|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
21.03.2011 10:32:01
|
|
|
| teretalv kirjutas: |
| eestis liiga palju itimehi, prügikasti koolitamine, ei tea mis rakenduse nad peaksid leidma? eestis tänase seisuga tegelikult ei vajata mingeid kodanike töökäsi |
Löö lahti cv.ee ja vaata mis erialal palju pakkumisi on. Ilma naljata. Isegi sügaval masu põhjas kuulsin CV Online juhi intervjuust, et vaatamata majanduslangusele ei ole it sektori tööjõu nõudlus vähenenud. Põhiline asi on, et koolilõpetaja ei saa ligilähedaseltki sellist palka nagu 10 aastase kogemusega spetsialist, aga see on loomulik. See on igal pool nii. Inimesele on kasulik mingi aja jooksul "näljapalga" eest tööd teha, see hoiab hiljem väärtushinnangud paigas.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
21.03.2011 12:28:59
|
|
|
Need pakkumised on samas stiilis mida neeger.wordpress.com või midagi sellist kirjeldas. tegelik elu on natuke siiski teine. lisaks, pead oma ala väga hästi valdama ja sellist juttu et soomes on ju selline palk, ei taha meil keegi kuulda. mastaabid on teised
sait kah http://neeger.wordpress.com/2006/11/15/ohumargid-toointervjuul/ kehtis 5a tagasi, kehtib ka praegu
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
21.03.2011 13:00:24
|
|
|
| Et siis kui tööle saamiseks pead oma ala hästi valdama oled neeger? Kui sul kooliastumisel on plaan saada spetsialistiks, kes oma ala hästi ei valda, siis pole mõtet ju kooli minnagi.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
21.03.2011 13:43:52
|
|
|
| TÜs on väga hea valik minna õppima informaatikat ning võtta suuna ja eriala moodulid infotehnoloogiast, puhas informaatika jääb liiga teoreetiliseks. Õpin ise teist aastat TÜs ja just sellise õppekava ma endale kokku kombineerisin.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
22.03.2011 10:19:26
|
|
|
Need, kes siin Webmedia suveülikoolist huvituvad, võtke ise ühendust (email, facebook) ja küsige üle. Väidan, et WM-s töötavad support inimesed (need, kes "tõeliste itimeeste" elu elamisväärseks teevad) on väga head ja häda korral aitavad ka majutuse vms leidmisega.
Muidugi, võib alustada ka testülesandest - siis on selge, kas edasised küsimused on üldse vajalikud
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
22.03.2011 11:15:41
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Et siis kui tööle saamiseks pead oma ala hästi valdama oled neeger? Kui sul kooliastumisel on plaan saada spetsialistiks, kes oma ala hästi ei valda, siis pole mõtet ju kooli minnagi. |
Pigem peetakse ikka seda silmas, et enne kooli teatakse, kelleks tahetakse saada ning juba kooliajal osatakse ennast järgemööda selliseks arendada, et pärast kooli lõpetamist ootab juba korralik töökoht, koos korraliku palgaga.
--------------------------
Aga ega see ainult tänapäeval nii pole - juba aastakümneid tagasi tuli samamoodi juba kooliajal osata leida töökoht, kus töötada ja erialane kogemus kätte saada.
Tõsi, neetult raske on kahte asja, õppimist ja töötamist, ühendada, aga kui igasugu ülearused peod ja pralled ära unustada kooliajaks, siis on kõik täiesti võimalik...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.03.2011 16:31:46
|
|
|
Kerge reklaam
http://www.ap3.ee/article/2011/3/22/logica-eesti-suurendab-tanavu-oma-kosmosetiimi
Nagu kirjas siis vähemalt 40 inimest võetakse see aasta juurde, arvatavasti enam-vähem pooleks Tallinna-Tartu vahel. Et siis õppige-õppige, saate ka sputniku ja muu huvitava kraami softi arenduses kaasa lüüa
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
23.03.2011 22:57:09
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Et siis kui tööle saamiseks pead oma ala hästi valdama oled neeger? Kui sul kooliastumisel on plaan saada spetsialistiks, kes oma ala hästi ei valda, siis pole mõtet ju kooli minnagi. |
küsimus ei ole mitte selles, vaid selles et tööandja eeldab et oleksid neeger. loe kommentaare mis artikliga kaasas on
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
23.03.2011 23:21:18
|
|
|
ma just õppisin, tegime mingi poolteist tundi skype vestlust, et saata õppejõule... wiii kui lahe
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
circles
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2003
|
30.03.2011 02:48:50
|
|
|
Paljud on siin rääkinud sellest, et TTÜ's õpitakse rohkem matemaatikat ja füüsikat. Kui reaalselt vaadata, mida eelnimetatutest informaatika erialal õpetatakse, on ikkagi tegu (väga) sissejuhatava kursusega füüsikasse, lisaks algkursus diferentsiaal- ja integraalarvutusest (analüüs I). Need, kellel on asja vaja ja tahe õppida, leiavad materjalid ja õpikud üles hoolimata sellest, mis koolis nad käivad.
