|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
19.10.2011 11:24:46
|
|
|
50mm ei muutu lühemaks, ta on taas normaalse pikkusega
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
19.10.2011 11:51:01
|
|
|
Nuh, mul objektiividega väga muret pole, Sigma 24mm F1.8 ja 50mm F1.4 peaks 5D'le vägagi adekvaatsed kaaslased olema, Sigma 24mm F1.8 veidi pehmem on, aga vana 5D pikslitihedus ka üsna madal, samuti ma ülimat äärest-ääreni teravust taga ka ei aja, ülilainurgaks kui kunagi ostan, tuleb Samyang 14mm F2.8 vast. Suure VF'ga ja mõne mattklaasiga(plaanis ka üks selline külge muretseda, kui 5D kasuks otsustan) vähemalt saab käsitsi teravustada.
Teleots tõesti väga huvi ei paku, kuigi ilmselt mingi hetk saab kusagil 85mm-135mm vahemikus fiks(ilmselt kas Canon 135mm F2.0L või Sigma 85mm F1.4, vb Canon 85mm F1.8 või Canon 100mm F2.0) veel juurde vaadatud, zuume eriti ei taha.
Kaugemas tulevikus võibolla ka üks 70-200mm F2.8 torudest, täiskaadri ees oleks see kasulik küll, see siis ainus zuum millel mõtet näeksin.
Lühidalt siis, ma olen täiskaadrile üle kolimise plussid-miinused läbi mõelnud juba üsna mitu kuud tagasi, objektiivide veidi laiem vaatenurk on minu puhul pigem plussiks kui miinuseks, 50mm kipub tihti pikaks jääma poolkaadri ees ja 24mm oleks ka üsna mõnus fookuskaugus minu jaoks täiskaadri ees(kuigi poolkaadri ees on see samuti kasulik), 5D kasuks räägivad veidi parem kere, suurem VF, mugavam, suurem grip, suurem sensor, 50D kasuks räägib see, et tegemist oluliselt uuema kerega = igasugu toredad uuendused ja parandused, nt parem ekraan, kaamera sätete näitamine tagumisel ekraanil, Live-View(mis statiivilt pildistades paigalolevaid kohti/asju vägagi kasulik), nüüd siis lihtsalt küsimus selles kui palju parem 5D 50D'st on ISO1600-3200 peal, sellest ka küsimus kumb parem on just selles ISO vahemikus, kuna hetkel ma olen tõesti kahevahel sellega, mõlema kasuks räägivad mitmed asjad ja otsustavaks langebki ISO perf, tundub.
Keresisesest välgust pole mul kunagi otseselt kasu olnud, enne uut aastat niiehknaa korralik välk plaanis muretseda.
Olen kuulnud hirmujutte, et Helios 44-2 jms objektiivide tagumised otsad käivad Canoni täiskaadritel vasta peeglit pildistades, on see tõsi? Huvipärast oleks muidu tahtnud proovida neid digikere ees ka.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
19.10.2011 12:29:40
|
|
|
Minu jaoks on 550d väiksus pigem plussiks, teatud juhtudel on vaja olla nö "low profile". Looduses ja mujal kruvin akutalla alla.
Ja mu käed on väga suured, väike näpp on alati kaamera põhja all kere toetamas...
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
20.10.2011 21:00:57
|
|
|
Sellega on kuidas kellele, mul need XXXD kered ei istu käes mugavalt, puhtalt juba see grip osa ise on liiga mittesügav.
Tallaga vähe parem see asi, sõrmed nurga all, aga mitte päris see ikkagi.
Pealegi ega 5D ega 50D nüüd nii pirakad ka pole, praegu 400D'ga käin eranditult akutallaga ringi niiet lõppkokkuvõttes oleks isegi väiksem.
