Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Vana läptop kiireks, teeme ise odava ja kiire 2,5“ IDE SSD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 15:27:37 Vana läptop kiireks, teeme ise odava ja kiire 2,5“ IDE SSD vasta tsitaadiga

Enadal on üks vanem läptop Dell latitude D610. Peal XP. Laptop tundus üsna aeglane. Peamiseks pudelikaelaks oli tõenäoliselt kõvaketas. Hakkasin vaatama poodidest IDE SSD-d. Aga mida ei ole seda pole. On küll mõned üksikud aga hirmkallid ja aeglased. Mõtlesin et äkki annab kuidagi sinna SATA SSD külge pookida. IDE<->SATA üleminekuid ju müüa küll. Kuid kuidas see läpakasse ära mahutada?
w00t.gif efekt tekkis kui ma oma varem ostetud Kingstoni 2,5“ 30GB SSD (~1200kr) huvi pärast lahti kruvisin. SSD on seal päris pisike ikka, nii et sinna mahuks vabalt veel üleminek ära.
Saigi siis osta.ee-st üks üleminek muretsetud (90kr).
See siis selline üleminek, et saad SATA ketta panna vanale arvutile, millel puudub SATA. Mingeid drivereid eraldi vaja ei ole. Üleminekul küljes siis SATA port ja IDE (40 pin) pesa + toide. Aga on vaja IDE (44 pin) pistik sinna kuidagi asemele saada. Võtsin selle ühelt katkiselt 2,5“ HDD trükiplaadilt.
Lisaks on adapteril on SATA pistik, aga oleks vaja SATA pesa + SATA toite pesa. Lõikasin need välja SATA kaablitest.
Läptopi IDE ja lauaarvuti IDE pinnid on identsed, kuid Läptopil on neid 4tk rohkem. Ülejäänud on siis: 41. Ja 42. PIN on 5V pinge. 43 maandus ja 44 pole vaja. 41 ja 42 pinnist saab siis pinge 5V mida adapterile ja SSDle anda.

Siin siis Kingstoni SSDlt kaas maha võetud (sinine) ja ostetud SATA<->IDE adapter (punane)


Panin adapteri juurde, mahub vabalt icon_smile.gif


Võtsin vanalt IDE HDDlt trükiplaadi (roheline), et sealt sobiv kontaktiriba saada.


Tinutasin Lauaarvuti IDE pesa maha ja monteerisin SATA toite ja DATA pesa


Sata pesad sobisid enamvähem otse külge aga IDEga (44pin) oli nati keerulisem. Otsustasin, et panen väikeste juhtmetaga (lõigatud DVI kaablist):


Vajalikud pisikud/pesad küljes


Vaatasin testriga ühendused üle ja katsetasin esialgu igaksjuhuks vana SATA HDDga ja 2,5“ IDE->USB üleminekuga.


Ketas tuli kohe arvutile ilusti külge
Monteerisin kogu kupatuse nüüd Kingstoni SSD kesta. IDE pistik ja adapter + SSD sai ilusti korralikult kinnitatud leiduvaid kruvikohte kasutades:


Valmis IDE 2,5“ SSD icon_cool.gif


Vahetasin ketta läptopis (Latitude D610) siis selle SSD vastu. HDD panin üleminekuga USBi. Bootisin Acronise plaadilt üles ja kloonisin andmed vanalt kettalt SSDle.
Restart ja windows tuli ilusti üles nagu poleks midagi juhtunudki va kiirus, mis oli ikka kordades suurem. Kettaga tegi winxp restarti 2:21min, SSDga aga 43sek bow.gif.
Järgmise projektina on plaanis sama lahendus teha Asus EEEPC 901-le, millel 1,8“ IDE ketta pesa.
Testid kah siis:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 15:42:45 vasta tsitaadiga

SATA pesad saab komplektsena mõnelt vanalt katkiselt sülearvuti emaplaadilt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 13.12.2010 15:54:06 vasta tsitaadiga

