Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2010 17:13:03 vasta tsitaadiga

Kuidas see vill sinna kinni panna?
_________________
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2010 17:18:40 vasta tsitaadiga

vill toetub ripplae peale
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2010 17:36:11 vasta tsitaadiga

Villa võib kinnitada ka raamistiku (laagide) vahele näiteks natuke jämedama nööriga. Seda enam, kui ripplagi visuaalselt villa ära varjab. Kindlasti on olemas ka muid ja professionaalsemaid kinnitusmeetodeid, kuid oma vähese kogemusega olen ma ise sellist lahendust näinud ja minu arust oli see üsna hästi välja mõeldud ning odav.
_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2010 17:59:37 vasta tsitaadiga

Ise sai kunagi nii tehtud, et karkass, vill, siis jämeda silmaga krohvimisvõrk villa kinni pidama ja kips otsa... icon_lol.gif
Siiski vill läks siis pigem kergelt helisummutuse eesmärgiga, mitte just otseselt sooja pärast... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2010 21:23:46 vasta tsitaadiga

Aga palju kogu see lõbu umbes maksma läheks, toa suurus umbes 18m2
_________________
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 28.11.2010 22:39:48 vasta tsitaadiga

kaks rulli villa läheb vist, ca 400 eeku oli vist rull, oleneb allahindlusest.
ripplae kohta ei oska hinda pakkuda.

oleneb laest jah. muidu ripplaele pannakse vardad vist keskele, et alla ei vajuks. sa pane vardad lakke ja siis tee võrgust nö lagi 1m, pane vill sinna peale. siis teed järgmise nö rea. alla ehitad karkassist lae ja seod lae keskelt varrastega. siis paned sinna laevalgustid ja juhtmed.

kõige lihtsam oleks karkass, otsast paned kipsplaadi, sinna peale kohe vill, siis uus plaat, uus vill... siis on vist isegi villaplaadid mugavamad, sest nurka suruda on rullist raskem
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2010 22:48:11 vasta tsitaadiga

Kas selles teemas tohib küsida ehitusprügi saatuse kohta või saab bänni icon_rolleyes.gif
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 29.11.2010 00:17:01 vasta tsitaadiga

Ehitusprügi on ju üks ehitusega seotud teemadest. Vähemalt loogiline mõtlemine ütleb seda.
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lilander
HV kasutaja
lilander

liitunud: 29.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2010 01:42:26 vasta tsitaadiga

DonNiger kirjutas:
Kas selles teemas tohib küsida ehitusprügi saatuse kohta või saab bänni icon_rolleyes.gif


aukude/ teede täiteks kui vähegi võimalik. Pisike autokärutäis katusekive ja puidutükke 500.- icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2010 20:26:23 vasta tsitaadiga

lilander kirjutas:
DonNiger kirjutas:
Kas selles teemas tohib küsida ehitusprügi saatuse kohta või saab bänni icon_rolleyes.gif


aukude/ teede täiteks kui vähegi võimalik. Pisike autokärutäis katusekive ja puidutükke 500.- icon_rolleyes.gif


Müüd või ostad.

Tegelikult mul probleem selles, et ei tea kuhu seda viia / mida peale hakata. Endal lähedal maakohta ei ole,prügimäele kallim kui saaremaale vedada (Paldiskist).
Mis firmad tegelevad nende prahitorude väljarentimisega (mõistliku hinnaga). Ei viitsi iga ämbri pärast kolmanda korruse vahet joosta icon_razz1.gif

_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2010 23:37:13 vasta tsitaadiga

No krt ei leia mingit firmat, kes rendiks konteineri koos toruga...Keegi teab mõnda?

lilander, kui selle müügiga tegeled, siis 10m3 saad minu käest tasuta icon_biggrin.gif

_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.12.2010 23:39:23 vasta tsitaadiga

DonNiger kirjutas:
No krt ei leia mingit firmat, kes rendiks konteineri koos toruga...Keegi teab mõnda?

lilander, kui selle müügiga tegeled, siis 10m3 saad minu käest tasuta icon_biggrin.gif

cramost ilmselt saab, aga uuri mõnest väiksemast rendi kohast - seda Soome kapitali eriti soosima ei kipu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2010 23:47:16 vasta tsitaadiga

Mismoodi nendest hindadest aru saada? Tunnihind?

tsitaat:
Prahitoru1m / tükk 30.51 36.60
Prahitoru koos korruse vahelehtriga 30.51 36.60
Prahitoru lehter 30.51 36.60
Prahitoru kinnituskomplekt 30.51 36.60
Prahitoru vints 40.00 48.00

_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.12.2010 23:49:33 vasta tsitaadiga

päev icon_wink.gif
laamendad ära ja siis päevaks toru ja asi tehtud icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2010 00:05:50 vasta tsitaadiga

Sellisel juhul ei ole paha jah. Ons mingeid piiranguid ka tükkidele, mis alla saata. Enamus tuhaplokke sai tervelt käte.
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.12.2010 00:10:08 vasta tsitaadiga

DonNiger kirjutas:
Sellisel juhul ei ole paha jah. Ons mingeid piiranguid ka tükkidele, mis alla saata. Enamus tuhaplokke sai tervelt käte.

