Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 256, 257, 258 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 15.09.2011 18:06:36 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
londiste, sina koos jalgrattaga oled vähem tähtsam, kui pakk su pakiraamil. icon_biggrin.gif

Kui aga tuua võrdlus SKG öeldut arvestades, siis jalgratta puhul oled koormaks sina kui jalgrattur. Kumb on tähtsam, kas sina jalgratta seljas või jalgratas sinu all? Kelle kaotus oleks vähemtühisem?

Lõpetagu ära selle kartuli või õuna transportimine ukrainast või jumal teab kust. :@ Siis väheneks ka naftast sõltuv majanduskriis ning kohalik majandus saaks samuti kiiremini jalad alla. Ei saa mina aru, mismoodi hispaania õun saab olla odavam kohalikust.


toetused on erinevad...enamasti 4-10x eesti KAHJUKS. Igast põllumaa toetused kui meil on näiteks 100€ per hektar siis kreeklane näiteks saab 600€ per hektar jms. Ehk siis seal on põllumeestel pooleldi suva mis hinnaga müüvad, kuna toetused on nii suured, siin aga on asjad nirud. On räägitud küll ühtlustamisest, aga karta on, et niipea seda ei tehta (räägitakse isegi nende külmutamisest, et siis vana euroopa saaks ikka 5x rohkem toetuseid edasi kui need "ida eurooplased"). Samuti muidugi veel lisaks see mitu saaki aastas jutt nagu mainiti
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AirichsB
HV vaatleja

liitunud: 25.02.2003




sõnum 15.09.2011 18:10:39 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Ei saa mina aru, mismoodi hispaania õun saab olla odavam kohalikust.
Seal on niivõrd palju odavam toota lihtsalt? Meil siin tuleb ühe saagiga ära elada terve aasta, seal võid sisuliselt aastaläbi korjata-müüa.


Õunasid saab aasta jooksul mitu saaki icon_eek.gif icon_question.gif
Isegi Eestis puud vahepeal puhkavad aasta, kui näiteks eelnev aasta on väga hea saak olnud.


viimati muutis AirichsB 15.09.2011 18:11:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 18:11:06 vasta tsitaadiga

Ma arvasin, et peame õnnelikud olemas, et euroopa liit maksab meile rohkem raha, kui välja maksame, aga selgub, et need on siis ainult toiduriismed, mille pärast poliitikud nii õnnelikud on?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 15.09.2011 19:08:38 vasta tsitaadiga

AirichsB kirjutas:

Õunasid saab aasta jooksul mitu saaki icon_eek.gif icon_question.gif
Isegi Eestis puud vahepeal puhkavad aasta, kui näiteks eelnev aasta on väga hea saak olnud.


Ekvaatori lähedal (Lõuna-Euroopa vist väga kaugel sealt pole) on suhteliselt tavaline, et kui on hea aasta, siis räägitakse 3-4 saagist. Minu selleteemalised kogemused pärinevad küll Filipiinidelt ja Vietnamist, seega ei pretendeeri absoluutsele tõele. Ja ma ei pea (ainult) õunu silmas ka muidugi.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 19:11:36 vasta tsitaadiga

Ma ei pidanud ka ainult õunu silmas. Viitasin sellele, et mida ja kui pika maa taha transporditakse ...
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 19:15:55 vasta tsitaadiga

Kui praktiliselt sama investeeringuga saad puhtalt tänu 12 kuud kestvale suvele kordades suuremat saaki siis transa seal juures niiväga ei huvita.

Muideks nii viinamarjad kui arbuusid kasvavad suht-koht adekvaatselt Eestis. Arvake ära miks keegi neid massiliselt poodi ei vea.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2011 19:42:39 vasta tsitaadiga

See oli jah üllatus, et arbuusid. icon_razz.gif Aga eks oli soe suvi ka. icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.09.2011 20:08:43 vasta tsitaadiga

Mu esivanemad on mõlemaid kasvatanud oma tarbeks/lõbuks nii kaua kuni mäletan. Päris iga aasta arbuusid õuntest suuremat saaki ei anna kuid maitse suhu ikka saab. Viinamarju seevastu tuleb kohati rohkem kui oma pere jõuab ära süüa icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.09.2011 11:35:56 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Ma arvasin, et peame õnnelikud olemas, et euroopa liit maksab meile rohkem raha, kui välja maksame, aga selgub, et need on siis ainult toiduriismed, mille pärast poliitikud nii õnnelikud on?


