|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
27.01.2011 19:56:17
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
ok, siis oli minu viga...ma sain natuke teistpidi aru sellest toiteka ventika asetusest
Coil, sinu joonisel ülemine horisontaalselt asetsev vent tuleks viia ühe sammu võrra vasakule (või võimaluse korral täpselt prose radika kohale tsentreerida) ja prose jahuti vent asetada samuti horisontaalselt, soovitavalt allapoole kui on võimalik.
selle küljel asetseva ventika mina võtaks ikkagi ära, aga noh maitse asi  |
Mõtled seda, mis asub vasakul, toiteplokist üleval? Või küljekaane küljes? Küljekaane küljes pole praegu ventikat kui seda mõtlesid.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.01.2011 19:58:27
|
|
|
Wiltz, mis seal ämbris on? Ma jätaks ikkagi nii nagu enda pildil näitasin... ega seal muud lahendust väga asjalikumat ei ole. Või kui küljekaanel ventika koht olemas, siis vast võtaks eest alt ära ja paneks küljele sisse puhuma
e: Wiltz, miks ma seda ühe sammu võrra vasakule ei viiks oleks müra tekkimine nagu enne mainisin juba... mitu venti liiga lähestikku hakkavad rohkem lärmi tegema.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
27.01.2011 20:00:33
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
Wiltz, mis seal ämbris on? Ma jätaks ikkagi nii nagu enda pildil näitasin... ega seal muud lahendust väga asjalikumat ei ole. Või kui küljekaanel ventika koht olemas, siis vast võtaks eest alt ära ja paneks küljele sisse puhuma
e: Wiltz, miks ma seda ühe sammu võrra vasakule ei viiks oleks müra tekkimine nagu enne mainisin juba... mitu venti liiga lähestikku hakkavad rohkem lärmi tegema. |
Aga pigem siis juba tagant ära võtta ma arvan. Sest ülemisest tundub rohkem kasu olevat, nimelt emaplaadi jahuti on liiga madalal tagumise ventika jaoks.
viimati muutis warkriss 27.01.2011 20:02:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.01.2011 20:01:47
|
|
|
Edit: Eelnevale lisaks ka link, kus Thermaltake selgelt ja üheselt lahti selgitab, kuidas töötab uuemat tüüpi kasti korral õhuliiklus ja kastijahutus.
- Ja asub see kirjeldus lehe allosas.
"Air Cooling System":
http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1391&ID=2029
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.01.2011 20:04:37
|
|
|
warkriss, misasja sa sellest emaplaadi jahutist jahud nii palju? See suht sekundaarne asi sellise õhuvooluga korpuse puhul.
e: tahanteada, see TT link oli nüüd küll suht mõttetu targutamine imo Sa ikka teema esimese posti linke uurisid?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
27.01.2011 20:04:43
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
warkriss, misasja sa sellest emaplaadi jahutist jahud nii palju? See suht sekundaarne asi sellise õhuvooluga korpuse puhul.
e: tahanteada, see TT link oli nüüd küll suht mõttetu targutamine imo  |
Ei, ilma ventideta küttis emaplaat vanasti 50c lähedal ning katsudes oli üsnagi kuum.
tahanteada, seega praegu peaks siis ikkagi õige olema?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.01.2011 20:17:58
|
|
|
warkriss, ilma ventideta mõtled seda, et sul oli enne korpus ilma ventideta? Kui nüüd sedasi jahutama paned nagu pildil näitasin, siis peaks su emaplaadi temp vast ~40C kandis püsima mis igati normaalne. Pealegi mis kiibistikuga tegu üldse? Mõned lähevadki sigakuumaks.
e: Sinu emaplaat: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3421#ov AMD 790X + SB850, ei tohiks nagu väga kuum tükk olla kuigi ma AMD-ga viimasel ajal eriti kursis pole. Igatahes kui radikad lähevad suht kiiresti kuumaks ,siis see näitab, et kõik toimib nii nagu peab. Selle emaplaadi jahutuse pärast ma nüüd küll ei muretseks
e2: Pane sedas ija kõik ok ma arvan:
seda vasakpoolset lae venti pole vaja imo... liigne müratekitaja (kui ei usu võid testiks võtta kaks venti ning need servapidi kokku panna 90* nurga all... peaksid kuulma õhuvoolude "ühinemisel" tekkinud kohinat vms.).
