Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  HV foorumiga seotud mured/ettepanekud/lahendused VIII märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 00:51:46 HV foorumiga seotud mured/ettepanekud/lahendused VIII vasta tsitaadiga

Tulistan siia "puusalt" paarist teisest teemast silma jäänud problememi...
Ja ühest teemast tekkinud idee...


DigeBeni kirjutas:
... olen mõelnud, et selliste olukordade vältimiseks tuleks lausa reeglitesse mingi punkt genereerida. Päris paljud ei saa aru, et järelturul ei kehti samad reeglid ja tavad nagu poest kaupa ostes. Erasisikute vahelise tehingu puhul on garantii puhtalt müüja vastutulek ostjale (mis tuleb ka väga konkreetselt kokku leppida) ja sellest tulenevate riskide tõttu on ka kaup oluliselt odavam, kui poes. Juhul, kui need riskid ei ole vastuvõetavad, siis ei ole muud valikut, kui tuleb oma kaupa edaspidi poest osta. Juhul, kui otsustada ainult teemaalgataja jutu järgi, ei näe mina temal siinkohal mingit vastutust olukorra ees, kui garantii osas ei eksisteerinud mingit täiendavat kokkulepet, siis peab eeldama, et kehtis vaid käimamineku garantii ja selle rakendamine nädalaid hiljem ei ole enam õigustatud ...

tsitaat:

DigeBeni, jah, see võiks küll kirjas olla, a`la stiilis:
Et käimamineku garantii kehtib maksimaalselt üks nädal peale tehingu toimumist.
Nädal peaks olema piisavalt pikk, et isegi väga kiire elutempo korrals jõuaks ostja kauba ära testida.


Ise samuti arvan et ilmselt tõesti, tuleks reeglites ära defineerida mõiste "käimamineku garantii" , aitaks vältida segadust...
Kellele tingimused ei sobi, eks ise teab...kus ja mismoodi müüb, samas HV maine hetkel kannatab...

Pmst, enda arvates "käimamineku garanti"i võiks olla näiteks 3 päeva tehingu toimumise hetkest, kui pole kokkulepitud teisiti?
Kel muidugi pikalt testitud kaup, vms.. alati võib ju rohkem anda omal riiskikol... icon_wink.gif
Mina oma müüdud asjadele annan tavaliselt 7 päeva... icon_rolleyes.gif

EDIT: Ehk äkki oleks mõistlik "hägune" käimamineku garantii ärifoorumite konkreetselt reeglites ära defineerida?
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 07:07:48 vasta tsitaadiga

Eelmine teema paisus päris suureks, tegin uue teema kui ka lisasin uue küsitluse käimamineku garantii kohta.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 07:26:04 vasta tsitaadiga

3 päeva on lagi, oma probleem kui nt. pole ostetud "videokaarti/protsessorit jne. võimalik pooliku arvuti peal testida"
Mobladele, fototehnikale jms. piisaks ka ühest päevast, saab ju kohe ära katsetada kas toimib või mitte. 3 päeva on ülearune luksus selle ajaga suudetakse ostetud "jubinaga" mida iganes korda saata..
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.08.2010 09:52:56 vasta tsitaadiga

Mitte tehingu toimumise hetkest, vaid kauba kätte saamise päevast.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 09:56:16 vasta tsitaadiga

Valisin küsitluses "Pigem jah" - ise ostes alati küsinud, kas müüja (käimamineku) garantii annab.
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 12:05:58 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Mitte tehingu toimumise hetkest, vaid kauba kätte saamise päevast.


Point, aga ega ma asjata ei kirjutanud, et "tulistasin puusalt"...
Asja mõte oli tekitada väike arutelu sellel teemal, hetkel on seadusega pahuksis foorumis justnimelt selle hägususe tõttu 2 teema tüleval...

