Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  EU asub senisest agressiivsemalt tarbijat kaitsma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 12:53:15 EU asub senisest agressiivsemalt tarbijat kaitsma vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


raipekass kirjutab minutis: "Esmaspäeval, 10. oktoobril 2011 kinnitatud uus tarbijakaitse direktiiv sätestab senisest karmimad reeglid netipoodide tegevusele. Hinnapoliitika peab muutuma tunduvalt selgemaks. Keelatud on inimeste trikitamine maksma näiliselt tasuta teenuste eest. Kaupade ja teenuste kogumaksumus peab olema algusest peale selgelt ja arusaadavalt välja toodud. Keelatuks muutuvad eelnevalt linnukestega täidetud kastikesed, näiteks lennupiletite ostmisel automaatselt valitud lisateenused, millest loobumiseks tuli eraldi klikke teha.

Kehtima hakkab 14 päevane kaupade tagastamisõigus, ilma et ostja peaks midagi põhjendama. Juhul kui kaupmees pole ostjat teavitanud tagastamisõigusest, võib tagastamisperiood pikeneda aastani. Sama hakkab kehtima ka eBay profesionaalsete müüjate (firmakontod, mitte eraisikud) kohta. Loobumisõiguse päevade lugemine algab kauba kättesaamise, mitte tehingu tegemise momendist. Kaupmees peab 14 päeva jooksul tagastama raha, sealhulgas postikulud. Samuti vastutab kaupmees kauba transpordi käigus riknemise eest mis juhtus enne ostja kätte jõudmist. Kaupmehed ei tohi võtta lisatasusid krediitkaardi ja infoliini kasutamise eest. Kaupade tagastamisega seonduvad postitasud peavad olema selgelt väljatoodud. Digitaalsete kaupade (muusika, tarkvara, arvutimängud jne) puhul peab olema selgelt välja toodud kokkusobivus riistvaraga, samuti kopeerimiskaitsete olemasolul need piirangud. Tarbijal on õigus keelduda digikaupadest (näiteks muusika ja video), kuid ainult siis kui nad pole alustanud allalaadimist. Uued reeglid hakkavad kehtima 27 euroriigis. Kohalike seaduste kooskõlla viimiseks uue direktiiviga on riikidele antud armulised kaks aastat.
Direktiivi memoga saab tutvuda siin: New EU rules on consumer rights to enter into force"

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:03:01 vasta tsitaadiga

Selliste seadustega on märgatav hinnatõus kaupadele garanteeritud. Tarbijat peab kaitsma, see on selge, aga antud juhul üritatakse kaupmehele igast otsast kott pähe tõmmata.
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:04:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kehtima hakkab 14 päevane kaupade tagastamisõigus, ilma et ostja peaks midagi põhjendama.

See saab päris "huvitav" olema icon_confused.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:12:53 vasta tsitaadiga

On vaja GPS'i vm. elektroonikat, "rendid" ilma lisatasuta.

Kodanik ostleb siiski lähtuvalt vajadusest e. omandataval kaubal on sihipärane eesmärk olla kasutatav tema reaalse eluea lõpuni.
Kui toode ei kattu ootustega, on antud võimalus vägagi teretulnud - suurt kuritarvitamist, kui üldse, kindlasti ei näe - hinnatõus on võimalik, aga loodetavasti muutuvad ka reklaamid ausamaks.


viimati muutis Mario. 13.10.2011 13:14:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:14:26 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Kehtima hakkab 14 päevane kaupade tagastamisõigus, ilma et ostja peaks midagi põhjendama.

See saab päris "huvitav" olema icon_confused.gif

Kahtlemata. Paraku pole antud direktiivis täpsustatud, kas kaup peab ikka endiselt olema kasutamata? Eriti "vahva" on siis, kui klient tellib internetipoest kauba, mida tal ongi vaid ajutiselt vaja, kasutab seda kuni 14 päeva ning saadab siis ilma igasuguse põhjenduseta kaupmehele tagasi. Sealjuures peab kaupmees veel ka saatekulud kliendile tagastama!

Teine asi on see, et väga suur hulk inimesi ei tea, mida neil vaja on või mida nad ostavad. Isegi kui tegemist on igati korraliku kaupmehega, kes kirjeldab kaupa igati detailselt ning lisab juurde ka selged ja suured pildid tootest, jääb ikkagi reaalne oht, et klient ostab lihtsalt oma lollusest vale kauba. Sellisel juhul on tal õigus kaup tagastada ning ka saatekulud tagasi saada, kuigi kaupmees pole midagi valesti teinud ja on andnud endast parima toote omaduste/välimuse edasiandmiseks! Kaupmees kulutab aega ja raha, kuid klient võib teha mida tahab?

