Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 235, 236, 237  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2011 18:33:55 vasta tsitaadiga

tahanteada on uskumatult jäärapäine frukt icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.04.2011 18:46:08 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
tahanteada on uskumatult jäärapäine frukt icon_rolleyes.gif

icon_biggrin.gif See pingi jutt küll paras kägu - mul nii või naa 100.
Suurim kasu oli ikka ruuteri ostmisest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.04.2011 19:20:12 vasta tsitaadiga

Edit: Ja kui keegi ei saa aru, et miks ma niipalju selle eest rabelen, et ühendus oleks tingimata 2 mega ja rohkem ning et kas mulle ei piisa sellest "alla 2 megabitisest HSDPA-st", siis vastan küll et ei piisa, kuna:
1. Vahe on a 300-500kilobitti.
2. Kui nüüd see 300-500kilobitti arvutada ümber mahuks, mida see võimaldab kasutada, siis x24 tundix12kuud = ikka neetult suur "bitimass", mida ma tarbida ei saa, kuid mille ma kinni maksan ja saan siis vähem bitte kõrgema hinna eest. icon_smile.gif
----------------------------------
Selle mõttega tasub harjuda, et "bitt" on kaup mida ostetakse-müüakse ja mida vähem ma neid oma raha eest saan, seda rohkem saab ISP niisama, teenimatult suuremat kasumit. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gunnar19
Kaevur
Gunnar19

liitunud: 12.11.2008




sõnum 22.04.2011 19:27:41 vasta tsitaadiga

Elisa 4G võrgust pole midagi kuulda olnud ?
_________________
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2011 20:22:46 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
ewur: ikkagi saad ise kõigest valesti aru - kui tahad saada parimat tulemust, siis pead asja HSPA-s tööle saama. Ja kui Sa seda ei saa, saad ainult HSDPA, siis pole Sul mõtet kurta kah, et asjad nii ei lidu, nagu Sa saada tahad. icon_smile.gif
- Lihtsalt HSDPA on kõvasti aeglasem ja rohkem ülekoormatud, kui HSPA on.
- Ning ka see, seda kas Sul modem istub HSDPA-s või HSPA-s, näitab ainult Huawei enda Mobile parner, seda ei näita Tele2-e tarkvara. Ning tarkvarades on kohe kindlasti vahed sees, vastasel juhul on küsimus, et miks iga natukese aja tagant uuem Huawei Mobile Partner tarkvara välja tuleb. icon_wink.gif
--------------------------
PS: Minu kiirus ei puutu asjasse, mul on 2-e megabitine Mint Might pakett ja sellel on kiirus kogu aeg stabiilselt ühesugune ning samuti on mul ping pidevalt ühtmoodi "väike".
Vahet on siis niipalju:
- et kui ma võtan HSPA-toega modemi, on kiirus a 2,1-2,5 megabitti ja mitte kordagi alla 2 megabiti. Ning ping on a 30-50.
- kui ma võtan aga HSDPA-toega modemi, siis on kiirus nii 1,7-1,9 megabitti ja mitte kordagi üle 2 megabiti ja ping on a 100-200.
Vahe on ju totaalselt erinev või arvad, et pole.... icon_biggrin.gif

HSPA= HSDPA + HSUPA icon_rolleyes.gif
Teoreetiliselt võib ju suurem ping HSDPA modemiga olla tingitud HSUPA puudumisest, kuid miks allalaadimiskiirused erinevad HSPA ja HSDPA modemitega, ei tea...VB on siis suurem overhead kontrollpakettide näol vms

