu asi on otsustada, kas reeglid sobivad sulle (aktsepteerid neid, ja teed äri) või ei sobi (ei aktsepteeri ja ei tee äri). Selle teema panen varsti lukku, kuna see on IMO juba moderaatorite kolleegiumi aja raiskamine see pidev põhjendamine ja selgitamine.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 11:57:34 vasta tsitaadiga

Kas ärifoorum toimib paremini minu nimetatud tingimustel, kus me pärsime siiani aru saamata põhjustel välismaiste ostukeskkondade hinnaargumente kohaliku Müüja küsitavast, kui on võimalus, et ausat ( ! ) äritegemist saab selle arvelt kenasti hoopis arendada?

Olen aastast-aastasse küsinud ratsionaalseid tuletisi, miks üks on nii ja teine naa, aga jonniga "mina teen nii, sest keskkond kuulub mulle" ei ole jätkuvalt veenev. Kas mina ja teised kaaskodanikud nõuavad liiga palju mõistlikku lähenemist?

See ei ole kellegi ajaraisk, vaid mina kasutajana näen, et pean pakkuma konstruktiivset kriitikat keskkonna puuduste nimel just nende tõenäoliseimaks kõrvaldamiseks.

Ei, see ei edene, tõesti.
Kõik.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:01:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

aga jonniga "mina teen nii, sest keskkond kuulub mulle" ei ole jätkuvalt veenev.



Miks ei ole? Mina oleks Taneli asemel teema ammu lukku visanud. Kõik see reeglite täiendamine ja muu hala, mis toimub on ju moderaatorite/adminite omast ajast. Kes neile palka maksab?
Kui keskkond ei sobi siis vahetage seda palun. Aga aastast aastasse on halajad/probleemid samad ja arvatakse et neile PEAB vastu tulema ja lahendusi otsima. Ei pea.

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:04:33 vasta tsitaadiga

Olen regulaarse toetusmakse just antud põhjusel katkestanud, sest kasutajate kriitikal ei ole enamasti foorumi haldamisse asja.

On intellektuaalselt jälgitav, et inimene pürgib siiski efektiivsemate mudelite poole ükskõik mis vallas - sarvedega vastu hakkamine on imelik.


viimati muutis Mario. 05.12.2011 12:05:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 12:05:04 vasta tsitaadiga

Mario., sellest on räägitud ja kirjutatud palju:

a) On täiesti vaid müüja asi, mis hinnaga ta kaupa müüb
b) Välismaa online hindadele on mõttetu viidata, kuna võivad lisanduda igasugused maksud, kõigil pole sobivaid maksevahendeid, tarneaeg pole kohe kätte jne. Miks peab sinu (ostja) asi ja õigus hõõruda müüjale nina alla mingit online hinda, mida ülalnimetatud põhjustel tegelikult ei pruugi odavamalt või kiiremini kätte saada. Osta siis sealt välismaa online saidist, miks sa pead ostjale dikteerima ette vaid sulle sobivat hinda (vaata punkt a)
c) Ülaltoodud argumentidest lähtudes ongi ja jääbki ainuke õigus viidata odavamale hinnale, kui kaup asub reaalselt/füüsiliselt Eestis kuskis füüsilises salongis, mida ostja saaks sealt kohe sama kiirelt või kiiremini kätte. Ja ka isegi siis pole see alati üheselt must ja valge võimalike erinevate asukohtade tõttu, kuna füüsiline pood reeglina kaupa ei postita (st. peaksid kaubale ise järgi sõitma või tuttaval laskma kaupa osta), küll aga võib kauba postitamist teha ärifoorumi müüja.

tsitaat:

Olen aastast-aastasse küsinud ratsionaalseid tuletisi, miks üks on nii ja teine naa, aga jonniga "mina teen nii, sest keskkond kuulub mulle" ei ole jätkuvalt veenev. Kas mina ja teised kaaskodanikud nõuavad liiga palju mõistlikku lähenemist?

Vaata, eraomandi puhul ei saagi olla demokraatiat, eriti veel foorumis. Kui kõigil oleks õigus "nõuda" talle meelepäraseid reegleid, ei jõuaks me kuhugi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:07:00 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).


