Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Vaata, millisena nähti aastat 2000 pea sada aastat varem märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2011 21:30:35 Vaata, millisena nähti aastat 2000 pea sada aastat varem vasta tsitaadiga

link :: E24


Veebiküljel acidcow.com on ära toodud ühe kunstniku 1910. aastal visandatud nägemused sellest, kuidas võiks inimeste eluolu tänu tehnika arengule välja näha aastal 2000.

Pildiseeriaga saab tutvuda siin.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2011 21:44:30 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Skype? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forgotten
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2011 21:49:48 vasta tsitaadiga

See kuidas ideed väljendatud, on tõesti koomiline. Samas need ideed, mis nendest piltidega edastatakse on täiesti reaalsed.
Esimene pilt võiks olla interneti kohta ja teine pilt tõesti videokõned, mis täiesti olemas.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aX
Kreisi kasutaja
aX

liitunud: 03.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2011 22:06:42 vasta tsitaadiga

Kahju et esimene teoks ei saanud...
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 03.03.2011 22:08:42 vasta tsitaadiga

saab aga kungi hiljem.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2011 22:11:37 vasta tsitaadiga

excalibur, teed uue ennustuse? icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 03.03.2011 22:13:39 vasta tsitaadiga

ei tee see on suht loogiline jätk
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.03.2011 22:20:42 vasta tsitaadiga

aX kirjutas:
Kahju et esimene teoks ei saanud...
audio-book? icon_rolleyes.gif

doh.gif selleks ajaks oli ju helisalvestamine olemas

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
colin07
HV kasutaja

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2011 22:43:58 vasta tsitaadiga

No "audiobookide" esitamist õpilastele sellel pildil vist kujutatud ei ole.
Sellel ajal oli helisalvestamine ja mängimine olemas. Milleks teha selline pilt 2000 aastast tavalise audio kohta?
Eks seal pildil ei tea mis moel sisestatakse raamatutarkust otse ajju.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus645
HV veteran

liitunud: 04.01.2007




sõnum 03.03.2011 23:34:20 vasta tsitaadiga

Eriti huvitav on aga see,et tuleviku püütakse näha läbi oleviku,ehk ajastu stiil ning leiutised on tulevikus lihtsalt edasi modifitseeritud.mõtlemata,et olulisi muudatusi tuleks juba väiksemateski detailides teha nii,et antud masinate konstruktioon ei saa kuidagi jääda samasks,isegi näiliselt ebaoliliste detailide tasemel.
Teagi kohe kuidas aastal 3000 hetke futuristlikesse töödesse suhtutakse,ehk ei panegi palju mööda või selleks ajaks on inimkonnal juba ots peal icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 03.03.2011 23:49:40 vasta tsitaadiga

Kõige toredam oleks näha muidugi veel selle kunstniku ilmet, kui tal õnnestuks kogemata näha, mis praegu tegelikult toimub icon_smile.gif ! Ja siis ka seda millise pilguga vaadataks saja aasta pärast meie praguseid tulevikupilte. Ilmselt tunduksid kõik need meie ulmefilmid tulevikuinimestele ikka ülimalt naljakad ning kentsakad icon_smile.gif !
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 04.03.2011 00:01:31 vasta tsitaadiga

ei usu eriti. praegu on raske kellelgi midagi välja mõelda mis kedagi üllataks. ükskõik kui ulmeline see ka ei tunduks. Kõike on nagu asjade loogiline käik. 100a tagasi oli ainul labidas ja kirves pmst tehnloogia pu puudus, polnudki midagi fantaasiate aluseks võtta, nagu piltidelt näha on ikka naeruväärselt lapiskult asju kujutatud..

Hetkel ulmelisena tunduvad asjad /teleportatsioon, valguskiirus jne jne) on mõistetavad ja nende asjade igapäevaellu saabumine on ainult ajaküsimus ja kedagi ei üllata.

