Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  12 äriklassi sülearvutit testis (I osa) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2011 15:52:08 Re: 12 äriklassi sülearvutit testis (I osa) vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
[Lisaks on Delli igipõline "ämber" kaane kriimustumine nüüd ehk lõpuks läbi saanud, kuna kaanel on õhuke plekk peal. Eelnevatel mudelitel oli selle asemel pehme värviga plastik. Nii nägime tihtilugu ka uutel arvutitel pakist väljavõttes kriime ning aasta vanusena võis mõne arvuti välimus lausa 5-aastasena näida.


Ei ole see plekk sugugi parem, täpselt sama lihtsalt tõmbab kriime ligi nagu ka eelkäijad
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.06.2011 19:46:35 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
tsitaat:
Dell on loobunud Displaypordist ning asendanud selle HDMI-ga. Heameelt teeb see kodukasutajatele, aga mõnel ärikasutajal, kellel kogu tehnika displaypordi peal, peab E6420st loobuma.

Mini DP-HDMI adapter on 20€, vastupidi 10€, pole ju probleemi ärikasutajale.

Ainult et... ilmselt sedasi adapteriga pole enam tagatud DP suuremate võimalike ekraaniresolutsioonide kasutamine.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raconteur
HV vaatleja
raconteur

liitunud: 22.11.2005




sõnum 08.06.2011 19:59:55 vasta tsitaadiga

Parandan autori faktivea

wirx kirjutas:
Lisaks on Delli igipõline "ämber" kaane kriimustumine nüüd ehk lõpuks läbi saanud, kuna kaanel on õhuke plekk peal. Eelnevatel mudelitel oli selle asemel pehme värviga plastik



Dell Latitude tippseerial on olnud metallkaan juba D600 mudelist peale (14" mõõduga arvestuses siis vastavalt D600, D500, D510,D505, D610,D620,D630,E6400, E6410,E6420). Enamusel neist siis magneesiumsulam, sama, millest uuel mudelil näiteks põhi on valmistatud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
P2
HV vaatleja

liitunud: 27.09.2006




sõnum 08.06.2011 21:01:44 vasta tsitaadiga

No ma ei tea, minu arust suhteliselt viril test. Muidugi on kasutajate soovid erinevad. Soetasin hiljuti endale rüperaali ja kohe kuidagi ei suutnud leida arvutit mis ei oleks Dell.
Soov oli minu arust väga elementaarne ja lihtne : Taustavalgustusega vanakooli klaver, ehk ratsukäigu kujuline enter, millest paremal ei tohi olla ühtegi klahvi ning integreeritud ID-kaardi lugeja. Kõik muu oli andeks antav või vahetatav. Otsisin mina sellist aparaati maa alt ja ma pealt ning võtsin lõpuks hädaga ära E6410, sest selle uuem vend on tõepoolest disaini ja mõnede vidinate poolest paras õnnetus. Vaatamata sellele, et enamus läbisõidetud rüperaale on olnud IBMd ja mulle nende disain meeldib, arvan, et Delli E seeria on parem.

Display pordi halast on samuti raske aru saada - Docki kasutamine võiks olla äriklassi korral olla elementaarne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 08.06.2011 22:55:09 vasta tsitaadiga

Millal on oodata teist osa, ehk äkki "päris" portable äriklassi a la X-klass lenovo + konkurentidest ülevaadet? Nende hinnad pole teab mis ulmelised, ca 150€ juurde T420-le ja saab sellise pilli ju kätte: http://www.lenovo.ee/toode/377/uus-mudel!-lenovo-thinkpad-x220-3g
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 08.06.2011 23:25:04 vasta tsitaadiga

