|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.08.2011 19:25:55
|
|
|
Valan kah natuke "õli tulle", et kas mõni Lp. iseehitaja ise kah valjukad on valmis ehitanud.
Igatahes, kunagi paar aastakümmet tagasi liikus iseehitajatele raamatuid, kuidas ka ise valjukad saab valmis teha. Et kuidas metalli vormida ja kuidas ise mähist mähkida ning kuidas kõikvõimalikke parameetreid mõõta.
------------------------
PS: Ehitanud ma ise pole, mõni raamat jäi näppu ja siis on neid lehitsetud ajaviiteks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
10.08.2011 20:38:44
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Valan kah natuke "õli tulle", et kas mõni Lp. iseehitaja ise kah valjukad on valmis ehitanud.
Igatahes, kunagi paar aastakümmet tagasi liikus iseehitajatele raamatuid, kuidas ka ise valjukad saab valmis teha. Et kuidas metalli vormida ja kuidas ise mähist mähkida ning kuidas kõikvõimalikke parameetreid mõõta.
------------------------
PS: Ehitanud ma ise pole, mõni raamat jäi näppu ja siis on neid lehitsetud ajaviiteks. |
noo, kui tahata siis haakkama saaks, probleem tekib magneti kirjutamisega. kui valjukat koostatakse siis magnet ei ole veel magnet. ta kirjutakase magnetiks siis kui liim on kuivanud.
How It's Made on piisavalt valjukate tegu näidanud, et minusugune arusaaks kuidas asja teha.
Võibolla neid selliseid:
tehtigi põlveotsas....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
10.08.2011 20:48:21
|
|
|
| tsitaat: |
Ma pole veel kohanud integreeritud kaarti mis oleks parem eraldi kaardist.
|
omal ajal nVidia SoundStorm oli küll väga tegija. täitsa kahju, et samaväärset järglast ei tulnud.
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.08.2011 22:36:21
|
|
|
| pkwild618 kirjutas: |
| Mida iganes... teoreetiliselt... praktiliselt mõne integreeritud kaardi kõrval eraldi kaart ikka kõvasti paremini esinenud. |
Praktiliselt saab olla nõus küll kuid vaid siis kui kasutad analoogsignaali. Selles teemas võime aga väita et digitaalselt pole küll miskit vahet kas see tuleb onboardist või XFI kaardist.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
10.08.2011 22:36:25
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
| tsitaat: |
Ma pole veel kohanud integreeritud kaarti mis oleks parem eraldi kaardist.
|
omal ajal nVidia SoundStorm oli küll väga tegija. täitsa kahju, et samaväärset järglast ei tulnud. |
| ot: |
SoundStorm polnud tegelikkuses ei midagi muud, ku Realteki kivi...ja nVidia Draiverid sellele... |
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
10.08.2011 22:50:39
|
|
|
Etz, nonoh, raua osa oli ikka nvidia enda küpsise sees kuigi kuna see oli puhtdigitaalne värk, siis väljund tuli läbi mõne muu kivi, kaasa arvatud realteki omade.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.08.2011 22:55:24
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
Ma pole veel kohanud integreeritud kaarti mis oleks parem eraldi kaardist.
AC'97 ei kõlba poolteks asjadeks, mida eraldi kaardid võimaldavad. AC'97 on loovuse piiramiseks, viimati taheti sellelt stereosisendit eemaldada.
Win7 all on odavama otsa eraldi helikaardid ära nuditud. vähemalt enda Creative audigy SE on nuditud draiveritega, nagu oleks AC'97 kaart masinas. |
Võin küll eksida aga sul ongi ju AC'97 "kaart" selle Audigy peal nimelt see fikseeritud mixer, 48kHz/16Bit koodek, mille nahka seal kõik läheb. Ülejäänud masin jah on parem.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
10.08.2011 23:04:38
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
Ma pole veel kohanud integreeritud kaarti mis oleks parem eraldi kaardist.
AC'97 ei kõlba poolteks asjadeks, mida eraldi kaardid võimaldavad. AC'97 on loovuse piiramiseks, viimati taheti sellelt stereosisendit eemaldada.
