|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
22.04.2011 18:33:55
|
|
|
tahanteada on uskumatult jäärapäine frukt
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
22.04.2011 18:46:08
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
tahanteada on uskumatult jäärapäine frukt  |
See pingi jutt küll paras kägu - mul nii või naa 100.
Suurim kasu oli ikka ruuteri ostmisest
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
22.04.2011 19:20:12
|
|
|
Edit: Ja kui keegi ei saa aru, et miks ma niipalju selle eest rabelen, et ühendus oleks tingimata 2 mega ja rohkem ning et kas mulle ei piisa sellest "alla 2 megabitisest HSDPA-st", siis vastan küll et ei piisa, kuna:
1. Vahe on a 300-500kilobitti.
2. Kui nüüd see 300-500kilobitti arvutada ümber mahuks, mida see võimaldab kasutada, siis x24 tundix12kuud = ikka neetult suur "bitimass", mida ma tarbida ei saa, kuid mille ma kinni maksan ja saan siis vähem bitte kõrgema hinna eest.
----------------------------------
Selle mõttega tasub harjuda, et "bitt" on kaup mida ostetakse-müüakse ja mida vähem ma neid oma raha eest saan, seda rohkem saab ISP niisama, teenimatult suuremat kasumit.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gunnar19
Kaevur

liitunud: 12.11.2008
|
22.04.2011 19:27:41
|
|
|
Elisa 4G võrgust pole midagi kuulda olnud ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
22.04.2011 20:22:46
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
ewur: ikkagi saad ise kõigest valesti aru - kui tahad saada parimat tulemust, siis pead asja HSPA-s tööle saama. Ja kui Sa seda ei saa, saad ainult HSDPA, siis pole Sul mõtet kurta kah, et asjad nii ei lidu, nagu Sa saada tahad.
- Lihtsalt HSDPA on kõvasti aeglasem ja rohkem ülekoormatud, kui HSPA on.
- Ning ka see, seda kas Sul modem istub HSDPA-s või HSPA-s, näitab ainult Huawei enda Mobile parner, seda ei näita Tele2-e tarkvara. Ning tarkvarades on kohe kindlasti vahed sees, vastasel juhul on küsimus, et miks iga natukese aja tagant uuem Huawei Mobile Partner tarkvara välja tuleb.
--------------------------
PS: Minu kiirus ei puutu asjasse, mul on 2-e megabitine Mint Might pakett ja sellel on kiirus kogu aeg stabiilselt ühesugune ning samuti on mul ping pidevalt ühtmoodi "väike".
Vahet on siis niipalju:
- et kui ma võtan HSPA-toega modemi, on kiirus a 2,1-2,5 megabitti ja mitte kordagi alla 2 megabiti. Ning ping on a 30-50.
- kui ma võtan aga HSDPA-toega modemi, siis on kiirus nii 1,7-1,9 megabitti ja mitte kordagi üle 2 megabiti ja ping on a 100-200.
Vahe on ju totaalselt erinev või arvad, et pole....  |
HSPA= HSDPA + HSUPA
Teoreetiliselt võib ju suurem ping HSDPA modemiga olla tingitud HSUPA puudumisest, kuid miks allalaadimiskiirused erinevad HSPA ja HSDPA modemitega, ei tea...VB on siis suurem overhead kontrollpakettide näol vms
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
22.04.2011 21:36:32
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
ewur: ikkagi saad ise kõigest valesti aru - kui tahad saada parimat tulemust, siis pead asja HSPA-s tööle saama. Ja kui Sa seda ei saa, saad ainult HSDPA, siis pole Sul mõtet kurta kah, et asjad nii ei lidu, nagu Sa saada tahad.
- Lihtsalt HSDPA on kõvasti aeglasem ja rohkem ülekoormatud, kui HSPA on.
