|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
sass5
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2005
|
15.06.2011 15:59:42
Soovitage digikat, max 200 euri |
|
|
| Tere. Vaja õele lõpetamiseks digikat. Raha taskus 200 euri. Leidub üldse sellise raha eest midagi mõistlikku? Ideaalis võiks olla peenemat mõõtu. Endal Canoni A95, mis sai kunagi ostetud, see liiga suur/raske.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
16.06.2011 13:11:01
|
|
|
omadest kogemustest julgeksin antud hinnaklasis soovitada sellist apastraati ... minul on selline isend nagu kergeks "taskukaameraks", peegelkaamera kõrval ja oma hinna eest teeb päris normaalseid pilte ...
Canon Digital IXUS 220 HS
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
helen881
HV vaatleja
liitunud: 29.05.2010
|
18.06.2011 04:09:07
|
|
|
Mul sama mure, mis sass5-l. Väga oleks vaja leida võimalikult hea ja soodne kompaktkaamera. Varem olin peegelkaamera kasutaja, Nikon D40 omanik, kuid hetkel ei luba finantsid peegelkaamerat osta.
Pilti teen lastest ja loodusest enamasti.
Vaadanud olen Canon PowerShot A3300 IS, Canon Powershot SX130 IS ja Canon IXUS 210 IS-i.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sass5
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2005
|
18.06.2011 13:10:46
|
|
|
Ma rabasin selle ixus 220'e ära. Eks kunagi võin muljetada, kui olen klõpsida saanud.Tänud insekas'ele
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
04.07.2011 16:30:02
|
|
|
| sass5 kirjutas: |
Ma rabasin selle ixus 220'e ära. Eks kunagi võin muljetada, kui olen klõpsida saanud.Tänud insekas'ele  |
Ootan muljetamist
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
04.07.2011 22:54:27
|
|
|
mis siin ikka muljetada, kui võrdluseks on Canon A95, siis see ixus ületab teda mäekõrguselt! mõõda kuidas oskad
ja nii vähe-palju kui mul erinevate fotokatega kokkupuudet on olnud, on canon alati hea olnud. kalleid tippmarke ma ei tunne,
võrdlus käib sõprade-tuttavate ja omakäest läbikäinud erinevate seebikate baasil.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
05.07.2011 12:14:36
|
|
|
Ma nimelt ise piilun ka uut seebikat, kuna vana A620 andis otsad. Mingi 150 euri. Silma jäi veel A2200 ja A3200
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
05.07.2011 12:19:58
|
|
|
no ütleme nii, et Ixus 220HS on suuteline stereoheliga Full HD videot salvestama mida A2200 ja A3200 ei tee, lisaks on Ixuse mõõtmed pisemad (kuigi mõnele see jälle ei sobi, "kaduvat kätte ära")
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
05.07.2011 12:26:24
|
|
|
Kui see välja jätta siis pildikvaliteedil vist vahet pole kas 220HS, A2200, A3200, A3300
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
05.07.2011 12:31:59
|
|
|
| strohher kirjutas: |
Kui see välja jätta siis pildikvaliteedil vist vahet pole kas 220HS, A2200, A3200, A3300  |
ma oletan, et eriti palju ei ole jahh ... pildiprotsessor on neil ju kõigil sama, DIGIC4, ... seega kui see Full HD oluline pole siis võid vabalt ka odavama võtta ...
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
05.07.2011 12:34:28
|
|
|
insekas, tänan(Y)
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
05.07.2011 15:00:32
|
|
|
| strohher kirjutas: |
Kui see välja jätta siis pildikvaliteedil vist vahet pole kas 220HS, A2200, A3200, A3300  |
Kõigi Canon'i 2010-2011 aasta kompaktkaamerate (umbes 15 eri mudelit: A-seeria, SX-seeria, IXUS seeria) pildikvaliteet on piltlikult väljendades 90% ulatuses sarnane, tavavaataja jaoks 100% sarnane. Olenemata hinnaklassist, funktsioonidest, megapikslitest ja isegi suhteliselt olenemata objektiivist. Huvitav on märkida, et kõige odavam A-seeria teeb reeglina isegi natuke selgemaid ja puhtamaid pilte kui kallis IXUS seeria! SX seeria puhul on objektiivi mõjud samas kõige varieeruvamad, seal on eespoolmainitutest hoopis halvema pildiga, samas ka veidi parema pildiga mudeleid.
