Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  MTÜ Eesti Interneti Kogukond soovib pri.ee domeenide haldust üle võtta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 22:27:41 MTÜ Eesti Interneti Kogukond soovib pri.ee domeenide haldust üle võtta vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


MTÜ Eesti Interneti Kogukond tegi Eesti Interneti Sihtasutuse (EIS) nõukogule ettepaneku võtta üle pri.ee-domeenide haldus. Eraisikutele mõeldud pri.ee-domeenid olid, nagu ka .ee-domeenid, 2010. aasta juulini tasuta. Pri.ee domeenide all on Google’i otsingu järgi 5,7 miljonit interneti lehekülge. Suur hulk neil lehekülgedel leiduvast informatsioonist ja loomingust läheks 5. veebruaril kaduma, kui pri.ee domeenid jääksid tasuliseks. EIK juhatuse liige Elver Loho loodab, et EIS-i esindajad vastavad ettepanekule ning asja üle hakkab toimuma tulemusi toov arutelu.

_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 27.01.2011 23:32:56 vasta tsitaadiga

Kui allkirju kogutaks, siis mina oma ID kaardiga kirjutaks kohe alla!
_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 27.01.2011 23:38:52 vasta tsitaadiga

Mida siin loota?
Tegu on vägisi nutsu pigistamisega ja kuniks võimalus on, käest seda ei lasta.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 28.01.2011 00:23:50 vasta tsitaadiga

5.7 miljonit? Ei lähe nagu väga kokku. Regatud on ca 12 000 domeeni, 300 neist on huvitatud oma domeenist. Pigem on tegemist suure hulga zombide arvuga. Kõigile võrdselt lajatada, ehk tahad domeeni? Maksa.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 10:55:54 vasta tsitaadiga

Ma arvan et paljud nendest "zombidest" on nagu mina - omavad (omasid) eraisikuna pri.ee domeeni, kasutasid seda enda süsteemidele ligi saamiseks ja it alaste katsetuste, õppimise ja muu taolise jaoks. Kuna see domeen mulle reaalselt midagi sisse ei too, siis ma seda raha eest ka registreerima ei ole nõus, pigem õpin oma ip aadressid pähe ja elan edasi. Genereerin oma ssl sertifikaadid nime asemel ip aadressi peale icon_wink.gif

Samas - kuna raha küsitakse vaid teise taseme .ee domeeni eest, siis äkki oleks hea mõte teha mtü, registreerida soovitud summa eest misiganes .ee domeen ja liikmed saaksid siis kolmanda taseme domeeni endale minimaalse raha eest, sisuliselt jagaks teise taseme domeeni kulu mtü liikmete vahel ära.

Lõppude lõpuks ei ole ju .ee domeenis midagi muud oluliselt paremat teistest, kui et ta on ideeliselt patriootlikum ja kuna dns serverid on kohalikud siis muudatused tsoonis levivad oluliselt kiiremini lõppkasutajani, kui kuskil kaugel peetava dns serveri puhul.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomps01
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 28.01.2011 11:43:37 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
5.7 miljonit? Ei lähe nagu väga kokku. Regatud on ca 12 000 domeeni, 300 neist on huvitatud oma domeenist. Pigem on tegemist suure hulga zombide arvuga. Kõigile võrdselt lajatada, ehk tahad domeeni? Maksa.

Peale su kommentaari lugemist hakkas huvitama, kust see 5,7 miljonit tuli. Tegin googli lahti, sisestasin otsingusse site:pri.ee ... vaatasin tulemuste numbreid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.01.2011 12:01:14 vasta tsitaadiga

Igasugu galeriid on näiteks väga agarad linke genereerima, nii et ühele pildile saab päris paljude linkidega ligi. Sealt ka see paras kogus.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 28.01.2011 17:39:20 vasta tsitaadiga

uudises on ju ilusasti öeldud, et 5,7 miljonit _lehekülge_ s.t. ühel aadressi taga võib neid ikka päris palju olla - näiteks foorumites on iga teema vähemalt 1 lehekülg.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
:)
HV vaatleja

liitunud: 25.07.2005




sõnum 28.01.2011 18:35:00 vasta tsitaadiga

Tean mitmeid tegelasi, kes on aastaid sisukaid blogisid ülal pidanud. Mitte ükski neist (kordan MITTE ÜKSKI neist) ei ole valmis EISi väljapressimisele alluma ja kolmanda astme domeeni eest sellist raha maksma. Selliste lehtede zombiks nimetamine on lihtsalt alatu. Kas tõesti pri.ee on meie tohutult eesrindlikule e-riigile niivõrd kulukas? Jabur!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 29.01.2011 05:11:31 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
Ma arvan et paljud nendest "zombidest" on nagu mina - omavad (omasid) eraisikuna pri.ee domeeni, kasutasid seda enda süsteemidele ligi saamiseks ja it alaste katsetuste, õppimise ja muu taolise jaoks. Kuna see domeen mulle reaalselt midagi sisse ei too, siis ma seda raha eest ka registreerima ei ole nõus, pigem õpin oma ip aadressid pähe ja elan edasi.


nõus. omalgi üks pri.ee sait kuid raha sellise harva kasutatava asja eest pole nõus maksma, asi eelkõige hariduslikul eesmärgil mul.
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2011 11:09:04 vasta tsitaadiga

... paraku tundub see siiski juba kaotatud lahinguna, antud olukord on riigipoolse soosingu saanud ja EIS'il on jäme ots pihus, mida ta ilmselt enam vabatahtlikult käest ei anna ega teistega jaga ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 29.01.2011 11:10:16 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
äkki oleks hea mõte teha mtü, registreerida soovitud summa eest misiganes .ee domeen ja liikmed saaksid siis kolmanda taseme domeeni endale minimaalse raha eest

Ausaltöelda ma imestan: ükski operaator pole selle mõtte peale tulnud, et sel viisil kliente enda külge siduda.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Éxxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2011 11:18:55 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
mahno kirjutas:
äkki oleks hea mõte teha mtü, registreerida soovitud summa eest misiganes .ee domeen ja liikmed saaksid siis kolmanda taseme domeeni endale minimaalse raha eest

Ausaltöelda ma imestan: ükski operaator pole selle mõtte peale tulnud, et sel viisil kliente enda külge siduda.


Netpoint ja .net.ee? whistle.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daetric
HV kasutaja
Keelatud avatar

liitunud: 29.10.2003




sõnum 01.02.2011 18:39:14 vasta tsitaadiga

Éxxon kirjutas:
a1 kirjutas:
mahno kirjutas:
äkki oleks hea mõte teha mtü, registreerida soovitud summa eest misiganes .ee domeen ja liikmed saaksid siis kolmanda taseme domeeni endale minimaalse raha eest

Ausaltöelda ma imestan: ükski operaator pole selle mõtte peale tulnud, et sel viisil kliente enda külge siduda.


Netpoint ja .net.ee? whistle.gif


netpoint või p käia... kui nad ei suuda minu nimelist kustutatud pri.ee domeeni ümber suunamist oma kodulehele ära lõpetada!
ma ei saa aru kaua see kuramuse kustutus menetlus aega võtab...

_________________
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 02.02.2011 12:17:22 vasta tsitaadiga

mh? Kui ootad domeenireformi mõju pikendamata .pri.ee'le, siis enne 5. veebruari ei peagi midagi silmnähtavat juhtuma. Kui oled neilt ise tellinud mingi kirje muutuse (olgu või kustutamise) on teine teema.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  MTÜ Eesti Interneti Kogukond soovib pri.ee domeenide haldust üle võtta
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.