- Ning ka see, seda kas Sul modem istub HSDPA-s või HSPA-s, näitab ainult Huawei enda Mobile parner, seda ei näita Tele2-e tarkvara. Ning tarkvarades on kohe kindlasti vahed sees, vastasel juhul on küsimus, et miks iga natukese aja tagant uuem Huawei Mobile Partner tarkvara välja tuleb. |
Saan hästi aru HSPA vajalikkusest, mainisin ju seda. Aga minu poolt on praktiliselt kõik tehtud. Kui põhjused näiteks saatjas, siis annab ainult loota, et kirjavahetusel Elisaga mingi positiivne tulemus oleks. Ja eks proovib Huawei enda Mobile Partneri ka ära.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
22.04.2011 22:44:33
|
|
|
...jah, kas HSPA ei ole high speed packet access ja kui seal keskel on U või D, siis need on uplink ja downlink. Ehk kokkuvõttes asi, millesse lükkad, on HSPA mis koosneb siis HSDPA'st ja HSUPA'st? Loogiline oleks ju...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
23.04.2011 12:56:33
|
|
|
Mis värk sellega on, et kui olla m netiga, siis android marketisse, gmail programmi ja facebooki appi sisse ei saa. Neti lehe kaudu saab aga appiga mitte. Wifiga töötab normaalselt. Telefoniks Xperia Arc.
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.04.2011 14:42:55
|
|
|
Renq: Siis on see sul mingi seadistuse viga, kuna pöörpunkti "internet" korral kõik need nimetatud asjad igatahes töötavad. Küll ei tööta näiteks pöördpunkti "wap" korral.
See siis näitena HTC Androidiga PDA kohta.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lepkai
HV kasutaja

liitunud: 11.10.2009
|
23.04.2011 18:06:08
|
|
|
| kuidas selle pingimise peale ka operaatorid vaatavad? nt. ping neti.ee -t
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocki
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.01.2003
|
23.04.2011 19:32:28
|
|
|
No mis point sul on pingida -t parameetriga mitu ööpäeva? loodad imet näha? Ping ise ju väikene pakett ja suurt ei mõjuta masti(de) koormust. pakun, et kui teenusepakkujal mõni alarm punane, siis keelatakse sul see ping ära lihstalt
_________________ Asju saab kah teisiti teha! |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
24.04.2011 07:21:56
|
|
|
| Gunnar19 kirjutas: |
| Elisa 4G võrgust pole midagi kuulda olnud ? |
lol
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cancer
HV kasutaja
liitunud: 03.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
24.04.2011 13:26:09
|
|
|
| Saatjat pole ju raske umbe lasta, eriti kui sellel suunal 1. Linnas on see aina kasvav probleem.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
24.04.2011 14:35:44
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Saatjat pole ju raske umbe lasta, eriti kui sellel suunal 1. Linnas on see aina kasvav probleem. |
Ja praeguste kampaaniate juures (kõik operaatorid!), muutub see probleem kindlasti üha suuremaks. Aga see muidugi vana stoori juba...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
24.04.2011 16:51:07
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Renq: Siis on see sul mingi seadistuse viga, kuna pöörpunkti "internet" korral kõik need nimetatud asjad igatahes töötavad. Küll ei tööta näiteks pöördpunkti "wap" korral.
See siis näitena HTC Androidiga PDA kohta. |
Kui APN on internet, siis töötavad küll need programmid aga nett browseris jääb seisma :S
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R3negadeX
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2010
|
25.04.2011 19:47:21
|
|
|
| Mul millegi pärast kõigub 2G ja 3G vahel internet, kuigi istun samas kohas ja midagi ei muuda ( läheb 3GHSP -> 2G ),kasutades Med paketti. Kuigi olen seadetes pannud, et oleks 3G levis koguaeg, siis ei muuda see asja. Oskab keegi midagi soovitada ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
25.04.2011 21:23:12
|
|
|
| R3negadeX kirjutas: |
| Mul millegi pärast kõigub 2G ja 3G vahel internet, kuigi istun samas kohas ja midagi ei muuda ( läheb 3GHSP -> 2G ),kasutades Med paketti. Kuigi olen seadetes pannud, et oleks 3G levis koguaeg, siis ei muuda see asja. Oskab keegi midagi soovitada ? |
Loe paari viimast lehekülge...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
26.04.2011 11:31:47
|
|
|
Spoiler 
Kiirus on norm(Mint medium) aga lambipiiramine imeb küll karukella
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
26.04.2011 22:01:30
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Spoiler 
Kiirus on norm(Mint medium) aga lambipiiramine imeb küll karukella |
Mis see "lambipiiramine" on...?