Videote kvaliteedi osas pole nii üksikasjalikku kõiki mudeleid läbivat võrdlust teinud-näinud, kuid ka seal on märgata, et mõni kõige kallima hinnaga mudel teeb miskipärast hoopis laialimäärdunud pehme pildiga videot. Olenemata kas resolutsioon on HD või FullHD, see pole sageli üldse võrdelises sõltuvuses tegeliku kvaliteediga. Videote kvaliteedis tundub jah olema eri mudelite vahel suuremaid erinevusi, kuid mingit loogikat pole märganud selles.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
05.07.2011 17:23:45
|
|
|
See küll väärt inf . Meelde tuli veel mingi ajakirja testivõitja Samsung WB600 või mis ta oligi. Mis sellest arvata võrreldes eelpoolmainitud Canonitega?
A2200 ja A3300 ainuke suurem erinevus on vist pildi stabilisaator ja parem pilt pimedas. Kui määravad need on, see muidugi iseasi.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
05.07.2011 17:40:11
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| A2200 ja A3300 ainuke suurem erinevus on vist pildi stabilisaator ja parem pilt pimedas. Kui määravad need on, see muidugi iseasi. |
Pildistabilisaator on jah suhteliselt vajalik-kasulik asi, kuid oleneb paljuski ka pildistajast.
Lisaks: A3200(ja A3300) on natuke pikema zoomiga kui A2200
Välimus on ka küllaltki erinev neil.
A3300 kaks lisamegapikslit ja 0,3" suurem ekraanidiagonaal pole eriti olulised asjad.
Mingeid muid erinevusi polegi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
05.07.2011 17:57:43
|
|
|
Selge pilt. Tänud selgitamast. Jään siis vist A3300 peale.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
05.07.2011 18:16:10
|
|
|
mõned omadused ixuse kasuks
sarivõte: ixus 220hs 8 k/s --- a3200 0,9 k/s
max ava: ixus F2,7 --- a3200 F2,8
ixusel ka lainurk pisut suurem 24 mm vs 28 mm, saad väikses toas rohkem inimesi pildile
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
05.07.2011 19:25:34
|
|
|
päris informatiivne ostuabi teema siin välja kujunend. sain ka kohe palju targemaks.
tegelikult tuleb ka omal üks seebika ost käsile võtta, sest ei viitsi kõikjale seda suurt 450D kaasa vedada.
vahest oleks hea mingi väike pliks-plaks pildimasin ja video võimalus tuleks ka kasuks. ja lai nurk oleks ka hea,
sest enamasti on koguaeg see jama, et mine kaugele tahad, kõik peale ikka ei jää
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
05.07.2011 19:52:28
|
|
|
| Nikon Coolpix S8000 sai just soetatud isale. Euronicsis soodushind 179 euri, väga kiire ja asjalik kaamera. Suur ja selge ekraan ja nuppu vajutades on korralik pilt tehtud enne, kui ahhetada jõuad. Soovitan.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
05.07.2011 19:55:31
|
|
|
| Nikon ja Canon kompaktkaamerate seeriad on väga sarnaste näitajatega ja sarnase mudelite valikuga, kuid Nikon'i pildistabilisaator on oluliselt kehvem kui Canon'il. Seda kurdavad kõik hinnangute andjad.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
05.07.2011 22:06:20
|
|
|
| Huvitav, et seda kaamerat ostes ei leidnud ma Canoni seeriatest midagi sarnast samas hinnaklassis võrdväärsete näitajatega. Midagi oli ikka puudu. Võrdväärne Canon maksis näitajate poolest juba pea 300 euri mis on kõvasti rohkem, kui algne hind.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
06.07.2011 13:36:37
|
|
|
No siin on ju ilmselgelt ixus 220HS võitja. Ei tohiks midagi keerulist olla
Ainuke argument, mis coolpix s8000 puhul arvesse tuleks, on pikem zoom. Kuid üldjuhul on palju olulisem just lainurk, parem valgustundlikus ja korralik pildistabilisaator.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
06.07.2011 15:38:29
|
|
|
Reaalseid pildikvaliteete ja videokvaliteete saab kõigil fotokatel võrrelda näiteks siin:
http://www.photographyblog.com/
Juhis: Paremal keskel otsinguaknasse soovitava kaamera mark, saadud tulemustest valida õige (review) artikkel ja edasi 10 alamlehte igal review'l, mis kasulik läbi lugeda, kuid reaalsed hea resolutsiooniga näitepildid saab alati lehelt 3 (Sample Images) ja sama lehe lõpus on ka näidisvideo (sageli 100MB fail). Viimasel 10. lehel on sageli ka palju kasutajate arvamusi.