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:16:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kaupmees kulutab aega ja raha, kuid klient võib teha mida tahab?

Kaupmehel on võimalus ja seeläbi ka soovides ebamugavusi vältides lausa kohustus harida ostjalt lollus välja.


viimati muutis Mario. 13.10.2011 13:17:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:16:54 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
tsitaat:

Kaupmees kulutab aega ja raha, kuid klient võib teha mida tahab?

Kaupmehel on võimalus, ja seeläbi ka soovides ebamugavusi vältides, harida ostjalt lollus välja.

Kuidas sa seda reaalses elus ette kujutad?

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:28:51 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Mario. kirjutas:
tsitaat:

Kaupmees kulutab aega ja raha, kuid klient võib teha mida tahab?

Kaupmehel on võimalus, ja seeläbi ka soovides ebamugavusi vältides, harida ostjalt lollus välja.

Kuidas sa seda reaalses elus ette kujutad?

[quote]Klient: "Mul ei ole eriti rublasid käepärast, aga soovin mobiilset sülearvutit, mille reaalne aku tugiaeg on kindlasti üle nelja tunni; konstruktsioon robustne ja alla pooleteise kilogrammi. Vaikus on samuti oluline. Mida te mulle soovitate 200€ eest?"
Müüja: "Lgp. Klient, selle summa eest ei suuda me Teie soove rahuldada, ma kinnitan, ja tõenäoliselt ei sobi ükski masin antud hinnaklassis Teie nõudmistega. Vältimaks nii Teie kui endi komplikatsioone, soovitame kvaliteetsema süleri seotamiseks veidi valuutat koguda või masin hankida järelturult"
Müüja: "Kasutatud masinatest on meil pakkuda järgnevad tingimustele vastavad mudelid, mis klapivad ka teie nimetatud ostujõuga: ... ...quote]



Kaob võimalus, kus kaupmees ei ütle omakasu eesmärgil kliendile, et ta teeb tõenäoliselt lolli ostu, sest peaasi on midagigi maha parseldada. Kaovad ülivõrdelised kaubakirjeldusest müüja enda kahjuhirmu nimel. Kaupmehe ülesanne saab olema olla aus ja klapitada kliendi soovile vaid töötav lahendus (loe: ta ei saa müüa mittevastavat kaupa, sest tõenäoliselt see ka tagastatakse). Jäävad vaid diagnoosiliselt põikpäised idioodid, kes aga ei ole turul enamuses.

Kui ostetud süler on kurdetult häälekas, liialt nagiseva korpusega, aku tugiaeg on reklaamitust lausa kordi väikseb ja venib turuloleva MSOS'ide all nagu tatt (olenemata, et reklaam kiirgab näkku "ÜLIkiirust"), siis ega sul ei ole head mugavat olukorda seda masinat edasi müüa just tingimusel, klient võib selle ilma argumentideta tagastada.


Ma ei kujuta ette arvutisalongis vaikset kambrikest, kus klient saab testida ostetava masina häälekust, ekraani ereduse võimekust ning reaalset aku tugiaega..


viimati muutis Mario. 13.10.2011 13:37:13, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ehhr
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2008




sõnum 13.10.2011 13:30:09 vasta tsitaadiga

See 14 päeva jooksul tagastamise õigus ilma igasuguse selgituseta tundub küll "natuke" idiootne. icon_exclaim.gif
Selliseid lambaid on ikka omajagu kes tellivad/ostavad midagi ja siis avastavad et neil pole seda asja üldse vaja.krt kaupmees on nagu mingi tola kes hoiab oma raha ja kaupa kinni ehk siis pidur tema ärile ning peav veel transa ka kinni plekkima, sest klient avastab "äkki" , et tal pole sellist kaupa üldse vaja või et see kuu on raha vähe ning peaks ikka hoopis järgmine kuu selle (uuesti) ostma või mis veel hullem, klient avastab et konkurent müüb antud kaupa 2% odavamalt ja otsustab hoopis sealt osta.
Selliste klientide õigusi ei peaks kaitsma - kui oled lammas siis maksa selle eest(ehk siis lepi oma ostetud kaubaga).
Ma loodan, et päris nii idiootne see asi olema ei hakka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:55:59 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
tsitaat:
Klient: "Mul ei ole eriti rublasid käepärast, aga soovin mobiilset sülearvutit, mille reaalne aku tugiaeg on kindlasti üle nelja tunni; konstruktsioon robustne ja alla pooleteise kilogrammi. Vaikus on samuti oluline. Mida te mulle soovitate 200€ eest?"

Kas sa tõesti eeldad, et kaupmees peaks iga müüdava sülearvutimudeli enne selle müümist üle testima, saamaks teada reaalse aku tugiaja, konstruktsiooni tugevuse ning selle, kui vaikne või vali antud sülearvuti töötades on? See on ju absurd!

