|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
andrez3d
HV veteran

liitunud: 29.12.2001
|
17.03.2011 20:27:14
|
|
|
| Kas keegi seda MINT FREE'd ka kasutab. Elisa kodulehel on reklaam, et tunnipilet on 30 senti varasema 64 sendi asemel. Samas täna korraks netis käies võeti ikka 64 senti maha. Ehk keegi oskab kommenteerida?
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.03.2011 23:13:03
|
|
|
| andrez3d kirjutas: |
| Kas keegi seda MINT FREE'd ka kasutab. Elisa kodulehel on reklaam, et tunnipilet on 30 senti varasema 64 sendi asemel. Samas täna korraks netis käies võeti ikka 64 senti maha. Ehk keegi oskab kommenteerida? |
Elisa oskab. Küsi neilt, mis värk on.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DayDream
HV veteran

liitunud: 27.04.2008
|
18.03.2011 11:18:25
|
|
|
Ka nüüd Elisa Mindi klient ja olen Medium paketiga rahul. Kuigi korra tekkis mõte minna teha Lighti leping, siis nüüd paari päevase statistika põhjal võin öelda, et vähemalt pool ajast on kiirus ikka üle 2,5Mbps, max kiiruseks olen seni saanud 3,79Mbps.
Asukoht Kristiine keskuse juures...
|
|
| Kommentaarid: 165 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
18.03.2011 13:03:59
|
|
|
| DayDream kirjutas: |
Ka nüüd Elisa Mindi klient ja olen Medium paketiga rahul. Kuigi korra tekkis mõte minna teha Lighti leping, siis nüüd paari päevase statistika põhjal võin öelda, et vähemalt pool ajast on kiirus ikka üle 2,5Mbps, max kiiruseks olen seni saanud 3,79Mbps.
Asukoht Kristiine keskuse juures... |
Kuidagi kõrge ping ja madal upload. Eks ta päeval tegelikult olegi rohkem koormatud. Ise soovitan ka lighti, sest kiirust on piisavalt, et netis käia ja isegi midagi alla laadida.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DayDream
HV veteran

liitunud: 27.04.2008
|
18.03.2011 13:54:15
|
|
|
lkits, käisin just Elisast läbi ja vahetasin paketi Lighti vastu. Avastasin, et torrentid trikitavad nagunii ja kui netis käia ja vahel mõni asi tõmmata, siis on jah, 2mbps piisav.
|
|
| Kommentaarid: 165 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
19.03.2011 09:52:49
|
|
|
| lkits kirjutas: |
| DayDream kirjutas: |
Ka nüüd Elisa Mindi klient ja olen Medium paketiga rahul. Kuigi korra tekkis mõte minna teha Lighti leping, siis nüüd paari päevase statistika põhjal võin öelda, et vähemalt pool ajast on kiirus ikka üle 2,5Mbps, max kiiruseks olen seni saanud 3,79Mbps.
Asukoht Kristiine keskuse juures... |
Kuidagi kõrge ping ja madal upload. Eks ta päeval tegelikult olegi rohkem koormatud. Ise soovitan ka lighti, sest kiirust on piisavalt, et netis käia ja isegi midagi alla laadida. |
ega põhikoormused on kõigil opekatel ikka õhtul... mitte päeval.
aga see aeglane ping ja UL võivad viidata HSUPAta modemile
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DayDream
HV veteran

liitunud: 27.04.2008
|
19.03.2011 11:30:30
|
|
|
| Vodafone HSDPA PCMCIA andmeside kaart on muidu. Suhteliselt vana asi juba...
|
|
| Kommentaarid: 165 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
roolik
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2007
|
19.03.2011 21:35:33
|
|
|
Mul siin selline probleem et ühendust luues viskab sellise errori "Error 6:The handle is invalid"
Ja ainult vistaga läpakas selline asi. teistes masinates xp ja 7 all töötab probleemideta
Igatepidi proovinud ja tööle ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
urri
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
21.03.2011 08:29:04
|
|
|
Scart, vaadates nt Elisa mob.neti leviala kaarti, annab see Kohila Statoili juurest
kuni Angerjani suht hea 3G. Kaardi järgi alla kahe pulga levi ei lange. Kuis tegelikkus on?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
24.03.2011 08:25:22
|
|
|
krt mu juures on Tele2 ja Elisa täitsa võrreldavad.
Hommikul, kui võrk ei ole umbes, on mõlemad samasse auku.
Õhtusel ajal on Ping Elisa ja kiirused Tele2 kasuks.
Tele2 3/1, ping 80 kanti.
Elisa 2/0.5, ping 70 kanti.
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003