********
Hea reaalne näide (kaks videolõiku), kui drastiliselt erinevad Nikon'i ja Canon'i pildistabilisaatorid:
Nikon P500 at full zoom [810mm] hand-held with electronic image stabilization (VR)
http://vimeo.com/21085530
Canon SX30IS at full zoom [850mm] hand-held with optical image stabilization (IS)
http://vimeo.com/21085497
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
06.07.2011 18:52:38
|
|
|
WAV, tänud
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005

|
07.07.2011 00:55:20
|
|
|
| freestyler kirjutas: |
No siin on ju ilmselgelt ixus 220HS võitja. Ei tohiks midagi keerulist olla
Ainuke argument, mis coolpix s8000 puhul arvesse tuleks, on pikem zoom. Kuid üldjuhul on palju olulisem just lainurk, parem valgustundlikus ja korralik pildistabilisaator. |
Tollel ixusel, vaiksemas kohas filmimisel optilist suumi kasutades jääb mootori müra kuulda ja ilma välguta pildid ei ole nii teravad kui eelkäijatel (sama probleem on ixus 115-nel piltidega) See FullHD manimine on küll mõttetu pilt jõnksab ja samal kaameral 720, 30 kaadrit sek on ilusam video.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
07.07.2011 00:59:02
|
|
|
| masterx kirjutas: |
Tollel ixusel, vaiksemas kohas filmimisel optilist suumi kasutades jääb mootori müra kuulda ja ilma välguta pildid ei ole nii teravad kui eelkäijatel (sama probleem on ixus 115-nel piltidega) See FullHD on küll naljakoht, pilt jõnksab ja samal kaameral 720, 30 kaadrit sek on ilusam video  |
Nii ongi tavaliselt. Kui võrdlete erinevate fotokatega tehtud testvideoid, siis 720p videod on enamasti tunduvalt selgemad ja konkreetsemad kui 1080p videod. Nii sama kaameraga tehes kui ka erinevate kaamerate vahel võrreldes. Tõenäoliselt seda suurt 1080p videot püütakse tunduvalt räigemalt ka pakkida/nudida juba aparaadis eneses, et ta ikkagi ennast mälukaardile suudaks reaalajas ära kirjutada. Class 4 mälukaardid (kõige levinumad täna) suudavad ju ainult 4...5 MB/s kiirusega kirjutada, fragmenteerununa veel oluliselt vähemgi, sageli ainult 1...2 MB/s.
NB!
Kui hindad pildi ja video reaalset tegelikku kvaliteeti, mitte kaamera välimust ja viimase peal taskupärasust ning paberil/spec'ides lubatud andmeid ja võimalusi, samas ikkagi alla 200€ klassis, siis tasub tõsiselt vaadata Canon SX130 (175€) mudelit! Selle riistaga tehtud piltide puhtus, selgus, värvipuhtus, balanss ületab enamuse alla 500€ hinnaklassi kaamerate pildikvaliteedi. Vähemalt kuni ISO400 väärtuseni, edasi läheb siiski käest ära nii nagu teistelgi. Olen vaadanud läbi kõigi Canon'i praegu müügilolevate kompaktkaamerate (A, D, SX, S, IXUS) suurel hulgal pilte, erinevates fotosaitides, erinevate tegijate tehtud - üldiselt selle kaamera piltide headus paistab alati välja. Ka kasutajate kommentaarides igal pool on selle kaamera pildikvaliteeti väga kõrgelt hinnatud. Tema video on samuti kompaktide hulgas üks parimaid (kuigi on 720 HD, mitte 1080 FullHD - see viimane reeglina kipub seda tegevatel kaameratel hoopis rohkem laiali määrduma nagu akvarellmaal). Huvitav, et tegemist on SX seeria entry-level (odavaima) kaameraga, lisaks paljude arvates ka üpris jube ja mitte just kõige kompaktsem välimus.
Samuti, tundub naljakas kuid tõsi, ka A-klassi kõige odavam saadaolev 64€ maksev mudel (A495) teeb pilte, mille pildiselguse kvaliteet ja värvipuhtus paneb suurema mudelinumbriga ja 100-200€ võrra kallimad mudelid sageli kahvatuma. Ainus puudus, et tal pole pildistabilisaatorit, seega nõuab kindlat kätt. Kuid kindla käega temaga tehtud päevavalguses pildid on sageli isegi IXUS'e mudelitest konkreetsemad! Võimalik, et tema vanem DIGIC-3 protsessor, mis on küll aeglasem, suudab tänu aeglusele pilti paremini puhastada kui tormakas DIGIC-4. Muide aastatetagused veel vanemad Canoni seebikad tegid isegi veel natuke puhtamaid pilte! Tundub nagu aeg läheb edasi, kvaliteet aga mingis mõttes tagasi (odavuse nimel vist, sest aastaid tagasi maksid need seebikad mitu korda rohkem).