Pealegi võib aku jõudeolekus 4 tundi vastu pidada, kuid klient ostab arvuti ära, vaatab järjest videot ning teatab, et aku ei kestnud kolme tundigi ning saadab selle kaupmehele tagasi. Kas tõesti peab sinu arvates kaupmees hakkama vastutama tootjapoolsete spetsifikatsioonide õigsuses?

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:58:24 vasta tsitaadiga

Kusjuures, soomes see süsteem toimib ja pole küll kuulnud, et kaupmehed viriseks.
Oma tuttavate pealt tean..... võtsid post mingi elektri riistapuu ja viisid paari päeva pärast tagasi. Öeldi, et on lahja pill ja no questions!

Kui ikka reklaamitakse aku tööajaks 6 tundi ja see ei vasta tõele.... siis mingu see kaupmees ka per..e.
Spoiler Spoiler Spoiler



edit: djstallion, siin on kaks vahet kuni ja konkeertselt öeldu vahel.


viimati muutis villu70 13.10.2011 14:00:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 13:58:29 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Mario. kirjutas:
tsitaat:
Klient: "Mul ei ole eriti rublasid käepärast, aga soovin mobiilset sülearvutit, mille reaalne aku tugiaeg on kindlasti üle nelja tunni; konstruktsioon robustne ja alla pooleteise kilogrammi. Vaikus on samuti oluline. Mida te mulle soovitate 200€ eest?"

Kas sa tõesti eeldad, et kaupmees peaks iga müüdava sülearvutimudeli enne selle müümist üle testima, saamaks teada reaalse aku tugiaja, konstruktsiooni tugevuse ning selle, kui vaikne või vali antud sülearvuti töötades on? See on ju absurd!

Pealegi võib aku jõudeolekus 4 tundi vastu pidada, kuid klient ostab arvuti ära, vaatab järjest videot ning teatab, et aku ei kestnud kolme tundigi ning saadab selle kaupmehele tagasi. Kas tõesti peab sinu arvates kaupmees hakkama vastutama tootjapoolsete spetsifikatsioonide õigsuses?

See absurdsus on pigem elementaarne teave ja müügiargument, Mida täpsemalt turustatakse(k.a aku tugiaeg koormuse all - pidasin loomulikuks, et selle üle ei hakka keegi siin eraldi närima).
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:02:39 vasta tsitaadiga

võtas-uxu kirjutas:
Kui ikka reklaamitakse aku tööajaks 6 tundi ja see ei vasta tõele.... siis mingu see kaupmees ka per..e.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kui kaupmees edastab müües toote tootjapoolsed spetsifikatsioonid, milles siis kaupmees tegelikult süüdi on? Selles, et ta tootja spetsifikatsioone kahtluse alla ei sea ja ise kõike ära ei mõõda? Loomulikult ei poolda ma seda, kui kaupmees teadlikult ekslikku infot toote kohta jagab.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:03:32 vasta tsitaadiga

Süüdi ei ole, aga tema tagumik tõmmatakse lohku, kui ta ei too turule kvaliteetset kaupa ja reaalsusele vastavat tootekirjeldust.
Võidavad kõik sellest.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:06:53 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Süüdi ei ole, aga tema tagumik tõmmatakse lohku, kui ta ei too turule kvaliteetset kaupa ja reaalsusele vastavat tootekirjeldust.
Võidavad kõik sellest.

Siin esineb taas üks oluline loogikaviga. Tihtipeale ei saa kauba kvaliteedi üle otsustada enne, kui seda on teatav kogus müüdud. Ebakvaliteetseid tooteid/tooteseeriaid esineb ka tuntud ja muidu kvaliteetsetel tootjatel. Aga taas on kaupmees süüdi ning peab kogu löögi endale võtma?

Kindlasti ei võida sellest kõik. Nagu ma juba eelnevalt mainisin, siis uudises väljatoodud seaduste jõustumisel on kaupade hinnatõus garanteeritud, kuna kaupmees peab ellu jäämiseks ja kasumi teenimiseks kuidagi riske maandama.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:07:30 vasta tsitaadiga

Ja kui nt. seda sama reklaami veel korra vaadata siis siin on konkreetselt netipoe enda pott..... kumb siis kurat õige peaks olema???
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:08:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Siin esineb taas üks oluline loogikaviga. Tihtipeale ei saa kauba kvaliteedi üle otsustada enne, kui seda on teatav kogus müüdud. Ebakvaliteetseid tooteid/tooteseeriaid esineb ka tuntud ja muidu kvaliteetsetel tootjatel.