Palju kogu see nali sinule maksma läks ?
Lauri Kreutzwald

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 15:58:19 vasta tsitaadiga

löö ise kokku, 1200 ssd, üleminek 100
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 16:19:26 vasta tsitaadiga

+ mõni tund mõõtmist/tinutamist icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 16:56:29 vasta tsitaadiga

Mul oleks vaja ZIF 1,8 kettale asendust, kui suur mõõtmetelt see ssd seal sees oli?
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2010 17:40:54 vasta tsitaadiga

54x40x4 mm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2010 02:00:14 vasta tsitaadiga

:O üliäge projekt. Jõhkralt väike ssd on seal karbis ikka, enamus karbis on õhku müüdud. icon_lol.gif Kui ssd hinnad langevad mõtlen enda ühele läpakale sama asja.
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2010 11:46:20 vasta tsitaadiga

Vaatasin teisi SSDsid. Mitte ühelgi ei paista olevat sisu väike nagu sellel Kingstonil. See Kingston on päris kaua juba müügil olnud, kui see müügilt ära kaob siis on vist jama majas. icon_rolleyes.gif
Kui keegi teab veel mõnda väikse sisuga normaalse hinnaga SSD-d, andke teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xecroy
HV kasutaja
xecroy

liitunud: 23.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2010 12:21:37 vasta tsitaadiga

Et tinutamist vähem oleks soovitan kasutada 2.5" IDE gender changerit:

http://www.cablesdirect.co.uk/Write/Images/AD-144.jpg

_________________
Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar80
HV kasutaja
ivar80

liitunud: 25.10.2004




sõnum 14.12.2010 16:42:38 vasta tsitaadiga

Kes ise ei viitsi pusida siis on ju ka PATA SSD kettad olemas.
1,8" http://cgi.ebay.de/KingSpec-SSD-1-8-IDE-32GB-PATA-32-GB-MLC-49-/310240973397?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Festplatten&hash=item483bcd9255
2,5" http://cgi.ebay.de/KingSpec-SSD-2-5-IDE-64GB-PATA-64GB-MLC-108-/310260964536?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Festplatten&hash=item483cfe9cb8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 18:23:28 vasta tsitaadiga

Kas selline üleminek ajaks kah asja ära?
http://www.amazon.co.uk/SATA-Driver-Mini-44pin-Adapter/dp/B0046XINI8/ref=sr_1_48?ie=UTF8&qid=1292426051&sr=8-48
http://cgi.ebay.co.uk/Laptop-PC-SATA-44-Pin-Male-SSD-IDE-HDD-Drive-Adapter-/190480442732?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item2c5984e56c

_________________
Честных психов можно не лечить...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 18:40:31 vasta tsitaadiga

Arvan, et see tehniliselt töötaks küll, kuid läpakasse eriti vist ei mahu, liiga kõrge? icon_rolleyes.gif
xecroy 44pin on tihedamalt kui 40pin, sellel ju mõlemal pool kohakuti 44pin. Otse adapteri külge pannes kontaktid ei kattuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 18:47:04 vasta tsitaadiga

aga see peaks vist küll sobiv olema? http://cgi.ebay.co.uk/Computer-Motherboard-SATA-2-5-Converter-Adaptrer-/260703101006?pt=UK_Computing_CablesConnectors_RL&hash=item3cb31da04e
_________________
Честных психов можно не лечить...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2010 19:19:03 vasta tsitaadiga

See plaat sobiks ainult ühtepidi ehk kummuli. Ei saa pildidlt aru kummalt poolt pinnid algavad, et kindel olla kumbapidi minema peaks.
Oleneb ka kui paks trükiplaat on. Kui on >1mm siis võib ka vist probleeme tekkida, sest pinnid jäävad siis vb liiga kõrgele, oleneb läptopist ka muidugi.