Kui idee poolehoidu ei leia, jumal temaga...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 13:49:06 vasta tsitaadiga

Hetkel küsitluse tulemused näitavad, et rahvas pooldab küll konkretiseerimist.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lewis
HV kasutaja
Lewis

liitunud: 09.01.2005




sõnum 31.08.2010 14:00:56 vasta tsitaadiga

Seda peaks kohe kindlasti tegema. Kuigi tavaliselt kui midagi müünud olen. Annan alati enda poolse käimamineku garantii ja kui paari päeva jooksul midagi juhtuma peaks, siis võtku ostja ühendust ja üritame lahenduse leida. Ja pooldan ka 3 päeva laeks, muidu läheb tõesti luksuseks kätte ära. Eks igaühel on võimalus rohkem anda, kui soovi on.
_________________
Mu ainumas Twitch kanal: https://www.twitch.tv/m6hh
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 16:11:41 vasta tsitaadiga

nupud postituste paremas ülenurgas on pildid, mis pahatihti laevad omajagu aeglaselt.
kas piltidele sinna mingit placeholderit (soovitavalt nupu suuruses) ei saaks tekitada, et ei peaks nende kõikide laadimist ootama?

ma kipun päris tihti näiteks 'muuda' asemel 'tsiteeri' vajutama.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 31.08.2010 20:35:53 vasta tsitaadiga

Lihtsalt tekkis mõte,et kas nt piiratud kasutajal oleks üldse õigust enam mingit äri ajada HV-F icon_rolleyes.gif Lisaks sellele staatusele võiks olla ka piiratud ligipääs äriteemadele jne icon_rolleyes.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6004761#6004761 see teema jäi silma..
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 20:37:37 vasta tsitaadiga

Totaalne ärikeelamine peale esimest probleemi on ehk liiga karm, selleks on antud kasutajale üldse 2 võimalust.
Kui 2 "võimalust" on kasutatud, siis 3-s Piiratud kasutaja rank tähendab juba eluaegset bänni HV foorumist.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.08.2010 21:15:04 vasta tsitaadiga

Väikse ääremärkusena - käimamineku garantii on ühene, kindel mõiste.
Ja selle all käsitletakse ainult seda, et kui "seadme sisselülitusnuppu vajutada", siis läheb ta tööle.

Igasugused ajalised määrangud, a la: 15 minutit, 1 tund, kolm päeva jms. on juba fikseeritud kestvusega garantii.
-------------------------------------
Sellel, et sellel vahet tehakse, on päris kindlad põhjused. Peamise põhjusena siis see, et ostja / uus omanik ei suudaks ise tekitada seadmele remontimatuid vigastusi, koos siis selle seadme müüjale tagasiandmisega.

Karm värk, aga nii see on, kuna liialt palju on "nutikaid" icon_wink.gif , kes oskavad nende kõikvõimalike "kolm päeva, nädal aega" jooksul teha seadmega juba piisavalt palju kõikvõimalikke "tehinguid" - kasvõi millegi terve vahetus katkise / või kehvema / odavama vastu vms.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 21:16:37 vasta tsitaadiga

Selle kohta teeks eraldi küsitluse

Kas käimamineku garantii peaks kestma:

a) 15 sekundit
b) 15 minutit
c) 1 tund
d) 24 tundi
e) 3 päeva
f) 1 nädal

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 21:28:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Etz kirjutas:
....Pmst, enda arvates "käimamineku garanti"i võiks olla näiteks 3 päeva tehingu toimumise hetkest, kui pole kokkulepitud teisiti?