Õigus sul on.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:10:08 vasta tsitaadiga

võtas-uxu kirjutas:
Ja kui nt. seda sama reklaami veel korra vaadata siis siin on konkreetselt netipoe enda pott..... kumb siis kurat õige peaks olema???
Spoiler Spoiler Spoiler

Tegelikult oleks korrektne termin hoopiski "pritsmekindel".

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:12:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mida täpsemalt turustatakse (k.a aku tugiaeg koormuse all)

Seda infot vist ei väljasta IMO ükski tootja. Parandage mind, kui eksin.
Teiseks, juba ühtse, kokkulepitud mõõtühik koormuse defineerimine on praktiliselt võimatu. icon_neutral.gif
Jah, on küll mingid benchmargid, aga kui sa ikka pidevalt piid arvutad, siis ega aku väga pikalt kesta.
Saab seda lugeda normaalseks koormuseks või mitte?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2011 14:50:34 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mida täpsemalt turustatakse (k.a aku tugiaeg koormuse all)

Seda infot vist ei väljasta IMO ükski tootja. Parandage mind, kui eksin.
Teiseks, juba ühtse, kokkulepitud mõõtühik koormuse defineerimine on praktiliselt võimatu. icon_neutral.gif
Jah, on küll mingid benchmargid, aga kui sa ikka pidevalt piid arvutad, siis ega aku väga pikalt kesta.
Saab seda lugeda normaalseks koormuseks või mitte?

Täpselt nii ongi. Lisaks on erinevate tootjate testmeetodid erinevad. Kui kaupmees kirjutab tootekirjelduses "kuni 6 tundi" asemel "6 tundi", on see tema ämber ja kliendi eksitamine, kuid ülejäänud osas oleks ebaõiglane talle kotti pähe tõmmata. On ju kaupmees siiski vaid vahendaja, mitte müüdava kauba tootja.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yxtom
HV kasutaja
yxtom

liitunud: 30.05.2007




sõnum 13.10.2011 15:24:21 vasta tsitaadiga

4) 14 Days to change your mind on a purchase
The period under which consumers can withdraw from a sales contract is extended to 14 calendar days (compared to seven days legally prescribed by EU law today).
ehk - ei midagi uut - täpselt sama asi kehtib ka praegu aint et poole lühema aja vältel. Nn. "selgete tagastustingimuste" alla käib näiteks, et toode peab olema tootjapoolses pakendis... jne... (plastikust vaakumpakend?)

8) Clearer information on who pays for returning goods
If traders want the consumer to bear the cost of returning goods after they change their mind, they have to clearly inform consumers about that beforehand, otherwise they have to pay for the return themselves.
ehk - kaupmees plekib tagastuskulu kinni jah, kui ise on laisk olnud - kooliraha... edaspidi vormistab oma veebipoe korrektselt.

kogu pull tehakse IMO selleks, et vältida igatsorti "piiripealset" tüngastamist (näiteks. osaliselt eeltäidetud teenustega vorm jne).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2011 11:20:10 vasta tsitaadiga

Kaupmees müüb siiski kaupa kasu saamise eesmärgil. Praegu on olukord, kus tegelikult kasu saab tootja ja kaupmees, aga reaalse riski kauba vastamise eest spetsifikatsioonile pannakse ostja kraesse. Pole ju ka päris õiglane olukord, või kuidas? Selline risk peaks olema mingil õiglasel moel jagatud ja kaupmees peaks oma riske maandama mõistlike lepingute sõlmimisega oma tarnijatega, mitte riski as is müügiklausliga ostja kraesse kirjutama.

Pealegi on müüjal alati eelis, kuna tal on võimalik olla spetsialist nende asjade osas, mida ta müüb, ostjal aga pole võimalik olla spetsialist enamuse asjade osas mida ta ostab.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2011 11:20:58 vasta tsitaadiga

Oleks ka aeg sellise süsteemi jaoks. USA-s on see edukalt toiminud päris kaua. Kuni hinnasilt küljes ja tootel kasutamisjäljed puuduvad, saab toote probleemivabalt poodi viia ning antakse raha tagasi. Paaris poes oli kassal selliseks puhuks isegi eraldi valik tagasimakse jaoks - "Customer didn't like". Mitte mingit jamamist. Isegi, kui sooduskupongid jäid koju, maksid alguses täishinna, aga järgmisel päeval läksid tšekk ja kupongid näpus poodi tagasi ning vastuvaidlemata tehti hind soodsamaks. Meil ei saa isegi praaktoote tagastamisel raha tagasi - peab valima samasuguse või samaväärse. Raha tagasi tahtes näidatakse selliste asjade puhul trääsa ja pead hakkama oma närve mingi õnnetu Tarbijakaitsega kulutama.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ronn
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005