Muidu, kui tihti 5D sensor puhastust vajab? Tõmbab väga tolmu ligi?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hemmar
HV kasutaja
liitunud: 12.01.2007
|
23.10.2011 13:09:40
|
|
|
| Süstin nüüd kiirelt vahele ühe küsimusega. Plaan austraaliast lasta tuua 60D. Kuna aga rahaga jube kitsas, siis hakkasin mõtlema, et kas võtta ainult kere natuke odavamalt, või siis oleks hoopis kaval ärikat mängida ja võtta 18-55 & 55-250IS kit natuke kallimalt ja objektiivid pärast eesti hindadega maha müüa. Seega küsimus, et kas on lootust, et keegi neid järelturult ka ostab?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 13:14:35
|
|
|
Nii, et sa plussi jääks - kindlasti mitte!
Edit: Mis 60D kere üldse sealkandis maksab?
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
viimati muutis dud66 23.10.2011 13:16:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.10.2011 13:15:41
|
|
|
Vaevalt keegi noid kit objesid tahab. Pigem võta juba kohe kere + mingi asine obje mida ka reaalselt kasutama hakkaksid
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 13:17:19
|
|
|
Ho Ho, Ikka liigub neid järelturul aga sandikopikate eest...
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teitur
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2007
|
23.10.2011 13:20:26
|
|
|
| Neid objesid on tõesti juba ülekülluses, poehinnaga keegi neid ei osta. Pealegi varem populaarne 55-250 on nüüd asndunud Tamroni uue 70-300ga.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hemmar
HV kasutaja
liitunud: 12.01.2007
|
23.10.2011 13:23:39
|
|
|
Arvutasin välja ka, et objektiivide eest peaks saama rohkem kui 376 eurot, et plussi jääda. Ei tundu tõesti väga reaalne. Kere saaks muidu ~850 euro kanti vs eesti 1000 eurot.
E: ok, nüüd sain teada, et 18-55 on ka ikka IS. Fotoluksi uute hinnad kokku lüüa, teeb see 528€. Krt natuke ikka kripeldab. Asi selles ka, et komplektile on seal väidetavalt eripakkumine, aga ainult kere on tavahinnaga. Samas ei imestaks kui neid komplekte ainult "eripakkumisena" müüaksegi.
viimati muutis hemmar 23.10.2011 13:29:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
23.10.2011 13:24:51
|
|
|
See pole nüüd küll selline vahe, et peaks laskma teiselt poolt maakera tuua kere vs osta siit 150 eurot kallimalt ja saada garantiid ja muud jutud...
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 13:26:48
|
|
|
No 18-55 hinnaks vast saad 50-70€ kui hästi läheb, liikunud ka 30€ ja odavamalt 55-250 eest saad tiba rohkem ehk aga Tamron 70-300 on hetkel 159€ niiet ega väga roosilist miskit sulle ei paista
Umbesenamvähem poolega jääd kahjumisse, kui hästi läheb
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hemmar
HV kasutaja
liitunud: 12.01.2007
|
23.10.2011 13:57:09
|
|
|
Okei, õnnestus hoopis teistpidi diil teha austraalia vennaga. Ta ikka ostab selle komplekti, annab sealt kere mulle, ma annan talle oma 40D kere vastu ja maksan natuke peale ka. Aga tänud kõigile nõu-andjatele
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 14:07:52
|
|
|
expressive, Kui see natuke on tõesti natukene, siis väga hea diil
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
23.10.2011 14:15:46
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| See pole nüüd küll selline vahe, et peaks laskma teiselt poolt maakera tuua kere vs osta siit 150 eurot kallimalt ja saada garantiid ja muud jutud... |
Canoni esindus on ka siinmail olemas ja garantii peaks kehtima sõltumata asukohast, kust toode soetatud on.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
23.10.2011 14:26:04
|
|
|
Aastaid tagasi igastahes asi nii ei olnud kui mul oli isegi Eestist ostetud G5... tore, et nüüd asjad niikaugele jõudnud.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
23.10.2011 14:26:45
|
|
|
| tsitaat: |
Canoni esindus on ka siinmail olemas ja garantii peaks kehtima sõltumata asukohast, kust toode soetatud on.