Millal see 3 päeva hakkab ja millal on tehing toimunud?
Kas peale raha ylekandmist/kätte saamist või kauba kätte saamist?
Sest kui tehing on toimunud peale raha laekumist ja keegi saadab näiteks eesti postiga paki, siis garantii lõppeb ennem ära kui kaup on kohale toimetatud icon_confused.gif Viimasel ajal need pakid ja maksikirjad ikka väga venivad
See oleks nüüd küll kehv variant

3 päeva variant võiks olla siis juba käest kätte tehingul ja postiga saates nädal.....näiteks

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:20:10 vasta tsitaadiga

See on juba omaette küsimus, mis hetkest seda lugema hakata, hetkel käib arutlus pigem selle üle kas üldse seda ärifoorumite reeglistikus fikseerida või mitte... icon_rolleyes.gif

Aga postipakkide venimine on omaette teema, teinekord ei pruugi sa seda ka nädalaga kätte saada icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:25:23 vasta tsitaadiga

Mõnedel OEM sülearvutite tootjatel (näiteks kunagine Fujitsu Siemens, Fujitsu kohta ei tea) on kombeks arvestada tootmise hetkest lisaks tavagarantiile 3 kuud kuni ½ aastat garantiid juurde, et vähemalt selle perioodi jooksul suudetakse see läpakas ikka maha müüa.

Võib-olla koos saatmiste jne värkidega tuleks arvestada perioodiks näiteks 5 tööpäeva?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:27:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mõnedel OEM sülearvutite tootjatel (näiteks kunagine Fujitsu Siemens, Fujitsu kohta ei tea) on kombeks arvestada tootmise hetkest lisaks tavagarantiile 3 kuud kuni ½ aastat garantiid juurde, et vähemalt selle perioodi jooksul suudetakse see läpakas ikka maha müüa.

Võib-olla koos saatmiste jne värkidega tuleks arvestada perioodiks näiteks 5 tööpäeva?


5 tööpäeva on ju suht sama kui nädal ( 7 päeva). Pühapäeval pakid niikuinii ei liigu ja osad pakid ei liigu ka laupäeval ( lehed liiguvad, aga pakke vist estpost ei saada, kui see just kulleriga saadetud pole)

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:31:06 vasta tsitaadiga

No siis ikkagi kättesaamisest (peab olema tõestatav tsekiga) 3 päeva (mitte tööpäeva!) icon_question.gif icon_idea.gif thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:41:50 vasta tsitaadiga

3 päeva kättesaamisest oleks norm, sest kui isegi smartpostiga saata, siis on tõestatav smsi-ga, kulleriga, siis paki peal kirjas jne. Käest kätte tuleks vist pilt teha icon_biggrin.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:51:42 vasta tsitaadiga

... minu algse idee kohaselt tähendab "käimamineku garantii" võimalust veenduda toote korrasolekus või lubatule vastavuses. Ajaühik on seejuures rohkem mõistlikkuse printsiipi järgiv aspekt ehk kuna nimigi viitab, peab see tõestama toote käima minekut, mitte võimalust n+1 aega seda krt teab mismoodi kasutada või testida. Paraku mingi mõõdetav ühik oleks siiski vajalik, muidu jääks see mõiste ikka liialt vaieldavaks. Aeg on ainuke ühik, mida on võimalik erapooletult kontrollida ja see ei oleks oma iseloomult siis otseselt mitte garantii aeg vaid aeg, mille jooksul peab ostja jõudma kauba korrasolekus põgusalt veenduda. Mingist absurdsest minutimängust ei ole antud juhul mõtet rääkida, juba sellepärast, et n. fotoka võid sa tõepoolest pakist juba postkontoris välja võtta ja paar klõpsu teha aga emaplaadi korral tuleb see siiski reeglina töötavaks masinaks monteerida, et selle olekus veenduda ja see võtab oluliselt rohkem aega. Seega jah, ka käimamineku garantii vajab ajalist faktorit ja eelmainitud 3 päeva alates kauba kätte saamise hetkest peaks olema enam, kui küll. Juhul, kui on ette näha, et sellest ajast ei piisa, tuleb sellest eelnevalt teada anda, tehingujärgselt muutunud asjaolud ei saa olla teise poole jaoks enam kohustavad. Ajalise faktori tõestamiseks kõlbaks postiasutuse kviitung, seega tasub see alati alles hoida ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:55:22 vasta tsitaadiga