Või on sul mingi asi peas mis võiks näiteks 100a pärast olla mida sa praegu ei suudaks ette kujutada. kvantarvuti- ei üllata, inimese ühildamine arvuiga - ei üllata. teistele planeetidele lendamine - ei üllata. ehk jah teiste tsivilisatsioonidege kontakt või ajas ränamine (reaalne), oleks mis kulmu kergitama paneks.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 00:03:21 vasta tsitaadiga

1910

Spoiler Spoiler Spoiler


ligi 20 aastat hiljem

Spoiler Spoiler Spoiler


ligi 60 aastat hiljem lendavat asjandust ei osatud veel uneski näha

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 04.03.2011 00:07:11 vasta tsitaadiga

Nendel piltidel kujutatud lennuvahendite ainuke vahe on mugavus ja kiirus. Muud vahet neil pole lendavad nad kõik.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 00:22:06 vasta tsitaadiga

excalibur kirjutas:
Nendel piltidel kujutatud lennuvahendite ainuke vahe on mugavus ja kiirus. Muud vahet neil pole lendavad nad kõik.


esimene on ju täis romantika

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 10:55:57 vasta tsitaadiga

aX kirjutas:
Kahju et esimene teoks ei saanud...


Peaaegu sai - punn kõrvas ja helistad tuttavale ning küsid ükskõik mis info, mida raamatust vaja leida. icon_smile.gif

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rlv
HV kasutaja
rlv

liitunud: 13.08.2003




sõnum 04.03.2011 11:20:48 vasta tsitaadiga

excalibur kirjutas:
Hetkel ulmelisena tunduvad asjad /teleportatsioon, valguskiirus jne jne) on mõistetavad ja nende asjade igapäevaellu saabumine on ainult ajaküsimus ja kedagi ei üllata.

Kusjuures olen selle üle ka mõelnud ja jõudnud järeldusele, et võib minna ka teisiti. Et neid asju lihtsalt ei tulegi! Kuni inimkonna lõpuni.

Veelgi enam - võib juhtuda, et me tegelikult ei suudagi saata inimest teiste tähtede juures olevate planeetideni. Mitte kunagi!

OK, ma loodan, et selle viimase suhtes ma siiski eksin ja inimkond siiski õpib kasutama maailmaruumis olevat ainet ja energiat piisavalt efektiivselt, et tekiks autonoomselt hakkama saav kosmoselaevaühiskond. Sest esimeses lähenduses meil ilmselt on vaja lahendust, kus jooksvalt ressursse hankiv iseparanduv laevastik kas või mitme inimpõlve jooksul kuskile "purjetab".

Aga teleportatsiooni ja valguse kiiruse saavutamise suhtes olen tõesti palju pessimistlikum. Äkki see ongi füüsiliselt võimatu? Nii, nagu on võimatuks osutunud igiliikuri loomine. Keegi enam isegi ei ürita.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 04.03.2011 12:06:39 vasta tsitaadiga

no telepordiga võibolla tõesti aga see valguskiiruse ületamine on küll rohkem ületatav tulevikus nii saja kahesaja aasta pärast umbes või veel rohkem
inimestel on ju see kiiruse teema nii tähtis et vaja maa ja vee kiirus rekordeid koguaeg ületada , küll see aeg ka kätte tuleb kus kosmose kiirus rekordeid tegema hakatakse kui juba tehakse tsiviilidele võimalusi lihtsalt turismi mõttes kosmosesse lennata ja maale naaseda

aga jah kuul on käidud ja rohkem kuu maad ei huvita kuna tahetakse pigem marsile minna kui kuule baase ehitada
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 12:20:34 vasta tsitaadiga

sõda siis..... hahaha

Spoiler Spoiler Spoiler

..... ja praegu


Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 19:28:35 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
1910