Mõned head aastad tagasi oli Arvutikeskus internetipood, millel füüsilist poodi ei olnud. Selle reegli järgi ei oleks tohtinud sellel ajal Arvutikeskuse hindadele viidata icon_confused.gif Füüsilise poe puudumine oli üks põhjus, miks hinnad seal odavamad kui mujal olid.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:07:10 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

Ostjana soovin teada, miks pärsitakse Minu võimalust omandada kaup soodsamalt, keelamaks kõrvaliste allikate kajastuse äriteemas?
- mis huvitav motiiv saab olla, et e-poed ja ülemaailmsed oksjonikeskkonnad, kust tuleb tihtilugu uus kaup ka soodsam, kui lgp. Kasutaja siin müüb, ei ole argumendid ja seda eelkõige müüjale?
Kui Mina Ostjana väärtustan kauba kohest kohalolu, ega viitsi tegeleda posti- ja ooteajaga, on ju kõik korras, aga kui otsin eos võimalikult odavat diili, on teiste ostukeskkondadele viitamise keelamine ebaviisakas ostja rahakoti ja usalduse vastu.

Mina olen alati ostjale sõnumiga antud olukordadest teada andnud ja olen tagasisidena saanud kõike peale pahameele.
Mille nimel see reegel rakendub? Loogiliselt lahendit tuletada ei anna.


Lihtsalt kohatu on võrrelda kauba hinda meil ja mujal. Esiteks ooteaeg, teiseks garantiiga seonduv, kolmandaks transpordi kulu. Kui tellid väljaspoolt EÜ, siis lisandub käibemaks ja üldjuhul ka vastavalt toote tollikoodile ka tollimaks. See kõik on muidugi alates teatud summast. Alla 100€ vist läheb kingtuse alla ja saab maksuvabalt läbi tollist. See oleks sama kui ma müün siin bensiini 1.1€ liiter ja sa paned mulle lingi venemaa bensukast kus see maksab 0.8€ ja nõuad ka "õiglast" hinda.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:08:21 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).


Mõned head aastad tagasi oli Arvutikeskus internetipood, millel füüsilist poodi ei olnud. Selle reegli järgi ei oleks tohtinud sellel ajal Arvutikeskuse hindadele viidata icon_confused.gif Füüsilise poe puudumine oli üks põhjus, miks hinnad seal odavamad kui mujal olid.


Issand noh, kas sa mängid lolli või... ?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:32:33 vasta tsitaadiga

keevitus, Loe mõttega läbi http://www.riigikantselei.ee/arhiiv/atp/Koolitus/oppematerjal/mikmak.htm#12 Turumajanduses kehtivad reeglid, mis töötavad ka juhul, kui müüja ja ostja nendest teadlik ei ole ja koolis sellekohastes loengutes magas.

Teadmiseks, et EL sees kehtib kaupade vaba liikumine http://www.mkm.ee/kaupade-vaba-liikumine-el-s-2/ Käibemaksu ja tollimakse EL siseselt lisanduda ei või (kui tegu pole just aktsiisikaubaga nagu bensiin).

Tanel, On täiesti ostja asi, mis hinna eest ta on nõus kaupa ostma. Turg koosneb siiski mõlemast poolest: Müüja ja ostja

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 12:36:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

On täiesti ostja asi, mis hinna eest ta on nõus kaupa ostma.

kõik õige, aga ostku siis sealt, kust ta odavamalt või parematel tingimustel saab osta doh.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:43:30 vasta tsitaadiga

Mario., probleem ei peitu keskkonnas vaid kasutajates, kes üritavad reegleid väänata enda erapooliku äranägemise järgi. Tuleb aru saada, et ostjal ei ole müüja pakutava kauba suhtes mingeid õiguseid enne, kui müügitehing pole toimud ! Seetõttu ei saa suhtuda positiivselt misiganes katsetesse müüja seisukohti subjektiivsel tasemel manipuleerida !