DigeBeni, thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2010 23:59:43 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... minu algse idee kohaselt tähendab "käimamineku garantii" võimalust veenduda toote korrasolekus või lubatule vastavuses. Ajaühik on seejuures rohkem mõistlikkuse printsiipi järgiv aspekt ehk kuna nimigi viitab, peab see tõestama toote käima minekut, mitte võimalust n+1 aega seda krt teab mismoodi kasutada või testida. Paraku mingi mõõdetav ühik oleks siiski vajalik, muidu jääks see mõiste ikka liialt vaieldavaks. Aeg on ainuke ühik, mida on võimalik erapooletult kontrollida ja see ei oleks oma iseloomult siis otseselt mitte garantii aeg vaid aeg, mille jooksul peab ostja jõudma kauba korrasolekus põgusalt veenduda. Mingist absurdsest minutimängust ei ole antud juhul mõtet rääkida, juba sellepärast, et n. fotoka võid sa tõepoolest pakist juba postkontoris välja võtta ja paar klõpsu teha aga emaplaadi korral tuleb see siiski reeglina töötavaks masinaks monteerida, et selle olekus veenduda ja see võtab oluliselt rohkem aega. Seega jah, ka käimamineku garantii vajab ajalist faktorit ja eelmainitud 3 päeva alates kauba kätte saamise hetkest peaks olema enam, kui küll. Juhul, kui on ette näha, et sellest ajast ei piisa, tuleb sellest eelnevalt teada anda, tehingujärgselt muutunud asjaolud ei saa olla teise poole jaoks enam kohustavad. Ajalise faktori tõestamiseks kõlbaks postiasutuse kviitung, seega tasub see alati alles hoida ...


Tegid puust ja punaseks thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.09.2010 00:34:13 vasta tsitaadiga

Liialt sinisilmne pole ka m6tet olla, kuna inimesed on ikka v2ga leidlikud, et midagi nupukalt 2ra vahetada ja siis vana tagasi myya.

Nii, et enne garantii andmist peavad toimuma kindlad toimingud, mis sellised asjad juba eos suudab v2ltida - garantiikleebised, kindate kokkulepetega lepingud jms. Pole sugugi nii, et ytlen sõna garantii ja siis edasi on kuidas on.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2010 10:06:55 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Liialt sinisilmne pole ka m6tet olla, kuna inimesed on ikka v2ga leidlikud, et midagi nupukalt 2ra vahetada ja siis vana tagasi müüa.

Nii, et enne garantii andmist peavad toimuma kindlad toimingud, mis sellised asjad juba eos suudab v2ltida - garantiikleebised, kindate kokkulepetega lepingud jms. Pole sugugi nii, et ytlen sõna garantii ja siis edasi on kuidas on.

Postitatud mobile device


Ära nüüd üle kah pinguta onju... icon_lol.gif
Mis sa tahad väita et kõik asjad, mis ma siin HV`s olen müünud olen garantiiplommide alla pannud või icon_rolleyes.gif
Pealegi, mismoodi sa kujutaksid endale ette näiteks emaplaadi varustamist garantikleebistega, et ostja jumala eest mõnda jubinat sealt maha ei murra/jooda või trükplaadil radasid katki ei teeks, proset valetpidi socketisse ei topiks, jms?

Keevitan avamatusse raudkasti või hakkan seifiga saatma, võtme saadan peale "käimamineku" garantii lõppu? icon_lol.gif

Kui sa nii väga kardad, et ostja sind tüssab siis parem ära müü sellisele või ära müü oma asju üldse... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.09.2010 17:35:00 vasta tsitaadiga

Etz: Huvitav, siis miks küll on:
- kasvanud kõvasti suuremaks garantiikleepsude tegemine või siis valmiskleepsude ostmine
- miks küll järjest rohkem märgistatakse - endale teadaolevate märkidega / tunnustega tehnikat.