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2011 21:36:32 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
ewur: ikkagi saad ise kõigest valesti aru - kui tahad saada parimat tulemust, siis pead asja HSPA-s tööle saama. Ja kui Sa seda ei saa, saad ainult HSDPA, siis pole Sul mõtet kurta kah, et asjad nii ei lidu, nagu Sa saada tahad. icon_smile.gif
- Lihtsalt HSDPA on kõvasti aeglasem ja rohkem ülekoormatud, kui HSPA on.
- Ning ka see, seda kas Sul modem istub HSDPA-s või HSPA-s, näitab ainult Huawei enda Mobile parner, seda ei näita Tele2-e tarkvara. Ning tarkvarades on kohe kindlasti vahed sees, vastasel juhul on küsimus, et miks iga natukese aja tagant uuem Huawei Mobile Partner tarkvara välja tuleb. icon_wink.gif

Saan hästi aru HSPA vajalikkusest, mainisin ju seda. Aga minu poolt on praktiliselt kõik tehtud. Kui põhjused näiteks saatjas, siis annab ainult loota, et kirjavahetusel Elisaga mingi positiivne tulemus oleks. Ja eks proovib Huawei enda Mobile Partneri ka ära.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2011 22:44:33 vasta tsitaadiga

...jah, kas HSPA ei ole high speed packet access ja kui seal keskel on U või D, siis need on uplink ja downlink. Ehk kokkuvõttes asi, millesse lükkad, on HSPA mis koosneb siis HSDPA'st ja HSUPA'st? Loogiline oleks ju...
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2011 12:56:33 vasta tsitaadiga

Mis värk sellega on, et kui olla m netiga, siis android marketisse, gmail programmi ja facebooki appi sisse ei saa. Neti lehe kaudu saab aga appiga mitte. Wifiga töötab normaalselt. Telefoniks Xperia Arc.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.04.2011 14:42:55 vasta tsitaadiga

Renq: Siis on see sul mingi seadistuse viga, kuna pöörpunkti "internet" korral kõik need nimetatud asjad igatahes töötavad. Küll ei tööta näiteks pöördpunkti "wap" korral.

See siis näitena HTC Androidiga PDA kohta.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lepkai
HV kasutaja
lepkai

liitunud: 11.10.2009




sõnum 23.04.2011 18:06:08 vasta tsitaadiga

kuidas selle pingimise peale ka operaatorid vaatavad? nt. ping neti.ee -t
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 23.04.2011 19:32:28 vasta tsitaadiga

No mis point sul on pingida -t parameetriga mitu ööpäeva? loodad imet näha? Ping ise ju väikene pakett ja suurt ei mõjuta masti(de) koormust. pakun, et kui teenusepakkujal mõni alarm punane, siis keelatakse sul see ping ära lihstalt icon_smile.gif
_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2011 07:21:56 vasta tsitaadiga

Gunnar19 kirjutas:
Elisa 4G võrgust pole midagi kuulda olnud ?

lol icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 24.04.2011 11:27:12 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
Gunnar19 kirjutas:
Elisa 4G võrgust pole midagi kuulda olnud ?

lol icon_biggrin.gif

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=493880 siin nagu uudise hõngu teade on, aga IMO hetkel rohkem nagu naljanumber.
Aga eile õhtul olin Elisa peale ikka jube tige. Krt nad venitavad selle 3,5G laiendamisega Saaremaal. Naabri metsas tehti hiljuti lageraiet ning nüüd signaal ka tugevam, aga mis sest tolku, kui mast ülerahvastatud ning mitte essugi läbi ei tule. icon_evil.gif

_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.04.2011 13:26:09 vasta tsitaadiga

Saatjat pole ju raske umbe lasta, eriti kui sellel suunal 1. Linnas on see aina kasvav probleem.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2011 14:35:44 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Saatjat pole ju raske umbe lasta, eriti kui sellel suunal 1. Linnas on see aina kasvav probleem.

Ja praeguste kampaaniate juures (kõik operaatorid!), muutub see probleem kindlasti üha suuremaks. Aga see muidugi vana stoori juba...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2011 16:51:07 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Renq: Siis on see sul mingi seadistuse viga, kuna pöörpunkti "internet" korral kõik need nimetatud asjad igatahes töötavad. Küll ei tööta näiteks pöördpunkti "wap" korral.