Win7 all on odavama otsa eraldi helikaardid ära nuditud. vähemalt enda Creative audigy SE on nuditud draiveritega, nagu oleks AC'97 kaart masinas. |
Võin küll eksida aga sul ongi ju AC'97 "kaart" selle Audigy peal nimelt see fikseeritud mixer, 48kHz/16Bit koodek, mille nahka seal kõik läheb. Ülejäänud masin jah on parem. |
vaata kui ma panen sama kaardi XP või Vista masinasse siis on olukord hoopis parem. võimekust kohe 50% juures. hardware sünt hakkab tööle ja saab .sf2 sämpleid kasutada.
kaart on siiski 96kHz/16...24bit
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.08.2011 23:25:21
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
kaart on siiski 96kHz/16...24bit |
"Creative Labs advertised the Audigy as a 24-bit sound card, a controversial marketing claim for a product that did not support end-to-end playback of 24-bit/96 kHz audio streams. The Audigy and Live shared a similar architectural limitation: the audio transport (DMA engine) was fixed to 16-bit sample precision at 48 kHz. So despite its 24-bit/96 kHz high-resolution DACs, the Audigy's DSP could only process 48 kHz/16 audio sources. This fact was not immediately obvious in Creative's literature, and was difficult to ascertain even upon examination of the Audigy's spec sheets. (A resulting class-action settlement with Creative later awarded US customers a 35% discount on Creative products, up to a maximum discount of $65.)"
http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_Audigy
Nii et on jah 96kHz/24Bit aga teatud reservatsiooniga...
Kui nii mõelda siis tegelikult on tänased Realteki ALC888/889a kivid sellest Audigyst paremad kuna suudavad signaali "end-to-end" mängida 24bitisena...
Kuid kui tulla teemasse tagasi siis pole ju vahet - digitaalsest allikast mängib Z-5500 süsteem kindlast oma maksimaalsel võimalikul kvaliteedil.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
10.08.2011 23:55:17
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
kaart on siiski 96kHz/16...24bit |
"Creative Labs advertised the Audigy as a 24-bit sound card, a controversial marketing claim for a product that did not support end-to-end playback of 24-bit/96 kHz audio streams. The Audigy and Live shared a similar architectural limitation: the audio transport (DMA engine) was fixed to 16-bit sample precision at 48 kHz. So despite its 24-bit/96 kHz high-resolution DACs, the Audigy's DSP could only process 48 kHz/16 audio sources. This fact was not immediately obvious in Creative's literature, and was difficult to ascertain even upon examination of the Audigy's spec sheets. (A resulting class-action settlement with Creative later awarded US customers a 35% discount on Creative products, up to a maximum discount of $65.)"
http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_Audigy
Nii et on jah 96kHz/24Bit aga teatud reservatsiooniga...  |
| tsitaat: |
| So despite its 24-bit/96 kHz high-resolution DACs, |
ega ta mitte DSP'st ei kirjuta?
see jutt ei taha paikapidada. sel kaardil leiduvad wolfsoni kividena 96kHz ADC ja 192 kHz DAC. piirang saab siis olla vaid tarkvaras?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
11.08.2011 00:36:20
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Etz, nonoh, raua osa oli ikka nvidia enda küpsise sees kuigi kuna see oli puhtdigitaalne värk, siis väljund tuli läbi mõne muu kivi, kaasa arvatud realteki omade. |
nForce3 enam mitte, aga ajurid sai ikka nVida lehelt, ning Realtekist sai koheselt SoundStorm...
Olen omanud, nii nForce, nForce2, kui nForce3 küpsisega platet
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.08.2011 00:57:16
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
ega ta mitte DSP'st ei kirjuta?
see jutt ei taha paikapidada. sel kaardil leiduvad wolfsoni kividena 96kHz ADC ja 192 kHz DAC. piirang saab siis olla vaid tarkvaras? |
Aga võibki olla win driveri tasemel "featuur". Näed linuximehed on driverit tehes igasugu põnevat ritta pannud - http://lxr.free-electrons.com/source/sound/pci/ca0106/ca0106_main.c?v=2.6.25;a=blackfin
Võimalik et win all pole viitsitud vaeva näha, või pead ise hoolsamalt driverit otsima.