Ja seda tehakse selleks, et tund / või paar päeva hiljem - näiliselt õiget asja, kuid tegelikult hoopis mõnd teist, tagasi ei saadetaks. icon_wink.gif
------------------------------------
See ei pea nii minema, kuid kui läheb, siis pole kedagi teist süüdistada, peale iseennest, et enda suures laiskuses midagi ette ei viitsinud ette võtta. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2010 20:44:24 vasta tsitaadiga

tahanteada,
eusa_wall.gif icon_rolleyes.gif kopp.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2010 21:04:00 vasta tsitaadiga

jäägem ikka mõistuse piire

Kui tõesti on mõned inimesed, kes viivad toote garantii ajal ylepiiri, et see peesse läheb, siis see tuleb siin nädala või paariga välja ja neile enam ei myyda yhtegi toodet jne

ot:
Etz: Huvitav, siis miks küll on:
- kasvanud kõvasti suuremaks garantiikleepsude tegemine või siis valmiskleepsude ostmine


mis asjad need veel on icon_eek.gif

ja kas
tahanteada sul on nende kleepsude tööstus, et tead nõudluse suurenemisest?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2010 20:45:21 vasta tsitaadiga

Kui palju maksab Varia ärifoorumis uue teema loomine?
Olen autentinud ja näitab, et tasuta teema saan, aga ei näita, palju tasulise teema loomine maksab.
Reeglitest ka ei leidnud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2010 20:56:32 vasta tsitaadiga

Aga tee omale tasuta teema ära. Siis näed icon_razz.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.09.2010 18:55:40 vasta tsitaadiga

ma ei saa aru miks osad inimesed ei pane müügiteemadele ei alghinda, minimaalset müügihinda ega ka ostakohet.
ehk siis tüüp teeb teema kus mitu vidinat müügis ja ühelgi pole hinda märgitud.
hakatakse siis mingist mõttetust summast pakkuma ja teema kogub poste.
lõpuks siis moksa otsast mainitakse mingi enamvähem hinnasoov ka ära.
kurat kas on raske seda kohe alguses teha? thumbs_down.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2010 19:32:42 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:

.....lõpuks siis moksa otsast mainitakse mingi enamvähem hinnasoov ka ära....

....mis on sageli nii ulme, et peale seda teema kaob või hakatakse meeleheitlikult "up-e" tegema.
Enam-vähem kindel laks, kui alghinda pole on asja omanikult jubedad hinna ootused peal.
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2010 20:01:53 vasta tsitaadiga

Käimamineku garantii: ostja kontrollib esimesel võimalusel asja funktsioneerimist ja töös püsimist (ülekuumenemine vms). Kui see on tehtud on garantii läbi. Kui seda mõistliku aja jooksul ei tee, saab garantii samuti läbi. Garantii seisneb kauba tagasi võtmises või kompenseerimises, sõltuvalt müüja tahtest. Kui tagastamisel lisanduvad transakulud siis need pooleks.
HV-s toimunud tehingute puhul kehtib nimetatud garantii kui pole kokku lepitud teisiti.

Parandage ja täiendage.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2010 22:54:38 vasta tsitaadiga

5 ööpäeva on igati OK käimaminemiseks kui müüja pole ise teisiti andnud, nädal vms nagu ise annan oma asjadele thumbs_up.gif
Müüdavale alghinna määramise peaks kah kohustuslikuks tegema kui ole ÄA teema.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2010 12:47:42 vasta tsitaadiga

Kohustuslik alghind tähendaks et jääb ära igasugune "pange veel juurde, selle hinnaga ei lähe" või "sobiva pakkumise puudumisel jätan õiguse mitte müüa" sest alghind kui selline pmst kohustab müüma ja selle vältimiseks hakkaks mingi hämamine. Nii et pigem olgu see soovituslik.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 10.09.2010 00:07:34 vasta tsitaadiga