Kui korralikult jakkud kinni, siis eriti mitte - konteiner ju tugev icon_smile.gif
tuhaplokk ka päris kerge thumbs_up.gif
Vennal oleks korteris kogemata seina maha võtnud ust eest lammutades icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 11.12.2010 20:54:30 vasta tsitaadiga

Kuidas ja millega on mõttekas vana palkmaja soojustada? Väljast on tõrvapapp voodrilaud peale löödud. Sees ma ei teagi täpselt. Krohvitud vist. Sein tundub üsna paks. Põranda all olevad prussid olevat puhta mulla peal ja siis põrandalauad peale löödud.
Maja ka üle 100 aasta vana ja käepäraste ja kättejuhtunud materjalidega ehitatud/täiustatud.

Soe lihtsalt kaob majast ära.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2010 20:57:41 vasta tsitaadiga

tõrvapapp on palkmaja surm
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 11.12.2010 21:06:02 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
tõrvapapp on palkmaja surm


Aga küsingi, et kuidas paremaks teha icon_question.gif Pole hetkel päris kindel kui suures osas seda tõrvapappi on? vb oli ainult maja otsas seda. Aga meeles on et seda kuskile pandi kunagi.

Nagu kirjutasin siis kättejuhtunud ja käepäraste vahenditega on seda maja tehtud. Viimati vist oli suurem ehitamine seal 40 aastat tagasi.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.12.2010 10:57:30 vasta tsitaadiga

Tõrvapapp ei tee seal midagi kurja - õhk ilmselt ikka all liigub icon_smile.gif
Tehniliselt on aga mitu teed:
1. kergeim ja kõige soojem tulemus - paned seest selle kosmosematerjaliga üle...5cm annab 20cm tavalise villsoojustuse efekti.
odavamalt saab teha sinise penoga -10cm plaat seina, põrand 25cm ja saad väga sooja elamise.
Samas kindlasti pead hakkama mõtlema siis ka ventilatsiooni peale + tegelikult sellise tüüpilise puitmaja kliima kahjuks kaotad.
2. odavaim lahendus ja reeglina tehakse kõik need maamajad nii: vana vooder maha...rihitakse sein välja ja kuni 10cm villa seina + tuuletõke ja puitvooder peale.
Sellega ei riku sa ka seesmist kliimat ja maja peaks soojem olema. Muidugi põrandat ära unusta, aga sinna tuleks min 20cm penot panna.

Samas ei tasu unustada vundamenti - kui see tehtud sul külmumispiirist kõrgemale, siis pead uuesti aitama piiri õigele sügavusele kergkruusa, liiva või penoga.
----------------------------------------------------

Üldiselt vana maja miinus on see, et soojustamisega lolliks minna ei saa - aurutõket ju pole reeglina ja kui villa juba 15+ cm ei kuiva see lahendus välja.
Selles osas pole erilist vahet, kas peno või mõni tihedam vill seinas oma palkseina mädandad pikemas plaanis ära icon_razz.gif

Samas mind näiteks ei kutsu miski vana krohvi seinast lammutama ja kipsi asemele panema
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2010 11:13:17 vasta tsitaadiga

kes see varem midagi tuulutusest teadis icon_lol.gif
kui tuul hakkas majast läbi puhuma siis ruberoid peale ja asi korras. Mõne aasta pärast kui ruberoid maha kakkuda siis palkides elu käib.
olen ise sellises majas mõne aasta elanud, kus ruberoid oli otse palkidele peale naelutatud ja seintest võis näpu läbi lükata. Ime, et see maja üldse püsti püsis

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.12.2010 11:32:31 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
kes see varem midagi tuulutusest teadis icon_lol.gif
kui tuul hakkas majast läbi puhuma siis ruberoid peale ja asi korras. Mõne aasta pärast kui ruberoid maha kakkuda siis palkides elu käib.
olen ise sellises majas mõne aasta elanud, kus ruberoid oli otse palkidele peale naelutatud ja seintest võis näpu läbi lükata. Ime, et see maja üldse püsti püsis

No too maja oli jah otsene lolluse kirjeldus - oleks ruberoid sisse pandud poleks midagi juhtunud icon_razz.gif
"targemad" panevad ka tänapäeval poolioleva karkassi kilega kinni icon_lol.gif
Minul seda probleemi küll pole, et õhk ei liigu - köögi põrandat pasiivmaja normi järgi tehes olin sunnitud puurima püstpalgi vahed läbi ja vahuga kinni laskma, et tuul mööda seda soont üles ei vuhiseks ja nurka suurt külmasilda ei tekitaks.
Pole eriti ahvatlev olukord, kui seina härma tõmbab icon_biggrin.gif
Sõbrad käivad ja imestavad - krt sul laminaat nii soe...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 12.12.2010 11:52:13 vasta tsitaadiga

Mis nimega see kosmosematerjal on poodides?