Peategelasest kah natuke. Z-5500 omab 24bit/192kHz DACi (Cirrus Logic CS42526-CQZ) mille aga nullib ära sisendis oleva (õnneks iseseisev) DD/DTS dekooder. Seega, osavale huvilisele saab temast hea tooriku, eriti arvestades et lisaks tulevad veel Tangbandi valjuhääldid ja TDA7294 kividel põhinev võimendi.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
11.08.2011 02:12:44
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
ega ta mitte DSP'st ei kirjuta?
see jutt ei taha paikapidada. sel kaardil leiduvad wolfsoni kividena 96kHz ADC ja 192 kHz DAC. piirang saab siis olla vaid tarkvaras? |
Creative on kogenud sigatseja. Kunagi (enne Win2000-t) ostis ta Ensoniq 1370 ja 1371 kivid/kaardid ära ja müüs neid oma nime all edasi. Ja siis, kui tuli WDM draiverite aeg, kirjutas sellised draiverid, mis ainult monoheli salvestasid. Sattusid vist oma aja kohta liiga head kivid, et tuli kunstlikult ära tappa.
Vabandan OT pärast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.08.2011 15:20:15
|
|
|
Ime mehed ADI suudab seda. Tegu on ADI ,inteli ja soundmax käkerdisega. Kui vaja saab ka sisendi lubada. Mixeri ja line in kuigi need peidetud.
Milleks ma pean mingit audigid ja eraldi kaarti ostma kui selleks vajadus puudub.
Käkerd lubab valida järmiseid asju.
Käkerd lubab mudida järmiseid asju.
Ainus mis teha vaja on CENTER kõlari maha tõmbamine.
Kui kellelgi ADI sounmax ASUSE plaat võin ka driverid ülesse panna siia. Enamuse kõik töötab ASUSte emaplaatidegaga.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 11.08.2011 19:52:12, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.08.2011 15:58:10
|
|
|
Kõva käkerd. Aga, see käkerd ei mõista teha upsamplingut 88,2kHz ja 176,4kHz peale, seega selline "audiofiilsem" kuulamine jääb ära. Isegi digiväljundit kasutades... Arvamuse Sonic Focuse kohta sõnastas hästi kasutaja WAV, sellele lisada ei ole midagi. Isegi Z-5500 kontekstis
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.08.2011 17:17:56
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
Kõva käkerd. Aga, see käkerd ei mõista teha upsamplingut 88,2kHz ja 176,4kHz peale, seega selline "audiofiilsem" kuulamine jääb ära. Isegi digiväljundit kasutades... Arvamuse Sonic Focuse kohta sõnastas hästi kasutaja WAV, sellele lisada ei ole midagi. Isegi Z-5500 kontekstis  |
Viska link tahaks lugeda. Otsing nagu ei ole muljetav.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2011 19:10:51
|
|
|
| Margus, kõige olulisema jätab kirjutamata. ehk mis kaardiga tegu. vaevalt, et see on integreeritud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.08.2011 20:13:54
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| Margus, kõige olulisema jätab kirjutamata. ehk mis kaardiga tegu. vaevalt, et see on integreeritud. |
ADI 1989B ehk oem5.inf:AnalogDevices.NTamd64:A1989:6.10.2.6620:hdaudio\func_01&ven_11d4&dev_989b&subsys_10438311
Integreeritud on too käkerd jah ASUSE mehed saavad samad driverid kui vaja see driver on minu enda google vili. Muidugi ma olen teda ka veel omal punnitanud ,et seda driverit siluda. Arvata võib et see driver töötab ka teiste ADI soundiga.
Kui huvi siis siin dl link.
http://www.upload.ee/files/1570894/ADI_SM_6620_OD21.rar.html
Tegelikult DTS on sinna lisatud erinevad tootjad teevad omale erinevaid lahendusi. EAX emulation saate ka tööle kui driverit mudite. Lihtsalt sellest ei räägita palju. 5 asja on võimalik sinna lisada, kes oskab see saab lihtsalt INF faili mudides.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2011 20:18:47
|
|
|
Margus, loomulik, et profikaart asuse XONAR teeb kõike imesid, kuid siin ei räägitud profi kaartidest, vaid laiatarbe kaartidest, missugused alla 50€ mobodel integreeritud või eraldi helikaardina alla 70€ Asus Xonar ei ole odav.