Spoiler Spoiler Spoiler




Dirižaablid tulevad vaikselt tagasi - peamiselt kauba transportimisel ja peamiselt raske ligipääsetavusega piirkondades. On kordades odavam kopterist ja samas suurema kandevõimega, manööverdamisel on täpsem. Muidugi tehnoloogia on uuel tasemel - juhtmootorid võimaldavad igas suunas liikumist, sh paigal hõljumist sentimeetrite täpsusega ja nende tööd koordineerib arvuti, navigatsiooniks GPS. Sisuliselt toimub suurem osa tööst autopiloodil.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfar
Kreisi kasutaja
smurfar

liitunud: 15.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 20:09:29 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Et nagu mingi vänt peab lennuki kinni ja palub puhuda icon_lol.gif

_________________
Parandan lõhutud küttepuid. Hind kokkuleppel
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 04.03.2011 20:10:54 vasta tsitaadiga

kui loogiliselt mõelda siis kui teleportatsioon toimib siis sellist asja kui kiirus enam ei eksisteeri. selle järgi puudub vajadus. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2011 20:11:11 vasta tsitaadiga

Operatsioon "Kõik puhuvad" icon_lol.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2011 05:13:41 vasta tsitaadiga

see mis 100 aastat tagasi ennustati on rändom täiesti. fakitiliselt ei ole mitte kuidagi võimalik (kui me just universumit ei õpi emuleerima) ennustada ette mis 10-20-50-100 aasta pärast tehnoloogiliselt võimalik on... ja samas fakt on see, et 10 aasta pärast on kõik kolossaalselt tehnoloogia küljepealt teisti kui hetkel.
kasvõi võrrelge praegust olukorda sellega mis aastal 2001 oli; on meil asendamatud smartphoneid, mitme tuumaliste protsessoritega sülearvutid, tahvelarvutid; neuroloogia, geenitehnoloogia on kõva sammu võrra edasi astunud; elektriautod on peaaegu massidesse jõudnud(max 5 aastat veel ja sõidame kõik nendega ringi) jne jne..... kõige selle taga on elekter mis on niiöelda "uus tuli".
pool miljonit aastat tagasi õppisid meie eellased kuidas tuld kontrollida, mis tõi kaasa suurejoonelise biloogilise arengu meie liigile. paar sajandit tagasi hakkasime elektrit kontrollima, see omakorda tõi kaasa "globaalse teadvuse" arengu... kus me reaalselt ilma elektrita praegu oleksime? järgmine etapp meie evolutsioonis on fusion energia kontrollimine ja ainukeseks piiriks on meie mõtlemine.
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 05.03.2011 09:50:35 vasta tsitaadiga

iga 10 a tagant inimese tehnoloogiline areng 2x. (mitte minu välja mõeldud) seega selle valemiga 50a ette ennustada pole just võimatu. Minu arvamus on see, et tehnollogias on võimalikud ainult lihtsad edasiarengud midagi müstilist välja mõelda enam ei ole võimalik. Või kui keegi suudab ühe müstilise asja välja mõelda mis tänapäeval kõige suuremal optimisti-skeptiku kukalt sügama võtaks oleks tore lugeda. oskab keegi pakkuda midagi, oleme siis teemas ja võtame aluseks järgmised 100a. loomulikult 1000a ette ennustada oleks narr

P:S Isesõitvad autod ja meeltega millegi juhtimine sellist laadi asjad ei ole enam ulme neid pole mõtet pakkuda!

Kuigi kui selle vanamuti ennustusi vaadata kelle 5000a ennnustused üleval olid vahepeal siis oli meeldiv äratundmisrõõm ainult, et ahah sel aastal avastame selle ja siis selle mitte midagi sellist mida kohe kindlasti ei usu. nt. ravi kõikidele haigustele jne jne
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2011 10:26:15 vasta tsitaadiga

kunagi tegin oma personaalses blogis sellel teemal postituse ja väljavõtted sobiks ka siia teemasse. nimelt selline raamat nagu "a hundred years hence", mis ilmus aastal 1906 ja kus siis kirjeldatakse, nagu pealkirigi ütleb, kuidas võiks maailm näha välja sada aastat hiljem. seal on ka palju juttu, nagu nendel piltidelgi, personaalsetest lennumasinatest, millega kõik tööle ja koju sõidavad icon_lol.gif see oli enne täies mahus loetav google books keskkonnas, aga nüüd vaatan, et enam ei saa seda raamatut lugeda icon_confused.gif

igatahes seal oli paljuga mööda pandud, aga osa asju olid kuratlikult täpsed.

