Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 227, 228, 229 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2010 15:41:20 vasta tsitaadiga

Ei saa praegu järgi vaadata, aga minu arust on see ka inflatsiooni arvestades plussis. Pealegi ei ole tõenäoline, et järgmised 40+ aastat ületab Eesti inflatsioon pidevalt maailma inflatsiooni nii palju, et see aktsiaturgude tootluse ära nulliks. Ja isegi kui nullib, ei tee säästmine nii või teisiti halba.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2010 16:06:04 vasta tsitaadiga

JPMorgan: dollarist saab maailma nõrgim valuuta
USA dollar vajub järgemisel aastal allapoole 75 jeeni/dollarit taset ja muutub maailma kõige nõrgimaks valuutaks, ennustab finantsteenuste pakkuja JPMorgan.
http://www.ap3.ee/article/2010/11/18/jpmorgan-dollarist-saab-maailma-norgim-valuuta
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 18.11.2010 17:56:26 vasta tsitaadiga

kui peale teist sõda loodi sellised asutused nagu üro, nato jms, et sõdu enam kunagi ei toimuks, siis nüüd oleks aeg luua uued asutused, et üro, nato jmt asutusi enam kunagi ei loodaks? icon_rolleyes.gif
_________________


viimati muutis vull 18.11.2010 19:55:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2010 18:36:17 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
JPMorgan: dollarist saab maailma nõrgim valuuta
USA dollar vajub järgemisel aastal allapoole 75 jeeni/dollarit taset ja muutub maailma kõige nõrgimaks valuutaks, ennustab finantsteenuste pakkuja JPMorgan.
http://www.ap3.ee/article/2010/11/18/jpmorgan-dollarist-saab-maailma-norgim-valuuta

Ca 10% nõrgenemine jeeni suhtes siis? EUR/USD on minu arust selliseid liikumisi iga aasta saanud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2010 21:54:04 vasta tsitaadiga

http://maxkeiser.com/
Sealt siis ennustus, et hõbe tõuseb 500 dollarini ja kuld 10k ni.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2010 22:42:34 vasta tsitaadiga

Üüü... Max Keiser. Suht tundmatu nimi. Aga mitte Alex Jones icon_razz.gif
http://maxkeiser.com/2010/11/18/keiser-report-crash-jp-morgan-special-guest-alex-jones/

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2010 22:56:41 vasta tsitaadiga

Eestlase jaoks on ta jah suht tundmatu, aga siiani niii palju kui teda viimase aasta jooksul olen kuulnud, siis oma ennustustes loogiline ja täpne.
Rohkem infot siin ka kui kedagi huvitab. http://en.wikipedia.org/wiki/Max_Keiser
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 19.11.2010 00:21:38 vasta tsitaadiga

aga mis MINA leidsin - George Soros endiselt elus
http://www.youtube.com/watch?v=C9i2p9q05Tw
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.11.2010 12:12:37 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
http://maxkeiser.com/
Sealt siis ennustus, et hõbe tõuseb 500 dollarini ja kuld 10k ni.


mark my words, kuld on hetkel samasugune hype nagu on olnud kõik muu varem. Praegu pumbatakse õhku täis, 2-3 aasta pärast kukub hind kolinal. Sellega on järjekordne eesmärk saavutatud...hunnik rahvast vaesemaks tehtud.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.11.2010 12:43:09 vasta tsitaadiga

SurfData: Loodad, et paari-kolme aasta pärast enam elektroonika- ja arvutitööstus kulda ei vaja. icon_smile.gif

Mina prognoosin, et see tuleviku-elektroonika-arvutitööstus vajab kulda veel kordades rohkem, kui seda praegu nõutakse.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.11.2010 13:10:55 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
SurfData: Loodad, et paari-kolme aasta pärast enam elektroonika- ja arvutitööstus kulda ei vaja. icon_smile.gif

Mina prognoosin, et see tuleviku-elektroonika-arvutitööstus vajab kulda veel kordades rohkem, kui seda praegu nõutakse.


ja praeguse hinnatõusu on tekitanud arvutitööstus??? Praeguse asja taga on enamasti spekulandid ja muud loomad. Küll varsti leitakse uus "turg" kus spekuleerida ja peale seda kuld kukub kolinal.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.11.2010 13:21:43 vasta tsitaadiga

SurfData: Justnimelt - arvuti- ja elektroonikatööstus nõuab praegu rohkem kulda, kui ette toota suudetakse.