_________________ Võtke õuna! |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.03.2011 08:46:14
|
|
|
| circles kirjutas: |
| Kui reaalselt vaadata, mida eelnimetatutest informaatika erialal õpetatakse, on ikkagi tegu (väga) sissejuhatava kursusega füüsikasse, lisaks algkursus diferentsiaal- ja integraalarvutusest (analüüs I). |
Füüsika 2, matanalüüs 2 ja tõenäosusteooria siis õppekavast maha võetud?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delp
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2007
|
30.03.2011 09:31:02
|
|
|
| Vist oli nii, et füüs2 on magistrisse lükatud ja tuleb valida analüüs2 või diskmat2 vahel. Ilmselt arvatakse, et kui bakalaureuseõppe tudengitele elektrit ja magnetismi ei õpetata, siis nende väljalangevus väheneb. Tõenäosusteooria on alles jäetud, aga edu neile, kes ilma analüüs2-ta sinna peale lendavad, või noh vahet pole tegelt, tõenäosuses saabki analüüs 2 asjad ka paremini selgeks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pirateEST
HV vaatleja
liitunud: 26.09.2007
|
03.04.2011 15:26:09
|
|
|
| Füüsika 2 ja 1 ühendati ja on nüüd lihtsalt Füüsika nime all, nii et ei pääse baka nii lihtsalt midagi.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
03.04.2011 16:08:51
|
|
|
TTÜ's Füüsika 1, Füüsika 2 ja Üldfüüsika (F1+F2) ained eraldi olemas. Vastavalt õppekavale.
Informaatika erialal on nii nagu eelnevalt öeldi - bakas Füüsika 1, magistris Füüsika 2.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pirateEST
HV vaatleja
liitunud: 26.09.2007
|
03.04.2011 19:03:07
|
|
|
See tuli küll üllatusena, ise äriIT-s, järeldasin et ju on IT-l sama moodi, sest iseenesest on õppekavad suhteliselt sarnased
Alguses räägiti meile kah, et bakas Füs1 ja magistris Füs2, mis on arvutitele vähe lähem teema, nüüd on aga üldfüüsika ja magistris tõepoolest füs2-te ei näe.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
03.04.2011 19:16:50
|
|
|
| TTÜ äriinfotehnoloogia erialal on bakas üldfüüsika, magistris füüsikat pole jah.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8bit
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2011
|
28.05.2011 15:20:13
|
|
|
| Kas keegi oskab soovitada, kummas ülikoolis on parem kaugõpe, kas TTÜ-s või IT Kolledžis? Tahaks õppida TTÜ arvutisüsteeme või ITK IT süsteemide arendust, mõlemat kaugõppes ning tõenäoliselt perioodiliselt Eestis käies. Samuti, kas neis ülikoolides arvestatakse näiteks töökogemusega, nii et ei pea õppima asju, millega ollakse varem tegeldud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.05.2011 15:38:26
|
|
|
| 8bit kirjutas: |
| Samuti, kas neis ülikoolides arvestatakse näiteks töökogemusega, nii et ei pea õppima asju, millega ollakse varem tegeldud? |
http://vota.archimedes.ee/
Pole küll ise uurinud kuidas asi täpselt töötab aga kirjeldus on paljulubav.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wrx123
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2006
|
28.05.2011 17:46:29
|
|
|
| 8bit kirjutas: |
| Tahaks õppida TTÜ arvutisüsteeme või ITK IT süsteemide arendust |
Need on ju täiesti erinevad erialad. Arvutisüsteemid on pigem riistvara ja ITK arendus suuremalt jaolt programmeerimine.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8bit
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2011
|
29.05.2011 01:52:27
|
|
|
| wrx123 kirjutas: |
| 8bit kirjutas: |
| Tahaks õppida TTÜ arvutisüsteeme või ITK IT süsteemide arendust |
Need on ju täiesti erinevad erialad. Arvutisüsteemid on pigem riistvara ja ITK arendus suuremalt jaolt programmeerimine. |
Kas siis TTÜ informaatika oleks rohkem programmeerijalik? Vaatasin neid õppekavu ammu, kuid eelmisel aastal ei jõudnud sisse astuda.