Lisaks kordame nö. kuldreeglit: sissepuhuv ja väljaimev õhuvool tasuks võimalikult tasakaalus hoida.
e3: tahanteada - stating already said and so obvious! "Heureka!".
viimati muutis CoiL 27.01.2011 20:26:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.01.2011 20:22:54
|
|
|
CoiL: Selle Thermaltake lingi ja nende skeemi tõin selleks, et sealt on üheselt näha see, et uuema aja korpuste korral ei tegele toiteplokk enam kasti sisejahutusega, vaid et sellega tegelevad ainult kastiventilaatorid.
Ja seda vahet, kas toide on all või üleval - ja kas toite ventilaator osaleb kasti jahutuses - või mitte - tuleb arvestada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
blas
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.01.2011 20:27:33
|
|
|
eeh, oot mida nüüd Coil??? ei teki seal mingit õhuvoolude ühinemist ja ei teki seal sellest tulenevalt ka mingit kohinat. kui miskit siis ehk see, et selline lähestikku asetamine tekitab nö. lokaalse "vaakumi" mõlema ventika ees ja see mõjub samamoodi nagu takistus - mistõttu mõlema ventika pöörded tõusevad pisut.
sisuliselt, mis juhtub on lihtsalt see, et kummagi ventika efektiivsus langeb kuna mõlemad üritavad teineteise eest õhku "ära tõmmata". aga no ma tahaks siin rõhutada siiski, et selle asja mõju on 90kraadi all siiski üsna vaevutajutav, pealegi vaevalt et need ventikad seal korpuses ka päris nurkapidi kokku läheks.
aga no anyway, mina soovitasin kohe selle külje (ehk siis tagant välja) ventika üldse eemaldada, nii et
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.01.2011 20:30:56
|
|
|
Wiltz, oleneb muidugi ventide pööretest. Kui ei usu siis proovi ise kahe ventikaga. Endal praktikas järgi proovitud... muidugi siis oli tegu 80mm ventidega ja pöörded olid suuremapoolsed... nii kui vendid servapidi kokku viisin tekkis nö. jõmin vms.
e: kui tal plaanis see AMD stock jahutus jätta siis vast jah mõttekam ülemised laevendid jätta ja tagumine seina oma ära võtta.
viimati muutis CoiL 27.01.2011 20:32:50, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
27.01.2011 20:32:26
|
|
|
Kummide külge riputasin ise kunagi ühe Raptori kuna see peletis lõugas ja värises nagu segane Muid kettaid ei näe põhjust nagu kuhugi aretada,kui just mingi eri juust ragisev Ide klots pole Ise ma omal ei kuulegi pmst,et ketas töötab või teeb midagi.. Ainus mis asjale vihjab on HDD led korpuse.
CoiL, Molexist ise madalama pinge aretamine ei ole phtlik kui midagi ära ei lühista,kuna siis ei pidanud ülepingekaitse vms tööle minema kui ise aretatud(kuskil nagu keegi sonis miskit) Muud ohtu pole.
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.01.2011 20:40:52
|
|
|
omgwtf, on küll põhjust ja VÄGA on põhjust! sul peab olema konkreetse kettaga kas väga hästi vedanud või siis on korpus tõsiselt raskest rauast, et see suudab kettavibratsioonid piisavalt hästi summutada.
üldjuhul kipuvad kettad ikka üsna tõsist vibratsiooni tekitama, ja jäiga ühenduse korral näiteks ühe suure plekist kastiga juhtub otseloomulikult see, mis juhtuma peab
blasi näidatud lahendus siin on igati asjalik, nii teeks isegi eriti kavalalt on kettad ilusti ventika ette, kuid mitte päris selle vastu asetatud.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
27.01.2011 20:46:23
|
|
|
No ma ei tea,ei julge ka vastu vailda ja eks olen ka mingeid vanemaid kettaid ise kuulnud ragisemas,kuid ise mis olen omanud on olnud hiirvaiksed. 2x250 Seagate NS ja 2x500GB NS Mingid loperdamist ega vibramist pole,hiirvaikselt vahest krõbin kuulda kui mingi karmim asi käsil
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.01.2011 20:49:23
|
|
|
omgwtf, julgeks samuti väita ,et ka uuemad SATA ketta tekitavad vibratsiooni ja eriti hästi on seda aru saada õhukese plekiga korpuste korral.
