Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Wi-Fi kräkkimine on muutunud tööstusharuks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.11.2010 11:23:22 Wi-Fi kräkkimine on muutunud tööstusharuks vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


Hiina osavad müügimehed teenivad mõistliku kopika tänu ammu teatud ja tuntud Wi-Fi krüpteeringuaukudele, pakkudes võrguvõtmeid lahti lammutavaid komplekte igaühele. Pakutav kooslus sisaldab Wi-Fi USB võrgukaarti koos Linuxi operatsioonisüsteemiga, võtmete murdmise tarkvara ja detailset õpetust kogu protsessi kohta.

Müük toimub nii internetis kui tänaval - huvilisi on igal pool hulgi. Sellisel viisil saavad vähese tehnotaibuga kodanikud omale netiühenduse "korraldada" ning naabruses levivaid ühendusi kasutusele võtta. Hinnad pole puust - umbes 24 dollari eest saab peale raua ja tarkvara ka koosluse seadistuse müügimehelt kohapeal.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 16.11.2010 11:55:29 vasta tsitaadiga

Loodetavasti kasutab üha enam terve mõistusega kodanikke korraliku võtmega WPA-d. See peaks asja neutraliseerima tiba.
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 12:20:07 vasta tsitaadiga

Uhuu kirjutas:
Loodetavasti kasutab üha enam terve mõistusega kodanikke korraliku võtmega WPA-d. See peaks asja neutraliseerima tiba.

Tervema mõistusega isikud teavad, et WiFi on saatanast ja ei kasuta seda üldse... icon_lol.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 13:41:08 vasta tsitaadiga

Kui ei kasuta lülita välja.Kui mul vaja on telefoniga wifit kasutada, siis lülin sisse ja kui lõpetanud siis välja.Pole ju mõtet 24/7 akut raisata ja potentsiaalset turvaauku lahtisena hoida.Sama käib ruuteri Wifi kohta thumbs_up.gif .
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 14:43:59 vasta tsitaadiga

Loodetavasti sunnib see Wifi kasutajaid kiiremini turvalisemale krüpteeringule üle minema thumbs_up.gif.
_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 17:22:00 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Kui ei kasuta lülita välja.Kui mul vaja on telefoniga wifit kasutada, siis lülin sisse ja kui lõpetanud siis välja.Pole ju mõtet 24/7 akut raisata ja potentsiaalset turvaauku lahtisena hoida.Sama käib ruuteri Wifi kohta thumbs_up.gif .


Täpselt, ise teen nii ka kui pole vaja siis välja. Harva kui läpakas taha ühendatakse paarkorda aastas.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 19:26:35 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Tervema mõistusega isikud teavad, et WiFi on saatanast ja ei kasuta seda üldse... icon_lol.gif

Krt, sellist tainamöginat ei tasuks arvutifoorumis küll ajada...

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 19:40:22 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Uhuu kirjutas:
Loodetavasti kasutab üha enam terve mõistusega kodanikke korraliku võtmega WPA-d. See peaks asja neutraliseerima tiba.

Tervema mõistusega isikud teavad, et WiFi on saatanast ja ei kasuta seda üldse... icon_lol.gif


WiFi-ga ei saa hakkama või?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 16.11.2010 20:10:13 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Uhuu kirjutas:
Loodetavasti kasutab üha enam terve mõistusega kodanikke korraliku võtmega WPA-d. See peaks asja neutraliseerima tiba.

Tervema mõistusega isikud teavad, et WiFi on saatanast ja ei kasuta seda üldse... icon_lol.gif


Tea nüüd, juhtmed ka nagu ebamugavad läpaka taga või nii...