Ja asi on lihtne - mida rohkem igasugu mikro-nano-tehnikat toodetakse ja kasutatakse, seda rohkem - ja mis veel olulisem - järjest puhtamat kulda nõutakse. Nii, et mida rohkem igasugu pisi-läppareid ja telefone toodetakse, seda suurem on ka automaatselt järjest puhtama kullavajadus.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2010 16:22:37 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
SurfData: Justnimelt - arvuti- ja elektroonikatööstus nõuab praegu rohkem kulda, kui ette toota suudetakse.

Ära pinguta üle. Tööstuses ei kasutata kulda kangide kaupa vaid mikroskoopilistes kogustes, mis isegi suurte tootmismahtude juures ei tekita mingit üüratut kullapuudust.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gold kirjutas:
The world consumption of new gold produced is about 50% in jewelry, 40% in investments, and 10% in industry.

Nõudlus puhtama kulla järele ei puutu "tavalise" kulla hinna juures kuidagi asjasse. 90% kullast 99% või 99,misiganes% kulla tegemine on tehnoloogiline küsimus, ja iga puhta kulla tahtja enda mure. Selle läbi viimise juures ei ole vaja iga kilo puhta kulla saamiseks sadu kilosid natuke vähem puhast kulda.
Kogu su jutt ei ole midagi rohkemat kui serveriruumi raiskamine.


viimati muutis fallout3 19.11.2010 16:27:41, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2010 16:24:37 vasta tsitaadiga

Paraku tõesti on tootlus isegi liiga efektiivne, mis tähendab, et teemant ja kõik vääriskaup tuleb turule lasta jõudsalt, et hind ei kukuks.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.11.2010 17:58:18 vasta tsitaadiga

fallout3: Sul pole sellest kuhugile pääsu, et sõrmust võid katta mingi suvalise kullasodiga, aga elektroonika põleb sul maha / või ei tööta, kui sa täiesti puhast kulda ei kasuta. icon_wink.gif

Selleks pole vaja Wikipediat lugeda, selleks tuleb teada tootmispõhimõtteid. Ja mida pisemat, võimsamat mingit "klotsi" toodad, seda puhtamat kulda sa ka kasutama pead. Vastasel juhul võid oma toote juba toot,ise ajal minema visata.
------------------------------
Ja nüüd kui suur on see % kullast, mis elektroonikatööstusele kõlbab? See, millest sõrmuse teed või kullakangina kuhugile pangašeifi paned, selle kullaga on täiesti suva, milline tema puhtusaste on või ei ole.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2010 18:08:33 vasta tsitaadiga

Gerald Celente Currency Wars + Trade Wars = Real Wars

Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.11.2010 18:42:47 vasta tsitaadiga

Eelnevale lisaks siis ka link - samuti Wikipediast ja tasub kerida allapoole, kuni alampeatükini "Color".