ivar80 kirjutas:
Kes ise ei viitsi pusida siis on ju ka PATA SSD kettad olemas.
1,8" http://cgi.ebay.de/KingSpec-SSD-1-8-IDE-32GB-PATA-32-GB-MLC-49-/310240973397?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Festplatten&hash=item483bcd9255
2,5" http://cgi.ebay.de/KingSpec-SSD-2-5-IDE-64GB-PATA-64GB-MLC-108-/310260964536?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Festplatten&hash=item483cfe9cb8

Sel 1,8" SSDl võiks ZIF konnektor olla. Kas sel 2,5" variandil 4k r/w kiirus ka kuskil kirjas on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar80
HV kasutaja
ivar80

liitunud: 25.10.2004




sõnum 16.12.2010 21:23:01 vasta tsitaadiga

oli ZIF ka olemas. http://cgi.ebay.de/SSD-32GB-1-8-40PIN-ZIF-Festplatte-z-B-SONY-P11-P11Z-/180495197163?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Festplatten&hash=item2a065a23eb
Kiiruseid pole uurinud nii väga. Lihtsalt kunagi jäi silma, et on olemas. Plaanis ka endal kunagi mõni selline osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Defmic
Kreisi kasutaja
Defmic

liitunud: 26.12.2004




sõnum 04.02.2011 17:03:59 vasta tsitaadiga

Huvitav kas mõni 64GB SSD ka nii pisikene on, et see koos IDE to SATA üleminekuga läpakasse ära mahuks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 17:20:41 vasta tsitaadiga

Uurisin põhjalikult, ei ole. Kui, siis mõistliku hinnaga küll mitte thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 05.02.2011 16:34:51 Samuti PATA kettaga vanem arvuti vasta tsitaadiga

Vanemad kettad jäävad ikka väga aeglaseks.PATA SSD ostmine on mõttetu,kuna arvuti läheb ise varem&hiljem hingusele ja siis mis SSD-ga teha.Omal ka plaanisin vahetükiga SSD panekut,HD on 3,5" ruumi jääks ülegi aga ka uus ketas tõstis märgatavalt kiirust,vana 5200-se kettaga oli ~25% sellest kiirusest mis siin toodud.Mälu suurendamine 512MB-lt 2GB-ni lisaks uus opsystem ja arvuti oli nagu ümbervahetatud.Hilisem prose vahetus 2,6-lt 3.06-le enam senist efekti ei andnud kui kettavahetus.Tundub,et ketas peale mingit tööaega lihtsalt vananeb ja kiirused langevad,samas aga korras ja vahetust nagu poleks vaja.Kui SATA kettaga tegu võib kasutada välise kõvakettana andmete hoiuks ja töötab veel aastaid.Hard Drive Inspector näitab ka kettas toimunud muutused mida tuleks jälgida.
Manus

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Defmic
Kreisi kasutaja
Defmic

liitunud: 26.12.2004




sõnum 06.02.2011 17:35:04 vasta tsitaadiga

Uurisin 32 GB-ste CF mälukaartide hindasid ja avastasin, et selle saaks odavalt kätte kui Kingstoni 30GB SSD.
Üleminek IDE'lt CF'le vahele ja ongi olemas. Aga kas mälukaardi kiirused on samast kandist kust SSD omadki?
Ja selline mure ka veel, et sinna peale läheks OS, mis ei toeta trimi, et kas see saab väga suureks probleemiks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2011 18:05:30 vasta tsitaadiga

Defmic kirjutas:
Uurisin 32 GB-ste CF mälukaartide hindasid ja avastasin, et selle saaks odavalt kätte kui Kingstoni 30GB SSD.
Üleminek IDE'lt CF'le vahele ja ongi olemas. Aga kas mälukaardi kiirused on samast kandist kust SSD omadki?
Ja selline mure ka veel, et sinna peale läheks OS, mis ei toeta trimi, et kas see saab väga suureks probleemiks?