Panin Huawei Mobile Partneri just peale ja seal on "Network type" alajaotuses võimalik valida ainult GSM prefered, GSM only, WCDMA prefered, WCDMA only... Miks HSPA-d valikus pole? Ei peagi olema? "WCDMA only" on sama mis Elisa või Tele2-e "3g only"?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.04.2011 22:14:41
|
|
|
jah nii see on... vist org. soft laseb vaid 2100 peale panna
tel2 ruuteriga ka muidugi saab, aga mul hetkel vaba - kiirust see fikseerimine mul ei mõjutanud.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.04.2011 22:38:19
|
|
|
ewur: See seal, kuskohast on sama asi, mis Elisal 3G Only.
Ning hoopis seda pead vaatama, mida ühenduse akna vasakul allosas kirjutatakse
- seal on kirjas, kas sul on ühendus:
- WCDMA
- HSDPA
- HSPA
---------------------------------------
Ja ma räägin juba oma pool aastat, et ISP-d võiksid lõpuks kirjutada skriptid, millega HSPA-modem hoitakse HSPA-s, HSDPA-modem HSDPA-s. Ehk siis see, et modemid on hoopis 3,5G Only.
Aga niikaua, kui ISP-d seda teha ei viitsi / või ei julge , eks niikaua tuleb ise pusida ja modem ise jõuga HSPA-s või HSDPA-s hoida. Ja on täiesti võimalik - ligikaudu 5 kuud juba jookseb endal E1752 HSPA-s ja täiesti OK igati.
------------------------------------
Väike pingi-näide kah:
Ülemine on siis WCDMA ping ja siis on näha mis juhtub, kui ühendus ennast HSPA-sse "kinni tõmbab".
www.elion.ee, 32 bytes, 462ms, 26.04.2011, 22:23:12
www.elion.ee, 32 bytes, 419ms, 26.04.2011, 22:23:17
www.elion.ee, 32 bytes, 392ms, 26.04.2011, 22:23:22
www.elion.ee, 32 bytes, 564ms, 26.04.2011, 22:23:27
www.elion.ee, 32 bytes, 428ms, 26.04.2011, 22:23:32
------------------------------------------
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 44ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 39ms, 26.04.2011, 22:24:11
www.elion.ee, 32 bytes, 45ms, 26.04.2011, 22:24:16
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
27.04.2011 02:59:12
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Ülemine on siis WCDMA ping ja siis on näha mis juhtub, kui ühendus ennast HSPA-sse "kinni tõmbab".
www.elion.ee, 32 bytes, 462ms, 26.04.2011, 22:23:12
www.elion.ee, 32 bytes, 419ms, 26.04.2011, 22:23:17
www.elion.ee, 32 bytes, 392ms, 26.04.2011, 22:23:22
www.elion.ee, 32 bytes, 564ms, 26.04.2011, 22:23:27
www.elion.ee, 32 bytes, 428ms, 26.04.2011, 22:23:32
------------------------------------------
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 41ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 44ms, 26.04.2011, 22:24:07
www.elion.ee, 32 bytes, 39ms, 26.04.2011, 22:24:11
www.elion.ee, 32 bytes, 45ms, 26.04.2011, 22:24:16 |
Esimese näite järgi pole sinagi koguaeg HSPA-s?
Aga huvitav, maailm igatsugu häkkereid/progejaid täis, aga 3,5G-s püsimise skriptiga ei saa keegi hakkama?
Ja mida ma oskan öelda , pildilt on näha pingimist ning modem on kogu selle aja HSPA-s, kinnitan seda ausalt :
Spoiler 
tahanteada?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markspoiss
HV veteran

liitunud: 10.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
urri
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
27.04.2011 21:18:31
|
|
|
väike OT
kle su allkirjas olev adr on aegunud
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterGTX
HV vaatleja
liitunud: 26.02.2009
|
28.04.2011 00:47:38
|
|
|
mida teha kui ühendus lihtsalt katkeb ja levi kaob ära mingiks ajaks?elisa mint strong pakett siis 7mega lubati maksimum kiirust kuid üle 4,5 pole veel saanud ja sedagi aint mõned korrad üldjuhul kuskil 2-3 mega
ja iga päev umbes kella 12:00-ist kuni 14:00 või vahest 15:00 nett väga aeglane nii 0.2-0.5 mega kiirus
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinnawaatluz
HV kasutaja
liitunud: 12.02.2002
|
28.04.2011 02:00:29
|
|
|
| masterGTX kirjutas: |
mida teha kui ühendus lihtsalt katkeb ja levi kaob ära mingiks ajaks?elisa mint strong pakett siis 7mega lubati maksimum kiirust kuid üle 4,5 pole veel saanud ja sedagi aint mõned korrad üldjuhul kuskil 2-3 mega
ja iga päev umbes kella 12:00-ist kuni 14:00 või vahest 15:00 nett väga aeglane nii 0.2-0.5 mega kiirus  |
need ju täiesti tavapärased sümptomid eesti 3g andmesidele. mida teha? harju ära. alternatiivina võid loobuda sellest teenusest.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.04.2011 07:19:31
|
|
|
Katkemiste korral tuleb Elisaga v2heke m6ned kuud s6dida, siis teevad oma mastimajanduse korda.