hetkel vaatan siit http://www.analog.com/en/audiovideo-products/products/index.html
päris toredaid asju tehakse, mõnedel puudub DSP (mõned ütlevad ASP: audio signal processing unit ) ja see tuleb eraldi (CPU peal?)teha seega sõltub kõik programmeerija fantaasiast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.08.2011 20:29:44
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
Margus, loomulik, et profikaart asuse XONAR teeb kõike imesid, kuid siin ei räägitud profi kaartidest, vaid laiatarbe kaartidest, missugused alla 50€ mobodel integreeritud või eraldi helikaardina alla 70€ Asus Xonar ei ole odav.
hetkel vaatan siit http://www.analog.com/en/audiovideo-products/products/index.html
päris toredaid asju tehakse, mõnedel puudub DSP (mõned ütlevad ASP: audio signal processing unit ) ja see tuleb eraldi (CPU peal?)teha seega sõltub kõik programmeerija fantaasiast. |
Sa ikka ei saa aru see pole XONAR mis minul on. Minul integreeritud saast mis teevad driveritega imesid. By def saadegi jama ja palju oleneb ka skillist mida keegi oskab. Neid ADI drivereid mustmiljon erinevatel tootjatel driver on üks ja kas sonic focus või DTS ainult sellest driverist saab valida mõlemat ja asi on INF failis ainult kinni.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2011 20:35:52
|
|
|
asusel ongi ainult xonarid ja põhinevad profi detailidel.
võta luup ja vaata mis kivi peal kirjas ja googelda seda kivipeal olevat nime.
enadl on üks creative kaart, millel on profi DSP, kuid asja rikuvad ära AC97 adc ja dac (alsa leiab sellelt kaardilt kaks helikaarti üks creative, teine sigmatel)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
11.08.2011 20:38:02
|
|
|
dts surround sensation ultrapc
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.08.2011 20:58:55
|
|
|
Vaadake ise selline käkerd siis. Mul arvuti nii idiootses kohas ,et silmaga võimatu näha ja sain mingi joga pildi. Fotokaga oli peaaegu võimatu isegi.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2011 21:14:58
|
|
|
Margus, eritellimuse tükk või tootmisest maas. seda pole lists. Esialgse info põhjal peab see codec olema, ilma DSP'ta. ta on vaid ADC ja DAC signaali töötlus on siis ainult tarkvaraline.
käkerdiks ei saa asja nimetada, kui 192kHz sämpling olemas ja kasutatav. see näitab et tegu professionaalsema asjaga kui AC'97
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.08.2011 21:33:28
|
|
|
Niipalju võin ütelda ADI ei tee rohkem PC jaoks mobodele rauda ,ehk asi on lõpetatud. Nüüd tuleb ainult ise otsida ja pusida drivereid.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.08.2011 22:09:11
|
|
|
Tjah... aga olgu, see AD2000B on ilmselt tegelikult AD1988B nn laojääk, mõnedel andmetel kergelt modifitseeritud - ilmselt siis markeering teine peale pandud. AD listis kirjas kui "Obsolete product" - http://www.analog.com/en/audiovideo-products/audio-codecs/ad1988b/products/product.html
olavsu1 - Audigy DAC vähemalt ei ole AC97 tasemel, tegelikult ka Wolfsoni ADC on nagu parem. Kui sa oma kaarti uurid ja märkad kivi STAC9721T siis võid kindel olla et sul on ka füüsiliselt AC97 koodek seal. Kui aga pole siis on jama jamades driverites kinni. Mida kX driver ära tunneb? Driverit vaata siit - http://kxproject.lugosoft.com/
| Margus kirjutas: |
| Maldur kirjutas: |
Arvamuse Sonic Focuse kohta sõnastas hästi kasutaja WAV, sellele lisada ei ole midagi. Isegi Z-5500 kontekstis  |
Viska link tahaks lugeda. Otsing nagu ei ole muljetav. |
Siin pole eriti midagi linkida - tsiteerin lihtsalt -"Helitöötlus = Heli moonutamine". Tõsi, ütles ta seda küll Izotope nimelise proge kohta kuid neil pole midagi vahet.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2011 22:31:20
|
|
|
Margus, mõnede kivide kohta on spetsifikatsioonid ja draiveri source saadaval kuid ainult 48kHz sämpling
huvitav kas kannatab juudekirjutada..