See siis näitena HTC Androidiga PDA kohta.


Kui APN on internet, siis töötavad küll need programmid aga nett browseris jääb seisma :S
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2011 19:47:21 vasta tsitaadiga

Mul millegi pärast kõigub 2G ja 3G vahel internet, kuigi istun samas kohas ja midagi ei muuda ( läheb 3GHSP -> 2G ),kasutades Med paketti. Kuigi olen seadetes pannud, et oleks 3G levis koguaeg, siis ei muuda see asja. Oskab keegi midagi soovitada ?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2011 21:23:12 vasta tsitaadiga

R3negadeX kirjutas:
Mul millegi pärast kõigub 2G ja 3G vahel internet, kuigi istun samas kohas ja midagi ei muuda ( läheb 3GHSP -> 2G ),kasutades Med paketti. Kuigi olen seadetes pannud, et oleks 3G levis koguaeg, siis ei muuda see asja. Oskab keegi midagi soovitada ?

Loe paari viimast lehekülge...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2011 11:31:47 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Kiirus on norm(Mint medium) aga lambipiiramine imeb küll karukella
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2011 22:01:30 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Kiirus on norm(Mint medium) aga lambipiiramine imeb küll karukella

Mis see "lambipiiramine" on...?

Panin Huawei Mobile Partneri just peale ja seal on "Network type" alajaotuses võimalik valida ainult GSM prefered, GSM only, WCDMA prefered, WCDMA only... Miks HSPA-d valikus pole? Ei peagi olema? "WCDMA only" on sama mis Elisa või Tele2-e "3g only"?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.04.2011 22:14:41 vasta tsitaadiga

jah nii see on... vist org. soft laseb vaid 2100 peale panna icon_confused.gif
tel2 ruuteriga ka muidugi saab, aga mul hetkel vaba - kiirust see fikseerimine mul ei mõjutanud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.04.2011 22:38:19 vasta tsitaadiga

ewur: See seal, kuskohast on sama asi, mis Elisal 3G Only.
Ning hoopis seda pead vaatama, mida ühenduse akna vasakul allosas kirjutatakse icon_wink.gif
- seal on kirjas, kas sul on ühendus:
- WCDMA
- HSDPA
- HSPA
---------------------------------------
Ja ma räägin juba oma pool aastat, et ISP-d võiksid lõpuks kirjutada skriptid, millega HSPA-modem hoitakse HSPA-s, HSDPA-modem HSDPA-s. Ehk siis see, et modemid on hoopis 3,5G Only.

Aga niikaua, kui ISP-d seda teha ei viitsi / või ei julge icon_smile.gif , eks niikaua tuleb ise pusida ja modem ise jõuga HSPA-s või HSDPA-s hoida. Ja on täiesti võimalik - ligikaudu 5 kuud juba jookseb endal E1752 HSPA-s ja täiesti OK igati.
------------------------------------
Väike pingi-näide kah:
Ülemine on siis WCDMA ping ja siis on näha mis juhtub, kui ühendus ennast HSPA-sse "kinni tõmbab". icon_smile.gif
www.elion.ee, 32 bytes, 462ms, 26.04.2011, 22:23:12
www.elion.ee, 32 bytes, 419ms, 26.04.2011, 22:23:17
www.elion.ee, 32 bytes, 392ms, 26.04.2011, 22:23:22
www.elion.ee, 32 bytes, 564ms, 26.04.2011, 22:23:27
www.elion.ee, 32 bytes, 428ms, 26.04.2011, 22:23:32
------------------------------------------
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 44ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 39ms, 26.04.2011, 22:24:11
www.elion.ee, 32 bytes, 45ms, 26.04.2011, 22:24:16
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2011 02:59:12 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Ülemine on siis WCDMA ping ja siis on näha mis juhtub, kui ühendus ennast HSPA-sse "kinni tõmbab". icon_smile.gif
www.elion.ee, 32 bytes, 462ms, 26.04.2011, 22:23:12
www.elion.ee, 32 bytes, 419ms, 26.04.2011, 22:23:17
www.elion.ee, 32 bytes, 392ms, 26.04.2011, 22:23:22
www.elion.ee, 32 bytes, 564ms, 26.04.2011, 22:23:27
www.elion.ee, 32 bytes, 428ms, 26.04.2011, 22:23:32
------------------------------------------
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 44ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 39ms, 26.04.2011, 22:24:11
www.elion.ee, 32 bytes, 45ms, 26.04.2011, 22:24:16