Aga see warkriss`i korpus? Pakuks siis välja lõpliku lahenduse enda poolt kuna tal see AMD stock junn seal CPU peal
Case closed?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
27.01.2011 20:53:27
|
|
|
| omgwtf kirjutas: |
No ma ei tea,ei julge ka vastu vailda ja eks olen ka mingeid vanemaid kettaid ise kuulnud ragisemas,kuid ise mis olen omanud on olnud hiirvaiksed. 2x250 Seagate NS ja 2x500GB NS Mingid loperdamist ega vibramist pole,hiirvaikselt vahest krõbin kuulda kui mingi karmim asi käsil  |
Järgmine nädal testin selle tagumise ventika väljavõtmist.
Aga kõvaketas on mul praegu vaikne. Või noh, süsteemiketas siis. Vanasti oli teistpidi, praegune "niisama" ketas oli süsteemiketas ja oi kus siis ragistas. Nagu pähklit. Aga praegu kui on uuem Western Digitali kõvaketas, siis ainuke asi mis kõvaketta tööst märku annab on activity LED. Seega sellega mul probleeme pole. Muidu amd stock on mingis mõttes ajutine, kunagi tulevikus vahetan selle kindlasti välja, kuid millal, see sõltub.
Aga ei tea kas siis on üldse seda fan regulaatorit osta? Testida saan alles järgmine nädal, aga muidu tõesti kostub selline "kohin", et ei tea kas need on siis 2 venti mis üksteise eest õhku ära ampsavad või on see lihtsalt õhuvool.
E: ja kusjuures korpus on väga õhukesest plekist. Seda saab käega vabalt painutada.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.01.2011 21:10:28
|
|
|
warkriss, no alustada oleks tulnud ikka sellest, et selgitad suurimad müratekitajad välja!
näpuga ventikad seisma ükshaaval, või siis ka mitmekaupa vajadusel.
tõenäoliselt on sul siiski mõistlik osade ventide pöördeid piirata, kuid kas selleks just regulaatorit vaja on. nagu öeldud siis saab toitekast igasuguseid pingeid kätte, 5v'ga alustades ja 12v'ga lõpetades.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
27.01.2011 21:14:32
|
|
|
Wiltz, näpuga seisma ? teadupärast võib nii mootori läbi kärsatada, endalgi kunagi juhtunud kui avastasin, et mingi kaabel oli laba vahel, kuid siis oli juba hilja
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
27.01.2011 21:20:29
|
|
|
| martin366 kirjutas: |
Wiltz, näpuga seisma ? teadupärast võib nii mootori läbi kärsatada, endalgi kunagi juhtunud kui avastasin, et mingi kaabel oli laba vahel, kuid siis oli juba hilja  |
Just, olen ka seda kuulnud. Ning välja tõmmata ka ei saa, emaplaat hakkab siis hädakisa eritama. Kinni ei saa arvutit ka enne järgmist nädalat panna..
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
27.01.2011 21:27:49
|
|
|
| Ei sure mingi asi ära,targem vent jääb seisma 2-3 seciks ning alustab uuesti tööd,see just parim tehnika teada saamiseks milline müriseb. Jutt ei käigi mingist kahepäevasest näpuga hoidmisest.
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
27.01.2011 21:41:42
|
|
|
120 mm Fan Roundup, Part 2: 1350 RPM or Higher Rotation Speed
X-bit labs
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.01.2011 23:14:10
|
|
|
martin366, warkriss - ah ärge fantaseerige nii palju ma ütlen, ausõna!
kas ma ütlesin, et pane ventikas 5 minutiks pidurisse? kas umbes paar sekundit mingit konkreetset venti kinni hoides ei saa aru kui kõva lärmi see võrreldes teistega teeb???