Ei jätka lineaarset teemaarendust, kuid... Kas strikethrough lisamist on keegi kaalunud?
Nii mõnigi postitus on selle tõttu ära jäänud icon_razz.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2010 20:16:39 vasta tsitaadiga


see, et mis värk nende ps-idega on?
hakkas lampi vilkuma ja tõmblema see asi seal ja number ka kahtlane icon_lol.gif

edit: nüüd jälle asi ok
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2010 20:40:57 vasta tsitaadiga

Mis siin muud ikka kui, et vahest tuleb privasid lugeda ka icon_smile.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.09.2010 00:32:01 vasta tsitaadiga

Jah mul oli ükskord sama.CTRL+F5 aitas thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joulukas
Kreisi kasutaja
joulukas

liitunud: 02.12.2001




sõnum 12.09.2010 10:32:29 vasta tsitaadiga

Kuna DigeBeni suunas vestluse garantii teemadel siia - siis täpsustaksin natuke https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=466287&highlight= teemas öeldut:

Ollaz: Kui sa minu postitusi tähelepanelikult lugesid, siis minu kommentaar oli mõeldud seiga kohta kus ordi ja Ox.ee garantii tingimusi välja toodi - ei mõelnud kuidagi, et foorumis oma kasutatud asja müümisel 2 a pretensioonide esitamise aega andma peab. Teine punkt mis puudutab tõendamis kohustust - siis see ei puuduta kuidagi remonti vaid ainult seda, kes ekspertiisi eest maksab - ehk minimaalselt esimesel 6 kuul maksab selle igal juhul müüja ülejäänud 1,5 a jooksul võib müüja selle raha küsida tarbijalt. Kui selgub, et tegemist on garantiilise veaga, siis maksab müüja selle ekspertiisi tarbijale tagasi. Kes remondi eest maksab, on seotud ikka sellega, kes vea tekkimises süüdi on.

Mikk36: http://www.tka.riik.ee/kkk-korduma-kippuvad-kusimused/?highlight=garantii nimetatud lingil on Tarbijakaitse tõlgendus nimetatud küsimusele. Lühidalt öeldes on Tarbijal 2 a pretensioonide esitamise õigus, kus esimesel 6 kuul tasub ekspertiisi müüja ja ülejäänud 1,5 a jooksul tarbija, nagu ka ennist öeldud. Lisaks sellele on müüjal õigus anda asjale lisagarantii ehk müügigarantii, mis annab tarbijale võrreldes pretensioonide esitamise ajaga täiendavaid hüvesid. Näiteks asendus seade või maksab ekspertiisi tasu 2a jooksul tarbija eest.

Täpset sõnastust, kus öeldi, et tarbijale garantii andmisel ei tohi kasutada lühemat perioodi kui 2a, mis on pretsensioonide esitamise aeg ma veel otsin.

EDIT: http://www.tartutarbija.ee/?q=node/41 leheküljel on kommentaar VÕS-i lõikude kohta, kus garantiist juttu.

Lisaks täpsustaksin, et tegelikult, kui rääkida pretensioonidest, garantiist või müügigarantiist, tuleks vajadusel täpsustada, millest täpselt jutt, kuna viimaste tähendused on erinevad - täpselt nagu ka teemaalgatamise põhjustanud juhtum, kus "Käimamineku garantii" erinevaid tähendusi põhjustas.

_________________
HinnaVaatlus liituja nr. 285
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2010 10:58:39 vasta tsitaadiga

Tea, kas on teema juba püstitatud või mitte, aga kas oleks võimalik muuta foorumisse postitatud lingid automaatselt klikitavaks teise taseme domeeninimeks, nt
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=466473&start=0

muuta automaatselt
hinnavaatlus
[url=http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=466473&start=0]hinnavaatlus[/url]


Samuti ka väliste linkidega, nt
http://www.24tundi.ee/?id=311772

muuta
24tundi
[url=http://www.24tundi.ee/?id=311772]24tundi[/url]

icon_question.gif

Muidugi jääks küsimus, kuidas lahendada kolmanda taseme domeeninimed (nt hv.ee vs foorum.hv.ee) ja ka www.website.info vs forum.website.info vs website.info/forum...