Väismaiste ostukeskkondadega lisandub väga palju erinevat taustinfot, mida peab teadma, et osata seal müüdavat kaupa ja kohalikku pakkumist adekvaatselt võrrelda. HV ärifoorumid on suunitletud peamiselt siiski kohalikuks tarbimiseks foorumikasutajatele ja siin kehtivaid norme pole adekvaatne võrrelda kõige sellega, mis tavaks ülemaailmsetes ärikeskkondades, veelvähem nõuda kasutajatelt, et nad oleks nende tingimustega kursis ja suudaks neis orienteeruda. Seega on varasemate arutelude käigus jõutud järeldusele, et justnimelt ärifoorumi toimimise huvides ehk arusaamatuste vältimiseks ei lubata säärast viitmist.

_________________


viimati muutis DigeBeni 05.12.2011 12:46:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaleStinre
külaline






sõnum 05.12.2011 12:44:13 vasta tsitaadiga

Mitte ei saa aru miks tuuakse arutellu mingit välimaa e- poodide/oksjonite hindu kui müüakse ikkagi enamasti kasutatud kraami ja pole isiklikult ka veel ühtegi teemat näinud, kus oleks viidatud e- bay hindadele/pixmania hindadele. Uue ehk siis poest välja ostetud aga kasutamata asja puhul kasutatakse võrdluseks Eesti e- poode (näiteks nagu 1a.ee). Kasutatud asja puhul määrab hinna jällegi järelturu hind mille saab ilusti google otsingut kasutades osta.ee lõppenud oksjoni hindu vaadates, soov.ee, kuldnebors.ee müügihindu vaadates.

Nüüd siis ei tohi müüjale tuua konkreetset näidet lingina- "näe seal ja seal on müüdud sinu omaga võrdväärset toodet selle ja selle hinnaga" ?

Kuna suurem äritsemine käib siin ikkagi kasutatud asjade nüümisel siis ei ole mingil välimaalt tellitaval kaubal selle aruteleuga mitte kui midagi pistmist.

Müüja enda asi jah kui palju hinda küsida aga no 2x kallima alghinna püstitamine kui asja tegelik turuväärtus on- ajab ikka sügelema küll, et tahaks mõne kusagilt pilve pealt maa peale tagasi tuua. icon_idea.gif
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 12:48:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Müüja enda asi jah kui palju hinda küsida aga no 2x kallima alghinna püstitamine kui asja tegelik turuväärtus on- ajab ikka sügelema küll, et tahaks mõne kusagilt pilve pealt maa peale tagasi tuua

kui ese (sama või vähemalt samaväärne) on füüsiliselt kuskil poes olemas, siis saabki sellele viidata (kui just müüja ise teemas ei küsi, kas mujal onlines vms on asi soodsamalt müügis)
Muu pole ostja asi, müüja müügu oma kaupa kasvõi miljon korda kallimalt - huvi ja vastuste puudumine tema teemas ja lõpuks teema aegumine toob ta lõpuks ise maa peale tagasi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 12:54:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

"Füüsilistele" tuleks ära jätta ja "saab kohe kätte" tuleks asendada "saab kohe kätte või on tellitav". See on küll tähenärimine, aga teksti saaks parandada kõigest mõne sõnaga. Kui kaup on laos olemas, siis on see samahästi kui tellitav ning käes (kuigi mõni päev kulub asja transportimiseks eestisse). Tellitavate asjade hulka ei saa kuuluda asjad, mida turul saada pole. Muu on kõik OK.

Alla alghinna pakkujad on väga thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif Nende kahju on suurem, kui nende abi teema tõstmisel. Sama lugu on müüjatega, kes müüvad peaaegu poehinnaga. Foorumis müüb kasutaja kaupa eraisikuna, millele ei anta seaduslikku garantiid. Ja kui kaup on pakist lahti võetud, võib sama hästi riskina eeldata, et kaup võib olla rikutud (muljumised, niiskus, kukkumised jms) või kasutatud. Välja võib arvata kaubad, mida pole võimalik pakist välja võtta ilma pakendit lõhkumata ning uuesti pakend kokku panna nii, et pole aru saada, et kaup oleks välja võetud. Samas ei saa sellistele müüjatele ka midagi ette heita, sest lõppude lõpuks on ikkagi ostja see, kes otsustab. :S
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 13:17:47 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
..
Lihtsalt kohatu on võrrelda kauba hinda meil ja mujal. Esiteks ooteaeg, teiseks garantiiga seonduv, kolmandaks transpordi kulu...