CF kaardid ei konkureeri kiiruselt SSD ketastega juba päris mitu aastat enam, hinnalt ka mitte.

Siin üks 32GB Kingstoni CF kaardi tulemus PATA konverteri otsas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kallimad Sandiski Extreme jms kaardid on ilmselt asisemad, aga way kallimad. Ülejäänud on loto.

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2011 19:48:28 vasta tsitaadiga

Jep. SSD hinnaga CF kaardid on palju aeglasemad. Peaaegu SSD kiirusega CF kaardid aga palju kallimad. Huvitav miks nii? Tehnoloogia ju põhimõtteliselt sama icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim951
HV kasutaja
siim951

liitunud: 04.02.2007




sõnum 16.02.2011 17:27:48 vasta tsitaadiga

Veidi vast teemast mööda kuid tekkis väike probleem. Nimelt on vaja netbookile külge ühendada 2.5 HDD, kui emaplaadil on vaid ZIF pistik. HDD-l IDE. Kuidas nüüd saaks need kaks omavahel töötama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2011 18:23:27 vasta tsitaadiga

Vaja oleks vastavat üleminekut. Kuid 1 konks on selles, et emaplaadi ZIF annab toiteks tõenäoliselt 3,3v. 2,5" ketas tahab aga saada 5v.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.02.2011 18:25:19 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Jep. SSD hinnaga CF kaardid on palju aeglasemad. Peaaegu SSD kiirusega CF kaardid aga palju kallimad. Huvitav miks nii? Tehnoloogia ju põhimõtteliselt sama icon_rolleyes.gif
Valdav osa SSD'sid ajavad kiiruse üles sisukliselt trükkplaadile RAID0'i ehitamise näol ning seda juhtiva korraliku kontrolleriga. CF kaardiga säärast lõbu pole.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2011 21:57:05 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
Kas selline üleminek ajaks kah asja ära?
http://www.amazon.co.uk/SATA-Driver-Mini-44pin-Adapter/dp/B0046XINI8/ref=sr_1_48?ie=UTF8&qid=1292426051&sr=8-48
http://cgi.ebay.co.uk/Laptop-PC-SATA-44-Pin-Male-SSD-IDE-HDD-Drive-Adapter-/190480442732?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item2c5984e56c

Kiskusin täna oma vana läpaka lahti ja uurisin selle vidina teoreetilist sobivust. Pikkuse poolest (69 mm) sobiks täpselt. 14 mm peaks olema vist kõrgus? Igatahes kui kõrguseks oleks ka 17 mm, siis nagu peaks minema. Kui, siis õige pisut jääks kõrgeks, aga pilti hinnates on võimalik seda plaati nati "lihvida". icon_razz.gif Ja teine võimalus on, et teoreetiliselt saaks ka põhja sügavamaks teha.

Küsimus on selles, et kui see jupp läpakale järgi ühendada, siis kas sata pesad jäävad kohakuti kõvaketta pistikutega? Ja kui pildi järgi hinnata seda vidinat, siis teoreetiliselt peaks kõvaketas isegi ära mahtuma. Kuna kõvaketas on läpaka vastava korpuse küljes, siis kui ketast korpuse külge mitte kruvida, siis saab ketast liigutada rohkem korpuse sisse.

Vidin kallis ei ole ja huvi pärast võiks proovida, aga krt Eestis vist sarnaseid tooteid ei liigu. icon_sad.gif Ehk keegi teab, kust võib leida sarnast toodet, sest need, mis netipoodides on, need on väga sügavad ja kõvaketas ei mahu arvuti sisse nendega üldse ära.

Ja kas Akadeemia teel see Fijitsu salong on ikka olemas? Keegi kirjutas, et seal pidavat midagi olema -> http://www.elfafoorum.ee/archive/index.php/t-52568.html Kuna ma Tallinnas ei ela, siis uurin rohkem netipoode.