|
Paar aastat tagasi kehtis Canon'i rahvusvaheline garantii vaid L-seeria "torudele"; kas nüüd muutunud
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 14:28:14
|
|
|
Ollaz,
| tsitaat: |
| Garantiikorras kuuluvad remontimisele kõik seadmed, millel on kehtiv Euroopa Liidu tootjagarantii ning on täidetud kõik tootja määratud garantiitingimused. |
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
23.10.2011 14:37:44
|
|
|
Hmm, imelik. Omast käest võtta näide, kus Rebel XT võeti Overallis vastu. Kodulehel on samuti kirjas, et peab olema originaalpakend, kui garantiisse viid, kuid minu käest võeti ainult kere, pakki ei tahtnud keegi.
Kuigi Overalli leht selgelt väidab, et üks enamlevinud arusaamatus on:
| tsitaat: |
| Eestis saab garantiikorras remontida vaid Euroopa Liidus soetatud seadmeid. |
Pean ausalt ütlema, et ma ei saa enam midagi aru
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 15:08:52
|
|
|
Ollaz, Kust sa seda lugesid, et pakend peab olema?
Võib ju Rebel XT olla aga kust ostetud?
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
23.10.2011 15:22:15
|
|
|
Kuskil Overalli lehel oli, enne kui see suvi kere garantiiremonti viisin. Enam ei leia.
Rebel XT on vaid ameerika turule
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
23.10.2011 15:37:54
|
|
|
Mitu pilti üks 5D aku vastu peab keskmiselt? Eeldusel siis et mitu aastat juba kasutuses olnud jms.
| ot: |
Muidu, kellelgil 400D vastu koos akutalla ja kit toruga huvi pole? Või Sigma 10-20mm F4-5.6 ülilainurga? |
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 15:40:01
|
|
|
Ollaz, Seda ma tean aga oluline on see, kust sa ostad, mitte mis turu jaoks antud mudel suunatud on
Heineken, CIPA testi Mark I ~400 ja Mark II ~850 algselt
Mark I kasutatav BP-511A on enamvähem OK aga kaamera ise sööb palju, Mark II LP-E6 on juba etem ja kaamera üksjagu ökom
| Heineken kirjutas: |
| Eeldusel siis et mitu aastat juba kasutuses olnud jms. |
- see väga lai mõiste aga julgeks loota 70%
Originaalaku uus sinna on üsna kirves (mingi 109€ oli vist) aga Phottix ja muud analoogid on üsna hea hinnaga
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
23.10.2011 15:51:32
|
|
|
| dud66 kirjutas: |
| Ollaz, Seda ma tean aga oluline on see, kust sa ostad, mitte mis turu jaoks antud mudel suunatud on |
Ma ei teagi, et kuskilt mujalt kui Põhja-Ameerikast Rebelit saaks osta. Euroopas neid ei müüda.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
23.10.2011 16:33:29
|
|
|
dud66, oleks mul piisavalt raha vaataks 5D mark II poole, aga kahjuks nii rahaboss ma ei ole.
Ehk siis sisuliselt võin arvestada miskise ~300 pildiga aku kohta? Siis polegi vast kõige hullem isegi...
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
23.10.2011 16:44:20
|
|
|
| dud66 kirjutas: |
No 18-55 hinnaks vast saad 50-70€ kui hästi läheb, liikunud ka 30€ ja odavamalt 55-250 eest saad tiba rohkem ehk aga Tamron 70-300 on hetkel 159€ niiet ega väga roosilist miskit sulle ei paista
Umbesenamvähem poolega jääd kahjumisse, kui hästi läheb  |
18-55mm IS pole kusagil 30€ liikunud ja 55-250 alla 110€ pole ka näha olnud ja mõeldi uut Tamron 70-300mm VC mis umbes 400€ maksab, mitte vana 150€ juustu.