Mudeli A3200 spetsiifiline probleem on liigne ülesäritamine heledas päevavalguses - pildid kipuvad tulema natuke liialt valkjad, vähese kontrasti ja värviküllastusega. Selle üle on kaevatud mitmel pool. Kuid seda saab muidugi käsitsi säritust korrigeerides vältida. Võimalik, et see viga puudutas esialgseid partiisid, viimaste kohta pole infot.
Mudelite SX210, 220, 230, 30 muidu suurepärased võimsad spetsifikatsioonid kahjuks ei taga neilt oodatud pildikvaliteeti. Pildi müratase ja pehmeks muutumine on liiga märgatav. Aga kuna need on superzoom kaamerad, siis ega ei saagi kvantiteeti ja kvaliteeti ühekorraga. Eriti kapriisne on pildi kvaliteedi osas SX30 (hind lausa 450€), ta teeb küll väga häid ja ülilähedasi makrosid, kuid oma põhifunktsioonis zoom-kaamerana on pilt vägagi määrdunud ja läbinisti pehme.
IXUS mudelid on muidu küll optimeeritud suhteliselt hästi töötama väga mitmekesiste võtete jaoks, kahjuks aga nende pilte vaadates on läbivaks probleemiks mingid ilmselt rohkem isegi objektiivist kui sensorist tekitatud artefaktid. Võimalik, et väga õhukesse kesta ei õnnestu ikka väga head kaamerat luua. Ka IXUS'e tippmudelite 310 ja 1000 (need kaks on täiesti eri suundades optimeeritud kaamerad) pildid, just need kus on palju peeneid detaile (puuvõra, murupind, majade tellismüürid), on enamasti pettumus, no ei ole õiget puhtust, kuigi peened detailid kõik on pildis justnagu olemas küll. Kõige parema (puhtama) pildikvaliteediga neist praegu müügilolevatest IXUS mudelitest tundub olema mudel 220, seda ka suhteliselt kõrgete ISO väärtuste juures.
Siiski aga, S95 (hind muidugi ka 400€) on Canoni mudelitest konkurentsitu seebikarp-tüüpi kompaktkaamera, juhul kui soov teha üpris häid pilte väheses valguses - tema pildid on ka ISO1600 (ja isegi vaat et ISO3200) juures minimaalse müratasemega. Samas väiksemate ISO'de juures (heas valguses) on tema tulemus ei midagi erilist, võrreldes 2-4 korda odavamate kaameratega. Küll aga on tal täismanuaalne juhtimine, RAW faili tegemise võimlus ja veel mitmeid profifunktsioone.
See jutt oli siis konkreetselt Canoni mudelitest. Ka Sony toodangus on mitmeid häid kompakte, üksikuid ka Nikonil, ka Samsungil ja Olympusel ning veel mõnel tootjal, kuid siiski Canon'i tehnika on miskipärast suhteliselt enamkiidetud. Eelkõige muidugi ka parima pildistabilisatsioonisüsteemi tõttu.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
07.07.2011 10:46:44
|
|
|
WAV, mis sa kirjutad kuskil ajakirjas ülevaateid ja teed teste või . Igatahes sa soovitaksid mul siis võtta Ixus 220 asemel SX130-ne? Mulle pole tähtis milline see kaamera välja näeb ja pole vaja, et oleks nii väike, et saaks selle eesnaha vahele toppida. Oluline on, et teeks kiirelt ilusaid pilte auto settingutega, sest reeglina pole ma kunagi jännanud eriti seadistamisega. Pole fotograaf. Lihtsalt last pildistada jne.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
07.07.2011 11:56:34
|
|
|
Lõplik otsus enda jaoks tee ikka ise, vaata selle järgi millise kaamera pildid rohkem meeldivad. Võrdle hoolikalt netis, võimalusel ka erinevates fotoportaalides, leiduvaid vastavate kaameratega tehtud pilte (pööra seejuures tähelepanu ka ISO ning säriajaväärtustele, mis konkreetsete piltide juures sageli välja toodud, sest võrrelda saab ikkagi sarnastes tingimustes tehtud pilte). Mina võin kinnitada, et ühe konkreetse kaameramudeli pildid on vähemalt Canon'il samasugused, st. eksemplaride vahelised erinevused on väiksemad kui mudelite vahelised (mõnel teisel tootjal on paraku ka vastupidi). Kui just praakeksemplari otsa ei satu. Samas nagu juba algul mainisin, ega need mudelitevahelised erinevused eriti suured kah pole, vähemnõudliku tarbija jaoks paistavad pildid kõik samasugused, vähemalt kogu Canon'i kompaktkaamerate tooteliinis (neid on kokku ca 15-18 erinevat mudelit hetkel müügil, hinnavahemikus 63€...450€).