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2010 11:09:22 vasta tsitaadiga

... milleks see hea oleks ? Misiganes link on ju klikitav, kui sa seda code tag'ide vahele ei topi icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2010 11:22:24 vasta tsitaadiga

Näeks viisakam välja icon_biggrin.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2010 11:31:06 vasta tsitaadiga

joulukas kirjutas:
Ollaz: Kui sa minu postitusi tähelepanelikult lugesid, siis minu kommentaar oli mõeldud seiga kohta kus ordi ja Ox.ee garantii tingimusi välja toodi - ei mõelnud kuidagi, et foorumis oma kasutatud asja müümisel 2 a pretensioonide esitamise aega andma peab. Teine punkt mis puudutab tõendamis kohustust - siis see ei puuduta kuidagi remonti vaid ainult seda, kes ekspertiisi eest maksab - ehk minimaalselt esimesel 6 kuul maksab selle igal juhul müüja ülejäänud 1,5 a jooksul võib müüja selle raha küsida tarbijalt. Kui selgub, et tegemist on garantiilise veaga, siis maksab müüja selle ekspertiisi tarbijale tagasi. Kes remondi eest maksab, on seotud ikka sellega, kes vea tekkimises süüdi on.

Minupoolne tõlgendamise viga vist, ma sain aru, et arutelu siiski kehtib veel kodanik -cocain- probleemi põhjal.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.09.2010 12:12:23 vasta tsitaadiga

joulukas: Muide -ikka paned puusse - uue toote korral ei anna sulle garantiid mitte müüja, vaid müüja vahendab tootja poolt antud garantiid, millele siis otsa keevitatakse see kuulus, kuni kahe aastane pretensioonide esitamise nõue. icon_smile.gif

Seega on palju õigem osta toode, millel on tootjapoolne garantii 3-5 aastat, mitte nii, et loodetakse uljalt, et olen kava icon_biggrin.gif l ja ostan 6-kuulise garantiiga asja, küll ma siis saan 2 aastat garantiid - no ikka ei saa küll - 6 kuud vastutab tootja, pärast seda on müügifirma suuremat sorti heatahtlikkus, et kas tahetakse sellega garantiis tegeleda või leiutatakse võtteid, kuidas omanikule öelda, et: "Selle lõhkusite ise ära ja see ei käi rohkem garantii alla". icon_smile.gif
-----------------------------------------------
See siintoodu, on päris tõsi ja reaalne elu - näen iga natukese aja tagant masinaid, mille tehase garantii on läbi ning keegi ei taha midagi teada utoopilisest 2-e aastaset garantiist. Omanikule öeldakse, et "ise lõhkusite", garantii ei kehti ja laduge 4000-6000 letti uue emaplaadi eest.

Ja ongi hüper-imegarantii-Story lõppenud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.09.2010 12:38:40 vasta tsitaadiga

Käimaminekugarantii teemat jätkates - lihtsalt igaks juhuks märgin, et üheks erandiks, mille puhul käimaminekugarantii kehtivust saab väga täpselt fikseerida (käivituste ja tööaja loendur on sisse ehitatud), on kõvakettad ja see laiendab sama täpsuse taseme ka kõigile kõvaketast sisaldavatele seadmetele. Kas peaks neile mingi täpsema erireegli kehtestama? A´la "10 käivitumist" või "1 tund töötamist".
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joulukas
Kreisi kasutaja
joulukas

liitunud: 02.12.2001




sõnum 12.09.2010 15:25:12 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
joulukas: Muide -ikka paned puusse - uue toote korral ei anna sulle garantiid mitte müüja, vaid müüja vahendab tootja poolt antud garantiid, millele siis otsa keevitatakse see kuulus, kuni kahe aastane pretensioonide esitamise nõue. icon_smile.gif