Ja teine asi on signaalitugevus, see peab pideva yhenduse saamiseks ikka v2ga tugev ikkagi olema, nii 50-70dB, kui see on aga juba alla 100dB, n2iteks 110-130dB, siis on sellised aeglased kiirused ja katkemised ysna paratamatud. Ja siis tuleb kasutada v6imendeid, antenne vms, et signaal saada tugevusele sinna 50-70dB kanti.
Nii, et niisama katkemisi vahtida pole m6tet, samuti aeglaseid kiiruseid.
Postitatud mobile device
viimati muutis tahanteada 28.04.2011 07:21:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AKE
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2009
|
28.04.2011 10:19:45
|
|
|
http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Firmast/Uudised/454/elisal-sai-35g-levialaga-kaetud-kogu-harjumaa
Elisal sai 3,5G levialaga kaetud kogu Harjumaa
Kiire mobiilse interneti leviga kogu Harjumaa katnud Elisa pakub tänasest harjumaalastele alternatiivset valikuvõimalust internetiühenduse soetamisel.
Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul oli Elisal seni kaetud 80% Harjumaast ning nüüd sai kaetud ka ülejäänud 20%. Kokku lisas Elisa Harjumaale juurde 18 uut 3,5G tugijaama.
Andrus Kaarelsoni sõnul laiendab MiNT maapiirkonnas elavate klientide võimalusi muretseda endale koju netiühendus. „Tänu 3,5G levialade kiirele laienemisele ning hindade alanemisele on mobiilsest internetist saanud interneti püsiühenduse asemik. Seda eriti maapiirkondades, kus maainimestele pakkus seni netiühendust vaid suhteliselt kõrge hinnatasemega KÕU," ütles Andrus Kaarelson.
Eelmise aasta detsembris läbiviidud TNS Emor turuuuringute järgi oli Elisa Eesti 2010. aastal suurim kasvaja mobiilse interneti turul, kasvatades oma turuosa koguni 32 protsendini. Teisele kohale platseerus EMT 26% ja kolmandale Tele2 21%-ga. KÕU turuosa oli mobiilse interneti teenuse pakkumisel vähenenud 9%-ni.
3,5G levialades tõusevad mobiilse interneti kasutamiskiirused võrreldes KÕU internetiühenduse kiirustega kümme korda, sest 3,5G võrk suudab pakkuda keskmiseid allalaadimiskiiruseid kaks kuni seitse megabitti sekundis.
Harjumaa 3,5G leviala laiendamisse investeeris Elisa veidi üle poole miljoni euro.
Harjumaal lisandusid uued 3,5G tugijaamad järgmistesse asumitesse: Harju-Risti, Alavere, Kõnnu, Vihasoo, Pillapalu, Turba, Nelijärve, Aegviidu, Ellamaa, Pakri, Riisipere, Ämari, Aruküla, Rummu, Vihterpalu, Ülgase, Habaja ja Oru.
Tänaseks on Elisa 3,5G levialaga katnud tervenisti kõik 47 Eesti linna ja kuus maakonda: Harju-, Tartu-, Viljandi-, Järva-, Pärnu- ja Raplamaa. Lisaks on osaliselt kaetud Lääne-, Hiiu-, Saare-, Jõgeva-, Valga-, Põlva-, Võru- ning Ida- ja Lääne-Virumaa. Asumeid on Elisa 3,5G leviga katnud juba üle 2000.