sõnum 14.10.2011 21:42:55 vasta tsitaadiga

Oodake, kas meil praegu juba ei kehti seadus kus netipoest ostetud kaupa saab tagastada, ilma põhjenduseta 2 nädala jooksul. Samas olukord kus poest ostetud kaupa ei saagi tagastada on küll nõme, kuidas ma saan kõiki kauba omadustest poes aru. Kauplejatele oleks see samuti kasulik, inimene ostaks julgemalt, teades et kui ei meeldi saab tagastada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2011 21:51:08 vasta tsitaadiga

ronn, 14 päeva kehtib meil tavakaupadele nagunii, nüüdsest hakkab kehtima lisaks ka e-poe 14 päeva tagastus. Aga jätkuvalt on põhimõte nagu tarkvara shipib alati lahtises pakendis (vist olulisim punkt üldse mis siinsele perele peaks meelde jääma).
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 15.10.2011 10:32:22 vasta tsitaadiga

Mind hakkas huvitama, kellele on see kasulik? Iga asi on ju kellelegi kasulik icon_wink.gif
Jutt käib netipoodidest, seega arveldamine toimub mitte tarbija enda rahaga, vaid pangale kuuluva virtuaalse rahaga, millele tarbijal on küll moraalne kasutusõigus, aga mille üle tal puudub reaalne kontroll. Teadupärast küsib pank oma raha loksutamise eest tasu. Antud juhul tarbija kasu ei saa, kui kaup ei meeldi, viib tagasi, seega nullseis. Kaupmees kasu ei saa, kui miskit on, saab kauba tagasi, aga kulud sinnajuurde ja ta on kergelt "ämbris". Samas on virtuaalraha edasi-tagasi loksutatud ja pank on mittemillegi pealt kaks korda teeninud. Ükskord maksab tarbija ja teinekord kaupmees. Mida rohkem seda toimuma hakkab, seda rasvasemaks läheb pankuri lõust ja "tarbija on kaitstud" icon_lol.gif

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 10:38:39 vasta tsitaadiga

Paljud pankade eraisikust kliendid ei maksa eurosentigi siseriikliku pankadevahelise makse eest icon_rolleyes.gif

Kui sina siiamaani maksad teenustasu maksete tegemisel, siis tasuks ehk mõne panga poolt pakutava kliendiprogrammiga liituda. Näiteks Sampo isekas vms

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 15.10.2011 10:47:14 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Paljud pankade eraisikust kliendid ei maksa eurosentigi siseriikliku pankadevahelise makse eest icon_rolleyes.gif

Kui sina siiamaani maksad teenustasu maksete tegemisel, siis tasuks ehk mõne panga poolt pakutava kliendiprogrammiga liituda. Näiteks Sampo isekas vms


Minuskulaarne erand kinnitab reeglit icon_biggrin.gif Muide tihti tahetakse maksmist krediitkaardiga, mis iseenesest on eriti riikidevaheliselt mõistetav. Annad ehk infot, kuskohast saab "tasuta" krediitkaarti kasutada? Ja hea kui saaks "tasuta" riikidevahelisi makseid teha. Jutt käib meil ju netipoodidest icon_wink.gif
Muide isekas või mitte, raha mis on panga käes, on panga kontrolli all ja sul on selle kasutamiseks vaid moraalne õigus. Moraalne õigus ei ole tänapäeval kahjuks enam mingi argument.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 10:50:56 vasta tsitaadiga

Jah, need rahaautomaadid on kurjast. Alati peale palgapäeva tõmban konto tühjaks ja viin ilusate silmadega telleri kätte icon_smile.gif


No olgem ausad, paljud inimesed viitsivad välismaale kaupa tagasi hakata saatma?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 10:52:46 vasta tsitaadiga

Kuidas on aga transpordiga? Klient maksab mõlemal juhul transpordi kinni?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 15.10.2011 11:08:05 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt küll ja seda igal juhul. Kuigi vormiliselt peab seda tegema mõlemal juhul müüja, siis kaupmees peab selle riskiga koheselt arvestama, seega ainus loogiline võimalus on kahe otsa transport kohe hinnale otsa virutada. Koos võimalike pangateenustega icon_lol.gif Kes riske arvestada ei oska, on üsna ruttu mängust väljas icon_wink.gif
_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
upper
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2001




sõnum 15.10.2011 11:20:58 vasta tsitaadiga

lõpuks ehk hakatakse siis asju jälle ka euroopas tootma,seda hiina kandi kaupa tuleb ju 3 korda tihedamini osta,kui varem euroopas toodetut.ei hakata ju kaupa sisse ostma ,mis kohe laiali pudeneb.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 15.10.2011 11:47:21 vasta tsitaadiga