Põllumajandustoetuste osas on seis jah suhteliselt nigel. Põmst tööd on vaja ühtemoodi teha, aga toetused mis antakse on väga suurte vahedega. Meil annaks põllumees ka arvatavasti piima jms võibolla poole odavamalt ära, kui toetused oleksid lääne-euroopa tasemel ehk VÄHEMALT 5x kõrgemad kui praegu, sest siis ta elaks enamasti nö toetustest ja piim jms saadused oleks nö kõrvalprodukt mille võib ka poolmuidu ära anda icon_razz1.gif

Ho Ho kirjutas:
Arvake ära miks keegi neid massiliselt poodi ei vea.


Üks asi on ka see, et poed ei võta väiketootjatelt midagi vastu, ka suured saadetakse enamasti pikalt...põhjus lihtne...nad ei suuda garanteerida, et vot nüüd kogu aeg tarnivad sellise koguse jms. Suured kaupluseketid kahjuks ei taha väikeste partiide kaupa, mis ei ole isegi veel kindlad et saab. Seega põhjuseid on mitmeid.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.09.2011 11:42:40 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
Üks asi on ka see, et poed ei võta väiketootjatelt midagi vastu
Tõsi kuid see oli mul seal pigem üldises mõttes et miks keegi nende müügiga ei tegele. Kokkuost, kui keegi ostaks üldse sääraseid vilju, võtaks suurima heameelega kui mõistlikku hinda pakutaks. Mesi pole küll päris 1:1 võrreldav kuid selle kokkuostu või suurematele tootjatele müümine on suhteliselt triviaalne ja pole midagi tarvis erilist võimlemist teha et seda vastu võetaks. Igatahes mu vanemad said oma 3.5t toodangust üsnagi lihtsalt lahti.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 11:49:11 vasta tsitaadiga

Keegi võiks teha Eesti kaupluse keti vms. Pood, kus müüakse ainult eesti kaupu. Praegu on Türil 3 suurt kauplust. Varsti tuleb Maxima. Kõik müüvad ühte ja sama asja erineva hinnaga.

Mul ei ole midagi selle vastu, et maksta natuke rohkem, kuid tean, et see on lähedalt ja seetõttu tervislik. Miks peab uurima poes, milline on Eesti oma ja milline mitte. Turul ka väidetavalt müüakse Eesti sildi all mingit kaugemat asja. Kui praegu tahan osta kohalikke toidukaupu, siis pean käima ühest kohast teise. Ei saa osta kõike ühest kohast. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.09.2011 12:04:25 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
SurfData kirjutas:
Üks asi on ka see, et poed ei võta väiketootjatelt midagi vastu
Tõsi kuid see oli mul seal pigem üldises mõttes et miks keegi nende müügiga ei tegele. Kokkuost, kui keegi ostaks üldse sääraseid vilju, võtaks suurima heameelega kui mõistlikku hinda pakutaks. Mesi pole küll päris 1:1 võrreldav kuid selle kokkuostu või suurematele tootjatele müümine on suhteliselt triviaalne ja pole midagi tarvis erilist võimlemist teha et seda vastu võetaks. Igatahes mu vanemad said oma 3.5t toodangust üsnagi lihtsalt lahti.