PS! Tinutamist ma tegema ei hakkaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 29.06.2011 15:22:14 vasta tsitaadiga

Väga vinge projekt vanemate masintate erksamaks muutmisel thumbs_up.gif
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2011 15:51:44 vasta tsitaadiga

See isetehtud SSD 24h koduserveris sees ja töötab siiamaani kenasti üle poole aasta juba icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 24.10.2012 23:12:32 vasta tsitaadiga

hmm, kergem oleks vist hetkel osta ebayst selline jublakas ja see vahele toppida kettale ja pc le `? icon_smile.gif

Homme ostan ebayst selle ära, kui keegi tahab veel visake ps icon_wink.gif

http://www.ebay.co.uk/itm/150895127805
tagasi üles
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 25.10.2012 01:47:29 vasta tsitaadiga

Keegi ei tea äkki, kui suur Crucial M4 64GB on? Tekkis sarnane idee, et võtaks korpusest välja ja mahutaks kuidagi arvutisse, PCI-E siinile saab ka panna ketta lisaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar80
HV kasutaja
ivar80

liitunud: 25.10.2004




sõnum 25.10.2012 09:13:38 vasta tsitaadiga

jõehobu kirjutas:
hmm, kergem oleks vist hetkel osta ebayst selline jublakas ja see vahele toppida kettale ja pc le `? icon_smile.gif

Homme ostan ebayst selle ära, kui keegi tahab veel visake ps icon_wink.gif

http://www.ebay.co.uk/itm/150895127805


See püstise trükiplaadiga variant ilmselt hästi ei mahu. Ma ostsin mingi taolise http://www.ebay.com/itm/Mini-7-15-Pin-Female-SATA-HDD-SSD-TO-2-5-Male-IDE-Adapter-Converter-For-laptop-/110921510779?pt=US_Drive_Cables_dapters&hash=item19d36fef7b Mitte küll sealtsamast ja minu omal pole sellist jumperit peal aga mõõdud on täpselt samad. Hetkel ei leia seda kohta enam üles kust ostsin.
Sobib nagu valatult. Ainult et norm hinnaga SSDd pole ma veel leidnud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2012 10:52:15 vasta tsitaadiga

Mingi 1.8" SSDga peaks ka saama aga jah mõistliku hinnaga saada pole thumbs_down.gif
Tavaliselt on läptopil ketta väljavõtuks natuke pikem ruum. Äkki saab kuidagi sellega + 7mm SSD karbist välja ja tinutada sinna peale kuidagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 25.10.2012 10:57:18 vasta tsitaadiga

ivar80 kirjutas:
jõehobu kirjutas:
hmm, kergem oleks vist hetkel osta ebayst selline jublakas ja see vahele toppida kettale ja pc le `? icon_smile.gif

Homme ostan ebayst selle ära, kui keegi tahab veel visake ps icon_wink.gif

http://www.ebay.co.uk/itm/150895127805


See püstise trükiplaadiga variant ilmselt hästi ei mahu. Ma ostsin mingi taolise http://www.ebay.com/itm/Mini-7-15-Pin-Female-SATA-HDD-SSD-TO-2-5-Male-IDE-Adapter-Converter-For-laptop-/110921510779?pt=US_Drive_Cables_dapters&hash=item19d36fef7b Mitte küll sealtsamast ja minu omal pole sellist jumperit peal aga mõõdud on täpselt samad. Hetkel ei leia seda kohta enam üles kust ostsin.
Sobib nagu valatult. Ainult et norm hinnaga SSDd pole ma veel leidnud icon_biggrin.gif


Jep vaatasin ise ka veel pärast et selline variant ka olemas, mis parem
tagasi üles
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2012 01:03:14 vasta tsitaadiga

märk maha..