Esimese näite järgi pole sinagi koguaeg HSPA-s?
Aga huvitav, maailm igatsugu häkkereid/progejaid täis, aga 3,5G-s püsimise skriptiga ei saa keegi hakkama?
Ja mida ma oskan öelda icon_smile.gif , pildilt on näha pingimist ning modem on kogu selle aja HSPA-s, kinnitan seda ausalt icon_smile.gif :
Spoiler Spoiler Spoiler

tahanteada?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2011 19:34:44 vasta tsitaadiga

hmmm hakkasin siin mõtlema, et võtaks omale selle kuumaksuvaba stardika

30 euri
kaasas siis see pulk: http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/zte/mf100

mis maksab kliendile 24 euri

aga see pulk: http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/huawei/e153-usb-netipulk

maksab samuti 24 euri kliendile ja see stardikas ise 3 euri:)

huvitav on veel see, et too esimene pulk maksab muidu 37 euri:S ja koos stardikaga siis 30... müstika:D

siis võiks ju too teine pulk ka krt stardikas olla 30 euroga:S

_________________
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 27.04.2011 21:18:31 vasta tsitaadiga

väike OT
kle su allkirjas olev adr on aegunud
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterGTX
HV vaatleja

liitunud: 26.02.2009




sõnum 28.04.2011 00:47:38 vasta tsitaadiga

mida teha kui ühendus lihtsalt katkeb ja levi kaob ära mingiks ajaks?elisa mint strong pakett siis 7mega lubati maksimum kiirust kuid üle 4,5 pole veel saanud ja sedagi aint mõned korrad üldjuhul kuskil 2-3 mega
ja iga päev umbes kella 12:00-ist kuni 14:00 või vahest 15:00 nett väga aeglane nii 0.2-0.5 mega kiirus icon_confused.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinnawaatluz
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2002




sõnum 28.04.2011 02:00:29 vasta tsitaadiga

masterGTX kirjutas:
mida teha kui ühendus lihtsalt katkeb ja levi kaob ära mingiks ajaks?elisa mint strong pakett siis 7mega lubati maksimum kiirust kuid üle 4,5 pole veel saanud ja sedagi aint mõned korrad üldjuhul kuskil 2-3 mega
ja iga päev umbes kella 12:00-ist kuni 14:00 või vahest 15:00 nett väga aeglane nii 0.2-0.5 mega kiirus icon_confused.gif

need ju täiesti tavapärased sümptomid eesti 3g andmesidele. mida teha? harju ära. icon_razz1.gif alternatiivina võid loobuda sellest teenusest.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.04.2011 07:19:31 vasta tsitaadiga

Katkemiste korral tuleb Elisaga v2heke m6ned kuud s6dida, siis teevad oma mastimajanduse korda.
Ja teine asi on signaalitugevus, see peab pideva yhenduse saamiseks ikka v2ga tugev ikkagi olema, nii 50-70dB, kui see on aga juba alla 100dB, n2iteks 110-130dB, siis on sellised aeglased kiirused ja katkemised ysna paratamatud. Ja siis tuleb kasutada v6imendeid, antenne vms, et signaal saada tugevusele sinna 50-70dB kanti.

Nii, et niisama katkemisi vahtida pole m6tet, samuti aeglaseid kiiruseid.