|
25.03.2011 12:16:23
|
|
|
proovin siin ka üht huawei e1752 tööle saada, aga ütleb et usb device not recognised kui järgi ühendada masinale : S ?
proovisin nii w7 x64 ja xp'ga ka, ikka sama teema.
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.03.2011 00:06:07
|
|
|
Täna sai tuttava tarbeks elisast võetud "võimendiga 5-meetrine USB-pikendus".
Panin selle huvi pärast tööle - kukkurullituna, nagu ta oli arvuti külge ja Huawei E1752 külge.
- Tulemus on omamoodi huvitav - ka niisama, rullis annab a 10-15dB tugevama signaali, kui ilma selle USB-kaablita.
- Proovisin ka eirinevaid suundi ümber läppari - igas suunas on signaal tugevam, kui ilma kaablita.
* Märkus: Muidu on Huawei E1752 läppariga ühendatud a 20cm. USB-kaabli abil.
Järgmine nädal siis näeb maakohas, kus lähimad mobiilimastid on a 8-10km. kaugusel, et mis tulemusi siis saavutab erinevate USB-modemite ja selle võimendiga USB-pikenduse kaasabil.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sasskinn12
HV kasutaja

liitunud: 20.10.2008
|
26.03.2011 22:19:54
|
|
|
| Kas keegi oskab Huawei 1752 pulka elisa internetiga tööle panna Cent os 5.5 või RHEL peal?
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
firemark
HV Guru

liitunud: 11.03.2007
|
26.03.2011 22:58:16
|
|
|
| Kas keegi müüb seda USB võimendiga pikenduskaablit? tehke PM
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
92 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
26.03.2011 22:59:27
|
|
|
| soodent peaks müüma
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.03.2011 23:12:02
|
|
|
Elisas on see võimendiga USB-pikendus 18 euri. Ja kaks päeva katsetust näitab, et selle raha eest on kvaliteeti piisavalt.
Teiste müügikohtade kohta info puudub.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
firemark
HV Guru

liitunud: 11.03.2007
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
92 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mask
HV Guru