originaal koodilõik http://blackfin.uclinux.org/git/?p=linux-kernel;a=blob;hb=HEAD;f=sound/soc/codecs/ad193x.c
.playback = {
.stream_name = "Playback",
.channels_min = 2,
.channels_max = 8,
.rates = SNDRV_PCM_RATE_48000,
.formats = SNDRV_PCM_FMTBIT_S32_LE | SNDRV_PCM_FMTBIT_S16_LE |
SNDRV_PCM_FMTBIT_S20_3LE | SNDRV_PCM_FMTBIT_S24_LE,
} |
selliseks
.playback = {
.stream_name = "Playback",
.channels_min = 2,
.channels_max = 8,
.rates = SNDRV_PCM_RATE_48000 | SNDRV_PCM_RATE_96000 | SNDRV_PCM_RATE_192000,
.formats = SNDRV_PCM_FMTBIT_S32_LE | SNDRV_PCM_FMTBIT_S16_LE |
SNDRV_PCM_FMTBIT_S20_3LE | SNDRV_PCM_FMTBIT_S24_LE,
} |
Maldur, kX project ei toeta minu audigy't sest DSP ei ole EMU
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
12.08.2011 06:35:34
|
|
|
| Sellest helikaardi kivide osast võiks eraldi teema sünnitada, Logitechi kõllidega pole siin juba enam midagi pistmist.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
12.08.2011 08:47:03
|
|
|
| ot: |
| See teema on juba ammu nagu IRC, ainult et foorumi baasil... Kes viimati kasutas mIRC'i? |
viimati muutis olavsu1 12.08.2011 13:38:09, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
12.08.2011 10:56:46
|
|
|
Mina ei näe mõtet uuel teemal. Paljudel on AC97 ADI Soundmax pole ,aga enamusel kuskil. Mida siis uues teemas pajatada. Hakkame drivereid modima näe nuud tuleb mürtsu rohkem kui def. Näe gigabaidil paremad driverid kui asusel. Kas tõesti siis sellist uut teemat on vaja. Tehke uus teema ja tõstke jutt sinna.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
12.08.2011 12:24:53
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
| ---Logitechi kõllidega pole siin juba enam midagi pistmist. |
Seepärast Maldur kirjutaski - "Tjah, aga olgu".
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aunus
Aeg maha 1p
liitunud: 27.11.2010
|
17.08.2011 23:35:38
|
|
|
| Mul samasugune komplekt aga woofer omadega pekkis. Kas see võim 4ohm subwoofrit võib ka ühendada? Kas võim on 4ohm stable? Ja kui on siis kui palju rms watti see võim on nii 4 kui 8ohm peal?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
18.08.2011 12:35:26
|
|
|
de fakk... kuulasin muusikat, samal ajal imesin tolmu, pidin korra voolust välja võtma kõlarid, panin tagasi, enam power nupp ei põle ja sisse ei lülitu :S appii..
EDIT: arvatavasti kaitse ja tuleb oomipoodi vantsima hakata?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
18.08.2011 18:17:57
|
|
|
karta on, huvipärast võid uurida kas elfa's midagi teist pakutakse. endal oli pms sarnane asi oomi omadega v.a ma sain vaid korraks "surtsu" teha ja vsio.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
08.09.2011 00:47:30
|
|
|
| Renq kirjutas: |
de fakk... kuulasin muusikat, samal ajal imesin tolmu, pidin korra voolust välja võtma kõlarid, panin tagasi, enam power nupp ei põle ja sisse ei lülitu :S appii..
EDIT: arvatavasti kaitse ja tuleb oomipoodi vantsima hakata? |
Kuidas nad nii õrnad on
Aga noh eks kvaliteeti näitab juba see, et kõlarid on rms 240w aga karbi peal üle 500w
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
08.09.2011 07:40:37
|
|
|
| Noname kirjutas: |
| Renq kirjutas: |
de fakk... kuulasin muusikat, samal ajal imesin tolmu, pidin korra voolust välja võtma kõlarid, panin tagasi, enam power nupp ei põle ja sisse ei lülitu :S appii..