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 28.04.2011 07:21:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AKE
HV kasutaja

liitunud: 02.04.2009




sõnum 28.04.2011 10:19:45 vasta tsitaadiga

http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Firmast/Uudised/454/elisal-sai-35g-levialaga-kaetud-kogu-harjumaa

Elisal sai 3,5G levialaga kaetud kogu Harjumaa thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif

Kiire mobiilse interneti leviga kogu Harjumaa katnud Elisa pakub tänasest harjumaalastele alternatiivset valikuvõimalust internetiühenduse soetamisel.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul oli Elisal seni kaetud 80% Harjumaast ning nüüd sai kaetud ka ülejäänud 20%. Kokku lisas Elisa Harjumaale juurde 18 uut 3,5G tugijaama.

Andrus Kaarelsoni sõnul laiendab MiNT maapiirkonnas elavate klientide võimalusi muretseda endale koju netiühendus. „Tänu 3,5G levialade kiirele laienemisele ning hindade alanemisele on mobiilsest internetist saanud interneti püsiühenduse asemik. Seda eriti maapiirkondades, kus maainimestele pakkus seni netiühendust vaid suhteliselt kõrge hinnatasemega KÕU," ütles Andrus Kaarelson.

Eelmise aasta detsembris läbiviidud TNS Emor turuuuringute järgi oli Elisa Eesti 2010. aastal suurim kasvaja mobiilse interneti turul, kasvatades oma turuosa koguni 32 protsendini. Teisele kohale platseerus EMT 26% ja kolmandale Tele2 21%-ga. KÕU turuosa oli mobiilse interneti teenuse pakkumisel vähenenud 9%-ni.

3,5G levialades tõusevad mobiilse interneti kasutamiskiirused võrreldes KÕU internetiühenduse kiirustega kümme korda, sest 3,5G võrk suudab pakkuda keskmiseid allalaadimiskiiruseid kaks kuni seitse megabitti sekundis.

Harjumaa 3,5G leviala laiendamisse investeeris Elisa veidi üle poole miljoni euro.

Harjumaal lisandusid uued 3,5G tugijaamad järgmistesse asumitesse: Harju-Risti, Alavere, Kõnnu, Vihasoo, Pillapalu, Turba, Nelijärve, Aegviidu, Ellamaa, Pakri, Riisipere, Ämari, Aruküla, Rummu, Vihterpalu, Ülgase, Habaja ja Oru.

Tänaseks on Elisa 3,5G levialaga katnud tervenisti kõik 47 Eesti linna ja kuus maakonda: Harju-, Tartu-, Viljandi-, Järva-, Pärnu- ja Raplamaa. Lisaks on osaliselt kaetud Lääne-, Hiiu-, Saare-, Jõgeva-, Valga-, Põlva-, Võru- ning Ida- ja Lääne-Virumaa. Asumeid on Elisa 3,5G leviga katnud juba üle 2000.

Kaks aastat tagasi oli Elisa esimene operaator, kes võttis kasutusele uudse UMTS900 tehnoloogia ja hakkas 3,5G võrku rajama ka maapiirkondadesse. Eelmise aasta kevadel tehti aga kardinaalne muudatuse mobiilse interneti hindades. Elisa MINT pakettides on hinnad püsiinternetist soodsamad. Näiteks 2 Mbit/s kiirust võimaldav MINT pakett maksab kliendile kõigest 5.93 eurot, lisaks saab klient kaasa ka tasuta netipulga. Peale uute MiNT pakettide turuletoomist on mobiilse interneti kasutusmahud kasvanud Elisas 15 korda. „Need numbrid näitavad, et teenus on klientide poolt viimase aasta jooksul väga hästi vastu võetud," ütles Andrus Kaarelson.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2011 10:46:35 vasta tsitaadiga

Vävvv, selleks vist ongi levi tugevus tavalise 70+ % asemel täna 0-10%
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 28.04.2011 12:38:56 vasta tsitaadiga

eks siis õhtal kodus proovin, kuis elisa töötab
nädal tagasi oli küll asi suht kusine
kodus teisel korrusel ei saanud üldse elisat kätte, kui samas kohas oli 1752 pulgaga t2 levi 97 prossa
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.04.2011 12:47:53 vasta tsitaadiga

lahe PR tekst... selles on nad head thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2011 13:08:31 vasta tsitaadiga