mõelge ise, mis vahendeid autor aastal 1906 kirjeldab (lauseid olen lühendanud selguse huvides, seal on kaks punkti)


tsitaat:
wireless telephone .. will be able to be brought .. into correspondence with any other wireless telephone as receiver - will enable every merchant to "call up" any other merchant


tsitaat:
the telephone of the new age .. this invention I will call .. the teleautoscope .. it will be an instrument for seeing electricity .. whatever is before the transmitting teleautoscope will be visible before the receiver teleautoscope


tsitaat:
account books, invoices, and all similar documents will doubtless be written by a convenient and compendious form of combined calculating machine and a typewriter


tsitaat:
the use of magic-lanterns and kinetoscopic pictures is capable of improving greatly upon the blackboard and chalk still used


edit: archive.org-is oli olemas http://www.archive.org/stream/hundredyearshenc00russ/hundredyearshenc00russ_djvu.txt
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2011 11:36:59 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kunagi tegin oma personaalses blogis sellel teemal postituse ja väljavõtted sobiks ka siia teemasse. nimelt selline raamat nagu "a hundred years hence", mis ilmus aastal 1906 ja kus siis kirjeldatakse, nagu pealkirigi ütleb, kuidas võiks maailm näha välja sada aastat hiljem.


Sellest on olemas ülimalt vägev eestikeelne trükk, mis on täidetud kunstnike poolt joonistet piltide ja asjadega. Kunagi koolis raamatukogus sain selle õndsa näoga välja võetud, sest seda oli ainult üks eksemplar ja see oli kogu aeg kellegi käes icon_smile.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2011 12:43:44 vasta tsitaadiga

excalibur kirjutas:
iga 10 a tagant inimese tehnoloogiline areng 2x. (mitte minu välja mõeldud) seega selle valemiga 50a ette ennustada pole just võimatu. Minu arvamus on see, et tehnollogias on võimalikud ainult lihtsad edasiarengud midagi müstilist välja mõelda enam ei ole võimalik. Või kui keegi suudab ühe müstilise asja välja mõelda mis tänapäeval kõige suuremal optimisti-skeptiku kukalt sügama võtaks oleks tore lugeda. oskab keegi pakkuda midagi, oleme siis teemas ja võtame aluseks järgmised 100a. loomulikult 1000a ette ennustada oleks narr

P:S Isesõitvad autod ja meeltega millegi juhtimine sellist laadi asjad ei ole enam ulme neid pole mõtet pakkuda!

Kuigi kui selle vanamuti ennustusi vaadata kelle 5000a ennnustused üleval olid vahepeal siis oli meeldiv äratundmisrõõm ainult, et ahah sel aastal avastame selle ja siis selle mitte midagi sellist mida kohe kindlasti ei usu. nt. ravi kõikidele haigustele jne jne
no tehnoloogilisi revolutsioone ei suuda mitte keegi ette ennusta, sest inimfaktor on liialt dünaamiline (tänu sellele ongi võimalikud igasugused nö "müstilised" leiutised ja saavutused mille peale mitte keegi hetkel tulla ei oska). samas tulevikust fantaseerimine iseenesest annab väga palju ideid ja motiveerib inimesi tegema asju mis olevikus võimatud tunduvad.
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2011 15:04:33 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
dvd vader kirjutas:
kunagi tegin oma personaalses blogis sellel teemal postituse ja väljavõtted sobiks ka siia teemasse. nimelt selline raamat nagu "a hundred years hence", mis ilmus aastal 1906 ja kus siis kirjeldatakse, nagu pealkirigi ütleb, kuidas võiks maailm näha välja sada aastat hiljem.