häda on ka selles, et kas juhul kui Sina oleksid see kokkuostja suudaksid garanteerida suurpoele x koguse y tooteid, teadmata täpselt ise, kas, kui palju, kustkohast Sulle neid tuuakse jne? Asi ei ole nii väga lihtne. Seetõttu enamus müüvadki turul ning jah ka seal müüakse välismaa solki omamaise pähe. Kõige usaldusväärsemad on need, kes oma talu toodangut ise müüvad (osad panevad ka oma talu nimed jms). Osad ei pruugi teadagi mis maa oma, kust pärit jne. Samas on mõnedel maasikakasvatajatel näiteks tekkinud suur püsiklientuur ja nad ei pea turul müümagi. Mul üks tuttav käbi iga aasta ostab sealt mõnikümmend kilo maasikaid ja räägib et suht pidevalt on seal elav järjekord icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.09.2011 12:07:36 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
kuid tean, et see on lähedalt ja seetõttu tervislik
Tõsimeeli arvad, et eestis ei kasutata nodi kasvatamisel mürke-väetisi? Tõsi küll, tõenäoliselt mitte küll päris nii suurtes kogustes kui mujal aga puhtatl selle tõttu et asi kohalik toodang on ei tähenda veel et ta eriliselt tervislikum oleks.
SurfData kirjutas:
Seetõttu enamus müüvadki turul ning jah ka seal müüakse välismaa solki omamaise pähe
Müüvad ka noodsamad suured kokkuostjad igasugu solki. Tean, et ühed suurimad kohalikud mee pakendajad segavad kohaliku mee hulka üle poole Hiina ja Poola saasta ning sildistavad selle rõõmsalt Eesti meeks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.09.2011 12:14:08 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
kuid tean, et see on lähedalt ja seetõttu tervislik
Tõsimeeli arvad, et eestis ei kasutata nodi kasvatamisel mürke-väetisi? Tõsi küll, tõenäoliselt mitte küll päris nii suurtes kogustes kui mujal aga puhtatl selle tõttu et asi kohalik toodang on ei tähenda veel et ta eriliselt tervislikum oleks.
SurfData kirjutas:
Seetõttu enamus müüvadki turul ning jah ka seal müüakse välismaa solki omamaise pähe
Müüvad ka noodsamad suured kokkuostjad igasugu solki. Tean, et ühed suurimad kohalikud mee pakendajad segavad kohaliku mee hulka üle poole Hiina ja Poola saasta ning sildistavad selle rõõmsalt Eesti meeks.


eks sellega on nii ja naa. Liiga vara meil maasikaid ei ole, alguse omad on poolast, siis kui meie aeg tuleb, hakkab lõunapool aeg läbi saama, siis on kodumaised suured ja ilusad punased, poola omad aga kribalad/vanad. Kui meil hakkab aeg läbi saama, siis hakkavad soomes tulema jne. Vahepeal sellist perioodi kus VÕIB petetud saada on suhteliselt vähe icon_razz1.gif Mett saab ka ostetud ikka nö tuttavate mesinike käest. Piima samas on nö "raske" solkida. Ühekorra võibolla saad seda teha, teist korda enam lihtsalt ei osteta ja kogu lugu. Mõned võtavad ka piima prooviks mitmest kohast ja vastavalt maitsele siis otsustavad kust edaspidi ostma hakatakse, mõnel on ikka jube maitse. Eks vaadatud saab ka palju koort purgis peale jääb kui asi seisab icon_wink.gif Korralik maapiim on ikka 4-5% rammus jook mitte nagu see lahja poelurr icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 12:35:24 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
kuid tean, et see on lähedalt ja seetõttu tervislik
Tõsimeeli arvad, et eestis ei kasutata nodi kasvatamisel mürke-väetisi? Tõsi küll, tõenäoliselt mitte küll päris nii suurtes kogustes kui mujal aga puhtatl selle tõttu et asi kohalik toodang on ei tähenda veel et ta eriliselt tervislikum oleks.
Üle piiri sissetoodavale kaubale on oluliselt kõrgem kontroll kui kodumaisele, mille puhul kontroll sisuliselt puudub. Samas ei jäta ükski talunik võimalust kasutamata kui rohkem väetist = suurem saak. Mina nii optimistlik kodumaise kauba rohkem tervislikkuse osas ei ole.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 13:13:30 vasta tsitaadiga

Kodumaine kaup tahes-tahtmata ei suuda hinna poolest konkureerida välismaisega... ilmselt suuremast hinnast tingituna hakkaks vaid eestimaist eelistama 10-15% tarbijatest icon_question.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 13:39:34 vasta tsitaadiga

Ei saagi garanteerida. Kui ühel tootjal saab kaup otsa, siis on ka teisigi ...

Edit: Nagu öeldi, siis petta võib ühe korra. Ja see tuleb üht või teistviisi välja.

Mürkidega ja väetistega on üks lugu, aga kohalik toit on teine asi. Mina ei poolda ka maa väetamist või taimede pritsimist. Aga mis oleks alternatiiv sellele, kui kartulimardikas näiteks kõik kartuli lehed ära söövad?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 13:43:06 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Tean, et ühed suurimad kohalikud mee pakendajad segavad kohaliku mee hulka üle poole Hiina ja Poola saasta ning sildistavad selle rõõmsalt Eesti meeks.