ma maksan 100eurot peo peale sellele vennale, kes toob kohale mõne tavapärase arvutiventika, pistab selle tööle, pidurdab näpuga ütleme 5 sekundiks kinni ja põletab asja seeläbi maha. but there are no free lunches, nii et igaüks kes proovima tuleb ja asjaga hakkama ei saa, maksab mulle minu kulutatud aja eest 10euri
üldiselt, kui meeldib pigem hädaldada ja mingeid pseudoprobleeme välja mõelda, selle asemel, et üks eriti lihtne katse läbi viia siis ega mina ei hakka nüüd kedagi millekski sundima ka. vaba maa, eks mõelge mingeid ägedamaid viise välja ventikalärmi mõõtmiseks
PS. ma arvan, et igasugused emaplaadi alarmid saab küll absoluutselt igal mobol biosis kinni keerata.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
28.01.2011 00:09:53
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| PS. ma arvan, et igasugused emaplaadi alarmid saab küll absoluutselt igal mobol biosis kinni keerata. |
Saab muidugi, kuid nagu juba mainisin siis arvutit järgmise nädalani välja lülitada ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
28.01.2011 01:57:09
|
|
|
ahsoo, huvitav variant
aga no ütleme nii, et ma võin garanteerida, absoluutselt mitte midagi ei juhtu kui sa ükskõik millise ventika paariks sekundiks seisma paned.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
28.01.2011 12:05:19
|
|
|
Tõsijutt, ei juhtu muhvigi.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
28.01.2011 23:07:02
|
|
|
see ei ole sul küll paraku eriti pädev test kui ühe kahest ventikast seisma paned siis on täiesti loomulik, et lärm (nimeta seda kohinaks või millekski muuks) väheneb päris arvestataval määral. sellepärast ma soovitasingi sul tegelikult ventikate kogust vähendada
aga kuna tekkis juba omalgi siin väike uudishimu siis tegin ka sellise testi huvi pärast praktikas ära. võtsin 2 sisuliselt identse mürataseme ja pööretega (~1000rpm) fani ning asetasin need 90kraadi alla külgepidi kokku. kuulasin umbes 20-30cm kauguselt ning viisin siis ventikad hetkeliselt asendisse kus nad olid oma 15-20cm eemal ja olematu nurga all. kui seal mingi erinevus oligi, siis antud juhul kõrvaga tajuda oli seda küll pea võimatu. proovin öösel veel korra kui tänavamüra on täiesti kadunud.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
29.01.2011 02:38:00
|
|
|
Wiltz, 1000rpm`i juures seda lisamühinat ilmselt ei teki ja oleneb ka vendi CFM-ist. Küll aga pakun umbkaudu, et see mühin tekib ~1400rpm ja ülespoole. Pealegi warkriss mainis ju ,et ta ei katsetanud ainult seisma jätmist vaid alandas ühe vendi pöördeid ning kohin lakkas olemast
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
29.01.2011 02:52:30
|
|
|
| tsitaat: |
Küll aga pakun huupi, et ~1400rpm ja ülespoole.
|
Pakun ka siis huupi, et ehk tuleb arvestada lisaks veel ventide tootlikkusega. Kui midagi tootmata (või vähe tootes) võiks ju kaks 6 cm-st karva omavael nurga all keerlema panna (1400+ rpm) ja kohe tekiks kõrvulukustav lärm.
Üldiselt, ma arvan, et ärge selle asjaga ikka lolliks ka minge. Ostke vaiksemad vendid ja pange kasvõi vastastikku puhuma, mingit olulist lärmi ei teki. Samas neid vanu peetis plärinaid pane puhuma kuidaspidi ja misiganes nurga all ja ikkagi ei saa arvuti (pea all) magada
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
29.01.2011 03:30:03
|
|
|
kordasin katset nüüd vaikse "taustaga" ja võin öelda, et kui mõlemad fanid ~1000rpm lasid siis polnud isegi mingit vaevutajutavat vahet lärmi koha pealt.
samas panin ühe neist fanidest siis eriti kiiresti tööle, pakun et midagi 2000+rpm teeb see 12v peal. sellisel puhul võis kuulda teatavat erinevust ja ilmselt oli müra tõesti natuke suurem kui fanid olid külgepidi koos. kui nüüd otseselt mingi mõõturiga mürataset mõõta siis oleks küll erinevus ilmselt väike, aga pigem on asi selles, et lisandus natuke teise sagedusega komponent (nö. kohin siis) ja kõrv muidugi tajub seda.
ühesõnaga jah, oleneb fanide kiirusest ja sellest KUI lähestikku need mingil konkreetsel juhul üksteisele ikkagi asuvad. samas suuri korpuseventikaid mina isiklikult üle ~1200rpm tööle ei paneks ka (eriti kui neid on >1 sisse ja >1 välja), aga noh maitse asi jällegi ilmselt.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
29.01.2011 03:51:50
|
|
|
korsten, keegi ei lähegi siin lolliks. Antud juhul oli see lihtsalt nõuanne HV kasutajale ning nagu tema enda praktika kinnitas, oligi soovitusest kasu. Võib mõnele küll pisike ja mõttetu nõuanne tunduda aga kui selle abil arvuti vaiksemaks saab, siis miks mitte?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
29.01.2011 09:43:38
|
|
|
CoiL, . Kõik on õige, mulle lihtsalt tundus , et pingutate veits üle Täiesti hääletuid vente pole olemas nagunii. Kui panete propelleri masinasse siis teatud häälega tuleks nagu leppida
Lugesin seda teemat täna kiirelt uuesti ja ei leidnud ühte nn kuldreeglit: Suhteliselt oluline on vaadata enne jahutama asumist mida üldse jahutatakse. Kui kogu masina toidab ära 300W codegeni psu sii pole ka otsest vajadust meeletute õhuvoolude järele kastist sisse ja välja, piisab ehk üleval asuvast psu vendist. Samas kui on masinas ikka 140 W ja + tarbiv prose, 2 ja + (eriti nvidia) kellatud videokaarti ja kes teab mida veel huvitavat siis tekib tõesti vajadus lisaventide järele.