Kangru küla ja hansaplant'i vahel ei saa isegi rääkida mitte. Asi ~5km kaugusel linna piirist. Seega võiksid nad üle uurida, kas ikka on kõik kaetud.
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 28.04.2011 13:44:42 vasta tsitaadiga

väga jokk PR tekst:
tsitaat:
sest 3,5G võrk suudab pakkuda keskmiseid allalaadimiskiiruseid kaks kuni seitse megabitti sekundis.


Mitte et "Elisa 3,5G võrk garanteerib keskmise dl kiiruse x signaali tugevuse korral
ning Elisa tagab selle sama x signaali min. tugevuse, lubatud piirkondade välitingimustes."

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.04.2011 14:52:06 vasta tsitaadiga

Eks see nii ole jah, et alati tuleb ISP-dega maid ja puid jagada, et kätte saada seda, mille eest muudkui maksad.
Muudkui tuleb vaielda, monitoorida, siis jälle vaielda, monitoorida, kuni võiduka lõpuni. icon_smile.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
----------------------------------------
Mulle räägiti kah Elisast, mitu kuud, et kui mul on 2 megabitise kiirusega pakett, et siis ei näe ma kunagi 2 megast kiirust ja et tipptundidel võibki see mitmetes kordades väiksem olla.
- Samas, ära tabades, mida Elisa spetsialistid rääkida ei taha, teha ei taha (või ei viitsi) - ja et teatud toiminguid saab ise enda poolt muuta, siis oli tulemuseks see, et mul on praeguseks a 4 kuud juba pidevalt kogu aeg olemas 2 megabitiline ühendus ja pole kordagi endam näinud mingeid megabitised - või ka kõvasti aeglasemaid - kiiruseid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2011 17:09:01 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Eks see nii ole jah, et alati tuleb ISP-dega maid ja puid jagada, et kätte saada seda, mille eest muudkui maksad.
Muudkui tuleb vaielda, monitoorida, siis jälle vaielda, monitoorida, kuni võiduka lõpuni. icon_smile.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
----------------------------------------
Mulle räägiti kah Elisast, mitu kuud, et kui mul on 2 megabitise kiirusega pakett, et siis ei näe ma kunagi 2 megast kiirust ja et tipptundidel võibki see mitmetes kordades väiksem olla.
- Samas, ära tabades, mida Elisa spetsialistid rääkida ei taha, teha ei taha (või ei viitsi) - ja et teatud toiminguid saab ise enda poolt muuta, siis oli tulemuseks see, et mul on praeguseks a 4 kuud juba pidevalt kogu aeg olemas 2 megabitiline ühendus ja pole kordagi endam näinud mingeid megabitised - või ka kõvasti aeglasemaid - kiiruseid.

Olen nüüd nädala jooksul (esimene eelmine neljapäev) paar kirja Elisasse saatnud, siingi kirjutatud monitoorimistega. Vastust pole seni järgnenud. Eks hakkan neid nüüd paar korda nädalas "pommitama". Kuigi eks minu probleem ju suht "tühine" icon_smile.gif . Kirjad siis saadetud "Tagasiside" vahendusel. Näis...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 28.04.2011 18:27:28 vasta tsitaadiga

mnjah... proovisin kogu majapidamise läbi
nii sees kui väljas.. 1752 pulk ei anna 0.1 prossagi 3,5G signaali
samas T2 on 50 - 95 prossa sees
ja kiirus esimesel korrusel
1671532.2 bit/sec
1632.4 Kbit/sec
1.6 Mbit/sec
204.1 KB/sec
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2011 02:00:40 vasta tsitaadiga

urri kirjutas:
1752 pulk ei anna 0.1 prossagi 3,5G signaali
samas T2 on 50 - 95 prossa sees

Olen tahtnud varemgi küsida - kus kohast te seda signaali % vaatate?

