|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
06.07.2010 12:12:12
|
|
|
jah usa valitsusel on muidugi tähtis, et ta kodanikud läheks mehhiko randa puhkama(ja viiksid raha riigist välja) või siis on neil üli tähtis, et lõuna poolsed turismibüroo harukontorid saaksid rohkem raha, kui ida või lääne poolsed(eriti tähtis on see suurtele reisi firmadele, sest kui inimene ei saa lõunas puhata, siis ei puhka ta arvatavasti üldse), selle jaoks nad sunnivad raha abil ajakirjanike kirjutama valet või kui see ei aita, siis nad lihtsalt kõrvaldavad mitte sobivad ja panevad sobivad asemele.
Scardi puhul on ka usa valitsus võtnud abile teised meetmed, suunab päikese talle täpselt pähe, et ta segaselt kirjutaks ja ise ennast sõimaks...
It's a conspiracy man!
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
06.07.2010 13:24:10
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| jah usa valitsusel on muidugi tähtis, et ta kodanikud läheks mehhiko randa puhkama(ja viiksid raha riigist välja) |
No Mehhikosse ei minda enam päris kaua juba massiga puhkama
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.07.2010 23:52:18
|
|
|
Hoiatused üleval, aga uuemaid andmeid pole:
Tourism in Mexico is a very large industry. Mexico is the number one destination for foreign tourists within the Latin America region, ranking worldwide in the tenth place in terms of the international tourist arrivals, with 22.6 million visitors in 2008 while US dollar travel spending by all visitors rose 3.4% to US$13.3 billion. More significantly, WTTC's research shows that the country's Travel & Tourism Economy increased its contribution to 13.2% of Mexico's GDP, growing by 3.8%.
-------------------
Siiski siiski:
http://www.companiesandmarkets.com/Summary-Market-Report/mexico-tourism-report-q2-2010-284788.asp
Arvestades erinevaid põhjusi pole vähenemine üldse suur -3 miljonit 2 aastaga.
Nii tähtsat sektorit ei lasta hääbuda...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zanzhu
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.09.2009
|
07.07.2010 11:08:28
|
|
|
| Mehhikosse minnakse vaid donkeyshowd vaatama ja peyotet panema. Rannateema on ikka suht 0.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighT
HV veteran

liitunud: 14.06.2004
|
07.07.2010 14:32:13
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Spoiler 
Kunagi oli üks film X-files, kus räägiti valitsuse ja tulnukate koostööst...so what
CNN on üks suurimatest uudise kompaniidest, keegi ei käsi sealt lugeda, kui arvad, et sealne jutt on kõik üks suur vandenõu teooria.
Minu isiklik teooria on see, et CNN ei saa lubada endale eksimusi ning kirjutab AINULT kindlatest asjadest, erinevalt paljudest väiksematest uudiste portaalidest, kes kindlasti on aru saanud, et vandenõu teoreetikud on huvigrupp, keda saab lihtsalt ära kasutada ning keeravad sõnu nii, et sellest tuleks välja valitsuse vms kontrolli vajadus.
Ma ei ole mingi eriline välismaa saitide uudiste lugeja, aga olen päris kindel, et ka CNN on avaldanud väga palju selliseid lugusi, mis on usa valitsuse kõrgeid tegelasi oma kohtadelt kangutanud või juhtitavate poliitikute hääli ära võtnud.
Aga no kui ei meeldi cnn, siis võib ju lugeda
http://www.foxnews.com/topics/oil-spill.htm Hetkel oli reostus neil päeva teema no1
http://news.google.com/ Hetkel esikohal
http://www.msnbc.msn.com/id/38095025/ns/disaster_in_the_gulf/ Hetkel esikohal
http://abcnews.go.com/Business/wireStory?id=11088534 Hetkel esikohal
http://www.aolnews.com/gulf-oil-spill/article/tar-balls-from-gulf-oil-spill-wash-up-on-texas-beach/19542562 Hetkel esikohal
http://www.cbsnews.com/stories/2010/07/05/national/main6649045.shtml?tag=cbsContent;cbsCarousel Hetkel esikohal
Rohkem suuri uudise kompaniisi ei leidnud google abil, aga ju on USA valitsus nad eelmaldanud listist, sest nad räägivad veel mõjuvamalt reostusest, aga see on juba kontrollimatu meedia.