liitunud: 01.03.2005
|
28.03.2011 11:58:07
|
|
|
kas tõesti plekk katus ja voodri lauad pööningul piiravad levi nii palju ...0-1 pulka3,5 ja 3g vahel 2 pulka levi, tõsta kuidas tahad...samas katusel umbes samal kohal, oli levi täis.
Peab pulga vist kuskil välja pistma proovima. 3g ruuteri taga seal muidu.
Kuidas teistel levi on kel 3g ruuter pööningul?
E: paistab ongi nii kehv levi, ka katusel. suvel oli igatahes täis.
|
|
| Kommentaarid: 523 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
435 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
28.03.2011 14:08:32
|
|
|
mul on maja otstes 5 punni levi, plekkkatuse all 2. Miks sa arvad et plekk ei mõjuta levi?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapten_bn
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2004
|
28.03.2011 14:32:33
|
|
|
Võin julgelt väita, et isegi klaas piirab minu 3,5G levi. Toas on levi 74%, õues(peaaegu sama koht) on levi üle 94%.
Samas olen märganud sellist asja, et "levi" kiirust väga ei mõjuta(vähemalt see mis soft näitab). Tavaliselt näitab 74% leviks, ühes asendis tõmbab X kiirus, muudan natuke asendit(levi ikka 74%) ja kiirus 2X. Kui aega saan, siis kirjutan oma tähelepanekud ilusti üles.
Kas keegi on märganud, et mõnes asendis püüab kiirust paremini? Või mis otsaga suunata mastile, et kiirus oleks parim?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifi.ee
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2006
|
28.03.2011 14:38:59
M Internet on mitmel sagedusel |
|
|
M Internet kandesagedusel 2 GHz on WiFi sarnane.
Kui kasutad 850/900 Mhz abil, siis on levi parem.
_________________ WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LongHorn
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2004
|
28.03.2011 22:39:05
|
|
|
kapten_bn, minuteada on kaks mõjutajat - levi tugevus ja levi kvaliteet (viimast mõjutavad igasugused mürad jms).
Kui levi on väga hea, aga satub millegipärast muu müra keskele, siis võibki olla kiirus tunduvalt aeglasem.
Telefonidel ja arvutil "levimõõdik" näitab levi tugevust. Kuskil diagnostika liidese all on osadel ka võimalus vaadata levi kvaliteeti.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.03.2011 23:17:30
|
|
|
Levi kvaliteeti n2itab ka see, et millise protokolliga suudab modem v6i telefon suhelda.
N2iteks HSPA-v6imeline modem to"o"tab HSPA-s ainult nii v2ga hea levitugevuse kui kvaliteediga. Kui nendest yht v6i teist pole, on tulemuseks ASDPA v6i WCDMA v6i siis lauda 3G kasutus. V2hemalt Huawei enda Mobile Parneri pealt on see t2iesti n2ha, teiste tarkvarade kohta ei tea. Ja mida madalam protokoll, seda madalam on ka kiirus, ebastabiilsem jms. Seep2rast ise ka ainult HSPA-d kasutan, et tulemus oleks igati maksimaalne.
Postitatud mobile device
viimati muutis tahanteada 28.03.2011 23:20:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjans
HV vaatleja
liitunud: 25.01.2011
|
29.03.2011 09:08:15
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Seep2rast ise ka ainult HSPA-d kasutan, et tulemus oleks igati maksimaalne.
Postitatud mobile device |
Kuidas saaks E1752 lukustada HSPA võrku (jah, just 3.5G mitte WCDMA võrku)? Olen ise saatjale suhteliselt lähedal (tööstuspiirkond), aga modem lülitub pidevalt ümber 3G ja 3.5G vahel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.03.2011 09:14:59
|
|
|
Ni, nagu ka varem öeldud - kuna Elisa-rahvas HSPA-skripti kirjutada ei taha, siis tuleb HSPA-s pidevaks hoidmiseks rakendada tööle mingi pidev On-line tegevus, kus tegevuste vaheline paus pole "üle paari-kolme sekundi".
Näiteks kasvõi *pidev interneti-lehtede uuesti allalaadimine.
* Selle soovituse leidsin mingi aeg tagasi kusagilt internetist, kus oli üleval täpselt sama probleem ja otsiti lisaprogrammi, mis oskaks kogu aeg etteantud internetilehte uuesti alla laadida.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjans
HV vaatleja
liitunud: 25.01.2011
|
29.03.2011 09:25:08
|
|
|
| Olen ise proovinud pingimisskripti abil *bat faili selleks puhuks tööle rakendada. Paraku pidev pingimine ei andnud tulemust. Torrentitega ei tahaks ka võrku koormata. Missugune oleks võimalus seda lehe refreshimist mõistlikult rakendada? Kurb tegelikult, et sideoperaator ei taha/ei suuda/ei tohi olukorda paremaks muuta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
30.03.2011 00:12:47
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Ni, nagu ka varem öeldud - kuna Elisa-rahvas HSPA-skripti kirjutada ei taha, siis tuleb HSPA-s pidevaks hoidmiseks rakendada tööle mingi pidev On-line tegevus, kus tegevuste vaheline paus pole "üle paari-kolme sekundi".
Näiteks kasvõi *pidev interneti-lehtede uuesti allalaadimine.
* Selle soovituse leidsin mingi aeg tagasi kusagilt internetist, kus oli üleval täpselt sama probleem ja otsiti lisaprogrammi, mis oskaks kogu aeg etteantud internetilehte uuesti alla laadida. |
Kahjuks pole see 100% lahendus, järgi proovitud. Nii torrenti, pingimise kui ka online TV-ga. Nii eraldi kui ka kõiki koos rakendades. Ikka esineb katkestusi, kiiruse muutumisi, pingi erinevusi (piltlikult 50 ja 2000 vahel)...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.03.2011 07:38:32
|
|
|
ewur: Aga jutt käib ju kogu aeg uuesti ja uuesti kodulehe allalaadimisest - näiteks iga sekundi järgi laed Delfit või Õhtulehte või HV-d...
- Ja nagu öeldud - on Elisa Waiting Time aeg kusagil 3 sekundit - seega peab uus allalaadimine toimuma enne seda.
Ja nagu öeldud, ei kõlba pingimised vms. tegevused,mis käituvad teisiti ning mida siis ISP-d jõuga piiravad.
Asja kontroll on väga lihtne - kui asi toimib õigesti, siis püsib ping kogu aeg enam-vähem samas suurusjärgus a 40-60 HSPA korral ning kui ping kõigub suurtes vahemikes 50-2000, siis see näitab, et modem ei püsi pidevalt HSPA-s, ehk siis püstitatud eesmärk on täitmata.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markspoiss
HV veteran