Samas jah, kui tingimata seda tibikäekoti säravat lutsukivi (IXUS) tarvis pole, siis kobakam ja vanamoodsa välimusega SX130 on isegi praktilisem kasutada, sest püsib oluliselt paremini käes pildistamise ajal (pildid tulevad stabiilsemad), lisaks ta töötab standardsete AA pulkpatareide/pulkakude pealt, mis on väga odavad, kõikjal saadaval ja mida saab mitmeid komplekte omale varuda, hea lihtne igas olukorras vahetada kui juhtumisi olulisel hetkel tühjaks saavad. Boonusena veel 12x optiline zoom, mis ei lähe liiga absurdseks ega mõju liialt üldisele pildikvaliteedile, samas pakub piisavalt kasutusvõimalusi. Lisaks 1cm kauguselt makrovõtete teravustumine on ka üks asi mida väga vähestel kaameratel pakkuda. Suhteliselt normaalne 3" displei (suurem kui IXUS 220 displei), välk mis objektiivi teljest natuke rohkem eemale hoiab kui päris seebikarpidel, täielik võimalus ka käsitsijuhtimist kasutada (kuigi sa seda ei soovinud, võib mõnikord vaja minna, IXUS seda võimalust ei paku).
PS! IXUS'e mudelid on ikkagi optimeeritud primaarselt kesta väiksuse/õhukesuse vajaduse järgi, muud parameetrid on püütud seejärel teha nii head kui võimalik, kuid kõike pole võimalik enam. Seega kui aparaadi ülim kompaktsus pole sulle primaarne vajadus, siis ei ole IXUS'el mingeid olulisi eeliseid.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
07.07.2011 12:12:36
|
|
|
WAV, suur tänu sulle. Ainuke asi mis ma negatiivset selle kaamera kohta leidsin, et pildistab liiga aeglaselt või kuidas seda öelda. Nupulevajutusest pildi saamiseni aeg liiga pikk. See võib probleemseks osutuda, kui vaja kiirelt midagi pildile saada. Oskad sa öelda, kas see on liiga aeglane või on see viivitus marginaalne ja analoogne teiste canonitega?
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
07.07.2011 12:15:31
|
|
|
Kui kellegi valik peaks IXUS 220 peale jääma, siis Euronicsi müüja andis asjaliku soovituse - edevama läikiva punase isendi asemel (mis oleks tõenäoliselt naisterahva esimene eelistus) võtta ikkagi musta värvi, mati korpusega variant - püsib paremini käes, väiksem oht et libiseb.
Üks pluss, mis siiani mainimata on jäänud IXUS 220 puhul - HDMI väljund, pildi kvaliteeti see ei muuda, kuid mõnevõrra teeb tehnikavõõra inimese elu lihtsamaks - tahad näidata sõbrale pilte, lükkad aparaadi ja teleka vahele ühe kaabli mis kannab kvaliteetselt nii audio kui video ja korras.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
07.07.2011 13:45:20
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| WAV, suur tänu sulle. Ainuke asi mis ma negatiivset selle kaamera kohta leidsin, et pildistab liiga aeglaselt või kuidas seda öelda. Nupulevajutusest pildi saamiseni aeg liiga pikk. See võib probleemseks osutuda, kui vaja kiirelt midagi pildile saada. Oskad sa öelda, kas see on liiga aeglane või on see viivitus marginaalne ja analoogne teiste canonitega? |
Minuteada pole need nupuvajutuse aja erinevused mudelite vahel suured. Kuigi seda nüanssi pole ma täpselt uurinud kõikide puhul võrreldes. Protsessor on tegelikult ju sama. Väike viivitus on paratamatult ikka, sest masin peab enne korralikult pildi ära teravustama. Kui see on ka veidi pikem aeg, siis pildikvaliteedile tuleb ehk pigem kasuks.
Zoomimootor on SX130'l ka hästi vaikne, võib-olla see on ka siis seetõttu veidi aeglasem (see on ainult oletus).