Nii et dud66 sul 3/3 kõik arvud metsas.Kusjuures need hiina 5€ akud peavad pea sama hästi, kui originaalid tingimusel, et kohe laip pole.Mõttetu toita mingit eesti poodi või osta.ee müüjaid.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 17:34:54
|
|
|
soodent, Nagu ma ka kirjutasin, siis tõenäoliselt on hinnaks 50-70€ aga jah neid on liikunud tunduvalt odavamalt (Algses postituses oli muidu non Is - oma viga, et ei viinud kokku, et sellega tolles komplektis toda ei müüda)
@ Tamron - My bad, viimasel ajal on alustajate seas odava otsa Tamronid väga popiks saanud ja arvasin, et seda peeti silmas. Kuigi jah, VC vaid tiba letis 55-250st kallim aga kvaliteedivahe on ulmeline
Phottix-t just päris iga suvalise B-tootjaga ei võrdleks. Mahtuvus on neil küll sama aga suvakad kipuvad kiiremini saba andma ja kvaliteedikõikumine suur. Phottix-it saab ka Hong-Kongist tellida kus need omajagu odavamad -. Tasuks vaadata ka Phottix-i tald+2 akut komplekte - need päris hea hinnaga
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
23.10.2011 17:58:14
|
|
|
soodent, sa arvad et oleks tore kui Eestis ühtegi fotopoodi ei oleks? Kilo kartuleid tellid ka otse Poolast?
Ma eelistan küll kohalikke vahendajaid, olgu siis poed või otse tellijad.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
23.10.2011 18:09:25
|
|
|
Sa elukaz hakkad ka üle pingutama, esiteks ei müüda fotopoes kartuleid ja teiseks sa vaata mis hinnaga nad akusi müüvad, photopoint näiteks müüb Olympuse akut peaaegu 100€
mis ebays 4€ maksab ja ärme pinguta selle kavaliteedi vahega üle, see õigustaks 3x kallimat hinda mitte 25x.
Kui palju ma olen ostnud neid noname tuttavatele ja oh imet lähevad originaalide asemel, mis 1 aasta kasutuses ja kutu ja need inimesed teevad max 5000 pilti aastas.
Nii et pole mõtet siin kobiseda, kui argumente pole.Phottix on ebays 3x kallim, kui noname ja inimesed ostke 3 noname mingi 12€ koos saatmisega ja iga kell elab 2 Phottixit üle.
Fotopoodidest tõesti miskit vajadust pole, sest arvutipoodisest saab enamiku asju palju soodsamalt ja puuduolev internetist, ebayst.Sulgege need kirvehinnaga fotoputkad.
viimati muutis soodent 23.10.2011 18:10:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 18:13:50
|
|
|
soodent, Originaal on originaal - vahet pole kas ostad letist või tellid netipoest. Sa ei saa võrrelda originaaltoote hinda iga suvalise vuhvliga
Olympus-e originaal lisavarustuse hinnad ongi sellised, samuti on Nikon-i kraam kallis.
elukaz, ei väitnud, et kartult fotopost osta peaks vaid Sinu loogika järgi peaksime kartulit ka poolast tellima - et tiba kokku hoida (mis sest, et 2 nädalat, kuni siia tulevad istud näljas)
5D MKII on ilmselgelt tööriist ja suunatud leivateenijatele - kas sa tõesti kujutad ette, et nad topiksid sinna sisse mingisuguseid mõneeurised junne lootuses ehk mõni € kokku hoida? Poole sessi pealt aga annavad akud saba või ei hakka üldse tööle
Ja väide, et fotopoode pole vaja - (Ei hakka parem isegi mitte kommenteerima)
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
viimati muutis dud66 23.10.2011 18:16:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
23.10.2011 18:25:46
|
|
|
Tõsiselt ära aja udu, mingisuguse aku pealt hakata udutama siin- palju sa oled neid noname kasutanud, et kirjutad???