Raconteur, õhuke metall (E6xxx) seerial on küll all, aga peal on plastik koos värviga, mis tuleb väga lihtsalt maha, pole erilist vahet, kas kaan on tehtud plastikust või metallist, kui on pehme ja kiirelt kriimustub, see oli asja point icon_wink.gif Tugev plastik võib vabalt olla vastupidavam nii väändele, kui kriimustustele võrreldes pehme metalliga.
Ja P2, nagu jutus kirjas, on ainus kes pakub taustavalgustusega klaverit Dell ja ratsukujuline enter = skandinaavia klaviatuur. Ja no vihjeks, ka meie arvame, et E6410 on parem oma ajastu suguvendadest icon_wink.gif
Sügisel ehk kirjutab 12" ülevaate, kuigi neid ostetakse tunduvalt vähem, samamoodi vähem nagu ostetakse äriklassile tänapäval juurde dokke, sest printer on wifiga, hiir bluetoothiga, exchange ja internet üle wifi, sülearvuti klaviatuurid on paremad, kui enamus väliseid, ainus põhjus dokki järele jääb ekraan, aga needki on äriklassi laptopidel väga head ning 14" laptopi oma mahutab tihtilugu samapalju infot, kui 19" väline. Lisa siia juurde veel see, et dokk maksab ~120€ ning tootjad armastavad üle paari mudeli doki pesa ringi muuta, et kohustuslikus korras ostaksid uue doki.
Ise kasutasin ka alles hiljuti dokki, aga siiski on laud palju kenam, kui ainus juhe mis arvuti külge läheb on voolu juhe icon_cool.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 09.06.2011 06:00:28 vasta tsitaadiga

Klaveri taustvalgustuse pudumise tõttu jäävad ka minul kõik muud läpakad peale Delli välja. Ilma dockita ikka jama kui vahest ka lauaarvutina vaja kasutada: Bluetooth hiired on kõik ebatöökindlad (olen erinevatega maadelnud) + kui on äriklassi arvuti, siis on ka laual monitor tavaliselt ~23" 1920x1080. Dockiga mugavam ja odavam, sest jääb ära lisaks lauaarvuti ostmine. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keimps1
HV Guru

liitunud: 27.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2011 07:54:05 vasta tsitaadiga

natuke OT aga kas dell e4310 kipub samuti kiirelt kuluma nagu e6410, viimane mainitu oleks olnud plaan soetada aga kui ta raibe hakkab kiirelt värvi andma siis icon_evil.gif Muu nagu sobiks( mainiks ka veel ära hõõguva klaveri) või siis ikkagi lenovo toodangut maitsma icon_rolleyes.gif aga ehk osa II aitab mul otsuseni jõuda thumbs_up.gif
_________________
Müüa uueväärne 2023 Volkswagen Arteon Shooting Brake R-Line 2.0 140kW
Kommentaarid: 137 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raconteur
HV vaatleja
raconteur

liitunud: 22.11.2005




sõnum 09.06.2011 09:00:16 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Raconteur, õhuke metall (E6xxx) seerial on küll all, aga peal on plastik koos värviga, mis tuleb väga lihtsalt maha, pole erilist vahet, kas kaan on tehtud plastikust või metallist, kui on pehme ja kiirelt kriimustub, see oli asja point icon_wink.gif


sellega olen nõus, närin tähti lihtsalt icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2011 15:43:18 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Klaveri taustvalgustuse pudumise tõttu jäävad ka minul kõik muud läpakad peale Delli välja. Ilma dockita ikka jama kui vahest ka lauaarvutina vaja kasutada: Bluetooth hiired on kõik ebatöökindlad (olen erinevatega maadelnud) + kui on äriklassi arvuti, siis on ka laual monitor tavaliselt ~23" 1920x1080. Dockiga mugavam ja odavam, sest jääb ära lisaks lauaarvuti ostmine. icon_rolleyes.gif


Olen kasutanud kahte Logitechi BT hiirt, hetkel V470, eelmise mudelit ei mäleta, kokku 3-4 aastat ning selle aja jooksul on umbes 3x esinenud, et tuleb korraks hiir välja lülitada ning sisse tagasi, et ühendus saavutada. Läpakad on olnud D620 ja E6400 koos sisseehitatud BT'ga, seega vaidlen vastu BT hiirte ebatöökindluse osas.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.06.2011 15:47:29 vasta tsitaadiga

alati võib panna ka micro usb saatjaga hiire, endal ka bluetooth hiir teinekord tõrgub, dell m6500 ja dell bluetooth hiir
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 09.06.2011 15:51:41 vasta tsitaadiga

See uus Dell näeb välja nagu need 99 dollari läpakad mida vahepeal aafrika neegritele hädaabina saata taheti. Oma D620 küll veel välja vahetama ei kipu, kui selliseid asendusi Delli poolt pakutakse. Ja kui Bluetooth hiirtest räägiti, siis kasutasin ühte oma 3 aastat ja ei olnud mitte ainumastki tõrget sellega.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2011 16:11:43 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
alati võib panna ka micro usb saatjaga hiire, ...