Mesinike liidu liikmed nad siis ilmselt ei ole? See vähemalt kontrollib mee päritolu õietolmuanalüüsi abil. Üsna hästi saab hinnata kas on kodumaine või mitte.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.09.2011 13:47:23 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Mesinike liidu liikmed nad siis ilmselt ei ole?
Tegu pole mesinike vaid mee pakendajatega. Mingil määral küll on kattumist aga tolle konkreetse puhul vist mitte.
Kusjuures oli asi nii tehtud, et purgil on peenes kirjas "päritolumaa: Hiina/Poola" kuid suur-lai silt peal "Eesti mesi". Ehk siis JOKK kuna see Eesti mesi on lihtsalt samasugune nimetus kui Tere piim vmt.

Päritolumaaks võis Eesti vist panna alates sellest hetkest kui seal on mahuliselt vähemalt pool kohalikku toodangut sees. Millest ülejäänu koosneb jääb igaühe enda südametunnistuse järgi otsustada.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 13:48:37 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
namstoop kirjutas:
Mesinike liidu liikmed nad siis ilmselt ei ole?
Tegu pole mesinike vaid mee pakendajatega. Mingil määral küll on kattumist aga tolle konkreetse puhul vist mitte.
Kusjuures oli asi nii tehtud, et purgil on peenes kirjas "päritolumaa: Hiina/Poola" kuid suur-lai silt peal "Eesti mesi". Ehk siis JOKK kuna see Eesti mesi on lihtsalt samasugune nimetus kui Tere piim vmt.

Päritolumaaks võis Eesti vist panna alates sellest hetkest kui seal on mahuliselt vähemalt pool kohalikku toodangut sees. Millest ülejäänu koosneb jääb igaühe enda südametunnistuse järgi otsustada.


aa, ok. Õnneks ei osta poest mett. Ega eriti muidugi ei tarbi ka, purgike kapinurgas ikka on pidevalt.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 13:52:33 vasta tsitaadiga

Aga kui oleks vastav kauplusekett, kus inimene teeb ise väikest järelkontrolli ning võtab arvesse klientide arvamuse ning kogemuse, siis tuleks sellest välja hea süsteem ning ka eesti riik saaks meie abiga paremini hakkama.

Minul ei ole võimalik näiteks väätsalt mett osta, Türilt maasikaid, Paidest porgandit ning Mäost õune. Selleks, et neid osta, peab liiga palju ringi käima, autot ei ole ning talvevaru soetada pole võimalik (kelder liiga külm). Palju mugavam oleks poest osta nii palju, kui parajasti tarvis.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 14:01:43 vasta tsitaadiga

Ilmselt targemad ja heldemad marketingi gurud on kalkulatsioone teinud ning alati järeldusele jõdunud, et ei tasu ära. Miks müüa kesise 10% marginaliga eesti kaupa kui Hispaania kaupa saab 30% marginaliga müüa
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 14:30:58 vasta tsitaadiga

Ma ei pidanudki silmas, et näiteks Grossi või säästumarket või konsum hakkaks müüma kodumaiseid kaupu. Kui kõrvuti on välismaine ja kohalik tomat, siis suurem enamus valib odavama. Aga kui on eraldi kauplus selle tarvis, on see juba teine tera. icon_razz.gif Kasvuhoones korralikult küpsenud tomat on palju mahlasem ja maitsvam, kui toorelt korjatud ja siia transporditud tomatid. Jube kõva koor ja väga vastiku maitsega (pigem maitsetu) tomat on välismaine.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 14:39:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kasvuhoones korralikult küpsenud tomat on palju mahlasem ja maitsvam, kui toorelt korjatud ja siia transporditud tomatid

Ei vaidle vastu. Samas kui Kreekas või Hispaanias marketist värsket kraami osta, siis seal kohapeal maitsevad asjad ikka kordades paremini kui need mis meile Eestisse jõuavad icon_smile.gif


Hetkel on kõige rohkem hollandi tomateid poodides ilmselt
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.09.2011 14:42:27 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
tsitaat:

Kasvuhoones korralikult küpsenud tomat on palju mahlasem ja maitsvam, kui toorelt korjatud ja siia transporditud tomatid