Ning selles alampeatükis on siis "kolmnurk", millest on näha, et kulda leidub väga erineva keemilise koostisega.
- Ja see ongi see, millele ma ka vihjan, et elektroonika-arvuti-sõjatööstuses jms. kohtades ei saa suvalise keemilise koostisega kulda kasutada.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gold
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2010 20:52:59 vasta tsitaadiga

Jah, kullast tehakse erinevaid sulameid. Enamasti selle tõttu, et puhas kuld on ebapraktiliselt pehme. Mismoodi see asjasse puutub? Kui sa viitsid seal wiki lehel veel natuke alla kerida, kirjeldatakse seal ka seda, kuidas kulda puhastatakse. Täiesti puhast kulda toodetakse ka maagist, kus on kulda vähem kui üks osake miljoni kohta, ja sina kujutad ette, et mingist kulla ja vase sulamist (mis on ilmselt algselt valmistatud puhtast kullast) on mingisugune probleem kulda uuesti eraldada? Sellega vastaks ka su küsimusele - elektroonikatööstusele on sobilik 100% kullast. Mõnel puhul võib olla lihtsalt vajalik seda natuke puhastada - mis on täiesti triviaalne probleem.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.11.2010 22:06:36 vasta tsitaadiga

Headele, Lp. Oponentidele icon_smile.gif link kah, kus on lugeda, et:
"Many experts are predicting gold prices to rise in excess of $2000 per ounce within the next 2-3 years. In my opinion these are rather low predictions, and we may in fact see Gold prices hovering around the $3000 mark before 2015 as the US debt problem grows, and so does economic uncertainty."

http://ezinearticles.com/?Why-Gold-Prices-Will-Continue-to-Rise&id=4289366

Nii, et ei mingit õhu väljalaskmist lähiaastail, vaid olukord, kus inflatsioon ja erinevad tööstused kulla hinda muudkui kõrgemale kruvivad... icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2010 00:12:18 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
See kullapalavik pole kaugelt veel isegi alanud. Aasta lõpuks on ilmselt 1500ni ära ja järgmise 10a jooksul peaks ta liikuma juba nii 4000-5000ni. Hõbe ja ülejäänud väärismetallid rallivad samuti väga võimsalt.Suurimad kulla müüjad on öelnud ka, et füüsilisel kujul on kulla varud suht otsa korrale jõudnud, nii et see lisab veel omalt poolt.

The Risk of Currency Devaluation
http://www.infowars.com/the-risk-of-currency-devaluation/

Will the Dollar Rebound Before Being Dissolved Into Global Currency?
http://www.infowars.com/will-the-dollar-rebound-before-being-dissolved-into-global-currency/


wirx kirjutas 19 november -
No alles 1.5 kuud tagasi siin keegi arvas, et aasta lõpuks on 1500 ära...hetkel on 1350, tema arvamise hetkel oli 1320...tasa ja targu icon_razz.gif
Point on mul ikka nagu ennemgi, et kui te nii kindlad olete selles tõusus ja muudkui sellest vatrate, siis miks krdi pärast te enda, vanemate, ja vanavamate sääste kulda ei investeeri, täna maksad 10'000, 5a pärast võtad 30'000 välja, vahepeal võib elada kasvõi panga laenust, sest selle intress on kõigest 20% aastas icon_cool.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 15.01.2011 11:11:01, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2010 00:21:11 vasta tsitaadiga

Ära unusta et kuld kõigest eelmise nädala alguses käis juba üle 1420 ära, nii et see piir on juba ületatud. 1350 pealt 1500 peale võib kuld jõuda ka vähem kui nädalaga.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2010 00:37:03 vasta tsitaadiga

that's my point...kuld võib ka nädalaga jõuda 1200 peale, tuli ta ju alles 1 nädalaga 1409->1339 peale...ehk siis kui siin oleks 2 postitust, üks ütleb, et hind tuleb 1500, teine ütleb 1300, siis aastalõpuks võivad mõlemad ära tulla...aga see ütlemine ei muuda midagi, ei hakka selle pärast keegi kulda ostma egas müüma...seega võiks need "ennustused" kohvipaksu pealt olemata olla beer_yum.gif