Saksamaalt on enamik kaupa tulnud alla 5 päeva, britistanist üle nädala, mujalt ei saa selgelt stati teha. Samas on tihti tulnud eestist oodata kaupa üle nädala ja seda kah läbi pidevate vabanduste kuulamise.
Garantiiga on nii ja naa. Viimase 10+ aasta jooksul pole ise garantiid kasutama pidanud.
Ka transpordikulu on EU kahe otsaga asi.

Tõin selle välja lihtsalt seetõttu, et viimastel aastatel pole viitsinud hindade pärast enam eesti kaubandusse süveneda, mitte seetõttu, et mind jubedalt huvitaks teiste müügiteemade kommenteerimine.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 13:40:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga
-mina näen seda jällegi teistmoodi (ka ilma õlleta)... et kui on teema ja mitte ühtegi pakkumist ei ole...siis teen pakkumise millega mina oleksin nõus ostama ...


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 13:50:08 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga
-mina näen seda jällegi teistmoodi (ka ilma õlleta)... et kui on teema ja mitte ühtegi pakkumist ei ole...siis teen pakkumise millega mina oleksin nõus ostama ...


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


Täpselt! Mul ka üks kuulutus (elus praktiliselt esimene) ja üks pakkus privas. Privas pakkujad hoopis hoopis aidata teemat tõsta, aga see ei ole ju nende huvides ... icon_confused.gif Ja ma ei saa teistele teatada, kui palju mulle privas pakuti, kuna ma ei saa oma esimest postitust rohkem muuta. Õnneks ma (praegusel hetkel) sellele ainsale pakkujale ei müüks ka, sest 95% kindel, et ta tulevane pettur, sest ta on varem avaldanud soovi heategevust saada ja sellisele head tegema ei hakkaks. :S

Alghind peaks kindlasti olema. Kasvõi seetõttu, et teatada potentsiaalsetele ostjatele hinna, millest allapoole toode põhimõtteliselt ei liigu.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.12.2011 13:57:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

95% kindel, et ta tulevane pettur

äkki saadad mulle info privasse?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 14:02:39 vasta tsitaadiga

Üks kasutaja pakkus ka minule suhtelist hea hinda SFF kasti eest ..plausin teha pakkumise teemasse et ka teised näeksid.....polegi teinud... icon_idea.gif
_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 14:40:19 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


Kui sa selle teema esimest postitust vaataks, siis näeks, et ka nemad on mainitud icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 14:52:21 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Wusses kirjutas:
tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


Kui sa selle teema esimest postitust vaataks, siis näeks, et ka nemad on mainitud icon_smile.gif

... nende pakkumiste vastu pole keskkonna eripära tõttu suurt midagi võimalik ette võtta, võib ju reeglitega keelata, kuid füüsiliselt ära piirata ei saa sest pole võimalik vahet teha äriliste sõnumite ja muude vahel. Seega jääbki üle vaid teada anda, kui keegi muutub eriti tüütuks või teeb kahtlust äratavaid pakkumisi ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 14:54:03 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

Ostjana soovin teada, miks pärsitakse Minu võimalust omandada kaup soodsamalt, keelamaks kõrvaliste allikate kajastuse äriteemas?
- mis huvitav motiiv saab olla, et e-poed ja ülemaailmsed oksjonikeskkonnad, kust tuleb tihtilugu uus kaup ka soodsam, kui lgp. Kasutaja siin müüb, ei ole argumendid ja seda eelkõige müüjale?
Kui Mina Ostjana väärtustan kauba kohest kohalolu, ega viitsi tegeleda posti- ja ooteajaga, on ju kõik korras, aga kui otsin eos võimalikult odavat diili, on teiste ostukeskkondadele viitamise keelamine ebaviisakas ostja rahakoti ja usalduse vastu.
.


Oi oi , kas see mitte sina polnud kes alati punaselt ja mustalt oma myygiteemades keelas negatiivsete ähvardusel mistahes kõrvalisi postitusi teha, kui vaid hinna pakkumine?
Seega kerge demagoogia sul siin hetkel.