liitunud: 10.12.2002
|
30.03.2011 10:31:31
|
|
|
krt tegin ka testi toas akna taga... sain 2,32 tõstsin teisele poole klaasi ja laksult 5mb ulme... tahtsin küsida, et kui ma panen selle näiteks plastpudelisse noh selle pudeli tagurpidi peale ja alt lahti jätan kas jääb elama või läheb kanni:D?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mkj2006
HV kasutaja
liitunud: 23.02.2006
|
30.03.2011 16:19:41
|
|
|
| Markspoiss, proovi, muidu teada ei saa vist. Niiskust saab ta seal pudelis kindlasti.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.03.2011 13:08:18
|
|
|
Väike edit: Kunagi, kui sai kirjutatud, et Huawei modem E1752 on HSPA-võimeline, siis tollal oli kahtlejaid mitmeid, et kas selline asi on olemas või on ikkagi tegu millegi muuga.
Siis nüüd on mul juhuslikult näpus Elisast ostetud uhiuus Huawei E1752 ja sellel on küljes kiri: HSPA-modem.
Nii, et selline saladuslik "loom", nagu HSPA on reaalselt täiesti olemas ja jääb oodata uusi rindeteateid, et saab teoreetiliselt ka Elisa võrgus kasutada HSPA a 50-160 megabitist kiirust.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.03.2011 13:13:27
|
|
|
D on vahelt puudu?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.03.2011 13:52:15
|
|
|
Hiid: Ei ole D-täht puudu, lihtsalt uuem ja paremate võimalustega lahendus on, kui vanem HSDPA.
Link kah HSPA-rekorditest:
Ericsson Gets 168Mbps Download Speed out of a HSPA 3G Network
http://www.cellular-news.com/story/47662.php
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.03.2011 14:13:45
|
|
|
ma räägin sellest saladuslikust modemist
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
31.03.2011 17:33:22
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Väike edit: Kunagi, kui sai kirjutatud, et Huawei modem E1752 on HSPA-võimeline, siis tollal oli kahtlejaid mitmeid, et kas selline asi on olemas või on ikkagi tegu millegi muuga.
Siis nüüd on mul juhuslikult näpus Elisast ostetud uhiuus Huawei E1752 ja sellel on küljes kiri: HSPA-modem.
Nii, et selline saladuslik "loom", nagu HSPA on reaalselt täiesti olemas ja jääb oodata uusi rindeteateid, et saab teoreetiliselt ka Elisa võrgus kasutada HSPA a 50-160 megabitist kiirust.  |
kle mis rumalat juttu sa räägid? HSPA on koondnimi asjadele, kus HSDPA ja HSUPA on koos ehk HighSpeedPacketAccess.
Vahel kirjutatakse ka HSxPA et keskmise tähe variatsiooni näidata
ja selle kiirus on, nagu modem võimaldab. Ei tule sul kuskilt lihtsalt lambist 50 - 160...
Ära HSPA nimest väga erutu, kui HSDPA ja HSUPA sind seni ei erutanud...
Kõik Eesti võrgud on HSPA... Hakkas mõnusam?
Küll sa ikka suudad läbustada....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sheldon
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2003
|
01.04.2011 09:23:13
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
Väike edit: Kunagi, kui sai kirjutatud, et Huawei modem E1752 on HSPA-võimeline, siis tollal oli kahtlejaid mitmeid, et kas selline asi on olemas või on ikkagi tegu millegi muuga.
Siis nüüd on mul juhuslikult näpus Elisast ostetud uhiuus Huawei E1752 ja sellel on küljes kiri: HSPA-modem.
Nii, et selline saladuslik "loom", nagu HSPA on reaalselt täiesti olemas ja jääb oodata uusi rindeteateid, et saab teoreetiliselt ka Elisa võrgus kasutada HSPA a 50-160 megabitist kiirust. :) |
kle mis rumalat juttu sa räägid? HSPA on koondnimi asjadele, kus HSDPA ja HSUPA on koos ehk HighSpeedPacketAccess.
Vahel kirjutatakse ka HSxPA et keskmise tähe variatsiooni näidata
ja selle kiirus on, nagu modem võimaldab. Ei tule sul kuskilt lihtsalt lambist 50 - 160...
Ära HSPA nimest väga erutu, kui HSDPA ja HSUPA sind seni ei erutanud...
Kõik Eesti võrgud on HSPA... Hakkas mõnusam?
Küll sa ikka suudad läbustada.... |
lõpuks ometi:)
_________________ signature |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
estdata
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2004
|
01.04.2011 11:07:28
|
|
|
| ma ise kasutan Huawei E1752 pulka vahepeal ja kunagi sai kiiruseks 8.1mbit . Lausa imestasin et sellise kiiruse sain sest pulkal kirjas et kuni 7.2
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.04.2011 11:40:36
|