Vaevalt et tootjamaa nüüd kauba kvaliteeti määrab. Rohkem ikka kvaliteedinõuded ja kontroll, mis hinnale otsa paneb. Selle kohta on aastaid üks hea kõnekäänd - miks saksa autod on parema kvaliteediga kui prantsuse autod? Saksa autosid panevad kokku türklased, prantsuse omasid araablased ja mustanahalised icon_lol.gif
_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 15.10.2011 20:36:43 vasta tsitaadiga

Kohaliku toodanguga see eelis siiski on, et kui ta ära laguneb, saab teda parandada-kohendada siinsamas kohapeal, ei pea teise maailma otsa edasi-tagasi postitama.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2011 20:55:11 vasta tsitaadiga

Kas see seadus kehtib meil juba praegu või siis kui Eesti kahe aasta jooksul need vastu võtab eraldi?
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ModiKomP
HV kasutaja
ModiKomP

liitunud: 01.06.2005




sõnum 16.10.2011 22:27:29 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
ronn, 14 päeva kehtib meil tavakaupadele nagunii, nüüdsest hakkab kehtima lisaks ka e-poe 14 päeva tagastus. Aga jätkuvalt on põhimõte nagu tarkvara shipib alati lahtises pakendis (vist olulisim punkt üldse mis siinsele perele peaks meelde jääma).

Mis mõttes tavakaupadele kehtib 14 päeva, pead silmas tavakaupluseid siis oled sattunud valele teele, seda pole kunagi olnud ja ei tule. Internetist ostes on meil koguaeg olnud 14 päeva tagastus õigus kui kaup ei vasta ootusele. Seljuhul peab see vastama teatud tingimustele!
Kui klient tellib kauba interneti poest ja tuleb sellele ise kontorisse järel siis ta veendub et saab soovitud kauba ja 14 päevast võib vaid unistada. Eestis muutub peaegi midagi, siin on niigi karm juba.
ronn kirjutas:
Oodake, kas meil praegu juba ei kehti seadus kus netipoest ostetud kaupa saab tagastada, ilma põhjenduseta 2 nädala jooksul. Samas olukord kus poest ostetud kaupa ei saagi tagastada on küll nõme, kuidas ma saan kõiki kauba omadustest poes aru. Kauplejatele oleks see samuti kasulik, inimene ostaks julgemalt, teades et kui ei meeldi saab tagastada.

Mõtle mis see endaga kaasa tooks, see oleks katastroof . Siis tuuakse väga kergekäelisel tagasi , tõuseks kohe hinnad kordades, et neid näpitud ja kasutatud asju mahakanda sest neid uue pähe niikergelt ei müü. Internetis müüa ongi seetõttu oluliselt raskem minuarust on tarbijat ülekaitstud. Põhjendatakse ainult sellega et kaupa reaalselt ei näe peale pildi või pakuja on kuskil kaugel.

_________________
Lugupidamine
http://www.modikomp.ee/soodus/
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2011 22:35:06 vasta tsitaadiga

ModiKomP,
võtas-uxu kirjutas:
Kusjuures, soomes see süsteem toimib ja pole küll kuulnud, et kaupmehed viriseks.
Oma tuttavate pealt tean..... võtsid post mingi elektri riistapuu ja viisid paari päeva pärast tagasi. Öeldi, et on lahja pill ja no questions!

icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ModiKomP
HV kasutaja
ModiKomP

liitunud: 01.06.2005




sõnum 16.10.2011 23:03:06 vasta tsitaadiga

võtas-uxu kirjutas:
ModiKomP,
võtas-uxu kirjutas:
Kusjuures, soomes see süsteem toimib ja pole küll kuulnud, et kaupmehed viriseks.
Oma tuttavate pealt tean..... võtsid post mingi elektri riistapuu ja viisid paari päeva pärast tagasi. Öeldi, et on lahja pill ja no questions!

icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif

Arvan et see oli brändi teema ja see on teine asi, see toimib ka Eestis, kui brändi müügikampaanja nii ette näeb, keegi ei keela. Alati võib seadusest paremaid tingimusi teha, ka meil on modikas tagastamine 15päeva, seega saan alati vingukustidele öölda meil on veelparmad tingimused kui peaksid olema icon_cool.gif

_________________
Lugupidamine
http://www.modikomp.ee/soodus/
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ronn
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005




sõnum 17.10.2011 12:04:01 vasta tsitaadiga

ModiKomP kirjutas:
d3t kirjutas:
ronn, 14 päeva kehtib meil tavakaupadele nagunii, nüüdsest hakkab kehtima lisaks ka e-poe 14 päeva tagastus. Aga jätkuvalt on põhimõte nagu tarkvara shipib alati lahtises pakendis (vist olulisim punkt üldse mis siinsele perele peaks meelde jääma).