Ja infot ka - "Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 3.7 kuni 4.5 Mbps." Signaali tugevus on -65dBm. Huawei Mobile Partner näitab pidevat HSPA-d. Aga ping kõigub, on 50-70 vahepeal ja siis viskab sekka vahemikke 100-350...
Mint Medium.
Edit: öösel kell 1.50 monitooritud:
Spoiler Spoiler Spoiler

kommentaarid liigsed...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 29.04.2011 04:54:22 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Olen tahtnud varemgi küsida - kus kohast te seda signaali % vaatate?

endal olemas siis Tele2 Mobile Partner proge, avan selle ja avanenud aknas
all vasakus nurgas on antenni märk ja levi pulgad
kui hiirega selle peale minna näitab ka protsente
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.04.2011 07:06:59 vasta tsitaadiga

Huawei Mobile Partner n2itab signaalitugevust dB-des Diagnostika aknas. Ise vaatan dB-e sealt.

Ja liigub netis ka terve rida monitoorimis-ja j2lgimisprogramme ja need siis n2itavad samuti signaalitugevust.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2011 16:12:09 vasta tsitaadiga

urri kirjutas:
ewur kirjutas:
Olen tahtnud varemgi küsida - kus kohast te seda signaali % vaatate?

endal olemas siis Tele2 Mobile Partner proge, avan selle ja avanenud aknas
all vasakus nurgas on antenni märk ja levi pulgad
kui hiirega selle peale minna näitab ka protsente

Selge, ei tulnud selle peale. icon_smile.gif Nii on ka Huawei Mobile Partneriga. Signaal praegu vahemikus 91-98%. Korra hüppas ka madalamale - 71%, jälgisin minuti jooksul.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.04.2011 16:32:23 vasta tsitaadiga

ewur: Kui tahad korralikult võetavat monitoorimist, siis on sul vaja hoopis signaalitugevust detsibellides ja selle saad siis hoopis Mobile Partner Diagnostika aknast.

Ja siis nii, et (näiteks) -70dB on parem kui -100dB ja -50dB on omakorda parem, kui -70dB.
----------------------------------------
Mustamäel kõigub see, sültuvalt välisest ilmast a -60 / -70dB vahel ja selle tugevusega on ka levi korteris enam-vähem ühtmoodi.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2011 20:38:56 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
ewur: Kui tahad korralikult võetavat monitoorimist, siis on sul vaja hoopis signaalitugevust detsibellides ja selle saad siis hoopis Mobile Partner Diagnostika aknast.

Ja siis nii, et (näiteks) -70dB on parem kui -100dB ja -50dB on omakorda parem, kui -70dB.
----------------------------------------
Mustamäel kõigub see, sültuvalt välisest ilmast a -60 / -70dB vahel ja selle tugevusega on ka levi korteris enam-vähem ühtmoodi.

Olen kursis. Tekkis aga mõte tegelikult, kui adekvaatne too Huawei enda Mobile Partner on. Levi oleks nagu kuvamise järgi koguaeg HSPA, aga ping hüppab kohati "taevasse", % kõigub...icon_exclaim.gif
Samas Tele2 Mobile Partneriga (ostsin pulga Tele2-st) aga näitas kohe ära kui levi "turbos" ei olnud (turbo läks ja tuli asemele halvema levi nimetus). Ehk siis Huawei omaga olen nüüd koguaeg HSPA-s, Tele2-ga aga oli andmete kuvamine täpsem icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.05.2011 14:15:01 vasta tsitaadiga

Kõigil operaatoritel on täpselt sama Huawei tarkvara, lihtsalt välimus on firma stiiliga ühte aetud. Lisaks on nende tarkvara omavahel ühilduv, lisa vastava operaatori profiil sätete alt ja saad seda kasutada teise firma SIM'iga.