Muuseas, mida arvate pigimattide kohta, on need tegusad ja millisel määral?
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
29.01.2011 15:07:40
|
|
|
see on õige suhtumine küll iseenesest, samas ma kardan et väga paljud ei suuda objektiivselt hinnata nö. sooja kogust, mida nende masin tekitab ja et kui palju ventikaid selle jaoks nüüd täpselt vaja oleks.
aga sellekohase kuldreegli võiks põhimõtteliselt sõnastada umbes nii: alusta minimaalse arvu (korpuse)ventilaatoritega ja vaid VAJADUSEL lisa neid juurde.
pigimatid on tegusad madalapoolsete sageduste summutamisel. mida paksem ja raskem on materjal seda madalamaid helisid on see võimeline summutama ja seda suurem on summutustegur. samas tuleks arvestada, et arvutikorpust ei ole võimalik kunagi täielikult sulgeda, vähemalt ventilaatoriavade ette peavad ikka jääma nö. augud...ja need on päris suured. seega mina ausalt öeldes ei hakkaks väga vaeva nägema pigimattidega.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.01.2011 20:58:00
|
|
|
korsten, ka paarsada w tarbiv masin võib väiksema kasti väga eduliselt kuumaks kütta. kui me räägime vaikusest, siis on vähegi kaasaegse masina puhul psu vent ainukesena sooja välja viimas kõige halvem variant.
pigimatid on kõige viimane asi, mida arvutikasti toppida. seda mitte halvasti öeldes vaid sõna otseses mõttes viimane. enne tuleks tegeleda kasti enda, ventide, ketaste jms ja siis kui need võimalused on ammendatud, vaadata pigimattide või muu mürasummutusmaterjali poole. neil on lisaks veel enamasti efekt lisaks mürale ka soojust isoleerida.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
31.01.2011 23:20:32
|
|
|
londiste, mismõttes "ka paarsada w tarbiv masin"?
sa ütled seda nii, nagu see paarsada w atarbiv masin oleks mingisugune väikse tarbimisega loomake võibolla ma sain siiski valesti aru sinust, aga üldiselt paarsada w on ikkagi pigem juba päris korraliku mängurikasti tarbimine, ja seda siis loadis mitte niisama tühjalt. muidugi igusugused 2 ja rohkema videokaardiga asjad on juba puha omaette teema, aga neid on protsentuaalselt siiski üsna vähe ma arvan.
see on iseenesest õige, et ainult läbi toite välja viia on halb variant. tõesti kui masin toodab palju sooja siis läheks praktiliselt see kõik läbi toiteka välja...mis ajab toiteka temperatuurid üles ning seeläbi muudab ka toiteka enda efektiivsust (halvemaks), ja sellest tulenevalt omakorda hakkab ka toitekas ise rohkem sooja eraldama.
pigimattide soojuse isoleerimise küsimus on ilmselt antud kontekstis siiski suht ebaoluline. st. kui korpusel toimub vähemalt mingisugunegi forsseeritud õhuvahetus ventikate abil siis ma arvan, et soojusülekanne läbi kasti seinade on ka ilma pigimatita väga minimaalne. mistõttu pigimati lisamine iseenesest seda palju muuta ei saa.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
01.02.2011 00:08:11
|
|
|
Aga mõttetu jebimine on ta küll kui kast seest ikkagi lärmakas - ei ole need pigimatid mingi imerohi.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
08.02.2011 07:34:40
|
|
|
Üks hea ülevaade kus Enermax`i ventilaatorid ka sees: link
Spoiler 
Tellisin muidu 120mm Enermax TB Silence seeria vendi ära modikombist. TB Silence seeria siis eelkõige vaiksuse armastajatele kuid
minimaalse perf kaoga. Modikomp`is müügil: http://www.modikomp.ee/jahutused/UCTB12/ -- 11,2€ (175 eek). Selle hinna eest
paremat venti ei ole ilmselt saadaval imo.