Seda küll, et välgu laadimine võtab veel täiendava aja juurde (juhul kui järjest pilte välguga teha), samas on sellel aparaadil ka keskmisest veidi korralikum välk, mis võib tõesti natuke kauem laadida.
Spec'ide järgi on küll jah mainitud veel, et sarivõtete kiirus on tal 3 korda aeglasem kui sellel IXUS'el, kuid 1 võte sekundis on garanteeritud (ilma välguta). Lisaks tasub tähelepanu pöörata, et filmilõigu max pikkus on tal ainult 10 minutit (IXUS'el 30 minutit, kuid reaalselt enamasti lühem kuna sellise täisresolutsiooniga video faili max pikkus tuleb enne vastu, olenevalt ka pakkimise kvaliteedist).
Lainurk on ka sellel IXUS'e mudelil natuke suurem, samuti on maksimaalne ava suurem.
Sellega ongi vist kõik selle IXUS'e eelised loetletud, lisaks väiksusele. Jah see HDMI väljund ka veel.
Nii on alati, et ega kõike ideaalset üheagselt korraga pakkuvat kaamerat ei leiagi, vähemalt sarnases hinnaklassis mitte. Samas ei tohiks spec'ide numbreid liiga üle tähtsustada, tuleb valida esmajärjekorras endale olulisemad asjad. Lisaks muidugi reaalse pildikvaliteedi hindamisele (mida spec'id üldse ei kajasta).
PS! Ma ei taha hakata tegelikult ühte mudelit promoma. See kogu mu eelnev arvamustik pole absoluutselt seotud sellega, ma lihtsalt kirjeldasin enda pildikvaliteedi otsingu käigus tekkinud muljeid. Olen proovinud mitmeid neid aparaate mõnda aega kasutada, kuid hetkel ei oma neist ühtegi. Lihtsalt mulle endale meeldib pidevalt neid vahetada ja otsida-proovida.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
07.07.2011 15:31:00
|
|
|
Selge pilt. Lähen laupäeval poodi siis 3-e sõelalejäänut näppima. Kiire küsimus veel, et mul vana Kingstoni 512mb SD kaart. Tasuks vist osta uus, mis oleks juba SDHC. Leidsin ühe, mis klass 10 ja ok hind. Mida arvate? http://www.ravolink.ee/vi-idoc_edit+i9783938
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
07.07.2011 17:31:18
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| Selge pilt. Lähen laupäeval poodi siis 3-e sõelalejäänut näppima. Kiire küsimus veel, et mul vana Kingstoni 512mb SD kaart. Tasuks vist osta uus, mis oleks juba SDHC. Leidsin ühe, mis klass 10 ja ok hind. Mida arvate? http://www.ravolink.ee/vi-idoc_edit+i9783938 |
See on väga soodne hind selle kaardi kohta. Eriti veel kuna tegemist klass 10 kaardiga. Fotopoodides on samasugused 2...2,5 korda kallima hinnaga!
FullHD video tahab jah üldiselt ikka sellist kiiremat kaarti. FullHD on sageli umbes 270 MB/minut, võib ka rohkem olla olenevalt pildi keerukusest. See teeb 4,5 MB/sekundis ja enamgi veel, mis kipub klass 4 kaartidele juba ülekriitiliseks minema.
Lihtsalt HD peaks ka klass 4 kaardiga välja vedama, oleneb muidugi ka pildi pakkimisest kaameras.
Samas siit saad ka juba arvestada, millist röögatut mahtu video kaardilt võtab. Sinu 512 MB kaardiga ei tule videote tegemine üldse kõne alla Samas pildistamise abikaardiks sobib küll. Kuid SD ja SDHC kaardi vahe on peamiselt ainult formaatimises (FAT16 vs FAT32, kuni 2GB mahuni saab teha FAT16, kuid pole keelatud ka FAT32 samas), muidugi on vanad SD kaardid ka lisaks päris aeglased.
Aga üldiselt, kui on suur huvi sageli just videoid teha, siis ma ei soovitaks selleks fotokat. Iga asja jaoks ikka oma riistapuu, videotele videokaamera just. Fotoka videovõimalus on ja jääb ikkagi hädaabi-lisalahenduseks. Lehmaga saab küll ka vankrit vedada, kuid obene on parem
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
07.07.2011 18:33:18
|
|
|
Ega ma ostagi video tegemiseks. Ikka pildistamiseks. Videokaamera mul eraldi olemas, vana küll aga ajab asja ära.