Mõtlen, et bakalaureuse õppekavad on tavaliselt nagunii baasiks ning sisaldavad sarnaseid alasid. Kraadi tahaks tegelikult seepärast, et magistris õppida tehisintellekti ning seda isereageeriva kunstiga siduda.
Põhiliselt otsustaks tegelikult selle järgi, millises koolis saaks paremini kaugõppes õppida, nii et ei peaks eriti füüsiliselt kohal käima.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurikre
HV Guru

liitunud: 20.09.2003
|
29.05.2011 04:47:38
|
|
|
Seminaride infot võib minu blogist lugeda: http://laurikre.blogspot.com
Lauri Kreutzwald
_________________ Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Motiv8
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
29.05.2011 09:58:10
|
|
|
| 8bit kirjutas: |
| Kas keegi oskab soovitada, kummas ülikoolis on parem kaugõpe, kas TTÜ-s või IT Kolledžis? Tahaks õppida TTÜ arvutisüsteeme või ITK IT süsteemide arendust, mõlemat kaugõppes ning tõenäoliselt perioodiliselt Eestis käies. Samuti, kas neis ülikoolides arvestatakse näiteks töökogemusega, nii et ei pea õppima asju, millega ollakse varem tegeldud? |
TTÜs toimub kaugõpe iga kahe nädala tagant nädalavahetusel, kas reede-laup või ainult laupäev. Kogemuse kohta vast nii, et kui ei nõuta loengutes käimist ja kui kodutööd eksamile pääsemiseks ning eksami ära teed, siis vast saaks hakkama küll vähema kohal käimisega. Praktika 2 EAPd saad ka kindlasti kohe kirja. Kui ise eelmine aasta kooli valisin, siis IT Kolledz jäi sellepärast välja, et õppetöö pidi toimuma tööpäevade õhtutel, mis kuidagi ei sobinud, kuna ei ela Tallinnas.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Redikate
HV veteran

liitunud: 30.12.2005
|
29.05.2011 10:07:09
|
|
|
Ega keegi pole praktikas läbi teinud järgmist teooriat:
- 1 aastal jääb RE kohal püsimisest EAP'dest puudu
- lastakse end koolist eksmatrikuleerida
- astutakse samal suvel veel samasse kooli uuesti RE kohale.
Kas see oleks üldse võimalik? RE kohale pidi väidetavalt saama uuesti kandideerida kuni pole üle poole nominaalsest õppeajast veel läbitud. Seega küsimus on kas samasse kooli saab uuesti kandideerida.
_________________ http://nodejs.org/
"I'm also a person. Programming is just one thing I do." |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elitegamer
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2002
|
29.05.2011 10:55:43
|
|
|
| Jah, saab, kuid näiteks TTÜ-s ja ITK-s alles aasta pärast eksmatti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Redikate
HV veteran

liitunud: 30.12.2005
|
29.05.2011 11:23:21
|
|
|
aasta pärast eksmatti saab tagasi sisse astuda või RE kohale kandideerida? (jutt siis ITK'st)
See küll väga hea uudis ei ole...
Kui ma nüüd eksamisessi ajal oma RE EAP'sid täis ei saa, ongi kõik? Või saan ikka järeleksamitega veel päästa asja?