Mis mõttes tavakaupadele kehtib 14 päeva, pead silmas tavakaupluseid siis oled sattunud valele teele, seda pole kunagi olnud ja ei tule. Internetist ostes on meil koguaeg olnud 14 päeva tagastus õigus kui kaup ei vasta ootusele. Seljuhul peab see vastama teatud tingimustele!
Kui klient tellib kauba interneti poest ja tuleb sellele ise kontorisse järel siis ta veendub et saab soovitud kauba ja 14 päevast võib vaid unistada. Eestis muutub peaegi midagi, siin on niigi karm juba.
ronn kirjutas:
Oodake, kas meil praegu juba ei kehti seadus kus netipoest ostetud kaupa saab tagastada, ilma põhjenduseta 2 nädala jooksul. Samas olukord kus poest ostetud kaupa ei saagi tagastada on küll nõme, kuidas ma saan kõiki kauba omadustest poes aru. Kauplejatele oleks see samuti kasulik, inimene ostaks julgemalt, teades et kui ei meeldi saab tagastada.

Mõtle mis see endaga kaasa tooks, see oleks katastroof . Siis tuuakse väga kergekäelisel tagasi , tõuseks kohe hinnad kordades, et neid näpitud ja kasutatud asju mahakanda sest neid uue pähe niikergelt ei müü. Internetis müüa ongi seetõttu oluliselt raskem minuarust on tarbijat ülekaitstud. Põhjendatakse ainult sellega et kaupa reaalselt ei näe peale pildi või pakuja on kuskil kaugel.


Mis mõttes katastroof, nii tekib ka müüjal huvi oma kauba vastu, tal tekib soov leida just sulle see õige asi, mitte midagi pähe määrida. Millal sa viimati nägid asjalikku müüjat poes, kopp ees juba sellest, et kui küsid midagi siis keegi midagi ei tea, mine ise uuri.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2011 12:13:31 vasta tsitaadiga

ModiKomP kirjutas:
d3t kirjutas:
ronn, 14 päeva kehtib meil tavakaupadele nagunii, nüüdsest hakkab kehtima lisaks ka e-poe 14 päeva tagastus. Aga jätkuvalt on põhimõte nagu tarkvara shipib alati lahtises pakendis (vist olulisim punkt üldse mis siinsele perele peaks meelde jääma).

Mis mõttes tavakaupadele kehtib 14 päeva, pead silmas tavakaupluseid siis oled sattunud valele teele, seda pole kunagi olnud ja ei tule. Internetist ostes on meil koguaeg olnud 14 päeva tagastus õigus kui kaup ei vasta ootusele. Seljuhul peab see vastama teatud tingimustele! Kui klient tellib kauba interneti poest ja tuleb sellele ise kontorisse järel siis ta veendub et saab soovitud kauba ja 14 päevast võib vaid unistada. Eestis muutub peaegi midagi, siin on niigi karm juba.


Ohjah, tõsi sul olen segamini ajanud kaupluste vastutulelikuse seadusega. Sisuliselt, niikaua kuni tehing toimub äriruumis ei ole ametliku tagastusõigust. Kui aga on tegu koduukse pakkumisega (nt. tuleb kontorisse või koju keegi pakkumist tegema), sideteenusega, kindlustustega ja kõige muuga see aga kehtiv.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ModiKomP
HV kasutaja
ModiKomP

liitunud: 01.06.2005




sõnum 17.10.2011 20:35:17 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
ronn, 14 päeva kehtib meil tavakaupadele nagunii, nüüdsest hakkab kehtima lisaks ka e-poe 14 päeva tagastus. Aga jätkuvalt on põhimõte nagu tarkvara shipib alati lahtises pakendis (vist olulisim punkt üldse mis siinsele perele peaks meelde jääma).

jeesus, Interneti kauplustes on see juba aastaid kehtinud. Tean mida räägin olen need asjad tarbijakaitsega korduvalt läbirääkinud ja koolitustel käinud. Niikaua kui mina olen asjaga tegeld on see asi kehtin 5+ vähemalt, ei mäletaks et teisiti oleks olnud kunagi. Kui ise järele tuled jääd ilma 14 päeva tagastusõigusest, seega tavakaubanduses seda pole.

_________________
Lugupidamine
http://www.modikomp.ee/soodus/
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aah
Kreisi kasutaja
Aah

liitunud: 21.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 00:17:46 vasta tsitaadiga

Eelmine nädal sai euronicsist ostetud mingi ressiiver. 14p jooksul on tagastamis õigus. Toode läbib komisjoni et oleks korras ja miski asja eest peab maksma 22 eurot.
Ongi teine vähe lahja, ostan sealt võimsama ja kallima asemele icon_razz.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 10:31:15 vasta tsitaadiga

Miski asja eest peab maksma 22 eurot? Mis mõttes? Et mingi fiktiivne teenustasu?