Tahan isegi aspire 3680 M4 64gb külge pookida

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 05.11.2012 22:32:07 vasta tsitaadiga

sain enda läpakale ka selle üleminku julla kätte. ainuke probleem on et kurat ei mahtund ära pessa ketas icon_biggrin.gif
hetkel jäi pesast välja, panin windoosa peale ja vägevalt kiireks läks küll icon_smile.gif
mingi aeg emaplaadilt pistikut tahapoole tooma ribajuhtmega siis hea küll
tagasi üles
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2012 22:40:09 vasta tsitaadiga

Ma tegin eelmine aasta oma väga vana läpakaga katse. Kuna üleminek ei mahtunud ära, siis katse eesmärgil jätsin lihtsalt klaviatuuri panemata, et näha, kuidas tulemus oleks. Ja tulemus oli enam kui vägev. Läpakas sai nagu uue särtsu sisse, nupust tööle, 15 sekundit või umbes nii ja Windows oli töövalmis. Aga jah, üleminek oli suur ja IDE liides on sellel läpakal. Muidu oleks vast jätnudki sisse või otsinud odavama ja vähemmahuka alternatiivi ...

Kusjuures üleminek või IDE piiras mu SSD kiiruse sellel läpakal 270-lt 100-le. icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2012 22:43:25 vasta tsitaadiga

Ma veel ootan seda jullat.
Oleks ikka mega kui sobiks, saaks terve hunnik IDE läpakaid soodsalt ellu äratada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2012 22:48:39 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Oleks ikka mega kui sobiks, saaks terve hunnik IDE läpakaid soodsalt ellu äratada.

Täpselt-täpselt. Sinust saaks tõsine tegija läpakatele uue elu andja vallas. icon_wink.gif

Anna siis teada, kuidas on. icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2012 01:11:57 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Kusjuures üleminek või IDE piiras mu SSD kiiruse sellel läpakal 270-lt 100-le. icon_eek.gif

IDE kiirus piirab põhiliselt pidevat järjestikku R/W kiirust mida tegelikult harva kasutatakse. 4k väikeste failide puhul vist vahe väga väike võrreldes SATA-ga, kuna parimad SATA 3 SSD-dgi kiiruse suhtes selles vallas IDE-t ei ületagi? + Väikeste failidega on HDD kümneid kordi aeglasem thumbs_up.gif

Vana läpaka IDE kiiruse pärast ei pea üldse muretsema, SSD panekul jääb pigem CPU pudelikaelaks.

Varsti juba 2a selle IDE SSD tegemisest, uskumatu kuda aeg lendab, D610-s endiselt kasutuses ja lippab nagu kulda icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 07.11.2012 22:24:14 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ma veel ootan seda jullat.
Oleks ikka mega kui sobiks, saaks terve hunnik IDE läpakaid soodsalt ellu äratada.


Kuidas see ellu äratamine peaks välja nägema ? icon_idea.gif
tagasi üles
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2012 23:36:05 vasta tsitaadiga

jõehobu kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Ma veel ootan seda jullat.
Oleks ikka mega kui sobiks, saaks terve hunnik IDE läpakaid soodsalt ellu äratada.


Kuidas see ellu äratamine peaks välja nägema ? icon_idea.gif

Loe teema pealkiri uuesti läbi

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 05.12.2012 15:39:57 vasta tsitaadiga

http://www.microsatacables.com/ide-44-pin-to-1-8-micro-sata-adapter/#.UL9ARuSR-YI
sellele asjale msata ketas otsa ja peaks kah toimima?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 15:59:18 vasta tsitaadiga

msata SSD on vast IDE SSD hinnaga samas suurusjärgus thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 05.12.2012 18:15:17 vasta tsitaadiga

Aga vana läppari kiiremaks muutmisel peab arvestama, et mingi hetk on see masin niiehknaa surd ja SSD-ga võiks saada midagi veel teha.
Just sellepärast ide SSD-d osta ei soovi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Vana läptop kiireks, teeme ise odava ja kiire 2,5“ IDE SSD
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.