Aga kui ikka osta tahate, siis ma just huvi pärast vaatasin, et üks 1/4 oz kullast münt, mis sõbrad sünnipäevaks kinkisid jõuab ehk mõne aasta pärast juba selle väärtuseni, millega nad ostsid selle kevadel. Austraalia Lunar 1/4 oz Ost 3811.00 Müük 4839.00
Samas, kui ostaks 1KG 519'000 eest, siis müües 495'000 eest ei saakski väga palju lüpsta protsentuaalselt...kõigest 24'000 krooniga icon_biggrin.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2010 15:35:35 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Nii, et ei mingit õhu väljalaskmist lähiaastail, vaid olukord, kus inflatsioon ja erinevad tööstused kulla hinda muudkui kõrgemale kruvivad... icon_wink.gif

Tööstused ei kruvi seda hinda kuhugi. Kogu su jutt üüratust tööstuse nõudlusest, puhta kulla vajadusest ja vale "keemilise koostisega" kulla kasutamatusest on puhas jama olnud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2010 19:28:09 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Räägime natuke meie lemmikriigist ka.

Even as the illegal immigration crisis continues and more states (including Texas) are considering Arizona-style legislation to counteract federal indifference to the influx across the United States’ southern border, a report just released provides new insights regarding the lawlessness which reigns in Mexico.

According to Borderland Beat (a website which offers up-to-date information on the state of chaos in Mexico), 98.5 percent of crimes now go unpunished in that nation, which elitists sought to merge with the United States in a North American Union
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.11.2010 18:32:55 vasta tsitaadiga

Peaks suht teemakohane olema icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

http://www.smbc-comics.com/index.php?db=comics&id=2072

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"


viimati muutis Ho Ho 24.11.2010 18:58:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2010 18:57:36 vasta tsitaadiga

China and Russia have decided to renounce the US dollar and resort to using their own currencies for bilateral trade, Premier Wen Jiabao and his Russian counterpart Vladimir Putin announced late on Tuesday.
http://www.chinadaily.com.cn/china/2010-11/24/content_11599087.htm
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2010 12:12:20 vasta tsitaadiga

Mnjah...
Tundub, et jänkidel pole varsti muud võimalust, kui $ devalveerida.
Arvuti klaviatuuridelt võiks samuti $ märk kaduda ja asendada euroga icon_lol.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 26.11.2010 12:42:43 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Mnjah...
Tundub, et jänkidel pole varsti muud võimalust, kui $ devalveerida.
Arvuti klaviatuuridelt võiks samuti $ märk kaduda ja asendada euroga icon_lol.gif


€ märk on klaveritel juba ammu peal ju. Alt Gr+E icon_biggrin.gif
Mis puutub devalveerimisse, siis eks ta vaikselt devalveerub ise, aga viimasel ajal on taal aina üles rühkinud oma kursiga icon_sad.gif Teine asi mis tekib seoses selle "devalveerimisega" - neil on oma laene palju lihtsam siis ju tagasi maksta + kasvab ekspordivõimekus, kuna nende asjad muutuvad odavateks. Dollari tõus 10.- pealt 12.- peale teeb põmst 4000.- maksva asja 5000.- maksvaks asjaks, 4 miljonit maksva asja 5 miljonit maksvaks. Suht valus laks. Vastupidi aga läheb on kõik õnnelikud, et saavad odavalt osta. Enamus sellest käib muidugi elektroonika/tehnika kohta.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 29.11.2010 15:31:43 vasta tsitaadiga

et siis nagu... http://vikerraadio.err.ee/uudisklipid?main_id=3226117#3
klintonil oli kohe teada keda ette hoiatada? või valis lihtsalt suuremad sõbrad välja?