Ei vaidle vastu. Samas kui Kreekas või Hispaanias marketist värsket kraami osta, siis seal kohapeal maitsevad asjad ikka kordades paremini kui need mis meile Eestisse jõuavad icon_smile.gif


Hetkel on kõige rohkem hollandi tomateid poodides ilmselt


see on igal pool lõunas nii. Ma pole nii magusat ananassi veel söönudki kui lõunamaades oli icon_biggrin.gif nii jummi. Arbuusiga sama lugu. Muidugi kreeka kebab ja suflake on seal ikka ka hoopis parem kui see mis siin meite maal tehakse. Pole eestis veel nii head saanudki icon_sad.gif Kreekas enamasti kõik muidugi oliiviõliga ka, aga ikkagi otsin endiselt head maitset. Vahest käin proovimas neid eesti omasid aga noh...ei ole veel tulnud väga head ette.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 14:45:49 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Kui kõrvuti on välismaine ja kohalik tomat, siis suurem enamus valib odavama. Aga kui on eraldi kauplus selle tarvis, on see juba teine tera.

Mismoodi see tera siis teine on? Seesama suurem enamus, kes odavama tomati ostab, ei lähe mitte kunagi sellesse eesti-ökopoodi ka. Samahästi võib iga tahtja oma kallima tomati sealtsamast suurest poest ka ära osta. Eraldi poega tekkivad lihtsalt juurde ülalpidamiskulud ja hinnad lähevad veelgi kõrgemaks.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran

liitunud: 12.12.2009




sõnum 16.09.2011 14:48:16 vasta tsitaadiga

j6hkraks mokalaadaks kiskunud, pange mingeid huvitavaid uudised parem antud teemal!
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2011 14:55:38 vasta tsitaadiga

Võimatut polegi võimalik saada. Kui tahad Kreeka värsket arbuusi, siis mine ise sinna sellele järgi, too kiiresti siia ja ongi olemas. Räägiks toodetest, mis kohapealt samahästi kasvaks.

Eestis kasvab väga maitsvaid ja väga mahlaseid õunu. Kartul maitseb, nagu kartul. Porgand, kapsas jne. Loomulikult ei ole ma saanud maitsta vastavaid Kreeka tooteid, kuid puht tervislikust seisukohast peaks lähedal kasvanud viljad tervislikumad olema. Ei saa ju olla nii, et sadu tuhandeid aastaid on kohalikud viljad head olnud ja nüüd viimase sajandi jooksul on kogu loodussüsteem hakanud teistmoodi tööle.

Kohalikke vilju on seepärast ka kindlam osta, kuna pole nii palju raha, et neid läbi mürgitada. icon_smile.gif

delef, vabandus ... jah. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.09.2011 17:40:50 vasta tsitaadiga

delef kirjutas:
j6hkraks mokalaadaks kiskunud, pange mingeid huvitavaid uudised parem antud teemal!


OK icon_smile.gif

Esimesed hääled United States of Europe nimel on tehtud:

Minister: Itaalia on valmis suveräänsust loovutama (40)
14.09.2011 17:29

Itaalia on valmis ära andma kogu suveräänsuse, mida on vaja Euroopas keskse majandusvalitsuse loomiseks, ütles riigi välisminister Franco Frattini.

http://www.e24.ee/564206/minister-itaalia-on-valmis-suveraansust-loovutama/
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2011 12:03:11 vasta tsitaadiga


_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 17.09.2011 13:47:09 vasta tsitaadiga

Sattusin veelkord selle hiljutise uudise otsa, et Viis keskpanka ulatavad erapankadele abikäe

Mh, nagu ma aru saan, siis olime üsna ligidal (ehk mõned päevad?) uuele krediidikriisile. Rahakraanide sulgema hakkamise põhjus euroopa pankade suhtes oli nagu midagi sellist, et "eh, pappi tuleb teil näpuotsaga, osa väärtpabereid on teil rämps, muu sodi kokkulugemine ja hindamine on võimatu ning te tahate laenu? Unustage ära, me ei näeks oma raha enam kunagi". Tegelikult normaalne ju. Ja siis tulevad keskpangad, kes ütlevad, et mis siis - me teame, et te olete kaabakad ja liiderdajad. Palun, siis on raha.
Nu see vaade on ilmselgelt pealiskaudne ning alt üles vaadatuna, aga nu lükake ümber.... Eh, SMS raha kõrgeimal tasemel.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.09.2011 17:03:43 vasta tsitaadiga