Sellest on olemas ülimalt vägev eestikeelne trükk, mis on täidetud kunstnike poolt joonistet piltide ja asjadega. Kunagi koolis raamatukogus sain selle õndsa näoga välja võetud, sest seda oli ainult üks eksemplar ja see oli kogu aeg kellegi käes icon_smile.gif


kindel, et me samast asjast räägime? icon_rolleyes.gif ma ei suutnud leida Esterist ühtegi raamatut eesti keeles, mille autoriks oleks T. Baron Russell
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.03.2011 15:24:17 vasta tsitaadiga

excalibur kirjutas:
iga 10 a tagant inimese tehnoloogiline areng 2x.
Mis ühikutes seda mõõdetakse?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 05.03.2011 17:40:20 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
excalibur kirjutas:
iga 10 a tagant inimese tehnoloogiline areng 2x.
Mis ühikutes seda mõõdetakse?


se jah ei kuulu si süsteemi icon_smile.gif

see on selline subjektiivne mõõde ilmselt mis põhineb senistele kogemustele.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2011 05:12:42 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Sõnajalad võiksid seda hetke veidi lähemale tuua icon_smile.gif Päris pull oleks, kui nad oma kopteriga Tartus mõne burksipleisi ette kargaksid. Bemmiossid saaksid siis vist suitsidaalsed ajukrambid.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2011 23:25:15 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
excalibur kirjutas:
iga 10 a tagant inimese tehnoloogiline areng 2x.
Mis ühikutes seda mõõdetakse?

Kui kogu tehnika inimeselt ära võtta, siis on ta 2x saamatum kui inimene 10a tagasi. Ehk sureb 2x kiiremini ära kah...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 07.03.2011 23:26:50 vasta tsitaadiga

kui tiigril hambad ja küüned ära lõigata siis tast ka erilist murdjat pole.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2011 23:51:43 vasta tsitaadiga

Eh, ei ole inimesed nii saamatud midagi, ainult väike osa rikkast maailmast paneks pillid kotti, kuigi, isegi siin on igast matkamehed, kaitseliitlased ja muud hullud kes vägagi eduliselt hakkama saaksid.

Muidu selline film nagu "Babylon" peaks tulevikuteemaline mingil määral olema vist. Samas, kui nüüd võtta nii, et praegu mingi piirkond Iks kuskil sõjapiirkonnas on isoleeritud ja seal nagu süüaksegi koeri, elatakse hurtsikutes ja käiakse räbalatega ringi, mõne mobiili äkki leiaks icon_smile.gif siis rikkas maailmas on mingid 3d-d, mõtte ja käeliigutustega juhitavad asjad, elektriautot ja muu selline värk olemas. Justkui ulmefilmist icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2011 21:26:15 vasta tsitaadiga

[quote="rlv"]
excalibur kirjutas:

Aga teleportatsiooni ja valguse kiiruse saavutamise suhtes olen tõesti palju pessimistlikum. Äkki see ongi füüsiliselt võimatu? Nii, nagu on võimatuks osutunud igiliikuri loomine. Keegi enam isegi ei ürita.



http://et.wikipedia.org/wiki/Valguse_kiirus
"Valguse kiirus vaakumis on maksimaalne võimalik kiirus, millega üks objekt võib teiste suhtes liikuda."
Huvitav kui saavutatakse kiirus, mis on näiteks 60% valguse kiirusest ja siis kaks "kosmoselaeva" eemalduvad selliste kiirustega üksteisest, kas siis nad üksteise suhtes ei liigu kiiremini valguse kiirusest? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.03.2011 21:47:51 vasta tsitaadiga

ei kui sa teed kosmoselaeva mis sõidab kiirusest 1km h aeglasemalt siis valgus möödub sinust ikkagi hetkega nagu ikka+

Link


täiendav


Link
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Vaata, millisena nähti aastat 2000 pea sada aastat varem
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.