Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  LGA 2011 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2011 14:16:40 vasta tsitaadiga

On aeg Phenom II välja vahetada icon_cool.gif
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2011 14:27:34 vasta tsitaadiga

Hinnad on küll "head". Eks näis palju s1155 kiiremad on. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.11.2011 14:31:55 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Eks näis palju s1155 kiiremad on. icon_biggrin.gif
Sama takti ja tuumade arvu juures ma erilist kiirusekasvu ei eeldaks. Kui siis ainult mõne eriti tugevalt mälu ribalaiuse taga kinni oleva ülesande puhul. Perfikasv tuleb siiski peamiselt lisatuumadest. Iseasi kui paljud seda reaalselt kasutada suudavad icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2011 15:43:17 vasta tsitaadiga

kenad emaplaadid on icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2011 17:35:20 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
BX80623I72700K INTEL CORE I7-2700K 3.5G 8M LGA2011 BOX

siin mingi näpukas vist see on LGA1155
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2011 17:46:01 vasta tsitaadiga

mis kõige odavama 2011 prose hinnaks näitab?
kallim ladu kallimaks laoks aga kui seal juba hind taevas siis
vaevalt, et teises laos asi kordades odavam tuleb.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 09.11.2011 17:59:08 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
mis kõige odavama 2011 prose hinnaks näitab?
kallim ladu kallimaks laoks aga kui seal juba hind taevas siis
vaevalt, et teises laos asi kordades odavam tuleb.


defauldid on hetkel:


BX80623I72700K INTEL CORE I7-2700K 3.5G 8M LGA2011 BOX 316,00
BX80619I73930K INTEL CORE I7-3930K 3.2G 12M LGA2011 BOX 544,00
BX80619I73960X INTEL CORE I7-3960X 3.3G 15M LGA2011 BOX 958,00

See kõige ülemine VIST on siiski 1155, koodi järgi eeldaks vähemalt, meibi maaletooja näpukas vms, eks lähiajal saabub selgus kui launch ära on icon_razz1.gif

http://www.surfdata.ee/search/2011%20maker%3Aintel
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2011 18:11:18 vasta tsitaadiga

nagu sealt pilukate lehelt selgus siis sellised need hinnad enamvähem tulema peakski.
2011 ju high end ja omanik peabki end selle eest pooleks maksma
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2011 10:57:08 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
Emaplaatide hinnad on hakanud ilmuma: http://accessories.eracks.com/search/?keywords=x79

$250 - $450 ehk umbes samasse auku kui 1366 plated

SurfData kirjutas:

BX80619I73930K INTEL CORE I7-3930K 3.2G 12M LGA2011 BOX 544,00


LGA2011 peale kolida alla ~800€ ei saagi icon_eek.gif icon_lol.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2011 12:34:29 vasta tsitaadiga

Eks benchi mehed ostavad. Mängudeks ja multimeedia kasutamiseks neid vaevalt mõtet osta on , kui just raha peale tige pole icon_wink.gif
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.11.2011 12:40:07 vasta tsitaadiga

Consumeril jah pole vaja, creatoril küll icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2011 12:50:28 vasta tsitaadiga

neoman kirjutas:
Eks benchi mehed ostavad. Mängudeks ja multimeedia kasutamiseks neid vaevalt mõtet osta on , kui just raha peale tige pole icon_wink.gif

Ostad ~1000€ eest CPU MoBo ja Korraliku RAMi ning aasta-pooleteise pärast saad keskklassilt ikkagi pähe (s1366 vs s1155 icon_rolleyes.gif)

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.11.2011 12:58:00 vasta tsitaadiga

Nonde socketite peale on siis 6-coresid oodata? Oskad lähemalt infot jagada?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2011 13:32:39 vasta tsitaadiga

Tahad öelda, et s1155 järeltulija ei saa 6-core prosesid?
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.11.2011 13:37:44 vasta tsitaadiga

Minu andmetel järgmise aasta plaanides neid lisada pole. Võibolla ülejärgmisel haswelliga tuleb miskit. Kui sul on muud infot loeks huviga.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 10.11.2011 15:24:24 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:

BX80623I72700K INTEL CORE I7-2700K 3.5G 8M LGA2011 BOX 316,00
BX80619I73930K INTEL CORE I7-3930K 3.2G 12M LGA2011 BOX 544,00
BX80619I73960X INTEL CORE I7-3960X 3.3G 15M LGA2011 BOX 958,00
2700K on 100% LGA1155, surmkindel
3960X on varsti minu käes icon_razz.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2011 16:21:37 vasta tsitaadiga

njah olen segaduses ... tahaks näha kui hästi need kelluvad muidu tunneks huvi 3930K vastu
On kuskil mingeid kelluvuse teste ?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Need4Weed
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2011




sõnum 10.11.2011 16:48:58 vasta tsitaadiga

Core i7 3820 4/8 3.60GHz / 3.90GHz Limited Unlock 4 x 256KB 10MB 130W 14 November 2011 $294

1 odavam 4 tuumaline tuleb kaa.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 10.11.2011 23:35:32 vasta tsitaadiga

madest kirjutas:
njah olen segaduses ... tahaks näha kui hästi need kelluvad muidu tunneks huvi 3930K vastu
On kuskil mingeid kelluvuse teste ?

siin on pisut infi: http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=32773
3930K varsti mul käes ka. (ES)
ja siin 2700K kohta:
http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=32502
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.11.2011 00:05:39 vasta tsitaadiga

Ohoh. Pane tulemusi ka siis kui kunagi kätte saad. thumbs_up.gif
Me lubame, et ei ütle mitte kellelegi. icon_smile.gif
Hetkel tundub üsna mõttetu see LGA2011 kui hinda vaadata aga eks perf paneb asja paika.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2011 02:52:13 vasta tsitaadiga

kui suudad kõik tuumad töös hoida on asjal täitsa iva sees, lga2011 emaplaat + 3930k + 16gb ram tuleb hind tuuma peale sama mis 1155 emaplaat + 2600k + 16gb ram. päris hea jõudluse kasv hinna kohta kui arvestada, et 2600k ja 2500k vahelist jõudluse/hinna kasvu. Edasi kui vaadata upgrade poole (arvatavasti siis IB ja IBE olenevalt süsteemist) - oletades, et uue generatsiooni protsessorid tulevad samasse hinnaklassi tuleb ainult protsessorit ostes IBE tuuma hind tunduvalt soodsam.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 11.11.2011 12:50:53 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
SurfData kirjutas:

BX80623I72700K INTEL CORE I7-2700K 3.5G 8M LGA2011 BOX 316,00
BX80619I73930K INTEL CORE I7-3930K 3.2G 12M LGA2011 BOX 544,00
BX80619I73960X INTEL CORE I7-3960X 3.3G 15M LGA2011 BOX 958,00
2700K on 100% LGA1155, surmkindel
3960X on varsti minu käes icon_razz.gif


ma ise ka koodi põhjal seda järeldasin. Nüüdseks on maaletoojal ka see asi fixed icon_wink.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 11.11.2011 21:07:50 vasta tsitaadiga

I7-3960K vs i7-2600K perf vahe tuleb ~sama suur nagu oli QX9650 vs I7-965, ma olen selles suht kindel.
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2011 11:05:20 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
I7-3960K vs i7-2600K perf vahe tuleb ~sama suur nagu oli QX9650 vs I7-965, ma olen selles suht kindel.

Jõudlus tuleb eeskätt tuumade arvu 50% kasvuga, programmides, mis ei oska tuumasid efektiivselt kasutada (eeskätt küll mängud), perf ei tõuse.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2011 18:18:24 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
I7-3960K vs i7-2600K perf vahe tuleb ~sama suur nagu oli QX9650 vs I7-965, ma olen selles suht kindel.


qx9650 -> i7-965 tuli uus arhitektuur umbes 8% IPC kasvuga ja 7% kõrgem takt ehk siis kokku 15% kiiruse kasv
2600k -> 3930k on sama arhitektuur, sama takt, 50% rohkem tuumasid ehk siis kokku 50% läbilaske kasv

neil kahel üleminekul pole midagi ühist
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2011 00:04:51 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
Taavi© kirjutas:
I7-3960K vs i7-2600K perf vahe tuleb ~sama suur nagu oli QX9650 vs I7-965, ma olen selles suht kindel.


qx9650 -> i7-965 tuli uus arhitektuur umbes 8% IPC kasvuga ja 7% kõrgem takt ehk siis kokku 15% kiiruse kasv
2600k -> 3930k on sama arhitektuur, sama takt, 50% rohkem tuumasid ehk siis kokku 50% läbilaske kasv

neil kahel üleminekul pole midagi ühist

Noh 1 sarnasus on see, et mõlemal juhul kasvab mälukanalite arv.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 13.11.2011 12:41:00 vasta tsitaadiga