_________________ http://nodejs.org/
"I'm also a person. Programming is just one thing I do." |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Motiv8
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
29.05.2011 11:27:06
|
|
|
| Redikate kirjutas: |
aasta pärast eksmatti saab tagasi sisse astuda või RE kohale kandideerida? (jutt siis ITK'st)
See küll väga hea uudis ei ole...
Kui ma nüüd eksamisessi ajal oma RE EAP'sid täis ei saa, ongi kõik? Või saan ikka järeleksamitega veel päästa asja? |
Järeleksamitega saad ikka asja päästa ja akadeemilist saad ka vajadusel võtta.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.05.2011 11:39:48
|
|
|
| 8bit kirjutas: |
| Kas siis TTÜ informaatika oleks rohkem programmeerijalik? |
Kui sind huvitab programmeerimise õppimine siis suurt vahet pole mis eriala ülikoolist võtad, ühtmoodi olematuid erialasi teadmisi saad igaühest ning asjad pead selgeks tegema ikka oma käe peal. Nii kaua kuni õppekavas on enam-vähem korralikult matemaaatikat-füüsikat pole vahet mis paberi saad, teadmised on diplomi saamisel enam-vähem samad.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
29.05.2011 13:32:15
|
|
|
| tsitaat: |
| ühtmoodi olematuid erialasi teadmisi saad igaühest ning asjad pead selgeks tegema ikka oma käe peal |
TTÜ informaatika/äriinfotehnoloogia (3+2) erialad on mu meelest väga sisukaks muutunud.
Matemaatikat/füüsikat ja muidu teoreetilisi aineid on esimesel aastal omajagu - ehk liigagi palju, et demotiveerib ning hirmutab üliõpilasi minema.
Edaspidi saab ettekujutuse tarkvara analüüsist, disainist ja arhitektuurist.
Tutvumine C, Visual Basic, Javascript, Python, Php, Flash keeltega ja saab aimu keelte sarnasusest.
Andmebaasid ja SQL'i saab korralikult selgeks.
Põhirõhk Java OO programmeerimisel (viimasel semestril oli Ant/SOAP/JMS, MVC arhitektuur ja hunnik disainimustreid).
Selleks, et baasteadmised omal käel omandada, peab ikka eriti palju viitsimist/leidlikust olema.
Tööl nõutavad erinevad tehnoloogiad ja raamistikud ei mahu õppekavasse ära kahjuks ning neid on soovituslik pärast kooli praktikal õppida.
Koolis omandatud teadmistega ei tohiks see enam raskusi valmistada.
Mul näiteks kooli teadmistest piisas, et Webmedia Suveülikooli ülesanne nädalaga ära teha (juurde õppisin Spring teekide kasutamise).
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HellWalKeR
HV kasutaja

liitunud: 20.11.2006
|
29.05.2011 13:44:22
|
|
|
| Kas kuskil TTÜ ained nimekirjana ka välja toodud on nagu ITKs siin?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
29.05.2011 13:47:57
|
|
|
| HellWalKeR kirjutas: |
| Kas kuskil TTÜ ained nimekirjana ka välja toodud on nagu ITKs siin? |
http://ois.ttu.ee/
Õppekavade all.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.05.2011 13:59:33
|
|
|
| Flavius kirjutas: |
| Tutvumine C, Visual Basic, Javascript, Python, Php, Flash keeltega ja saab aimu keelte sarnasusest. |
yeah, 3-4 ainet kus lõpptulemus ja edastatavad teadmised on sisuliselt samad, lihtsalt kasutatav keel erineb.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
29.05.2011 14:09:39
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Flavius kirjutas: |
| Tutvumine C, Visual Basic, Javascript, Python, Php, Flash keeltega ja saab aimu keelte sarnasusest. |
yeah, 3-4 ainet kus lõpptulemus ja edastatavad teadmised on sisuliselt samad, lihtsalt kasutatav keel erineb. |
Mu meelest on see väga abiks, kui on harjutud mitme keele süntaksi ja semantikaga.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.05.2011 14:14:21
|
|
|
| Flavius kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Flavius kirjutas: |
| Tutvumine C, Visual Basic, Javascript, Python, Php, Flash keeltega ja saab aimu keelte sarnasusest. |
yeah, 3-4 ainet kus lõpptulemus ja edastatavad teadmised on sisuliselt samad, lihtsalt kasutatav keel erineb. |
Mu meelest on see väga abiks, kui on harjutud mitme keele süntaksi ja semantikaga. |
Programmeerimine pole eri keelte süntaksi selgeks tegemine. See võtab aega nädal-paar kõige enam ning õppimise aega selle peale raisata on ülim lollus. Saaks veel aru, kui näiteks õpetataks miskit C põhist, Lisp'i ja erlang'i ja sellega tutvustaks inimestele kardinaalselt erinevaid lähenemisi probleemide lahendamisel. Eelkõige olekski tarvis õpetada just üldist programmeerimise loogikat ja süsteeme, mitte mitme erineva konkreetse keele süntaksit.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
29.05.2011 14:40:46
|
|
|
Ho Ho, ettepanekud õppekava muutmise osas oleks ehk mõistlikum vastava õppetooli juhatajale esitada.