Wusses kirjutas:



Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 15:04:22 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:

See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.

Siit tekkis mul kiire mõte. Kuulutuse lisamisel tuleks kõige peale mõelda - garantii, AH ja OK hind, seisukord, koduleht, info, kättetoimetamine, pakkumiste tingimused jne jne, siis võiks olla näiteks link lehele, kus on tüüpküsimuste nimekiri. Näiteks: "Kas kaup on kasutatud või mitte", "Kas toode on terve", "Kui pikk on garantii", "Mis on alghind ja ostakohe hind" jne. Need küsimused peaksid andma vihjet selle kohta, millist infot võiks kuulutus veel sisaldada. Kuulutust saab küll mingi aja muuta, aga siiski. Iseküsimus on see, kas see küsimuste nimekiri peaks olema mingi lingi taga või kuidagi teisiti - eesmärk peaks olema see, et müüja (ka ostja, kui ostukuulutus) märkaks seda.

Näiteks mina - kuulutuse tegin juba mitu tundi varem mustandina valmis ja mõtlesin, et nüüd on tehtud, kuid teisi kuulutusi sirvides tuli palju asju siiski kuulutusse lisaks. Eks ma olen kobakäpp ka pisut. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaleStinre
külaline






sõnum 05.12.2011 15:29:35 vasta tsitaadiga

Kuulutuse vormistamine on muidugi omaette küsimus, sageli ei viitsita isegi müüdava eseme andmeid välja kirjutada vaid pannakse lihtsalt "müüa sülearvuti Dell Latitude" ja pannakse mingi suvaline umbmäärane link kust peab potentsiaalne ostja mitme lehekülje jagu mõttetuid andmeid läbi töötlema enne kui huvitava info kätte saab. Rääkimata siis garantiist vms.
tagasi üles
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 15:38:52 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
alliance kirjutas:

See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.

Siit tekkis mul kiire mõte. Kuulutuse lisamisel tuleks kõige peale mõelda - garantii, AH ja OK hind, seisukord, koduleht, info, kättetoimetamine, pakkumiste tingimused jne jne, siis võiks olla näiteks link lehele, kus on tüüpküsimuste nimekiri. Näiteks: "Kas kaup on kasutatud või mitte", "Kas toode on terve", "Kui pikk on garantii", "Mis on alghind ja ostakohe hind" jne. Need küsimused peaksid andma vihjet selle kohta, millist infot võiks kuulutus veel sisaldada. Kuulutust saab küll mingi aja muuta, aga siiski. Iseküsimus on see, kas see küsimuste nimekiri peaks olema mingi lingi taga või kuidagi teisiti - eesmärk peaks olema see, et müüja (ka ostja, kui ostukuulutus) märkaks seda.

Näiteks mina - kuulutuse tegin juba mitu tundi varem mustandina valmis ja mõtlesin, et nüüd on tehtud, kuid teisi kuulutusi sirvides tuli palju asju siiski kuulutusse lisaks. Eks ma olen kobakäpp ka pisut. icon_sad.gif


seda on juba arutatud, a pole prioriteet vms
tegelt võid sa seda ise teha.teed omale plangu valmis ja siis saad igakord kasutada seda

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 05.12.2011 16:49:48 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=517667 hea näide jälle, inimene määrab hinna ja hakatakse 10x odavamate pakkumistega pihta, see kui siin foorumis pole numbritele ostjaid ei tähenda, et peaks selle tasuta ära andma, olen ise numbreid müünud ja neid vahendanud, tean mis midagi maksab.
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 16:59:25 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=517667 hea näide jälle, inimene määrab hinna ja hakatakse 10x odavamate pakkumistega pihta, see kui siin foorumis pole numbritele ostjaid ei tähenda, et peaks selle tasuta ära andma, olen ise numbreid müünud ja neid vahendanud, tean mis midagi maksab.


Palun väga, osta see 250ga kui soovid.
Inimene määras OSTAKOHE hinna, mis võibki jääda tema soovunelmaks kui turg olukorda nii ei hinda.
TURG ei ole mitte müüja tahe, vaid reaalne müügihind, mida ostja on valmis maksma.