EDIT: arvatavasti kaitse ja tuleb oomipoodi vantsima hakata? |
Kuidas nad nii õrnad on
Aga noh eks kvaliteeti näitab juba see, et kõlarid on rms 240w aga karbi peal üle 500w  |
mul need kõlarid ka 4 aastat vanad. aga sama päev käisin oomipoes ja sain uue kaitsme 20 sendi eest ja töötab jälle.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
08.09.2011 07:57:39
|
|
|
Mul on nad kapi otsas vedelenud juba 8 kuud, pole viitsinud kokku yhendada
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
08.09.2011 08:13:53
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| Mul on nad kapi otsas vedelenud juba 8 kuud, pole viitsinud kokku yhendada |
maha pole mõelnud müüa?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
08.09.2011 08:17:48
|
|
|
Kevadepoole oli müügiteema aga kõik tahtsid ulme tingimustes testida ja ma ei tea kuhu linna otsa soovisid neid saada.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
08.09.2011 11:13:13
|
|
|
aga vana see kupatus siis on ja mis seisukorras ja hind?
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
10.09.2011 14:12:10
|
|
|
Ei viitsi müüa
ühendasin praegu 2.1 setupina laua peale ja tundub, et teeb paremat heli kui läpaka sisemine kõlar
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
garol
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2008
|
13.09.2011 15:29:32
|
|
|
Mul olid endal ka z5500 kunagi ja lühidalt öeldes mul on hea meel, et ma need ära müüsin. Kvaliteeti pole kuskilt otsast isegi näha. Sateliitide karbid on seest tühjad, mingit akustilist riiet pole. Supaka sees vist kuuldavasti pidavat natuke olema. Kumisev teema.
Laavin oma HD595 ja Titanium HD kooslust. Vahest kuulan ka oma S90F'ide pealt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
13.09.2011 18:29:42
|
|
|
| garol kirjutas: |
Mul olid endal ka z5500 kunagi ja lühidalt öeldes mul on hea meel, et ma need ära müüsin. Kvaliteeti pole kuskilt otsast isegi näha. Sateliitide karbid on seest tühjad, mingit akustilist riiet pole. Supaka sees vist kuuldavasti pidavat natuke olema. Kumisev teema.
Laavin oma HD595 ja Titanium HD kooslust. Vahest kuulan ka oma S90F'ide pealt. |
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
13.09.2011 18:50:27
|
|
|
küll on vahva kui maailm on must-valge.
edu sulle oma gd959 ja s90f-idest surround heli saamisel.
s90f nii hea helikvaliteedi osas kahtleks ka mõnevõrra...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
garol
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2008
|
13.09.2011 19:12:12
|
|
|
| londiste kirjutas: |
küll on vahva kui maailm on must-valge.
edu sulle oma gd959 ja s90f-idest surround heli saamisel.
s90f nii hea helikvaliteedi osas kahtleks ka mõnevõrra... |
Enda teada ma pole väitnud, et ma kuskilt surround heli oleks otsinud. Üllatuseks sulle ma ei otsigi seda. Odavate z5500 (odavate, st surround heli odavamas otsas) kõlaritega ei saa ka õiget surround heli. Mul hakkasid kõrvad s***vett jooksma kui ma kuulsin mis MP3|32kbps taoline heli sealt tagakõlaritest tuli kui läbi Dolby kuulasin. See ka vana nali juba, et Logitech ostis THX "sertifikaadi". Need odavad tang-bandi elemendid on nagu nad on. See THX värk on sama ka Bose kõlarite puhul. Maksavad nagu loomad, aga tegelikkuses pole ka seal kvaliteedist haisugi. Ma loodan, et siin nüüd mingi sõda lahti ei lähe, aga paratamatus on see et Logiteche ma olen ise omanud (samuti z2300 omanud kuskil nädal aega ja sellega eksperimenteerinud) ja ma ei soovitaks seda sõbrale. Tõesti, süsteem ajab asja ära. Häält ta ju teeb ja ehk väristab natuke põrandat ka (kumisedes), aga kui jutt läheb kvaliteedile või ka isegi filmide vaatamisele siis mina ei soovitaks seda (üleüldiselt odava otsa/logitechi tooteid).
Edit: S90F'idest rääkides ma ütleks, et ma olen nendega rohkem rahul kui olin z5500'ga. Helispekter on kuidagi nagu teravam ja mürts on ka parem (madalale mängides ei lörise ega kumise). See ka sellest tingitud, et mul on asjad korralikult faasis ja toas õieti paigutatud.