Näitajad UCTB12 vendil sellised:
Speed: 900rpm
Noise: 11 dB
Airflow: 71.54 m³ / h
Pressure: 0.828 mm-H2O
Voltage: 12 V
Power consumption: 1.8 W
Connector: 3-pin / 4 pin Molex adapter
Life expectancy: 100,000 hours
Batwing: 20% better airflow
Plussiks on see, et ei ole igasugu bling-bling led`e külge topitud. Lihtne ja kena välimus mis ei häiri.
Samas see muidugi maitse asi ka. Kui kätte saan siis kommenteerin veel.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
08.02.2011 08:17:19
|
|
|
Hea valik
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
08.02.2011 12:15:48
|
|
|
Selle raha eest venti küll.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
08.02.2011 17:11:59
|
|
|
peaks ka lihtsalt puhtalt eksperimendi mõttes ostma ühe sellise imeventika kunagi ja proovima teha üks reaalne test. regullida noise nupuga võrdseks ja siis mõõta näiteks cpu või gpu tempi. huvitav kas tuleb mingi vahe ka võrreldes suvalise 50eekuse ventikaga
näitajad on muidugi hirmus vägevad sellel asjal:
Noise: 11 dB ...vee tee eff??? turunduse osakond viskas kahte täringut ja võttis tulemuse ning pani kirja? järgmine kord ehk tuleb natuke madalam number, alla 10db ikka peaks olema üks normaalne ventikas.
see batwingi teema on ka hirmus äge...huvitav, et just nüüd tuldi sellise asja peale "ohh, teeme labale mingi laheda nahkhiire konksu sisse ja vaatame, mis juhtub...oi, kas sa näed 20% parem airflow" järgmine seeria on ilmselt kahe batwingi konksuga - superbatman wing technology 40% better airflow!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
08.02.2011 17:18:34
|
|
|
Vahetan omal ühe poolsuremas Yate Looni välja, NOCTUA NF-S12-1200 vastu (5€ eest tutikas), Noctua oskab ka head kraami teha
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
08.02.2011 17:25:28
|
|
|
no 5euri eest miks mitte kas neid müüakse sellise raha eest laiemale ringile või mingi spets diil? vanast ajast jäänud nagu mälestus, et noctua fännid on siiski ühed neist täiesti rämedalt ja arusaamatult ülehinnatud asjadest.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
martin366
HV Guru

liitunud: 07.09.2009
|
08.02.2011 17:28:58
|
|
|
Foorumis oli juba pikemat aega see müügis, õnneks keegi ei märganud
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
09.02.2011 02:49:52
|
|
|
Wiltz, 11db selle UCTB12 900rpm vendi kohta täiesti reaalne ja usun, et nii ongi. Miks usun? Sest tean kui vaikne minu eelmine enermaxi vent oli.
See 20% more airfolw nende nahktiibade tõttu on jah natuke kahtlane aga võrdle teiste ventilaatorite airflow`d sama rpm juures... vahe on märgatavalt enermaxi kasuks. Võta kasvõi seesama minu viimati postitatud spoiler lahti ja võrdle... teise firma vent teeb 1100rpm juures tunduvalt vähem airflow`d
e: Wiltz, miks sa nii pessimistlikult häälestatud oled koguaeg? Tean jah, et marketingi nippe igasuguseid kuid siiski kuna mul endal kogemus olemas juba enermax`i vendiga ning enermax ei ole mingi suvakas firma vaid suht top-notch, seega usun ,et see 11db reaalne. Sul ju endal kogemus puudub. Lisaks kas oled omanud batwing tüüpi venti ? Mies, rohkem usku, kõik ei ole s|tt mis tänapäeval pähe määritakse Olen omanud näiteks 14db SilenX
venti ( http://www.silenx.com/ixtremaprofans.asp?sku=ixp-64-14 ) ning too oli küll täiesti hääletu AGA, see vent ei kestnud kaua vaiksena. Mingi 5-6 kuud oli ok ja siis oli juba kuulda, et asi häälekaks muutunud See on ka üks põhjustest miks ma enermax`i uuema tehnoloogiaga vente usaldan - endal oli WARP seeria vent üle 1,5a arvutis ning valjemaks asi ei muutunud, kui, siis nii vähe, et ei pannud tähelegi.