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rundll
HV kasutaja
rundll

liitunud: 27.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 20:25:35 vasta tsitaadiga

ei mõista hetkel miks peaks tereve mõistusega inimene wifist eemale hoidma. paroolid ja värgid peal ei juhtu midagi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 20:42:03 vasta tsitaadiga

Uuride natukene, kuidas võrgud töötavad, näeme, et eks see parool vaid üks lihtkasutaja peletamine ole.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 23:02:18 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Uuride natukene, kuidas võrgud töötavad, näeme, et eks see parool vaid üks lihtkasutaja peletamine ole.


wpa+wpa2-psk ja asi turvaline + muuta ära ruuteri default nimi
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Medic
HV kasutaja
Medic

liitunud: 18.06.2004




sõnum 16.11.2010 23:45:59 vasta tsitaadiga

Eks igaüks vaatab asja oma mätta otsast. Isiklikult olen wifilt igasuguse krüpteeringu maha võtnud. Arvan, et mõistlik suhtumine "naabrite" poolt on parem kui ülemäärane krüpteerimine. Olgem ausad praktikas kasutaks ehk keegi minu Wifit vaid interneti ligipääsu saamiseks ning sellest mul ülemäära kahju nüüd kah pole.
Teab keegi rääkida, kas võib erakasutaja oma wifit ilma paroolita "igaühele" pakkuda või on see kuidagi reglementeeritud kah?

_________________
Smoking is the worst way to commit suicide, be more practical & use a gun!
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 23:49:20 vasta tsitaadiga

Medic kirjutas:
Eks igaüks vaatab asja oma mätta otsast. Isiklikult olen wifilt igasuguse krüpteeringu maha võtnud. Arvan, et mõistlik suhtumine "naabrite" poolt on parem kui ülemäärane krüpteerimine. Olgem ausad praktikas kasutaks ehk keegi minu Wifit vaid interneti ligipääsu saamiseks ning sellest mul ülemäära kahju nüüd kah pole.
Teab keegi rääkida, kas võib erakasutaja oma wifit ilma paroolita "igaühele" pakkuda või on see kuidagi reglementeeritud kah?


mis sellisest asjast arvad nagu wpa2-psk + mac control?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2010 23:57:55 vasta tsitaadiga

lokuta kirjutas:
MarioA. kirjutas:
Uuride natukene, kuidas võrgud töötavad, näeme, et eks see parool vaid üks lihtkasutaja peletamine ole.


wpa+wpa2-psk ja asi turvaline + muuta ära ruuteri default nimi

Kindlasti mitte.
Tehniliste üksikasjadega saab tutvuda täpsemalt laias laias internetis. Liigselt korrutada on narr.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murka_
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2010 00:12:51 vasta tsitaadiga

MAC-i saab spoofida, seega see ei muuda midagi. wpa-d ei ole just väga lihtne crackida, eriti kui parool on keeruline, aga kui on taskust võtta hunnik nvidia graafikakaartidega arvutitest koosnevat cloudi, siis saab mõne minutiga hakkama.

Enda majas crackiti ühel naabril wep parooliga ruuter lahti, muudeti ruuteri soft ära ja tehti igast jama ja vennike ei saanud enam ruuterisse sisse.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Medic
HV kasutaja
Medic

liitunud: 18.06.2004




sõnum 17.11.2010 00:15:47 vasta tsitaadiga

lokuta kirjutas:
Medic kirjutas:
Eks igaüks vaatab asja oma mätta otsast. Isiklikult olen wifilt igasuguse krüpteeringu maha võtnud. Arvan, et mõistlik suhtumine "naabrite" poolt on parem kui ülemäärane krüpteerimine. Olgem ausad praktikas kasutaks ehk keegi minu Wifit vaid interneti ligipääsu saamiseks ning sellest mul ülemäära kahju nüüd kah pole.
Teab keegi rääkida, kas võib erakasutaja oma wifit ilma paroolita "igaühele" pakkuda või on see kuidagi reglementeeritud kah?


mis sellisest asjast arvad nagu wpa2-psk + mac control?

wpa-2-psk on tegelikult "suhteliselt" turvaline. Suhtelise all pean silmas asjaolu, et tõenäolisemalt oleks lihtsam "sisse murda & vajalik info ära napata" kui wpa2-te muukima hakata. Seda muidugi eeldusel et "brute-force" rünnak vilja ei kanna & salasõna on selle rünnaku jaoks piisavalt keeruline valitud.
Mis puudutab mac kontrolli siis ka sellest on võimalik mööda pääseda.