Visioon on jumala õige...
---------
Hetke mäng on sellele, et kas need kellel on raha ja maj. pole kreenis kannatavad kaudse defaulti läbi inflatsioonikasvu ära.
Idee on ikka ennast võlast välja inflateerida... paraku saab keegi tünga.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 18.09.2011 09:36:16 vasta tsitaadiga

Najah, ja see tüng jõuab meie õuele (või rahakotti) varem või hiljem. Krrat, miskit uut pole ilmas. Alustuseks lüüakse see papp sirgu, mis ple enda jagu... nu nagu muinasjutt noh. Ja õigus paistab olevat neil, kes ütlevad, et asi on ammu kriminaalne siin juba. Lihtsalt mõnede härrasmeeste päästmine on meie kõigi huvides.
Sellega võiks edu puhul peaaegu isegi leppida, aga krt viimased 3 aastat on päästmisega tegeletud - ja mis on nüüd siis tulemus? Härrasmeestel on jälle papp otsas. See "teiste" raha hakkab ka vaikselt otsa saama ( Juncker: uut abipaketti ei tule ) ja noh... mõeldud tehtud kopp.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.09.2011 11:53:09 vasta tsitaadiga

Rahaprint ei aita, kui efektiivsus ei parane... juba USA's öeldi, et otse rahvale jagamine oleks ka efektiivsem thumbs_down.gif
Hetke trend on ikka reaalse ostujõu kahanemine
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2011 10:51:30 vasta tsitaadiga

Et algsest teema mõttest mitte väljuda ja mitte duubeldada olemasolevat majanduse teemat, paluks siia vaid naftakriisiga (PEAK OIL) seonduvat.
Kõik majandusega seotud postitused ja lingid paluks edaspidi postitada majanduse teemasse icon_idea.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2011 11:33:06 vasta tsitaadiga

http://forte.delfi.ee/news/auto/airbus-20-aasta-parast-on-maailmas-kaks-korda-rohkem-lennukeid.d?id=58120158&l=fplead

Ei. Ei ole.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 20.09.2011 13:05:31 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Et algsest teema mõttest mitte väljuda ja mitte duubeldada olemasolevat majanduse teemat, paluks siia vaid naftakriisiga (PEAK OIL) seonduvat.
Kõik majandusega seotud postitused ja lingid paluks edaspidi postitada majanduse teemasse icon_idea.gif


kuna ülemaailmne majanduskriis sai teema pealkirjast ära võetud, peaks ka teisi sõnu mudima icon_wink.gif

Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutuvad?


Viimase kahe sõna käände lõpud ei klapi enam, kuna mitmus muutus ainsuseks icon_razz1.gif

Seoses sellega muidugi see mammutteema siin vist ka hääbub icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2011 18:22:22 vasta tsitaadiga

Siis oleks aeg tuult tiibadesse anda. icon_razz.gif

Võibolla muudetakse lennukid gravitatsioonist sõltumatuks (antigravitatsioon). icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 21.09.2011 00:50:35 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
sant, nafta/energiakriis on kunstlik? icon_eek.gif Selle kohta tahaks küll veidi pikemat lahti seletamist lugeda.

Minu meelest see ei vaja pikemat lahti seletamist, kuna need kes kontrollivad õli, kontrollivad selle hinda, ja võivad ise otsustada kellele kui palju nad seda müüvad, ja mis hinnaga muidugi. Neil on veel omavaheline kartelli kokkulepe jõus.
http://www.youtube.com/watch?v=kFrJvMWMdLY&feature=related
http://www.panarmenian.net/eng/news/77468/
http://www.referenceforbusiness.com/encyclopedia/Oli-Per/Organization-of-Petroleum-Exporting-Countries-OPEC.html

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.09.2011 07:44:03 vasta tsitaadiga