Igatahes olen ma nüüd tarkust täis
WAV, kui homme summerile tuled, teen välja.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005

|
07.07.2011 22:28:37
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| strohher kirjutas: |
| Selge pilt. Lähen laupäeval poodi siis 3-e sõelalejäänut näppima. Kiire küsimus veel, et mul vana Kingstoni 512mb SD kaart. Tasuks vist osta uus, mis oleks juba SDHC. Leidsin ühe, mis klass 10 ja ok hind. Mida arvate? http://www.ravolink.ee/vi-idoc_edit+i9783938 |
See on väga soodne hind selle kaardi kohta. Eriti veel kuna tegemist klass 10 kaardiga. Fotopoodides on samasugused 2...2,5 korda kallima hinnaga!
FullHD video tahab jah üldiselt ikka sellist kiiremat kaarti. FullHD on sageli umbes 270 MB/minut, võib ka rohkem olla olenevalt pildi keerukusest. See teeb 4,5 MB/sekundis ja enamgi veel, mis kipub klass 4 kaartidele juba ülekriitiliseks minema.
Lihtsalt HD peaks ka klass 4 kaardiga välja vedama, oleneb muidugi ka pildi pakkimisest kaameras.
|
Mul on juba aastaid kasutan sandiski klass 4 kaarti. Kirjutamis kiirus on 15MB/s ja loeb 20MB/s. Tundub, et sellel A-Datal on samad kiirused http://www.adata.com.tw/?action=product_specification&cid=7&piid=30
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
07.07.2011 22:56:15
|
|
|
ai kurja, kas jälle käib tarbija lollitamine mul juba mõte vaikselt liikus selle a-data kaardi suunas aga nüüd läks küll revers sisse
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
08.07.2011 00:50:12
|
|
|
Kiirusklass tähendab minimaalset garanteeritud kirjutamiskiirust MB/s
Mis vahenditega sa need kiirused mõõtsid ehk kas pole tegemist näiteks ainult peak'idega?
Tean, et paremate tootjate kaardid ületavad kiirusklassi poolt antud miinimumkiiruseid, kuid nii suurelt ületamine tundub kahtlane.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
08.07.2011 02:19:38
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Kiirusklass tähendab minimaalset garanteeritud kirjutamiskiirust MB/s
Mis vahenditega sa need kiirused mõõtsid ehk kas pole tegemist näiteks ainult peak'idega?
Tean, et paremate tootjate kaardid ületavad kiirusklassi poolt antud miinimumkiiruseid, kuid nii suurelt ületamine tundub kahtlane. |
Ma ka ei usu hästi sellist kiirust klass 4 kaardi puhul. Näiteks Kingstoni tänastel klass 4 kaartidel on reaalne testitud kirjutamiskiirus suure faili puhul umbes 5, ideaalsel juhul veab kuni 6 MB/s. Pisemate failide ja fragmenteerunud kaardi puhul aga kukub veel hoopis drastilisemalt alla, 1...3 MB/s vahemikku.
Võib muidugi olla, et sulle sattus selline kaart, mis oli tootja poolt määratud kiiremasse klassi, kuid mingil põhjusel prakeeriti või sorteeriti madalama klassi tähistuse alla.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lammas
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005

|
08.07.2011 11:46:37
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| Draqula kirjutas: |
Mis vahenditega sa need kiirused mõõtsid ehk kas pole tegemist näiteks ainult peak'idega?
Tean, et paremate tootjate kaardid ületavad kiirusklassi poolt antud miinimumkiiruseid, kuid nii suurelt ületamine tundub kahtlane. |
Ma ka ei usu hästi sellist kiirust klass 4 kaardi puhul. Näiteks Kingstoni tänastel klass 4 kaartidel on reaalne testitud kirjutamiskiirus suure faili puhul umbes 5, ideaalsel juhul veab kuni 6 MB/s. Pisemate failide ja fragmenteerunud kaardi puhul aga kukub veel hoopis drastilisemalt alla, 1...3 MB/s vahemikku.
Võib muidugi olla, et sulle sattus selline kaart, mis oli tootja poolt määratud kiiremasse klassi, kuid mingil põhjusel prakeeriti või sorteeriti madalama klassi tähistuse alla. |
Selline kaart on, seal kirjas 15MB/s.
https://pood.elion.ee/productInfo/108/malukaart-sandisk-sd-ultra-ii-sdhc-4gb/SDSDH-004G-U46
Edit;Viskasin mingi väikse testi kah;
Muidu ixus 220 tuleb veel meelde, et lähedalt makrot ei saa välguga teha. Nurk jääb tume. Sellest on ka ülevaadetes juttu olnud, et välk ja objektiiv on liiga lähestikku.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
08.07.2011 13:06:16
|
|
|
Aga huvitav tõesti miks ta siis klass 4 tähisega on seal märgitud???