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2010 15:06:07 vasta tsitaadiga

Failure by Congress to extend the Bush tax cuts, especially locking in the 15 percent capital gains tax rate, will spark a stock market sell off starting December 15 as investors move to lock in gains at a lower rate than the 20 percent it would jump to next year, warn analysts.
While it is unclear how bad the sell off could be, it could wipe out the year's gains, they warn.
http://politics.usnews.com/news/blogs/washington-whispers/2010/12/2/delaying-tax-vote-could-crash-stock-market.html
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 03.12.2010 23:33:22 vasta tsitaadiga

nuh, interneti-vaatlejad, insenerid, mehaanika-huvilised koolipoisid ...
teemasse postitus nüüd -
Mis saab lennukitööstusest kui nafta-kriis reaalsuseks muutub?
Tegin Google otsingu "hydrogen aeroplanes" ja "hydrogen aircraft" ... tulemuseks saab ainult mingid ulme pede-teooriad
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.12.2010 23:41:33 vasta tsitaadiga

DeadZed kirjutas:
nuh, interneti-vaatlejad, insenerid, mehaanika-huvilised koolipoisid ...
teemasse postitus nüüd -
Mis saab lennukitööstusest kui nafta-kriis reaalsuseks muutub?
Tegin Google otsingu "hydrogen aeroplanes" ja "hydrogen aircraft" ... tulemuseks saab ainult mingid ulme pede-teooriad

Jäta see vesinik - see ei muutu enne reaalsuseks, kui elekter on soodsamalt käes.
Seega, kas tuumaenergia plahvatuslik areng või erinevate tuule/päikese energia ülejääkide kasutamine aitaks siin.
Hoopis reaalsem on gaasi kasutamine: http://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/qatar-airways-plane-flies-on-gas-to-liquid-fuel-1802392.html
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 04.12.2010 02:04:47 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

Hoopis reaalsem on gaasi kasutamine: http://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/qatar-airways-plane-flies-on-gas-to-liquid-fuel-1802392.html

hästi,
aga GAAS on jällegi fossiilne kütus (või selle by-product või mis iganes)
hetke-tarbimise puhul on jah 200-300 aasta pärast kütused otsas , i pizdets ..
biomaterjalist gaasi tootmine pole efektiivne/ökonoomne .. vist

ja sama hingetõmbega ...
kui jutt käib Hiinast, arvutitest, finantsturgudest jne ..
Hiina on valmis saanud planeedi kiireima super-arvuti
http://www.youtube.com/watch?v=EQ9qsjGFVe0
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.12.2010 02:56:49 vasta tsitaadiga

DeadZed kirjutas:
aga GAAS on jällegi fossiilne kütus (või selle by-product või mis iganes)
Tegelikult küll on see lihtsalt märksa laiemalt levinud fossiilkütus, kui toornafta. Jah, lõplik nagu naftagi kuid vähemalt peaks seda sutsu pikemaks jätkuma. Biokütus on suht viimane asi mille peale ma panustaks, ökoloogiliselt see küll eriti ära ei tasu.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 04.12.2010 04:07:48 vasta tsitaadiga

leidsin ...
minu esitatud küsimusele vastab vist selline asi
http://en.wikipedia.org/wiki/Commercial_Aviation_Alternative_Fuels_Initiative
on need kelle probleem see on
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.12.2010 12:34:47 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
DeadZed kirjutas:
aga GAAS on jällegi fossiilne kütus (või selle by-product või mis iganes)
Tegelikult küll on see lihtsalt märksa laiemalt levinud fossiilkütus, kui toornafta. Jah, lõplik nagu naftagi kuid vähemalt peaks seda sutsu pikemaks jätkuma. Biokütus on suht viimane asi mille peale ma panustaks, ökoloogiliselt see küll eriti ära ei tasu.