Mulle kõige rohkem meeldib maksta broneeringute teenustasude eest. Ettevõtja saab raha ette sellega, et "broneerib" ja siis peab veel teenustasusid ka maksma - tore ettevõtmine icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 11:08:35 vasta tsitaadiga

ModiKomP, See tagastus õigus kehtib soomes päris paljudele asjadele..... nüüd paar asja mida kindlalt tean.

Tuttav oli soomes tööl ja naine lapsega tuli nädalaks külla. Polnud koikut käepärast võtta ja tüüp ostis täispuhutava madratsi.
Nädala jagu kasutas ja siis viis tagasi, ütles et ei sobi ja maksti raha tagasi. Ilma ühegi paberi täitmiseta.

Üks tont käis ja ostis mingi glasuurplaadi lõikaja. Oli enda oma objektile jätnud ja nädalavahetusel vaja kiirelt mingi töö ära teha.
Reedel ostis ja esmaspäeval viis tagasi. Muidugi nägi see tagasi viies välja kui uus. Jällegi, no problem.

Isehakanud (soomlasest)ehitusärimees soomes tõi poest töölistele mingi trell-segusegaja. Mis viiendal päeval otsad andis.
Viis tagasi ja ilma igasuguste jamadeta anti kohe uus asemele. Maksis vist veits juurde ja sai vastu vähe kobedama riistapuu.

Need on näited mida ise kindlalt tean ja nii see asi seal toimib. Kui massiline see tagastamine on, see on muidugi iseasi.

Mis see seadus eestis kaasa tooks ei kujuta küll praegu ette. Alguses on kindlasti igasuguseid jobusid, kes seda seadust massiliselt ära kasutaksid.
Siin tunnen küll kaupmeestele kaasa.
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 11:15:32 vasta tsitaadiga

Ja mis kadalippu te siis eestis läbinud olete?

Kui ostad normaalsest kohast, siis saad normaalselt tagastada ka... Ise olen ühte mahlapressi juba 3x ümber vahetanud Omega kodumasinates või misiganes selle koha nimi nüüd on, asub Lasnamäe Maksimarketis pmst... igaks hooajaks uus seade garanteeritud... mootor põleb sellel läbi koguaeg (passis muidugi kirjas, et üle 4 minuti järjest käiata ei tohi... minuarust on see muidugi mõttetu, kui sul on 100+ kg õunu vaja läbi ajada icon_biggrin.gif )

Ükskord viisin nädal aega kasutatud asja Euronicsisse tagasi, küsiti, et mis asjal viga ja siis küsiti, et kas olen nõus kinkekaartidega sama summa ulatuses...täiesti okei lahendus.

tsitaat:

Alguses on kindlasti igasuguseid jobusid, kes seda seadust massiliselt ära kasutaksid.

Ma ei tea mis peab selle inimese peas toimuma, et sellist jama korraldada koguaeg ja kaupluste vahet joosta ning tagastada asju... nagu sa ütlesid... jobud icon_smile.gif

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 11:26:27 vasta tsitaadiga

carlking, Maakera on kirju ja "jobusid" on igasuguseid.
Nt. vead omale sünkariks mingi hullu heli koju, pärast viid tagasi..... võtad jõuludeks omale 60" full hd/3D teleka koju.... vaja talvel lumi ära ajada, ostad lumepuhuri paariks päevaks.... jne. jne.
mis pole ideeid või kuidas kaupmehi ära kasutada..... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 11:28:34 vasta tsitaadiga

Loodetavasti lasevad kaupmehed sellised jobud üle
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 11:32:20 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Loodetavasti lasevad kaupmehed sellised jobud üle

.... no aga sellest me siin ju räägimegi et, siis kui sedadus käiku läheb on (kõik) õigused tarbija poolel.....
Mida sa siin üle lased.
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 12:54:39 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Ükskord viisin nädal aega kasutatud asja Euronicsisse tagasi, küsiti, et mis asjal viga ja siis küsiti, et kas olen nõus kinkekaartidega sama summa ulatuses...täiesti okei lahendus.

See toimib ainult siis, kui mul on sealt poest midagi osta. Vastasel juhul jääb raha ikkagi poele ja mul käes kaks kasutut paberilipikut, millega mul miskit teha pole. Kellelegi maha müües ei saaks ka nende eest täishinda, mistõttu suht feil diil.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2011 13:01:24 vasta tsitaadiga

Nagunii on koguaeg sealt midagi vaja osta.


Ma ei usu, et keegi hakkaks hullu trianglit ajama ning kui antakse kinkekaardid raha asemel, siis ütleb, et "Ah suva, ma kasutan defektset seadet siis edasi"


Njah, need kinkekaartide müüjad on muidugi veelsuuremad geeniused...

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  EU asub senisest agressiivsemalt tarbijat kaitsma
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.