Tuleb mainida, et jah tõesti, USA valitsus mässib asja täielikult kinni, meedias absoluutselt enam ei räägita reostusest ja isegi kui räägitakse, siis on see laus vale
Aga ehk on hoopis Eesti valitsus teinud vandenõu Eestlaste vastu? sest miks muidu ei räägi, ei Positmees, egas Delfi, egas Õhtuleht, egas ERR, reostusest, ainult manduv EPL on suutnud pisikese lingi merekilpkonnade munade päästmisest teha...miks, oh küll miks???
|
Asi on pigem selles, et tegemist juba silmale füüsiliselt nähtava asjaga.
Kui kõigest "mõni" miljon inimest ei saa ujuma minna ning seda üldse ei kajastataks, oleks toimuv nahaalsus natuke liiga obvious
ka neile, kes tina- või fooliummütsikesi vabal ajal ei kanna.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Carniflex
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2007
|
07.07.2010 15:10:19
|
|
|
| lighT kirjutas: |
| wirx kirjutas: |
Spoiler 
Kunagi oli üks film X-files, kus räägiti valitsuse ja tulnukate koostööst...so what
CNN on üks suurimatest uudise kompaniidest, keegi ei käsi sealt lugeda, kui arvad, et sealne jutt on kõik üks suur vandenõu teooria.
Minu isiklik teooria on see, et CNN ei saa lubada endale eksimusi ning kirjutab AINULT kindlatest asjadest, erinevalt paljudest väiksematest uudiste portaalidest, kes kindlasti on aru saanud, et vandenõu teoreetikud on huvigrupp, keda saab lihtsalt ära kasutada ning keeravad sõnu nii, et sellest tuleks välja valitsuse vms kontrolli vajadus.
Ma ei ole mingi eriline välismaa saitide uudiste lugeja, aga olen päris kindel, et ka CNN on avaldanud väga palju selliseid lugusi, mis on usa valitsuse kõrgeid tegelasi oma kohtadelt kangutanud või juhtitavate poliitikute hääli ära võtnud.
Aga no kui ei meeldi cnn, siis võib ju lugeda
http://www.foxnews.com/topics/oil-spill.htm Hetkel oli reostus neil päeva teema no1
http://news.google.com/ Hetkel esikohal
http://www.msnbc.msn.com/id/38095025/ns/disaster_in_the_gulf/ Hetkel esikohal
http://abcnews.go.com/Business/wireStory?id=11088534 Hetkel esikohal
http://www.aolnews.com/gulf-oil-spill/article/tar-balls-from-gulf-oil-spill-wash-up-on-texas-beach/19542562 Hetkel esikohal
http://www.cbsnews.com/stories/2010/07/05/national/main6649045.shtml?tag=cbsContent;cbsCarousel Hetkel esikohal
Rohkem suuri uudise kompaniisi ei leidnud google abil, aga ju on USA valitsus nad eelmaldanud listist, sest nad räägivad veel mõjuvamalt reostusest, aga see on juba kontrollimatu meedia.
Tuleb mainida, et jah tõesti, USA valitsus mässib asja täielikult kinni, meedias absoluutselt enam ei räägita reostusest ja isegi kui räägitakse, siis on see laus vale
Aga ehk on hoopis Eesti valitsus teinud vandenõu Eestlaste vastu? sest miks muidu ei räägi, ei Positmees, egas Delfi, egas Õhtuleht, egas ERR, reostusest, ainult manduv EPL on suutnud pisikese lingi merekilpkonnade munade päästmisest teha...miks, oh küll miks???
|
Asi on pigem selles, et tegemist juba silmale füüsiliselt nähtava asjaga.
Kui kõigest "mõni" miljon inimest ei saa ujuma minna ning seda üldse ei kajastataks, oleks toimuv nahaalsus natuke liiga obvious
ka neile, kes tina- või fooliummütsikesi vabal ajal ei kanna. |
Aastas sureb umbes 36 miljonit inimest nälga. Sellest ka ei kirjutata eriti. See lihtsalt ei müü Aga näed kui Hiinas mingi jorss haamriga lasteada jalutab ja paar inimest maha lööb on see lehtede esikülgedel üle terve maailma. Või kui tuleb sörtsuke naftat merre siis saab ka pilte teha õlistest pelikanidest. 9 aktivisti sai surma kui Iisraeli kommandod nende laevad üle võtsid - siiani kirjutatakse. Indias mõisteti 2 aastaks vagi paar pisemat mutrikest juhtkonnast, kes olid vastutasvad selle eest kui seal paar dekaadi tagasi väike pestitsiidi tehas natu lekkis ja paarsada tuhat inimest sai surma või jäi vigaseks. Shell maksis new yorgi kohtus mingi aafrika loodushoidja perele 10 milli, et need noka kinni paneks kui need suutsid tõestada, et Shelli esindajad viibisid juures, kui kohalik diktatuur selle tüübi üles poos nende soovitusel, jne jne.