Kaks aastat tagasi oli Elisa esimene operaator, kes võttis kasutusele uudse UMTS900 tehnoloogia ja hakkas 3,5G võrku rajama ka maapiirkondadesse. Eelmise aasta kevadel tehti aga kardinaalne muudatuse mobiilse interneti hindades. Elisa MINT pakettides on hinnad püsiinternetist soodsamad. Näiteks 2 Mbit/s kiirust võimaldav MINT pakett maksab kliendile kõigest 5.93 eurot, lisaks saab klient kaasa ka tasuta netipulga. Peale uute MiNT pakettide turuletoomist on mobiilse interneti kasutusmahud kasvanud Elisas 15 korda. „Need numbrid näitavad, et teenus on klientide poolt viimase aasta jooksul väga hästi vastu võetud," ütles Andrus Kaarelson.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.04.2011 10:46:35
|
|
|
| Vävvv, selleks vist ongi levi tugevus tavalise 70+ % asemel täna 0-10%
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
urri
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
28.04.2011 12:38:56
|
|
|
eks siis õhtal kodus proovin, kuis elisa töötab
nädal tagasi oli küll asi suht kusine
kodus teisel korrusel ei saanud üldse elisat kätte, kui samas kohas oli 1752 pulgaga t2 levi 97 prossa
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.04.2011 12:47:53
|
|
|
lahe PR tekst... selles on nad head
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
28.04.2011 13:08:31
|
|
|
Kangru küla ja hansaplant'i vahel ei saa isegi rääkida mitte. Asi ~5km kaugusel linna piirist. Seega võiksid nad üle uurida, kas ikka on kõik kaetud.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
28.04.2011 13:44:42
|
|
|
väga jokk PR tekst:
| tsitaat: |
| sest 3,5G võrk suudab pakkuda keskmiseid allalaadimiskiiruseid kaks kuni seitse megabitti sekundis. |
Mitte et "Elisa 3,5G võrk garanteerib keskmise dl kiiruse x signaali tugevuse korral
ning Elisa tagab selle sama x signaali min. tugevuse, lubatud piirkondade välitingimustes."
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.04.2011 14:52:06
|
|
|
Eks see nii ole jah, et alati tuleb ISP-dega maid ja puid jagada, et kätte saada seda, mille eest muudkui maksad.
Muudkui tuleb vaielda, monitoorida, siis jälle vaielda, monitoorida, kuni võiduka lõpuni.
----------------------------------------
Mulle räägiti kah Elisast, mitu kuud, et kui mul on 2 megabitise kiirusega pakett, et siis ei näe ma kunagi 2 megast kiirust ja et tipptundidel võibki see mitmetes kordades väiksem olla.
- Samas, ära tabades, mida Elisa spetsialistid rääkida ei taha, teha ei taha (või ei viitsi) - ja et teatud toiminguid saab ise enda poolt muuta, siis oli tulemuseks see, et mul on praeguseks a 4 kuud juba pidevalt kogu aeg olemas 2 megabitiline ühendus ja pole kordagi endam näinud mingeid megabitised - või ka kõvasti aeglasemaid - kiiruseid.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
28.04.2011 17:09:01
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Eks see nii ole jah, et alati tuleb ISP-dega maid ja puid jagada, et kätte saada seda, mille eest muudkui maksad.
Muudkui tuleb vaielda, monitoorida, siis jälle vaielda, monitoorida, kuni võiduka lõpuni.
----------------------------------------
Mulle räägiti kah Elisast, mitu kuud, et kui mul on 2 megabitise kiirusega pakett, et siis ei näe ma kunagi 2 megast kiirust ja et tipptundidel võibki see mitmetes kordades väiksem olla.