|
|
sheldon: Vaat ikka pole küll - HSPA-d saad ainult HSPA-võimelise modemiga. Vaata kasvõi pinge - ainult HSPA-võimelise modemiga näed a 30-50-se tulemusega pingi.
WCDMA-võimelise modemiga ainult a 100-200 kandis pingi.
Huvitav, küll kuskohast tuleb siis nii stabiilsem suurem kiirus, kui väiksem ping kui Sul kõik on üks ja sama.
-----------------------------------
Ja link HSPA-teoreetiliste kiiruste kotha:
Ericsson Gets 168Mbps Download Speed out of a HSPA 3G Network
http://www.cellular-news.com/story/47662.php
Minul on modem HSPA-s kinni ja näen igal juhul nii paremat kiirust kui ka paremat pingi, kui ma seda HSDPA korral näen. Ühel juhul on modemi kiirus pidevalt üle 2 megabiti, teisel juhul alla 2-e megabiti - vahe on tuntav täiesti.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
01.04.2011 11:47:10
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
sheldon: Vaat ikka pole küll - HSPA-d saad ainult HSPA-võimelise modemiga. Vaata kasvõi pinge - ainult HSPA-võimelise modemiga näed a 30-50-se tulemusega pingi.
WCDMA-võimelise modemiga ainult a 100-200 kandis pingi.
Huvitav, küll kuskohast tuleb siis nii stabiilsem suurem kiirus, kui väiksem ping kui Sul kõik on üks ja sama.
-----------------------------------
Ja link HSPA-teoreetiliste kiiruste kotha:
Ericsson Gets 168Mbps Download Speed out of a HSPA 3G Network
http://www.cellular-news.com/story/47662.php
Minul on modem HSPA-s kinni ja näen igal juhul nii paremat kiirust kui ka paremat pingi, kui ma seda HSDPA korral näen. Ühel juhul on modemi kiirus pidevalt üle 2 megabiti, teisel juhul alla 2-e megabiti - vahe on tuntav täiesti.  |
Tee endale terminid selgeks, kui sa kirjutad väljaspool oma isiklikku päevikut.
WCDMA on 3G võrgu standard, mille peal jooksevad kõik HSDPA ja HSUPA teenused.
parema pingi ja uplinki annab HSUPA teenus. HSDPA on lihtsalt downlinki teenus.
parem UL annab parema latentsuse ja ka parema DLi ka (sest TCP puhul vastused jooksevad kiiremalt üles) ja kitsama UL puhul (ülekoormus)
annab see kiirema DLi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.04.2011 12:18:58
|
|
|
Niipalju võib lisada, et tavakasutaja jaoks on mittevajalikud need tehnilised nüansid, nagu see et mis on mingis võrgus X või Y need allalaadimis- ja üleslaadmiste kiiruste peened ja udupeened nimetused.
Tavakasutajat huvitab ainult üks ja kindel võrk / süsteem, mis tagab talle tema raha eest maksimaalse tulemuse.
-----------------------------
Selles suhtes on HSPA hea ning lihtne nimetus, teades, et kui see on olemas ning töötab, siis saab ka seda, mida raha eest ostetakse.
- Tõsi, siis teenib ISP oluliselt vähem, kuna tal on raskem müüa aeglast kiirust kiirema paketi pähe.
Seesama näide siis, et kui ma võtan HSDPA-võimelise modemi, siis saan ma Lightiga kiiruse nii a 1,7 megabitti keskmiselt, kui ma võtan aga HSPA-võimelise modemi, siis saan kiiruse a 2,1-2,2 megabitti keskmiselt.
- ja kui nüüd see bitivahe aega ümber arvutada, siis HSPA-võimelise modemiga saan aastas ikka neetult palju rohkem bitte pruukida oma raha eest.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
01.04.2011 15:26:58
|
|
|
Zeni kõnekaart + E367 (HSPA+ modem, 21.6/5.76 mbit/s):
Teine katse palju kehvem-
Signal on umbes 40%
Ping siiski parem kui Tele2-l (https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6391842#6391842)
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
01.04.2011 16:08:23
|
|
|
Soovitaks sul neid teste teha igas võrgus ~20:00 paiku, saad vähe reaalsema pildi ette.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
01.04.2011 18:28:56
|
|
|
Võin öelda et Google Nexus S telefoniga on Mint Light kõvasti parem Tallinn - Tartu maanteel. Subjektiivse hinnangu kohaselt nii 40-50% parem vastuvõtt
Enne oli kasutuses HTC Desire
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
01.04.2011 20:28:14
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Soovitaks sul neid teste teha igas võrgus ~20:00 paiku, saad vähe reaalsema pildi ette. |
~10 testi tegin, umbes säärane pilt:
Signal on kusjuures ~70%, enne oli ~45 kanti....
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DayDream
HV veteran