Ühesõnaga on asju mis müüvad, veri ja soolikad, skandaalid, ja nendest kirjutatakse. On asju mida parema meelega ei teaks ja neist ka kirjutatakse vähem. Inimestele ei meeldi lugeda seda, mitu inmest sureb minutis nälga. Neil võib tekkida nii kerge süütuynni, kui nad parajasti kolmandat burgerit manustavad. Küll aga meeldib neile vaadata otsekaadreid sellest kuidas mingi kauge väikeriigi armee meeleavaldajid kõmmutab, hea meel ju et endaga ei juhtu ja seda näidatakse siis ka ad nauseum.
Mitmed näited on sellised, kus juhul kui see oleks võimalik, siis need kes tüüri juures keeraks selle kirjutamise teema klõpsuga kinni. Aga noh vandenõuteoreetikutel on alati Nemad süüdi. Samas tuleb aru saada, et kõike, mis kirjutatakse ei tasu võtta puhta tõena. Ise tuleb mõelda, kui tundub piisavalt intrigeeriv teema, kontrolli allikaid. Internet on võimas. Ära loe ainult CNN, Reutersit ja BBC'd - loe ka näiteks AlJaheerat.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
07.07.2010 21:20:40
|
|
|
| Carniflex kirjutas: |
| Inimestele ei meeldi lugeda seda, mitu inmest sureb minutis nälga. Neil võib tekkida nii kerge süütuynni, kui nad parajasti kolmandat burgerit manustavad. |
Offtopic, aga minu söömata jäetud burger küll kuidagi nälgiva Aafrika lapse kõhtu ei jõua.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
08.07.2010 00:29:33
|
|
|
Sama teema on nt puhta joogiveega - isegi kui mina kulutan vähem, siis nt Iisrael ja Palestiina aladele seda vett küll juurde ei teki.
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
08.07.2010 01:50:21
|
|
|
| Tõesti. Jutud, et maailmas on X liitrit magedat vett, ja aastas kulutatakse X-Y liitrit vett kõlab nii, nagu see vesi valataks kuhugi musta auku.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighT
HV veteran

liitunud: 14.06.2004
|
08.07.2010 01:59:04
|
|
|
Jajah, see, et me neegreid tänapäevani orjastame, see ei puutu üldse asjasse.
Füüsiliselt vett me tõesti sinna juurde tekitada ei saa, küll saaksid nad seda osta,
kui keskmine aafrika kodanik oma maalt kaevatud kulla, teemantite ja nafta eest midagi vastu ka saaks.
Praegune tegevus piirdub nö vabatahtlike tasemega. Mida tegelikult vaja on, seda ei anta.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Carniflex
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2007
|
08.07.2010 08:55:40
|
|
|
Loogish, et konkreetselt see burger, mis endal söömata jääb ei jõua kuidagi konkreetselt mingi nälgiva arengumaa tegelase juurde. Samas küsimus on rohkem tarbimiskultuses. Maailmas toodetakse piisavalt toitu et hetkel, et ära toita 12 miljardit inimest. Lihtsalt lääne tarbimisühiskonna tingimustes ei ole mõeldav, et see määritaks ühtlaselt üle maailma laiali. Aga noh see selleks, ma ise püüan selle peale mitte eriti mõelda. Mulle meeldib ka mõne aasta tagant arvutit uuendada, hästi süüa, pikalt dusi all vedeleda, aeg ajalt natuke reisida ja poole kildi kaugusele poodi minnes istuda autosse. Kommunist ma ka ei ole ja sotsialismusega saan läbi üsna selektiivselt arvates, et kui inimene ise ennast liigutada ei viitsi, siis ta ehk küll arenenud ühiskonnas päris maha ei tohiks surra (sellised hakkavad sulle nurgataga nuiaga pähe ju andma, et süüa saada kui nad nälga jätad) aga et olemine ei pea mitte nii hea olema, et saaks mugavalt ära elada. Noh mõnikord tuleb südametunnistus kallale, siis saab maailma asjade parandamiseks loomade varjupaigale natuke anda või aafrikasse kana või kitse saata.