Edit2: Ja muideks, korralikuld klapid ja HRTF annavad palju etema ruumilise heli efekti kui 5.1 kõlaritega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
13.09.2011 19:20:45
|
|
|
pigem tahtsin öelda seda, et võrdled õunu ja apelsine.
z5500 müüakse (müüdi) peamiselt kui arvutikõlareid. home entertainment oli nagu ka jutu sees, aga sellele reeglina ei rõhutud (ja selles seltskonnas ongi tegu väga lowend odavate junnidega).
kui muusikast räägid, siis on sul ilmselt õigus - aga 5.1 kõlarikomplektide leib - filmid/mängud on siiski 5.1 paremad kui stereos.
su mp3 näide ei päde kui sa just mõnd ime-6-channel mp3 ei kuulanud.
ja faktides võiks täpne olla - 32kbps mp3 kvaliteedi (või selle puudumise) kuuleb ära suvalise kõlariga.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
garol
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2008
|
13.09.2011 19:25:39
|
|
|
| londiste kirjutas: |
pigem tahtsin öelda seda, et võrdled õunu ja apelsine.
z5500 müüakse (müüdi) peamiselt kui arvutikõlareid. home entertainment oli nagu ka jutu sees, aga sellele reeglina ei rõhutud (ja selles seltskonnas ongi tegu väga lowend odavate junnidega).
kui muusikast räägid, siis on sul ilmselt õigus - aga 5.1 kõlarikomplektide leib - filmid/mängud on siiski 5.1 paremad kuis stereos.
su mp3 näide ei päde kui sa just mõnd ime-6-channel mp3 ei kuulanud.
ja faktides võiks täpne olla - 32kbps mp3 kvaliteedi (või selle puudumise) kuuleb ära suvalise kõlariga. |
Mina isiklikult leian klappidest parema ruumitunnetuse kui 5.1 pealt. Üks asi on see, et sa kuuled igat väiksemat heli palju kergemini ja täpsemalt ja kui mäng on ilusti tehtud - st. et heli töötlus mängus käib ka faaside peal siis saab ka stereo pealt kätte selle "ees või taga"/"lähedal või kaugel" effekti. BFBC2 on hea näide mida ma vahetevahel ikka mängin.
MP3|32kbps näide siis oli nii, et sealt rohkem välja üldse nagu ei tulnudki. Kuula või 24bit 96khz materjali - ikka sealt paremat ei tulnud.
Edit: Stereos saab ka imiteerida ruumilist effekti kui L/R kanalid pisut timelinel laiali tõmmata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
13.09.2011 19:26:16
|
|
|
garol, oeh, seda tahaks näha kuidas sa klappide ja hrtfiga korralikuma surroundi teed kui korralikult asetatud 5.1 kõlaritega...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
garol
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2008
|
13.09.2011 19:31:40
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| garol, oeh, seda tahaks näha kuidas sa klappide ja hrtfiga korralikuma surroundi teed kui korralikult asetatud 5.1 kõlaritega... |
korralikult asetatud korralite kõlaritega*
Jutt käis praegu logitechide surroundist. Kuidas sa paned näiteks need sateliidid kõik kuulmis kõrgusele käima? Ma arvan, et tükk madistamist on nende sateliitide asetamisega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zatter
HV kasutaja
liitunud: 22.10.2009
|
13.09.2011 20:00:00
|
|
|
| garol kirjutas: |
| Kuidas sa paned näiteks need sateliidid kõik kuulmis kõrgusele käima? |
No kas ikka käivad kõik satelliidid kõrva kõrgusele? Minuteada mitte. Asetus on ju nii või teisiti suur töö, olgu see siis Logitech'ide või mingite muude kõlaritega, vaeva peab nii või teisiti nägema.
Et päris tühi loba poleks, olen ka ise omanud nii Logitech Z-2300 kõlareid kui ka Z5500 süsteemi. Ütleme nii, et ma parem ei meenutaks neid Aga Z5500 vigadest.. Komplektil andis parem tagumine kanal saba, ning ka POD'i valgustus oli vasaku külje pealt tuhmim. Seega kvaliteedist rääkimata, pole ka nende ehituskvaliteet kiita. Järelturu hinnad on õnneks üldiselt paigas Poodi kindlasti neid ostma minna ei tasu ning kvaliteedilt ütleksin ka mina, et hästi hoitud S-90 teeb Z5500 süsteemile silmad ette. Minusilmis ka filme vaadates.
In my humble opinion.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|