No bakterite arendamine võib siiski pöörde tuua, aga mingi hetkel toiduks kasutatava taimega no way thumbs_down.gif
Meil pole ju sellist pinda - et läheme kuud harima icon_lol.gif
Sisuliselt elektriautodega on ka ju probleem - isegi, kui saame odava elektri lähima 50a jooksul on vaja tohutuid investeeringuid ülekandeliinidesse.
Selles osas odav elekter ja sealt vesinik oleks teatav tee - infrale langeks natuke väiksem koormus.
Samas ilmselt meie eluajal veel midagi kapitaalselt jama ei juhtu - lihtsalt kui pole võimalik laiata V6-V8 autoga töristame miski kolmesildrisega ringi 3L kuluga ja sisuliselt võiks siis kütus maksta ka 50kr/L ilma väga suure nurinata.
Muidugi selge on see, et võimas auto muutub järjest rohkem teatud sümboliks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 04.12.2010 18:05:41 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

No bakterite arendamine võib siiski pöörde tuua, aga mingi hetkel toiduks kasutatava taimega no way thumbs_down.gif

pool foorumi teemat oli siin seda bakteri-juttu.
ise olete parajad "bakterid"
maapind ja planeedi kandevõime on piiratud .. sellest võiks pihta hakata ..
teema on põhimõtteliselt õige - fossiilsete kütuste tarbimisele tuleb lõpp kunagi
Hetkel on võtmesõnadeks "hydrogen" "nuclear fusion" "solar energy" "renewable energy"
Tulevikku ei tea keegi, nagu olen aru saanud .. isegi lähitulevik ei huvita kedagi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2010 08:50:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Meil pole ju sellist pinda - et läheme kuud harima

Tegelikult on küll. Puhtalt USAs mingi osa maapinnast põldude harimisele jms pühendada ja sisuliselt piisab sellest et kogu maailm ära toita... muidugi arvestades palju autusid vaja ka toita siis see rapsi kasvatamine väga hea plaan pole, isegi kui üsna korralik osa kogu maailma põllupinnast selleks kasutatav oleks.
DeadZed, sest tulevikku pole - inimlollus on piiritu ja ilmselt kauaks me praegust elustiili nautida ei saa, mis isegi võimaldab meil tuleviku peale mõelda ja üritada kuidagi seda parandada, vaid ikka tuleb mingi keenjustesõda, mis kogu arengu ära nullib, või siis isegi kogu inimkonna. Ei imestaks kui seda teed mindaks, ausõna.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 05.12.2010 10:25:51 vasta tsitaadiga

Ega ikka toida USA põldude harimisega Maa homo sapiensist elanikke, ükskõik kui kõva keemia ja GMO abiga seda üritada. Või unustame ära liha-piima-juustu, kohvi, veini jms meeldivad hüved, mis väärtuslikku maad kasutavad.
Maal ei ole ju enam elaniku kohta 2 hektaritki bioloogiliselt produktiivset maad.

Mu vanavanaisal oli 6ha talu hea maaga ja ta polnud ka just rikas mees, juba ühe üle talve peetava veise jaoks on min 0,6 ha vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.12.2010 11:25:53 vasta tsitaadiga

See bakterite mahategemine on paras lühisilmsus - palju asju saab juppeks võtta ja nad efektiivsemalt tööle panna. Kui seda suudetakse tõuseb ka biosektori efektiivsus.
Päris Rimi reklaami laadset tuleviku ei oota, et sööme keedukaske ( icon_smile.gif ), aga kindlasti saa ei pea me lootma vaid seda, et hüperkallis igavese energiaga tuumajaam tööle saadakse.
Lisaks on teema see, et kasvõi lühemas plaanis on koolitussektor valet teed läinud - enamus õppis maakleriteks, vahendajateks, ehtajaks(siin ma muidugi nii skeptiline poleks, sest energia hinna tõusuga tuleb see pasiivmaja teema mängu ja seda enam iga mördiloopija ei tee- selles osas kasvab know-how ka ehitusektoris aina suurema kiirusega).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.12.2010 14:04:44 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
tsitaat:
Meil pole ju sellist pinda - et läheme kuud harima