Muidu tundub huvitav täiendus küll.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
29.05.2011 22:28:49
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Flavius kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Flavius kirjutas: |
| Tutvumine C, Visual Basic, Javascript, Python, Php, Flash keeltega ja saab aimu keelte sarnasusest. |
yeah, 3-4 ainet kus lõpptulemus ja edastatavad teadmised on sisuliselt samad, lihtsalt kasutatav keel erineb. |
Mu meelest on see väga abiks, kui on harjutud mitme keele süntaksi ja semantikaga. |
Programmeerimine pole eri keelte süntaksi selgeks tegemine. See võtab aega nädal-paar kõige enam ning õppimise aega selle peale raisata on ülim lollus. Saaks veel aru, kui näiteks õpetataks miskit C põhist, Lisp'i ja erlang'i ja sellega tutvustaks inimestele kardinaalselt erinevaid lähenemisi probleemide lahendamisel. Eelkõige olekski tarvis õpetada just üldist programmeerimise loogikat ja süsteeme, mitte mitme erineva konkreetse keele süntaksit. |
Ise õpin TÜs informaatika erialal ja olen läbinud järgmiste keelte kursused: C++ (järgmine aasta lisandub ka C), Java, Python, Perl; Haskell; Prolog - sinna lisaks veel hulgaliselt ained, kus mõnda neist keeltest kasutatakse. Haskelli ja Prologi eraldasin meelega - need täiesti omaette maailm. Üldise programmeerimise loogika ja süsteemide koha pealt - kui jätta default informaatika õppekava, siis sealt saab seda ülemäära palju, võib liiga teoreeriliselt jääda. Seega soovitan TÜ informaatikasse astudes suuna/eriala moodulid infotehnoloogiast võtta, infotehnoloogiat eraldi ei soovita, seal on puudu just sellest üldisest loogikast.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8bit
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2011
|
30.05.2011 00:28:37
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Flavius kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Flavius kirjutas: |
| Tutvumine C, Visual Basic, Javascript, Python, Php, Flash keeltega ja saab aimu keelte sarnasusest. |
yeah, 3-4 ainet kus lõpptulemus ja edastatavad teadmised on sisuliselt samad, lihtsalt kasutatav keel erineb. |
Mu meelest on see väga abiks, kui on harjutud mitme keele süntaksi ja semantikaga. |
Programmeerimine pole eri keelte süntaksi selgeks tegemine. See võtab aega nädal-paar kõige enam ning õppimise aega selle peale raisata on ülim lollus. Saaks veel aru, kui näiteks õpetataks miskit C põhist, Lisp'i ja erlang'i ja sellega tutvustaks inimestele kardinaalselt erinevaid lähenemisi probleemide lahendamisel. Eelkõige olekski tarvis õpetada just üldist programmeerimise loogikat ja süsteeme, mitte mitme erineva konkreetse keele süntaksit. |
Kuidas õppida loogikat ja süsteeme, kas selleks on ka mingeid raamatuid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
30.05.2011 11:46:01
|
|
|
Bssldr, mis aines Perli käsitletakse?