e2: Täna puhastasin kasti ära ja panin kettad väheke teistmoodi rippuma. Sai kõvasti parem kui enne. Nüüd ketaste vibratsiooni enam korpusesse edasi ei kandu ja kast jäi kõvasti vaiksemaks. Ketaste vahele panin vaikselt puhuma AC Freezer 64 jahuti vendi, mis sobis sinna ideaalselt.
e3: Lasin nüüd ketastele koormust ning mõlemal püsivad temperatuurid raudnael 36C*. Kui Idle, siis 35C*. Peaks nagu ideaalne keskkond olema ketastele
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
09.02.2011 03:32:51
|
|
|
Coil, kas sul on mingi ettekujutus olemas ka, mida see 11db reaalselt tähendab? ja mis kauguselt see number näiteks siis antud juhul mõõdetud on?
minuteada nö. "vaiksed kambrid" on tavaliselt seal üle 10db. võta loe näiteks see artikkel läbi: http://www.silentpcreview.com/article876-page1.html
airflow - kas sa võrdled lihtsalt ühe ja teise tootja antud numbreid?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
09.02.2011 09:05:05
|
|
|
Wiltz, jah ma tean et antud juhul on juttu sellistest nö. üldistest ja "varrukast võetud" numbritega. Mingi üldine lihtsustatud pidepunkt peab asjadel siiski olema. Või kas tõesti peaks üldse sedasi tegema, et klientidele üldse mitte mingit informatsiooni pakkuma ning selle asemel kõigepealt pika põhjaliku jutu andma vaikus-kambrite ja mõõtmismeetodite kohta? Sorry, ma siin HV-s suht vana kala juba ja olen neid kambrite ja mõõtmiste artikleid lugenud jne. ning ma tõesti ei viitsi iga tootja antud näitajate puhul uurima hakata kus, kes ja kuidas asju mõõtnud on. Kindlasti on tootjatel ka mingi üldine mõõtmismeetod välja kujunenud ning päris lampi neid numbreid ka ei anta. Alati leidub ka erandeid muidugi ning see marketing on omaette teema. Võtan lihtsalt neid nümbreid üldistatud suurusjärgus. Sama jutt kehtib ka teiste tootjate antud andmete võrdlemise kohta. Hoia asju elus lihtsana ning sul ja teistel elu lihtsam Aga palun, kui sa tahad mulle iga siin teemas tutvustatud ventide kohta ülitäpseid mõõtmismeetodeid välja tuua ja 99,9% tõeseid tulemusi võrrelda, siis lase käia. Ma küll ei kujuta ette kuidas see välja näeks aga mnjah...
Ma tõesti üritan nagu inimestele oma praktilisi kogemusi ning head nõu jagada. Kui sa iga postituse peale nii pessimistlikult häälestatud oled, siis ma tõesti ei viitsi sinule enam midagi vastata. Tean ,et et foorum on arvutisuunitlusega ja seda kõike peaks siin arutama kuid iga asja kallal nokkida ka natuke naljakas imo See on täpselt sama teema nagu wanawoll wäntwõll räägib koguaeg jahutuse teemas, et tipp-jahutitel vahet ei ole ju kuna temperatuuride vahe neil kõigil ~1-2C* mis mingit rolli tegelt ei mängi ning keegi eriti ei pane seda juttu tähele kuigi see tõsijutt (ma ise ajan seda viimast siiski taga, jahutused on minu arvutialane nö. kiiks ). Ok, jutt kisub vist väga OT-ks.
Muideks kui sul veel häid mõõtmismeetodite ja vaikus-kambrite jms. teemalisi linke leidub ,siis postita need siia teistele ka lugemiseks Leidub siiski ka inimesi kes teatud asju nii üldistatult ei võta. Mainin igaks juhuks, et ei mõtle kellegi kohta midagi halvasti eelneva pika mölaga
viimati muutis CoiL 09.02.2011 09:20:57, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
09.02.2011 09:14:06
|
|
|
CoiL, ma olen nõus kihla vedama, et sul viimasel pildil olevad kettad ja nende vahel olev vent on märgatavalt valjemad kui 11db
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
09.02.2011 09:47:24
|
|
|
londiste, jep, 100% nõus! Isegi teades, et see BIOS`st 60% peale keeratud Mis sa nüüd sellega öelda tahtsid muidu? Pean nüüd mingi mõõtmismeetodi valima ja valmis ehitama?