Vot kui praktikas pole kasutanud siis pole mõtet õigustad raha raiskamist ja äkki ka laadija on vaja originaal osta, kindlasti- saad ju ka kohe 60€ vaesemaks, kui ebays maksab 4€.
Kindlast osta ka originaal usb juhe esindusest, sad ka oma 10€ välja käia.
Kusjuures Eluka jutt kartulite kohta teeb ta enese naeruväärseks, sisulislt soovitab, et osta kartulid poest , kui turul on 25x odavam.. ha ha.Aku fetish...
Kusjuures 25x odavama hinnaga koos saatmisega ostaks kõik inimesed kartulid Poolast... kõva argument.
Te vennikesed seal ülakorrusel üldse ei toimeta....Jah on siin foorumis kõik kõvad MKII profid..ära aja naerma...Kusjuures pole vaja neid fotopoode tõesti- aga põhjenda nende vajadus
ja kui sa ei suuda põhjendada usutavalt miks siin üldse textid...Arvutipoed tellivad sulle sama kraami ladudest, mis fotopoed ja maksad palju vähem.
Samuti ei tasu telekat mujalt osta, kui arvutipoest.
|
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
23.10.2011 18:27:58
|
|
|
soodent, Kui sul paha päev, siis ära seda teiste peal välja ela - mõistlikult saab ka kirjutada, kasutades kirjavahe märke ning viisakas keelekasutus ei teeks ka paha
Loomulikult olen kasutanud X tootjate C varuosa akusid ning jah alguses on kõik tore (eeldusel, et esimene laadimise üle elab) aga eluiga pole küll neid originaalidega võrreldav, samuti on asjalik B varuosad odavast C varuosast parem
Ma ei vaidle vastu, et USB juhtmed on originaalis kallid (10€ küll ühtegi ei saa) aga sedasi garanteerivad tootjad, et asi on kvaliteetne ja kestab
No turult ei saa enam ammu asju odavalt
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
23.10.2011 18:30:22
|
|
|
phottixi akud olid möistliku hinnaga ebays kui 400D oli veel tegija. mingi hetk aga ka selle tootja akud kruvisid end ülesse, et täna enam ei osta ka phottixi akusid.
nagu elu näitab hapneb ka canoni orginaalaku. milleks siis sellele uut eestist osta kui ilma tootjata see sama on tunduvalt odavam ja kui kestabki aasta. siis ostan uue no name. ikkagi jääb hinnavöit.
teiseks nt meike akutallad. fotoluks müüb 79.-. ise soetasin meike ebayst 60D'le 39 euri. ja sorri. ma ei leidnud mingit vahet, miks osta seda eestist kui suht topelt soodsamalt saab ca nädalase ootamisega väljamaalt.
asi on vast selles, et köik pole rikkad, et sammud poodi ja ostad 60D'le orginaalaku.
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.10.2011 19:17:55
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
| Hmm, imelik. Omast käest võtta näide, kus Rebel XT võeti Overallis vastu. Kodulehel on samuti kirjas, et peab olema originaalpakend, kui garantiisse viid, kuid minu käest võeti ainult kere, pakki ei tahtnud keegi. |
Niivähe kui mul endal on Overalliga kokkupuudet olnud siis on tegu väga sõbraliku firmaga. Neil on ilmselgelt kliendisõbralik suhtumine ning ilmselt nad ei hakka juuksekarva lõhki ajama. Ühel tuttaval oli olukord, kus oli väga ruttu vaja Canoni tehnikat hooldada kuna juhtus õnnetus, pikema ootamise puhul oleks kallis profitehnika ilmselt hävinud. Overall aga tuli vastu ning tegi töö ära kiiremini kui üldiselt kombeks.