Mingi SQL ollus on ka Andmebaasides. Ei tea täpsemalt, lükkan ise järgmise aasta sügisesse selle (kui üldse võtan).
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dsg
HV kasutaja

liitunud: 15.07.2007
|
01.06.2011 23:22:26
|
|
|
| Oskab keegi öelda kas sellise paberiga nagu EUCIP core on ka midagi teha või on see täiesti mõttetu paber eestis?
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anti666
HV kasutaja
liitunud: 27.04.2006
|
02.06.2011 19:40:54
|
|
|
| guest1902 kirjutas: |
Mingi SQL ollus on ka Andmebaasides. Ei tea täpsemalt, lükkan ise järgmise aasta sügisesse selle (kui üldse võtan). |
Andmebaaside aine oli TÜs üsna pealiskaudne minu arvates.
TÜ Infotehnoloogia progemise kohta veel nii palju, et Programeerimine (Python) on suhteliselt ok esmatutvuseks programeerimisega.
Aine OOP peaks olema tunduvalt põhjalikum ja mahukam. Minul tuli peale OOPi järgmise ainena (kus javat vaja) Tarkvaratehnika. Nende kahe vahele jäi üsna suur lünk asjadest, mida polnud seletatud. (imelikul kombel oli TVT eksam suures osas asjade peale mida õpetatakse põhjalikumalt hoopisgi aines infosüsteemid).
C++ ainega jäin üsna rahule. Põhiliselt vist seetõttu, et praktikumid olid minu jaoks õige tasakaaluga selle vahel mida õppejõud seletab ja mida pean ise otsima, uurima.
_________________ Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele 
viimati muutis anti666 02.06.2011 20:08:36, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.06.2011 19:57:36
|
|
|
| Redikate kirjutas: |
Ega keegi pole praktikas läbi teinud järgmist teooriat:
- 1 aastal jääb RE kohal püsimisest EAP'dest puudu
- lastakse end koolist eksmatrikuleerida
- astutakse samal suvel veel samasse kooli uuesti RE kohale.
Kas see oleks üldse võimalik? RE kohale pidi väidetavalt saama uuesti kandideerida kuni pole üle poole nominaalsest õppeajast veel läbitud. Seega küsimus on kas samasse kooli saab uuesti kandideerida. |
| Elitegamer kirjutas: |
| Jah, saab, kuid näiteks TTÜ-s ja ITK-s alles aasta pärast eksmatti. |
Huvi pärast küsiks, kust selline info pärit on?
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elitegamer
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2002
|
03.06.2011 14:29:56
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| Redikate kirjutas: |
Ega keegi pole praktikas läbi teinud järgmist teooriat:
- 1 aastal jääb RE kohal püsimisest EAP'dest puudu
- lastakse end koolist eksmatrikuleerida
- astutakse samal suvel veel samasse kooli uuesti RE kohale.
Kas see oleks üldse võimalik? RE kohale pidi väidetavalt saama uuesti kandideerida kuni pole üle poole nominaalsest õppeajast veel läbitud. Seega küsimus on kas samasse kooli saab uuesti kandideerida. |
| Elitegamer kirjutas: |
| Jah, saab, kuid näiteks TTÜ-s ja ITK-s alles aasta pärast eksmatti. |
Huvi pärast küsiks, kust selline info pärit on? |
Ma mõtlesin neid punkte muidu:
ITK: 4.3. Edasijõudmatuse, ebaväärika käitumise või õppeteenustasu tähtajaks tasumata jätmise tõttu eksmatrikuleeritud üliõpilane ei saa taotleda ennistamist varem kui ühe aasta möödumisel eksmatrikuleerimisest.
TTÜ: (5) Edasijõudmatuse ja õpingutest mitteosavõtu tõttu eksmatrikuleeritud endine üliõpilane võib osaleda järelkonkursil mitte varem kui ühe semestri möödumisel eks¬matrikuleerimisest.