Andmete tabelis on seal küll kirjas kirjutamiskiiruseks ainult kuni 9 MB/s.
Samas kaardi fotol on talle labelile trükitud 15 MB/s.
Väga segased ebaloogilised vastuolud...
Muidugi kui testi tulemuste järgi vaadata, siis ega ma vastu ei vaidlegi, lihtsalt markeering on arusaamatu. Hind on ka siiski kallima kiirusklassi tüüpilise hinna poole tal.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
08.07.2011 22:46:53
|
|
|
päris julm hind ka sel sandick-il selle 8gb-se a-data saab odavamalt ja on poole mahukam
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
11.07.2011 08:59:01
|
|
|
| cdrom kirjutas: |
päris julm hind ka sel sandick-il selle 8gb-se a-data saab odavamalt ja on poole mahukam  |
Igaüks teeb oma valikud ise, aga mälukaardi valik pole päris nii lihtne, et kiirusklass ja GB'idid, samuti nagu auto puhul ei määra punktist A punkti B kindlat jõudmist ainult mootorimaht ja tippkiirus.
Odavama tootja kaartidega esineb keskmisest rohkem jamasid ja parema tootja kaartidega keskmisest vähem (alati leidub erandeid, mis reeglit kinnitavad).
Seega kui sa mingit olulist ja väärtuslikku mälukaardile ei pane, siis võib riskida rohkem ning osta odavama otsa tootjalt.
Teine asi on, kui sa tead kus tehases konkreetsed mälukaardid toodetud - vabalt võib tulla mõne odavtootja kaart samast tehasest kui kallim ning hinnaerinevus tuleneb ainult nimest.
XDA foorumist võib mitmete erineva margi valinud kasutajate kogemusi lugeda. Sandiski ja Kingstoni valinud kasutajaid pole kurtmas näinud. Teiste, vähem tuntud tootjate lauta on ikka mõni must lammas sattunud.
Omaette õnnetud on veel need, kes võltskaardi peale sattunud.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
11.07.2011 10:44:42
|
|
|
Ma olen lugenud Kingstoni kapsaaeda langevaid kivisid. Ärge küsige linki, tõesti ei mäleta. Loomulikult on tegu vana hea tegijaga. Ju mõnel siis sattus halb eksemplar. A-Data pole eriti võõras ja uus tegija, toodab ju ka palju muud, peale mälukaartide. Kuna selle hind on ilus, siis riskin ja ostan selle.
p.s. Kuna võtsin lolli peaga naise laupäeval poodidesse kaasa ja näitasin ja seletasin kaameraid, siis tema otsustas, et ixus220 hs on parim valik. Mis siis ikka, digizonesse läks tellimus sisse(pixmania odavam aga kauem aeg, mujal polnud laos) ja ootan nüüd arvet.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
11.07.2011 10:49:23
|
|
|
Lisaks kaamerale said nüüd ka rahuloleva naise pole paha
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
05.08.2011 12:45:03
|
|
|
Mina kui totaalne amatöör olen selles ixus 220HS-s küll täiesti pettunud. 430-st pildist auto settingutega pole ühtegi selgelt pilti. Kõik on udused, selgeid jooni on vähe. Võrreldes vana powershot 620-ga on see ixus täielik juust . Vana pill tegi vähemalt päevavalguses väga selgeid pilte.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
05.08.2011 14:16:27
|
|
|
| strohher kirjutas: |
Mina kui totaalne amatöör olen selles ixus 220HS-s küll täiesti pettunud. 430-st pildist auto settingutega pole ühtegi selgelt pilti. Kõik on udused, selgeid jooni on vähe. Võrreldes vana powershot 620-ga on see ixus täielik juust . Vana pill tegi vähemalt päevavalguses väga selgeid pilte. |
Mul sugulane ostis 220hs ning siiani on valdav enamik pilte väga ilusad ja selged. Kas pole korralikult ära teravustada lastud või konkreetne aparaat defektiga. Digi testis oli sel aparaadil 2. koht, seega päris jama ei tohiks olla.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
05.08.2011 16:28:43
|
|
|
No siis ma ei tea mis jama on. Teravusta v mitte, udune jääb ikka enamasti. Ei tea kas firmware uuendamine aitaks või ei tasu näppima hakata?
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|