Antud näite puhul ei ole tegu isegi mitte "alla alghinna pakkumisega", vaid täiesti reaalsete hinnapakkumistega väga ebalikviidse toote puhul.
Keegi ei sunni ju müüjat müüma. Las ta istub oma teema otsas siis aastaid kui ostjaid ei leidu.
Kui ostjaid 250ga leidub, palun väga, las müüb. Aga halada selle üle, et keegi pakub 25 euri pole küll mõtet...
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 17:45:02 vasta tsitaadiga

Taavi©, alghind puudub, kõiki pakkumisi võib teha. Oleks ta pannud kasvõi näiteks 50€ ja alla selle oleks pakutud, siis oleks mina määranud pakkujatele hoiatuse (müüja palvel muidugi).
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 17:53:58 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Taavi©, alghind puudub, kõiki pakkumisi võib teha. Oleks ta pannud kasvõi näiteks 50€ ja alla selle oleks pakutud, siis oleks mina määranud pakkujatele hoiatuse (müüja palvel muidugi).


Just... ma oleksingi pakkunud 25eur kuna olen loll maapoiss ja kus ma pean teadama palju antud väärt on..


tsitaat:
See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.


Ei vaidle vastu icon_idea.gif

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 18:05:04 vasta tsitaadiga

tegelikult võiks olla kohustuslik kõigil oma profiili asukoht märkida, või kui ringi liigub, siis müügikuulutusse asjade asukoht.
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 20:14:43 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
Mario. kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

Ostjana soovin teada, miks pärsitakse Minu võimalust omandada kaup soodsamalt, keelamaks kõrvaliste allikate kajastuse äriteemas?
- mis huvitav motiiv saab olla, et e-poed ja ülemaailmsed oksjonikeskkonnad, kust tuleb tihtilugu uus kaup ka soodsam, kui lgp. Kasutaja siin müüb, ei ole argumendid ja seda eelkõige müüjale?
Kui Mina Ostjana väärtustan kauba kohest kohalolu, ega viitsi tegeleda posti- ja ooteajaga, on ju kõik korras, aga kui otsin eos võimalikult odavat diili, on teiste ostukeskkondadele viitamise keelamine ebaviisakas ostja rahakoti ja usalduse vastu.
.


Oi oi , kas see mitte sina polnud kes alati punaselt ja mustalt oma myygiteemades keelas negatiivsete ähvardusel mistahes kõrvalisi postitusi teha, kui vaid hinna pakkumine?
Seega kerge demagoogia sul siin hetkel.


Olin.
Tingimuseks pelgalt asjaolu, et ennemuiste oli harjumuseks kauba iseärasusi laialt müügiteemades arutada ja need kippusid sügavateks tootearvamusteks - hinnaargumentatsioone ma vältida ei püüdnud, ega saagi.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2011 20:30:01 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=517667 hea näide jälle, inimene määrab hinna ja hakatakse 10x odavamate pakkumistega pihta, see kui siin foorumis pole numbritele ostjaid ei tähenda, et peaks selle tasuta ära andma, olen ise numbreid müünud ja neid vahendanud, tean mis midagi maksab.

Antud näite puhul ei saa nõustuda, nagu siin ka juba vihjatud, tegemist on müügiartikliga, mille väärtus on üsna personaalne ja hind kujunebki reeglina pakkumise käigus. Määratud OK hind on ilmselgelt spekulatiivne ja kuna minimaalset hinda pole märgitud, siis ei ole alust teemas sisalduvaid pakkumisi eelmainitud põhjusel kritiseerida.

Juhul, kui miskit tundub siiski kohatu ja soov sellest märku anda, tuleks kasutada moderaatorite teavitamise nuppu teema päises . Teemas kommenteerimine tekitab vaid tarbetult teravaid olukordi ja võib tuua ka kommenteerijale endale karistuse, kui üle piiri minnakse. Seega, parem jätke korra hoidmine ikka moderaatorite hooleks, juba üksnes teavitamine on moderaatoritele suureks abiks thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ärifoorumi kasutajad mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.