Eks nälg ole hirmus asi maailmas, nagu ka veepuudus, ookeanides ujuvad plastmassisaared ja eeskätt see, mida inimesed suurima heameelega üksteisega teevad, kui vähegi võimalus avaneb. Ja üks väheseid asju, mis sellistes arengumaades maades populatsiooni enamvähem üldse kontrolli all hoiab ongi puhta vee ja toidu puudus.
Aga noh see selleks. Need asjad olid nagu rohkem toodud välja näiteks selle kohta, et see et paar miljonit inimest ei saa rannas peesitada, ei ole maailma mastaabis suurem häda võrreldes mitmete muude asjadega, milledest kirjutatakse veelgi vähem. See, et naftat lekib on ju juba viimased mõnda aega esiküljeuudis. Häda esikülgedega on see, et sinna peab igal juhul midagi panema. Kui naftat ei lekiks, eks leitaks muud millest kirjutada. Mitmed neist teemadest oleks võibolla neile kes võimul veelgi ebameeldivamad.
Selle naftalekke kohta mulle jäi alles mingi aeg tagasi silma mingi üsna asjalik artiklike, kus tüübid kes on uurinud seda EGON'i jama seal alaskas rääkisid sellest, mida on hea plaan teha ja mida mitte. Nad just tõid reostuse kohapealt selle välja, et mõnikord on mittemidagi tegemine kõige parem viis, sest need kemikaalid ja reostuse hajutajad pidi veel rohkem asju maha tapma, kui nafta ise ja lisaks lagundama nafta sellisteks komponentideks, mida need bakterid kes muidu naftat lagundavad ei suuda seedida. Aga kõige sellega pidi olema see häda, et poliitikud ei saa lubada et jääb mulje et nad ei tee mitte midagi, nad peavad alati ringi tõmblema, isegi kui mittemidagi tegemine oleks kõige mõistlikum käitumisviis. See siis ei käi mitte selle kohta, et naftat lekib, vaid selle kohta, et kui see on ükskord merre jõudnud, siis sinna sadade tonnide kaupa kemikaalide selga valamine ei pruugi sellest vabanemise protsessi kiirendada vaid pigem anda pikas perspektiivis vastupidise efekti.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
08.07.2010 19:04:44
|
|
|
Sellega on see oht, et kui neeger aafrikas liiga näljaseks muutub, võib su turismireais seal hoopis katlas lõppeda
Spoiler 
------------------------------------------------------------------------------------
Kuna see teema on siin suht välja surnud, valaks veidi õli tulle
Eesti liigub viie kalleima riigi suunas
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
09.07.2010 00:55:33
|
|
|
mõningate postide kokkuvõtteks võib siis öelda, et paskmeedia teeb sitta tööd, vandenõuteoreetikud on kohutavad olendid ja sellest tulenevalt vandenõusid ei eksisteerigi, kuigi samas võiks siiski aljazeerat lugeda?
mmm... makes a lot of sense
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
09.07.2010 02:07:48
|
|
|
| Hinnavaatlejad tegelevad enamasti siiski vandenõufaktidega. Oleme sellegi üle õnnelikud ja kes ebameeldivusi lugeda ei taha, tuleks teemast kõrvale hoiduda.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.07.2010 09:08:47
|
|
|
OT: Aga nii on see ju kogu aeg olnud, et on olemas vandetõuteooriad ja meediaga manipuleerimised.
Kui tuleb sõda, siis korjatakse kõik raadiod -telerid kokku ja pannakse postide otsa ruuporid (raadiotranslatsioon), mis on ainuke meediakanal ning mille kaudu edastatakse ülespuhutud teateid oma armee edusammudest ja vastase kõvast lüüasaamisest.
Ning siis, kes tahab vastaspoole infot saada, meisterdab küünis / või pööningul "salaraadio", millest keegi midagi teada ei tohi. vastasel juhul saadetakse raadioomanik teise ilma...
----------------------------------------------------------
Vandenõuteooria - või mitte, aga huvitaval kombel rääkis USA valitsus just nüüd "naftajama valguses" päris tõsimeeli "interneti juhtme seinast väljatõmbamisest ning maailma ilma internetita jätmisest".