Aga samas kui vabatahtlikult teha avaldus eksmatiks, siis need nagu ei kehtiks vist, sest tegemist poleks edasijõudmatusega? Arvan, et tasub koolist ikka järgi küsida, kuidas see värk täpselt on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
03.06.2011 16:56:50
|
|
|
Samas on TTÜ puhul jutt järelkonkursist, järelkonkursi definitsiooni leiab siit:
http://www.ttu.ee/ope/oppeinfo/oke/
§ 9
(2) Õppekohad täidetakse konkursi korras, algselt vastuvõtukonkursiga. Vabanenud RE õppekohtade täitmiseks korraldatakse teaduskonnas/õppeasutuses enne iga semestri algust järelkonkurss.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.06.2011 15:52:45
|
|
|
link :: "Arvutimängude loomine ja disain" - Interdistsiplinaarne vabaaine Tartu Ülikoolis
"Arvutimängude loomine ja disain (MTAT.03.263, 6EAP) kursuse läbija saab kõik põhiteadmised plaanipäraseks arvutimängude loomiseks (sh mängude psühholoogia, analüüs ja turustamine), oskuse luua mänguideedest praktilisi kavandeid ning neid projektina ellu viia. Kursuse käigus valmib õppijal arvutimängukavand ning koos tiimiga ka arvutimäng. Kursusel osalejad saavad lektorilt ja ülikoolilt abi mänguloomise tiimide koostamisel, partnerite leidmisel ning oma mängude turustamisel pärast kursuse läbimist."
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teepak
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2008
|
15.06.2011 15:48:59
|
|
|
Tervist,
Selline küsimus siis et kas keegi oskab mis see konkursi piir oli et Itkolledžisse riigieelarvelisele kohale saada? Et siis keskmine + mate eksam, oskab keegi öelda eelmise aasta kohta?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
15.06.2011 17:33:01
|
|
|
Endalgi mõneti sama küsimus nagu Teepakil. TTÜs on suhteliselt hea statistika kodulehel olemas mis tulemustega RE kohtadele pääseti aga ITKs ei leidnud seda.
Samas küsiks teadjamatelt veel, et kui mahukas on TTÜs Windows Serveri osa? ITKs on MS IT Akadeemia, mis seda pakub koos võimalusega serti saada. Samas tuttavad räägivad, et TTÜs saab ITK aineid võtta, kuid kas ka seda kursust on võimalik läbida?
Otsustasin see aasta kätte võtta ja kõrgharidust omandama minna ja no ei oska TTÜ ja ITK vahel valida. Eesmärk oleks saada pädevaks IT süsteemide haldamises, ehituses ja arendamises. Vabandan kohe ette ära mind lolli aga kuna otsus tuli suhteliselt hiljuti edasi õppima mineku suhtes, siis kumb kool üldsegist paremini eesmärki täita suudaks (st ITK või TTÜ)?
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
15.06.2011 18:06:51
|
|
|
KillerXP, praktikas kindlasti ITK
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kotmarjak
HV Guru

liitunud: 11.12.2003
|
15.06.2011 19:09:50
|
|
|
ITK on kindlasti parem kui TTÜ. Olen ise TTÜst üle tulnud ja tean paljusid teisigi, kes samamoodi käitinud. Vastupidist statistikat pole kunagi kohanud.
Tasuta piir jookseb kusagil 4.1-4.3 vahelt. Oleneb palju kandideerijad on.
_________________ Ole tore ! |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
8 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
15.06.2011 19:23:32
|
|
|
| kotmarjak kirjutas: |
| Tasuta piir jookseb kusagil 4.1-4.3 vahelt. Oleneb palju kandideerijad on. |
See on nüüd matemaatika eksamiga sisse arvestatuna? Mu enda keskmine tuli nadi kuna polnud eriti aega käia omal ajal aga jällegist eksamitulemused tulid täitsa asjalikud. Sisseastumistingimustes kirjas, et matemaatika eksamitulemus jagatakse sajaga ja liidetakse otsa keskmisele, sedasi tuleks julgelt üle mainitud keskmise.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.06.2011 19:26:27
|
|
|
Oletan, et see on siiski teatud kindlate ainete eksamite keskmine. Võimalik, et nüüdseks on olukord ammu muutunud kuid omal ajal ~8a tagasi arvestati too keskmine välja stiilis matt+kirjand+ingliskeel+veel miskid kaks eksamit ja teisendati nonde skoor ühtse skaala peale.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|