- Samas, ära tabades, mida Elisa spetsialistid rääkida ei taha, teha ei taha (või ei viitsi) - ja et teatud toiminguid saab ise enda poolt muuta, siis oli tulemuseks see, et mul on praeguseks a 4 kuud juba pidevalt kogu aeg olemas 2 megabitiline ühendus ja pole kordagi endam näinud mingeid megabitised - või ka kõvasti aeglasemaid - kiiruseid. |
Olen nüüd nädala jooksul (esimene eelmine neljapäev) paar kirja Elisasse saatnud, siingi kirjutatud monitoorimistega. Vastust pole seni järgnenud. Eks hakkan neid nüüd paar korda nädalas "pommitama". Kuigi eks minu probleem ju suht "tühine" . Kirjad siis saadetud "Tagasiside" vahendusel. Näis...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
urri
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
28.04.2011 18:27:28
|
|
|
mnjah... proovisin kogu majapidamise läbi
nii sees kui väljas.. 1752 pulk ei anna 0.1 prossagi 3,5G signaali
samas T2 on 50 - 95 prossa sees
ja kiirus esimesel korrusel
1671532.2 bit/sec
1632.4 Kbit/sec
1.6 Mbit/sec
204.1 KB/sec
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
29.04.2011 02:00:40
|
|
|
| urri kirjutas: |
1752 pulk ei anna 0.1 prossagi 3,5G signaali
samas T2 on 50 - 95 prossa sees |
Olen tahtnud varemgi küsida - kus kohast te seda signaali % vaatate?
Ja infot ka - "Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 3.7 kuni 4.5 Mbps." Signaali tugevus on -65dBm. Huawei Mobile Partner näitab pidevat HSPA-d. Aga ping kõigub, on 50-70 vahepeal ja siis viskab sekka vahemikke 100-350...
Mint Medium.
Edit: öösel kell 1.50 monitooritud:
Spoiler 
kommentaarid liigsed...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
urri
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
29.04.2011 04:54:22
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| Olen tahtnud varemgi küsida - kus kohast te seda signaali % vaatate? |
endal olemas siis Tele2 Mobile Partner proge, avan selle ja avanenud aknas
all vasakus nurgas on antenni märk ja levi pulgad
kui hiirega selle peale minna näitab ka protsente
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.04.2011 07:06:59
|
|
|
Huawei Mobile Partner n2itab signaalitugevust dB-des Diagnostika aknas. Ise vaatan dB-e sealt.
Ja liigub netis ka terve rida monitoorimis-ja j2lgimisprogramme ja need siis n2itavad samuti signaalitugevust.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
29.04.2011 16:12:09
|
|
|
| urri kirjutas: |
| ewur kirjutas: |
| Olen tahtnud varemgi küsida - kus kohast te seda signaali % vaatate? |
endal olemas siis Tele2 Mobile Partner proge, avan selle ja avanenud aknas
all vasakus nurgas on antenni märk ja levi pulgad
kui hiirega selle peale minna näitab ka protsente |
Selge, ei tulnud selle peale. Nii on ka Huawei Mobile Partneriga. Signaal praegu vahemikus 91-98%. Korra hüppas ka madalamale - 71%, jälgisin minuti jooksul.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.04.2011 16:32:23
|
|
|
ewur: Kui tahad korralikult võetavat monitoorimist, siis on sul vaja hoopis signaalitugevust detsibellides ja selle saad siis hoopis Mobile Partner Diagnostika aknast.
Ja siis nii, et (näiteks) -70dB on parem kui -100dB ja -50dB on omakorda parem, kui -70dB.
----------------------------------------
Mustamäel kõigub see, sültuvalt välisest ilmast a -60 / -70dB vahel ja selle tugevusega on ka levi korteris enam-vähem ühtmoodi.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
29.04.2011 20:38:56
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
ewur: Kui tahad korralikult võetavat monitoorimist, siis on sul vaja hoopis signaalitugevust detsibellides ja selle saad siis hoopis Mobile Partner Diagnostika aknast.
Ja siis nii, et (näiteks) -70dB on parem kui -100dB ja -50dB on omakorda parem, kui -70dB.
----------------------------------------
Mustamäel kõigub see, sültuvalt välisest ilmast a -60 / -70dB vahel ja selle tugevusega on ka levi korteris enam-vähem ühtmoodi. |
Olen kursis. Tekkis aga mõte tegelikult, kui adekvaatne too Huawei enda Mobile Partner on. Levi oleks nagu kuvamise järgi koguaeg HSPA, aga ping hüppab kohati "taevasse", % kõigub...
Samas Tele2 Mobile Partneriga (ostsin pulga Tele2-st) aga näitas kohe ära kui levi "turbos" ei olnud (turbo läks ja tuli asemele halvema levi nimetus). Ehk siis Huawei omaga olen nüüd koguaeg HSPA-s, Tele2-ga aga oli andmete kuvamine täpsem
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
01.05.2011 14:15:01
|
|
|
Kõigil operaatoritel on täpselt sama Huawei tarkvara, lihtsalt välimus on firma stiiliga ühte aetud. Lisaks on nende tarkvara omavahel ühilduv, lisa vastava operaatori profiil sätete alt ja saad seda kasutada teise firma SIM'iga.