Tõenäoliselt seda selleks, et Lp. HVF-lane Scart Salainfole ligi ei pääseks...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.07.2010 11:17:44
|
|
|
Mehhiko lahe naftaleke on põhimõtteliselt suletud. Eile saeti suur osa BOPist maha, pandi nüüd peale uued torud ja süsteemid ning keerati need kinni. Praegusel hetkel naftat enam vette ei voola.
Helvetti, jeh!
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.07.2010 11:52:42
|
|
|
tanel: Aga esimese kybara ajal oligi nii, et esialgu pysis ja siis k6ikus lahti ja nafta vulises ookeani nagu ka varem...
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
12.07.2010 12:18:05
|
|
|
Praegu live feed ROV2-st näitab , et mingil aparatuuril lekib midagi... nokk kinni saba lahti, saba lahti nokk kinni
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
12.07.2010 12:31:33
|
|
|
| Tanel, ei ei... selgelt enne lekkis midagi! Zoomis veel kaameraga sisse jne. Lõpuks tõmbasid sealt aparatuurilt ühe "ventiiliga pulga" vms. välja. See on see aparatuur kus on mingi 6 seieriga näidikut peal.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zanzhu
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.09.2009
|
12.07.2010 13:40:26
|
|
|
Selline torutöö on natukese kõrgema klassi oma kui see mida mina tegin oma õuebasseini kallal hommikul et normaalset 6-kraadist vett otse puurkaevust sisse lasta.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MarekSäde
HV veteran
liitunud: 19.05.2004
|
12.07.2010 20:52:09
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
13.07.2010 01:36:48
|
|
|
| Linnapea kirjutas: |
Spoiler 
|
Jupp nagu ulmefilmist oma pindmustriga
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crypto
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.03.2005
|
13.07.2010 02:52:18
|
|
|
Mingi suure valge toru peal on suht irooniline pilt peal. Templi kujuline ring kus sees kirjas "THINK Twice, Act Once"
_________________ 61. Logistikapataljoni võitleja |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.07.2010 14:37:23
|
|
|
| Esialgu veel nafta mõningas mahus jookseb. BP testib tihendite ja süsteemide töötamist ja vastupidavust ning ilmselt täna/homme proovitakse täielikku sulgemist.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.07.2010 13:12:24
|
|
|
Scart: Tundub, et liialt vara oled optimistlik ja et BP-saatusel on veel üht-teist "huvitavat ja põnevat" varuks.
Tsitaat tänase Postimehe loost, et "Eile õhtul sai BP valitsuselt loa kattesüsteemi katsetusteks, et saada teada, kas puuraugu seinad peavad survele vastu. Avastud leke peatas aga testimise ja esialgu pole teada, millal protseduuri jätkatakse, kirjutas BBC."
Lugu ise: http://www.postimees.ee/?id=287854
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
15.07.2010 18:44:04
|
|
|
| Lõplik sulgemine algab nüüd iga hetk.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.07.2010 02:11:45
|
|
|
link :: kae siit
Risk of global climate change by BP oil spill.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.07.2010 09:01:23
|
|
|
Mis tegelik point sellel on?
Tormid seal lahes tihenevad? Hetke piltide järgi nagu muud pakkuda ei oskaks...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirage
HV veteran
liitunud: 10.09.2003
|
16.07.2010 09:04:10
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Mis tegelik point sellel on?
Tormid seal lahes tihenevad? Hetke piltide järgi nagu muud pakkuda ei oskaks... |
Võin küll ropult eksida, aga kas see pole mitte see hoovus, mis soojust ja stuffi ekvaatorilt põhjakraadidele kannab?
_________________ Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°> |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.07.2010 09:39:31
|
|
|
| tsitaat: |
| ...crucial part of the Gulf Stream.... broke down for the first time around May 18th |
Ehk siis Golfi mootor sai sitta kütet ja jooksis kokku.
Kui asi tõele vastab oleks tagajärgi raske üle dramatiseerida.
Jääaeg junõu.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2010 09:43:25
|
|
|
Ma sain aru, et kui varem käis golfihoovuse üks ots mehhiko lahes soojenemas siis nüüd eraldus sealt otsast jupike ära ning tegi lahe sisese ringleva voolu, ookeani tagasi minev hoovus siis veedab seal soojenedes oluliselt vähem aega -> golfi hoovuse temperatuur langeb tugevalt.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.07.2010 12:33:42
|
|
|
Tundub, et Simmonsi hüsteerial merepõhjas laiutavatest ja naftat pilduvatest aukudest on tõsi taga. Mõnikümmend minutit tagasi lendas otse ühe ROVi kaamera ees merepõhi õhku ja kerkima hakkas tohutu must nafta ja metaani lont.