NB: Elisa võiks oma veebis oleva levikaardi ka ära uuendada, siiani mingi vana seis, kus kohati harjumaal isegi 1 punkt 2G levi.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.05.2011 14:32:39 vasta tsitaadiga

mikk36: See mida Sina kirja paned, välimus jms. on väheoluline, oluline on hoopis see, et milliseid AT-Commande ja S-registreid kasutatakse. Ja vot need kipuvad erinevad olema, tõsi vahel mittemärgatavalt, vahel täiesti märgatavalt.

Kui ühe Mobile Partneriga saab stabiilsema ja vähemkatkeva ühenduse kui teisega, siis on vahe täiesti olemas.
-------------------------------
Ja muidu tahaks teada, et miks on vaja Mobile Partner Programmi ja siis lisaks selle Update-t, piisaks ju Mobile Partner progrmmist endast küll. icon_wink.gif

PS: Ja veel üks näide - Tele2-e Mobile Partner programmi all on huvitav valik "Tele2 võrgule optimeeritud ühendus" ja sellist imelooma pole ei EMT-il ega Elisal. Seega - Tele2 on sellise konkreetse muudatuse Huaweilt juurde tellinud ning see on päris kindlasti seotud mingite võrguühenduste-seadetega, mitte aga välimusega.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.05.2011 14:38:20 vasta tsitaadiga

tahanteada, ehk märkasid et ma ei kirjutanud sõnagi versioonist? Baastarkvara on lihtsalt sama, seepärast ka välimus ja funktsionaalsus sama.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.05.2011 15:03:38 vasta tsitaadiga

mikk36: Enne unustasin - veel üks hea näide:
EMT paneb kaasa Huawei Mobile partneri versiooni, kus on olemas nii Dial-Up modem, kui ka püsiühenduse NDIS, samas pole sellist varianti ei Elisal ega Tele2-l olemas.

Nii, et selles suhtes saavad ISP-d tellida täiesti rõõmsalt Huawei käest sellise tarkvara variandi, nagu parajasti vaja on. icon_wink.gif

Ning seda olen ka juba pool aastat tagasi öelnud, et viimane aeg oleks ISP-del tellida Huaweist tarkvara, mis USB-modemid juba 3,5G võrku lukku panevad, mitte enam ürgsesse 3G võrku.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2011 15:14:58 vasta tsitaadiga

Panin Läänemaal (Altmõisa külalistemaja juures) huawei b260 üles ja üle EDGE kätte ei saa.
Kas äärealadel on saatjad kõik 900 MHz?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2011 15:36:16 vasta tsitaadiga

urri kirjutas:
mnjah... proovisin kogu majapidamise läbi
nii sees kui väljas.. 1752 pulk ei anna 0.1 prossagi 3,5G signaali

No Elisa levi muutuski siinkandis peale seda vinget reklaamteksti palju paremaks.
Ennem oli stabiilselt 70+%, nüüd stabiilselt <18%.
Ikka mehine edasiminek ja terve Harjumaa on kaetud icon_idea.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 01.05.2011 15:56:52 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
mikk36: Enne unustasin - veel üks hea näide:
EMT paneb kaasa Huawei Mobile partneri versiooni, kus on olemas nii Dial-Up modem, kui ka püsiühenduse NDIS, samas pole sellist varianti ei Elisal ega Tele2-l olemas.

Nii, et selles suhtes saavad ISP-d tellida täiesti rõõmsalt Huawei käest sellise tarkvara variandi, nagu parajasti vaja on. icon_wink.gif

Ning seda olen ka juba pool aastat tagasi öelnud, et viimane aeg oleks ISP-del tellida Huaweist tarkvara, mis USB-modemid juba 3,5G võrku lukku panevad, mitte enam ürgsesse 3G võrku.

Ega see ndis olemasolu ei sõltu tarkavarast, vaid kas pulgal on see 'enabled' või mitte. Kui vastavate AT käsklustega see võimaldada, ilmub ka ndis valik icon_wink.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 235, 236, 237  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.