***
Phottix versus muud hiinakad - seni on mul Phottixiga head kogemused, samuti üldiselt ka muude hiinakatega. Ma pigem ostan 3-4 hiinakat kui sama raha eest originaali - arvestades mu pildistamisharjumusi siis sobivad ka kehvema pidamisega akud mulle. Eriti hea on muidugi AA'dega akutalda omada - endal on terve elamine AA ning AAA Eneloopide otsas, peavad ikka hästi küll. Vaat' selles vallas julgen põhitootjat soovitada.
***
Spoiler 
Ning trolli pole vaja toita...
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
25.10.2011 14:02:18
|
|
|
Huvitav objektiiv.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
25.10.2011 16:01:30
|
|
|
| Liiga pehme päevavalguses. Hämaras võib üsna asjalik olla.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
25.10.2011 18:24:38
|
|
|
Eks asi ole selles keda pehmus häirib, keda mitte.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.10.2011 18:41:32
|
|
|
| Andykas kirjutas: |
| Liiga pehme päevavalguses. Hämaras võib üsna asjalik olla. |
Igast asendist liiga "pehme". See on ka ülevaates kirjas, et selle objektiivi ainus point on f/1,0. Kui vähegi ava kinni keerata siis on f/1,2 või f/1,4 versioon parem valik. Järeltöötlusega tuleb ikka kõvasti pilti järgi aidata, et täisaval tehtud pilt oleks söödav.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
25.10.2011 20:18:55
|
|
|
Oman ise Canon 50mm 1.2L objektiivi ning see on tõesti fantastiline optika. See on küll suurem ning raskem kui 1.4 avaga versioon, aga näieks filmimisel tuleb see kasuks. Seda nimelt suurema ning mugavama fookusrõnga tõttu. 1.2 ava juures on fookussügavus nii väike, et sellega saab väga huvitavaid pilte luua. Muidugi 1.2 avaga on reporteri või muud tööd raske teha, sest fookus peab nii täpselt paigas olema, et kasutatavat pilti saada. Bokeh jääb lihtsalt väga kreemias ning mõnus selle objektiiviga. Fookustamine on mõnes mõttes aeglasem kui näiteks 24-70 mm 2.8L ning sellepärast on seda objektiivi raske väga hämaras kasutada. Ta pakub küll suuremat valgustjõulisust kui teised objektiivid, aga selle kasutusala hämaras 1.2 ava juures on üsna piiratud.
50mm 1.0L pidi olema veelgi aeglasem kui 1.2 ning samuti raskem.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plus
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2004
|
26.10.2011 15:18:19
|
|
|
Kes f2,0-st valgemate torudega toimetab nagu eelkõneleja 50L-iga, sel soovitan kindasti muretseda kaamerale teine, supertäpne matt-klaas.
Näiteks 5DmkII-le on saadaval see, Eg-S:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/590458-REG/Canon_3357B001_Eg_S_Super_Precision_Matte.html
Kui standard matt-klaasiga näete pildiotsijast reaalset olukorda ekvivalendiga ca. f2,8, siis Eg-S-iga ma näen isegi reaalset f1,4 ja kohta kus fookus täpselt asub. Enne seda kobasin küll suht pimeduses ja sain loota vaid juhusele, et f1,4 fookus õigesse kohta satub. Mis veel - tänu sellele ma kasutan enamuse ajast nüüd manuaalfookust, AF ei suuda seda täpsust pakkuda mida mu enda silm.
ps. Kui seda jullat Eestist tahate tellida, siis varuge aega. Teadsin küll netipoode kust see kohe ära osta aga tahtsin siiski eestlastele ka midagi jätta ning esitasin tellimuse Fotoluksi. Kuu aja jooksul ma seda ei saanud ning ka parim info mis anti oli see, et ei tea kuna saabki. Rohkem ei viitsind oodata ja tellisin kuskilt Inglismaa saidilt koos saatimisega sama hinnaga ning kohal oli ca. 5 päevaga.