See ROV. Nüüd sõideti "eemale".
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
16.07.2010 15:48:19
|
|
|
Krt see asi läheb seal väga käest ära tundub Hetkel ainult üks kämm näitab midagi.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
davidco
HV veteran
liitunud: 15.05.2003
|
16.07.2010 15:51:33
|
|
|
mis softi vaja, et bp lehel üldse neid kaameraid näha
_________________ ..... |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inzz
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2005
|
16.07.2010 17:29:26
|
|
|
http://bp.isevil.org/
Sellele lingil on 8 kaamerat kokku korjatud. Võibolla mõni magusamate kaadritega on küll puudu, aga hea ülevaade asjast on olemas
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
16.07.2010 17:43:07
|
|
|
Sellelt lehelt ühendab kiiremini imo ja tiba rohkem kämme ka vist.
Huvitav kas The Ocean Intervention III ROVI/ROVII pildid lõi see scart´i mainitud plahvatus sassi?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
destiny12
Piiratud kasutaja

liitunud: 26.12.2007
|
16.07.2010 17:58:57
|
|
|
Said ju suletud selle lekke..viimati postimees vähemalt väitis sedasi.
Või juba läks pekki midagi?
_________________ "Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks." |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.07.2010 10:18:13
|
|
|
| Matt Simmonsi teooria on siis järgmine: praegune lekkiv puurauk ongi juba relief well. BP puuris kevadel (veebruar) esimese ülisügava Macondo puuraugu (45000 jalga) ning see lendas ribadeks ja lekib juba tollest ajast saadik (see ongi too Simmonsi poolt mainitud "kraav merepõhjas", kust lekib 120k barrelit päevas). Nüüd puuriti nii-öelda relief well ja see lendas omakorda aprilli lõpus õhku. Peamine lekkekoht on tegelikult väga lähedal praegusele ning Simmonsi sõnu kinnitab üks 3D sonaripilte, mis kogemata eetrisse lasti. Seal oli näha praeguse lekke naftalont (enne praegust korki) ning mõningane maa eemal tõusis kordades jämedam. Selle algpunktis oli näha igasugu rusutükke ning üks päris kobakas küljeli rekkat meenutav vägagi BOPilik seade. Simmons väidab, et kui puuritakse nüüd praegused kaks relief welli lõpuni, lendavad ka need. Eks aeg näitab, kas vanahärra on selle täiesti kaotanud või on toimumas midagi hoopist koledamat räägitust.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
18.07.2010 10:24:32
|
|
|
Niipalju on ju teada, et BP puuris sinna tõesti 2 auku, kuid teisega polevat naftani jõutud.
Puur olevat kinni kiiliunud, vms.
Palju sest nüüd tõele vastas ja mis tegelikult toimub, eks seda siis näha ole.
Sellele simmonsi jutule mingi link kah on või? Google jäi suht nõutuks, ilmselt ei oska otsida.
Natuke niisama ajaviite lugemist:
http://www.texasgopvote.com/blog/myths-bp-macondo-blowout-06301
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.07.2010 10:29:53
|
|
|
Scart: Muide, Sa jätsid kahe silma vahele palju huvitama sündmuse - nimelt läheb Briti peaminister isiklikult USA-sse BP-d päästma.
"Briti peaminister David Cameron sõidab tuleval nädalal kaheks päevaks Washingtoni, et seista BP huvide eest ja selgitada, et grupile tuleb tagada Briti majanduse ja firma dividendidest sõltuvate pensionäride nimel «stabiilne ja tugev» tulevik."
http://www.e24.ee/?id=288711
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.07.2010 11:48:34
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Niipalju on ju teada, et BP puuris sinna tõesti 2 auku, kuid teisega polevat naftani jõutud.
Puur olevat kinni kiiliunud, vms.
Palju sest nüüd tõele vastas ja mis tegelikult toimub, eks seda siis näha ole.
Sellele simmonsi jutule mingi link kah on või? Google jäi suht nõutuks, ilmselt ei oska otsida.
|
Peaks selle jutu üles otsima jah. Ta esines alles üks päev siin teleris ja käis selle hüpoteesi välja.
---
TT - ilmselt penskarid nüüd paar aastat penssi ei saa
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|