üks ennetähtaegne 3960X ülevaade: http://wccftech.com/intel-sandy-bridgee-core-i7-3960x-benchmarks-slides-unveiled/
naljakas skreen on voolutarbest, kus kiri "more is better" icon_lol.gif
Muidu ei midagi üllatavat.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2011 18:16:07 vasta tsitaadiga

Isegi suurem cache ei aita mängudes, juu 6..8 Mb* on piisav. 15 juba priiskamine.

* - 2500k ja 2600k jõudlus per takt suht sama.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.11.2011 19:41:15 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Isegi suurem cache ei aita mängudes
Eks I7 prefetching on niivõrd hea, et cache miss on üsnagi haruldane nähtus.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 14.11.2011 01:15:20 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Taavi© kirjutas:
I7-3960K vs i7-2600K perf vahe tuleb ~sama suur nagu oli QX9650 vs I7-965, ma olen selles suht kindel.

Jõudlus tuleb eeskätt tuumade arvu 50% kasvuga, programmides, mis ei oska tuumasid efektiivselt kasutada (eeskätt küll mängud), perf ei tõuse.


Perf per takt tõuseb 2011 vs 1555, võin sellepeale raha panna thumbs_up.gif

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 01:49:21 vasta tsitaadiga

mitte oluliselt...
_________________
Sven Suigussaar Photography
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 03:41:28 vasta tsitaadiga

mitte üldse...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.11.2011 09:19:19 vasta tsitaadiga

Kui leiad rakendusi mis mälu ribalaiuse taha kinni jäid siis kasvab.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 09:50:09 vasta tsitaadiga

LGA 2011 tabab sama saatus mis LGA1336.

Tuleb Ivy Bridge ja võtab suure osa jõudlusest ära.Ma ei taha öelda, et mõttetuks muudab, aga kindlasti kahandab põhjust seda osta icon_wink.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.11.2011 10:13:06 vasta tsitaadiga

Samas peaks kõige kõrgema tuumade arvuga prosed endiselt jääma 2011 peale.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 14.11.2011 10:36:37 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kui leiad rakendusi mis mälu ribalaiuse taha kinni jäid siis kasvab.


Just, seega ei saa öelda, et perf kasvu ei tule Absoluutselt.

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 10:50:29 vasta tsitaadiga

mälu ribalaiuse taha jäämisest võib rääkida kui on tegu 2p+ süsteemiga, ühe protsessoriga ei leia sa ühtegi reaalset rakendust kus see juhtuks

lisaks ei ole mälu kontrolleri ehitusel tuuma perf per taktiga midagi pistmist
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.11.2011 10:55:58 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
lisaks ei ole mälu kontrolleri ehitusel tuuma perf per taktiga midagi pistmist
Üksiku tuuma jõudlusest pole eriti mõtet rääkida kui jutt käib 6-8 reaalse/12-16 virtuaalse tuumaga aparaadist.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 11:11:29 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
LGA 2011 tabab sama saatus mis LGA1336.
Tuleb Ivy Bridge ja võtab suure osa jõudlusest ära.Ma ei taha öelda, et mõttetuks muudab, aga kindlasti kahandab põhjust seda osta icon_wink.gif


Mänguril kindlasti ei ole mõtet LGA2011 osta ja ei tule seda mõtet ka enne kui tekib mänge mis meil oskab 12 threadi kasutada. Hetkel on siis meil 4 tuumalised ja 8 threadi .. seda on päris pikaks ajaks enam kui küll. Mby eksin aga endale tundub et enamasti on vähema tuumade arvuga inteli protsessoritel core kell kõrgem ja core performance suurem.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 11:38:57 vasta tsitaadiga

http://www.anandtech.com/show/5091/intel-core-i7-3960x-sandy-bridge-e-review-keeping-the-high-end-alive
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 14.11.2011 11:56:07 vasta tsitaadiga

madest kirjutas:
Mänguril kindlasti ei ole mõtet LGA2011 osta ja ei tule seda mõtet ka enne kui tekib mänge mis meil oskab 12 threadi kasutada. Hetkel on siis meil 4 tuumalised ja 8 threadi .. seda on päris pikaks ajaks enam kui küll. Mby eksin aga endale tundub et enamasti on vähema tuumade arvuga inteli protsessoritel core kell kõrgem ja core performance suurem.