Uurisin täpselt järgi ja tõrvapappi on pandud ainult ühte otsaseina. Seal pool on lage põld ja tuul puhub ning suvel paistab päike sealt poolt kõige rohkem. Teistes seinades on voodrilaud seest on ainult krohvitud. Väljast tuleks voodrilaud nagunii välja vahetada. Samas seest tuleks ka seinad korda teha. Üksvahe ei elatud (köetud) majas pea 2 kuud eelmine talv. Ilmselt 2011 Jaanuar ja Veebruar ka maja tühi icon_confused.gif Oleks pidanud juba selle aasta kevadel mõtlema ja see suvi midagi ära tegema aga üleliigset raha polnud. Talvel varakult nüüd mõtlema hakata ja puhkuse ajal suvel tegema hakata.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 12.12.2010 12:02:11 vasta tsitaadiga

Palkmaja? Ei pea sooja? Tõrvapapp? Ma ütleks, et väga kehvasti tehtud siis soojustus vahele palkidele, kui seda on üldse icon_razz.gif
Tegelikult, nagu eespool öeldi - väljapoole paned korraliku soojustuse ja voodrilaua kihi näiteks. Kui sul maja niikuinii on laudadega üle tehtud.

Kui raha ja aega on, siis võta maja kihtide kaupa lahti ja pane uus soojustus icon_razz.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2010 12:11:41 vasta tsitaadiga

Mina ehitusest ise ei tea suurt midagi.
Nägin protseduuri: 70ndatel ehitatud telliskivist maja peale kanti voodrilaud vahega 6cm seinast ja kõik. Alt on lahti jne. Kas see tõesti aitab kuidagi? Takistab tuule jahutusefekti?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 12.12.2010 13:35:00 vasta tsitaadiga

100 aastasel majal on kõik vast ära vajunud. meie majal on korralik vundament, ometi on iga toa põrand isepoole kaldu. kui pall panna veerema siis teeb päris huvitavaid ringe. seintest ei taha rääkidagi.
mul ka jookseb külm tuul põranda alla, kuigi elan teisel korrusel
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.12.2010 13:48:48 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Mina ehitusest ise ei tea suurt midagi.
Nägin protseduuri: 70ndatel ehitatud telliskivist maja peale kanti voodrilaud vahega 6cm seinast ja kõik. Alt on lahti jne. Kas see tõesti aitab kuidagi? Takistab tuule jahutusefekti?

Sittagi ei aita icon_lol.gif
Ilus lihtsalt.
Siin mul ümbruses panevad ka silkaadile peno peale, aga tegelikult on silkaadi ja puitseina vahel õhkvahe, mis viib ikka sooja ära - paras tuuletõke lihtsalt see soojustus antud juhul.
Mingi efekti loomulikult annab, aga ei midagi erilist....
ma pigem krohviks maja ilusa krohviga üle, kui teeks sellist lollust.

Kui puhas kivimaja, siis see uuesti krohvimine täidab ka osad praod icon_wink.gif

vipu kirjutas:
100 aastasel majal on kõik vast ära vajunud. meie majal on korralik vundament, ometi on iga toa põrand isepoole kaldu. kui pall panna veerema siis teeb päris huvitavaid ringe. seintest ei taha rääkidagi.
mul ka jookseb külm tuul põranda alla, kuigi elan teisel korrusel

tuttav tunne - kui lampi panin lakke oli hästi tunda kuidas külma tuleb. Samas see annab hea aimduse, kui hästi tegelikult peab maja ehitatud olema, et sellist kõrvalist tuulutust ei esineks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teitur
HV kasutaja
teitur

liitunud: 27.10.2007




sõnum 13.01.2011 19:58:50 vasta tsitaadiga

kellelgi on probleeme olnud eelliimitud tapeedi paigaldamisega? Vahed kuivavad sisse thumbs_down.gif Aluspind on OSB plaat, pahtel, lateksvärv.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 13.01.2011 21:21:58 vasta tsitaadiga

vahed kuivavad sisse? Siis on liiga vähe ülekatet. Vähemalt viitab sellele.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teitur
HV kasutaja
teitur

liitunud: 27.10.2007




sõnum 13.01.2011 21:25:51 vasta tsitaadiga

Sellele tapeedile ei panda ülekatet.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2011 22:47:51 vasta tsitaadiga

ülekate võib olla ka millimeeter-paar... kuivades kaob ülekate ära.

edit: polegi öelnud, et kõigil see nii on. võimalik, et konkreetsel juhtumil oleks see aidanud.