Ilma selle niblakata on nagu puhtam ja kuivem tunne icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rainer9968
HV kasutaja
rainer9968

liitunud: 07.09.2005




sõnum 09.06.2011 18:02:47 vasta tsitaadiga

Kas testidesse kaasatakse ka teistelt tootjatelt sülearvuteid (Samsung, Toshiba, Fujitsu-Siemens jne) ja just tippmudeleid. Kas need kannataksid võrdlsut Delli, Lenovo ja HP-ga.

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 09.06.2011 18:28:13 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
wirx kirjutas:
alati võib panna ka micro usb saatjaga hiire, ...

Ilma selle niblakata on nagu puhtam ja kuivem tunne icon_biggrin.gif

Niblakaga hiire eelis on see, et ta töötab alati, OS-ist sõltumatult, k.a. BIOSis + igasuguste plaatidelt booditavate vidinatega.
Oliverk soovitan vaata E6410 arvutit, kõige ägedama disainiga IMHO. Loodame, et Dell mõistusele tagasi tuleb, muidu tuleb elulõpuni selle E6410 seltsis veeta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2011 14:25:48 vasta tsitaadiga

aga kui valikus peaks olema 3 eelmisepõlvkonna tippmudelit, siis miks dellilt on valitud D620 mitte D630?
_________________
Müüa: Fibaro HomeCenter 3
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 10.06.2011 14:37:43 vasta tsitaadiga

sellest tuleb ka juttu II osas, aga põhjus lihtsalt see, et d630 ei olnud hetkel käepärast ja d620 suht identsed, parem d620, kui tühi koht testis
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Delp
HV vaatleja
Delp

liitunud: 30.04.2007




sõnum 10.06.2011 23:22:39 vasta tsitaadiga

Kasutan enam-vähem kõige vingema saadaoleva konfiga E6420-t ja töötegemine on lausa lust. Jõudluse mõttes olen väga rahul, sest korraga saab lahti võtta mitumitu Visual Studio-t ja miljon muud asja ja arvuti kappab ikka nagu loom. Ei arva, et see teab mis kole välja näeb, kuid eks see on rohkem maitse asi. Kere tundub küll väga tugev ja vastupidav, ekraani hinged on tugevalt paigas, ei mingit loksumist nt bussiga sõites kasutades. Tulevikku silmas pidades võiks ikka USB3 port olemas olla, aga muidu väga viis arvuti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Black
HV kasutaja

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2011 01:08:39 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Klaveri taustvalgustuse pudumise tõttu jäävad ka minul kõik muud läpakad peale Delli välja.

Ma ei saa aru miks see taustavalgustus viimasel ajal nii popiks ja nõutavaks läinud on. Enamus (usun et ka sina) nagunii klaverile ju ei vaata.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 11.06.2011 08:45:20 vasta tsitaadiga

Black kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Klaveri taustvalgustuse pudumise tõttu jäävad ka minul kõik muud läpakad peale Delli välja.
Ma ei saa aru miks see taustavalgustus viimasel ajal nii popiks ja nõutavaks läinud on. Enamus (usun et ka sina) nagunii klaverile ju ei vaata.
Lisaks äriklassi masin istub vähemalt pool ajast dockis ja koosolekuruumid on enamasti valgustatud ... minu jaoks oli klahvivalgustus esimene featuur, mis kinni keeratud sai, pointless tilulilu.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2011 10:37:58 vasta tsitaadiga

Antud teemas ongi juttu vaid äriklassi läpakatest, paluks Pavilione ja Amilo jms mudeleid siia mitte segada.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 11.06.2011 11:48:12 vasta tsitaadiga