Täiesti nõus, mängurid, kellel juba S1155 baasil masin, võivad rahulikult edasi mängid vana masinaga, kui aga väga tahaks raha rauda paigutada, las mõtlevad pigem kiirema videokaardi vms peale. IMO neile on ikka veel 2500K kõige mõstlikum variant.
Muus osas on siiski progress, väike edasisamm, kuid siiski kindlalt edasi (mida ei saaaga FX-de kohta öelda)
3dMark jne "hullude" jaoks on uuest prosest mõnes testis kasu- wprime, 3d vantage, 3d11 võib-olla ka 3d06-s on uued prosed parem valik, kuna tuumasid rohkem.
Rahaline pool on muidugi teine teema,- a-la +20% skoor +100% raha eest paneb tõsiselt mõtlema ka rahamehed..
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T1111
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2006




sõnum 14.11.2011 13:01:43 vasta tsitaadiga

Keegi peaks hitleri ära tegema selle sandy-e kohta
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.11.2011 13:06:14 vasta tsitaadiga

T1111 kirjutas:
Keegi peaks hitleri ära tegema selle sandy-e kohta


Nii hull asi ka pole. Bulldozeri puhul oli õigustatud. thumbs_up.gif Ta võib ju kirves olla aga vähemalt on kiire. icon_smile.gif
Hetkel on päris hea Gulftowni pealt kogu seda jama jälgida. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 13:28:12 vasta tsitaadiga

http://muropaketti.com/artikkelit/prosessorit/intel-core-i7-3960x-extreme-edition-core-i7-3930k-sandy-bridge-e,5
Mõnel ikka veab
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 14:37:40 vasta tsitaadiga

link :: XbitLabs.com

Esimesed asjalikud ülevaated ka väljas. Mida huvitavat jäi silma.

4-kanaliga mälu kontroller on hoopiski aeglasem kui SB 2-kanaliline. Lisaks on L3 cache kiirused väiksemad.

Mängudes pole SB ja SB-E mingit vahet (va seal kus rohkem tuumasid kasutatakse, enamjaolt sünteetilised testid), 2700k isegi kiirem. Max kellad jäid 4,5 GHz kanti, Inteli vesijahutusega 4,3 GHz. Seega OC on väiksem kui s1155, mis tähendab et mahajäämus tuleb veelgi suurem seal kus üle 4-tuuma pole vaja. Huvitav on ka see et lubatud BCLK kordaja ka vististi ei töötavad nii nagu vaja. Väidetavalt emaplaadi tootjad üle 125 Mhz väga ei usu (x1,66 ilmselt siis ei funka). Siiski huvitav vidin.

Ootaks 2012 aasta keskele või lõppu 6-tuumalist s1155. Siis oleks elu hää. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 15:30:35 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Ootaks 2012 aasta keskele või lõppu 6-tuumalist s1155. Siis oleks elu hää. thumbs_up.gif
Inteli poolelt oleks see endale puhas näkku lask :p kui nad just 2011 peale 6+ tuumalisi ei too. Mid ja high end ei hakka samapalju tuumi nägema lihtsalt ei usu seda
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.11.2011 15:33:32 vasta tsitaadiga

Selleks ajaks, kui 1155 (või tolle järglane) 6 tuumalisi näeb tulevad 2011 peale 8 tuumalised icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 19:37:53 vasta tsitaadiga

Kui s1155 üldse omale kuuetuumalisi saab. Ilmselt enne saab socketi eluiga läbi, kui üle 4/8 threadi vaja läheb ning on uued-paremad tehnoloogiad olemas.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 14.11.2011 19:56:57 vasta tsitaadiga

7-zip ja truecryptis on näha, et rebib isegi takt per takt perfis ette, kui protsentuaalselt maha arvestada lisatuumad, muidugi mängu perf on ikka kehva, aga asi veel toores vast, ootab millal lettidele tuleb siis on reaalsemat pilti näha.
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2011 21:46:01 vasta tsitaadiga

Kuskilt roadmapi kirjeldusest jäi silma, et 6tuumalisi 1155 peale tulemas ei ole. Ei tasu loota...
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  LGA 2011 mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.