Keegi ei müü ju sisendhinnaga turule - siis osa tehaseid seisaks.
Ka Eesti põlevkiviõli tasub kusagil 60+ hinnaga ära. Samas vist kõige tasuvamal väljal oli see veel hiljuti 16-25$. Ikka rämedad käärid...
Samas pole edaspidine prespektiiv üldse nii hea. Enamus alternatiivseid allikaid on juba 100 peal või 150.-
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2011 19:03:34 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Last year two military planning organizations went public with studies predicting that serious consequences from oil depletion will befall us shortly. In the U.S. the Joint Forces Command concluded, without saying how they arrived at their dates, that by 2012 surplus oil production capacity could entirely disappear and that by 2015 the global shortfall in oil production could be as much as 10 million b/d. Later in the year a draft of a German army study, which went into greater detail in analyzing the consequences of peaking world oil production, was leaked to the press. The German study which was released recently is unique for the frankness with which it explores the dire consequences which may be in store for us.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.10.2011 22:18:49 vasta tsitaadiga

Pole kundel kas see siit juba läbi käinud või mitte. Arvutati siis põlevkivist kütuse tootmise EROEI'd: http://www.circleofblue.org/waternews/wp-content/uploads/2010/08/oilshale-assessment-2010-for-water.pdf

Lühikokkuvõte on, et see jääb kusagile 1:1 - 2:1 vahele.

[edit]
http://www.grist.org/energy-policy/2011-10-26-direct-subsidies-to-fossil-fuels-are-tip-of-melting-iceburg
USAs paistab nafta saavat kõvasti suuremaid toetusi kui ülejäänud energialiigid. Pole siis ime, kui tuumaenergiat nii kalliks peetakse.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2011 11:48:31 vasta tsitaadiga

link :: Riskid naftahinna edasiseks tõusuks on suurenenud

"USA WTI nafta kaupleb täna $98 juures ja Euroopa Brenti nafta $112 juures barrelist. Mõlemad hinnad on viimase kolme aasta tippude lähedal ning viimase pooleteise kuuga tõusnud 20%-30%. Väljavaated edasise hinnaliikumise osas toetavad pigem tõusu jätkumist.
Kui suurim ja ka kõige loogilisem argument energiahindade tõusu jätkumise vastu oleks see, et arenenud maailma majanduste kasvud on eurotsooni kriisi tulemusena seiskunud ning kohati on tõenäoliselt sisenetud juba ka majanduslangusesse, siis see argument on tänastes oludes muutunud liiga lihtsakoeliseks. Miks?"
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran

liitunud: 12.12.2009




sõnum 15.11.2011 12:22:20 vasta tsitaadiga

ma ei saa ikka aru miks saksa tuumaenergiast soovib täielikult loobuda?
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.11.2011 12:27:10 vasta tsitaadiga

delef kirjutas:
ma ei saa ikka aru miks saksa tuumaenergiast soovib täielikult loobuda?
poliitikud ajavad hääli taga.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 15.11.2011 12:35:07 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
delef kirjutas:
ma ei saa ikka aru miks saksa tuumaenergiast soovib täielikult loobuda?
poliitikud ajavad hääli taga.


pigem lobby töö et ikka rohkem gaasi jms ostetaks. Seal on suured rahad mängus ja vanadele suurtele poliitikutele miljonieurosed kuupalgad panna kel käpad sees ei ole probleemiks. Peaks olema ajaloost teada icon_razz1.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2011 12:58:10 vasta tsitaadiga

kus see teema pealkirjast globaalne soojenemine kadus icon_sad.gif 40 aasta pärast on eesti ookeani põhjas, peab paadi ostma
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2011 13:09:00 vasta tsitaadiga

Saksamaa tuumaenergiast loobumise tulemuseks on see, et nad ostavad tuumaenergiat Prantsusmaalt. Loodetavasti samas nii idiootset sammu ette ei võeta.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 16.11.2011 04:45:05 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Saksamaa tuumaenergiast loobumise tulemuseks on see, et nad ostavad tuumaenergiat Prantsusmaalt. Loodetavasti samas nii idiootset sammu ette ei võeta.


Prantslased va hullud tahavad tõsimeeli kolida plutooniumi reaktoritele tulevikus. Arvestades seda et tuumajaamadega ikka juhtub vahel õnnetusi ja plutooniumist mürgisemat asja pole olemas siis on nad ikka päris hullud.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.11.2011 09:08:14 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
Arvestades seda et tuumajaamadega ikka juhtub vahel õnnetusi
Tuleta nüüd natuke meelede mille tõttu need õnnetused juhtunud on. Mina eriliselt ei muretse igatahes.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 256, 257, 258 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.