Väga mööda jutt andyco, üks HP tehakse ühes tehases(tehase osas), teine teises, ühte projekteerivad ühed, inimesed, teist teised, ühte lähevad tipp tasemel jupid sisse, teise kõige odavamad ja see sama kehtib ka Delli ning Lenovo kohta.
Aga no näiteks see sama asus, 2.9kg vs äriklassi 15" 2.4 samal ajal juba see oleks virutanud testis kõige viimaseks aga kui arvad, et tugev hea läppar, tule astu kivimurru 34-st läbi, teeme ühe painde testi icon_wink.gif
Asuste, Samsungite jms jäävadki enamus terveks oma eluea jooksul, aga enamus on teadupärast 51% seega võid ennast üheks õnnelikuks lihtsalt pidada ja egas ka äriklass laguneb, lihtsalt tõenäosus on kordades väiksem, kui odavklassil.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gaudi
HV kasutaja
Gaudi

liitunud: 02.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2011 13:11:28 vasta tsitaadiga

On ikka Terminaatorid koos. icon_smile.gif

Miks peaks astuma jalaga sülearvuti peale? Miks peaks kukutama seda kahe meetri kõrguselt betoonpõrandale? Olgu, õnnetusi juhtub ning sülearvuti võib kukkuda kõnniteele - siis on tõesti äriklassi arvuti võitja. Kuid siin teemas tundub, et need on pigem neile, kes ei oska oma asju hoida. Mu Aceri netbook on siiani üsna kriimuvaba ning väga heas seisukorras, kuigi pea kaks aastat käis peaaegu iga päev koolis kaasas, kus võtsin ta peaaegu igas tunnis kotist välja, panin tunni lõpus kotti tagasi. Kordagi ta maha ei kukkunud, korpus ära ei kulunud. Nüüd tuli tema kõrvale Lenovo Thinkpad Edge ning tõenäoliselt peab see sama hästi, kui mitte paremini vastu. Olen lihtsalt väga hoolikas inimene ning olen harjunud oma raskelt teenitud raha eest soetatud asju vääriliselt hoidma.

Selleks ei ole tingimata vaja imekorpust, et arvuti vastu peaks. Palju oleneb ka tihendist sülearvuti ning tooli vahel. Vaadates sülearvutite kuulutusi, imestan ma tihtipeale - tükid väljas, sügavad vaod sees. Mida te teete nendega? icon_smile.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 11.06.2011 13:55:29 vasta tsitaadiga

uuri nt kasutatud sülearvuti müügi kuulutusi, palju leiad 5-6 aastat vanu acereid-asuseid ja palju lenovo-hp-delli ärikllassi mudeleid....esimesi sellepärast müügis eriti pole, kuna enamusel emaplaat, ekraan, korpus vms kallis asi otsad andnud ja varuosadeks või prügimäele läinud, samas eks ta ole, keegi ei käsi äriklassi osta, odavama otsa masinatel on oma tarbijaskond, ainult et sellest teemast ei leia nad midagi meeldivat icon_wink.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 11.06.2011 15:06:04 vasta tsitaadiga

huvitav lugu küll, ma ei jõudnud küll artikliga väga kaugele(päris pikk siiski)

aga torkas silma selline väide:

kus on Asus, Samsung, Acer või hoopis Ordi,sest ka nendel on ju olemas business-seeria sülearvutid. Vastus sellele on lihtne: oma maimukesi võib tootja nimetada nii kuidas tahab, aga asja olemus sellest ei muutu. Äriklassi üks tähtsamaid omadusi on stabiilsus, seda eelnimetatud tootjad aga garanteerida ei saa. Näiteks kui kaal on väike ning välimus hea, aga korpus on käes nagu sült, siis kahjuks pole sellest arvutist 2 aasta pärast mitte midagi alles jäänud.

naljakas, minu enda arvutid Acer 3820TG on graafika võimekuselt ja aku suhtelt graafika võimekusega kõige tipus nendest masinatest, ja öeldakse et acer ei oska arvuteid teha - tõesti, ma oman seda vaid aasta - aga ergonoomika pole hakanud mingeid kulumismärke näitama.

sellega ma üritangi tuua välja äriklassi mõtekust - väikses ja kerges korpuses palju akut ja võimsust - ka minu arvutile saab panna i7(mis siis, et vana socket) ja paljud teevad, näiteks. see arvuti on ka modijate lemmik - selle videokaarti saab teha suhteliselt võrdseks HD6770-ga prosed klokkuvad enamusel 3,5ghz-ini(i5-ed)

ma ei saa hästi aru teie äriklassist - integreeritud graafikaga protsessorvõimsus aint - mida sellega üldse teha saab peale videotöötluse?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  12 äriklassi sülearvutit testis (I osa) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.