e: Wiltz, sa oleks võinud ikka seda üleval postitatud ülevaadet ikka lugeda ka. Seal toodi ilusti välja, et tootjapoolsed andmed ei pruugi olla tõesed ja mõõdeti reaalseid pöördeid. Enermax TB Silence puhul erines see ainult 10-30rpm`i, samas Fandera Roxo`l oli 140rpm`i asi andmetest kiirem. Enne ülevaadetes tehtavate mõõtmismeetodite kallale minekut tuleks seega üldse rpm-id üle mõõta nagu selles ülevaates. Paraku olen ma seda suht vähestes ülevaadetes kohanud ning neis ülevaadetes ka mõõtmismeetodid erinevad... ühesõnaga kõik lõpetame andmete vahtimise ja piirdume lihtsalt soovituste jagamisel sõnadega: ülivaikne, vaikne, keskmine, lärmakas, ülilärmakas jne. ....mis kõik on suhtelised mõisted Sealt edasi... ärme üldse enam räägi kui vaikne miski on ja lihtsalt postitame pilte ning ütleme hea kraam! ...kuigi, see ju ka suhteline. Oleme kõik parem vait! Teema lõpp!
e2: Ahjaa, vabandust, et seda 11db reaalseks nimetasin. See oli suhtelises mõistes, lähtudes, et olen kvaliteetset 14db silenx venti, mingit 12db noiseblocker blacksilent venti ja mõnda veel ise kasutada saanud.
viimati muutis CoiL 09.02.2011 09:55:21, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
09.02.2011 09:53:02
|
|
|
Jah, selle müra ja tootlikkusega on on lood segased. Niikaua, kui ei mõõdeta asju kindlate standardite alusel, niikaua teeb iga tootja seda mida tahab ja näitab neid numbreid mis paremini müüvad
Müra mõõtmistulemust ei ole üldse mõtet vaadata, kui ei ole isegi mõõtmiskaugust ära toodud
Ventilaatori tootlikkuse juures on veel üks oluline näitaja, ehk ventilaatori poolt tekitatav rõhk Pa! Kui näiteks paigaldate ventilaatori ette filtri või mingi resti, siis olenevalt ventilaatorist muudab see oluliselt tootlikkust Seetõttu tuleks alati jälgida ka ventilaatori poolt arndatavat rõhku, alati pole tootlikkus nii määrav
Üks rusikareegel tavaliselt on see, et mida suuremad on ventilaatori pöörded, seda suuremat müra teeb, kuid siin on kindlasti erandeid ja kui märgitud on lihtsalt dB, siis võibki tegemist olla, et müra on mõõdetud mingil kindlal sagedusel Erinevatel sagedustel summaarselt tekitatavat müra tähistatakse dBA
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
10.02.2011 01:29:11
|
|
|
eelnev on täiesti õige jutt helipilt koosneb sagedustest, müra mõõdetakse ikka paikapandud tingimuste järgi, õhuvoolust rääkides tasub rääkida ka rõhust jne.
mina oleks äärmiselt õnnelik kui kõik nö. usaldusväärsed isikud ja jahutuste asjatundjad siin foorumis saaksid sellistest üldistest põhimõtetest ja algtõdedest just umbes-täpselt niimoodi...ehk ühtmoodi ja julgen lausa öelda, et ainuõigesti aru samas rõhutan, et ma ei suru seda tõde kellelegi peale, lihtsalt tore oleks näha. teisalt paraku on see ebareaalne, kuna mõistan, et neist asjadest arusaamiseks peab olema keskmisest suurem huvi teatud valdkondade vastu ja vastavad teadmised.
ja muide, ma ei ole mitte pessimistlikult häälestatud, vaid realistlikult jube lihtne ja mugav oleks lihtsalt sinisilmselt uskuda iga ilusat sõna ja uut catch-phrase'i, mida üks või teine tootja oma kauba reklaami kirjutab...mina olen paraku natuke nõudlikum, tahan näha reaalseid tulemusi, reaalseid mõõtmisi ja usutavaid selgitusi. saan aru jah, et selline suhtumine on siin foorumis pigem muutumas üsna ebapopulaarseks, kuna reklaamid on muutunud ja muutumas ühe värvilisemaks, ledid ühe heledamaks jne aga katsume kõik oma erinevate häälestustasemetega kuidagi siia ära mahtuda
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|