_________________
The sh*t has hit the fan.


viimati muutis lauri 14.01.2011 00:14:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2011 00:08:04 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
ülekate võib olla ka millimeeter-paar... kuivades kaob ülekate ära.

Ei kao kõigil icon_wink.gif
Ise ka sellega hädas olnud...4 erinevat tapeeti pannud ja ainult 1 panek meeldis mulle. Jäi täiesti ideaalselt seina.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2011 08:26:08 vasta tsitaadiga

kui tumedama põhitooniga tapeet siis võib ennem panekut paanide vahekohtadesse jääva seina osa sama tooniga värvida.
ei hakka vahed nii silma

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 18:52:35 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda, mistõttu täpsemalt aknaklaasid lähevad seest märjaks. Aknal topeltklaas nagu ikka ja just sealt seest läheb klaas nii märjaks, et välja ei näe miskit. Tuule puhul sealt õhku ka ikka päris korralikult liigub.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 19:07:43 vasta tsitaadiga

toas on niiske
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 19:10:18 vasta tsitaadiga

See tunduks loogiline, kui ise toas viibides saad seda märgust aknalt ära pühkida, aga kas niiöelda "akna sees" 2 klaasi lähevad ka toaniiskuse tõttu märjaks ?
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 19:12:30 vasta tsitaadiga

Hingake vähem.

Eluruumi peale mingi toimiv ventilatsioon on?

edit - praakaknad?

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 19:14:18 vasta tsitaadiga

Aknad üpris ajahamba käest pureda saanud küll. Ainus ventilatsioon on akna kaudu toa tuulutamine.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 22.01.2011 19:19:46 vasta tsitaadiga

sellised vanaaegsed aknad kus üks pool käib väljapoole ja teine sissepoole lahti?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 22.01.2011 19:21:57 vasta tsitaadiga

Üldiselt see, et aknad sees märjaks tõmbavad on selle süü, et ventilatsiooni kas pole või siis ei toimi.
Eriti hästi on näha paneelikatel, kui plastaknad panna ette.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 19:23:52 vasta tsitaadiga

Kuidagi pääseb (või pääses) vesi akende vahele siis, ja ei pääse sealt enam välja. Kui puumaja ka on, siis odavamaid tuulutuseta plastaknaid ei soovita - nende vahelt ei liigu õhk kuidagi ja elamises võib hallitama minna. Mingi loogiline ventilatsioon peaks olema, st värskem õhk ühest kohast sisse ja teisest välja. Nt akna vahelt sisse, siseukse alt läbi ja vannitoast välja. Iga päev 2h akna kaudu tuulutades saab hädapärast hakkama, aga pole päris see.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 22.01.2011 20:17:55 vasta tsitaadiga

võibolla on välimise klaasi lähedal õhk nii soe, et temp vahe õuega tekitab kondentsi
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 20:44:20 vasta tsitaadiga

MelesMeles, rõdu puhul nii aken kui "uks" käivad sissepoole lahti (aken ise saab lahti keerates ka mõlematpidi liigutada). Paneelmajaga tegu. Toad on üsna jahedad, tempivahe ei tohiks olla nüüd eriti suur.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2011 21:04:29 vasta tsitaadiga

Ainult temp ei mängi rolli. Kui paneelikas niiskuslisa on suur ja vent kehva, siis suhteline niiskus suur ning akendele/jahedamatesse nurkadesse tekib väga kergelt kondents ja sealt edasi hallitus.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 22.01.2011 21:51:18 vasta tsitaadiga

heretic, ma arvan, et sul need aknad ära väsinud kinnitustega. Need on ikka need, mis on kaks poolt kokku polditud?
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 21:54:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Need on ikka need, mis on kaks poolt kokku polditud?

jah
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 22.01.2011 22:22:31 vasta tsitaadiga

Need raiped kipuvadki paneelikates kuidagi nii väsima ja vajuma, et ei ole enam tihedad. Iseasi on muidugi see, mis kvaliteet neil jbua alguses oli.
Kui endal kodus sai plastid pandud, siis tekis kondens plastidele. Vanadel oli nii hea loomulik vent, et kahe vahel võis hea ilmaga isegi kärbseid näha.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2011 22:49:32 vasta tsitaadiga

soolatops vahele icon_smile.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2011 01:21:49 vasta tsitaadiga

milleks see hea on?
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2011 01:24:42 vasta tsitaadiga

kogub niiskust endasse.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.