liitunud: 27.04.2008
|
02.04.2011 12:26:26
|
|
|
Alates eilsest õhtust on mul Elisa neti kiirus olnud 0,1-0,8Mbps... Helistasin eile ka Elisasse. Seal räägiti, et võimalik ülekoormus lihtsalt nädalavahetusel, kuid lubas tehnilisele osakonnale mu murest rääkida.
Nüüd hommikul kella 7-8 vahel proovisin uuesti ja kiiruseks 0,6Mbps Vaevalt laupäeva hommikul selline ülekoormus.
Huvitav milles võibo probleem olla? Asun muidu Kristiine keskuse juures ehk üsna kesklinna lähedal.
|
|
| Kommentaarid: 165 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
02.04.2011 14:37:43
|
|
|
| DayDream kirjutas: |
Alates eilsest õhtust on mul Elisa neti kiirus olnud 0,1-0,8Mbps... Helistasin eile ka Elisasse. Seal räägiti, et võimalik ülekoormus lihtsalt nädalavahetusel, kuid lubas tehnilisele osakonnale mu murest rääkida.
Nüüd hommikul kella 7-8 vahel proovisin uuesti ja kiiruseks 0,6Mbps Vaevalt laupäeva hommikul selline ülekoormus.
Huvitav milles võibo probleem olla? Asun muidu Kristiine keskuse juures ehk üsna kesklinna lähedal. |
Inimesed - saage aru et tippkoormused on enamikel eraisikute netivõrkudel õhtul peale tööd ja nädalavahetusel terve päev.
siis on palju rohkem inimesi kodus ja kasutavad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.04.2011 19:30:20
|
|
|
Paari sõnaga siis väga kehva leviga kohast - ainus lahendus, mis suutis tööle hakata, on HSPA-võimeline modem + võimediga USB-kaabel. Tulemuseks levi 90-95dB ja sellega saab nii 1,4-1,6 megabitti kiiruse kätte.
Nii, et sellest võimendiga kaablist on üksjagu kasu, kuigi oleks veel vaja nii a 20dB juurde saada, aga tundub, et selle maja piires see jääb esialgu kättesaamatuks.
Lähimad mastid siis paksu metsa taga a 10km. kaugusel.
-----------------------------
Edit väike tähelepanek - ehk on kellelgi abiks:
- nimelt päeva ajal, tekitas ere, otsene modemile langev päikesevalgus tugeva signaalinõrgenemise ja siis oli ühendusega nii, et HSPA-st viskas modemi HSDPA-se ja kiirus kukkus a 1,4 megabitilt nii 400-600 kilobitini.
Ja mõni tund hiljem, kui päike oli taas teise nurga all, siis viskas modem ennast taas HSPA-sse tagasi ning ka kiirus uuesti 1,4-1,6 megabitti tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DayDream
HV veteran

liitunud: 27.04.2008
|
03.04.2011 09:08:40
|
|
|
vana_urr, ma arvan et probleem ikkagi millegis muus, sest terve nädalavahetus näitab test enamasti sellist tulemust:
Üle 0,5Mbps on kiirus harvadel juhtudel, enamasti ikka alla selle.
|
|
| Kommentaarid: 165 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Green_Day
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.08.2002
|
03.04.2011 15:18:40
|
|
|
| DayDream kirjutas: |
vana_urr, ma arvan et probleem ikkagi millegis muus, sest terve nädalavahetus näitab test enamasti sellist tulemust:
Üle 0,5Mbps on kiirus harvadel juhtudel, enamasti ikka alla selle.  |
no käi elisale niikaua peale, kuni tehnikud asja korda teevad. oli endalgi kiirusega probleeme. paar kuud pindakäimist, hakati liigutama. enne seda muidugi stampvastused nagu ikka.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|