_________________ gerrysulp.net |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plus
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2004
|
26.10.2011 16:22:03
|
|
|
Pole seal midagi keerulist ja ohtlikku nagu välismaised saidid üritavad näidata, et suunata abituks tehtud inimesi tarbimisühiskonna koletut kaadervärki toitma. Nõukogude inimesele on see hästivalgustatud laua taha istumise vaev ja 3 min. näputöö. See plastist näpitsamoodi abivahend on mattklaasiga kaasas, samuti ka lihtne juhend.
_________________ gerrysulp.net |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanus
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
26.10.2011 16:27:11
|
|
|
Mattklaasi vahetus on väga lihtne, ca 20sek. Vaja on ainult peenikeste otstega pintsette.
|
|
| Kommentaarid: 717 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
571 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
26.10.2011 18:03:55
|
|
|
plus, see istub 5D (mark I) ette ka?
Edit: Interneti sõnul on vastus ei - või nuh läheks kui sealt midagi maha viilida. Tundub et vaja Ee-S mattklaas leida siis...
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
plus
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2004
|
27.10.2011 14:04:46
|
|
|
Heineken, ei minu teada 5D classicule ei istu see.
Lisan natuke infot eelnevale akuarutelule ka:
Tahtsin osta lisaakut 5DmkII-le ja esimene valik oli hinna tõttu loomulikult alternatiiv, seekord vaatasin Photopointist saadaolevat, sest olid mõned kinkekaardid kasutada:
http://www.photopoint.ee/et/toode/20205/eneride-aku-e-canon-lp-e6-1500mah
Minu heast tahtest hoolimata aga see aku karbist välja võttes kunagi elumärki ei andnudki. Ei enne ega pärast laadimist. Photopoint enne tagasi võtta ei tahtnud kui asi ekspertiisis ära käib (loe: kenake aeg kaotsis), kuid õnneks nad nõustusid Enride'i kohe tagasi võtma kui võtsin Canoni originaali ja maksin hinnavahe kinni. Aeg oli antud olukorras olulisem.
Teine kogemus distantspäästikuga. Suvaline hiinakas 39 eur vs. Canoni originaal 159 eur. Kasutamisel ja siiani kestvusel pole mingit vahet.
Selline kogemus siis originaal vs. alternatiividega.
_________________ gerrysulp.net |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hemmar
HV kasutaja
liitunud: 12.01.2007
|
27.10.2011 18:02:36
|
|
|
Sain siis täna oma 60D kätte. Esimene Üldmulje on väga positiivne aga samas on ka üks ülisuur "aga" millest ka enamus netiülevaatustest pasundasid. Paratamatult jääb selline mulje, et canoni disainiosakond oli suures hädas, et kuidas teha nii, et 60D 7D'le väga kandadele ei astuks. Ja siis keegi tarkpea pakkus välja, et keerame nupusüsteemi piixu (ja siis tehnikaosakond lisas veel omalt poolt aeglasema burst'i). Minule kui vasaku silmaga sihtijale on see joysticki muutmine ikka tõeline kaotus. Samas eks kõik ole harjumise asi ja võibolla ehk õpin siis ka ninaga fookuspunkti valimise ära. Aga üldiselt pildikvaliteedi ja mürisemise poolest on võrreldes eelmise 40D'ga õnneks tegu ikka tubli edasiminekuga + muidugi videofunktsioon, mis minu eriala juures on päris vajalikuks osutunud.
Samas kui 40D müügikuulutuse teen, siis raudselt väidan, et see on kahenumbriliste seerias siiani parim kaamera
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
30.10.2011 03:03:24
|
|
|
| Paljuga 5D mark II kered kasutatult liiguvad? Kas 1000-1100 eest oleks võimalik üht endale muretseda? Mis on min. hind millega need kasutatult liiguvad?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|