Tegelikult on küll. Puhtalt USAs mingi osa maapinnast põldude harimisele jms pühendada ja sisuliselt piisab sellest et kogu maailm ära toita.
Kui sa suudad kogu selle kraami ilma energia-ressursikuluta mööda maailma laiali vedada ilma, et midagi rikneks ning kui usa kohaliku floora-fauna eluolu ei ole oluline siis jah.
Heineken kirjutas:
muidugi arvestades palju autusid vaja ka toita siis see rapsi kasvatamine väga hea plaan pole, isegi kui üsna korralik osa kogu maailma põllupinnast selleks kasutatav oleks.
Eelnevalt käis jutt toidust. Kui üritada ka kütust kasvatada siis võib selle plaani üsna kiirelt ära unustada. Viimased arvutused mida mäletan näitasid, et kolm neljandikku toodangust kulub selle põllu harimise ja kütuse tootmise peale.

Praktiliselt ainus biokütus millele ma hetkel natukenegi lootust annan, on "pisut" modifitseeritud vetikad mida saab ookeanides kasvatada. Hetkel küll ei oska kommenteerida kuidas see põlisasukatele meeldiks.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2010 15:28:34 vasta tsitaadiga

USA on üks suur kõrb mis ilma kunstniisutuseta jääb ise nälga.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2010 17:05:17 vasta tsitaadiga

Mu jutu point oli pigem see, et ei ole pooltki nii palju maad vaja et kogu maailm ära toita, kui võiks arvata, mitte see, et nüüd kõik USAs põldu harima peaks minema vmt. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.12.2010 18:02:42 vasta tsitaadiga

Lisaks maapinnale on tarvis ka vett ja toitaineid mille varal seda kraami kasvatada. Teoorias võid ka sahara kõrbes põllud püsti lükata ning kogu maailma toita.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 05.12.2010 18:08:41 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Mu jutu point oli pigem see, et ei ole pooltki nii palju maad vaja et kogu maailm ära toita, kui võiks arvata, mitte see, et nüüd kõik USAs põldu harima peaks minema vmt. icon_rolleyes.gif

USA põllumajandus on jah enamuses suur-tootmine ja pakkumine ületab tugevalt USA/Euroopa tarbimise.
ideena, jah, näiteks
ehitame tuumajaamad ja toit toodetakse "linna-farmides"
näiteks sellised:
http://arcagility.wordpress.com/2008/03/31/urban-design-proposals-for-3d-city-farms-sustainable-ecological-and-agricultural-skyscrapers/
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.12.2010 00:47:01 vasta tsitaadiga

Hispaanias asjad ikka üsna hapud:
http://www.propertyinspain.net/news/2010/11/spanish_property_sell-off/
Neil on ka päris atraktiivne tööstus, aga see ei konkureeri Itaaliaga...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2010 20:20:22 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Lisaks maapinnale on tarvis ka vett ja toitaineid mille varal seda kraami kasvatada. Teoorias võid ka sahara kõrbes põllud püsti lükata ning kogu maailma toita.

See kõik arvesse võetud. icon_rolleyes.gif
Ega keegi siis isegi teoorias ei mõtle et võiks nüüd kõrbe põllud püsti panna. icon_lol.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.12.2010 20:33:25 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
See kõik arvesse võetud.
Tõsi? Huvitav küll arvestades et USAs on juba pikemat aega tõsisem vee kriis.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 06.12.2010 22:59:44 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Heineken kirjutas:
See kõik arvesse võetud.
Tõsi? Huvitav küll arvestades et USAs on juba pikemat aega tõsisem vee kriis.

tõsi?
aga "desalination" ???
eesti keeles siis kas näiteks "desalineerimine" või "soola-eemaldus" ??
http://en.wikipedia.org/wiki/Desalination_plant

Meri on planeedil ju lõputu ...
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.12.2010 23:32:46 vasta tsitaadiga

Nüüd räägi kuidas see merevesi transporditakse mõne tuhande kilomeetri kaugusele sisemaale ning tuhandete tonnide kaupa maha valatakse põldude kastmiseks.


USAs on vee tarbimise koormus loodusele enam-vähem sama, mis kõrbe aladel.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 227, 228, 229 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.