Seega on palju õigem osta toode, millel on tootjapoolne garantii 3-5 aastat, mitte nii, et loodetakse uljalt, et olen kava icon_biggrin.gif l ja ostan 6-kuulise garantiiga asja, küll ma siis saan 2 aastat garantiid - no ikka ei saa küll - 6 kuud vastutab tootja, pärast seda on müügifirma suuremat sorti heatahtlikkus, et kas tahetakse sellega garantiis tegeleda või leiutatakse võtteid, kuidas omanikule öelda, et: "Selle lõhkusite ise ära ja see ei käi rohkem garantii alla". icon_smile.gif
-----------------------------------------------
See siintoodu, on päris tõsi ja reaalne elu - näen iga natukese aja tagant masinaid, mille tehase garantii on läbi ning keegi ei taha midagi teada utoopilisest 2-e aastaset garantiist. Omanikule öeldakse, et "ise lõhkusite", garantii ei kehti ja laduge 4000-6000 letti uue emaplaadi eest.

Ja ongi hüper-imegarantii-Story lõppenud. icon_smile.gif


Sa ei ole päris kõike korralikult läbi lugenud:

Müüja saab anda asjale lisa garantii, seda nimetatakse müügigarantiiks ning sellega annab müüja tarbijale lisaks mingi hüve
EDIT: müügigarantiiga ei saa tarbija õiguseid piirata, näiteks öelda, et tootel on aastane garantii, kuigi pretensioone saab esitada 2a jooksul

Tootja annab oma tootele garantii, mille jooksul tootja on valmis vigase toote tasuta remontima või asendama
EDIT: Tootja garantii on tõesti see mida müüja vahetab. Kui müüjal on õigus ja võimalus, võib ta remondi või vahetamise viia läbi ka ise ning ajada asju tootjaga tarbijat puutumata.

Pretensioonide esitamise õigus ei ole otseselt seotud garantiiga ning tähendab seda, et tarbijal on õigus 2 aasta jooksul pöörduda tootja vigade kõrvadamiseks müüja poole. Kusjuures esimesel 6 kuul peab ekspertiisi tegema müüja, ülejäänud 1,5a jooksul võib seda raha küsida tarbija käest.
EDIT: 2 aastat on see aeg, mille jooksul eraisikul on õigus saada tootja vigade kõrvaldamist, hoolimata tootja garantii pikkusest.

See 2a ei "keevitata" sinna otsa vaid see ongi see aeg, mille jooksul sul tasuta parandamist/asendamist loota on - see millist garantiid pakub tootja, sind tegelikult ei huvita, kui see on lühekm kui 2 aastat.

Selle "ise tegid katki" vastu aitab sõltumatu ekspertiis, mille tootja/müüja peab garantii vea korral tasuma

_________________
HinnaVaatlus liituja nr. 285
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.09.2010 20:30:35 vasta tsitaadiga

joulukas, garantii kuus kuud on väga levinud Eesti müügivõrkudes, eriti just kuluvmaterjalide, näiteks akude, korral.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joulukas
Kreisi kasutaja
joulukas

liitunud: 02.12.2001




sõnum 12.09.2010 21:08:29 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
joulukas, garantii kuus kuud on väga levinud Eesti müügivõrkudes, eriti just kuluvmaterjalide, näiteks akude, korral.


Ja tegelikult kehtib ka igasuguse muu mudru kohta, mis ajahambale igavesti vastu ei pea, printeri tint on vast parim näide.

Ja tõesti kuluvmaterjalil on teistsugused garantii tingimused kui põhiseadetel.

_________________
HinnaVaatlus liituja nr. 285
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.09.2010 21:52:11 vasta tsitaadiga

joulukas, muud tingimused ei ole siinkohal tähtsad, loeb vaid see, et kestuseks ei pea ütlema minimaalselt 2 aastat, vaid võib öelda suvalise numbri alates kuuest kuust.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.09.2010 17:18:08 vasta tsitaadiga

Ddoc faile võiks saada ka manuseks lisada.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  HV foorumiga seotud mured/ettepanekud/lahendused VIII mine lehele 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.