NB: Elisa võiks oma veebis oleva levikaardi ka ära uuendada, siiani mingi vana seis, kus kohati harjumaal isegi 1 punkt 2G levi.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.05.2011 14:32:39
|
|
|
mikk36: See mida Sina kirja paned, välimus jms. on väheoluline, oluline on hoopis see, et milliseid AT-Commande ja S-registreid kasutatakse. Ja vot need kipuvad erinevad olema, tõsi vahel mittemärgatavalt, vahel täiesti märgatavalt.
Kui ühe Mobile Partneriga saab stabiilsema ja vähemkatkeva ühenduse kui teisega, siis on vahe täiesti olemas.
-------------------------------
Ja muidu tahaks teada, et miks on vaja Mobile Partner Programmi ja siis lisaks selle Update-t, piisaks ju Mobile Partner progrmmist endast küll.
PS: Ja veel üks näide - Tele2-e Mobile Partner programmi all on huvitav valik "Tele2 võrgule optimeeritud ühendus" ja sellist imelooma pole ei EMT-il ega Elisal. Seega - Tele2 on sellise konkreetse muudatuse Huaweilt juurde tellinud ning see on päris kindlasti seotud mingite võrguühenduste-seadetega, mitte aga välimusega.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
01.05.2011 14:38:20
|
|
|
| tahanteada, ehk märkasid et ma ei kirjutanud sõnagi versioonist? Baastarkvara on lihtsalt sama, seepärast ka välimus ja funktsionaalsus sama.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.05.2011 15:03:38
|
|
|
mikk36: Enne unustasin - veel üks hea näide:
EMT paneb kaasa Huawei Mobile partneri versiooni, kus on olemas nii Dial-Up modem, kui ka püsiühenduse NDIS, samas pole sellist varianti ei Elisal ega Tele2-l olemas.
Nii, et selles suhtes saavad ISP-d tellida täiesti rõõmsalt Huawei käest sellise tarkvara variandi, nagu parajasti vaja on.
Ning seda olen ka juba pool aastat tagasi öelnud, et viimane aeg oleks ISP-del tellida Huaweist tarkvara, mis USB-modemid juba 3,5G võrku lukku panevad, mitte enam ürgsesse 3G võrku.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
01.05.2011 15:14:58
|
|
|
Panin Läänemaal (Altmõisa külalistemaja juures) huawei b260 üles ja üle EDGE kätte ei saa.
Kas äärealadel on saatjad kõik 900 MHz?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
01.05.2011 15:36:16
|
|
|
| urri kirjutas: |
mnjah... proovisin kogu majapidamise läbi
nii sees kui väljas.. 1752 pulk ei anna 0.1 prossagi 3,5G signaali |
No Elisa levi muutuski siinkandis peale seda vinget reklaamteksti palju paremaks.
Ennem oli stabiilselt 70+%, nüüd stabiilselt <18%.
Ikka mehine edasiminek ja terve Harjumaa on kaetud
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2 trini
HV veteran

liitunud: 15.04.2004
|
01.05.2011 15:56:52
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
mikk36: Enne unustasin - veel üks hea näide:
EMT paneb kaasa Huawei Mobile partneri versiooni, kus on olemas nii Dial-Up modem, kui ka püsiühenduse NDIS, samas pole sellist varianti ei Elisal ega Tele2-l olemas.
Nii, et selles suhtes saavad ISP-d tellida täiesti rõõmsalt Huawei käest sellise tarkvara variandi, nagu parajasti vaja on.
Ning seda olen ka juba pool aastat tagasi öelnud, et viimane aeg oleks ISP-del tellida Huaweist tarkvara, mis USB-modemid juba 3,5G võrku lukku panevad, mitte enam ürgsesse 3G võrku. |
Ega see ndis olemasolu ei sõltu tarkavarast, vaid kas pulgal on see 'enabled' või mitte. Kui vastavate AT käsklustega see võimaldada, ilmub ka ndis valik
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|