Keegi aga ehk teab rääkida minu eelmise küsimuse asjus:
Kas erakasutaja võib oma wifit rahus jagada?

_________________
Smoking is the worst way to commit suicide, be more practical & use a gun!
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 17.11.2010 00:20:24 vasta tsitaadiga

Medic kirjutas:

Kas erakasutaja võib oma wifit rahus jagada?

Loe oma interneti teenusepakkuja lepingut. Üldjuhul on neti edasijagamine keelatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 17.11.2010 03:57:43 vasta tsitaadiga

WPA2 + RADIUS (TTLS) aitab. Kaabelvõrgus siis IEEE802.1x
Aga kui wifi keskkond on häireid täis, kas tahtmatult või tahtlikkult, siis ei jäe muud üle kui kaabel.
Ma loodan, et varsti on selleks valguskaabel icon_biggrin.gif on teine peenem, väga raskeati pealtkuulatav ja
meedium on plastik, mitte vask.

_________________
Windows, Linux serverite seadistamine.
Ruuterite, L2/L3 switchide, tulemüüride seadistamine.
tel. 58131888
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2010 07:16:38 vasta tsitaadiga

Eks krüpteering ole ainukene mingigi lahendus.
Mida pikem ja säbrusem parool, mis ei ole kuidagi seostatav sõnaga,seda parem ka on.
Seniks aga suudab minu masin kolme päevaga 30 miljonit parooli läbi kammida... Enamasti tuletatakse selline suur arv reeglistiku abil algse sõnaraamatu põhjal.

WPA-Enterprise on samuti omaette teema.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gil-Harris
HV kasutaja
Gil-Harris

liitunud: 19.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2010 10:03:45 vasta tsitaadiga

Kui hoida wifit vabana ja keegi selle sinu wifi kaudu käkki keerab on lihtsam tõestada et see ei olnud sina. Kui sul mingi räme krüpt peal siis alguses pekstakse ikka sind ja vb hiljem natuke hakkavad uurima et äkki keegi tõesti murdis sinu neti sisse ja ründas sealt kaudu midagi. Kui aga wifi vaba siis saad kohe näidata, näete mul on vaba. Et võis teha kes tahes ju.

Kuigi vabal wifil ka omi miinuseid ju. Pealtkuulamine ja värk.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2010 17:17:46 vasta tsitaadiga

Saksamaal on paroolita avalikud wifi võrgud keelatud näiteks.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 17.11.2010 18:57:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Isiklikult olen wifilt igasuguse krüpteeringu maha võtnud


Oma kitsa silmaringi avardamiseks küsin, mis moodi oled suutnud võtta maha WPA2 AES parooli, mis koosneb 64'st suurest-väiksest tähest, märkidest ning numbritest ja vahetub automaatselt iga päev? Kasutades brute-force'i, kulub selleks kõige umbkaudsema arvutuse järgi miljoneid aastaid, isegi, kui su arvuti suudab hekseldada läbi kümneid või isegi sadutuhandeid paroole sekundis.. Siinkohal ma pean silma siiski koduseid vahendeid.

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2010 19:32:48 vasta tsitaadiga

Kasutaja peab silmas paroolita võrku, mitte võtme hankimist läbi rünnaku.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2010 20:23:56 vasta tsitaadiga

pange parooli õäöü ja asi korras, keegi ei kisu prooli lahti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murka_
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2010 20:32:24 vasta tsitaadiga

lokuta kirjutas:
pange parooli õäöü ja asi korras, keegi ei kisu prooli lahti thumbs_up.gif

Miinimum on 8 märki, aga jah, enamasti inimesed, kes ei viitsi üle 24h kulutada peletab see küll eemale.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 29.12.2010 11:55:38 vasta tsitaadiga

Ei tea midagi, eesti kräkkeri dictionarys on ilmselt ka täpitähed olemas.
Ei tea kuidas see muudes ruutrites on, aga oma Linksys+Tomato omab automaatset parooligenereerimist. Tolle loodud märgijadas paar märki ära muuta (välistamaks võimalust et parooli väljaspoolt tuletada õnnestuks, lisaks saab ka mõne kirjavahemärgi lisatud et sõnastikud täies mahus külmaks teha) ja peakski turvaline olema. Kui kellelgi teisel vaja võrku kasutada siis saab kogu selle 64+ märgise parooli mõnel muul moel edastada.
TKIPil on prbleeme, seega panna kindlasti WPA2 AESi võrmehalduseks kasutama. Alamvõtmete genereerimine samuti sagedasemaks ja peaks ilusasti saavutama olukorra kus juhuproovija sisse ei saa ning tõsisem katsetaja samuti järeldusele jõuab et peab füüsiliselt sisse murdma/käsi väänama hakkama icon_wink.gif

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 29.12.2010 17:21:03 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
... ning tõsisem katsetaja samuti järeldusele jõuab et peab füüsiliselt sisse murdma/käsi väänama hakkama icon_wink.gif


Ja oh rõõmu kui too kord koos sõpradega ukse taha peaks saabuma icon_lol.gif

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 14:14:18 vasta tsitaadiga

Bruteforce isegi ~15 tähemärgiga võtab selja higiseks koduste vahendite puhul. Piisab kui parool pole sõnastikust otse loetav a la "korstnapühkija" (on küll sõnastikus), aga pühkijakorstna näiteks mitte ... seega sõnastik ei tööta ja üle jääb puhas bruteforce. Samas parool on kergesti meelde jäetav. Muidugi võib igast numbreid, kirjavahemärke jms. vahele pista.

Kui võtta aluseks a-Z (26 märki), saame variante 26^14 = 64,509,974,703,297,150,976 varianti ehk kui kodune masin suudaks isegi 100 miljonit parooli sekundis pakkuda (GTX CUDA'ga saab üle milli ehk!?) siis 531,855 aasta pärast saaksid tulemuse kätte küll ... icon_lol.gif

Samas 6 tähemärki pikk parool kukuks sellise lahenduse juures vaid ~3 sekundiga!!

Kui nii mõelda siis mu kodune 64 märki pikk WPA2 on vist "tsipa" ülepingutatud. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.02.2011 22:15:37 vasta tsitaadiga

Le Inc, tõenäosus on küll väga madal, aga isegi su 64-kohalise parooli võib esimese sekundiga kätte saada.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2011 22:58:49 vasta tsitaadiga

mis te ikka jamate lükake kõik ruuterid mis toetavad 14 kanali peale siis suht rahu majas sest suuremosa wifi kaarte ei toeta seda kanalit icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2011 22:53:02 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Le Inc, tõenäosus on küll väga madal, aga isegi su 64-kohalise parooli võib esimese sekundiga kätte saada.

WPA2 + AES cryptiga?

Kui on mingi meetod leiutatud peale brute-force siis on see võimatu koduste vahenditega .. vaevalt et superarvuteid naabri Maali wi-fi kräkkimiseks kasutama hakatakse? icon_lol.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.02.2011 05:18:28 vasta tsitaadiga

Le Inc, täiesti võimalik on ju kohe esimesel proovimisel õige võti sisestada, probleem on vaid selle juhtumise tõenäosuses.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2011 12:19:57 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Le Inc, täiesti võimalik on ju kohe esimesel proovimisel õige võti sisestada, probleem on vaid selle juhtumise tõenäosuses.


Selle jaoks ongi olemas tõenäosusteooria. Kui ma kasutan 64 tähemärgi pikkuses paroolis suvalisi väike ja suur tähti ning numbreid, saades kokku 62 erinevat märki, siis kõigi kombinatsioonide arv on kokku 9,6196x10^111. Kuna tõenäosus teooria lähtub eeldusel et soodsad võimalused jagatakse kõikide võimalustega, siis põhimõtteliselt 1 / 9,6196x10^111 * 100 peaks tabamise protsent olema!?

Pead ikka eriline õnneseen olema et võtme genereerimine õnnestub esimesel korral. Meie tavalises Newtoni 4 füüsikaseadust jälgivas maailmas on see sisuliselt võimatu.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Wi-Fi kräkkimine on muutunud tööstusharuks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.